LEIDSCH DAGBLAD Belgen kiezen „rooms-roocP Mislukte start van DC-8 op Filippijnen IH2H BOM vandaag Noordwijkse apotheker na vier jaar vrijgesproken Klinkende overwinning voor premier Tindemans Feyenoord buit het verlies van Ajax niet uit Coster voert vast iets in z'n schild... Rijnsburgse Boys - Noordwijk Met vliegtuig gevlucht 'gjy 4 weken lang hei f/7 LEIDSCH DAGBLAD L' ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever niet over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor halt geld en 3 Ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hokje ai :onder postzegel opsture Dagblad Antwoordnumrr en de krant komt MAANDAG 18 APRIL 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35218 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN wond. Door nog onbekende oor zaak kwam de DC-8 na zijn aanloop niet los. Het toestel schoot over de baan, zakte door zijn landingsgestel en schoot op zijn buik verder voor het tot stilstand kwam. Deson danks liep het slechts geringe schade op. Tenerife-achtig Op de internationale luchthaven 'Jan Smuts' van Johannesburg in Zuid-Afrika heeft zich dit wee keinde een situatie voorgedaan die sterk doet denken aan de fatale bot sing tussen de Jumbojets van de KLM en Panam op Tenerife. Volgens de "Hand Daily Mail" is een grote luchtramp daar op het nippertje afgewend door het snelle reageren van een van de betrokken vliegers. Het dagblad schrijft dat een twee- motorige "Airbus" van South Afri can Airways zijn reeds ingezette landing moest afbreken toen de vlieger op de hem aangewezen baan een taxiënde Boeing 747 ont waarde die daar niet had mogen zijn De "Airbus', schrijft de krant, was al tot onder de 300 meter gezakt en moest bruut optrekken voor een zogenaamde „overshoot". De in het blad geschetste situatie is bevestigd door de directie van 'Jan Smuts', maar deze deelde niets mee over de nationaliteit c.q. maat schappij van de bewuste Boeing. Evenmin werd duidelijk gemaakt hoe dit toestel, dat zich gereed maakte voor de start, zich op de baan van de 'Airbus' kon bevinden. Aanvang 18.30 uur. Terrein Rijnsburgse Boys 20 PAGINA'S Ajax-suppofters gingen "beestachtig" te keer in Deventer. Voordat de wedstrijd was begonnen hadden zij de hekken al vernield. De grootste verrassing van de dertigste speeldag in de va derlandse voetbaleredivisie viel in Deventer. Daar kon koploper Ajax zich zaterdag niet ontworstelen aan de greep van Go Ahead Eaglés, dat met 1-0 won. Aanleiding voor een groep Ajax-fans om "beestachtig" tekeer te gaan in Deventer... Wie vervolgens gedacht zou hebben dat Feyenoord na het Ajax-verlies uiterst geïnspi reerd aan de derby tegen Sparta zou beginnen, kwam wel zeer bedrogen uit. De Rotterdamse ploeg was niet bereid te vechten voor de TOKIO (AFP) - Een DC-8 van de Filippijnse luchtvaartmaatschap pij 'Pal' is vandaag op de interna tionale luchthaven van Tokio tij dens de start verongelukt. Onder de 130 passagiers werd niemand ge- ARMAGH - Kardinaal William Conway, hoofd van de rooms- katholieke kerk in Ierland, is op 64- jarige leeftijd in zijn domicilie Ar magh overleden. De primaat van heel Ierland (sinds 1963) was de geestelijke leider van drie miljoen katholieken in de Ierse Republiek en bijna een half miljoen in Noord- Ierland. De kardinaal was inge stort toen hij herstelde van een gal blaasoperatie die hij in januari had ondergaan. Bezoek dinsdag 19 april Wedstrijd om KNVB-beker. laatste kans en kwam tegen de stadgenoot niet verder dan 1-1. Wim Rijsbergen heeft in zijn kolom het een en ander aan te merken op de inzet van zijn collega's... Aanmerkingen zouden op re gionaal niveau ook op ama teurhoofdklasser UVS kun nen worden gemaakt. De Leidenaars zagen in het duel bij het Amsterdamse AFC een treffer om dubieuze re denen afgekeurd ("het leek mij buitenspel", zei de arbi ter) en moesten vervolgens inolaats van met een 1-1 ge- Vrij Spel ditmaal ook voor wiel