ositie over gezondheidszorg "Het kan best een uitwisseling worden L eidsi agenck Meisje slaat met sleutel auto's stuk Burgerlijke stand ve -in P' t< 'Dag van de verpleging' in Ha-kliniek In gezondheidscentrum Wassenaar: Sij brands en Donner bij '700 jaar Zoeterwoude' Gehandicapten krijgen paard van Oegstgeester winkeliersvereniging WASSENAAR - Het is al ver scheidene jaren een traditie om op de "dag van de verple ging" voor de patiënten en het personeel van de Ursula- kliniek een feest te organise ren. Gisteren was het weer 20- ver. In de morgenuren werd begonnen met het hijsen van de vlaggen van landen, die in het personeelsbestand van de kliniek vertegenwoordigd iljn. In de tot kapel omgeto verde aula van de kliniek was er vervolgens een groots feest. Er werd opgetreden door de kapel van de Marine Lucht vaartdienst van Valkenburg, de Haagse conferencier Harry Touw, de eveneens Haagse ca baretier Robert Kreis en een uit het personeel gevormd combo. In de avonduren viel het koor van het St. Adelbertcollege o.l.v. J.A. Brons te beluisteren. WASSENAAR - Ter gelegenheid van de „dag der verpleging" is in het Gezondheidscentrum aan de Hofcampweg in Wassenaar een ten toonstelling ingericht. Behalve een historisch overzicht van de verple ging wordt er een beeld gegeven van de verschillende aspecten van de gezondheidszorg die door de De burgemeester van Wassenaar, mr. Staab opende gistermorgen de manifestatie. vereniging Het Wassenaarse Kruiswerk en door instellingen die in het Gezondheidscentrum geves tigd zijn, behartigd worden. Gistermorgen opende burgemee ster mr. K. Staab deze manifestatie, die de naam „Gezondheidszorg bij U thuis" meekreeg. Ir. G. A. J. M. Meijer, voorzitter van het Kruiswerk, wees in een inlei dende toespraak erop dat deze ex positie de nadruk legt op het voor komen van ziekten, kwalen en on gelukken. heidscentrum in Wassenaar. Het wil een ontmoetingsplaats zijn voor allen die zich met de gezondheids zorg in zo breed mogelijke zin be zighouden. Dank werd gebracht aan het voorbereidingscomité, met name zuster Florry van Notten. Op de tentoonstelling is een grote hoeveelheid voorlichtingsmate riaal bijeengebracht. Er is ook een stand van de Anonieme Alcoholis- 10.30 uur en om 12.00 uur is er een poppenvoorstelling verzorgd door theater „Ronzebons". Dan zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden van een tekenweds trijd voor de jeugd, terwijl er verder een kruiswoordpuzzlewedstrijd is. VOORSCHOTEN - "Het is helemaal niet uitgesloten dat dit uitloopt op een soort uitwisseling tussen Voorschoten en Aal ten," aldus L. van der Zwan, bloemist, bestuurslid van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde en organisator van de geraniummarkt van komend weekeinde. Die markt staat in het teken van het honderdjarig be staan van de Leidse afdeling van de maatschappij. Daarom wilden we iets extra's doen. Nu kom ik veel in Aalten en daar heb ik voor het eerst de folkloristische dansgroep "De Klepperklumpkes" gezien. Dat vond ik zo leuk dat ik vond dat die ook maar eens naar het westen van Neder land moesten komen. Vandaar dat we dze naar de geraniummarkt hebben ge haald." Schapen scheren Het blijft niet alleen bij De Klepper klumpkes, die hun optreden helemaal wijden aan authentieke Achterhoekse en Twentse dansen als de Driekusman en een variatie op de Valeta. Er komen ook schapenscheerders mee naar Voorschoten. Het Buurtschap Ij- zerlo bij Aalten is beroemd om zijn scha penscheerders. Jaarlijks wordt daar zelfs een concours voor