Situatie is précair voor Fides Pacta FOREHOLTE NEEMT REVANCHE OP VERBURCH Verzwakt tenm Roomburg krijgt 't zwaar Toekomst Ml Leiden wordt bedreigd Yelocitas overtreft zichzelf MAANDAG 18 APRIL 1977 SPORT SPORT SPORT LEIDEN - De handbalsters van Fo- reholte hebben gistermiddag in Voorhout revanche genomen op Verburch voor de in de eerste helft van de competitie geleden neder laag. Toen werd het door een van Voorhoutse zijde hevig aangevoch ten cirkeldoelpunt 7-6 voor de ploeg uit Poeldijk. Ditmaal hield Foreholte de teugels stevig in han den en won met 10-6. Annemieke de Bruyn stak bij Foreholte in een voortreffelijke vorm. Niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Zij nam de taak van Hannie Bos kamp, die na haar twee eerste tref fers een persoonlijke dekking kreeg, over en liet de Verburch- keepster viermaal vergeefs uitval len. Lia van Kesteren, nog niet he lemaal fit, verdedigde het Foreholte-doel zeer solide. De doelpunten kwamen van Hannie Boskamp 2, Ineke Slobbe, die op een goede wedstrijd kan terugzien, 2, Elly Hoek en Marjan Mens ieder 1 en Annemieke de Bruijn, 4. In de regionale tweede klasse B won Jong Ade met 7-5, rust 2-2, van AHC '28. Jong Ade leed in de eerste helft nogal wat balverlies en kwam mede daardoor aanvankelijk moei lijk tot scoren. Het werd 1-0 voor AHC '28 voordat Helma van der Geest kon antwoorden, 1-1 en 2-1. Na de hervatting was het snel be keken, 4-2, 5-2, 6-2 voor Jong Ade. AHC '28 kon weliswaar nog wat te rugdoen, 6-3, 6-4, maar weer via Helma van der Geest stelde voort Jong Ade de winst veilig, 7-4. AHC '28 mocht het laatste woord heb ben, 7-5. In dezelfde klasse zette HVS een 0-2 achterstand om in een 7-3 voorsprong bij de rust, om daarna onstuitbaar door te gaan naar een monsteroverwinning van 17-6 op Velo. Sjaanie Waayer was bij HVS met 4 treffers topscoorster. In de regionale tweede klasse A ver loor MMO in een slordige wedstrijd van Hollandiaan, rust 1-1, eind stand 3-4. In de laatste seconde van de wedstrijd miste Margré Volwa- ter een strafworp, die tenminste een punt voor MMO had kunnen brengen. Northa verloor met één treffer verschil van Actief 7-8 en daarmee kregen de Rotterdamse dames eigenlijk wel wat teveel. Bij Northa was vooral Lydy Vink goed op schot. Met drie treffers was zij topscoorster. De overige treffers kwamen van Hilde van der Berg, Annemiek van Dam, The Terheide en Ineke Streng. Bij de heren was Northa in de regionale tweede klasse B kansloos tegen koploper Actief, rust 4-9, eindstand 9-22. In de afdelingsklasse 1 wonnen de he ren van Sanocel/Saturnus, zonder de aan de enkel geblesseerde Anton Klok royaal van Duinoord, rust 7-4, einde 14-9. Met die marge mocht Duinoord beslist niet ontevreden zijn want Sanocel/Saturnus domi neerde voortdurend nadrukkelijk. Henk Verwéy en Benno Nieuwen- huyzen waren bij de Leidse ploeg met ieder drie treffers het meest succesvol. In de afdelings tweede klasse A was MMO met Gerard Els- geest (5 treffers) als gevaarlijkste schutter van meetaf de betere ploeg tegen EHC 3. Bij de rust stonden de Rijpweteringers nog maar met 6-3 voor. In de tweede helft ging ook de conditie nog een woordje meespre ken in het voordeel van MMO en dat resulteerde in een 13-4 zege. De dames van Sanocel/Saturnus