Inventus hoopt eindelijk op een bekersucces Vuelta in greep Maertens Lisser Boys na rust royaal langs Randstad SC LISSE GRIJPT TEGEN MVKV LAATSTE STROHALM nog een jaar hoofdtrainer hij Eagles Italianen voor derde keer in finale WOENSDAG 4 MEI 1977 SPORT PAGINA 13 ALKENBURG - Spc. Lisse heeft He titelkansen in de eerste klasse yan de afdeling Leiden (zaterdag) in eigen hand gehouden. De Lissena- ren wonnen gisteravond een in haalwedstrijd bij MVKV met 3-0. Door dit resultaat bezet de Lisser ploeg de tweede plaats met twee punten achterstand op Hazers- woudse Boys, dat echter één weds trijd minder heeft gespeeld. Zater dag ontmoeten de koplopers elkaar in Lisse. Gisteravond zag het er aanvanke lijk niet naar uit dat Lisse zo een voudig afstand van MVKV zou ne men. Via Van der Laan en Tilma (2x) lukte dat na de pauze echter toch. Ook in de tweede klasse werd een aantal inhaalduels gespeeld. Kop loper Abbenes bleef op het goede spoor met een 2-4 zege bij Meer burg. Dobbelaar en Barry de Bok scoorden voor Meerburg, Johnny de Vlier (2x), Henk Redeker en Ton Hobo produceerden de treffers voor Abbenes. Hekkesluiter VNL slaagde er bij Stompwijkse Boys niet in het schamele totaal van zes punten op te voeren. De Leidenaars verloren met 3-1 na een 1-0 (Kees Cornelis- se) voorsprong bij rust. Aad van der Zon (2x) en Martien van Leeuwen zorgden ervoor dat VTL vaster op de laatste plaats werd gedrukt. Alphia en Unitas Leiden hielden elkaar in evenwicht: 2-2. Treffers Alphia: Bert Koster (2), treffers Unitas Jan Ponte en Oomes. Rechtsbuiten Piket was in het duel Bernardus-SJZ (1-0) een veelbe sproken speler. Piket scoorde het enige Bernardus-doelpunt en werd vervolgens het veld uitgestuurd. 1 LISSE - Pas in de tweede helft begon de bekeridee enigszins te leven. Lisser Boys-Randstad Sport, een duel wat tot dan toe veel weg had gehad van een saai partijtje zomeravondvoetbal, kreeg pas na de met 0-0 geko men pauze kleur. Het werd tot uitdrukking gebracht in de cij fers die tenslotte het verschil typeerden: Lisser Boys won met 4-1 en bekert door. De 4-1 was even royaal als ge flatteerd, want de Lisser voet ballers mochten dan vooral op bouwend beter uit de verf ko men in het bekertreffen van de zaterdagvierdeklassers; zo erg veel beter was hun voetbal toch bepaald niet. Het verschil viel alleen nog zo hoog uit doordat de Boys de kansen wat beter benutten, waar de partner in het vaak harde treffen de grootste moeite mee had. Dat kwam enerzijds doordat topscorer Koos Zoetemelk, snel maar erg broos, zich niet staande kon houden en anderzijds doordat de gehele Voorschotense ploeg op een ongelukkig moment een harde morele tik kreeg. Zo'n vijf minuten nadat spits Gerard Nijkamp de Lisser 2-1 had aan getekend, mocht Randstad- aanvoerder Toor een strafschop gaan nemen. Na een voorzet van Aat Keyzer, de beste voetballer van het veld gisteravond, had voorstopper Kuipers de bal met de hand beroerd. Toor zou vanaf elf meter het vonnis gaan vellen om zijn team daarmee andermaal naast de tegenstan der te schieten. Doelman Nico Groeneweg stopte de te zacht verstuurde bal echter en in- plaats van 2-2, was het veertig, vijftig tellen later 3-1, dankzij een simpele combinatie tussen Piet Boot-Jan van Slooten en doelpuntenmaker Nijkamp. Die klap kwam Randstad niet meer te boven, Izaak de Kooker kon later nog erg eenvoudig de 4-1 eindstand op het scorebord schieten. pend doel zelfs twee maal een te zware opgave. Niet evenwel voor Jan Willem Bogers. De Noordwijkse mae stro scoorde een juweel van een treffer vlak voor de rust en die verdiende voorsprong gaf het wat gemakkelijker spelende Noord wijk in de tweede helft niet meer uit handen. Geslagen Integendeel zelfs; toen Robbie Suttorp er tien minuten na de hervatting 2-0 van maakte was het duidelijk, dat ARC een ge slagen ploeg was. Al wilden de Alphenaren daar zelf niet van weten. Hoewel ARC ook na de rust actief tegenstand bleef bie den, was de ploeg niet in staat Schriftelijk Het had er echter lang niet naar uitgezien dat het duel in de tus- senronde van de zaterdag- bekerstrijd nog zoveel doelpun