schapenscheer ders gehouden. In Voorschoten worden twee schapen van hun wol ontdaan. Tenslotte worden ook typisch Achter- hoekse ambachten gedemonstreerd. "Het is niet een echt eerste stap op weg naar een uitwisseling, want daarvoor moeten meer mensen in het geweer ko men dan alleen maar maatschappij. Toch zou het, omdat ook het gemeente bestuur van Aalten vertegenwoordigd is, wel eens de eerste aan zet tot een na uwer contact tussen beide gemeenten kunnen zijn. Ik zou mij daar persoonlijk ook wel voor willen inzetten," aldus Van der Zwan, die denkt aan culturele uit wisselingen en contacten in de soort. De Klepperklumpkes en de schapens cheerders treden overigens niet alleen in Voorschoten op. Zaterdagavond is er vanaf zes uur ook een demonstratie schapenscheren, met volksdansen, in Holiday Inn in Leiden. Omdat de geranium al enige jaren steeds in het middelpunt van de belangstelling komt te staan heeft men de geranium als voornaamste plant op de jaarlijks terug kerende bloemen- en plantenmarkt in Voorschoten gekozen. "Maar we stellen wel strenge regels. Omdat de geranium niet direct een plant is waar bloemisten veel aan verdienen wordt er nog weieens wat met de prijzen gerommeld, om toch maar zoveel mogelijk te verkopen. Dat willen wij niet, en daarom hebben we de LEIDEN - De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht een 18-jarig meisje uit deze stad aangehouden, dat met een grote kruissleutel in haar handen over de straat zwalk te. Het meisje bleek met dat ge reedschap een spoor van vernie lingen te hebben getrokken in de Pieterskerkwijk. Van diverse op het Pieterskerkhof en in de Her- ensteeg geparkeerde auto's wer den de ruiten ingeslagen en de bui tenspiegels en ruitenwissers afge broken. Het baldadige meisje werd betrapt, toen ze bezig was in de Zonneveldstraat vernielingen te plegen. Haar motief: haat tegen de auto. Caféhouder met geweer bedreigd LEIDEN - Een 29-jarige Leidenaar is in de afgelopen nacht in zijn wo ning aangehouden nadat hij kort tevoren op de Beestenmarkt een caféhouder met ^cr> geweer had bedreigd. De 34-jarige caféhouder en de jongere cafébezoeker waren met elkaar aan het ruzieèn, toen de laatste op straat plotseling met een geweer zwaaide. De agressieve Leidenaar ging er tenslotte met een auto vandoor. De inmiddels ge alarmeerde politie trof hem even la ter in zijn woning aan. Het geweer, dat van Russische makelij bleek te zijn, is in beslag genomen evenals een groot aantal scherpe patronen. Kind aangereden op promenade LEIDEN - Een 5-jarig Leids meisje werd gistermiddag op de Haarlemmerstraat-promenade aangereden door een fietser Het kind stak de promenade over, toen haar winkelende moedere haar bij zich riep. Het door de 35-jarige fietser ondersteboven gereden meisje kreeg een hersenschudding. Ze is door de EHD voor onderzoek overgebracht naar hef Academisch Ziekenhuis. Een 29-jarige Leidenaar moest in de afgelopen nacht mee naar het politiebureau omdat hij bij het Dr. Lelyviaduct bezig was met het plakken van politieke (PSP)pam- fletten. De affiches en het plaksel werden in beslag genomen. ZOETERWOUDE - In de Chris tin Dienaarkerk werd gister middag het driedaagse Zieken- triduüm, dat voor de 49ste keer werd gehouden afgesloten. Met de gouden editie in het vooruit zicht blijkt de animo nog steeds bijzonder groot. Welgeteld 207 deelnemers waren er dit keer. Elke morgen werd ingezet met een Eucharistieviering waar aan diverse koren uit Leiden meewerkten. Dat gold trouwens ook voor de middagvieringen. De geestelijke