auto bierman buurthuis geopend Club- en Maatregelen Pancras-West Nieuwe kledingzaken in het centrum van Leiden Universiteit stoot pand „Pardoeza af In Merenwijk tveer een hond vergiftigd ïftitli 1 uil!t Vreugde bij WesterkwartierNu begint het pas MAANDAG 18 APRIL 1977 LEIOEN De echtgenote van wethouder Tesselaar verricht de officiële opening van het club- en buurthuis Westerkwartier LEIDEN - Het aantal modeza ken in de Leidse binnenstad zal de komende maanden een in grijpende uitbreiding onder gaan. Vooral in de sector van de vrijetijdskleding staat een aan tal nieuwe vestigingen op sta pel. De nieuwe modezaken zul len gevestigd worden in pan den, die al leeg staan of de ko mende maanden worden verla ten. Zo zal aan de Breestraat eind juli een nieuwe herenmodezaak worden geopend. De panden Breestraat 65 en 67, die eigen dom waren van de Nederlandse Middenstands Bank, die ern aast gevestigd is, zijn juist vo rige week verkocht aan Hebu Fashions BV. Achter deze ven: nootschap staat onder meer de heerM. Buch, die in Oegstgeest een herenmodezaak heeft met de naam Benjamin Mode. Volgens de heer Buch zullen beide panden intern ingrijpend worden verbouwd. Het fraaie geveltje van het pand Brees traat 65 zal gehandhaafd blij ven. Wel komt boven de bene denverdieping een luifel. De nieuwe zaak gaat McCoy heten, en er zal merendeels uit Frank rijk geïmporteerde kleding worden verkocht. Onder meer van modekoning Pierre Cardin. De herenmodezaak zal, zo ver telde de heer Buch, eind juli geopend worden door de auto coureur Gijs van Lennep, die met twee Porches naar Leiden zal komen. In het pand Brees traat 67 zal naar aller waar schijnlijkheid een damesboe tiek worden gevestigd, waarin onder meer lederwaren, bijou terieën en kleding zal worden verkocht. In het winkelpand van de firma H. Janse op de hoek van de Haarlemmerstraat en de Stille Mare zal ook een kledingzaak worden gevestigd. De winkel is gekocht door Versteegh Vak- Het pand op de hoek van Haar lemmerstraat en Stille Rijn. De panden Breestraat 65 en 67. en Vrijetijdskleding, die geves tigd is in Delft. De heer Ver steegh deelde desgevraagd mee, dat er nog gewacht wordt op de benodigde vergunningen om met de verbouwing te kun nen beginnen. Het wordt een grondige verbouwing waardoor het nog zeker drie maanden zal duren voor de nieuwe vestiging wordt geopend. Op nauwelijks honderd meter afstand komt een tweede nieuwe vrijetijdskledingzaak. Het pand van Alt is namelijk gekocht door Boebi's Jeans Shops B.V. Dit bedrijf heeft in Amsterdam een tiental filialen. Het pand zal op 1 augustus door de heer Alt worden verlaten, waarna onmiddelijk zal worden begonnen. Verwacht wordt, dat de winkel tussen half augustus en begin september geopend zal worden. Tenslotte zijn er nog plannen voor een forse uitbreiding van de al bestaande vrijetijdskle dingzaak van Fasel. Fasel is nu gevestigd aan de Haarlemmer straat 62, maar zal over enige tijd een nieuwe zaak openen in het pand waar hu de muziek handel van Van Heeringen ge vestigd is. Op dit ogenblik is nu nog niet beslist of de bestaande zaak van Fasel zal worden voortgezet of opgeheven. LEIDEN - De Leidse universiteit gaat het pand Doezastraat 43, waarin o.a. het universitair trefcentrum Pardoeza is ondergebracht, waarschijnlijk verkopen. Volgens het college van bestuur heeft de universiteit geen behoefte meer aan het pand. De huurder van Pardoeza, H. van Asperen, zal van de afstoting van het pand geen nadeel ondervinden als gevolg van de geldende huurbe- scherming, aldus het college in een voorstel aan de universiteitsraad. Waar de in het pand gehuisveste vakgroep byzantinologie en nieuw- griekse taal- en letterkunde naar toe zal gaan is nog niet bekend. De vakgroep heeft momenteel de eerste en tweede verdieping van het pand in gebruik. De Pardoeza-commissie, die toezicht houdt op de exploitatie van het uni versitair trefcentrum, heeft aan het college van bestuur meegedeeld geen bezwaren te hebben tegen de verkoop. Alleen de universiteitsraad moet zich nog over de bestemming van het pand uitspreken. Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40 - of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U SEIKO - CASIO - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 LEIDEN - "Wat waar is, is waar: ze zijn er niet slechter op geworden". Dit zei wethouder Tesse laar zaterdagochtend op de eerste bijeenkomst waarop hij sinds zijn ziekte weer in het openbaar verscheen. Dat was bij de opening van het nieuwe club- en buurthuis van de stichting en de speeltuinvereniging Westerkwartier. En, als was het om de woorden van de wethouder te onderstrepen kwam een vertegen woordiger van het Nationaal Jeugdfonds - "Jantje Beton" - een gul gebaar maken: voor diverse voorzieningen ontvangt Wester kwartier uit dit fonds vijftiendui zend gulden. Het was zaterdag precies een jaar geleden dat de buurt in de omge ving van de Ten Katestraat (een deel van het Haagwegkwartier) werd opgeschrikt door een luide knal. Een gasontploffing in de keu ken zette het gebouw op het terrein van de speeltuin in brand. Wat in 1950 was opgebouwd en door het verkopen van oude kranten e.d. tot stand was gekomen, ging in een paar minuten verloren. Maar diezelfde dag al begonnen be stuursleden van Westerkwartier (de stichting en de speeltuinvere niging zijn twee verschillende in stanties: de bestuursleden ervan zijn grotendeels dezelfde) en de Leidse Jeugd Actie te denken aan allerlei acties. Van het ministerie van CRM was geen extra geld te verwachten, zo bleek al spoedig. Bijdragen van particulieren waren nodig en die kwamen ook. Er werd een collecte in de buurt gehouden, een rommelmarkt op het Stadhuis plein, er werden bouwstenen ver kocht, enz. enz. Tezamen goed voor twintigduizend gulden. Bovendien werd binnen de begroting van alle Leidse club- en buurthuizen geza menlijk extra geld gereserveerd voor Westerkwartier. "Niet altijd LEIDEN - In de periode van woensdag 20 april tot en met woensdag 27 april zal de Lange- brug tussen de Pieterskerkchoor- steeg en de Pieterskerkgracht zijn afgesloten voor alle verkeer, be halve voetgangers. De afsluiting houdt verband met de vernieu wing van gasleidingen in dit ge deelte van de Langebrug. met medewerking, wel met mede weten van de andere clubhuizen", zei wethouder Tesselaar zaterdag. En ook het comité voor kinderpost zegels en het Madurodamfonds le verden financiële bijdragen. Zo werd niet alleen het oude buur thuis herbouwd, maar ook kwam er een nieuwe vleugel bij, waardoor een oude wens toch nog eerder in vervulling ging dan in deze jaren mogelijk leek. Reden genoeg om zaterdag een feestelijke opening te vieren. Een lange rij van sprekers, van wie enkelen stil stonden bij de dood van de man die namens het aannemersbedrijf Van der Waal het werk had geleid: de heer Massaar, die bij de vliegramp op Tenerife om het leven is gekomen. Voorzitter Sliggers van de speel tuinvereniging en de stichting werd onderscheiden, omdat hij al 25 jaar in het speeltuinwerk zit. Tal loze bloemstukken illustreerden de vreugde in Westerkwartier. Maar ambtenaar Vos van het ministerie van CRM ontving instemmend ge- knik, toen hij zei: "Nu begint het LEIDEN - Het afgelopen weekeinde is opnieuw een hond het slachtoffer geworden van de vergiftigingspraktijken in de Merenwijk. Ditmaal was het een Duitse