UVS speelt op zeker (0=0) bij Spartaan Afgang Quick Boys, „een makkie" voor Lisser Boys (5-0!) Noordwij k pas erg laat langs Rijnsburgse Boys Randstad bekert door Vrij BASKETBALTEAMS MAKEN DEZE WEEK SCHOON SCHIP Lugdunum fortuinlijk naar winst in ingelast duel (3-2) Kleine zege voor „Girls' Op 5 mei hearing over Gouds/Leidse afdeling WOENSDAG 20 APRIL 1077 LISSE - Quick Bovs-trainer Ger Perdijk kon uiteindelijk toch nog glimlachen. Een glimlach die ech ter als dekmantel moest dienen voor de trieste stemming, waarin hij na afloop van het bekerduel tegen Lisser Boys werkelijk moet hebben verkeerd. Na eerder een kampioensillussie in rook te heb ben zien opgaan, moet juist hij, die zijn zinnen op de zaterdagbeker had gezet, zich na de 5-0 nederlaag van zijn equipe in nog sterkere mate ontluisterd hebben gevoeld dan zijn pupillen, die met diepge bogen hoofden het terrein verlie- onthutsend eenvoudige wijze de Lisser vierde klasser de zwakte van zijn ploeg aantoonde. Een trage de fensie, die zich keer op keer door de snelle aanvalslijn Van Slooten, Nij- kamp en De Kooker voor (te) moei lijke problemen zag geplaatst. Een van inventiviteit gespeende voor hoede, die slechts zeer sporadisch de Lisser Boys-defensie kon veron trusten en een middenrif, dat zich plichtmatig beperkte tot het ver zenden van risicoloze breedtepass- jes. Juist in die linie werden bij Lis ser Boys de ideeën uitgebroed, die Quick Boys uiteindelijk naar de 5-0 afgang voerde. De voormalkge Noordwijker Ben Barten, be kwaam geassisteerd door Piet Boot en Hans van Aanholt, stoorde bij verloren balbezit als een bezetene en injecteerde zijn vuurlinie voort durend met splijtende dieptepas- ses. Fel doorzetten van Barten mondde na 12 minuten al uit in een strakke voorzet, die door linker spits Izaak do- Kooker werd bin- nengeknald (1-0). Lisser Boys bleef voortdurend pressie uitoefenen op de Katwijkse defensie, die kreunde onder de flitsende acties van rech terspits Jan van Slooten en het sto rende werk van Gerard Nijkamp. Die laatste speler profiteerde na een half uur attent van te zacht te rugspelen van Quick Bovs- rechtsachter Herman van Tricht (2-0). Nijkamp die Arie Haasnoot tot een figurant degradeerde, Ben Barten: felle doorzetter. knalde hierna nog eens rakelings voorlangs, waarna Quick Boys bin nen één minuut tot de twee enige offensieve daden van dit duel kwam. Doelman Nico Groeneweg moest eerst een kopbal van Wim v.d. Plas tegen de lat slaan en werd even later door "Nico Kuyt met een uitstekend genomen vrije schop tot een imponerende redding ge dwongen. Nadat echter Piet Boon na 41 minuten fraai voorbereidend werk van Van Slooten en Nijkamp op doeltreffende wijze had afge rond, moet ook Perdijk tot het be sef zijn gekomen dat zijn ploeg door vierdeklasser Lisser Boys naar een afgang werd geleid, hoewel de scheidende oefenmeester eerder had verklaard dat zijn team zich dat niet zou kunnen permitteren. We liswaar probeerde hij na rust het ge tij met enkele lapmiddelen nog te keren, maar ook hij kan hier niet echt in hebben geloofd. Arie Haasnoot, die voor rust on overkomelijke problemen had met de zwoegende Gerard Nijkamp, werd na de pauze bij -Van Slooten geposteerd, terwijl linksback Dick Vooys naar de voorstopperspositie verhuisde, Perdijk: „Haasnoot was veel te lief voor die Nijkamp, daarom heb ik hem na rust met Dick Vooys van Taak laten wisse len". Met Jaap Hoek en Arie Schaap voor Cees van Ropyen en Bart Zandber