"WAT WEET IK NOU VAN DE MIDDENSTAND .fllzyt Volkstuinders mogen blijven zitten waar ze zitten, dankzij NS Wijkraad vecht tot de laatste ademsnik 1 Burgerlijke stand Mevrouw Dekker twee jaar in middenstandscommissie Medewerker en oud- conservator Leids museum overleden ^eidse^ agendar lx. LEIDERDORP - "De meeste vrouwen zijn mobiel, die kopen waar ze willen. Hier in Leiderdorp speelt dan nog niet eens zo zeer de vraag of het wel goedkoop is, maar wel of de service goed is en of het assortiment een beetje uitgebreid is", aldus mevrouw J. C. Dek ker. Zij is twee jaar lid van de middenstandscommis sie in Leiderdorp. Haar taak: het vertegenwoordigen van de consument. Mevrouw Dekker vindt dat het in Leiderdorp, maar ook in de hele regio, de service van de winkelier lang niet altijd is wat het moet zijn: "In sommige winkels word je gewoon afge snauwd en daar kan ik erg boos over worden". Niet veel werk Ze vindt dat haar commissie werk niet veel tijd kost: "Je leest de stukken door en dan vooral de krantenknipsels. Dat vind ik het leukste". "Ik vind het jammer dat je die stukken altijd op de leeskamer in het gemeentehuis moet le zen. Ik zou sommige dingen zo graag eens mee naar huis ne men om ze daar nog eens door te kijken". Het ontbreekt, naar de mening van mevrouw Dekker, aan in formatie over de middenstand in zijn algemeenheid: "Ik ben - op uitnodiging van de huis- vrouwenvereniging, die ie mand voor die commissie zoch ten - in dit werk terechtgeko men als een leek. Nu, na twee jaar, heb ik nog steeds het ge voel een leek te zijn. Wat weet ik nou eigenlijk van de achter gronden van de middenstand in deze regio. Het enige wat ik weet is wat je in de commissie opvangt". Weinig contact Ze vindt dat de contacten tus sen consument en winkelier in Leiderdorp voor verbetering vatbaar zijn: "Nu is het niet zo best. Ga maar na, een tijdje ge leden werd er in de middens tandscommissie voorgesteld om een enquête te houden naar de interesse van de consument voor een koopavond in Leider dorp. We hebben toen afge sproken dat de winkeliers hun klanten bij de kassa een formu liertje zouden geven met wat vragen over een koopavond. De vergadering daarop vroeg ik naar de resultaten, maar toen bleek dat ze er gewoon nog he lemaal niks aan gedaan had den". "Op zo'n moment denk ik we ieens, zouden ze de mening van de consument nou wel interess ant vinden? Toch zal ik er in de commissie steeds op blijven wijzen. Het is naar mijn idee Door Hanneke Meyer veel beter als de winkeliers meer naar de consument gaan luisteren. Tenslotte zijn dat de mensen waar ze het van moeten hebben en een goede wissel werking komt hen alleen maar ten goede". Winkelhof Mevrouw Dekker meent dat veel winkeliers zich met alles nu verschuilen achter Winkel hof: "Als eerst Winkelhof er maar is, hoor je voortdurend zeggen als het erom gaat wat te organiseren". "Naar mijn smaak is dat onzin. Als het gaat om klantenbinding en betere service en dat soort zaken dan kun je daar nu ook al wel mee beginnen. Dan hoefje helemaal niet te wachten tot Winkelhof er komt". "Bovendien begrijp ik de angst voor dat Winkelhof niet zo goed Ik heb het idee dat ze hier in Leiderdorp als middenstanders het liefst op een eilandje willen blijven zitten. Maar dat kan nu eenmaal niet. En Winkelhof biedt mogelijkheden genoeg. Ze zijn allemaal zo bang voor wat er in de grootste winkelunit van het centrum komt. Ik heb al eens voorgesteld: als jullie het nu eens met z'n allen huren en er wat leuks van maken. Maar daar konden ze alleen maar om lachen". Zalig dorp Leiderdorp vindt Dekker een zalig dorp om te wonen: "We zijn al een keer of tien verhuisd en we maken nog weieens verhuisplannen, maar het kost me steeds meer moeite om hier weg te gaan. Het is ge- de consument luiste- woon een zalig dorp en als Win kelhof er straks is vind ik het helemaal ideaal. Je hoeft hier, als je wilt, niet alleen te zijn. Niemand hoeft hier alleen te zijn en dat is iets watje van lang niet ieder dorp of elke stad kan zeggen. De bevolking is hier eindeloos". Honderd gulden voor aanrijding op promenade DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De Haagse rechtbank heeft een der tigjarige monteur uit Voorschoten veroordeeld tot honderd gulden boete, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. In