Geld is vaak niet het enige probleem. Wij helpen. ABN Bank Geloogd Massief Eiken Leidse UR nu weer voltallig Landbouwraad maakt ruzie Eis drie jaar voor poging tot wurging van prostituee Enkele bijna-botsingen Grieks luchtruim in ONDERZOEK OVERLIJDEN MAN IN CEL Geld werpt vragen op. Vragen over sparen, lenen, beleggen, hypotheken- De ABN is ervoor om die vragen te beantwoorden. Om u te adviseren. Over geld net zo goed als over verzekeringen en vakanties. Vragen staat vrij bij de ABN. Komt u daarom eens praten. U kunt mij helpen door uw brochure over alle diensten van de ABN toe te sturen. Dhr./Mevr./Mej.: Straat: Plaats?: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd.O.D.50, Antwoordnr. 1555, Amsterdam. ADVERTENTIE waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Opkomst verkiezing groter Bouw tweede v''stadhuis in Leiden begonnen LEIDEN - De Leidse wet houder van financiën drs. H. van Dam (links) heeft gister middag samen met de direc teur van Gemeentewerken ir. H.H. Vos het officiële startsein gegeven voor de bouw van het nieuwe stadskantoor aan de Langegracht. Het gaat om een soort tweede stadhuis, waarin straks de ambtenaren die werkzaam zijn in de sector „wonen" gehuisvest zullen worden De officiële start van de bouw gebeurde door het slaan van de 16de paal. Waarom de zes tiende en niet zoals gebruike lijk de eerste? Ir. Vos van Ge meentewerken: ,Jiet getal van zestien is een kenmerkend symbool geworden bij de tot standkoming van het nieuwe stadskantoor. In de afgelopen periode zijn er in totaal 16 plannen gemaakt op evenzo veel plaatsen in de stad. Van daar de 16de paal van het 16de plan in 16 jaar. De datum van 17 mei moet als een schoon heidsfoutje worden gezien". Tijdens de officiële plechtig heid van het slaan van de 16de paal werden door het buurt- comité Noordvest pamfletten uitgereikt, waarin op ironi sche wijze teleurstelling uitge sproken wordt over het feit, dat het buurtcomité op geen enkele wijze betrokken is ge weest bij de voorbereiding van de plannen. In het pamflet zegt het buurt comité Noordvest onder meer: „We vinden het fijn, dat u het plan heeft opgevat een buurt huis voor ons te bouwen en stemmen volledig in met het idee om daar overdag wat ambtenaren te laten werken. De aanleg van een parkeerter rein op een niet al te in het oog springende plaats,zal zeker de parkeerdruk op de buurt ver minderen". DEN HAAG (SP) - De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft gistermiddag terzake van poging tot doodslag drie jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 29-jarige binnenschipper uit Wondelgem, België, die in de nacht van 21 op 22 januari zou hebben geprobeerd een Haagse prostituée te wurgen op een par keerterrein aan de Kranestraat. De verdachte ontkent. De jonge prostituée was ingestapt in de auto van een klant, die zij vervolgens naar het parkeerter rein dirigeerde, waar zij haar diensten zou verrichten. Terwijl zij bezig was nam de man haar opeens in een wurggreep bij de keel. Tijdens een heftige worste ling krabde de vrouw haar aan valler over diens gezicht en beet zij hem hard in een vinger. Tens lotte verloor zij het bewustzijn. Toen zij bijkwam lag zij h^f ont kleed en bloedend aan borst en onderlichaam onder een vrach tauto. Nadat zij zich een ein- dweegs had voortgeslept werd zij opgepikt door een taxichauffeur die haar naar de politie reed. La ter bleek in het ziekenhuis dat een van haar tepels vas afgebeten of afgescheurd met een tang, die bebloed ónder de vrachtauto werd gevonden. Aan de politie kon zij een nauwkeu rig signalement geven van de da der en diens auto. Op 3 februari zag zij deze auto met de dader aan het stuur toevallig over het Cromvlietplein rijden. Zij volgde hem naar de Middenstraat, waar bij nadere informatie de ver dachte op kamers bleek te wo nen. Dezelfde middag verhuisde de man naar een ander adres. Zijn kleren liet hij ophalen door een vriend. Na zijn arrestatie werd verdachte door de prostituée opnieuw en met absolute zekerheid herkend als