[iL>e/cfee| Bouwplan Ter Weer op de lange baan 1 agenda Auto's tegen lantaarnpaal KnninginnR- ÉgUÉ Leidse regio Sieraden gestolen Intrede ds. Doesburg PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 2 MEI 1977 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woë. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stadwijk, Herehstraat 45, vrijdat 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van ir. nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgr^cht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Apotheken De avond-, nacht-, en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 apr. tot 6 mei, do«Jr Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leici- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Br -pi- laan, bejaardensoos Zuid-West,<^>J0 uur Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Stadsgehoorzaal, verkiezingsbijeen komst PvdA, 8.30 uur nam. Leonarduszaal, Haagweg 14, bloem schikken voor alleenstaanden, 8 uur Nieuw Minerva, vergadering comitee in ternationale uitwisseling, 8 uur nam. Catena, Kolfmakerssteeg, werkgelegenheids-cyclus, 8.30 uur nam. Dinsdag Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansen, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga 6.30-8 uur nam.; Nederlands, studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Catena, Kolfmakerssteeg, werkgelegenheid-cyclus, 8.30 uur nam. Antonius Clubhuis, politiek forum "Vrouw en politiek, 8 uur nam. Stadhuis, vergadering begeleidings- en evaluatiecommissie Breestraat, 7 uur Gemeentehuis Leiderdorp, commissie onderwijs, 8 uur nam. Gemeentehuis Warmond, commissie ruimtelijke ordening, 8 uur nam. Clubhuis De Zevensprong, Bernhard- kade, forum-avond over stadsvernieu wing, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Publiekstheater met "Medea", 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, sport en spel, improvisatie- theater, fotocursus beginners, boetse ren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, theaterwerkgroep FACT met "Het verhaal van de vuist", 8.15 uur nam. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, kattert, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeind» 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 WASSENAAR - Donkere wolken pakken zich samen bo ven het plan van de woningbouwvereniging St. Willibror- dus voor de bouw van ruim 150 woningen in het gebied van "Ter Weer". Zoals bekend hebben bewoners van de Serin genlaan bezwaren tegen de woningbouwplannen omdat daardoor het uitzicht vanuit hun woningen verstoord wordt. Tijdens de behandeling van het bestemmingsplan "Ter Weer" en later bij de tervisielegging van het bouwplan hebben zij bezwaarschriften ingediend. Het bestuur van de bouwvereni ging, dat sinds 1975 in nauw overleg met de gemeente aan de uitwerking van de plannen heeft gewerkt, had goede hoop, dat nog in dit najaar met de bouw begonnen zou kunnen worden. Door het indienen van de bezwaarschriften is de uitvoering van de plannen echter onzeker ge worden, zo onzeker, dat het bestuur besloten heeft de verdere uitwer king voorlopig op te schorten. Het geen als consequentie heeft dat de woningzoekenden die hun hoop op plan "Ter Weer" hadden gevestigd nog langer zullen moeten wachten terwijl de te bouwen woningen door het uitstel alleen maar duur der worden. Intussen zijn de bewoners van de Seringenlaan uitgenodigd hedena vond in een vergadering van de commissie Technische Diensten om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Het betreft hier de bezwa ren tegen het voornemen van bur gemeester en wethouders om ge bruik makend van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waarvoor men vooruitlopend op wijziging van een bestemmings plan kan bouwen, vergunning te geven voor het bouwplan. De bewoners maken onder meer bezwaar tegen toepassing van de artikel 19-procedure. Burgemees ter en wethouders merken daar over op, dat in gevallen als deze een zorgvuldige belangenafweging vooraf dient te gaan in het toepas sen van de artikel 19-procedure. Tegenover de belangen van de 31 Seringenlaanbewoners staan o.m. de belangen van 153 gezinnen, die bij realisering van het bouwplan di rect aan een woning geholpen zou den kunnen worden. Het aantal woningzoekenden in de gemeente bedraagt nog 1035. In verband met de bezwaren tegen het uitzicht hebben burgemeester en wethouders een uitzichtteke- 'ning laten maken. De bewoners nöemen deze tekening irreëel en