gen hoopte Perdijk op een fysiek sterkere inbreng van die spelers. Die bleek echter nihil, want ook Hoek en Schaap bezorgden de Lis- senaren weinig problemen. Zelfs kon Lisser Boys nog naar 5-0 uitlo pen. Ben Barten had ook bij die laatste goals aan dij basis gestaan, want eerstTiad hij Nijkamp gelan ceerd, die door Van Tricht binnen de beruchte lijnen werd getorpe deerd en daarna Van Slooten, die eenzelfde lot onderging door toe doen van Haasnoot. Beide penal ty's werden door Boot vakkundig binnengeknald. Gerard Nijkamp na afloop: „Dit Quick Boys GERARD VAN PUTTEN. AMSTERDAM - Een lange, lege gang trok de scheiding tussen opperste tevredenheid en diepe teleurstelling van twee trainers. Aan de ene kant Gérard Désar van UVS. Een oefenmeester die nooit al te uitbundig was met het uiten van zijn gevoelens, maar gisteravond was de opluchting voor de kleedkamer van zijn gezicht t$ scheppen. Zijn team had dan ook een belangrijke stap gezet op weg naar de verlenging van het hoofdklasserschap. Met de als een overwinning begroette 0-0 na het inhaalduel bij De Spar taan, had UVS exact gekregen waarvoor het naar Amsterdam was ge komen. De zekerheid dat het nu vrijwel niet meer fout kan gaan, ver goedde voor Désar al het gemis aan voetbal- en kijkgenot in de degradatie-pot, die naar een allengs bedenkelijker peil'was gezakt. "Ik vond het óók niet mooi", kon Desar naderhand luchtig terugblikken, "maar het kon moeilijk anders. Alles stond in het teken van dat ene punt, nu we dat meekrijgen zijn we bijna veilig. Zeker nu Spartaan en Hermes elkaar zondag nog treffen". Kritiek Aan de andere kant Joop Stoffelen, de ex-international - nu coach van De Spartaan. Een voetbaltrainer die zich in de loop der jaren heeft laten kennen als een extrovert figuur, van wie "dus" gisteravond de deceptie af te lezen was. Zijn team had dan ook een belangrijke stap terug moeten doen in de race om prolongatie van het verblijf in het walhalla van de voetbalamateurs. Met de als een nederlaag ervaren deling tegen de Leidse opponent, had de Spartaan moeten prijsgeven waarop eigenlijk al gerekend was. De zekerheid dat het nu meer dan ooit mis kan gaan, verleidde hem in eerste instantie tot zelfbeklag. "We hebben een erg ongelukkig seizoen gespeeld en we kunnen maar niet onder de tegenslag uitkomen". Vervolgens tot een felle uithaal naar de voetbalbond. "Die heeft onze doelman Geel zomaar everrvoor tien wed strijden geschorst. Je kunt tegenwoordig beter een moord plegen, dan iets onbenulligs doen op een voetbalveld". En tenslotte tot kritiek op de tegenstander, die niet had willen meewerken. Niet aan utstel (Rood Wit-AFC wordt zomaar naar donderdag verzet. Wij hadden ook graag later willen spelen, omdat een paar van onze spelers dinsdags op de markt staan, maar UVS wilde niet"). En niet aan de nederlaag: "Ze hebben gewoon geluk gehad. Wat hebben ze nou gedaan: alleen maar drie kwartier verdedigd. Wij hadden gedacht de punten te pakken en dat had ook gekund. Gemeten naar het veldover- wicht dan, niet naar de kansen. Die kun je niet scheppen als er 20 man voor de goal staan Schijn Die situaties kwamen overigens bepaald niet zo vaak voor als Stoffelen wilde doen geloven. Toegegeven: er ontstonden wel eens volksoplopen voor het doel van Wijnand Sloos, maar dat gebeurde sporadisch. Eenvoudig omdat De Spartaan de macht miste de tegenstander voortdu- rend naar de eigen stellingen terug te dringen. Het krachteloze over wicht datde