de dader. Ook de opgegeven bijzonderheden van de auto, zoals het met leer beklede stuur wiel, bleken te kloppen. Zijn hospita uit de Middenstraat verklaarde buitendien aan de po litie dat de verdachte in de nacht van 21 op 22 januari was thuisge komen met krabben op zijn ge zicht en een bloedende vinger. Nog drie getuigen hadden het zelfde weekeind eveneens krab ben en een verband om verdach- tes vinger waargenomen. Zowel in het vooronderzoek als gis termiddag voor de rechtbank ontkende de verdachte pertinent alle schuld. De krabben in zijn gezicht en de wond aan zijn vin ger verklaarde hij met het verhaal dat in een Rotterdamse na chtclub zijn vinger bekneeld was geraakt tussen een deur en de sponning. De man die hiervoor verantwoordelijk was had hij spontaan een klap op zijn gezicht gegeven, waarna hij was aange vallen door de vrouw van het slachtoffer. Zij had hem de krab ben toegebracht. Alle andere aanwijzingen tegen hem weet verdachte aan toeval, ook de herkenning door de vrouw van zijn uiterlijk en van SCHIPHOL (ANP) - Volgens de Ifalpa, de internationale federatie van verenigingen van burgerlucht- vaartvliegers, hebben zich in de af gelopen dagen in het Griekse lucht ruim enkele bijna-botsingen voor gedaan. Het bestuur liet derhalve gisteravond ten tweede male een waarschuwing uitgaan om het Griekse luchtruim te mijden. In Griekenland zijn momenteel de technici, werkzaam bij de Griekse luchtverkeersbeveiliging, volgens mededeling van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) uit solidariteit met stakende verkeersleiders eveneens in sta king gegaan. Dit betekent dat de apparatuur op Griekse vliegvelden niet langer onder technische con trole staat, geen onderhoud krijgt en niet wordt gerepareerd. Dit versterkt het bestuur van de VNV in zijn overtuiging dat het Griekse luchtruim niet veilig ge noeg is zolang de staking duurt en de luchtverkeersgeleiding in han den is van militairen. zijn accent. Bij de confrontatie op het bureau waren fouten ge maakt. zei verdachte. Eveneens toeval noemde hij het feit dat hij in februari vorig jaar door de Am sterdamse rechtbank was ver oordeeld wegens poging tot ver krachting van een Amsterdamse prostituée. Bij die gelegenheid was hij door twee politiemannen op heter daad betrapt toen hij in een por tiek aan de Oudezijds Achter burgwal een vrouw stond te wur gen. Ook toen was hij aan het ge zicht gewond door krabben van zijn slachtoffer. Naast hem op de grond vond de politie een grote priem liggen. Kort voor deze ge beurtenis was verdachte ontsla gen uit de psychiatrische kliniek van de gevangenis Antwerpen waar hij een straf uitzat terzake van een zedenmisdrijf Officier van Justitie mr, Schimmel achtte met alle aanwijzingen te zamen het onomstotelijk bewijs van verdachtes schuld geleverd. Hij zei het te betreuren dat ver dachte heeft geweigerd mee te werken aan een psychiatrisch onderzoek. Nu kan slechts gissen wat deze uiterst gevaarlijke man tot zijn daden beweegt. Verdediger mej. mr. I. van Sant brink was van oordeel dat tijdens het onderzoek te veel naar het bewijs is toegewerkt, waarbij men zich ongetwijfeld heeft laten beïnvloeden door de parallel die is te trekken tussen hetgeen deze Haagse prostituée is overkomen en de daad waarvoor verdachte in Amsterdam is veroordeeld. De verdedigster achtte de aan wijzingen sterk, maar niet volle dig overtuigend. Zij bepleitte vrijspraak. Vonnis 31 mei. ROTTERDAM (ANP) - De recher che in Rotterdam stelt samen met de inspecteur van volksgezondheid een onderzoek in naar het over lijden van de 54-jarige Roemeen A. Kovacs maandaghiorgen in een po litiecel. Het rapport zal aan de offi cier van justitie, mr. H. Feber, wor den overhandigd. Deze zal be kijken of er tot vervolging moet worden overgegaan. De politie-arts houdt vol, dat hij nadrukkelijk om opname in het ziekenhuis heeft ge vraagd. Zowel de GG en GD van Rotterdam als de directie van het Bergwegziekenhuis beweren, dat de politie slechts om advies heeft gevraagd. Het Openbaar Ministerie