Toch koopavond in Leiderdorp Wassenaar blijft bij plan "Landelijk Gebied" Commissies welwillend over snelle bonw van "overdekte" te/cfee agenda ny een dier kan het ook wel mis gaan Middenstand weinig actief BRADERIE IN OUDE KLEDERDRACHTEN STAD €N RAND DONDERDAG 12 MEI 1971 WASSENAAR - De gemeente Was senaar gaat by de Kroon in beroep tegen een aantal wijzigingen, die GS hebben aangebracht in het be stemmingsplan "Landelijk Ge bied". Voornaamste punt voor de gemeente Wassenaar is dat GS een stuk grond, ten zuiden van het die renpark Wassenaar, wil reserveren voor uitbreiding van het dieren park. De gemeente Wassenaar had met een bestemming "dagrecreatie en natuurgebied" zowel de belan gen van de dierentuin, als die van de huidige pachters van het terrein, waarop een boomkwekerij geves tigd is, willen sparen. Een interessant punt, waarop het provinciaal bestuur en de gemee nte van inzicht verschillen betreft de plannen van de ambassadeur van Korea om op het landgoed Ter Veken een ambassadeurswoning van ruim 500 m2 te bouwen. Was senaar wilde de bouwmogelijkhe den beperken tot 250 m2, gelet op het omringende natuurgebied. Ge deputeerde Staten beslisten echter, dat in het plan een ambassadeurs- residentie van 550 m2 dient te wor den opgenomen onder de om schrijving "bijzondere bebou wing". In het beroepschrift aan de Kroon wordt door Wassenaar gesteld, dat dit een precedent schept ten op zichte van andere ambassadeursre sidenties. De aard van het gebruik van een pand als ambassadeursre sidentie is veelal tijdelijk - aldus Wassenaar - en wijkt niet essentieël af van dat van andere villa's en landhuizen Het rechtvaardigt in ie der geval niet dat daarvoor een af zonderlijke bestemming in een plan wordt opgenomen, zo meeni het Wassenaarse college. Wasse naar wil aan ambassadeurs niet meer toestaan dan aan anderen en geeft dus de voorkeur aan de door de raad goedgekeurde bestem ming. Een principieel punt is ook de strijdvraag tussen de Haagse Duinwaterleiding en het gemee ntebestuur van Wassenaar over de bestemming van waterwingebie den. Namens de Duinwaterleiding en het Haagse gemeentebestuur is er bezwaar tegen gemaakt, dat Wassenaar de waterwinbelangen in het bestemmingsplan onderge schikt hebben gemaakt aan de natuur- en cultuurhistorische be langen van het gebied. Den Haag wil prioriteit voor de waterwinbe langen en kreeg gehoor bij Gedepu teerde Staten. Dit college is van mening dat de onderlinge verhou ding van enerzijds de waterwin ning en anderzijds het behoud van de natuur- en cultuurhistorische waarde van even groot belang is. Burgemeester en wethouders blijven echter op het standpunt staan dat dit onjuist is: "de natuur historische waarde van het duinge bied is onvervangbaar, terwijl de waterwinning in uiterste noodzaak ook buiten het duingebied zou kunnen plaats hebben". Boven dien: "het toestaan van werken ten behoeve van de waterwinning kan desastreus zijn voor het natuurge bied. Het samengaan van beide be stemmingen kan dus conflicten op leveren, die voorkomen kunnen worden door aan de kwetsbaarste partner, namelijk de natuur, priori teit te verlenen". LEIDERDORP - Met ingang van 1 januari 1978 krijgt Leiderdorp op vrijdagavond een weke lijkse koopavond. Tot dat besluit kwam de com missie middenstandszaken van Leiderdorp gis teravond, ondanks het feit dat de winkeliers daar niet erg enthousiast over zijn. Voorzitter Minnee van de Middens tandsvereniging Leiderdorp toonde zich als eerste spreker be paald geen voorstander van de in voering van een koopavond. "De ondernemers in Leiderdorp zijn er unaniem tegen", aldus Minnee, die daarmee hetzelfde standpunt ver kondigde als de vorige keer, toen de commissie het vraagstuk van de in stelling van een koopavond - die wettelijk verplicht is - aan de orde stelde. De winkeliers betoogden toen dat, wat voor avond er ook ge kozen zou worden, men toch niet open zou gaan. Dat kan, omdat de nieuwe winkelsluitingswet wel de 'verplichting tot het instellen van een koopavond oplegt, maar de winkeliers niet verplicht op die avond ook daadwerkelijk open te zijn. "De winkels in Leiderdorp liggen dermate verspreid dat we nauwe lijks mogen verwachten dat er veel belangstelling