Amsterdammers dan wel hadden, berustte slechts op schijn en kon alleen in stand worden gehouden bij de gratie van UVS. Het Désar-team, met Hans Kruit als redelijk vervanger van Will Henskes, was in eerste instantie gekomen om de nul- nul te verdedigen en be perkte zich daar dan ook voornamelijk toe. Bikkelend en kilometervre- tend vertoefden de Leidenaars echter bepaald niet de door Stoffelen genoemde drie kwartier in dé eigen defensie. Als de mogelijkheden zich voordeden zochten Arie Lagendijk en Theo van Seggelen wel degelijk het gezelschap van de twee voorposten Frits v.d. Heiden en Paul van Goozen (vlak voor rust vervangen door Piet van Putten). In die mate zelfs, dat daarmee nog de beste kansen werden geschapen. Hoewel de acties niet expliciet op het creëren van mogelijkheden ge richt waren, zorgden Frits v.d. Heiden (sprint langs de bal na een voorzet van Arie Lagendijk) en Piet van Putten (hij mikte over de lat op aange ven van Koos Hannaart) nog voor twee van de weinige hoogtepunten van het treffen, waarin De Spartaan tot niet één echt vloeiende aanval kwam. Sloos hoefde slechts één keer echt handelend op te treden bij een af standsschot van Chris Bachofner en kon zijn werkzaamheden verder beperken tot het oprapen van verdwaalde ballen. i ploeg had moeten winnen, zou het De Stoffelen dan nog: "Als Spartaan zijn geweest UVS kon zich er allang niet r punt van het resultaat. r over opwinden: dat maakte alleen een PAUL DE TOMBE LEIDEN - De basketbalcompetitie is bijna afgelopen, deze week wor den de laatste restanten opgeruimd waarna de voorbereiding op het nieuwe seizoen en de wedstrijden en toernooien van het Nederlands team in volle hevigheid kunnen losbarsten. De nationale ploeg be reidt zich voor op het Europees B-kampioenschap eind mei in Stockholm (voorrondé) en Helsinki (finalegroep). Vanaf morgen, tot en met zaterdag, speelt Oranje in Bremerhaven in een internationaal toernooi. De meeste Nederlandse clubs hebben daarom hun laatste competitieduel verplaatst, maar voor Mercasol Leiden was dat niet nodig. De wedstrijd tegen Reming- ton gaat zaterdagavond gewoon door. Vanavond wordt er bij de re gionale jeugd de laatste ontmoeting afgewerkt. In de Vijf Meihal (aan vang 20.45 u) speelt M/Leiden tegen Leiderdorp. Beide ploegen is er veel aan gelegen de competitie pret winst af te sluiten, waardoor Lei den nog als 7de of Leiderdorp als 5de (samen met Luba) kan finishen. Dat de gemoederen bij deze derbies soms hoog kunnen oplaaien be wees onlangs nog Leiderdorp speler Ton Paulides toen hij uit teleurstelling over het verlies zijn team tegen concurrent Luba zijn shirt aan stukken trok. '■ir'-i: fel- V LEIDEN - Tweedeklasser Ter Leede en vierdeklasser Randstad Sport hebben zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de districtsbeker van het zaterdag voetbal. Beide teams kwamen pas zover na het nemen van straf schoppen. DZS-Ter Leede 0-0 (Ter Leede w.n.s.) Ter Leede moest bij het tref fen met DZS via strafschoppen be slissen omdat de ploeg er daarvoor niet in was geslaagd te scoren. De Sassenheimers speelden dan ook bepaald niet geinspireerd. Aangezien ook tegenstander DZS lusteloos en mat opereerde, was het Kans voor Piet Haasnoot. Doelman Van der Niet is er eehter op tijd bij. RIJNSBURG - Welgeteld vij fenveertig seconden duurde de droom, toen was die uit. Dat korte tijdsbestek gunde Noordwijk het twee klassen la ger spelende Rijnsburgse Boys de illusie de hooggeachte