Eén op de vijf gevangenen is een buitenlander Woensdag uitspraak in kort geding tussen Brigitha en zwembond N oord wij kerhout stelt Leiden eis JAN HEIN DONNER VALT UIT DE RACE Circus Mikkenie klassiek en ook sympathiek Zoetermeer kandidaat paralympics PAGINA 12 VARIA ZATERDAG 23 APRIL 1977 LEIDEN - Met een sympathiek programma doet het kleine cir cus Mikkenie dit weekeinde Leiden aan. Het is een nieuw Nederlands circus met een oude naam. De grote man achter het nieuwe circus is Rob Ritman, die en kele jaren succesvol met het door hem opgerichte circus Ma- riska op toernee is geweest. Ritman is er nu in geslaagd on der de oude naam Mikkinie een nieuw programma samen te stellen met enkele fraaie num mers. Het geheel mag klassiek van opzet genoemd worden. De opstelling van de tribunes in de tent is wat ongelukkig, zodat het meeste publiek nogal ver van de mooie, zanderige piste afzit. Dit werd gistermiddag nog geaccentueerd door een teleurstellend laag aantal be zoekers. Het circus verdient zeer beslist meer aandacht. Het eerste onderdeel van het programma begint direct op zienbarend. De jonge Italiaanse dompteur Lucio leidt een tijger buiten de kooi om langs het pu bliek, wat, zeker voor de eerste rangen, adembenemend is. Na zijn optreden, niet opzienba rend maar gaaf dresseerwerk, draagt de veelbelovende domp teur een jonge jaguar op zijn schouders naar buiten. Het is een waarlijk klassiek circus nummer wat hij presteert: exo tische wilde dieren op stil commando gehoorzamend. Vertrouwde onderdelen erbij: het door de brandende hoepel springen, en de dompteur die zijn hoofd in de muil van een grote tijger steekt. Ook boven het gemiddelde is het nummer van The Kosmar die beheerste acrobatische toeren laten zien in de nok van de tent op het strakke koord. Voor de juiste sfeer in het cir cus, nog steeds een droomwe reld van klatergoud en exoti sche dieren, zorgen de clowns, de acrobaten en de jongleurs. Paarden, olifanten en dromeda rissen maken het programma tot een levendig klassiek ge heel. Het is een nog op de oude leest geschoeide attractie die be slist de aandacht verdient. Vandaag en morgen is circus Mikkenie nog op het Schut tersveld te vinden met voor stellingen vandaag om drie uur en half acht, en morgen om een uur en vier uur 's middags. TOM MAAS „Wegdek Leidsevaart binnen week opknappen" NOORDWIJKERHOUT - Gisteren is bij de gemeente Leiden in de bus gevallen waarin geëist wordt dat het Leidsevaart-wegdek in Noordwijkerhout binnen een week een nood-opknapbeurt krijgt. Die brief is afkomstig van de ge meente Noordwijkerhout die dins dag tot het schrijven besloot in de B. en W.-vergadering nadat in de ochtend de provincie zich daarach ter had gesteld. Ook achter de pas sage in de -brief die vermeld dat, als de gemeente Leiden geen gehoor geeft aan de sommering, de ge meente Noordwijkerhout het weg dek zal opknappen. De rekening gaat dan naar Leiden. De Leidsevaart-schooljeugd kan derhalve weer naar school. Sinds het begin van deze week hielden de ouders hun kroost van school om dat het wegdek voor de fietsende schoolkinderen „levensgevaarlijk" was. Na het besluit van B en W van Noordwijkerhout stuurden de ou ders hun kinderen woensdag (en kelen die eerst een schriftelijke be vestiging van B en W wilden, don derdag) weer naar school. Volgens wethouder Heemskerk van Noordwijkerhout heeft de actie van de ouders niet te maken met het besluit van B Leidsevaart is de laatste weken een stroomversnelling geraakt. Na talloze pogingen lukte het om op zes april een gesprek te beleggen met de gemeente Leiden dat echter, alweer, niets opleverde. Terwijl Leiden had beloofd voorstellen te brief zullen doen. Alleen werd een nieuwe datum, 12 mei, afgespro ken. Dat duurde ons te lang waarna overleg met de provincie die Indentiteit onthoofd lijk nu