voor zal bestaan bij de consument. Maar mocht er toch een koopavond ingesteld worden, dan gaat de voorkeur uit naar de vrijdagavond", aldus Minnee. Die vrijdag werd gekozen om niet tege lijk met de winkels in Leiden open te zijn. KVP-raadslid J. Tieken stal^ niet onder stoelen of banken dat hij de negatieve reactie van de winkeliers betreurde. Hij meende dat de con clusie van de winkeliers weinig blijk geeft van initiatief en activi teit. Hij wond zich vooral op over het feit dat de middenstanders zich niet hebben gehouden aan de in de commissie gemaakte afspraak om doormiddel van een enquête onder het winkelend publiek de mening van de consument over een koop avond te vragen. De winkeliers plaatsten een adver tentie, waarin om reacties werd ge vraagd. "Op die manier kun je na uwelijks een duidelijk beeld krijgen van wat de consument wil", aldus Tieken. Ook de rest van de commissieleden had weinig goede woorden over voor de manier waarop de mening van de consu ment is gepeild. Wethouder C. Gordijn zag weinig in, een nieuwe enquête en drong erop aan om eindelijk een beslissing te nemen, waarop de leden van de commissie unaniem tot de uit spraak kwamen dat vrijdagavond de voorkeur geniet. Op voorstel van mevrouw I J. Gehner-Ellenberger (WD) zal de koopavond voorlopig voor een proeftijd van een jaar worden ingevoerd. "De winkeliers kunnen het dan, evenals de consu ment trouwens, uitproberen en misschien met wat activiteiten het tot een succes te maken. Na de proefperiode kan, dan waarschijn lijk ook in overleg met de onder nemingen in Winkelhof, van ge dachten gewisseld worden over eventuele voortzetting", aldus me vrouw Gehner. Over Winkelhof kon wethouder Gordijn weinig mededelingen doen: "Het is een kwestie van de ontwikkelingsmaatschappij en de bouwer van het winkelcentrum. De vertraging ontstaat voornamelijk door een verschil van mening over de bouwkosten. Oorspronkelijk had de eerste paal al in april de grond in gemoeten", aldus de wet houder. Voor Winkelhof moet nog altijd de eerste paal de grond ZOETERWOUDE - In de komende dagen zal de Zoeterwoudse bevol king het uitgebreide programma van 700 Jaar Zoeterwoude in de bus krijgen. Inmiddels is voor diverse evenementen de inschrijving tot deelname geopend. Dat geldt on dermeer het tafeltennistoernooi, voor de schooljeugd van de vierde, vijfde en zesde klassen van de ba sisscholen. Het toernooi wordt op Tweede Pinksterdag gehouden in een hal aan de Hoge Rijndijk. Ook voor de dam- en schaakssimultaanw^ls- trijden, die op 7 en 8 juni in Ons Huis worden gehouden, kan men zich nu aanmelden. Hiervoor ko men de grootmeesters Ton Sij- brands en Jan Hein Donner naar Zoeterwoude. Belangstelling voor politieke voorlichting in Leiderdorp LEIDERDORP - Ondanks de con currentie van een voetbalwedstrijd op de televisie viel de belangstel ling voor de politieke voorlich- tingsmarkt, gisteravond in het Lei- derdorpse jongerencentrum Sjel- ter, niet tegen. De belangstellen den, voornamelijk jeugdige kiezers die op 25 mei voor het eerst naar de stembus gaan, lieten zich niet. al leen uitgebreid voorlichting geven over wat de verschillende politieke partijen te bieden hebben, maar her ender ontstonden ook geani meerde discussies - uiteraard voornamelijk over jongerenvraag- stukken. Opvallend was dat het minimum loon voor 18-jarigen een groot deel van de avond in beslag nam. Verder bleek dat er uiteindelijk maar weinig was doorgedrongen van de redevoeringen van de diverse spre kers. Het soms wel wat erg inge wikkelde taalgebruik zal daaraan niet vreemd geweest zijn. Een belangrijke exponent in de feestelijke viering is ook de Stich ting "Oud-Zceterwoude". Elk ge zin zal een prijsvraagformulier ont vangen. Om hieraan te kunnen deelnemen zal een aantal opdrach ten met historische elementen, •binnen de gemeente moeten wor den uitgevoerd. In de laatste dagen van de viering wordt in de raadszaal een historische tentoonstelling in gericht waar de formulieren moe ten worden ingeleverd. Tegelijkertijd wordt in het raads zaal een expositie gehouden onder het motto; "Hoe ziet de kunstenaar Zoeterwoude". Voor de braderie, die op 7 en 8 juni op het Watertje wordt gehouden blijkt vanuit het