streekgenoot te kunnen bedrei gen, ja zelfs een vroeg afscheid uit het bekertoernooi te bezor gen. Maar na die toch niet on verwacht tot stand gekomen ge lijkmaker, een kwartier voor tijd, stelde de huidige lijstaan voerdervan de eerste klasse'wel heel snel orde op zaken. Een paar flitsende aanvallen en het was gebeurd met Rijnsburg. Vijf minuten na de tegentreffer van de thuisclub wees het sco rebord 1-3 aan. Waardoor dit bekertreffen, bezocht door een kleine tweeduizend toeschou wers, toch nog een enerverend slot kreeg. Dat was wel nodig ook, want erg veel gloedvolle momenten kende dit tot prestige-duel ge bombardeerde treffen tussen de twee duinclubs daarvoor niet. De eerste helft was zelfs van een zeer matig gehalte. Noordwijk speelde, met wel licht in het achterhoofd het be langrijke duel van zaterdag tegen de nummer twee RCL, bijzonder ongeconcentreerd en lusteloos, terwijl Rijnsburgse Boys, misschien wat nerveus, er ook niet veel van bakte. Slechts een afzwaaier van Leo Pluym- graaff, die op de paal belandde, zorgde voor enige beroering. Maar na rust werd het beter. Althans na een kwartier. Rijns burgse Boys raakte geprikkeld toen Jan Willem Bogers, overal aanwezig en weer erg sterk spe lend, langs drie man gleed en Bröring 0-1 op een presenteer blaadje aanbood. Toen sloeg de vonk over. Met een serie ra zendsnelle aanvallen zaaiden de Rijnsburgers paniek, vooral bij de steeds nerveuzer wordende Noord wijk-doelman Ab van der Niet. Die eerst nog tweemaal mazzel had toen Haasnoot en Zwaan in vrije positie de bal akelig langzaam langs de voor V hem goede kant van de p^al lie ten rollen. Maar zijn bijna spreekwoordelijk gewórden blunder zou toch komen. Al uit lopend trachtte Van der Niet na een half uur de bal voor de voe ten van Zwaan weg tetrappen, maar hij maaide finaal mis. Haasnoot sloeg, onder groot ge juich, koelbloedig toe: 1-1. De vreugde van de nu sterk op dringende Rijnsburgers duurde nog geen minuut. Noordwijk, weinig trek hebbend in een af gang, scoorde eerst via een schitterend schot van Hans Westgeest 1-2 en bedacht toen enkele fijnzinnige patroontjes waarde Rijnsburgers geen kaas van gegeten hadden. Suttorp en Brörin faalden evenwel in de afwerking en daarom kwam „aangever" Bogers zelf maar naar voren. Om de bal, uit een directe vrije trap met een even laconieke als magnifieke bewe ging ineens achter de verbou wereerde Kuiveiihoven te de poneren, 1-3. AD VAN KAAM niet vreemd dat de stand na negen tig fninuten en tweemaal een kwar tier verlenging 0-0 bleef. Doelman Wim van Harskamp ontpopte zich daarna en de strafschoppen-serie als de grote man van Ter Leede. Hij stopte twee penalty's, waarna een door Pieter v.d. Plas benutte elfme ter trap het bekerleven van Ter Leede verlengde. HBSS-Randstad Sport 4-4 (Rand stad w.n.s.) voordat er een winnaar bekend was. Dat gebeurde echter wel na een zeer doelpuntrijk duel, waarin Randstad veel karakter toonde. De Voorschotenaren kwamen in Schiedam uit verloren positie te rug. HBSS nam een 2-0 en een 3-1 voorsprong, maar Randstad vocht zich na de pauze naar 3-3 door goals van Toor en Zoetemelk. In de toen noodzakelijk geworden verlenging nam HBSS opnieuw de leiding, maar Rob Zonneveld zorgde voor 4-4. Na een lange reeks strafschop pen zorgde Gerrit van Loenen er uiteindelijk voor dat Randstad ver der mag bekeren. DELFT - Na de wat minder op peil staande derby van afgelopen zon dag tegen LDWS, heeft Lugdunum gisteravohd in Delft