vastgesteld ROERMOND (ANP) - Na een mi nutieus onderzoek is het recher cheteam van de rijkspolitie in het district Roermond er in-geslaagd de identiteit vast te stellen van de vrouw, wier onthoofde lijk op za terdag 26 februari in het Noordlim burgse Horst werd' gevonden. Het is de 30-jarige Ursula Buschkes- Jacek uit het Duitse plaatsje Wan- kum, gemeente Wachtendonk, niet ver van de Nederlandse grens, bij Venlo. Zij werd sinds 25 januari vermisten was werkzaam in bars in het Duits-Nederlandse grensge bied. Een en ander is vrijdag door de re cherche van de rijkspolitie in het district Roermond bekendge maakt. Nu de identiteit van het slachtoffer is vastgesteld heeft de politie goede hoop ook de dader op te sporen. Bij het onderzoek tot nu toe heeft het rechercheteam medewerking ge had van de Duitse politie- instanties. Ook werkte meè dat de pers en de televisie in Nederland, West-Duitsland en België veel aan dacht aan deze zaak hebben be steed. Dit leidde er toe dat verband kon worden gelegd met een melding van een man uit Wankum bij de Duitse politie dat hij zijn vrouw miste. BASKETBAL - Het Nederlands basketbalteam heeft zich gisteren in Bremerhaven geplaatst voor de finale van het zeslandentoernooi. Nederland won gisteravond met 76-71 van Zweden en zal vandaag tegen België in de finale aantreden. TAFELTENNIS - De Westduitser Wilfried Frieck heeft gisteren een internationaal tafeltennistoernooi in Hengelo gewonnen. In de finale versloeg hij de Europese kampioen Secretin met 18-21, 21-18, 21-17. UTRECHT - Woensdag aanstaande zal de president van de Utrechtse rechtbank, prof. mr. V. J. A van Dijk uitspraak doen in het kort ge ding dat namens Enith Brigitha is aangespannen tegen de Konin klijke Nederlandse Zwembond. Enith eist voor zich het recht op om bij internationale wedstrijden te zwemmen in het badpak, dat haar het beste zit en dat is niet het pro- dukt, dat de officiële KNZB- sponsor ter beschikking stelt. Enith Brigitha "prefereert de zwe- muitrusting van Arena boven die van Speedo. Zij moet onbegrensd vertrouwen hebben in het zwem pak dat zij draagt. Bovendien is het een zaak van persoonlijke vrijheid om te zwemmen in het pak, dat men zelf wil dragen. Als de zwembond zegt jij mag geen internationale wedstrijden zwemmen als je niet het voorgeschreven badpak draagt, is dat een oneigenlijk selectie criterium", aldus R. J. G. Smit, raadsman van Nederlands snelste zwemster op de vrije slag. Mr. Van Dijk kreeg op zijn verzoek enige vliesdunne zwempakjes van Enith onder ogen. De Speedo-produkten zitten volgens de zwemster vooral boven de borstpartij niet goed ge sloten. Dat geeft in het water rem mende effecten. De fabrikant van de badpakken heeft daar tweemaal wat aan veranderd, maar het pro bleem werd niet verholpen. De trainster van Enith, mevrouw Storm, begon al dat testen en meten te vervelen en achtte het schadelijk voor de wedstrijdvoorbereiding. Na het verstrijken van de 2e april, een datum die was overeengeko men in overleg met de zwembond heeft Enith dan ook geen mede werking meer gegeven. Dot wordt door de K.N.Z.B. aangedragen als een bewijs dat de Amsterdamse zwemster zich niet voldoende posi tief zou hebben opgesteld. Namens de KNZB zei mr. Wagenaar dat Enith gewoon geen zin heeft om in een speedo badpak te zwemmen. Niet omdat het slecht zou zijn, maar omdat zij een badpak van het con currerende merk Arena liever heeft. "Voor het dragen van dat merk heeft de zwemster in het ver leden een fototoestel ontvangen", aldus de KNZB raadsman, die daarmee de amateurstatus van de zwemster op de tocht zette. Hij vond het onredelijk dat Enith Bri githa zich conformeert aan de eisen van de bond. Temeer daar de bond betaalt. Vorig jaar trok de KNZB alleen voor Enith Brigitha al 17.000 uit aan reis- en verblijfkosten en zaken als