gehele land be langstelling te bestaan. Het aantal standhouders bedraagt reeds 40 waarvan een belangrijk gedeelte bestaat uit plaatselijke zakenmen sen. Ook diverse verenigingen pre senteren zich op het Watertje. Met andere^ organisaties en comité's verstrekken zij informatie of zullen trachten hun kas wat te spekken. Het laat zich aanzien dat juist dit evenement zich bijzonder goed leent voor het dragen van de oud- Hollandse kleding waarvoor grote animo blijkt te zijn. WASSENAAR - Burgemeester mr. K. Staab van Wassenaar heeft gisteren in het raadhuis de Kulturele Weken van Was senaar officieel geopend. In zijn openingswoord zei de Wassenaarse burgemeester dat het geenszins de bedoeling is om met andere festivals te concurreren, maar dat het er vooral om gaat de Wassenaar- ders kennis te laten maken met het werk van Wassenaarse kunstenaars en verenigingen. De opening van de Kulturele Weken werd omlijst door het Wassenaars Vocaal Ensemble, dat onder leiding van dirigent Rien Calis twee canons en twee madrigalen ten gehore bracht. Na de bijeenkomst in het raad huis, waar werken hangen die in eigendom van de gemeente Wassenaar zijn, toog het ge zelschap naar de galerie "Ja", waar voorzitter drs. D.A. Stig- ter van de Kulturele Kern Wassenaar een tentoonstelling van 26 Wassenaarse beroeps kunstenaars opende. ZOETERWOUDE - Het bestuur van de Stichting R. K. Scholen heeft het gemeentebestuur om me dewerking gevraagd voor uitbrei ding van Aloysiusschool met een extra lokaal. Dit is noodzakelijk geworden door de aanmelding van het grote aantal leerlingen (45) voor de eerste klas in het nieuwe school jaar. Bovendien zal dan ook een ne gende leerkracht worden be noemd. DEN HAAG/VOORSCHOTEN - "Net zo goed als bij de mens kan er ook bij de geboorte van een dier weieens wat mis gaan en daarom moet ik altijd wat van die middelen in de auto bij de hand hebben", betoogde een 45- jarige veeverloskundige uit Voorschoten. De man betoogde in hoger beroep bij de Haagse rechtbank dat er bovendien bij een verlossing weieens wat voorgeschreven middelen over blijven die in andere gevallen uitstekend van pas komen. Het ging allemaal om anti biotica, die de man in zijn auto had, zonder daarvoor over de noodzakelijke vergunningen te beschikken. De officier had dat niet zo erg gevonden, als er niet een levendige zwarte handel in anti-biotica bestond, die vooral in België hoogtij viert'. Zo doende mogen er nu alleen nog maar anti-biotica worden ge bruikt die een arts voorschrijft, en mogen ze zeker niet zonder vergunning vervoerd worden. De Voorschotense verloskundige betoogde daarop dat hij zijn praktijk in de hele regio uit voert, en niet altijd kdn wach ten tot er een dierenarts is om anti-biotoca voor te schrijven. Bovendien, zo betoogde zijn raadsman, bestaat er een ge spannen verhouding tussen die renartsen en veeverloskundi gen, welke laatsten vrijwel al tijd veefokkers zijn die zich op de verlossing gespecialiseerd hebben. Uitspraak op 24 mei. Toneel De toneelgroep Voorschoten geeft zaterdag een opvoering van het blijspel "Bloemen voor Barbara" van Dick van Maaskand. Vele amateurgroe- pen hebben dit stuk al eens met succes op de planken gebracht. Toneelgroep Voorschoten treedt op in het Cultureel Cen trum, Prinses Marijkelaan 4, aanvang om acht uur. Ikebana Mevrouw De Jong- Zaunbrecher uit Oegstgeest geeft vanavond een demon stratie van Ikebana, een Ja panse bloemschikkunst. Zij doet dat op de ledenvergade ring van de NVCB, afdeling Leiden Zuid-West, die om acht uur begint en gehouden wordt in de bovenzaal van de Bevrij dingskerk. Puzzeltocht Het buitenbad van het Sport fondsen in Wassenaar wordt zaterdag op feestelijke wijze geopend met een puzzelvoet tocht voor de jeugd tot zestien jaar. Verzamelen tussen negen uur en half tien bij het Sport- fondsenbad, waarna de tocht langs diverse historische ob jecten in het dorp gaat. Na de terugkeer bij het bad worden daar diverse recreatiespelen gehouden, waarmee tienba- denkaarten zijn te winnen. Aaltens In Holiday Inn te Leiden wordt zaterdag een Aaltense avond opgevoerd, onder het motto "Achterhoek bezoekt Holiday Inn". Vanaf zes uur treedt de dansgroep de Klepperklumkes met folkloristische