leiding was in handen van de Franciscaner pater P. de Ridder, van de Leidse Herensingel-parochie, waar het triduüm tot voor zeven jaar terug werd gehouden. De Christus Dienaarkerk, die sindsdien wordt gebruikt, blijkt zich uitstekend voor dit tri duüm te lenen. OEGSTGEEST - De voorzitter van de stichting "Paardrijden voor gehan dicapten", burgemeester jhr. T.A.J. van Eysinga raakte gisteren even verstrikt in zijn woorden. Hij was volkomen verrast door de geste van de 15-jarige winkeliersvereni ging "Oegstgeest Actief', die hem een prachtig wit pony-paard aanbood. Dit alles speelde zich af in de grote zaal van het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest waar de winnaars van de door de winkeliersver eniging georganiseerde zegelwedstrijd, aanwezig waren om hun prijs in ontvangst te nemen. "Ruim honderd gehandicapten ontvangen thans een uur per week rijles. Dat betekent honderd uren plezier. Dat "Oegstgeest Actief' naar aanlei ding van haar derde lustrum een dergelijke bijdrage levert is ronduit fantastisch", aldus een dankbare jhr. Van Eysinga. Het paard is bestemd voor de manége aan de Wassenaarseweg in Oegs tgeest. ZOETERWOUDE - Niemand min der dan Ton Sijbrands en Jan Hein Donner werken mee aan een dam- en schaaksimultaan in verband met de festiviteiten rond „700 jaar Zoe terwoude". Op 7 en 8 juni kunne liefhebbdrs hun krachten meten met deze cracks in het gebouw Ons huis. Het volledige programma van 700 jaar Zoeterwoude zal komende dagen de Zoeterwoudse brieven bussen binnenglijden De inschrij ving voor deelname aan de diverse evenementen is inmiddels al ge opend. Dat geldt onder meer voor het tafeltennistoernooi voor de schooljeugd van de vierde vijfde en zesde klassen van de basisscholen. Het toernooi wordt tweede pink sterdag gehouden. Een belangrijk plaats in de feestelijke viering neemt de stichting „Oud- Zoeterwoude" in. Elk gezin zal een prijsvraagformulier ontvangen, waarbij opdrachten met histori sche elementen binnen de gemee- LEIDEN - Burgerlijke stand, geboren: Steven, J.M. zn v Th Maaskant - C.J. Hoffmann, Maria H., dr v F.Ouwer- kerk-H.J. Blok, Hubert R., zn v F.M.J.R. Pennings - M. Jde J ong van Coevorden Marie C.E. dr v J.L.H. de Montlivault - F.M.N. de Jacquelot du B. Overleden: M.D.J. de Groot (43), C. Broekhof (86). C. Rog (64), P.T. Molen berg (50). C Boon (81). Gehuwd: G.A.M. Verschoor - P.J G van der Poel, T Verschoor - S. Hemmes, S. Holswilder - P.M. Brandt, S van Es - G.C. Heetveld, J. Smit - W. Pouw. VRIJDAG 13 MEI l| ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordti weekenddienst van zaterdag 10 uur v tot zondag 24 uur, waargenomen door volgende artsen: Wij I (Morswegkw tier, binnenstad tot Cityring en G noord): J. Rijnders, Gerard Brandtsl 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Mert wijk): R. van Leeuwen. Zijldonk 38, v 10-18 uur tel. 146210, na 18 uur Paran ribohof 103, telefoon 140734; Wijk (Waard, Professoren wijk en Tuinstad wijk): A.R. Tegelaar, Burggravenlaan i tel. 134092; Wijk IV (Zuid-West Haagwegkwartier): vanza. lOuurvm.t zo. 8 uur vm.: W. Schellekens, Pagani: straat 24, tel. 764035; van zo. 8 uur vm. I zo. 24 uur; A.A. van Rijn, Melissetuin p. tel. 210797. p Leiderdorp - Van 't Wcud en Reulinj Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za. en ziTgAei spreekuurtje van 12.30-13 uur). pc* P' Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel land 152255. i staa: Voorschoten - F. Koopmans, Wagnei kün: laan 69, tel. 6352 (zaterdag); B. van Beul veer ekom, P. Heijnlaan 