begeleiding. De KNZB heeft vorig jaar zeshonderdduizend gulden minder gekregen aan toto en lottogelden. Dat is één van de redenen waarom het vierjarig con tract met Speedo is afgesloten. Dit contract levert de bond jaarlijks twee ton op. "De KNZB heeft drie redenen voor het verplicht stellen van uniforme kleding", zo be toogde mr. Wagenaar. "Men ziet steeds meer dat nationale verte genwoordigingen uniform gekleed gaan. Dan is er de sponsor overeenkomst en voorts de moge lijkheid om uit dit sponsorgeld de sport in de breedte te bevorderen. Het is in de internationale amateur sport verboden om individuen te sponsoren, maar aangezien het steeds vaker gebeurt, is het niet on redelijk dat Speedo eisen gaat stel len. Geen enkel KNZB-lid wordt verplicht de pakken van deze firma te dragen. Behalve de leden van de nationale ploeg, die wel", aldus mr. Wagenaar. De raadsman van de KNZB gelooft dat Enith Brigitha best kan mee doen aan de wedstrijden in Coven try (29 en 30 april), als zij maar één van de drie in haar bezit zijnde Speedo-badpakken draagt. Bo vendien is het aan de KNZB om uit te maken wie geselecteerd wordt. "Enith kan niet eisen dat ze mee mag doen, dat maakt de KNZB uit", volgens mr. Wagenaar. "Als de president van de recht bank, prof. mr. V. J. A. van Dijk, besluit Enith toestemming te geven in het badpak van haar keuze uit te komen, is de KNZB dan verplicht kosten voor haar te maken, die daaraan verbonden zijn?", vroeg mr. Wagenaar zich af. "De kosten worden betaald uit de sponsoring, terwijl Enith Brigitha die sponso ring tegenhoudt", voegt de raads man daaraan toe. Enith heeft geen enkel bezwaar tegen het dragen van de overige uitrusting van Speedo, zoals badjas, schoenen en badmuts. Haar bezwaar richt zich alleen tegen het badpak. Zij staat trou wens niet als enige afwijzend tegenover de Speedo-pakken", zei mr. Smit, "ook Amerikaanse zwemsters hebben op de nadelen, die daaraan verbonden zijn, gewe- "De badpakken van Speedo zijn voorzien van een opvallend dessin. De zwemsters veranderen daar door in reclamezuilen. Dat is niet erg, als je er maar niet toe verplicht wordt", aldus mr. Smit, die zich verder afvroeg of de greep van de commercie op de amateur- topsporter met dit soort afspraken tussen Speedo en de KNZB niet te groot werd. NK schaken tweestrijd Timman-Kortsjnoj LEEUWARDEN - Wat een drie- kamp beloofde te worden bij het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap in Leeu warden, kan na de gisteren ge speelde vierde ronde nog slechts als een tweestrijd gezien worden. Jan-Hein Donner (49) de drievou dig Nederlands kampioen (1954, 1957 en 1958) wiens benoeming tot grootmeester al weer van 1959 da teert, sneuvelde tegen één van de talentvolste nieuwgekomenen in de nationale top: Gert Ligterink. Daarmee is de strijd om de titel te ruggebracht tot een tweekamp tus sen Jan Timman en Viktor Kortsj- noj, min of meer een herhaling van het gebeuren dat zich eind novem ber al in de Friese hoofdstad af speelde. Toen was Kortsjnoj duide lijk de sterkste: 5-3. Nu moeten beide spelers ook nog met twaalf „concurrenten" rekening houden, die bij toerbeurt in staat kunnen zijn de twee schaakvorsten van Ne derland dwars te zitten. Die eer kregen Van Wijgerden - tegen Timman - en Van der Sterren - tegen Kortsjnoj - gisteren toegewe zen. Zowel de Rotterdamse onder wijzer van Charlois als de jeugdige bordspeler van Watergraafsmeer zagen hun partijen - beiden speel den met zwart - in een mindere stel ling afgebroken, om vervolgens laat in de avond tenslote toch het onderspit te delven tegen de kop lopers in het kampioenschap. Naast de ondergang van Donner viel het in de vierde ronde op dat niet minder dan vijf partijen na de ZOETERMEER - De gemeente Zoetermeer is bereid in 1980 als gastheer op te treden voor de Olympische Spelen voor