"In Winkelhof maken we een stukje binnenstad" Schoolbegeleiding komt in april in de gemeenteraad GS keuren rente op energie rekeningen niet goed Burgerlijke stand eidse agenda Warenhuis aan Heinsiuslaan rn Zeer spoedig aanvang van bouwactiviteit Middel om kinderen bij te spijkeren? LEIDERDORP/HILVERSUM - "Het is niet zomaar een winkelcen trum dat we gaan bouwen. Dit is het realiseren van een stukje bin nenstad. Daarom ook zijn we er zo op gebrand om alle plannen - inclusief de sportvoorziening op het dak - gerealiseerd te krijgen. Om er iets compleets van te maken." Aan de vooravond van een lange serie "eerste palen" - die de realisatie van alle facetten van het Leiderdorpse uitbrei dingsplan met zich mee zal brengen - toont woordvoerder J. Stapels van de Hilversumse projectontwikkelingsmaatschappij Johan Matser BV zich verheugd over het feit dat het merendeel van de voorstellen van Matser gerealiseerd wordt. "Al blijf ik erbij dat ik liever een grootste winkelunit van 4500 vierkante meter had willen hebben, maar er is nu eenmaal LEIDERDORP/HILVERSUM - Het zelfbedieningswarenhuis, dat de grootste unit van het winkelcentrum in het Leiderdorpse uitbrei dingsplan Winkelhof zal vullen komt te liggen aan de kant van de HeinsiuslaanAan de voorzijde, tegen de Engelendaal aankomen de supermarkt en de showroom, welke laatste twee verdiepingen zal beslaan "Er is", aldus de heerj. Stapels van de Hilversumse projectontwikke lingsmaatschappij Johan Matser, "nog geen huurder voor die groot ste unit. Er zijn veel belangstellenden, zoals voor het hele centrum het geval is, maar verhuurd hebben we nog niets". Centraal in het winkelcentrum ligt een plein, dat, aldus archi tect I stedebouwkundig e De Jonge, het herkenningspunt van het win kelcentrum moet zijn. Er komt een wandelcircuit door het centrum, waaraan alle winkels komen te liggen Voor de grootste winkelunit komt een rijtje kleine winkeltjes te liggen. "Op die manier vermijd je dat er in het centrum één hele lange muur komt". "Het is belangrijk dat er overal in het centrum iets gebeurt" .aldus de heer Stapels, "want op die manier houd je de loop erin. Wij en de winkeliers hebben er geen belang.bij dat er dode hoeken in het cen trum ontstaan". De heer Stapels vindt dat Winkelhof qua ontwerp geen bindingen heeft met het Hilversumse winkelcentrum Hilverts- hof, dat ook door Matser werd gebouwd. "Maar we maken natuurlijk wel gebruik van de ervaring, die we met dat centrum hebben opge daan". een raadsbesluit om er 3500 van te maken en daar heb je je dam maar aan te houden." Er staan op het terrein waar Winkelhof moet komen - gele gen tussen de Engelendaal, de Heinsiuslaan, de Vossiuslaan en de Galleslaan in Leiderdorp - binnenkort heel wat zaken te gebeuren. Zo gaat daar op zeer korte termijn de eerste paal voor 31 premie-koopwoningen de grond in. Het wachten is nog op het afronden van de onder handelingen met de Leider dorpse aannemingsmaat schappij Noorlander, die het grootste deel van Winkelhof zal bouwen. In juni van dit jaar moet, als al les volgens plan verloopt de eerste paal voor het gezonds- centrum de grond in, terwijl men eind van dit jaar - in sep tember of oktober - hoopt met het winkelcentrum te kunnen beginnen. Medisch centrum De 31 premie-koopwoningen, die gebouwd worden op de hoek van de Galleslaan en de Heinsiuslaan, gaan rond de 125.000 gulden kosten. De pre mie daarvoor - de woningen zit ten rond de grens waarbinnen nog premie wordt gegeven - is door het rijk goedgekeurd. Op korte termijn kan ook wor den begonnen met de bouw van het medisch centrum - dat twee verdiepingen krijgt en wat de bouwstijl betreft een beetje op het raadhuis lijkt. Op de begane grond worden de kleuterzorg en de huisartsen ondergebracht - Door Hans Meijer het maatschappelijke werk zal het merendeel van de boven verdieping in beslag nemen. Daar komt ook een gemeen schappelijke vergaderruimte. sico ontwikkelt: "Het heeft een beetje lang geduurd omdat men in Leiderdorp eigenlijk niet wist wat men wilde," aldus de heer Stapels We hebben daarom nu wat op papier ge zet." Als dat goedgekeurd en be bouwd wordt - een en ander is ondermeer afhankelijk van de vraag of er subsidie voor komt - krijgt Leiderdorp straks een drie verdiepingen hoge biblio theek. Boven een kinder afdeling, beneden ruimte voor de volwassenen. Tussen beide afdelingen komen langs de ran den en in het