ten zou opleveren. De eerste helft was van een dusdanig ni veau, dat die beter schriftelijk afgehandeld had kunnen wor den. Uit niets bleek toen dat Lisser Boys en Randstad zich dit seizoen hebben laten ken nen als echte "cupfighters"; uit niets ook bleek dat er een duel aan de gang was tussen een aan staand kampioen en een elftal dat nog tegen degradatie vecht. Beide ploegen speelden even pover en maakten even harde overtredingen, waarbij de Leidse scheidsrechter Siera zich vaak te tolerant toonde. Pas in de tweede helft begon de bekerstrijd echt, met een her stel van alle betrokkenen. Bert Muller bracht Lisser Boys op 1-0 en Aat Keyzer verzorgde de gelijkmaker, waarna de voor Randstad fatale fase aanbrak. Nijkamp produceerde 2-1 en toen Toor eenmaal dè kans op de gelijkmaker had gemist, was het met de Voorschotenaren gedaan. Lisser Boys kon daarna via o.a. Barten, die er serieus over denkt terug te gaan naar Noordwijk, nog even tonen dat de toppositie in de vierde klas terecht wordt ingenomen. Noordwijk Vrij eenvoudig heeft eerste klasser Noordwijk gisteren de volgende ronde van het toer nooi om de KNVB-beker be reikt. Tegenstander ARC kon aan de Panhuysstraat het klas- severschil niet verdoezelen. In een overigens vrij matige weds trijd verloren de Alphenaren met 2-0. Het werd al snel duidelijk dat de beide teams de competitiebe- langén lieten prevaleren boven eventuele verdere bekersuces- sen. Noordwijk, overigens spe lend in de "normale" opstelling, maakt, ondanks de recente competitie-nederlaag tegen streekgenoot RCL, nog alle kans op het kampioenschap van de hoogste zaterdagklasse en voelde er dan ook weinig voor zich echt te forceren. ARC, dat binnenkort gehuldigd kan worden als nieuwe zaterdag- derdeklasser, speelde nu ook niet bepaald gemotiveerd. Geen "hoogstandjes" dan ook dit maal (waarvan in het bekerduel in de vorige ronde tussen de di recte streekrivalen Noordwijk en Rijnsburgse Boys af en toe zeker wel sprake was), maar een vrij eenzijdige vertoning, waarin Noordwijk ondanks al les domineerde. ARC was dan wat het veldspel betrof niet zo zeer de mindere van de drie klassen hoger spelende streek genoot, maar moest Noordwijk wel ruimschoots laten voorgaan bij het scheppen van scorings kansen. Die overigens in mee ste gevallen onbenut gelaten werden. Voor Albert Spaan dermaan en Hans Westgeest bijvoorbeeld vormde een ga Bogers (Noordwijk): juweel van een doelpunt. de Noordwijk-verdediging in verlegenheid te brengen. Ter Leede De bekerwedstrijd Ter Leede-IJmuiden was nauwe lijks vijftien minuten oud toen de Sassenheimse trainer Tur kenburg verschrikt zijn dug out uit kwam stormen. Luidkeels wees hij zijn spelers op de le vensgrote verdedigingsblün- ders, waarna hij enige ver schuivingen aanbracht. Piet van der Plas, tot dan in de spits spelend verhuisde naar het middenveld en Jan Schoen nam de puntpositie van Van der Plas in. Het had succes. Ter Leede werd meer een eenheid en won met 1-0 door een doel punt van Wim Kosters Zand Ter Leede mag dus verder be keren. In de beginfase van de strijd had echter geen Sassen- heimer aan die mogelijkheid durven denken. De linies van Ter Leede hingen toen als los zand aan elkaar en tegenstander IJmuiden kon daardoor een paar keer behoorlijk gevaarlijk worden. Doelman Wim van Harskamp hielp zijn ploegma ten echter door dat lastige ope ningskwartier heen, waarna Ter Leede geïnjecteerd werd door de veranderingen die Turken burg aanbracht. De kansen die daarna werden gecreérd leid den tot het enige doelpunt van de wedstrijd. Jan van Hars kamp werd weggestuurd door Jan Schoen, maar werd in het strafschopgebied neergehaald. Wim Koster had vervolgens geen moeite met de toegekende elf-metertrap. Daarna kreeg de thuisclub nog volop mogelijk heden, maar dié werden niet meer benut. Ter Leede moet nu in de vierde bekerronde aantre den tegen eersteklasser Noordwijk, een duel dat volge nde week dinsdag (aanvang 19.15 uur) in Sassenheim wordt gespeeld. Blauw Zwart-DOCOS 1-0 (na verlenging). Ook de zondagamateurs Blauw Zwart en DOCOS kwamen gis teravond in actie in de bekers