boek ten in de afdelings tweede klasse B een verdiende 5-2 zege óp Animo 2. In die zege had keepster Wil Schulte een zeer groot aandeel. Bij Sanocel/Saturnus kwamen de tref fers van Willy Luyten en Monique Plouvier, ieder 2 en Joke Brons veld. De heren van HW '70 won nen in de afdelings tweede klasse B zoals zij wilden van Hercules 3, eindstand 29-10. Walter en Jan Lamboo en Paul van der Mijn in het veld en keeper Paul Adema in het doel vertolkten bij de Voorschote naren de hoofdrollen. Olympia '72 kwam tegen EDH 2 niet verder dan 12-12. SfilSSi" dan Z,]n '^ensumder. Rechts Truns RAALTE - De ploeg van Israël is gistermiddag opnieuw Euro pees kampioen rolstoelbasket bal geworden. In de finale van het Europees kampioenschap in sporthal Tijenraam te Raalte (Ov.) versloeg Israël na een enerverende strijd Nederland met 52-55. De eindstrijd, bijgewoond door ruim 5000 toeschouwers (vele honderden belangstellenden moesten worden teleurgesteld omdat er eenvoudig geen plaats meer was) werd het absolute hoogtepunt van het EK, dat de afgelopen week in totaal 22.000 mensen trok. Nederland toonde beter teamspel dan wereld kampioen Israël, maar sprong slordiger om met zijn kansen. In de eerste helft viel met name het goede schieten van beide teams op, waarbij handig gebruik werd gemaakt van bloks Achter een door teamgenoten geplaatst Rolstoelteam van Nederland verliest basketbal finale: 52-55 blok kan de rolstoelbasketbal ler rustig aanleggen voor een schot, dat ondanks het felle verdedigen aan beide kanten vrijwel altijd doel trof. Mede door het goede spel van Harry Venema wist Nederland na een 9-14 achterstand bij rust een voordelige marge te berei ken: 27-22. Israël slaagde er ech ter na de pauze in direct op ge lijke hoogte te komen: 27-27. Nederland, dat meer initiatief toonde, bleef daarn toch weer aan de voordelige kant van de score. Ad Leyten, Frits Wieg man en de uitblinkende aan voerder Henk Makkenze brach ten Nederland na 7 minuten op 37-31. Nederland verloor echter terrein toen Peter van Velzen (4 p's) uit "veiligheids"- overwegingen naar de kant moest worden gehaald, van 44- 41 kwam Israël toen op 44-52 en was de beslissing gevallen. Het pressende Nederland kwam nog wel dichterbij maar kon Is raël niet meer inhalen: 52-55. Eindstand EK: 1. Israël 2. Ne derland 3. Frankrijk 4. Zweden 5. Gr. Brittannië 6. België, 7. Spanje 8. West-Duitsland 9. Ita lië 10. Finland 11. Polen. Tops corer van het toernooi: de Zweed Berglund (153 punten). LEIDEN - De tenniscompetitie, die gisteren begon, bracht nederlagen voor Roomburg (0-9) en Forescate (4-5) in de overgangsklasse A en overwinnin gen voor de Leidsche Hout en Unicum (5-3) en gelijke spelen voor de Munnik en de Noordwijkse LTV (4-4) in de overgangsklasse B. LEIDEN - Het was geen best weekeinde voor het Leidse korfbal. Het verlies van De Danaïden (8-10 Dal- to) en Fides Pacta (16-7 tegen Wordt Kwiek) ver slechterde de situatie in het bijzonder voor Fides Pacta. Zuiderkwartier won weer eens, maar de concurrentie deed dat ook. Een pijnlijke nederlaag leed koplo per De Algemene, terwijl Pemix (7—7) tegen hekkesluiter Swift, TOP (6-6 tegen O WO) en Ons Eiland (10-5 verlies tegen hekkesluiter Merwic) ook niet op dreef waren. Een uitschieter