dansen op en de Aaltense Boerenkapei brengt de hiervoor benodigde muziek voort. Oude ambach ten in de hal van het hotel zor gen voor een passende omlijs ting. D'66 Morgenavond is er in het Leidse café 't Keizertje aan de Kaiserstraat een politiek café, zonder bijzondere agendapun ten, zo laat D'66 weten. Maar dinsdag 17 mei komt lijsttrek ker Jan Terlouw naar Leiden, op een bijeenkomst in Augus- tinus. Rapenburg 24. Boven- dienzal een forum van journa listen die avond de plaats Bo vendien zal D'66 in de Neder landse politiek bespreken. Fo rumleden zijn Joop van den Berg, columnist in NRC/Han- delsblad (drs. J.Th.J.), Frans de Lugt van Elseviers Magazine, Han Mulder, hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, en een nog aan te wijzen vierde deelnemer. Voorzitter is het Eerste Kamerlid N. Schwartz. Aanvang half negen. Donderdag Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 142771. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Nooreinde 2a, kreagroep, fotogra fie. 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidsewegj 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken. Go, alle groepen vanaf 8 uur LAK-Theater, Levendaal 150, het Werk theater met "Avondrood", 8.15 uur nam. Stadhuis, commissie ruimtelijke orde- Lakenhal, opening tentoonstelling "Moord en doodslag", 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, i Gemeentehuis Oegstgeest, schoolraad, 8 Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. j 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36,ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur OEGSTGEEST - De bouwplannen voor een overdekt bad in Oegs tgeest zijn thans een drietal raads commissies gepasseerd. Over het algemeen staan de commissieleden positief tegenover een zo snel mo gelijke aanvang van de bouw. Allen hebben echter hun stem nog voor behouden voor het voeren van frac- tieoverleg. De afspraak het zwembadplan pas dan goed te keuren als de toestem ming van G.S. met betrekking tot het uitbreidingsplan Haaswijk binnen is staat echter nog steeds overeind. Maar de zekerheid dat de goedkeuring er komt is er in ieder geval. Tijdens de bijeenkomst van de commissie onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden werd dit gisteravond nog eens door de voorzitter, wethouder Gmelich Meijling bevestigd. "Als in sep tember met de bouw van het bad begonnen kan worden betekent dit een aanzienlije financiële bespa ring voor Oegstgeest". De liberale vertegenwoordigster, mevrouw Rörsch was nog steeds niet overtuigd waarom men reeds nu al tot een besluit wil komen. Zij neemt een ander standpunt in bin nen de WD-fractie en is van me ning dat een overdekt bad in de toekomst een te zware wissel trekt op de gemeente. Wethouder Gme lich Meijling: "Men moet niet in de eerste plaats kijken naar de econo mie van de exploitatie, het is ook een stuk dienstverlening". Woonwagenkampje Er is mondeling bericht ontvangen van Provincie en Rijkswaterstaat dat het grootste gedeelte van het terrein tegenover de Groene Kerk mag gebruikt worden voor de in richting van een woonwagenkamp je. Als de officiële bevestiging bin nen is zal opdracht worden gegeven aan de Grondmij voor een ontwerp. Tevens wordt er een hoorzitting gehouden. VOORSCHOTEN - In het jonge rencentrum "De Lindenhoeve" in Voorschoten zal vanaf acht uur de minister van Buitenlandse Zaken, Max van der Stoel, spreken over onder meer de mensenrechten. Rond half tien zal er een debat plaatsvinden tussen vooraan staande leden van de "grote drie" in de vaderlandse politiek. Voor de PvdA is present de heer Uijer (lid van het partijbestuur), namens het CDA is het Tweede-Kamerlid Van Dam aanwezig en voor de WD is er het kandidaat-Kamerlid Van Eeke- len. Omdat de avond als titel "Swing-politiek-swing" heeft mee gekregen treden behalve de politici ook de jazz-groepen Donald's Oc casion Band en Basic Train op. De avond zal worden geopend door een bekend acteur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, teiefoon 071-153652. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr. van 9.30-12 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch. Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2