esnai Leiden viert op vele plaatsen Oranje-feest M(sij©o]©ijlij'©g€©[n](g©iio[rg te (gur©©!? Fasco van de Cerberushof gaat met de eer strijken Ruim 500 atleten voor het goede doel... MAANDAG 2 MEI 1977 De start van de tweede Sin gelloop op de Witte Singel hoek Noordeinde. LEIDEN - De extra trainingen onder leiding van Jos Hermens, de pijnstillende injecties van dokter Rolink en Salo Mullers door wrochte masseerwerk. Het heeft allemaal niet erg mogen baten. De Singelloop was toch aanzienlijk langer dan de montere debutant had vermoed. Zeven kilometers van steunen en kreunen. En we hadden het nog zo keurig afgesproken: rustig beginnen en de race opbou wen. Maar onder het lyrische gejubel van Theo Koomen ging de kudde blote benen er na het startschot vandoor als gold het een 200 meter sprint. Een groep zwaargestraften die najaren eindelijk weer eens wordt gelucht. Het drukkende weer eiste dan ook zijn tol. Tot de Zijlsingel ging alles best, maar de wetenschap dat de schier onaf zienbare Zoeterwoudse Singel en de Witte Singel nog volgden, de den de ongetrainde knieën knikken en de adem protesterend stok ken. Maar het liep toch nog goed af. De man met de hamer kon nog juist worden ontweken, de pijp hoefde niet aan Maarten te worden gegeven en gode zij dank kwamen we, watje wel eens leest, onszelf niet tegen. En het voldane gevoel bij het opdoemen van de burelen van het Leidsch Dagblad kan niemand ons afnemen. En per slot van rekening: het was allemaal voor het goede doel (en de medaille). Met z'n vijfhonderden hadden we zo'n 1300 gulden bij elkaar gezweten. De Leidse Politie Sport Vereniging, die ook deze tweede Singelloop in samenwerking met ons aller Leidsch Dagblad op uitstekende wijze had georganiseerd, legde daar nog eens 200 gulden op, zodat na afloop 1500 gulden aan de Nederlandse Invaliden Sportbond kon worden afgestaan. Tot slot Theo Koomen, die zo'n evenement toch op ongeëvenaarde wijze aan elkaar praat en ons als volgt karakteri seerde: "Schitterend die jongens en meisjes, mannen en vrouwen. Prachtig die wiegende heupen en hier en daar opkloppende bor sten". BART JUNGMAN De Vereniging Pieters- en Academiewijk organiseerde een programma rondom de Oranjeboomop het Gerecht. Eén van de attracties: het markt- en straattheater. Verklede kinderen trokken in de ochtenduren door de Merenwijk. LEIDEN - De wijkvet eniging ,^.ktief' kan met tevredenheid terugkijken op het grote majoretten-concours dat op Koninginnedag in Zuid-West werd georganiseerd. In de eerste plaats gold dat de grote pu blieke belangstelling. Duizen den toeschouwers waren naar het terrein bij de Bevrijdings kerk gekomen om dertien majorette-korpsen een werve lende show te zien verzorgen. in de tweede plaats was er het succes van het eigen majorette- peleton van ,Aktief'. In fel rode jurkjes gestoken wisten met een goed getimede en met precisie uitgevoerde show de eerste plaats in de eindrangschikking te behalen. Met een puntento taal van 171 stak men een flink eind uit boven The Golden Green Stars, ook uit Leiden, die 1601/2 punt vergaarden. Bij deze groep wa ren het vooral de „gepaarde sprongetjes"die opvielen. De derde plaats was voor het Haagse majorettepeleton ,J5u- reka", die evenveel punten (1591h) verzamelde als het Roos- endaals Majoretten Peleton. Dat Eureka derde werd dankte men aan de uitstekende presta ties van de leidster, die ondanks het verlies van haar hoofdtooi met gele veren, haar concentra tie behield. Ze werd aan het slot van de middag dan ook tot beste „miss majorette" gekroond. Een bijzonder vindingrijke show was er ook van de in het licht-blauw gestoken Residentie Show Girls uit Den Haag. Ze In het Kooipark werden spelen georganiseerd voor de jeugd. brachten tijdens hun show on der meer pasjes, die de groep Brotherhood of Man uitvoerde tijdens de finale van het Eurovisie-songfestival. De belo ning van de jury een bescheiden negende plaats, was wat aan de karige kant. De show werd zaterdag over igens gestolen door de Fourty Four Degrees. Een dertigtal aantrekkelijke meisjes, in pak jes van spijkerstof met grote witte sterren, die een geheel af wijkende show brachten. Zo af wijkend en in Amerikaanse stijl dat de jury besloot om deze groep een ereprijs te geven. Met 177 punten kreeg de groep de al lerhoogste waardering. De uitslag was verder tussen haakjes de punten voor „miss majorette") 5. Kolibri (Den Haag) 157 (42), tevens prijs voor best verzorgde groep, 6. Pauline (Leiden) 153*12 (37). 7. The Ca- ravella's Kawijk) 153 (38lh). 