Speedboten op de zandwinplas PLAN VOOR SKIBAAN IN DUINEN VAN NOORDWIJK 'Doe eens de vuile was van een bejaarde..." Misty9 naar Alphen ACTIE VOOR MEER WIJKRADEN IN NIEUW- VENNEP Verpleegster reed vrouw op zebra ondersteboven Gordel medepassagier niet vast? autobestuurder verantwoordelijk! PAGINA 4 STREEK DONDERDAG 28 APRIL )0 Misty .wel of géén dame? ALPHEN AAN DEN RIJN - Volgende week dinsdag, 3 mei, zullen muziekliefhebbers hun oren en ogen wijd open kunnen zetten als in zaal Nabij "Misty en de Sunday Evening Orche stra" optreden. Oogdruppels, brillen en toneelkijkers vooral niet thuislaten op die avond, want Misty is een oogverblin dende, maar ongenaakbare vrouw. Een vrouw met een zwoele donkere stem. Is het ei genlijk wel een dame? Deze Nederlandse met die mys tieke Engelse naam zal de bril- leglazen ongetwijfeld doen bes laan en de jazz-gelovigen de mist in sturen. Ze zingt onder andere evergreens a la Mariene Dietrich, wijlen Josephine Ba ker en Eartha Kitt. Toch zeker ook allemaal vrouwen? Het zeven man sterke Sunday Evening Orchestra begeleidt de stripteasende Misty prima. Hoewel, onder de orkestleden bevindt zich er minstens één va n de vrouwelijke kunne. Wat maakt het ook allemaal uit? Grappig is het ontegenzegge lijk, de muziek is goed, de show intrigerend en Misty geen mis ser Rest alleen de vraag of Misty nou wel of geen dame is. Een lied als "Just like a woman" van Bob Dylan maakt het ant woord daarop ook al niet ge makkelijker. Dinsdag vanaf 20.15 uur in Nabij. B.v.d.V. VOETBAL - In een wedstrijd tus sen het Portugese nationale elftal en een selectie van Bastia en Paris de Germain heeft de Portugese voetballer Eusebio afscheid geno men van het voetballen. Slechts eenmaal viel de "zwarte parel" op: in de 52ste minuut schoot hij op doel. NIEUW VENNEP - De dorps raad van Nieuw Vennep is een actie gestart om in elke Ven- nepse wijk tot een wijkraad te komenMomenteel is er alleen in de nieuwbouwwijk Linquenda een wijkraad en deze heeft, evenals de dorpsraad, zijn waarde bewezen. De Linquenda-wijkraad werkt nauw samen met de dorpsraad die als ideaal ziet dat elk hui zenblok in Nieuw Vennep een contactfiguur kent die tesamen met de andere blokafgevaar- digden de wijkraad samenstelt. Uit die wijkraad moeten dan weer drie vertegenwoordigers voor de dorpsraad worden ge kozen. Het contact met de bevol king is dan optimaal. Volgens de dorpsraad heeft elke wijk zo z'n problemen of wensen. Vra gen over speelplaatsenover het openhouden of volbouwen van een laatste stuk grond: in elke wijk, zo meent de dorpsraad, is altijd wel wat. "Overigens", aldus één van de dorpsraadleden, "moet een wij kraad niet in de eerste plaats een klachtenbureau zijn. De wijkraad is er om mee te praten en te denken met, bijvoorbeeld, de gemeenteraad. De dorpsraad werkt voor Nieuw Vennep en moet zoveel mogelijk ook na mens Nieuw Vennep werken om zo sterk mogelijk te staan. Van daar die oproep aan de verschil lende wijkbewoners". Sport"toppervan 30 april ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor het derde achtereenvolgende jaar wor den op de zandwinplas in Alphen internationale speedboatraces gehou den. Races, die de voornaamste attractie op sportgebied tijdens koningin nedag zullen zijn. Het betreft hier wedstrijden die meetellen voor de Nederlandse kam pioenschappen. Voornaamste kanshebbers daarvoor zijn de drievoudige wereldkampioen Cees van der Velden en de nationale en Europese kam pioen Hans Pelster. Beiden zullen in Alphen aan de start komen. Onder de cracks bevinden zich ook de Duitsers Michael Werner en de gebroeders Hübel. Alf Bullen, de winnaars van de 3-uren van Amsterdam '76, komt uit