6, tel. 071-7635S t (zondag): S.M. Platteel-de Jongh, te( 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill de 1 laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken ,0 ,EIDE een u lidati een 1 geko comr denii "gro< uitwi De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, w< waargenomen van 13 tot 20 mei d< Apotheek Centraal, Breestraat 74, 120552. Wijkverpleging VV Naast de geraniummarkt is er zaterdag ook een politieke markt in Voorschoten. In de Schoolstraat zullen vertegenwoordi gers van de grote politieke partijen in Kraampjes hun programma's "aan de- man" te brengen. Namens D'66 zal staatssecretaris Brink horst van Buitenlandse Zaken aanwezig zijn. Verder de Tweede Kamerleden Dolman (PvdA), Van Eisen (CDA), mevrouw Kappeyne van de Co- pello (WD) en Van Kuyen (PPR). Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. nte moeten worden uitgevoerd. In de laatste dagen van de viering wordt in de Raadszaal een histori sche tentoonstelling ingericht waar ook de formulieren moeten worden ingeleverd. Tegelijkertijd wordt in de Raads zaal een expositie gehouden onder het motto Hoe ziet de kunstenaar Zoeterwoude". Voor de braderie welke op 7 en 8 juni op het karakte ristieke Watertje wordt gehouden blijkt vanuit het gehele land be langstelling te bestaan. Het'aantal standhouders bedraagt reeds 40. Ook diverse verenigingen presen teren zich op het Watertje. Namibië-avond Voorschoten VOORSCHOTEN - In het huis van het jongerenpastoraat in Voorscho ten wordt aanstaande dinsdag een Namibië-avond gehouden. De avond zal worden ingeleid door David de Beer, verbannen assistent van de eveneens uitgewezen bis schop Glinn Winter uit Namibië. Verder wordt de film „Namibië, een vergeten kolonie" vertoond. Herman Meyburg, pastor van de Ekklesia in Den Haag, zal de daarop volgende discussie leiden. Aan kerken, politieke partijen, Am nesty International en de Wereld winkel is gevraagd hun standpunt toe te lichten. De avond begint om acht uur. Groenoord Opschieten, alarm, attentie. Niet pas op saterdag 14 juni, maar morgen reeds, zaterdag 14 mei dienen in Groenoord de handen uit de mouwen te wor den gestoken, om de speeltuin ter plaatse - in de Mussen- broekstraat - aan een hevige opknapbeurt te helpen. Dit ge heel en al dus tot in dusdanige tegenstelling met eerdere be richten, dat misverstanden al gewekt zijn. Kortom; morgen aan het werk in Groenoord. Jeugddorp In het Jeugddorp aan de Voor- schoterweg, naast zwembad De Vliet kunnen voor de dag van morgen tal van activitei ten worden verwacht, waar onder een dierengeluidenspel. Van half elf tot 's middags twee uur. Wie in de buurt van de Ze vensprong (Bernhardkade) woont, kan daar om tien uur op een speciale bus stappen en wordt 's middags weer terug gebracht. Volksdansen De voeten kunnen nu weer ge heel van de vloer op de volks- dansinstuif die morgenavond in het Vrijetijdscentrum Breestraat 66 wordt gehouden. Om acht uur. Wandeling Het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) af deling Leiden organiseert morgenavond een natuurwan deling in de Pan van Persijn. Start om half elf, verzamelen bij de ingang aan de Wassena arseweg in Katwijk. Adoptie In samenwerking met Terre des Hommes organiseert de studentenvereniging SSR maandagavond een bijeen komst over financiële adoptie van kinderen. Gwen Haykens van terre des Hommes zal in gaan op vragen die er in dit verband kunnen leven. De avond wordt gehouden in het gebouw Hogewoerd 108, is voor iedereen toegankelijk en begint om acht uur. Jamsessie