LEIDSCH DAGBLAD Amsterdamse politie opspraak voordeel D Geloogd Massief Eiken bamboe kooien Ziekte bedreigt het iepenbestand showroomkeukens Storing bij N.S.: duizenden te laat op werk LI AAI TOYOTA Koffie alweer duurder UB iimEEi Airnnr vihamifbuttinger nv Meubelfabriek Oisterwijk VRIJDAG 15 APRIL 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 •35216 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG (SP) - Vele duizenden treinreizigers in de Randstad zijn vanochtend te laat op hun werk ge komen als gevolg van een storing in de beveiliging bij de NS. De sto ring, waarvan de gevolgen pas tegen tien uur waren uitgewerkt, had zelfs tot gevolg dat een half uur lang alle treinverkeer onmogelijk was tussen de beide stations in Den Haag onderling en naar Rotterdam en Amsterdam. De moeilijkheden in de beveiliging deden zich omstreeks tien voor half acht voor op het station Den Haag Hollandspoor, waardoor alle auto matisch bediende seinen en wissels uitvielen. De oorzaak van het euvel was vanochtend nog niet bekend. Tegen kwart voor acht waren de NS erin geslaagd een noodaggregaat in te schakelen, maar toen was de ver traging in vrijwel de hele Randstad doorgewerkt. Volgens de spoorwe gen waren er zelfs treinen, die 45 minuten achterstand op hun schema opliepen. BEWAARDER GESCHORST ASSEN (ANP) - Een bewaarder van het huis van bewaring in Assen, D. de V. is - naar eerst nu bekend geworden is, sinas 14 maart ge schorst op grond van verdenking van het kopen van gestolen goede ren van gedetineerden. Hij zou ook drank en sigaretten aan gedeti neerden hebben verkocht. Volgens een woordvoerder van het ministe rie van justitie heeft de rijksrecher che een onderzoek ingesteld dat tot de schorsing heeft geleid. 1-delig 2-delig°°95 3-delig 1995 m95 29*0 4Q95 Maoris 39^r26 95 alles Nieuwe Rijn 50 telefoon (071H2082<v Afnemend buiig Vannacht opklaringen en nog slechts hier en daar een bol. Minimumtempe raturen om het vriespunt. In de middag van het noordwesten uit toenemende bewolking, mogelijk gevolgd door re gen. Overwegend matige naar west krimpende wind. Maxima ongeveer 9 graden. (opgemaakt om 11.15 uur) 16 april Zon op: 6.42 uur; onder: 20.39 uur. Maan op: 5.46 uur; onder: 18.41 uur. Hoogwater te Katwijk om 3.09 en 15.27 uur, laagwater om 11.11 en 23.36 uur. ALPHEN /LEIMUIDEN - Prinses Beatrix en prins Claus losten morgen een belofte in. Buiten het programma' om, dat in Alphen, Zwammerdam en Aarlanderveen werd afgewerkt, reden ze om half negen Leimuiden binnen om even te "Wuiven" naar de leerlingen van de School met de Bijbel. Bij een vorig bezoek van het prinse lijk paar, enkele maanden deden Claus en Beatrix het vroeg aan. De scholiertjes wachtten die dag met vlaggetjes in de hand vergeefs langs de route. Voor het hoofd van de school was dit aanleiding om een brief te schrijven waarin hij zijn teleurstelling uit sprak over de gang van zaken. Om het goed te maken" verlieten Bea trix en Claus vanmorgen even de Herenweg en toerden door het hartje van Leimuiden om de kinde ren tevreden te stellen. Na ontvangst in het gemeentehuis van Alphen bezochten Beatrix en Claus de Hooge Burch, een zwak zinnigeninrichting in Zwammer dam. Een bezoek dat werd over schaduwd door een dodelijk onge val, dat gebeurde enkele minuten voor het prinselijk paar aankwam. De 75-jarige GJ. Boom uit de in richting werd door een vrachtwa- Maatregelen op komst (van een onzer verslaggevers) Nederland telt slechts vijftigdui- DEN HAAG- Het Nederlandse be- zend iepen die ouder zijn dan tach- stand aan iepenbomen wordt be- tig jaar. Er staan nog zo'n miljoen dreigd door een zeer agressieve jonge iepen. Eerdere plotselinge vorm van iepziekte. De dreiging is uitbarstingen van iepziekte ernstig dat in de loop van deze de schimmel overigens nog t het ministe- nooit zo agressiefis geweest als nu- gen aangereden toen hij met zijn wachten valt