KICKERS LACHENDE DERDE NA MEERBURG-ESTO (2-2) Arno Kleiweg uit Waddinxveen turnt naar derde plaats LZ'86 grijpt laatste kans Treffersnaar titel, Avanti promoveert naar hoofdklas Noordwijk na toch weer alleen aan leiding NOVO gedegradeerd ondanks overwinning MAANDAG 18 APRIL 1977 PAGINA J3. SPORT SPORT Hoe klein de krachtsverschillen in de promotie-ereklasse tafel tennis wel zijn, bewees zaterdag het duel Scylla tegen Phoenix 5-5. De Leidenaren veroverden onder leiding van een ongesla gen Gerard Bakker een koet- baar punt. Voor de bezoekers betekende dit de titel. Scylla had zelfs de winst kunnen grij pen als Joly Sojinu tegen van Bemmelen geen grote voor sprong vergokt had. Hij bleef op één keer winst steken, evenals Peter van Schie. De drie zeges van nestor Bakker gaven Scylla de kans om na een 1-4 achter stand toch nog op 5-5 te eindi gen. Docos heeft totaal onver wacht toch weer kansen op de titel omdat koploper VDO on verwacht beide punten ver speelde. Een titel waar men overigens terecht aanspraak op mag ma ken omdat Ed Fallaux en de herstelde Ed van den Berg ook tegen het geroutineerde Den- nenberg met Onnes en Suis- kens duidelijk bewezen te sterk te zijn voor hun klasse. Gerard van der Klaauw hield met drie keer verlies de spanning erin. Scylla 2 heeft Panels 2 in eigen huis een punt afgesnoept vooral omdat Rob Regeer knap onges lagen bleef en omdat Joost Menting met één keer winst goed debuteerde. Scylla 3 kon Raath net niet de baas (5-5), omdat Bert van Schie na een voorsprong verzuimde zijn hat trick te voltooien. Fred v. d. Zeeuw en Frits Kantebeen stel den met één gewonnen partij iets teleur. De Treffers heeft de lang verwachte titel behaald tegen het reeds gedegradeerde Belcrum: 10-0. Mizu is na het 6-4 verlies bij Red Star nog steeds niet veilig. De Oegst- geestenaren wonnen het dub bel maar daarnaast scoorden Chiel Kuiper Polak en Thung ieder slechts eenmaal. Avanti beperkte na vijf mislukte po gingen dan eindelijk de hoofd klasse door Jasski op 5-5 te houden. Theo Louwers en Peter Groot scoorden samen vier maal en Peter de Groot knokte één puntje erbij. TOV behaalde een onverwachte 7-3 winst op Blue Star. Ruud Alkemade schoot ongeslagen uit zijn slof. Van Veen incasseerde één ne derlaag en Van der Ploeg twee. Scylla 4 verloor met 7-3 van AMV J. De Scylladames hebben het ereklasserschap veilig ge steld door een knappe 6-4 winst op Phoenix. Sandra de Kruiff bleef ongeslagen en scoorde ook in het dubbel. Marian Zoe temelk en Liesbeth Smits zorg den er met winst op resp. Niti- susanta en Fierlier voor dat de volle buit gepakt werd. Ook Be- ttine Vriesekoop liet zich tegen Tempo Team weer drie keer fe liciteren. Maar Brigitte Kooter en Annemiek Smits konden niet voorkomen dat Avanti de titelkansen verspeelde. Het Tanaka tafeltennistoernooi is voor een paar Scylla-leden succesvol verlopen. Stephine van Gennip vocht zich in de sterk bezette strijd naar de fi nale bij de meisjes-kadetten, maar verloor daarin van Blanc- kaart. Toch stelde de 13-jarige Leidse haar plaats in de natio nale jeugdselectie veilig. Dat lukte ook Patrick Swier, dank zij zijn tweede plaats achter Fossee uit Zeeland. Vooral zijn winst in de halve Finale op favo riet Van Spanje was verrassend. LEIDEN - In groep A van de Leids/Goudse afdeling stuitte koploper VTL opnieuw in moeilijkheden. Een zich fel ver zettend Gouderak bevocht een 2-2 deling. De Leidenaars hadden echter geluk pauze werden de Warmonders dat concurrent Alphense Boys sterk teruggedrongen, zonder dat tegen