tegen DHL weer een aardige partij voetbal op de mat weten te leggen. De Leide naars wonnen de ingelast wedstrijd voor de tweede klasse met enig for tuin met 3-2. DHL en Lugdunum ontpopten zich aan de Delftse Brasserkade als twee levendige ploegen, die graag het in itiatief naar zich toe wilden trek ken. Dat er niet aan de lopende band gescoord werd, hetgeen ge meten naar het aantal knap opge zette aanvallen aan beide kanten beslist tot de mogelijkheden had kunnen behoren, lag slechts aan het goed sluiten van de Delftse en Leidse verdediging. Koud kunstje Lugdunum en DHL hielden elkaar netjes in evenwicht tot op het ogenblik dat Lugdunum nogal ge lukkig op 0-1 wist te'komen. Na een klein halfuurtje kreeg Gijs Colléde bal van een Delftse verdediger in de voeten gespeeld, waarna het voor de Leidenaar een koud kunstje was om de score te openen. Lugdunum verzuimde om daarna door te drukken, maar kreeg daar eigenlijk ook de ruimte niet voor. DHL werd iets sterker en nog voor de rust kon Van Schaik de stand gelijktrekken: 1-1. In de tweede helft was het de beurt aan de Delftenaren om een voor sprong te nemen. Om duistere re denen kreeg DHL een strafschop te nemen, die linksbuiten Adegeest wist te verzilveren: 2-1. Eindsprint Een felle eindsprint van Lugdu num bracht de ploeg toch nog de volle buit. Tien minuten voor het einde schoot Henk de Kier de ploe gen naar gelijke hoogte waarna Jaap Schildthuyzen de wedstrijd met een knappe actie besliste: 2-3. OUDE WETERING - In een slechte wedstrijd hebben de voetballende dames van Weteringse Girls giste ravond voor de Haagse competitie met 1-0 van Scheveningen gewon nen. De Girls misten legio kansen voordat de winnende treffer van Ciska Hoogervorst twee minuten na rust achter de Scheveningse goalie geplaatst kon worden. LEIDEN - Opzienbare beslissin gen werden er gisteren tijdens de vooijaarsvergadering van de KNVB, afdeling Leiden niet geno men. Wel werd het lidmaatschap van verdienste van de KNVB toe gekend aan Verzaal, die één van de oprichters is van TAW en al meer dan 22 jaar voorzitter van die ver eniging is. Verzaal overweegt nu om het voorzitterschap neer te leg gen, maar diezqlfde gedachte had hij driejaar geleden ook al. Tevens werden er gisteravond twee dra gers van het insigne van verdienste van de KNVB benoemd. Dat waren Versteeg van SC Oegstgeest, die praktisch altë functies binnen de vereniging bekleed heeft, van ter reinknecht tot voorzitter en Hille- brand, die bijna 25 jaar consul is voor de verenigingen WOA-en Rijpwetering. De algemene vergadering besloot zonder noemenswaardige tegen stemmen voorts tot goedkeuring van de begroting van de KNVB voor het komende seizoen. Het vol gende agendapunt betrof de schei, ding in de afdeling Leiden/Gouda. Nieuwenburg en Nicolaas Boys en de clubs Floréant en Esto proberen deze Leids/Goudse competitie als nog van de "verdrinkingsdood" te redden. Daarvoor wordt op 5 mei in de kantine van Warmunda een hea ring gehouden voor de Leidse clubs die in deze afdeling uitkomen. Voorzitter Ad Dusée merkte nog op, dat er tussen de afdelingen Lei den, Gouda en Den Haag grote ver schillen bestaan in het opleggen van boetes, indien er teams van verenigingen niet komen opdagen bij wedstrijden. "Dat zal aangepast moeten worden", meende hij. Na verweer uit de zaal verklaarde hij echter, dat er geen sprake van "boe te" kan zijn, maar van "administra tiekosten".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13