dog van een bewoner van de Havikshorst, die overleed na het eten van gehaktballen, die met strychnine waren bewerkt. Hulp van de Dierenambulancedienst mocht niet meer baten. Gisteravond werd op het dier sectie verricht door de Leidse dierenarts Muurling. In de maag van de hpnd werden enkele ballen gehakt aangetrof fen met een gewicht van bijna een half kilo. Het gehakt is voor onderzoek naar het gerechtelijk laboratorium gegaan. Het politie onderzoek heeft nog altijd niets opgeleverd. LEIDEN - Een uur na de start wa ren de 450 deelnemers aan de Oran- jeloop in de Leidse Hout weer alle maal binnen. „Een redelijk goede prestatie", zo oordeelde sportin- structeur Westbroek van de Leidse politie, die de loop organiseerde. Zijn indruk was dat men ook fitter dan voorgaande jaren aan de fi nish kwam. De meeste lopers had den voor de vijf kilometer gekozen, maar opvallend veel waagden zich ook aan de langste afstand, de tien kilometer. Op de driëneenhalve ki lometer waren het vooral de jeugdi gen die aantraden. Het startsein werd gegeven door commissaris Van Voorden, waarna de meute op de sintelbaan zich ach ter een politiewagen in beweging zette. LEIDEN - De bewoners van Pancras-West, de Leidse binnen- stadswijk die wordt omsloten door Oude Rijn, Hooigracht, Nieuwe Rijn en De Burcht, krij gen morgenavond in het Hoog landse Huis de gelegenheid om een oordeel te geven over een aan tal verkeersmaatregelen,die door de Dienst Gemeentewerken zijn ontworpen. Het gaat om maatre gelen, die een eind moeten maken aan de nu vaak chaotische ver keer stoestanden Zo is er voor de buurt een verkeers circulatieplan gemaakt. De be doeling is het verkeer in één rich ting door de wijk te leiden. Vanaf de Hooigracht kan men de Nieuwstraat in en via de Mid delweg (éénrichtingsverkeer) en de Hartesteeg (omgekeerd één richtingsverkeer) er weer uit. De andere rijrichtingen kunnen blijven, zoals ze nu zijn. De belangrijkste reden voor deze oplossing is om een sluiproute rondom de Hooigracht, bijvoor beeld via de Middelweg te voor komen. Verder komt op de Hooi gracht hoek Nieuwe Rijn een ver keerslicht waardoor het mogelijk wordt beter en veiliger op de Hooigracht te komen. Het is de bedoeling dat deze maatregelen eerst drie maanden op proef wor den ingevoerd. Als er in de prak tijk geen problemen blijken te be staan, kunnen de regelingen de finitief worden inaevoerd. Verder is er voor het gedeelte van de Nieuwstraat tussen Hooigracht en de Hartesteeg een herinde lingsplan gemaakt zie tekening), daar vooral ten doel heeft het fout parkeren tegen te gaan, onder andere met behulp van paaltjes. In plaats van haaks op de gevel zal er straks evenwijdig aan de gevel geparkeerd worden. Op drie meter uit de gevel komen paaltjes, daarnaast komt een parkeerstrook van twee meter breed en een rijweg van 320 me ter. Tussen de geparkeerde auto's wordt ruimte vrijgehouden voor het la den en lossen. Om het probleem van de grote stilstaande vrach tauto's op te lossen, is er gedacht aan een verbreding in het midden van de straat. Het is de bedoeling de Nieuwstraat op zaterdagen gedeeltelijk af te sluiten om het marktterrein te beveiligen. Tenslotte is er een voorstel voor een herindeling van de Hartesteeg. Op 70 centimeter uit de gevel ko men paaltjes te staan waardoor parkeren vlak langs de huizen wordt voorkomen. Gevolg is wel, dat er geen auto's meer kunnen passeren, wanneer ergens in de steeg geladen of gelost wordt. SIMCA-CHRYSLER-MATRA Leiden - Oegstgeesterweg tel. 071 -140447 Voorhout - Jacoba van Beierenweg 31 tel. 02522 -11280 Katwijk - Valkenburgseweg 2 tel. 01718 - 71704

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3