vormde de sensa tionele overwinning van Velocitas op Meervogels. Ook was er weer eens winst voor KNS. Fiks verloor opnieuw met klein verschil. Der deklasser Crescendo won ook haar elfde wedstrijd. Fluks verloor van koploper Bolnes. De Danaiden-Dalto 8-10 (4-7). Al leen de eerste 20 minuten heeft overgangsklasser De Danaïden de indruk gewekt de successenreeks van de laatste weken te kunnen voortzetten. In die periode kon na melijk een vlot opgelopen 0-2 ach terstand nog omgezet worden in een lichte voorsprong (3-2). Een enorme blunder in de Leidse ver dediging bij de stand 3-3 bracht drie Dalto-mensen vrij voor de korf en dat leidde direct tot de onder gang. Halverwege leidde Dirksen c.s. reeds met drie punten verschil. Het zeer berekenend spelende Dalto (slechts de beste kansen wer den aangewend voor een schotpo ging) kwam in het tweede gedeelte eigenlijk nauwelijks meer in ge vaar. De Danaïden viel te simpel aan een schot betekende meestal balverlies. Drie minuten voor het einde ging Dalto over op het spelen van balbezit, wat de ploeg goed af ging. De Danaïden kwam nog één keer aan de bal. maar Aad van Nie- rop 's schot had niet de juiste rich ting. Yvonne Kamerling, Sander van Unen Ciska Peters Cees Chris- tiaanse (4), en Aad van Nierop scoorden. Wordt Kwiek-Fides Pacta 16-7 (10-4). Nog slechter verging het Fi des Pacta op zijn eerste van de twee reizen naar Friesland binnen acht dagen. Runner-up Wordt Kwiek (pas weer gepromoveerd naar de zaalhoofdklasse) bleek op eigen terrein een niet te stuiten tegen stander, die zijn dadendrang tegen het steeds moeilijker spelende Fi des Pacta kon botvieren. De thuis club was eenvoudigweg beter over alle linies, met name in het schie ten. Al na het afsluiten van de eerste helft was de zaak bekeken. Wordt Kwiek leidde met de impo sante score van 10-4. Aanvankelijk leek dit verschil zo te blijven, maar na 12-7 was het initiatief weer aan W.K., dat daardoor alsnog een for midabele score kon bereiken. Voor Fides Pacta is de situatie met nog twee wedstrijden (waarvan de be langrijke tegen Stanfries volgende week) te gaan, bijzonder precair geworden. Hanny Piket, Flip van Meijgaarden (2), Yvonne Neute boom, Jan Heinrichs, Hen Brakel en Joke Noordervliet scoorden. VEO-Zuiderkwartier 7-8 (4-3). Een overwinning van Zuiderkwar tier, die niet op een beter tijdstip had kunnen komen, want ook Pams en zelfs hekkesluiter Swift wonnen. Zuiderkwartier deed het tegen VEO beter dan vorige keer, toen men door eigen onkunde het beslist niet imponerende VEO ver zuimde te kloppen. Dit gebeurde nu wel, zij het met het kleinst moge lijke verschil. De winnende goal viel vlak voor tijd toen routinier Joke Zierikzee raakschoot. Daar voor had Zuiderkwartier vrijwel geregeld een achterstand van één punt moeten goedmaken. Halver wege leidde VEO met 4-3, nadat het een 3-1 voorsprong had gehad. Eric van Lunteren, Dirk Derksen, Toos en Joep van Dam, Dirk Jan de Kreek Albert de Groot en Jeanette v.d. Waarden scoorden de goals. De Algemene-GKV 5-8 (2-6). Een enorme verrassing in negatieve zin was de tweede nederlaag van kop loper De Algemene. Op eigen ter rein kwam men tegen GKV voor rust zo onthutsend slecht voor de dag, dat het hardwerkende GKV er wel van moest profiteren. De