Stolwijk eveneens een punt Alphia echt gevaarlijk werd. verspeelde (1-1). In 1B eindigde de topper Meerburg-ESTO voor 1200 Bergambacht-Stompwljkse Boys kijkers in een 2-2 gelijkspel. Kic- 2-0 (£-0) - De Stompwijkers, die kers '69, dat Floreant met 2-1 ver- hun slechtste wedstrijd van het sei- sloeg, werd hierdoor de lachende zoen speelden, waren duidelijk niet derde. opgewassen tegen een slim spelend Bergambacht. Na 25 minuten ver speelde Jan Luiten de bal, waar Be rgambacht goed van profiteerde Oranje Groen totaal geen inzet (1-0). Vlak voor rust werd het zelfs toonde. Na een kwartier kwam Ammerstol op 1-0 en kort hierna werd het zelfs 2-0. Direct na de pauze kwamen de Leidenaars via Henk Tegelaar nog terug (2-1), maar tot scoren kwam Oranje Groen niet meer. Doelman Kees Leugerink stopte na rust nog een strafschop van Ammerstol. Warmunda-Alphia 1-0 (1-0)-Voor rust had Warmunda 2-0, toen Aad Luiten foutief terug speelde. Het komend seizoen zal Stompwijkse Boys worden ge traind door Mat Keereweer, de hui dige oefenmeester van Sleutels. KRV-Schoonhoven 1-0 (1-0) - In het eerste kwartier heeft Schoon hoven verzuimd afstand te nemen van KRV. De Katwijkers het initiatief over, wat meteen RVC-SJZ 1-7 (0-3) - SJZ heeft to taal geen moeite gehad meteen zeer zwak RVC. Voor rust kwamen de Zoeterwoudenaars via Sjaak van Slingerland (2x) en Theo van Klink op een 0-3 ruststand. Die laatste speler vergrootte na rust de stand tot 0-4, waarna RVC tegenscoorde. Twee benutte penalty's van Wim Bos en Theo van Kink betekende 1-6, waarna Peter Bos voor 1-7 zorgde. Kickers'69-Floreant 2-1 (1-1) - Een gelukkige overwinning voor Kic kers. Nadat Floreant de score had geopend, maakte Harry Verhaar ge lijk. Door toedoen van Henk v. d. Zwaan kwamen de Leimuidenaars na de rust aan de 2-1 zege. Weteringse Boys-Nicolaas Boys 3-3 (1-2) - Een spannend duel, waarbij Nicolaas Boys na een half uur al een 0-2 voorsprong hadVlak voor rust scoorde Albert Bolle uit een strafschop tegen, waarna Jos Cozijn gelijkmaakte (2—2). Nicolaas Boys benutte een penalty, wat 2-3 betekende, maar een schitterende kopbal van Koos Loos bracht Wete ringse Boys verdiend langszij. Unitas (LyZLC 2-1 (1-0) - Een re delijk op peil staande wedstrijd, waarin Unitas na 40 minuten op 1-0 kwam, via Koet. Gilles v. d. Broek zorgde voor 2-0, waarna André v. d. Hulst voor ZLC iets terugdeed. Meerburg-ESTO 2-2 (1-2) - Een topper, die een juiste uitslag kreeg. Na 14 minuten opende ESTO de score. Een afstandsschot van Paul v. d. Heyden bracht beide partijen op gelijke voet. Vlak voor rust kwam ESTO op 1-2, maar 17 minu ten na rust zorgde Ger Straathof voor de verdiende gelijkmaker. overwicht, dat halverwege de ste rondgang resulteerde in een doelpunt van Hans Oostdam. Na de groot doelpunt van Henk Krouwel ople- Gouderak-VTL 2-2 (1-0) - Een ma tige wedstrijd, waarin VTL duide lijk toonde niet in vorm te zijn. Na een kwartier kwam het energiek spelende Gouderak op een 1-0 voorsprong. Deze score werd eerst een kwartier voor tijd door Vic Boutier genivelleerd. Vijf minuten voor tijd leek VTL alsnog de zege naar zich toe te trekken, toen Bou tier een voorzet van Cor Jongejan afrondde, maar Gouderak kwam vlak voor tijd verdiend langszij. Leidse Boys-Nleuwerkerk 2-3 (1-1) - In dit attractieve duel schoot Murwin Jong-a-Tai binnen de mi nuut al tegen het Nieuwerkerkse houtwerk. Na een half uur werd het zelfs 1-0 toen Riny van Veen een vrije schop verzilverde. Nieuwer- kerk maakte voor de rust echter al weer gelijk. Toen Paul de