trijd. Docos ging daarin pas in de verlenging door de knieën voor de in de eersteklasse uit komende tegenstander. Blauw Zwart-aanvoerder Martin Hoogeboom zorgde in de 113de minuut voor de enige treffer, na een verdedigingsfout van Jan Hein Carré. DEVENTER - Wiel Coerver (53), de trainer van de Deventer eredivisieclub Go Ahead Eag les, heeft gisteren bij deze ver eniging zijn contract met één jaar verlengd. Daarmee is de finitief een einde gemaakt aan de geruchten, als zou Coerver op verzoek van de spelers de Eagles verlaten. Tweede trainer Henk van Brussel weet nog niet of hij zijn contract bij de Adelaars, dat nog één jaar loopt, zal uit dienen. Van Brussel, die het niet zo goed kan vinden met Coerver, heeft aanbiedingen van twee buitenlandse clubs. Bovendien is er voor de "eeu wige" tweede trainer nog steeds interesse van De Graaf schap. In een overleg dat gisteren in Den Haag tussen de KNVB en de clubs die spelers voor het Nederlands elftal leveren heeft plaats gevonden, zijn twee kandidaten voorgedragen als bondscoach. Omdat de twee nog benaderd moeten worden zijn de namen niet bekend ge maakt. Plaats van handeling van de bekerfinale tussen PEC Zwolle en FC Twente op de avond van hemelvaartsdag (19 mei) is het Gofferstadion in Nijmegen. Het bestuur van de sectie be taald voetbal heeft gehoor ge geven aan het dringende ver zoek van beide verenigingen om deze eerste oostelijke derby sinds de invoering van het betaalde voetbal dichter bij huis te laten plaatsvinden. Speciaal FC Twente's mana ger Ton van Dalen had be zwaar tegen een optreden in het Feyenoordstadion, dat oorspronkelijk was aangewe zen. Twee jaar geleden speelde FC Twente daar in de finale te gen FC Den Haag. De publieke belangstelling viel toen tegen. Belangrijker is echter dat Rot terdam nog steeds vermake lijkheidsbelasting eist. Als ge volg daarvan zou het kosten- percentage in de Kuip niet minder dan 54 procent hebben bedragen. In Nijmegen is dat plus minus 36 procent. FC Utrecht heeft gister avond in Duisburg de vriend schappelijke wedstrijd tegen MSV Duisburg met 1-0 verlo ren. Voor slechts 800 toe schouwers maakte Jara zeven tien minuten voor tijd het enige doelpunt. Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal zijn gis teravond twee wedstrijden ge speeld. De geplande ontmoe ting tussen Queens Park Ran gers en Birmingham City ging niet door, omdat het veld on der water stond. De uitslagen vdn de andere wedstrijden wa ren: Arsenal-Derby County 0-0; Liverpool-Manchester United 1-0. DEN HAAG - Chris Dolman, meervoudig Nederlands judokam pioen en driejaar geleden bij de Eu ropese kampioenschappen nog tweede zal vrijdag tot tweede dan bevorderd worden. Omdat Dolman een half jaar actief is geweest als beroepscatcher, waarvoor hij in 1968 werd geschorst, is zijn promo tie, die hij allang had moeten heb ben steeds niet doorgegaan. Nu de Budobond Nederland zijn stand punt ten opzichte van de worstels- port heeft gewijzigd, zal Dolman vrijdag de tweede dan worden uit gereikt. Belg op weg naar record-aantal overwinningen URBANIZACION LAS FUENTES - Weer een overwinning voor Freddy Maertens. De wereldkam pioen heeft er in de Ronde van Spanje na zeven etappes en de pro loog inmiddels zes op zijn naam staan. Het record staat op naam van de Spanj'aard Delio Rodriguez, die in 1941 in de Vuelta twaalf etappes won. Het is waarschijnlijk dat Maertens deze prestatie gaat over treffen, vooral nu blijkt dat hy niet alleen in vlakke etappes en tijdrit ten superieur is, maar ook in de bergen sterk rijdt. Gisteren was daar zo'n voorbeeld van. Hevige regenval en zware wind bemoeilijkten de tocht van de renners door de bergen. Hoewel de sterkste Spaanse renners - Lasa, Viejo, Perurena - voorin zaten, kon Maertens gemakkelijk meekomen in de kopgroep van zestien renners, die na 101 kilometer uit het veld van 66 renners was ontstaan. Daarvoor had een ontsnapping van de Italia nen Fontanelli en Tinchella tot niets geleid, hun maximale voor sprong bedroeg dertig seconden, maar zij werden daarna weer inge rekend door de hoofdmacht. In de buitenwijken van de