gehandi capten. B. en W. hebben dit laten weten aan het bestuur van de Ne derlandse Invaliden Sportbond die probeert de Spelen over drie jaar naar Nederland te halen. De Tech nische commissie die in opdracht van de Nederlandse Invaliden Sportbond mogelijkheden voor de Spelen in Nederland onderzoekt heeft inmiddels een bezoek ge bracht aan Zoetermeer. De indrukken van de worden nu verwerkt in een rapport dat tezamen met de bevindingen die men in andere plaatsen in Ne derland heeft opgedaan aan het be- stuur van de NIS wordt aangebo den. Uiteindelijk zal het rapport worden voorgelegd aan de alge mene ledenvergadering van de Ne derlandse Invaliden Sportbond. Gaat de ledenvergadering akkoord dan zal de NIS zich definitief kan didaat stellen voor de Olympische Spelen voor gehandicapten. In Zoetermeer heeft de commissie met het gemeentebestuur oriënte rende gesprekken gevoerd over de faciliteiten die Zoetermeer tegen 1980 kan bieden. Daarbij is aan de orde gekomen waar de diverse sportonderdelen van de Spelen de worden ondergebracht. Het is de commissie duidelijk geworden dat Zoetermeer technisch gezien vol doende faciliteiten kan bieden om kandidaat voor de Spelen te kun nen zijn. De gemeente beschikt tegen 1980 over een pakket sport- voorzieningen dat toereikend is. Ook de huisvesting van de deelne mers zou in Zoetermeer gevonden kunnen worden. Eventueel zou ge bruik gemaakt kunnen worden van de talrijke scholen in de gemeente. eerste zitting nog niet beslist wa ren. Slechts Hartoch en Boersma besloten - naast de winst van Ligte rink tegen Donner - het punt al voor het diner te delen. De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde zijn: Fred van der Vliet-Hans Böhm l-0;John van Baarle-Hans Ree Va-VajJan Tim- man-Cor van Wijgerden 1-0; Rob Hartoch-Paul Boersma Va-VijViktor Kortsjnoj-Paul van der Sterren 1-0; Leo Hofland-Kick Langeweg 0-1; Gert Ligterink-Jan-Hein Donner 1-0; Stand: 1/2. Timman en Kortsjnoj 3,5 punt; 3. Van der Vliet 3; 4/5. Ree en Langeweg 2.5; 6/9. Donner' Boersma Ligterink en Van Baarle 2; 10. Hartoch 1.5;.l 1/13. Böhm, Van der Sterren en Van Wijgerden 1; 14. Hofland 0.5. zich achter ons heeft opgesteld tot Sft de Zweed Borg met 6-1 het besluit van dinsdag zijn geko- „n g_2 de AmerlkaJan Marty Riessen 5?' „oor, r„-o uitgeschakeld. Stan Smith verloor £^0™^—™'"oS; van Peter Fleming met de overname van de Leidsevaart. Komt die oplossing er niet binnen de drie maanden dan zal er toch een definitieve opknapbeurt aan de Leidsevaart worden gegeven. Als Leiden dat ook niet doet dan zullen wij mogelijk, na overleg met, op nieuw, de provincie en de gemeen teraad, ook dat doen en de rekening naar Leiden sturen." HOCKEY - Het Nederlandse hoc- keyelftal is gisteren het internatio naal toernooi in Dublin met een 1-0 zege op Ierland begonnen. Tommy van 't Hek was de maker van het enige doelpunt. Canadese ijshockeyprofs tegen Zweden naar eerste nederlaag Wereldkampioen Tsjechoslowakije De Russische formatie, weer uit- de verliezende finalist van het blinkend door zijn voortreffelijk vorige wereldkampioenschap, So vjet Unie, hebben gisteravond in W. „Het geval Wenen geen moeite gehad om ook hun tweede wedstrijd in het toer nooi om het wereldkampioenschap tot winst te voeren. De Tsjechen teamwork en een perfectie coördi natie, liep moeiteloos langs de Fin nen, die in de slotfase een achter stand van 2-11 konden terugbren gen tot de wat dragelijker cijfers van 6-11. versloegen West-Duitsland met 9-3 Ruim 6500 toeschouwers LEIDERDORP - In het kader van de actie Sport Real is het mogelijk om vandaag, volgende week zater dag, 7 mei en 14 mei van 12.00 tot 17.00 uur te gaan kanovaren bij de Leiderdorpse kanovereniging „Rijnland". Op de zondagen, be halve op 8 mei, zal er om 12.00 uur een klein toertochtje gevaren wor den. Het botenhuis