Vos Leidse Boys op 2-1 had gebracht, trokken de Nieuwerkerkers voort durend aan de noodrem. Eén der Nieuwerkerkers werd van het veld gestuurd, wat later ook Rinus Moerland overkwam. In de slotfase liep Nieuwerkerk uit naar een nauwelijks verdiende 2-3 zege. VN L-WO A 0-0 - Een boeiende wedstrijd, waarin vooral Piet van Berkel en Ton Luykx voor VNL na rust unieke kansen lieten liggen. Gescoord werd er niet. Soccer Boys-VNA 3-1 (1-1) - Een fortuinlijke zege voor Soccer Boys. VNA startte veelbelovend, toen Frans Redel de score opende. Even LEIDEN - In de eerste divisie van de volleybalcompetitie speelde bij het duel Safto-Gemini/K. een glazen wand in de accommodatie van de thuis club een wel zeer bedenkelijke rol. Wie met het front er naar toe stond verloor prompt, de hinderlijke lichtval was er debet aan. Vandaar dit opmerkelijke scoreverloop: 15-6,10-15,15-5,10-15. Gemini lootte voor de beslissende set de gunstige kant, kwam met 8-0 voor, verloor even de concentratie, maar won tenslotte met 15-12. Teleurstelling i Nederland in de Vijf-Meihal prolongeerde, hier aan de slag De Haarlemmer Alex Knip, die gisteren zijn B-turnkampioenschap op het rek. Peil niet erg hoog in eindstrijd B-kampioenschap LEIDEN - "Alex, ga maar weer op de bovenste trede staan". Met die bijna familiaire woorden werd de Haarlemmer Alex Knip gistermiddag in de Vijf-Meihal door de speaker uitgenodigd zijn kampioensmedaille in ont vangst te nemen. 1 De reserves van Gemini moesten aantreden tegen Ovra, één van de koplo pers. Ondanks goede tegenstand moesten de Voorschotenaren met 15-13, 15-13 en 15-9 met 3-0 hun meerdere in de Haarlemmers erkennen. NOVO moest van Tonegido winnen om aan degradatie te ontkomen en geconcen treerd spelend slaagden de Noordwijkers erin met 1-3 aan de positieve kant van de score te blijven. Groot was dan ook de teleurstelling toen men moest vernemen, dat mede-degradatiekandidaat Van Zwol met 0-3 had gewonnen van het veel sterker geachte Goudse VC (een stadgenoot) en daardoor net één punt meer verzameld had. Waardoor NOVO alsnog gede gradeerd is. Leython (dames) moest per se winnen van Zaan om te voorkomen, dat men degradatiewedstrijden moest spelen. Het werd een uiterst boeiende aangelegenheid. Leython liep eerst moeiteloos uit naar 2-0, maar daarna kwam Zaan terug: 15-10. In de vierde set raakte Leython achter met 10-6, kwam gelijk, balanceerde tweemaal op het randje van de afgrond (14-13, 16-15) maar greep uiteindelijk met 16—18 de set én de partij. NOVO kreeg te maken met een bijzonder ongeïnspireerd spelend Am sterdam 2, dat reeds gedegradeerd was. Binnen het uur besliste NOVO dan ook de partij in haar voordeel: 15-11, 15-9, 15-3. L/Wassenaar moest aan- v treden tegen het op papier even sterke Allides. In de praktijk bleek Allides echter veel sterker, getuige de eenvoudige 0-3 overwinning. Gemini/K toonde aan weer op de goede weg te zijn. Aan Madjoe moesten de Voor- schotense dames slechts één set afstaan. Gemini 2 speelde tegen Die Raeckse, dat al gedegradeerd was, een slechte wedstrijd: 3-2. rust scoorde Soccer Boys In de promotieklasse won Jodan Boys met 3-0 van Zevenklappers. In de Na een drie uur durende strijd voor een niet al te talrijk publiek be haalde Knip voor de vierde achte reenvolgende maal en wederom op overtuigende wijze het B-turnkampioenschap van Neder land (officieel: het kampioenschap van de sectie wedstrijdsport van het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond). Op bijna een punt achter stand werd zijn stadgenoot, de