midden open ver bindingen. De balie is centraal op de beneden-afdeling gesi tueerd. Op de begane grond blijft dan nog een ruimte over waarvoor men nog geen bestemming heeft gevonden. "Volgens het bestemmingsplan rust daar een bijzondere bestemming op,,'' aldus architect/stedebouw- kundige De Jonge van Matser, "maar we weten nog niet wat er moet gebeuren op die plaats. Je zou je voor kunnen stellen dat daar tandartsen of een fysiothe rapeut gaan zitten. De ruimte grenst nagenoeg aan het ge zondheidscentrum. Ook is voorgesteld om er een dans school in te stoppen." Grote zorg De kantoorflats, die bij het win- Stapels: "Niet zomaar een winkelcentrum". keicentrum moeten komen, zijn bij Matser onderwerp van grote zorg. Dit ondermeer gezien het feit dat Leiden nogal wat leeg staande kantoorflats keiit en Vleeschmeester Teekens bo vendien plannen heeft om ach ter de Leidse school voor de tailhandel een kantoorgebouw neer te zetten, waar hij delen van zal verhuren. In totaal komt er in het plan 7500 vierkante meter kantoor ruimte, die echter niet in een maal neergezet ze zullen wor den, ondanks het feit dat de fundering naar alle waarschijn lijkheid wel in één keer geheid zal worden. In eerste instantie zal er 1800 vierkante meter ge bouwd worden. "We hebben gepoogd het plan voor die kantoorflats juist zo op te zetten dat we flink wat flexi biliteit hebben. We gokken een beetje op de mensen die be hoefte hebben aan kleinere units, van zo'n honderd tot honderdenvijftig vierkante me ter. Daar is behoefte aan. Daar naast willen we ook diegenen, die een groot kantoor willen vestigen niet aan onze neus voorbij laten gaan en daarom zijn de plannen zo opgezet dat we een volgende fase onmiddel lijk aan de wensen van zo'n grote huurder kunneh aanpas sen," aldus Stapels. Bowling Evenals de grootste unit in het winkelcentrum behoort de sportvoorziening tot de meest omstreden punten van het plan. Matser heeft de eerste schetste- keningen klaar voor een hal met vijf tennisbanen en een bowling van twee verdiepingen met op elke verdieping zes banen. De vijfde tennisbaan kan uit het plan gehaald worden om plaats te maken voor enkele squash- banen. De sporthal moet op het dak van het winkelcentrum komen. In de sporthal komt te vens een horeca-voorziening. De sportvoorzieningen zullen op commerciële basis geëxploi teerd worden, alhoewel men zich bij Matser nog geen idee heeft gevormd over de vraag of die explotatie in eigen beheer gedaan moet worden of dat men de sporthal moet verhuren. De heer Stapels sprak geruchten, als zouden er vergevorderde onderhandelingen mef Ton Menken gaande zijn tegen. DEN HAAG/VOORSCHOTEN (SP) - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland keuren de in Voor schoten ingevoerde rentehefflng op energierekeningen niet goed. GS volgt daarmee de opvattingen van het ministerie van Economi sche Zaken, dat al eerder protetst aantekende tegen de Voorscho- tense plannen, die bovendien een verhoging van de tarieven inhou den. Gedeputeerde Engelsman acht het onaanvaardbaar om uit oogpunt van kostenbesparing en doelma tigheid aan de consument rente te berekenen. LEIDEN-Geboren: DeniseD.,drvH. E. van Kanten en M. R. Kaersenhout; Da niël, zn v M. J. Dresden en M. C. Hensel; Jackie A., zn v J. Slingerland en A. J. Splinter; Jeroen, zn v H. C. v. Oostdam en S. C. A. Hogervorst; Deborah I., dr v S. Janssens en A. J. Pooley; Sandra D. A., dr v G. J. v. d. Kerkhof en J. M. J. Hees terman; Nicolaas J., zn v J. J. Caspers en A. Kranenburg. Overleden: A. E. de Hoog (10) v; A. Kui per (69) m. Gehuwd: R. O. van Dun en C. J. M. G. van Schie; J. F. C. Tisseur en C. E. van der Weijden; E. K. van Beemen en E. A. A. Bosma; J. Wolters en A. den Os; M. Kagenaar en M. J. Smit. ZOETER WOUD E - Geboren: Gerardus J„ zn v J. K. Kransse en J. M. Willems; Eddy J. G., zn v J. P. van den Bergen en M. J. Janmaat. Overleden: A. B. van Zeist (86); M. M. Belt (86); Th. Th. C. Padberg (93); J. J. Schouten (58); J. M. Helgers (72). Ondertrouwd: H. A. Verheij en M. A. C. de Greef; P. J. M. Kortekaas en A. F. M. de Jong. Gehuwd: J. W. J. Zandbergen en J. E. M. van Velzen; A. van den Oever en A. van Steenis; L. Vindel Martinez en A, M. J. Zandbergen; B. M. Hullegie en A. C. M. Paardekooper. Collecte Collecteren is in dit land een zeer geliefde bezigheid. Zo ook in Wassenaar, waar in de week van 18 tot en met 23 april een jaarlijkse collecte zal worden gehouden voor SAKOR. Ook afkortingen zijn zaken waar mee men zich hier gaarne on ledig wenst te houden. SAKOR betekent: Samenwerkende Kinderbescherming-organisaties. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de Wasse- naarse tehuizen Sonnenburgh (prot. chr.) en St. Antoniushuis (r.k.). Dit jaar hoopt de wasse- naarse SAKOR-afdeling 10.000 bijeen te brengen. Wij hopen mee. Gehandicapten Nog even een herinnering. Het Vijf Hovenhuis organiseert op 18 april een gehandicapten middag ter afsluiting van het seizoen. Een spel en een praatje en niet te vergeten: di verse attracties, 's Middags van twee tot vijf uur, Hoflaan 169. Komt allen. ZOETERWOUDE - Personeel en kinderen van heéGemiva-tehuis voor geestelijk gehandicapte kinderen ,£)e Weipoort" uit Zoeterwoude hebben gisteren het feit gevierd dat de stichting Gemiva tien jaar bestaat. De kinderen maakten 's middags een boottocht op de Kagerplassen; 's morgens was er in het tehuis al een clown opgetredenterwij l het avondprogramma voor een deel gevuld door een cabaretgroep - gevormd uit personeel van het tehuis. VOORSCHOTEN - De statuten voor de Stichting School begeleidingsdienst Voorschoten zullen, na herhaalde ma len door diverse commissies gehekelt te zijn, in april door de Voorschotense gemeenteraad komen. De wethouders Marselis en Oosterbaan, die het stuk ver schillende malen terugkregen om het nog maar eens te herschrijven, verzuchtten gisteren in een gecombineerde vergadering van de Voorschotense commissies financiën en welzijn dat het "er nu eindelijk naar uitziet dat het voor stel kans van slagen heeft". De beide commissies verslikten zich overigens wel in het feit dat de gemeente, die zowel financier van het project als bestuurder van de openbare scholen is, de begroting van de stichting goed zou moeten keuren. Mr. Esselaar (CDA) meende, in tegenstelling tot zijn VVD-collega-raadslid Begeer, dat de vrijheid van on derwijs dat niet toelaat - vooral gezien het feit dat het wel of niet goedkeuren van de begroting ook het van de hand wijzen van be paalde activiteiten kan beteke nen. Verder ontstond discussie over de vraag of de schoolbegeleidings dienst alleen maar een middel is om kinderen, die op school niet goed mee kunnenkomen, "bij te spijkeren" of dat een en ander daadwerkelijk als „onderwijs" beschouwd moet worden. Tot de omstreden punten hoorde verder de zinssnede dat de stich ting zich baseert op de „leven sbeschouwelijke en onderwijs kundige grondslag stoelende veelvormigheid, waarin het on derwijs zich manifesteerd". In tegenstelling tot de confessione len meenden PPV en WD dat „het levensbeschouwelijke er gevoegelijk uit kan". Nadat de commissie zich uiteinde lijk bereid had getoond gunstig te adviseren rondde wethouder Marselis de discussie af met de woorden: „God zegenede greep". Op initiatief van de WD en ge steund door alle fracties besloot de gemeenteraad vorig jaar alle onderwijsmedewerkingen een maal per jaar aan de orde te stel len. De commissies welzijn en fi nanciën kregen gisteravond de rekening gepresenteerd. Ze schroken hevig. De diverse scho len wilden medewerking tot een bedrag van 350.000,-. Op advies van ondermeer de in specteur voor de onderwijs werd het bedrag teruggebracht tot 225.000,-, maar dit bedrag is nog altijd driemaal zo veel als voor gaande jaren. De commissiele den hadden hun twyfels over enige noodzakelijke voorzienin gen. Wandkleed Een bericht voor de wand. Het Breehuys schept elke dinsda gavond gelegenheid om samen mét Joke Boidin aan een wan dkleed naar eigen smaak te werken. Een scala aan mate rialen is voorhanden om fanta sie en creativiteit - is er in deze begripsvorming sprake van een pleonasme? - de vrije loop te laten. Geeft u met hart en ziel over aan het macramé, rondweven, weven op een spanraam, werken op jute en borduren. Wie mee wil doen moet tussen 15 en 25 jaar oud zijn. Kosten: tien gulden per maand. Elke dinsdagavond 20 uur in het Breehuys aan de Breestraat. Maatschappelijk werk De gereformeerde vrouwen groepen "De Lampen Bran dende" en "Vrouwencontact groep Scheppingskerk" in Leiderdorp hebben voor 19 april (aanvan 20.00 uur) in de Scheppingskerk enkele maat schappelijke werkers uitge nodigd van de Stichting "Midden-Rijnland". Praten over maatschappelijk werk en het aandeel van de kerk in de stichting. Ge zijt welkom. NCVB De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Leiden-Zuid-West, heeft vol gende week dinsdag 19 april een ledenvergadering (aan vang 20.00 uur) in de bovenzaal van de Bevrijdingskerk. Het onderwerp is "Man-vrouw- arbeid-vrije tijd", in te leiden door mevrouw Breekveldt en mevrouw Slootweg. Een der gelijk thema Iaat ons veel ruimte voor speculaties. Maar dit terzijde. Tijdens de leden vergadering zal worden gecol lecteerd om een groep Noord- ierse vrouwen naar Nederland te kunnen laten komen. VRIJDAG 15 APRIL 1977 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: wijk 1 (Morswegkwar- tier, binnenstad tot cityring en Groe- noord): M.J.H. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) P.L. Tan, de Sitterlaan 57, tel. 132227; wijk 3 (Waard, Professorenwijk en Tuinstad- wijk) S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) tot zondag 8 uur vm.: A.A. van Rijn, Me- lissetuin 5, tel. 210797; van zondag 8 tot 24 uur A. Boer, Kennedylaan 46, tel, 762115. Leiderdorp - zaterdag 16 april: Van Wijk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 890529; zondag 17 april: F.O.A.M. Kern- me, Merelstraat 184a, tel 893139. Zater dag en zondag spreekuurtje van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest - E.W.F. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - zaterdag: W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960; zondag: S. v.d. Kooy, Baron S. v.d. Oyenlaan 13, tel. 6951. Eigen patiënten mevr. Platteel, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (za. en zo.). Warmond - J. Hoornweg. Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-12665. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdiensten der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 15 tot 22 april door Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482; Apotheek Herdmgh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641.; alg. hulpverle ning tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - (Ook Sassenheim) zr. Kos ter, Helmstraat 43, Noordwijkerhout tel 02523-3137. VRIJDAG Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, Open soos- avond. Ten Katestraat speeltuin Westerkwar tier, bejaardensocièteit Humanrtas 2-4 30 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem. 8-15 uur Steenstraat IB, Wereldwinkel 9.30 i vm-6uur nm. Breehuijs, Breestraat 19. vegetaries- eethuis 6-7.30 u n, mirakelsoos 8-12 Troef, Noordeinde 2a, Ned/Engels 2-4 uur nam. sport (sportzaal Lammen- schanspark (6.30-8 uur nam.) open soos- avond 8-2 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub 7.30- 10 uur nam. Schouwburg: Theaterwerkgroep F-Act met documentatie over Schreber. LAK-theater "Jongleurs vroeger e ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt 9.30 uur vm.-5 Steenstraat 1B, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse jeugdschaaksociëteit (11-15 jr.) 3-5 uur nam. Schouwburg (De Nachtschei en The Four note Opera door de Nederlandse operastichting, .15 uur nam. De Leidse Hout,Tide oranje prestatie- loop, 11 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1. Kinderfilm "Vijf in de val", 2.30 uur nam. Kasteel Oud-Poelgeest, ochtendexcur sie door park, 10 uur vm. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat, volksdansen 8 uur nam. Rapenburg 102, Scholingsdag FJG, 10 uur vm tot 4.30 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, Lange Mare, dansen 't Breehuijs, Breestraat 19, gespreks groep Gideon 11.30 uur vm-1.30 uur nam. koffiebar 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam. tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma 3 uur nam. Vijf Hovenhuis, muziek- en toneelavond "De Vrijbuiters, 8 uur nam. LAK-theater "Ko de Kat" door het Pan tomime Theater Carrousel 3 uur nam. Stadsgehoorzaal: Nederlandse dam kampioenschappen 10.30 uur v.m. tot 5 uur nam., bal Evert Castelijn, 8 uur nam. LEIDEN - Na een tip kon de Leidse politie gisterochtend om half zes een student aanhouden die op de Zoeterwoudsesingel en Witte Singel auto's doorzocht. Bij zijn aanhouding erkende dé 23-jarige Oegstgeestenaar goederen uit eni ge, niet slotvaste afgesloten auto's weggenomen te hebben. Sommige weggenomen goederen had hij in andere auto's weer achtergelaten. Welke waarde het een en ander ver tegenwoordigde was nog niet be kend. De jongeman bediende zich bij zijn tocht van een gestolen fiets. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2