Heftig protest tegen graafwerk in Meijendel .jHsqffk 1-eïdse agenda GEEN HAVEN WOONBOTEN IN WARMOND K en O in gebouw Zijlwijk Muziekmanifestatie „Zoeterwoude 700" STAD EN RAND WOENSDAG 4 MEI 1977 Werkgroep: „DWL werkt zonder vergunning WASSENAAR - „Het is de vraag of je in dit geval nog uit moet gaan van het geldende bestemmingsplan, of datje de ideeën uit het bestemmingsplan Buitengebied moet over nemen", aldus gemeentesecretaris J. Zwartelé van Wasse naar in een eerste reactie op protesten van de Werkgroep Waterwinning tegen de aanleg van een nieuw drainagesys teem in het natuurpark Meijendel. Door Hans Meijer De Haagse Duinwaterleidingmaat schappij (DWL), die het duingebied als waterwingebied in exploitatie heeft, is enkele weken geleden be gonnen met de vervanging van een duinzand gefilterd regenwater - door een serie putten voor het zelfde doel. Kwetsbaar Over een strook van bijna een ki lometer worden in totaal 53 groep in een bezwaarschrift. De werkgroep stelt dat juist het stuk waar nu gegraven wordt tot de mooiste plaatsen van Meijndel be hoort en dat het twintig tot dertig Daarnaast vreest de werkgroep dat in het betrokken gebied, door da ling van de waterstand wanneer het puttenstelsel is aangelegd, veel planten schade zullen lijden. Het derde grote bezwaar dergelijke waterwinputten aange- werkgroep is dat er grootscheeps legd. De noodzaak daarvan ont- gegraven wordt, wat ook schade stond toen de oude leiding langza merhand verstopt raakte. Werkgroep Waterwinning betoogt dat de werkzaamheden ernstige schade doen aan de kwetsbare plantengroei in dat deel van Meijendel. „Boven de oude drain ageleiding had zich, juist ten ge volge van de langzaam toenemende verstopping, een interessante vege tatie ontwikkeld, waaronder dui- doet aan de omgeving. Tenslotte vraagt men zich af waarom het vogelrijk gebied, midden in de broedtijd wordt uit gevoerd. Aanlegvergunning De werkgroep meent dat de DWL verzuimd heeft een aanlegvergun ning aan te vragen. Die vergunning nodig op grond van het geldende legvergunning vereist sprake is van het „vellen, rooie beschadigen van houtgewas, ders dan bij wijze van verzorging De werkgroep stelt dat voor de uit voering van de graafwerkzaamhe den duindoornstruiken met stam men van tien centimeter dik en kruipwilg gekapt is dat daarvoor een aanlegvergunning noodzake lijk is. Het op handen zijnde be stemmingsplan landelijk gebied geeft wat meer vrijheid van hande len aan de DWL, omdat daarin „normale onderhoudswerkzaam heden" vrijgesteld worden. De werkgroep heeft, op grond van deze bezwaren, aan de gemeente Wassenaar gevraagd opdracht tot staken van de werkzaamheden te geven gevraagd. Men meent dat eerst een aanlegvergunning moet zijn verkregen, vóór DWL haar werkzaamheden kan voortzetten. Woensdag De graafwerkzaamhedendie volgens de werkgroep waterwinning ernstige schade doen c plantengroei in Meijndel. Uitbreiding zendguldenkruid", aldus de werk- voorbereidingsbesluit (de voorlo- uitbreiding van de capaciteit van de waterwinning. De oude drainage leiding had een capaciteit van één tot twee miljoen kubieke meter wa ter per jaar. De werkgroep meent dat 46 putten eenzelfde opvangca paciteit hebben, wat zou betekenen dat er zeven putten teveel worden aangelegd. „En dat is uitbreiding van de waterwinning", aldus dr. Udo de Haes, een van de onderte kenaars van het bezwaarschrift. „Een uitbreiding die bovendien naar onze smaak niet noodzakelijk Tenslotte pleit de werkgroep voor instelling van een adviescollege voor Meijendel. Er is weliswaar een