kleine Hans ter Metz tweede. De derde plaats was voor de Waddinx- vener Arno Kleiweg. De kloof tus sen dit drietal en de rest was vrij groot. Kweekvijver Zestien turners traden aan voor dit B-kampioenschap, dat bij het KNGV tussen de topsport en de recreatie-sector in ligt. Met deze, een aantal jaren terug gevormde "laag" poogt het KNGV onderdak te bieden aan die turners die niet goed genoeg zijn dan wel door an dere oorzaken niet in staat zijn in de afdeling topsport mee te draaien, maar wel in wedstrijden willen blijven uitkomen. De afdeling kan ook fungeren als kweekvijver voor opkomend talent. De zestien finalisten hadden zich geplaatst via provinciale kam pioenschappen en een drietal voorwedstrijden. Het peil in de eindstrijd lag niet erg hoog, zelfs als men rekening houdt met het feit dat het hier om B-turners ging en dat de herenturnerij in Nederland zich nu al jaren hevig in het slop bevindt. Zo nu en dan werd er in de Vijf-Meihal wel wat knaps ver toond, maar in die woorden ligt al les al opgesloten: het goede was uitzondering, géén regel. Vooral het paardvoltigeren zakte af tot een LEIDEN - Walter Delfos en Fred Limburg van de Leidse gymnas tiekvereniging Excelsior zullen op 22 april in Uden uitkomen in de strijd om het Nederlands kam pioenschap junioren- jeugdturners. Op 14-15 mei zullen Dirkjan de Vink, Jean-Marc Moittiers en Pe ter Logeman (eveneens van Excel sior) in Vlissingen deelnemen aan een prestatieproeve voor de sectie topsport jeugdturners. ronduit bedenkelijk peil. Voor de toeschouwers viel hier zeer weinig te genieten, het was meer een kwes tie van kijken en huiveren. Het aan tal "stoppen", hele en halve mis lukkingen viel op den duur niet meer te turven. Ook bij de ringen kwam maar weinig goeds tot stand. Vrij zwak werd er voorts geacteerd bij het paardspringen, maar dat werd wat verhuld omdat de jury hier soms nogal royale cijfers weg gaf. Arno Kleiweg van TOOS-Wad- dinxveen deed het op dit onderdeel uitstekend. Hij leverde de op één na beste sprong af (8.90), alleen de Utrechter Stegehuis was een fractie beter. Ook Kleiwegs vrije oefening (8.75) en zijn rekwerk (8.70) waren van draaglijke kwaliteit. Het minst op dreef was de Waddinxvener bij het paardvoltigeren, al faalde hij hier zeker niet (8.20). Het kampioenschap van Alex Knip (een zeer geroutineerde turner die vroeger bij de top heeft meeged raaid) kwam geen moment in ge vaar, al begon hij met een vrij ti mide nummertje voltigeren. Maar hij won de onderdelen brug, rek en vrije oefening (scoorde daarbij twee negens) en legde daarmee de basis voor zijn eindzege. LEIDEN - Door zaterdag in zwem bad De Zijl met 4-3 van Nereus te winnen heeft LZ'86 weer een kans om in de waterpolo-hoofdklasse te blijven. Met nog één wedstrijd te spelen (tegen degradant AZPC) heeft de Leidse ploeg nu nog een achterstand van één punt op dat zelfde Nereus. De Zijl/LGB moest gisteravond in Amsterdam op be zoek bij De Meeuwen. Vooral thuis zijn de Amsterdammers de laatste tijd gevaarlijk en ook ditmaal bleven zij aan de positieve kant van de score. Voor De Zijl/LGB werd het een 5-4 nederlaag, waar door de rood-witten iets zakken op de ranglijst. Belangen In de wedstrijd LZ'86-Nereus stonden er grote belangen op het spel. Van deze clubs, die vorig jaar samen uit de eerste klasse promo veerden zal er namelijk één weer moeten degraderen. Nereus had tot zaterdag de beste kansen om zich te redden, want de Zaankan- ters hadden met nog twee wed strijden te spelen een voorsprong van drie punten op LZ. Een