schade na het afsluiten van die pe riode van apathisch korfbal van Leidse zijde bedroeg 2-6. Na rust werkte De Algemene wel harder, maar beter werd het allerminst. Te lang bleef 4-6 uit en toen dat een maal was geschied volgde prompt 4-7. Wim van Iterson Aad en Hen Rusman en Truus en Wim van Vliet scoorden. Swift (M)-Pernix 7-7 (1-4). Het venijn zat voor Pernix duidelijk in de staart, want aanvankelijk leek de ploeg van trainer Evenblij op weg naar een flinke zege. Hekkesluiter Swift kwam door treffers van Jan Mulder, Cees Brokaar Ria Laman en Daan Vreeken op 1-4, en toen Wil v.d. Kooi even na rust (2de mi nuut) al 1-5 liet noteren, leek de strijd beslist. Dat was allerminst zo. Swift nam de leiding over (6-5) waarna Pernix nog de grootste moeite had om tenminste een ge lijkspel te redden. TOP-OWO 6-6 (2-3). Een juiste uitslag van een wedstrijd met veel onnodig afbraakkorfbal Beide teams hielden zich wat dat aangaat wel in evenwicht, van goed spel was er daardoor nauwelijks te ge nieten. O WO had aanvankelijk steeds een voorsprong (0-2, 2-3 en 3-4), waarna TOP (zonder Rob Meyer-vakantie) tweemaal de beste vooruitzichten op winst kreeg (5-4 en 6-5). Doelpunten van Bert Staal, Peter Ciggaar (2), Corry Schelvis, Cees Zuurmond en Dirk Meyer. Merwic-Ons Eiland 10-5 (5-2). Ook een tegenvaller voor Ons Eiland, dat tegen hekkesluiter Merwic een zwakke wedstrijd afwerkte. Na 45 minuten keek de ploeg van trainer van Gerk tegen een 5-2 achterstand aan. Die achterstand kon niet meer worden goedgemaakt. Vooral toen Merwic over de juiste afmakers bleek te beschikken. Via 6-3 werd het maar liefst 9-3. Huib Hassel- bach, Wim Nijenhuis, Piet Beek man, Nan Deegenaars en Gerda v.d. Meeberg scoorden. Velocitas-Meervogels 5-4 (2-3). Mysterieuze krachten in de sport. Bij deze wedstrijd was dat weer eens van toepassing, want wie ver wachtte een dergelijk resultaat na de 17-1 nederlaag van Velocitas in de eerste confrontatie. Velocitas zelf niet. Met de opdracht de score zo laag mogelijk te houden bleek Velocitas ditmaal erg ver te komen tegen de ex-koploper, die halver wege nog wel de leiding had, maar daarna een energiek Velocitas zeer sensationeel de volle winst moest gunnen. Ferd Vroon, Carl Hoyer en Rien van Poelgeest (3) scoorden. Fiks-Oranje Wit 3-4 (2-2). Voor de tweede maal binnen vier dagen een 4-3 nederlaag voor Fiks, dat nu in degradatiegevaar is gekomen. Op nieuw was het een meer spannend, dan kwalitatief hoogstaand duel met wisselende kansen. Reinette Wim Anholts en Dirk Jan Elzinga scoorden. KNS-Blauw Wit '51 6-5 (3-2). Een kostbare zege voor KNS, dat zich opmerkelijk beheerste tegen de hardspelende Blauwwitten. Arbi ter van Hees hield alles keurig bin nen de perken. KNS had steeds een voorsprong van één punt. De jeug dige Ronnie van Eygen maakte een prima debuut. Trudy Blansjaar werd matchwinnares. Van Eygen, Peter Zitman (2) Wim van der Lin den en Steef Schiebroek scoorden. Crescendo-ALO 9-7 (5-3). Een gril lige wedstrijd van Crescendo, dat heel sterk begon (5-0 binnen 23 min.) daarna flink wegzakte (5-3 bij rust) vervolgens weer uithaalde (9-4), maar de laatste 20 minuten niet veel meer presteerde, waar door ALO de schade tot 9-7 kon be perken. Leny Kok (2), Joke Geyer (3), Wilfred