de Leidse Haarlemmerstraat had hij met zijn auto een 3-jarig meisje aangereden, dat daarbij o.a. een beenbreuk opliep. De officier van justitie had hiervoor 750 gulden boete en voorwaardelijke intrek king van het rijbewijs gedurende zes maanden geeist. Het ongeluk gebeurde nabij zwem bad De Overdekte. Verdachte wilde zijn auto parkeren, toen het Jcind plotseling tussen andere au to's vandaan kwam. De Voorscho tenaar wist niet dat dit gedeelte van de Haarlemmerstraat tot het voet gangersgebied behoorde. Wel reed hij langzaam vanwege de aanwe zigheid van het winkelend publiek. Sportfondsenbad langer open WASSENAAR - Het Sportfond- senbad zal met ingang van 15 mei van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds onafgebroken ge opend zijn. Alleen op zaterdagen en zondagen zal het bad om half zes sluiten. In het verleden was de regel dat er in het buitenbad tot 's middags vijf uur kon worden gezwommen en daarna 's avonds van zeven tot ne gen uur, maar de duisternis maakte dit gedurende een belangrijk deel van de zomer onmogelijk. Dankzij het invoeren van zomertijd kan er nu wel elke doordeweekse zomer avond in het Sportfondsenbad ge zwommen worden. Het seizoen loopt van 15 mei tot en met 11 sep tember. Voor deze periode is een zomertijdpas ingevoerd, die 45 gul den kost, ongeacht de leeftijd. Ie dere 25ste koper van deze zomerpas ontvangt een stukje pottebakkers- werk uit galerie JA. ZOETERWOUDE - Dankzij de spoorwegen kunnen acht eigenaren van volkstuintjes in Leiderdorp blijven zitten waar ze zitten,zonder dat zij voor enkele duizenden gul dens nieuwe schuurtjes neer hoeven te zetten. "Die maatregel van de gemeente was belachelijk, dan hadden we hier net zo goed op kun nen houden", aldus de 73-jarige heer Bruines, die zijn verontwaar diging nog steeds niet onder stoelen of banken steekt. Steen des aanstoots voor de volk stuinders was een besluit van de gemeenteraad en een daarop vol gende brief van B en W, waarmee gepoogd werd orde te brengen in de variëteit aan bouwsels langs de spoorbaan bij de Heinekenbrouwe- rij en op andere plaatsen in het dorp. "Veel van die dingen zijn zonder bouwvergunning neergezet en zijn ons al vele jaren een doom in het oog", aldus gemeentesecretaris J. Wingelaar. "De mensen die ze bouwden hebben nooit gevraagd om een bouwvergunning of althans om aanwijzingen van de gemeente, en dan kan ik alleen maar zeggen dat het hun eigen schuld is". Winge laar meent overigens dat er een heel redelijk verzoek is gedaan in de brief en dat bovendien een voor beeld werd bijgesloten van hoe het dan wel moest. "Met die plannen van de gemeente konden we niets doen", zo betoogde Bruines. "Een schuurtje van nog geen vier vierkante meter, met een diepe betonnen fundering. Dat werd allemaal verschrikkelijk duur. Het had ons duizenden gul dens gekost en was bovendien veel te klein van opzet. Bijna niemand van de mensen die hier langs de spoorbaan zit had dat op kunnen brengen". Bruines stapte daarop naar enkele gemeenteraadsleden en ook de spoorwegen, eigenaar van de grond langs de spoorbaan, gingen zich met de zaak bemoeien "En nu hoeft het niet meer. Het enige wat we nu moeten doen is zorgen dat de daken schuin naar achter aflopen en alles in donkere kleuren verven. Verder mogen de kassen niet hoger zijn dan één meter (goothoogte). Alleen men sen die er nu nieuw bijkomen, die moeten zo'n "gemeenteschuurtje" neer zetten". Bruines is er blij mee dat het alle maal goed is afgelopen, maar hij waarschuwt alvast bij voorbaat: "Ze blijven met hun vingers van m'n tuin en m'n schuurtje af. want de eerste de beste die hier in de toe komst wat wil ondernemen schiet ik van mijn land af'. VOORSCHOTEN - "De bestuurs leden van de wijkraad Boschgeest vechten tot hun laatste ademsnik tegen de vestiging van de Engelse School." Deze mededeling deed wethouder L. Marselis gisteravond tijdens de vergadering van de Voorschotense commissie voor welzijn en onderwijs. De aoor de wijkraad ingediende bezwaren tegen de vestiging van deze school zijn ongegrond ver klaard zowel door Gedeputeerde Staten als door de Raad van State. Thans heeft de wijkraad bezwaar aangetekend tegen de door B. en W. afgegeven bouwvergunning. Gezien de snelheid waarmee de eerste bezwaren tot in de hoogste instantie afgehandeld zijn, ver wacht het