Commissie Advies Duinbeheer, maar deze door de DWL in het le ven geroepen en kan alleen maar de waterleidingmaatschappij advise ren. De werkgroeD waterwinning wil een adviesorgaan waarop ook de betrokken overheden - ae ge meenten Den Haag en Wassenaar en de provincie - een beroep kun nen doen". Snel beslissen Gemeentesecretaris Zwartelé wilde gisteren nog niet al teveel commentaar geven op de kwestie, omdat het bezwaarschrift van de werkgroep' waterwinning ook pas gisteren bij de gemeente Wassenaar is binnengekomen. Hij zei echter wel snel te willen beslissen, mede in verband met het feit de werk groep om opschorting van de werk zaamheden heeft gevraagd. Hij kon echter geen termijn noemen waar binnen een besluit zal vallen. Bij de gemeente Wassenaar bestaat onzekerheid over de vraag of ge handeld moet worden op grond van het voorbereidingsbesluit of het bestemmingsplan. Het plan Bui tengebied is formeel nog niet door de provincie goedgekeurd en heeft daarom ook nog geen daadwerke lijke rechtskracht. Juridisch hel den derhalve de bepalingen van het voorbereidingsbesluit nog steeds. De Haagse Duinwaterleidingmaat schappij deelde gisteren bij monde van woordvoerder Hieter mee dat er geen sprak is van uitbreiding van de capaciteit en dat het enig doel van de DWL vervanging van de oude leiding is. Hij stelde zich op het standpunt dat in het betrokken geval geen aanlegvergunning noodzakelijk is en dat de DWL al leen melding had moeten doen van de plannen, „en dat is in een brief van 7 maart aan het college van B en W van Wassenaar gedaan". Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werka- vond 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur Clubhuis De Klinker Berlagestraat 2, info-avond 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Marekerk, herdenking gevallenen 2e wereldoorlog, 7.30 uur nam.; Stille tocht, 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, het Werk theater met "Niet thuis", 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Buurthuis Op eigen wieken, Merenwijk, open-huis, 10-12 uur vm. Hoge Rijndijk 28, spreekuur Rechtskundige dienst Le den van het CNV, 7.30-8.30 uur nam. Donderdag ZOETERWOUDE - Donderdag 11 juni wordt 's ochtends, als onderdeel van de festiviteiten rond „700 jaren Zoeterwoude", om tien uur een demonstratie hondendressuur gegeven op het hoofdveld van de voetbal vereniging Meerburg. De af- richtingsvereniging „De Waard" uit Leiden verzorgd deze demonstratie. Die dag worden op Haasbroek de finales van de Zoeter- woudse tenniskampioens chappen gespeeld. Vanaf 4 juni kan er gespeeld worden op de volgende onderdelen: enkels- pel dames, enkelspel heren, dubbelspel dames, subbelspel heren, dubbelspel gemengd. De deelnemers worden naar sterkte ingedeeld in de volge nde groepen: junioren t/m 17 jaar, recreatie en gevorderden. Het tennistoernooi wordt ge organiseerd door de Z.T.C. en Tennisverenigingen Meerburg en Heineken. 72-74, aan de Hoge Rijndijk, een gekostumeerd slotbal m.m.v. de uit 22 man bestaande Big Band van Frits Landes- bergen. Aanvang negen uur 's avonds. De festiviteiten rond 700 jaren Zoeterwoude worden zon dagmiddag 12 juni om 14.30 uur op Haasbroek besloten met een Muziekfestival waar aan de volgende muziekkorp sen meewerken: De Rijntam boers, Drumband V.I.O.S, St. Jan's Fanfare Zoeterwoude, K.N.G. Leiden, M.C.C. Laren en de Euroband Rotterdam. Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienst- weigeren, 8-9.30 uur nam. Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep 8-10 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a kreagroep, foto grafie 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a werkgroep homofilie, open café-avond 9-12 uur nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. 4e Binnenvestgracht 25, vergadering vrienden van Diogenes 8 uur nam. Augustinus, Rapenburg 24, politiek fo- Vrijetijdscentrum, drukpuntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed maken, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, het Leidsch Studenten Toneel met de musi cal "Onbekende aangespoeld", 8.15 uur Pieterskerk: Bevrijdingsconcert 8.15 Apotheken Sport kost Leiderdorp een ton meer LEIDERDORP - "Het gaat niet om de financiële consequenties, het gaat om het principe en subsidiebe leid inzake sport", aldus mr. J. Reugebrink (CDA) gisteravond in de vergadering van de Leider- dorpse commissie onderwijs. Hij poogde hiermee een einde te ma ken aan een discussie waarin om de hete brij werd heengedraaid. Het betrof de deelverordening "sport" van de algemene Leider- dorpse subsidieverordening. Uit gangspunt van deze verordening is dat er aan de diverse sportvereni gingen subsidies worden uitge keerd met duidelijke voorwaarden en voor diverse onderdelen. Met dit nieuw te voeren beleid is tevens een verhoging van de uitga ven gemoeid van bijna 96.000 gul den Uiteindelijk stonden de com missieleden niet afwijzend tegen over het voorstel hoewel men het raadzaam achtte er nogmaals in een extra vergadering met de sportraad aandacht aan te besteden. Naar verwacht mag worden zal de veror dening in juni in de raad behandeld worden. Wat betreft het cultuurfonds kwam men tot het besluit om in Leider dorp jaarlijks voor maximaal 2500 guldén aan culturele prijzen uit te reiken. Uit dit fonds zal geen geld beschikbaar worden gesteld voor de aanschaf van kunstobjekten. Been gebroken bij botsing LEIDEN - Een 20-jarig meisje uit Leiden brak haar linkeronderbeen bij een verkeersongeval, dat zich gistermiddag voordeed op de hoek van de Churchilllaan en de Brands Buyskade. Het op het fietspad langs de Churchilllaan rijdende meisje wilde komende uit de rich ting van de Vijf Meilaan linksaf slaan, toen ze in botsing kwam met een van de Brands Buyskade na derende auto. Ze is door de EHD vervoerd naar het Diaconessen- huis. In motorzaag OEGSTGEEST - Op 14 mei worden in Oegstgeest de 31ste Sint Joris- marsen gehouden, jaarlijks te- gaan die zaterdag om 14.00 uur van start bij kasteel Oud Poelgeest. Mr. W. J. van Dorpvoorzitter van Scouting Ne derland, zal het startsein geven voor de tochten over 7 Va, en 15 kilometer. Op de foto een beeld van de start van de Sint Jo- rismarsen van vo rig jaar. WARMOND - De commissie voor ruimtelijke ordening van Warmond heeft gisteren de richtlijnen aange geven, op grond waarvan de stede bouwkundig adviseur van War mond een nieuw bestemmingsplan „Zuid" kan opmaken. Voornaam ste wijzigingen ten opzichte van het oude plan is het verdwijnen van de provinciale weg 6 van de tekenin gen. De PW 6, die achter de Merenwijk om had moeten lopen, is door de provincie voorlopig geschrapt en bijvoorbeeld niet meer in het nieuwe streekplan opgenomen. Ten tijde van het maken van het vorige plan vormde de weg een twistpunt in de onderhandelingen met de gemeente Leiden over de afbouw van de Merenwijk. War mond beweerde dat Leiden het tracé van de weg verder in de rich ting van Warmond had getekend om zodoende meer ruimte te krijgen voor de laatste fase van de Merenwijk, die voor een klein deel op Warmonds grondgebied komt te liggen. Met Leiden is