Cornelisse, Ans de Rie, Benno Baak en Piet L'Ami scoor den. Fluks-Bolnes 3-4 (2-1). Tegen kampioen in spé Bolnes kwam Fluks net iets tekort. Weliswaar werd een 2-0 voorsprong veroverd, maar dat bleek geen garantie voor succes. De goals van Kees Imthorn (2) en Arjan v.d. Berg waren ontoe reikend. Roomburg gaat een moeilijke competitie tegemoet. Bram Ma dera, Henk Emnes en Marinus Brooshooft verdwenen uit de gele deren en zulke krachten zijn niet gemakkelijk te vervangen. Keizer bleef, maar ook hij kon Roomburg niet aan een punt helpen tegen de sterke formatie van het Amster damse Jaagpad 2 met de heren Schmidt, Sie en Poa. Alleen Van der Zeer wist in het derde enkelspel tegen Poa een set te pakken: 1-6, 7-6, 2-6. Keizer verloor van Schmidt, 3-6, 4-6, Jurgen Peters van Sie, 3-6, 3-6, Annette van der Mey van Karin Moos, 6-7, 5-7 en Milou Penseel van Margriet Kou- wenhoven, 2-6, 1-6. Ook dubbel spelen gingen alle in twee sets ver loren. Forescate, dat toch met een sterke ploeg aantreedt (Madera, Koemans en Hagedoorn bij de he ren en Tine Langeveld en Liselotte van der Bijl bij de dames) kon in Rotterdam tegen Toeg Hillegers- berg niet tot winst komen. Teleur stellend was dat de heren in hun enkelspelen geen punt wisten te veroveren. Madera verloor met 2-6, 4-4 van Schapers, Koemans en Wattez, 2-6, 6-2, 4-6 en Hagedoorn van Hendriks, 1-6, 2-6. Het waren de dames die voor Forescate ant woord moesten geven. Tine Lange veld won van mej. Prins, 6-1, 2-6, 6-1 en Liselotte van der Bijl van mej. Briens, 7-6, 6-1. Van de dub belspelen kon Forescate het da mesdubbelspel en het eerste ge mengd dubbelspel vasn Henny Koemans en Tine Langeveld in winst omzetten waardoor de neder laag minimaal werd gehouden. De misstap kan dus in de return wor den goedgemaakt, al zullen de he ren dan wel anders dienen te spe len. In de Overgangsklasse B overwin ningen voor de Leidsche Hout en Unicum. Bij de Leidsche Hout de buteerde Alfred Gelevert met drie overwinningen. Hij won het enkel spel van Grosveld met 6-4,3-6, 6-4, "dubbelde" voortreffelijk met Pe ter Pauwels, 6-2, 6-4 tegen Gros- veld/Sibenga - Mulder, en stelde in het tweede gemengd dubbelspel met de verrassend sterk spelende Maya de Boer de zege voor de Leid sche Hout veilig, 6-3, 5-7,6-4 tegen Grosveld/mej. Mayer Peter Pau wels met een gave partij tegen Si- binga Mulder (7-5, 6-1) en Maya de Boer die 6-6,6-0 scoorde tegen mej. Mayer, zorgden voor de andere winstpunten. Unicum draaide de zaken tegen Gravellers in Den Haag eens om. Voorheen kwam de ploeg altijd met een voorsprong uit de enkelspelen om die dan in de dub belspelen weer prijs te geven. Dit maal werd een 2-2 stand uit de en kelspelen via de dubbelspelen uit gebouwd tot een 5-3 zege. Greigh- ton klopte Klomp, 4-6, 6-1, 6-3, na een 1-3 achterstand, en Marjon van Boeckel was in twee sets klaar met Van der Werff, 6-2, 6-3. Maureen Meyer en Har Meijer verloren bei den in drie sets. Maureen Meijer van Weeber, 6-2, 2-6, 3-6 en Har Meijer van Klomp, 6-7, 6-2, 5-7. De derde set moest Meijer met een bloedblaar op een teen uitspelen en dat lukte niet zo best. Het kostte Unicum ook het herendubbel, 1-6, 5-7, maar in de overige dubbelspe len bleef Unicum aan de goede kant van de score, dankzij een