8. The Kooigirls (Leiden) 149V2 (391h), 9. Residentie Show Girls (Den Haag) 149 (38), 10. De Toe komst (Leiden) 148 (36), 11Ons Buiten (Leiden) 138 (34), 12. Nieuw Leven (Leiden) 135 Vz '(35). De jury onder voorzitterschap van J. Stade uit Rijswijk, be stond verder uit de dames M. Kamerbeek (Den Haag), N. Martinius (Rijswijk), S. den Ouden (Leiden) en de heer M. v.d. Ende (Valkenburg). Na afloop van de wedstrijd werd er nog een muzikale show verzorgd door de junioren en senioren van K&G. De bus van dit gezelschap vertrok na afloop zo overhaast, dat een elektrici teitsleiding kapot getrokken en daardoor de prijsuitreiking even onderbroken moest wor den. Eerder op de dag was er nog een wedstrijdje geweest voor de mini-majorettes, dat werd gewonnen door Ons Bui ten met de Kooi-girls op de tweede plaats. Bram van Leeuwen. In de wijk Meerbrug bestonden de festiviteiten onder meer uit tobbetje steken op een terrein aan de Zaanstraat-Wierickestraat. LEIDEN - Het was niet eens een geblaf van jewelste, zater dag in de Groenoordhal. Hoewel er toch zo'n 350 honden verzameld waren. Maar de rashonden gedroegen zich be schaafd, ook de langharige ondergingen het gebeuren gela ten, ze zijn het gewend. Het was de derde keer dat de Kyno- logen Vereniging Rijnland van de Groenoordhal gebruik maakte om haar jaarlijkse clubmatch te houden. Een keu ring waarbij bepaald wordt welke hond van de deelnemers de mooiste is. Op Koninginnedag had dit gebeu ren dus plaats, maar niet in het kader daarvan. De concurrentie van evenementen elders in de stad scheelde een aantal toe schouwers; toch waren er vol gens een schatting van de organif- satoren 2C00 a 2500, kinderen en bejaarden niet meegerekend, zij mochten voor weinig geld naar binnen en vielen niet in de telling. Het was een jubileummatch van KV rijnland, dat dertig jaar be staat. daarom was er ook een zg. kind-hondshow, waarbij het niet zozeer om de mooistehond ging, „maar om een keurige en kleu rige vertoning", aldus het be stuur in het programmaboekje. Stands van bijvoorbeeld de Die- renhulpdienst en een plantens- how zetten het gebeuren extra luister bij. Merkwaardig Zo'n clubmatch blijft voor een bui tenstaander een merkwaardig gebeuren. Grote honden met kleine baasjes, kleine hondjes met grote bazen en omgekeerd, maar dat niet zo vaak. In totaal 87 verschillende rassen. Voor wie een hond een hond is en de groot ste zorg hoe het dier zo ver te krij gen dat het zijn fecaliën in de goot deponeert, blijven de overwegin gen van de jury ondoorgronde lijk. Hij verbaast zich over het or delijk gedrag van de 350 honden. Ziet een dreigend vechtpartijtje van twee kleine puppies (of daar omtrent) die identiek lijken, ge meenschappelijk zijn aangelijnd en daardoor eikaars spiegelbeeld schinen. Maar de kordate bazin zegt: ,,Niet vechten, dat doe ik wel voor jul lie". En hij moet steeds maar de neiging onderdrukken om niet de microfoon van de speaker te pakken en luidkeels ,,UIT" door de hal te schallen, nieuwsgierig als hij is naar het effect daarvan. Maar goed dat die honden de bordjes boven al die deuren in de groenoordhal niet kunnen lezen. De 89 rassen werden weer verdeeld in negen groepen en de beste daarvan streden tenslotte om de hoogste eer. Daarmee ging een bouvier Beige des Flandres strij ken, luisterend naar de beschei den naam: Fasco Doedel v. d. Cerberushof (in je mand! Fasco Doedel v. d. Cerberushof). Eige naar is H. Harmers uit Hoofd dorp. Verdere uitslag: 2. de Kerry Blue Terrier Misty Again the True Blue Flash van G. C. M. Kui- per-Van Zoelen uit Den Haag; 3. de lhasa Apso Ramatsche B'Dorpa San van L. Knulst-Van Wel uit Benthuizen; 4. de chow- chow Toko van het Vennedorp van J. Paffen uit Oegstgeest; 5. de dashond (standaard ruwhaar) Diederik van de Doofpoort van L. van Rossum uit Leiden; 6. de boxer Daan van 't Bavelshof van P. H. Kramer uit Haarlem; 7. de labrador retriever Polaris Nutak van de Meerhoeve van M. T. H. de Leeuw uit Leiderdorp; 8. de beagle bugle Call's Astrid van D. A. Ouwehand-Bogerd uit Kou dekerk; 9. de whippet Hattrick's Silver Syntaxis van J. H. Will uit Lisse. Aangekondigd werd, dat KV Rijn land ook volgend jaar weer zijn clubmatch in de Groenoordhal zal houden. JOHN KROON Vollersgracht LEIDEN - In Maredorp werd za terdag niet alleen Koninginnedag gevierd met onder meer een ballo- noplating, een rommelmarkt en een songfestival. Tevens werd de geheel vernieuwde Vollersgracht geopend door wethouder Waal. Hij knipte een oranje lint door en zei dat de totstandkoming van dit woonerf een tastbaar resultaat is van alle nota's en vergaderingen over stadsvernieuwing. ADVERTENTIE Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U SEIKO - CASIÓ - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNG- HANS-EWE- ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3