rennen. Roger de Vlaeminck, de koning der kasseien, zege vierde voor de vierde maal in Parijs-Roubaix, beter be kend als de "Hel van het Noorden". De toekomst van de basketbal club M/Leiden wordt van twee kanten bedreigd. Bin nen de club is een stroming die zich verzet tegen sponso ring en bovendien is het niet zeker dat Leiden volgend sei zoen weer in de eredivisie mag optreden. Er bestaat een kans dat de gedegradeerde ploeg plaats moet maken voor clubs die gebruik wen sen te maken van hun recht op promotie. PAGINA'S 9-15 PPR plaatst zichzelf in de oppositie PAGINA 5 Optimisme in Rhodesië na bezoek van Engelse minister Owen PAGINA7 Spanje in de ban van de ko mende verkiezingen PAGINA'S 16 DEN HAAG/NOORDWIJK - Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen de Noordwijkse apo theker dr. T.H.T. vrijgesproken. Tegen de apotheker was door de advocaat-generaal anderhalf jaar gevangenisstraf geëist. Hem was ten laste gelegd valium en moga don, respectievelijk een slaap- en rustgevend middel, zelf te heb ben gemaakt en de merknamen te hebben ingeponst. Ook werd hij beschuldigd van op lichting door de verkoop van pillen afkomstig van de apothe kersorganisatie waar de apothe ker werkte, aan een groothandel. De Noordwijker kreeg wel een boete van tienduizend gulden opgelegd plus twee maanden voorwaardelijke gevangenis staf voor het onjuist invullen van be lastingpapieren over 1972 en 1973. In 1973 werd de apotheker door de rechtbank tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld tegen welk vonnis de Noordwijker hoger be roep aantekende. R.K.P.N. Maandag 18 april HILVERSUM 1 18.19 uur KNIP UIT Dat mag U beslist niet gemist hebben. Bemiddeling bij particuliere hulpverlening Hieruit blijkt dat de Belgen op het ogenblik niet veel voelen voor een hervatting van de taalstrijd. De grote economische problemen waarmee het land worstelt hebben de kiezers veel zwaarder laten we gen. In dat kader heeft men aange geven liever geen voortzetting van de christelijk-liberale coalitie te Weinig gelukkig waren gisteren ook de communisten. Zij verspelen waarschijnlijk twee van hun vier zetels. Dat is ook het gevolg van een eigenaardigheid in het kiesstelsel, dat er op gericht is grote partijen te steunen. Over het gehele land ge zien zou men tenslotte de stelling kunnen verdedigen dat de macht van de liberalen niet is aangetast. Tevenover de verliezen in Vlaande- Nachtvorst Vannacht weinig wind en minimum temperaturen omstreeks 1 graad, met plaatselijk nachtvorst. Overdag in het algemeen veel bewol king met hier en daar wat regen. Matige zuidwestelijke wind en maxi mumtemperaturen circa 18 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur). 19 april Zon op: 6.35 uur; onder 20.44 uur, maan op: 6.58 uur; onder 21.54 uur. Hoogwater te Katwijk te 4.54 en 17.11 uur, laagwater te 1.07 uur. ren staat winst voor een nieuwe partij in Wallonië. Op basis van de laatste berekenin gen. behalen de christen democraten 79 zetels (was 72), de socialisten 62 (was 59). De liberale partijen behouden tesamen hun 33 zetels. De Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers telt in totaal 212 plaatsen. De regering-Tindemans kwam vanmorgen voor het laatst als zo danig bijeen. Rond de middag ver trok premier Tindemans naar het paleis, om daar bij koning Boude- wijn het ontslag van zijn regering aan te bieden. Waarschijnlijk zal de koning hem aanwijzen als de nieuwe kabinetsformateur. UTRECHT (ANP) - Staatssecreta ris Meijer van CRM wil dat per 1 juli van dit jaar de instellingen voor ge zinsverzorging gaan bemiddelen tussen hulpvragers en particuliere hulpverleners (de zogenaamde alpha-hulpverleners). Voor die par ticuliere hulp - het gaat hierbij om het verrichten van huishoudelijke taken gedurende hoogstens twaalf uur op minder dan drie dagen in de week - kon vroeger een beroep worden gedaan op de algemene bij standswet. Sinds oktober vorig jaar is dat