sluitend gemengd dubbel van Arnold van der Capellen en Maureen Meijer tegen Weeber/Klomp, 6-3, 6-2. De Munnik kwam ook met 2-2 uit de enkelspelen. Theunissen en Van der Berg wonnen respectievelijk van West (6-16-4) en J. v.d. Knaap (7-5,6-4) en de dames Joke van Sas en Karin Heestermans verloren van De Vries (6-7, 6-4, 2-6) en G. Blans, (4-6, 6-4, 4-6). De verwachtingen waren dat de dubbelspelen ook wel overeenkomstig zouden verlopen, maar dat bleek niet het geval. De heren verloren in twee sets, maar de dames wonnen in twee sets. De gemengde dubbelspelen moesten de beslissing brengen. Die kwam echter niet. De Munnik won het eerste gemegd dubbel, maar ver loor het tweede. Bij de Noordwijkse LTC mocht in het verleden in de enkelspelen nog wel eens een punt worden ver speeld, de dubbelspelen maakten die slippers dan wel weer goed. De dubbels Blommendaal/Pasma en Pasma/Josine van der Koogh ble ven competities achtereen onges lagen. Gisteren stapte de Noord wijkse LTC meteen 3-1 voorsprong uit de enkelspelen, dankzij winst van Uittenbogaard op Van Vliet, 6-3, 2-6, 8-6, Josine van der Koogh op Ada de Mol, 6-4, 0-6, 6-0 en In eke van der Meer op mej. Sig- monds, 4-6, 6-4, 6-1. uit de dubbel spelen konder echter alleen Blom- mendaal en Josine van der Koogh winst halen, 6-1, 6-3 tegen Ver- kerk/Ada de Mol. Het herenteam van de Leidsche Hout, dat in de landelijke eerste klasse uitkomt met Jan Hasennot, Gerald van der Sluys, Rik Hins en Rob Stam won gisteren gemakke lijk met 5-1 van Harlingen. Geen van de enkelspelen ging verloren. AMSTELVEEN/LEIDEN - Mercasol Leiden is in last. Niet ómdat de ploeg afgelopen zaterdag door landskampioen Kinzo met 130-36 werd afgedroogd, maar omdat zowel binnen het Nederlandse basketbal als binnen de club zelf ontwikkelingen aan de gang zijn die direct het eredivisie schap van de volgend jaar zo rijkelijk gesponsorde Lei- denaars bedreigen. De eredivisie basketbal bestaat uit 10 ploegen, waarvan de laatste twee moeten degraderen indien de teams uit de eerste divisie die daar voor in aanmerking komen willen promoveren. Op dit moment heeft pas één eerste divisie-kampioen te kennen gegeven de grote stap naar de hoogste afdeling te willen ma ken. Vastgoed Strijen uit Oud- Beyerland. Dat betkent dat straks het bestuur van de basketbalbond en de zogenaamde topsportliga moeten gaan uitmaken wie van het tweetal BC Markt en Leiden moe ten degraderen, vooropgesteld dat Markt toch in de eredivisie wil blij ven en men een competitie met 11 ploegen niet wenst. Er is echter ook de mogelijkheid dat de tweede eerste divisiekam pioen, het Amstelveense ASVU, alsnog zijn plaats in de eredivisie zal claimen waardoor Leiden hele maal geen recht meer heeft op een plaats bij de eerste 10 en dan maar hopen dat de eredivisie (weer) wordt uitgebreid. In Leiden is men er altijd vanuit gegaan dat degrada tie alleen in theorie mogelijk was omdat het aantal promotie kandidaten nihil was en omdat concurrent Markt liet doorscheme ren volgend seizoen niet terug te keren. De rechtstreekse duels, met als inzet de laatste plaats in de ere divisie, werden door Leiden dan ook nauwelijks gemotiveerd uitge speeld en verloren. divisie blijven en er bij willen ko men. Maar misschien zijn alle zor gen