gelijk spel was dus voor Nereus vol doende, terwijl LZ moest winnen om nog een kans te behouden. Zoals verwacht was het zaterdag een spannende wedstrijd met veel enerverende spelmomenten waarin echter weinig goed water polo te zien viel. Nereus was over het geheel genomen niet de min dere ploeg, maar de Zaankanters hadden hun zenuwen niet erg in bedwang en bleken achteraf niet de beste tactiek gekozen te heb ben. Het gebrek aan koelbloedigheid bij Nereus bleek in het eerste kwart. Tijdens een strafminuut van Aad Boon had LZ'86 via Joop Siera de leiding genomen, maar even later mocht ook Nereus het met een man meer proberen toen arbiter Zweers Gerard Soet voor een minuut naar de kant stuurde. De Zaandammers profiteerden niet. In plaats daarvan liet Reinier Yskes zich eruit sturen, zodat na de terugkeer van Gerard Soet LZ weer een numerieke meerderheid had. Aad van Mil bracht daaruit de stand op 2-0. In het tweede en derde kwart had den de lichte LZ-spelers het nogal moeilijk doordat ze bij het weg zwemmen uit de verdediging vaak zwaar gehinderd werden door hun fysiek sterkere tegenstanders. De Leidenaars kwamen dan ook nauwelijks tot gevaarlijke aan vallen, maar ook Nereus kon geen viiist maken. Met Aad van Mil op de kant werd het 2-1 door Reinier Yskes, en nadat er tijdens een strafminuut van Bram van Mil niet was gescoord kreeg LZ'86 weer de kans toen aan het eind van de tweede periode Ton Stam naar de kant moest. Maar het was al snel rust, en Nereus veroverde in de derde speeltijd bij het uit- zwemmen de bal. Nadat ook een strafminuut van Hans Koeman geen Leids doelpunt had opgele verd, bracht Jan de Graaf de stand toch op 3-1, op een moment dat van Nereus Hans Stam op de kant zat. Tot dan toe had Nereus nogal be houdend gespeeld, maar in het vierde kwart gingen de Zaankan ters met man en macht in de aan val. Veel effect had die tactiek niet. Eerst vergrootte Joop Siera in een man-meer situatie de LZ- voorsprong nog tot 4-1 en in het vervolg gaf scheidsrechter Zweers Nereus wel veel vrije worpen, maar het aantal zware straffen voor LZ'86 bleef beperkt. Nereus kwam nog dichterbij door een man-meer doelpunt van Rein ier Yskes (4-2), maar het velddoel- punt van Hans Stam dat volgde kwam te laat om LZ'86 nog in moeilijkheden te brengen: 4-3 werd het pas vijf seconden voor tijd. De Zijl/LGB, dat aantrad zonder de zieke Ton van den Bosch, mocht dan qua veldspel in de wedstrijd tegen De Meeuwen de beste ploeg zijn, in het benutten van kansen moesten de Leidenaars hun meer dere erkennen in de geroutineerde Amsterdammers. In de eerste pe riode kreeg de Leidse ploeg enkele uitstekende mogelijkheden om een voorsprong te nemen, maar het ontbrak aan de afwerking, en als er wel goed werd geschoten was er altijd doelman Joop Schmidt, geheel hersteld van een rugblessure en gisteren in glan zende vorm verkerend, die treffers in de weg stond. Tot en met de derde periode bleef de stand ip evenwicht. In het laatste part nam De Zijl/LGB eerst een voorsprong van 2-3 en later van 3-4, maar in de laatste minuten stelde de Amster damse aanval de Zijl/LGB- defensie voor grote problemen. De Meeuwen beschikt over maar liefst drie mensen die gevaarlijk zijn op de tweemeterlijn en vooral daardoor kwam het dat de zege toch met 5-4 in de hoofdstad bleef. Doelpuntenmakers voor De Meeuwen: Hans Koster (2x), Tom Schmidt, Hans Koster, Theo Sie- wers. Voor De Zijl/LGB scoorden: Frits Welling, Leo Onderwater, Alex van Belkum en Paul Belt. Uitslag De wedstrijden in de Vijf-Meihal