niet meer mogelijk. De staats secretaris wil nu dat degenen die particuliere hulp ontvangen de alpha-helpsters zelf betalen maar dat zij al naar gelang hun eigen draagkracht via de instelling voor gezinsverzorging een subsidie krij gen van CRM. De bewindsman hoopt op die ma nier te kunnen besparen temeer daar hij per 1 juli alle vacatures die ontstaan in het bestand van part time gezinshelpsters alleen nog wil laten vervullen door alpha- hulpverleningsuren. Een alpha- helpster ontvangt 6,50 per uur tegen een gezinshelpster 13.00. BRUSSEL (SP) - De algemene verkiezingen in België hebben de christen-democratische pre mier Tindemans een klinkende overwinning op geleverd. Verliezers zijn de Vlaamse liberalen en de Waalse taaipartij Rassemblement Wallon. Deze twee groeperingen hadden de afgelopen driejaar met Tindemans' CVP geregeerd. Waarnemers verwachten algemeen dat de liberalen hun plaats in de re gering moeten inruimen voor de socialisten. Rooms-rood zou dan, eventueel aangevuld met de taai partijen, gaan regeren. Vanmorgen waren nog steeds lang niet alle stemmen geteld. Het zag er toen naar uit dat de twee genoemde blokken samen op één zetel na een twee-derde meerderheid behalen. De huidige premier Tindemans heeft zich over een wijziging van de huidige regeringscombinatie nog niet uitgelaten. Wel herhaalde hij zondagavond laat opnieuw te wil len werken aan de formatie van een kabinet, mits dat een grote meer derheid van de volksvertegen woordiging achter zich krijgt. Ver der viel het op dat CVP-voorzitter Martens op de beeldbuis kibbelde met zijn huidige coalitiegenoot, de liberale leider Grootjans. Verrassend Verrassend is de nederlaag van de liberale PW, omdat zij niet uit de schaarse peilingen vooraf naar vo ren was gekomen. Verbijstering te kende zich dan ook af in het liberale kamp, waar Grootjans en de minis ter van financiën Willy de Clercq tevergeefs naar verklaringen zoch ten. De hardste oorvijg deelden de kie zers uit aan het Rassemblement Wallon, RW. Deze D'66-achtige fe deratie vecht voor een zelfstandig franstalig Wallonië. Zij leed bij de gemeenteraadsverkiezingen van vorige herfst een nederlaag en schoof vervolgens naar links op. Resultaat hiervan was dat ze niet meer in de regering-Tindemans paste. Er ontstond een regerings crisis. Die leidde tot het naar huis sturen van de volksvertegenwoor diging en de vervroegde verkiezin gen van gisteren. Het RW heeft bij dit alles geen zijde gesponnen. Het verloor acht van zijn dertien zetels in de Kamer van volksvertegenwoordigers. Verras send was dat overigens niet. De fel optredende baron Paul-Henri Ge- ndebien, leider van het RW, leidt liever een herkenbare linkse splin terpartij dan een wat grotere on duidelijke centrumgroep. Ook de taaipartij aan de andere kant, de Vlaamse Volksunie slaagde er niet in om zich te handhaven. Taalstrijd Prinses Paola, de echtgenote van prins Albert van België, brengt hier haar stem uit voor de algemene verkiezingen in dat laxxd. De Belgische premier Tinde mans is als grote winnaar te voorschijn gekomenDe premier haalde meer dan 100.000 voor keursstemmen, een bewijs dat de winst van zijn christelijke volkspartij (CVP) vooreen goed BAMBERG-BREITENAU - Een 31-jarige Tsjechoslowaakse mon teur is met zijn 25-jarige vrouw en hun twee kinderen per eenmoto- rig vliegtuig van Tsjechoslowakije naar West-Duitsland uitgewe ken. Hier het gezin na aankomst op het vliegveldje van Bamberg- Breitnau. De man uiil voor zijn gezin asiel aanvragen in West- Duitsland en later doorreizen naar een oom in Canada. De monteur vertelde, dat het vliegtuig, waarmee hij is gevlucht, werd gebruikt voor bestuiving van landbouwgronden en dat hij sinds vijfjaar niet meer gevlogen had. Het gezin was in het toestelletje van het type "Cmelka" opgestegen in Bor in het zuiden van Tsjechoslowakije. De landing verliep feil loos.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1