gemeentebestuur dat ook de nieuwe bezwaren snel door de verschillende bestuurscolleges behandeld zullen worden. De woonwagenproblematiek wordt thans opgedragen aan een open discussiegroep. De discussie groep bestaat uit een aantal des kundigen op het terrein van de woonwagenproblematiek en ver tegenwoordigers van de bevolking. Aan de hand van de resultaten uit die discussiegroep zal een hearing gehouden worden voor de gehele bevolking van Voorschoten. De Streekmuziekschool wil graag een andere huisvesting. De lokalen LEIDEN - Kort na elkaar zij een wetenschappelijk medewerker en de oud-conservator van het Rijksmuseum van Natuurlijke His torie in Leiden overleden. In zijn woonplaats Rotterdam overleed op 86-jarige leeftijd de heefr E.J. Nieuwenhuis. Hij was een bekend deskundige op het gebied van vlin ders van het Indo-australische ge bied en sinds 1973 wetenschappe lijk medewerker. In de loop van vele jaren bracht hij een grote vlin derverzameling bijeen en de resul taten van zijn studie legde hij neer in een aantal publicaties. In maart 1974 werd hem de Van Doornprijs van de Koninklijke Diergaarde Blijdorp toegekend. Op 28 april 1974 kreeg hij de zilveren medaille voor verdiensten jegens openbare verzamelingen. Een dag later overleed in Ede op 72-jarige leeftijd dr. F.P. Koumans. Hij studeerde plant- en dierkunde aan de Rijksuniversiteit van Leiden en promoveerde in 1931 op een ich- tyologisch proefschrift. In maart 1928 werd hij als tijdelijk conserva tor van het museum aangesteld Een maand later volgde zijn officiële benoeming. Op 1 november 1947 werd hem eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming bij de centrale bibliotheek van de Haagse ziekenhuizen. Dr. Kou mans was in het Leidse museum onder meer belast met het beheer over de afdeling Vissen. In het ka der van zijn onderzoek maakte hij onder meer een wereldreis en pu bliceerde hij een groot aantal we tenschappelijke artikelen. R. I. Oudstrijders van het 28ste Re giment Infanterie, die in de dorpen rond het eiland Dord recht gelegerd waren, opgelet, dit is een oproep aan U. Op dinsdag 10 mei is er weer een bijeenkomst in Dubbeldam. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 u. samenkomst in het verenigingsgebouw De Rank: 11.15 u. algemene ver gadering: 12.00 herdenking in de kerk; 12.45 u. défilé langs de graven; 13.00 u. vrij voor be zoek naar keuze; 17.00 u. snertmaaltijd in De Rank. Evenals in voorgaande jaren zal bij het station in Leiden om 8.30 u. een bus gereed staan met het opschrift 28 R. I. Dub beldam. Wie hiervan gebruik wil maken, moet zich opgeven bij het secretariaat, R. v. d. Weide, Van Haleweinplein 54. Voorburg, tel. 070-856175. De Horsten De Koninklijke landgoederen De Horsten in Wassenaar wor den met ingang van zondag 8 mei tot en met maandag 30 mei dagelijks opengesteld, in ver band met de bloei van de Se- ringenberg. Iedereen die geen hond is, mag gebruik maken van de ingang aan de Papeweg. Kindertoneel Op zondag 8 en 15 mei speelt de kindertoneelgroep van het LAK het stuk "Hee, niet voor de tv", in het theater aan het Leidse Levendaal. Dit stuk is door improvisatie ontstaan. Het is bestemd voor kinderen van acht tot twaalf jaar. De voorstelling begint om drie uur. De produktie kan ook ge bracht worden op scholen en in club/buurthuizen. Bel daar voor maar even naar het LAK: 124890. Verkiezingen In het vormingscentrum Troef worden de komende periode de nodige activiteiten ontplooid in verband met de komende verkiezingen. Op maandag 9 mei en dinsdag 10 mei zijn er informatieavonden, die om acht uur beginnen. Vragen als "Wat is het belang van stem men? Wat is het belang van verkiezingen? Wat zijn de ver schillen tussen de partijpro gramma's?" komen aan de or de. Er wordt gebruik gemaakt van een politieke map, die is samengesteld door een werk groep van de Welzijnsraad. Op donderdagavond 19 mei wordt er een film gedraaid van het stadsjournaal, met als titel "Te Huur". De film handelt over woningproblematiek; het is de bedoeling dat met enkele poli tici over dit onderwerp zal worden gediscussieerd. Wie belangstelling heeft voor dit programma moet zich zo spoe dig mogelijk opgeven bij VJV Troef, Noordeinde 2A, Leiden, tel. 071-130494. sta Donderdag Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienst_ weigeren, 8-9.30 uur nam. Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra- I tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, I 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge- I spreksgroep Praxi, theaterwerkgroepJ 8-10 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam.^v Troef, Noordeinde 2a kreagroep, foto grafie 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a werkgroep homofilie, open café-avond 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Nedl^f* Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel.fl 01717-3309. V 4e Binnenvestgracht 25, vergadering/^^ vrienden van Diogenes 8 uur nam. Augustinus, Rapenburg 24, politiek fo- rum, 8 uur nam. LE. Stadhuis, vergadering adviescommissie inzake het huisVestingsvraagstuk, 4 uur nam. Wei Vrijetijdscentrum, drukpuntmassage, 8 ont mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle1 groepen vanaf 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, het ma Leidsch Studenten Toneel met de musi- cal "Onbekende aangespoeld", 8.15 uur aw nam. we Pieterskerk: Bevrijdingsconcert 8.15 Apotheken De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 apr. tot 6 mei, door. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp in het Ambachts- en Baljuwhuis zijn dermate slecht dat de leraren overwegen het onderricht op die plaats te stoppen. "Er wordt door de afdeling Onderwijs al naarstig naar andere huisvesting gezocht, maar die is nog niet voorhanden", deelde wethouder Marselis mee. Doorgaan met een centrale aan vraag voor onderwijsvoorzienin gen of terugkeren naar de aparte aanvragen is een vraag die kortge leden actueel is geworden. Op ver zoek van de gemeenteraad zenden de scholen nu eenmaal per jaar hun aanvraag in. In de jaren 1973 tot en met 1976 waren dat jaarlijkse be dragen die lagen tussen de 60.000.- en 80.000.-. De eerste centrale aanvraag over 1977 komt uit of 300.000.-. De commissie welzijn en onderwijs zal zieh nog beraden over de hele materie. Thans bestaat de indruk dat het onderwijzend personeel met een boekje de scholen doorgewandeld is en meer gevraagd heeft dan ei genlijk nodig is. LEIDEN - GEboren: Jelmer z.v. H. Roorda en J. M. Oosterom, Jan z.v. J. Zwaan en D. Knoester, Danielle d.v. D. W. Noteboom en M. Hemmes, James S. z.v. K. R. Derbyshire en E. A. Green, Maaike M. d.v. C. A. v.d. Holst en H. M. Roos van Raadshooven, Bianca d.v. T. A. J. Ruiten en H. Kransse, Krijna d.v. G. Schaap en C. J. Kuijt, Mandy C. d.v. R. Vink en E. K. Tegelaar, Laura A. d.v. G. A. v. Albada en L. S. Brouwer, Monique E. d.v. K. C. v. Ark en M. J. Neuteboom, Eylard P. z.v. H. P. Cijsouw en A. G. Zwijnenberg, Jaime M. d.v. J. W. M. d. Bruin en A. Lakerveld, Antoinette d.v. A. Bos en W. Möhlmann, Henk z.v. H. Spijker en H. Gouwentak, Miranda d.v. D. C. Donker en M. E. Huls- Getrouwd: J. Polvliet en F. G. M. v. Delft, P. W. van Deventer en F. L. Kruijs, T. G. M. d. Ruiter en I. Jungcurt. Overleden: P. Duivenvoorden, geb. 1898, man, M. A. Moerland, geb. 1906 echtg. v. M. L. Hageman, J. Hemke, geb. Verkerk geb. 1914, echtg. v. P. C. Ver- brug, M. Florisson, geb. 1899, echtg. v. J. J. v.d. Reijden, R. Zijlstra, geb. 1891, man, J. de Koning, geb. 1916, man, D. Budding, geb. 1915, man, A. Zwanen burg, geb. 1894, MAN, E. C. C. Bink, geb. 1899, echtg. v. L. Arbouw, W. d. Vries, geb. 1919, man, mevrouw C. v. Beelen, geb. 1910, H. C. J. Cozijn, geb. 1931, man, W. BuU, geb. 1890, man, C. Haasnoot, geb. 1892, geh. gew. met E. de Jong, H. v.d. Berg, geb. 1899, A. de Jong, geb. 1894, MAN, P. Matthijsen, geb. 1928, echtg. v. M. A. Verweij. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge- mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Weduwen en weduw naars w Adviesbureau voor weduwen en we- I duwnaars. Roomburgerlaan 55, Leiden, B telefoon 123235.' Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon L 071-153652. p Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin- e nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 p uur, Noord, van Hogendorpstraat36, ma. v 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur- j thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel 'dorpstraat 36: geopend i LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automa^sche overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2