van "Rijnland" is gelegen aan de Dwarswetering (Dwarsweteringkade). Op zondag 8 mei zullen er twee toertochten ge houden worden voor geoefende Tsjechische formatie. Vooral mid de Russen zegevierden met 11-6 over Finland. Toch hadden de Tsjechen het aan vankelijk niet zo gemakkelijk. West-Duitsland, dat donderdag met 10-0 door de Russen was weg gespeeld, bood felle tegenstand. Zij hadden in de eerste periode zelfs twee maal een voorsprong (1-0 en 2-1). De Westduitsers hadden met een beetje geluk een veel beter re sultaat kunnen bereiken. Vooral in de tweede periode schoten zij veel meer op het Tsjechische doel dan de wereldkampioenen op de Duitse goal. De eerste aanval van de Tsje chen met Martinec, Novy en Eber- mann was het beste gedeelte1 kanovaarders met deelnemers uit denvoor Bohuslav Ebermann, die hattrick gisteravond getuigen bij het eerste topduel in het wereldkampioen schap. Zweden bleef in een zeer boeiend duel de Canadese profs die eerder met 4-1 van de VS gewonnen hadden met 4-2 de baas en is daar mee met de Sovjet Unie en titel houder Tsjechoslowakije nog on geslagen. Voor de Canadezen bleek de Zweedse doelman Hoegosta een vrijwel onneembare hindernis. In de slotfase hadden de Canadezen meer moeite met hun zenuwen dan met de tegenstander. Canada raakte geïrriteerd en liep veel on nodige strafminuten op. De Cana dezen kwamen tenslotte op een to taal van 19 minuten tegen de Zwe den acht. In het Amsterdamse huis van be waring zit een neger uit Zuid- Amerika. Hij verstaat geen Neder lands en niemand verstaat hem. Hele dagen zit hij in zijn cel. Met niemand heeft hij contact. Wat er in hem omgaat, weet geen mens. Op een avond komt er een popgroep op bezoek. Met gebarentaal vraagt hij of hij ook eens mag drummen. Het mag. Het zielige hoopje mens ver andert plotsklaps in een tempera mentvolle jongen. Het is een indru kwekkende metamorfose. Ieder een staat met open ogen te kijken hoe de jongen uit een droom lijkt te ontwaken. Wanneer het concert is geëindigd, gaat hij weer terug naar zijn een zame cel. „Hadden we dat maar geweten, dan hadden we misschien een muziekinstrument voor hem op de kop kunnen tikken. De taal barrière werkt vaak afstompend". Met dit voorbeeld vestigde de voormalige directeur van het hoofdstedelijke huis van bewaring Postma enkele jaren geleden de aandacht op een snel groeiend pro bleem binnen het gevangeniswe zen: het toenemend aantal buiten landers in onze gevangenissen en Huizen van Bewaring. Verdovende middelen Herbergden Herbergden de cellen tien tot twintig jaar geleden nog maar enkele tientallen buitenlan ders, nu zijn het er al meer dan 600. Een op de vijf gevangenen is een buitenlander. Bij het ministerie van justitie zegt men nooit een onder zoek ingesteld te hebben naar de oorzaak van die stijging, maar men is er toch wel zeker van dat onder meer de handel in verdovende middelen ook hier zijn vernieti gende sporen heeft nagelaten. „In Amsterdam, Alkmaar, Haar lem, Zutphen en Veenhuizen barst het van de Chinezen. Een van de grootste probleemgroepen", zegt adjunct-directeur M. Rutten van het huis van bewaring 1 in Amster dam. Hij zit in een ambtelijke werkgroep die staatssecretaris Zeevalking een aantal aanbevelin gen heeft gedaan ter verzachting- van het probleem. Onlangs deed Rutten van zich spreken door te verzuchten dat een van de doelstellingen van een ge vangenis - (im)materiele hulpver lening - door de toename van bui tenlandse gedetineerden „ernstig wordt bemoeilijkt en in veel geval len tot een loze kreet wordt ge maakt." Rutten weet waarover hij praat. In „zijn" inrichting zijn de buitenlan ders langzamerhand in de meer derheid. „Het belangrijkste probleem is na tuurlijk de communicatie. De meeste buitenlanders waren tot hun arrestatie korter dan drie maanden in ons land en spreken dus