Engeland over en de Belg Willy Permanne is ook een van de meest be kende racers. Er wordt in acht verschillende klassen, die variëren van 700cc tot boven de 2000 cc (OZ-klasse), gestreden. De prijsuitreiking door de Nederlandse Speedboatclub vindt om 18.45 uur plaats. De speedboatraces, die om één uur beginnen, worden afgewisseld met windsurfwedstrijden. Tenminste 20 tandemsurfs en 60 windsurfs worden aan de start verwacht. Het geheel staat onder auspiciën van de Windsurf- club Reeuwijk. Vorig jaar maakte de voetbalvereniging Alphense Boys een begin met een jeugdtoernooi voor A- en E-junioren. Dat werd toen een enorm spor tief succes - ARC werd toernooiwinnaar - en de Alphense club wil daar nu een traditie van maken. Deze keer komen ploegen van PSV-Eindhoven, ADO-Den Haag, SW-Schiedam en de Alphense clubs ARC en Alphense Boys. Het toernooi begint 's morgens om elf uur. In de Rijnstreekhal en het Ashram-college vinden op Koninginnedag de jaarlijkse schoolbasketbalwedstrijden plaats. In het Ashramcollege spe len van negen tot twaalf uur de 'mini's' en in de Rijnstreekhal komen de oudere leerlingen in actie, 's Middags om half vijf wordt daar tevens een demonstratiewedstrijd gespeeld tussen de tweede divisieploegen van VAK/Stars en BVO Alphen. HAZERSWOUDE - De officier van Justitie bij de Haagse politierechter heeft een boete van duizend gulden en zes maanden intrekking van het rijbewijs geëist tegen een vijfent wintigjarige verpleegster uit Ha- zerswoude. De verpleegster had op de kruising Sotaweg/Stationsstraat geen voor rang verleend aan een echtpaar, dat juist de weg overstak over een ze brapad. De vrouw werd aangere den en liep onder meer een gebro ken linkerbeen op. De man kon nog juist door een sprong aan een aan rijding ontkomen. Voor de Haagse rechtbank ver klaarde de verpleegster de wande laars niet te hebben gezien, omdat zij zo veel mogelijk aandacht be steedde aan een van rechts nader ende auto. De vrouw reed over igens wel met een snelheid van ze ventig kilometer. "En dat is binnen de bebouwde kom te hoog", zei de officier. Het echtpaar was van oordeel dat de verpleegster niet de nodige voorzichtigheid in acht had geno men en ook met te hoge snelheid had gereden. Omdat zij nog niet eerder met de politie in aanraking was geweest, eiste hij een boete van duizend gulden en intrekking van het rijbewijs voor zes maanden. Vonnis over veertien dagen. door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Burgemeester Van Nie- kerk van Hillegom zet zich er persoonlijk voor in dat de bejaar den in zijn dorp de vuile was kwijt kun nen Sinds kortgeleden in Hillegom de laatste wassalon de deuren sloot zijn talloze bejaarden verstoken van die mogelijk heid. Het ongemak geldt vooral de groep klein- behuisden, van wie velen niet zelf in het bezit zijn van een wasmachine. Actie De burgemeester is tot actie overgegaan nadat de plaatse lijke afdeling van de Katho lieke Bejaarden bond de ge meentebestuurders had ge vraagd voor het vuile-was- probleem. Hij zal, zo heeft hij toen gezegd, contact opnemen met wassalon-exploitantan en proberen er één te strikken die zich in Hillegom wil vesti gen. Dat zal niet gemakkelijk gaan omdat gebleken is dat een wassalon in zijn gemeente niet rendabel is. Dat is ook de reden dat de laatste van de drie plaatselijke wassalons er de brui aan heeft gegeven. Inmiddels heeft ook het PvdA- raadslid Van Vree zich met de problemen van de vuile was aangetrokken. De Hillegomse bevolking tracht hij te bewe- Afhankelijk van Hoofddorp-piste: gen een paar uur per week de eigen wasmachine af te staan aan een bejaarde. Daarmee, zo redeneert hij, helpt men niet alleen de bejaarden