inmiddels een uiterste bebouwingsgrens afge sproken. Ook een tweede omstreden punt, de aanleg van een woonboothaven, is uit het plan geschrapt. Warmond had aanvankelijk het plan opgevat om tegen de Leids/Warmonds grens een woonboothaven aan te leggen, om zo alle woonboten van de plassen kwijt te raken. Leiden had nogal wat bezwaren tegen dat plan omdat men een extra belasting van de voorzieningen van de Me renwijk vreesde. De haven is uit het plan geschrapt omdat de provincie niet genegen is een regeling voor dat plan te tref fen, waardoor de financiële conse quenties helemaal voor rekening van Warmond komen. Gezien de weinig rooskleurige financiële po sitie van Warmond heeft men daarop van het plan afgezien. De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 apr. tot 6 mei, door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.09-20.00 uur, telefoon 142144. Leidse Rechtswinkel 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 bruiken. Wel achtten de meestë aanwezigen het noodzakelijk dat wijk in Leiderdorp zal voorlopig alvorens met de bouw begonnen zal worden ingericht voor meervoudig worden er overeenstemming met gebruik. Dit was de conclusie die de buurt en de speeltuinvereniging uiteindelijk viel te trekken na af- "Zijlkwartier" moet zijn bereikt loop van de gisteravond gehouden meren dat de vereniging niet onge negen was om het gebouw met meerdere organisaties en instanties te delen. "Maar", zo stelde Pison, "we willen door deze vorm niet op het tweede gecombineerde vergadering van de sielid Willems (PvdA) was de beheersvorm. Het commis- plan gezet worden. De vereniging den door de Zijlwijkers zelf en dat willen we behouden". CDA-er mr. J. Reugebrink deelde deze mening en wees de aanwezi gen erop dat de gemeente al in een eerder stadium aan de Zijlwijk gen) naar Voorschoten. De IJzer- heeft toegezegd dat er een speciale loër schapenscheerders zijn lande- Geraniummarkt in Voorschoten VOORSCHOTEN - De Boerenka- pel de folkloristische dansgroep "De Klepperklumpes" uit het Gelderse Aalten zullen een essen tieel onderdeel vormen van de fees telijkheden, die de jaarlijkse gera niummarkt in Voorschoten dit jaar zullen, opluisteren. Die geraniummarkt staat dit jaar in het teken van het 100-jarig bestaan van de Leidse afdeling van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Lei den. Men wil daarom aan de jaar lijkse markt wat meer aandacht besteden. Behalve de "Klepperklumpkes" en de Boerenkapel komen ook de schapenscheerders uit de buurt schap IJzerlo (vlak bij Aalten gele- SOS-dienst Leiderdorpse commissie onderwijs en maatschappelijk welzijn. Alle leden van de commissie waren het er over eens dat, mede gezien de kosten, het zeker i riode noodzakelijk bouw zo intensief mogelijk te ge- ning dat ervoor gewaakt moest worden dat "het Zijlkwartier" niet de conciergerol wordt opgedron gen". de beginpe- Voorzitter A. Pison van de buurt- dit ge- vereniging had aan het begin moet als eerste aanspraak mogen maken op beschikbare tijden." Pi son steldé voorts dat ook het alge mene beheer en de verantwoorde lijkheid m handen van de vereni ging dient te komen. "We hebben er altijd voor gewaakt de vergadering al laten doorsche- dat het clubhuis gebruikt kon ruimte voor haar beschikbaar worden gesteld. "Dat was in een tijd dat er nog geen kapers op de kust lagen. Ik ben daarom ook van mening dat aan Zijlwijk een aparte accommodatie moet worden ver leend. Of zij ter dekking van de kos ten dan overgaan tot het onderhu- ren is hun eigen recht". gevallen LEIDEN - Een 