werden op goede, rustige wijze georganiseerd door de Leidse gymnastiekvereniging Excelsior, die dit jaar haar 75-jarig bestaan viert. Einduitslag: 1. Alex Knip (Haar lem) 52.65; 2. Hans ter Metz (Haar lem) 51.85; 3. Arno Kleiweg (Wad dinxveen) 51.35; 4/5 Gerrit Jan Ste gehuis (Utrecht) en Harry Bergen (Amsterdam) 48.60. RUUD PAAUW Randstad: twee keer ingelopen LEIDEN - De twee "Leidse" zaterdag-vierdeklassers Sleu tels en Randstad Sport ver overden in het afgelopen wee keinde allebei een punt. Lisser Boys is in 4a nog één punt van de titel af. Te Werve-Sleutels 0-0 - In de eerste helft had Sleutels het be ste van het spel, maar de ploeg miste een afmaker. Na rust kwamen de Leidenaars goed weg toen De Jong het houtwerk raakte. Naaldwijk-Randstad Sport 4-4 - Naaldwijk nam via Leo Voogd snel een 1-0 voorsprong, maar Rob Zonneveld bracht de ploegen weer op gelijke hoogte. Dat deed dezelfde Voorscho- tense speler vlak na de pauze opnieuw nadat Dan Holman even voor rust voor 2-1 had ge zorgd. Koos Zoetemelk gaf Randstad daarna tweemaal een voorsprong, maar die werd beide malen teniet gedaan. Eerst door Peter Voog, tenslotte door Pim Weren: 4-4. LEIDEN - Noordwijk kwam zater dag weer alleen aan kop in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal. Weliswaar lieten de kustbewoners een punt liggen bij hekkesluiter Excelsior (1-1), maar DOVO werd door de andere degradatiekandi daat, Kozakken Boys, geklopt. Quick Boys leed op eigen terrein een nederlaag tegen Spakenburg (0-1) en is definitief uitgeschakeld in de strijd om de titel. Excelsior M-Noordwijk 1-1 (1-0) - Het duel kon doorgaan voor een kopie van de eerdere seizoensuit- gave van het treffen. Net als des tijds in eigen omgeving viel Noordwijk ook zaterdag weer hevig aan. Net als toen kreeg Excelsior de beste kansen en scheelde het maar een "hand" of het duel had nog de zelfde (2-1) uitslag meegekregen ook. Alleen doordat doelman Cees v. d. Wiel in de slotfase een gezien zijn gestalte opmerkelijke sprints nelheid demonstreerde (hij belette v. d. Sande het scoren) hield Noordwijk met 1-1 nog een punt aan de trip naar de hekkesluiter over. Excelsior maakte aanvanke lijk goed gebruik van de grote gaten in de Noordwijk-defensie, waarin Piet Alders als laatste man fun geerde. Via Wim Klein scoorde Ex celsior al na tien minuten 1-0. Pas na de pauze toonde Noordwijk aan de ware koploper te zijn. Alles was daarvoor had gehaperd lukte in het tweede speldeel wél. Er werd voorin goed gestoord, de rijen slo ten beter en op het middenveld werd de directe tegenstander goed aangepakt. Sjaak van Dorp en Al- bert Spaanderman stelden Ruud Bröring in staat 1-1 te scoren. Quick Boys-Spakenburg 0-1 (0-1) - Voor Quick Boys is de competitie afgelopen. Spakenburg onder streepte zaterdag nog eens wat de tekortkomingen van het Quick Boys van dit moment zijn. De Kat wijkers spelen te veel in de breedte, zodat Spakenburg de dieptepass op Hoek, Van Roojjen of Zandbergen steeds voor was door te jagen en te storen. Zo kon Spakenburg het in itiatief naar zich toe trekken en de gevaarlijkste kansen creèeren. Quick Boys kon daar niets tegen over stellen omdat spelbepaler Sis Thu Pan te veel balverlies leed. Via spelmaker Ferry ter Mors forceerde Spakenburg de openingen in de wankele Katwijkse defensie. Na 25 minuten met succes. Jaap Heerik- huisen verdedigde toen slecht uit en speelde de bal in de voeten van Ter Mors, die doelman Schaap sprintend met een hard schot ver sloeg.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13