vrijwel geen Nederlands. Soms een beetje Engels, Frans of Duits. Ze hebben het gevoel dubbel ge straft te worden door het isolement waarin zitten. Dat wekt vaak agres sie en onbegrip op. Ze worden op gewonden als ze niet begrijpen wat een bewaarder bedoelt. Ze moeten formulieren tekenen, maar van de inhoud begrijpen ze niets. Dan wordt er gebaard: teken nou maar, en dan worden ze wel eens argwan end. Al die standaard stukken zou je in meer talen moeten opstellen. Met Chinezen ligt het erg moeilijk. Buitengewoon vriendelijk, altijd een glimlach en pats, dan gebeurt er wat. Ze zijn ondoorgrondelijk. Een tolk is moeilijk te vinden en een advocaat komt in beginsel niet voor Chinezen. Dat kost hem te veel tijd en energie. Wat nu een beetje op gang komt zijn taalcursussen Frans, Duits en En gels voor de bewaarders. En een cursus Chinees zou de moeite van het overwegen langzamerhand waard worden, al moet je dan nog kiezen uit verschillende dialecten. Ik heb eens meegemaakt dat twee Chinezen elkaar niet konden ver staan", aldus Rutten. Hij vertelt het verhaal van een Chi nees die met niemand kontakt heeft. „Hij heeft het erg moeilijk, dat zie je snel genoeg. Een andere Chinees wil wel als tolk fungeren, maar alleen in zakelijke gesprek ken. Die gingen dan over meer rijst enzo. Maar emotioneel is hij niet te benaderen. Het is ons nog steeds niet gelukt iemand voor hem te vinden". Ook de voeding blijkt voor veel ge detineerden een dagelijks terugke rende kwelling te zijn. In de meeste inrichtingen is het eten een beetje aangepast aan de smaak van bui tenlanders. Behalve aardappelen kan men nu ook rijst krijgen. „Een speciale keuken zou ideaal zijn, maar dat is niet te betalen", zegt de heer J. G. J. van Zutphen van de directie gevangeniswezen van het ministerie van justitie en ook lid van de werkgroep. „Waar mogelijk zullen er keukentjes moeten wor den gebouwd waar men zelf een beetje kan kokkerellen. Nu stoken ze illegaal vuurtjes waarop ze van alles brouwen". Uit een steekproef van het weten schappelijk onderzoek- en docu mentatiecentrum van het ministe rie van justitie blijkt dat buitenlan ders grote behoefte hebben aan kranten en boeken in hun eigen taal. Van Zutphen: „Buitenlandse lec tuur kunnen ze vaak niet betalen. En boeken in het Chinees of Ara bisch zijn hier niet te krijgen. Van hun familie hebben ze wat dat be treft weinig te verwachten. De meesten hebben geen familie of willen het voor hun familie niet we ten dat ze gevangen zitten. Bezoek of een brief krijgen ze dus nauwe lijks." Ambassades - Kunnen de ambassades dan niet helpen? Van Zutphen: „We vragen wel eens een ambassade om hulp. Maar meestal krijg je te horen: met misdadigers willen we niets te ma ken hebben. En omgekeerd zijn er gedetineerden die alleen maar gro tere moeilijkheden vrezen als ze de ambassade inlichten. Vooral Ame rikanen, die in Vietnam zijn gede serteerd, hebben dat erg sterk". De onzekerheid van de buitenlan ders wordt nog verder vergroot doordat ze niet weten wat er met hen gebeurt na hun gevangenis straf. Arien Kruyt, juridisch mede werker van het Nederlands Cen trum Buitenlanders in Utrecht schreef hierover eens: „Officieel zijn er geen kriteria bekend voor het uitzetten van delinkwente bui tenlanders. Elk geval wordt apart bekeken. De praktijk leert dat ille galen vrijwel altijd worden uitge zet. Dat geldt ook voor buitenlan ders met een verblijfsvergunning die geen nauwe banden met Neder land hebben, nog maar kort in ons land zijn en een paar maanden heb ben gezeten". De belangstelling voor de noden van buitenlanders achter Neder landse tralies begint intussen lang zaam maar zeker te groeien. Re classering en instellingen voor bui tenlanders bekennen dat ze deze groep aan zijn lot hebben overgela ten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12