heeft sectie op het lijk laten verrich ten. De man, die een zwervend bestaan leidde, werd afgelopen vrijdag ge arresteerd. Hij werd verdacht van diefstal van een aantal overhem den. Volgens de politie was hij op het moment van de arrestatie be schonken. Bovendien verkeerde hij in een slechte lichamelijke con ditie. De politie beide de gemeente lijke gezondheidsdienst. De diens tdoende psychiater bekeek wat er met de patiënt moest gebeuren. Deze adviseerde opname in het zie kenhuis. Daarna heeft de politie verscheidene malen met het Berg wegziekenhuis gebeld. De psychia ter, die daarbij bemiddelde, regelde dat de Roemeen kon worden opge nomen. Later kreeg de politie van de directie van het ziekenhuis te horen, dat het helemaal niet in orde was. Voor een man in deze omstan digheden zou er geen ruimte zijn. Kort daarop overleed de i LEIDEN - Nadat een jaar lang twee zetels onbezet zijn gebleven, krijgt de Leidse universiteit nu weer een voltal lige universiteitsraad. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag van de verkiezing van de raad, die gisteren bekend is ge worden. De definitieve uitslag zal op 31 mei worden be kendgemaakt. Het opkomstpercentage was dit jaar groter dan twee jaar geleden, namelijk 47,5 tegen 41,35 procent. Ook is het opkomstpercentage van de eerste universiteitsraadverkie zing in 1971 overtroffen. Dat per centage was 47,4. In totaal brachten van de 18.069 stemgerechtigden er 8.583 hun stem uit. De verkiezing heeft een duidelijke verschuiving in de universiteits raad tot gevolg. Zo zal Centrum Groepering Leiden - een min of meer liberale studentengroep - te ruggaan van vier zetels naar één en krijgt de Progressieve Partij (stu denten, wetenschappers en tech nisch/administratief personeel) er één zetel bij (van acht naar negen). De Progressieve Partij, die partij politiek gezien varieert van DS'70 tot CPN, kreeg echter bij de voor laatste verkiezing elf zetels. Een goed resultaat boekte de nieuwe lijst-Cohen (genoemd naar de oud-rector magnificus), die in de nieuwe universiteitsraad met tien afgevaardigden vertegenwoordigd zal zijn. Negen van deze kandidaten zijn nieuw. De lijst Cohen beijvert zich voor een "pragmatisch beleid". De overige gekozenen zijn zg. onafhankelijke leden. In totaal telt de universiteits raad 40 leden, van wie er zeven van buiten de universiteit afkomstig zijn. De opkomst voor de verkiezing van de nieuwe universiteitsraad was het grootst bij het wetenschappe lijk personeel (53,24 procent) en het kleinst bij het technisch/admini stratief personeel (41,72 procent). Het opkomstpercentage bij de stu denten bedroeg 47,62. De grootste belangstelling voor de stembus deed zich voor bij het wetenschap pelijk personeel van de letterenfa culteit, namelijk 60,55 procent. BRUSSEL (ANP) - Gisteren heeft zich in Brussel een forse Europese ruzie ontwikkeld, waarbij twee Eu ropese commissarissen en de land bouwministers van de EG hoofd personen waren. In de landbou wraad in Brussel werd harde taal gebruikt, maar alles is tenslotte met een sisser afgelopen. Oorzaak van al het ongenoegen van de land bouwministers was een toespraak van Europees commissaris Chris topher Tugendhat, belast met bud getzaken. Tugendhat had die toe spraak overigens al op 2 mei (voor de Europese Beweging in Brussel) gehouden. Het betoog van Tugendhat op de 2e mei hield in hoofdzaak het volge nde in: het Europese landbouwbe leid legt een zware last op de schouders van Europese belas tingbetalers, Europese regeringen verwijten de commissie in Brussel nogal eens dat er onvoldoende op de kosten gelet wordt. Maar als op hun beurt de landbouwministers de kosten van het landbouwbeleid zo opjagen levert dat een institutioneel pro bleem op dat niet langer genegeerd kan worden, aldus Tugendhat. Tugendhat zei na het incident in de landbouwraad, op een persconfe rentie, niet de bedoeling gehad te hebben ministers te beledigen. Maar ik blijf bij wat ik gezegd heb, aldus de Brit.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19