wel voor niets want binnen de club is verzet gerezen van een groep-recreatie-spelers, die een sponsor-overeenkomst met Parker eigenlijk niet zien zitten en plannen hébben het daartoe strekkende be stuursvoorstel op de algemene le denvergadering van aanstaande vrijdag af te «temmen. Daardoor zouden dan alle toekomstplannen van Leiden in het water vallen. Duidelijk met de gedachten bij de toekomst speelde Leiden de wed strijd tegen Amstelveen als een verplicht nummer. In de eerste helft was er nog enigszins sprake van een wedstrijd, waarin Leiden met name door Bell (38 punten) ge lijke tred kon houden met Amstel veen. De ruststand was alleszins acceptabel: 54-50. Direct na de basketwisseling kwam de ploeg van Theo Kinsbergen op 68-54 en was de strijd beslist. Lei den bezat geen enkele veerkracht en beperkte zich tot wat zwakke verdedinginsacties, die tegen het ontketende Amstelveen weinig succes sorteerden. Al in de 12e mi nuut passeerde de Nederlandse ti telhouder de 100 punten grens (door Owen Wells) en de eindstand werd uiteindelijk bepaald op 130-86 voor Amstelveen. Scorers: Wells 28, Cramer 26, Fopma 18, Kruidhof en Wallace 16, Faber 14, bij Leiden: Bell 38, Bartolome 18, Kop en Hoeksema 8, Ruijsenaars, Leysner en Paulides 4, Rijsbergen Luba-Bosch Eagles 89-60 (35-28) - Het team van trainer-coach Ton Kallenberg bereikte betrekkelijk eenvoudig een overwinning op degradatie-kandidaat Bosch Eag les uit Maassluis. De Eagles hadden een zege nodig om zich veilig te stellen, maar bleken geen moment bij macht een dergelijk resultaat af te dwingen zodat de ploeg nu waar schijnlijk met Midland en OSG in een soort na-competitie moet gaan uitmaken wie Lakers (65-143 ne derlaag tegen BVO) naar het dis trict gaat volgen. Luba kwam door goed uitgemaakte breaks al snel met 20-7 voor, verslapte toen even (24-23) om voor rust andermaal het krachtsverschil duidelijk te onder strepen: 35-28. Nog even kon het pressende Eagles de illusie koesteren het toch te red den, toen de groenhemden van 41-32 op 41-38 kwamen. Kallen berg nam een time-out en binnen twee minuten had Luba orde op za ken gesteld. Free-wheelend speelde de Leidenaars naar het slot van het seizoen toe: 89-60. De scheidsrechters, en dat mag op merkelijk heten, constateerden liefst 60 keer een persoonlijke fout. Luba ontving er 26. Topscorers bij Luba: Leen van Paridon 24 en Frank Verbeek 23. Mercasol Leiden-BC Markt (reg. jeugd) 93-92 (43-52) - Kostbare tref fers van Henk van Hulst en Henk Eigenbrood een halve minuut voor tijd stelden de knappe overwinning van Leiden op het hoger geplaatste Utrecht veilig: 93-92. Maassen had het belangrijkste aandeel in de sco re: 38 punten. De jeugd van Leider dorp verloor tweemaal: 77-81 tegen B/Eagles en 57-65 van Jumpers. Luba kan daardoor definitief be slag leggen op de vijfde plaats. De Leidenaars wonnen van OSG met 86-66, een prestatie die extra reliëf kreeg omdat Luba slechts over 5 spelers beschikte. De jeugdploegen van Leiderdorp en Leiden sluiten aanstaande woensdag het seizoen met een duel in de Vijf Meihal. HANS JACOBS RiniLS van den Nieuwendijk van Luba demonstreert hel gemak waar mee zijn ploeg zaterdag langs BIEagles liep: 89-60.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14