Oost- spaanse plaats Urbanizacion Las Fuentes, waar de finish van de ze vende etappe over 204 kilometer, ontsnapte Perurena uit de kop groep. Zijn greep naar de ritover- winning werd echter teniet gedaan door een lekke band op elf kilome ter van de eindstreep. In Urbanizacion had Maertens weinig moeite ook deze etappe op zijn naam te schrijven. Tegen zijn scherpe eindsprint was niemand bestand. Jos Schippers zorgde voor een Frisol-succes door tweede te worden, voor de westduitser Thaler en de Belg Pollentier. In het algemeen klassement heeft Maertens zijn voorsprong uitge bouwd tot vijftig seconden op de Spanjaard Lasa en 1.34 op diens landgenoot Gonzales-Linares. De winnaar van de Vuelta iri 1976, de Spanjaard Tamames, is tiende met een achterstand van 7.48. De uitslag van de zevende etappe 1. Freddy Maertens (Bel), 204 kilo meter in vijf uur 38 minuten en 55 seconden; 2. Jos Schipper (Ned.) z.t.; 3. Klaus-Peter Thaler (Wdl) z.t. Algemeen klassement: 1. Maertens; 2. Lasa op 50 sec.; 3. Gonzales op 1.34. Ondanks zijn gezondheids toestand (hart) en het feit dat de selectiegroep Henk van Brussel liever als de technische leider bij Go Ahead Eagles ziet, heeft Wiel Coerver zijn contract toch nog met één jaar verlengd. TURIJN - Het Italiaanse Juventus, dat in twee voorgaande Europa cup finales werd verslagen, hoopt het geluk ditmaal mee te hebben in de finale-wedstrijden voor de UEFA cup tegen Ath letic Bilbao. De eerste ontmoeting vindt vandaag plaats in Turijn. In 1973 °rd Juventus met 1-0 ver slagen aoor Ajax in de Europa cup I, twee jaar eerder verloor het in de finale van de jaarbeursbe ker van Leeds. De voetbalkoorts is in Italië hoog opgelopen, nu Juventus niet al leen op Europees voetbalgebied doende is, maar tevens in de na tionale competitie in een heftig gevecht om het kampioenschap gewikkeld is met buurman Tori- Juventus-voorzitter Giampiero Boniperti gaat er van uit dat zijn ploeg de juiste balans heeft tus sen jeugd en ervaring om de UEFA cup te pakken. Steunpi laar in de verdediging is de veel voudige international doelman Dino Zoff. Aanvaller Roberto Bettega is de man, die door Athle tic Bilbao het meest wordt ge vreesd. De 26-jarige Bettega heeft zich dit seizoen ontwikkeld van een meeloper tot een hoofdrol speler, vooral in de lucht. Juventus heeft nog vijf internatio nals in de gelederen: de verdedi gers Cuccureddu, Tardelli en Gentile plus spelbepaler Romeo Benetti en aanvaller Franco Cau- Imponerend Met een dergelijke bundeling van talent is het niet verwonderlijk dat Juventus zich op impone rende wijze een weg heeft ge baand naar de finale. In de eerste twee ronden schoven de Italia nen zowel Manchester United als Manchester City terzijde. Ver volgens werd gewonnen van Schachtjor Donezk uit de Sovjet Unie, het Oostduitse FC Magde burg en het Griekse A.E.K. Athe- In tien wedstrijden scoorde Juven tus zeventienmaal. De Italianen moesten slechts vijf doelpunten toestaan en wonnen al hun thuiswedstrijden. Gewaarschuwd Bilbao kan dan ook als gewaar schuwd gelden. De Spaanse club mag zeker niet onderschat wor den. Manager Koldo Aguirre heeft van zijn team een geduchte eenheid gemaakt. De hoop van de Spanjaarden is gevestigd op aan valler Dani Ruiz, die de tweede wedstrijd tegen RWD Molenbeek wegens een schorsing van de kant meemaakte. Hij scoorde on langs een hattrick voor Spanje onder de 21 jaar. Doelman José Angel Iribar was tegen de Belgen in topvorm en Bilbao heeft twee uitstekende verdedigers in Mar tin Goicoechea en Augustin Gui- sasola. Op weg naar de finale werkte Bil bao zich achtereenvolgens langs het Hongaarse Ujpest Dosza, het Zwitserse Bazel, het Italiaanse A.C. Milaan, het Spaanse Barce lona en Molenbeek. De Spaanse club kreeg 19 doelpunten voor en 11 tegen. De ploegen: JUVENTUS: Zoff, Cuccureddu, Gentile, Furino, Morini, Scirea, Causio, Tardelli, Boninsegna, Benetti, Bettega. Athletic Bilbao: Iribar, Lasa, Escal- za, Villar, Guisasola, Goicoechea, Churruca, Irureta, Carlos Ruiz, Dani Ruiz, Rojo. Dino Zoff: de steunpilaar van Juventus

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13