45-jarige grond werker uit Zoeterwoude kreeg een flinke vleeswond aan zijn knie toen hij gistermiddag tijdens riole ringswerkzaamheden achter de Merendonk in een motorzaag viel. Hij moest door de EHD naar het Diaconessenhuis worden overge bracht. Homofilie Reeds vanavond wordt de film "Kom er voor uit" vertoond in het trefcentrum Nieuwe Rijn 20a te Leiden, onder auspiciën van de Leidse Werkgroep Ho mofilie. Dit is een oorspronke lijke Engelse film over een aantal vrouwen die openlijk voor hun homosexualiteit en de onaangename gevolgen die dit voor hen heeft. De film be gint om kwart over acht. Kernenergie "Kernenergie, hebt u er iets te gen?" Over dit actuele onder werp spreekt ir. P. M. Vrij- landt, lid van de VVD te Hil versum op woensdag 11 mei in Hotel het Witte Huis, Wilhel- minapark 33, Oegstgeest. Hij is uitgenodigd door de Werk groep Milieuzorg Oegstgeest. Aanvang acht uur. FJG De FJG houdt zaterdag een jongerenfestival in de Stads gehoorzaal aan de Breestraat. De FJG is een socialistische fe deratie van jongerengroepen in de Partij van de Arbeid. Liedjaszanger/dichter Jaap van de Merwe treedt zaterdag op, alsmede de popgroep Spirit of Saint Louis. Ook wordt er een debat gehouden tussen de voorzitter van het Landelijk bestuur van de FJG, Felix Rot tenberg en een PvdA-politicus. Verder zijn er diverse standjes van verschillende actie- en werkgroepen. Het festival be gint om half acht. Kosteres Het is deze maand twintig jaar geleden dat mevrouw E. M. van der Does-Van Voren, werd aangesteld als kosteres van de kerk van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Lange Kerkdam. Het bestuur vah de NPB-afdeling biedt haar za terdag een receptie aan, van vier tot zes uur in de achterzaal van het kerkgebouw Klucht In het Willibrordgebouw aan de Rhijgeesterstraatweg43a in Oegstgeest voert de toneelver eniging De Grunerie zaterda gavondeen klucht op, getiteld "Zijne Prinselijke Hoogheid" om acht uur. Wandeltocht Willen is kunne, zo is het maar net. En deze wandelsportver eniging, die eigenlijk "Zuid- West" heet, houdt zaterdag een wandeltocht, afstanden 5, 10, 15,20, en 40 kilometer. Voor de langste afstand wordt er van negen tot tien uur gestart en voor de overige afstanden van negen tot twee uur bij het ont moetingscentrum op de hoek van de Vijf Meilaan en de Chir- chillaan. Inlichtingen: 01726- 13470 of 01720-75724. Dit is de zevende Zuid-West Wandel tocht. lijk beroemd dankzij het jaarlijkse schapenscheerdersfeest, met bij behorende wedstrijden, dat in die buurt wordt gehouden. Verder zul len tijdens de geraniummarkt "Olde Ambachten" als koperslagen en spinnen gedemonstreerd wor den. De geraniummarkt, die in de Voor straat in Voorschoten zal worden gehouden, duurt die zaterdag v^n negen tot vijf uur. Een deputatie van het Aaltense gemeentebestuur zal de feestelijkheden bijwonen. Inbraak in kledingzaak LEIDEN - In het kledingmagazijn van Zeeman aan de Hoogstraat is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Uit het kantoor werd een bedrag van 1400,- weggeno men. Men is de zaak binnengeko men door aan de zijde van de Oude Rijn een ruit te vernielen. Bij het naastgelegen Wimpy- restaurant is in dezelfde nacht een poging tot inbraak gedaan. De ruit van de toegangsdeur werd ver nield, waardoor een schade van 150,- ontstond. De daders hebben hier echter niets van hun gading kunnen vinden. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgr^cht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging. van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2