Op vrijdag 27 mei wordt in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat de laatste jam sessie van het seizoen gehou den. Daarvoor is er een zg. „open podium" waar groepen de kans krijgen om enige nummers ten gehore te bren gen. Dit is vooral bedoeld voor groepen die nog niet of weinig voor publiek hebben gespeeld. Zij die hiervoor belangstelling hebben en ook degenen, die aan de jamsessie willen mee doen, kunnen zich opgeven bij het Vrijetijdscentrum, Brees traat 66, tel. 146449. Vragen naar Ferry. Autorally ZOETERWOUDE - De plaatselijke afdeling van het KNOV sloot gis teravond het seizoen af met de tra ditionele autorally. De route leidde via Zoetermeer, Benthuizen en Roelofarendsveen terug naar Zoe terwoude. In Don Bosco werden de prijzen uitgereikt. De uitslag was; 1. G. van Cromvoirt en dames 2. de heer en mevrouw Van Bemmelen en 3, de heer en mevrouw Van der Geest. Bromfietser bewusteloos bij botsing WARMOND - De Waimondse bromfietser W.L. is vannacht in de Bijleveldlaan tegen een geparkeerd staande takelwagen opgebotst waarbij hij ernstig hoofdletsel op liep. Hij moest bewusteloos naar het Leidse Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider] dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum; v.d. Waalslaan, tel. 4641Alg. Hulpverle-I ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden. Mare 45, tel. 149441. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en gezinsverzorging, vrijdag van 9-10 uur vm. en van 13-14 uur. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.40-11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, open- gei soosavond. vei Ten Katestraat, speeltuingebouw, j toe bejaardensoos Humanitas, 2-4.30' va uur nam. ho Fred. Hendrikplantsoen 25, Lei- de derdorp, informatieavond Baha'i za gem., 8.15 uur nam. hc Nieuwe Rijn 19, club voor alleens- tei taanden, weduwen en weduwna- ars, 8 uur nam. de 't Breehuys, Breestraat 19, vegeta- ge ries eethuis, 6-7.30 uur nam., Mira- aé kelsoos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Ned./Engels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur t( nam.; open soosavond 8 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, to- neelgroep Imperium met "Terug naar af', 8.30 uur nam. 8 Leidse Schouwburg, toneelver. Tot v ieders genoegen met "Wat doet mijn vrouw van 2 tot 5", 8.15 uur v nam. 5 LAK-theater, Levendaal 150, de Amsterdamse Mimeliga met "Baas j boven baas", 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal, tweede kamerlid mevr. T. Gardeniers over "Het CDA en de verkiezingen", 8 uur nam. Restaurant De Doelen, Rapenburg, leden verg. 3-Oktoberver., 8 uur Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, vanaf 9 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, to neelgroep Imperium met "Terug naar af', 8.30 uur nam. Leidse Schouwburg,toneelgroep Baal met "Het Koninkrijk 8.15 LAK-Theater, Levendaal 150, de Bloemgroep met "Bij ons is het an ders", 8.15 uur nam. Jeugddorp, Voorschoterweg (naast zwembad De Vliet), "Een Dierenge luidenspel", 11 uur vm. Vijf Hovenhuis, Hoflaan 169, kind en dierdag. Van Voorthuysschool, Marnix- straat 104, de Nieuwe Komedie met "Wonen of wijken", 8 uur nam. Clubhuis Klein Matillo, Zaanstr., wijkfeest stichting Meerburg, vanaf 10 uur vm. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volksdansinstuif, 8 uur nam. Pan van Persijn, Katwijk, natuur wandeling IVN afd. Leiden, 10.30 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch. Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2