misleidend. LEIDEN - Als gevolg van kort sluiting in een elektronisch orgel is zaterdagavond rond elf uur een slaapkamer op de tweede verdie ping van een woning aan de Nieuwe Rijn afgebrand. De kamer, die wordt bewoond door een stu dent, brandde geheel uit. Persoon lijke ongevallen deden zich niet Baldadigheid is er waarschijnlijk de oorzaak van geweest dat de bo venverdieping van een bouwkeet aan de Rabijnhof geheel uitbrand de. Deze brand veroorzaakte, door zijn omvang, zaterdagmiddag nogal wat paniek bij omwonenden, vooral gezien het feit dat rondom de keet hout opgeslagen lag. Een overzicht van de festiviteiten rond Koninginnedag in de rand gemeenten. In Leiderdorp werd de jaarlijkse prestatieloop over vijf kilometer (foto links boven) gehouden. Bij de Voorschotense spor thal (foto rechts boven) kon men zijn eigen stuurkunst testen. In Warmond waren er ondermeer een lampionnenoptocht (links mid den) en kinderspelen (midden). In Oegstgeest konden kinderen hun huisdieren laten keuren (rechts midden). Een fakir (links onder) droeg bij aan de feestelijke intocht van de Oranjewandelaars in Was senaar en gezongen werd er ondermeer in Zoeterwoude (rechts on der). LEIDEN - In een woning aan de Houtlaan is zaterdagavond een in braak gepleegd. Ontvreemd werd een groot aantal gouden en zilveren sieraden, waarvan de waarde nog niet bekend is. De daders, die zich toegang tot het huis verschaften door het openbreken van een keu kenraam, eigenden zich ook drie antieke koperen kannetjes toe. De bewoners waren niet thuis. Eveneens bij afwezigheid van de bewoonster is zaterdagavond inge- brokken in een huis aan de Jan van Goyenkade. Uit een kistje in de woonkamer verdwenen een zilve ren ring met steen, een gouden sla- venarmband en twee horloges. Men is binnengekomen door aan de ach terzijde het raam boven de keu kendeur te forceren. LEIDERDORP - In een bijna twee uur durende dienst bevestigde ds. G. van Loenen gistermiddag in de kerk aan de Hoofdstraat ds. Tj. Doesburg tot gereformeerd predi kant van Leiderdorp en deed zijn bevestigde collega ook zijn intrede. De kerkerk was tot de laatste plaats bezet. Dat kwam ook door de vele gasten die er waren en door het koor Excelsior dat het hele mid denstuk van de galerij bezette. Uit eraard waren er ook mensen uit Smilde, waar ds. Doesburg van daan gekomen is. Ds. Van Loenen schetste in zijn be- vestigingspreek de figuur van de predikant als een wegwijzer, maar niet alleen voor de ziel. Hij zal hel pen om mens te zijn op aarde, mens van God. Een pastor moet niet al leen wat zeggen; hij moet ook ver staan worden en gevolgd. Daarbij LEIDEN - Een 20-jarige inwoon ster van Leiden kreeg neusbeen fractuur en diverse snijwonden, toen ze zaterdagavond met haar auto op de kruising van de Rijns- burgerweg en de Wassenaarseweg tegen een lantaarnpaal botste. De automobiliste die uit de richting Oegstgeest kwam, had volgens de politie de macht over het stuur ver loren. waardoor de botsing ont gaat het niet om moraal of ethiek, maar om een levende verbonden heid met Christus. Als die er is, komt dat andere ook terecht. Een pastor is bij „de" mensen, niet al leen bij die van de eigen club. In de lijst van toegekende konin klijke onderscheidingen die wij vorige week publiceerden ont brak de naam van de heer C. J. Francken nit Leiden. De heer Francken, bestuurslid van organi saties op het gebied van de zuivel, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. stond. Een mede-inzittende kreeg snijwonden in het gezicht. In de nacht van zaterdag op zondag kwam op de Nieuwe Beestenmarkt een auto eveneens tegen een licht mast tot stilstand. De bestuurder zou zijn geschrokken doordat een 19-jarige passagier uit Leiden plot seling onwel werd. Deze laatste jongeman kreeg als gevolg van de botsing een hersenschudding. Auto's in het water geduwd LEIDEN - In het water van de Rijn nabij De Vink trof de politie zater dagochtend een auto. De wagen, die door de brandweer op de kant werd gezet, bleek de avond tevoren te zijn gestolen van de parkeer plaats achter de flats aan het Sta tionsplein. De daders hebben auto waarschijnlijk na gebruik in het water geduwd. De wagen behoorde toe aan een Rotterdammer. Ook de auto van een bewoonster van de Oude Vest is door onbekenden in het water geduwd. De wagen stond gisteravond geparkeerd voor de deur van de Leidse automobiliste. Een garagebedrijf heeft de auto uit het water gehaald.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2