aan een schone frisse was maar bovendien betekent dit ook nog een stukje sociale hulp omdat veel eenzame bejaar den de mogelijkheid biedt er een uurtje per week uit te zijn. Zoals dat ook het geval was toen Hillegom nog wel over een wassalon beschikte Burenhulp Deze vorm van burenhulp pre- fereert Van Vree boven de mogelijkheid voor de bejaar den om via de sociale bijstand een bijdrage te krijgen in de aanschaf van een mini- wasmachine. De stichting Langevel- derslag, in het leven ge roepen door de afdeling Leiden van de Neder landse Skivereniging, voert momenteel be sprekingen met de ge meente Noordwijk over de aanleg van een per manente kunststof ski baan in de noordduin en. Nabij het winkel centrum Langevelder- slag. De plannenmakerij verkeert nog in een beginstadium, al ide Noordwijkse wethouder voor sportzaken, Ted Jansen, inmiddels wel een paar keer met het in Voorschoten wo nende hoofdbestuurslid van de Nederlandse Skivereni ging, de heer v. d. Hee, de duinen in geweest om uit te kijken naar een geschikte lo- katie. Duinglooiing Die is uiteindelijk gevonden. De keuze is gevallen op een duinglooiing met een hoogte verschil en een lengte die pre cies aan de wensen voldoen. Het plan is om er een witte kunststofbaan op aan te leg gen van zo'n honderd meter lengte en twintig meter breedte. De oefenpiste, aangebracht op een houten onderlaag, zal er het hele jaar door blijven lig gen, maar slechts een aantal seizoenmaanden in gebruik zijn. Gedacht wordt aan tien weken voor de kerst en tien weken erna. De Noordwijkse oefen-skibaan zou de zesde in Nederland worden. Maar zover is het nog niet. Want diverse instanties moeten hun goedkeuring verlenen Met de lange latten de duinen in. Straks misschien realiteit in Noordwijk. aan dit commerciële duinpro ject. Bijvoorbeeld het Am sterdamse duinwaterleiding- bedrijf, dat in de duinen drin kwater opslaat en filtreert. Hoewel het bedrijf nog geen toestemming heeft gegeven zegt wethouder Jansen er zo goed als zeker van te zijn dat het verzoek niet zal worden afgewezen. "Mits", zegt hij, "er voldaan wordt aan een stuk of wat voorwaarden". Zo zal de aanwezigheid in de duinen van een skibaan geen enkele vorm van bodemver ontreiniging tot gevolg mo gen hebben. De duinen mo gen ook geen enkele schade oplopen. Ik dacht wel dat daaraan kan worden vol daan". Toestemming moet er ook ko men van het hoogheemraad schap Rijnland, bheerder van de zeereep. Er is al overleg met deze instantie geweest en de vooruitzichten zijn gun stig, zo vertelde mij de we thouder. "Aan dat stuk duin wordt immers niets vernield. Er hoeven geen palen de grond in en er hoeft geen zand te worden verzet. De baan kan in feite zo tegen de duinhel ling worden gelegd. Er zal alleen vanaf het winkel centrum een pad met een lengte van een meter of dertig moeten komen en er zal ook een soort platformpje nodig zijn boven aan de skibaan". Hebben de officiële instanties ingestemd, dan pas zal dit particuliere duinproject ver der in Noordwijk worden aangekaart. Eerst in de com missie voor ruimtelijke orde ning en daarna in de gemeen teraad. De stichting Langevelderslag ziet Noordwijk wel zitten als oefenlokatie, al is het nog niet honderd procent zeker dat bü toestemming ook spoorslags in de duinen een piste zal worden geplaatst. Hoofdbestuurslid v. d. Hee: "We zyn momenteel ook be zig om in Hoofddorp iets van de grond te krijgen: een kunststof oefenbaan op een van beton geconstrueerde helling Als het daar lukt wordt dat de mooiste baan in Nederland. De kans is dan wel erg groot dat die accommodatie ski- leerlingen tot ver buiten Hoofddorp zal trekken. Mis schien wel tot aan Leiden". Animo "Dan ryst natuurlijk de vraag of een baan in Noordwijk nog wel op voldoende liefhebbers kan rekenen. Stel dat we een paar ski-leraren uit Oosten rijk aantrekken maar dat er niet voldoende animo blijkt te bestaan. Dan gaat het geld kosten. Bovendien moet je er rekening mee houden dat de skisport in Nederland nu nog wel popu lair is, maar dat misschien over een paar jaar de markt instort. Daar zitje dan met je baan in de duinen". Graantje Om rendabel te kunnen draaien, zo heeft v. d. Hee be rekend, moeten er per week zo'n duizend skiërs een le- suurtje tegen aan gooien. /Us er geen kink in de kpbel komt wil men volgend jaar septem ber in de Noordwijkse duinen de eerste lessen gaan geven. Het nog vrij jonge winkelcen trum Langevelderslag - wat de exploitatie betreft tot nu toe geen succes - zal dan een klein graantje kunnen mee pikken van dit sportieve duingebeuren, zo is de ver wachting. DEN HAAG - "De autobestuur der was daar verantwoorde lijk voor". De Haagse rechter doelde met deze opmerking op het niet-vastmaken van de veiligheidsgordel, waardoor een mede-inzittende van een 22-jarige Noordwijkerhoutse bestelwagenchauffeur zware verwondingen opliep. Zowel de schuld van de aanrij ding als van het letsel van zijn medepassagier werd de Noordwijkerhouter aange wreven. Het pleidooi van de advocate dat verdachte er niet verantwoordelijk voor was dat zijn medepassagier de gordel niet had vastge maakt vond geen begrip bij de rechter. De eis van de officier van justi tie tegen de man luidde een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, waarvan drie maanden voorwaardelijk en drie maanden voorwaarde lijke hechtenis. De officier had geconstateerd dat het zicht op de kruising waar de botsing plaatsvond, Herenweg! Delft weg, goed was en dat verdachte door knipperlichten en waarschu wingsborden voldoende van het gevaar op de hoogte was gebracht. Niettemin was hij nj doorgereden en had zo een )e forse aanrijding veroorzaakt ar waarbij zijn medereiziger :n zware verwondingen opliep, et Verdedigster mr. DYaijer wees ?b op het slechte weer van de be- e wuste dag en vond bovendien :r< dat de kruising gecompli- In ceefd in elkaar zat. De recht- ir bank zal op 5 mei uitspraak g' doen. ei ri in ïl< Katwijkers ne gearresteerd )rc wegens handel in „f \TC verdovende middel" KATWIJK - De politie heeft >er tweetal, van handel in verdovefie middelen verdachte Katwijkersip 24-jarige P. J. J. en de 19-jarige H?" N. gearresteerd. De twee Katffe kers hebben bekend in een caftla de Badstraat hasjies te hebben w handeld. De politie wilde niet n= delen om welke in beslag genon— hoeveelheden het gaat. Al enige j deden geruchten de ronde dal I het betreffende café hasjies zou<x worden verhandeld en gerookt, politie deed naar aanleiding van geruchten een uitgebreid om^ zoek. Zo werden de gangen van aantal jeugdige cafébezoek j- nauwlettend gadegeslagen. vendien werden in het café uil y breide waarnemingen verricht, handel in verdovende midde werd daar blijkbaar oogluik* S( toegelaten. Uit het onderzoek v ook gebleken dat in het café i wel eens te jeugdige bezoekers sters werden toegelaten. Er zal dit punt door de politie verstei Q controle worden ingesteld. Het derzoek naar de herkomst van verdovende middelen duurt vo sj wel is al proces-verbaal opgema; SPORT - Den Haag heeft zich d teren kandidaat gesteld voor de tt ganisatie van de Olympische V len voor gehandicapten. Den H d is de tweede stad die zich kandic ei stelt. Vorige week deed Zoetenr u dat. lc Wereldkampioen Cees v. d. Velden (nr. 139) is zaterdag ook weer van de partij in Alphen. Archieffoto Hhoro

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4