waarin de bestrijding fiets de rijksweg Alphen- van de ziekte wordt geregeld. Bodegraven wilde oversteken. De Oorzaak van die plotselinge drei- Italiaanse chauffeur van de vrach tauto trof geèn blaam. Mevrouw Gallas echtgenote van de burgemeester van Alphen) was op het Kerkplein in Zwammerdam aanwezig (foto) voor het aanbieden van een "vergrote" zomerzegel i ging is het feit dat de iepen-spint kever - voornaamste overbrenger van de schimmel die iepziekte ver oorzaakt - de laatste twee warme zomers goed heeft gedijd. De kever broedt alleen in kwij nende iepenbomen en die zijn er de eerste dag envelop van die laatste jaren veel omdat gaslekken zelfde zegel. Het prinselijk paar en wegwerkzaamheden geregeld kreeg daar ook de jubileum lang- zorgen voor aantasting van de wor- speelplaat van de Jostiband, die tels van de iepen. In het Besluit Bestrijding Iepziekte - dat op stapel staat - wordt als voornaamste vorm van bestrijding het kappen en verbranden van juist deze beschadigde iepen voorge steld. Dat betekent dat Nederland - ook zonder de ziekte - waarschijn lijk flink wat iepen kwijt zal raken. Dat lijkt echter altijd nog beter dan de gevolgen van de ziekte, die in middels in Engeland al eenderde van het iepenbestand heeft geveld. Met name Wassenaar en Warmond hebben in de Leids/Alphense regio te kampen met iepziekte. In Was senaar werd daarom enige tijd ge leden al een groot aantal iepen ge kapt. Ook in Warmond zullen wat bomen, waaronde enkele zeer ou de, sneuvelen. 4 weken lang het UDSCH :Sii DAGBLAC ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever mei over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor half geld en Ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. i Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturer ^^^Leidsch Dagblad Antwoordnummi velden vooral bomen langs de Am sterdamse grachten. Behalve in Amsterdam vindt men iepen langs wegen in Zuid-Holland, Friesland en Groningen. DEN HAAG (SP) - De koffie wordt binnenkort opnieuw duurder. De koffiebranders zijn nog met mi nister Lubbers (Econ. Zaken) in overleg over de grootte en tijdstip van de verhoging, aldus een woordvoerder van het ministerie. Vorige maand werd een pak koffie van 250 gram 75 cent duurder. Mi nister Lubbers noemde dit toen „een krankzinnige zaak". De kof fieprijsverhogingen van de laatste tijd zijn het gevolg van sterk ge stegen prijzen op de wereldmarkt. LONDEN - Deze dame heeft mooie ogen. Althans volgens een Londensejury die deze Judith Platt- uit de Engelse plaats Lymington koos tot ,Miss Mooie Ogen 1977". De miss-verkiezing was een onder deel van een campagne om oogletsel in industrien te voorkomen. Ook wordt aandacht besteed aan aller lei maatregelen om beschadiging van de ogen te voorkomen. AMSTERDAM (ANP) - Volgens de Amsterdamse hoofdofficier van justitie mr. A. Messchaert be staan er ernstige vermoe dens dat nog meer leden van het Amsterdamse po litiekorps zich schuldig hebben gemaakt aan het aannemen van giften en goederen van exploitan ten van Chinese gokhui zen. Eerder deze week werden ai twee politie mannen in verband daarmee aangehouden. „Meer arrestaties zijn niet uitgeslo- ten", aldus mr. Messchaert. „Het belang van het onderzoek ver eist echter, dat nu de nodige te rughoudendheid wordt betracht bij het geven van nadere inlich tingen". Hoofdcommissaris Sanders van de Amsterdamse politie heeft deze week (opnieuw) een hoofdagent buiten functie gesteld. Het is de 28-jarige leerling-rechercheur W. van O. in wiens woning in de Bij lmermeer een geringe hoeveel heid soft-drugs werd aangetrof fen. Van O. was bovendien ille gaal in het bezit van twee vuur wapens. Tegen de hoofdagent is proces-verbaal opgemaakt. Een inbraak in Van O.'s woning, ruim twee maanden geleden, vormde de aanleiding tot een en ander. Bij deze inbraak verdween zyn dienstpistool. Pas toen de dieven kort geleden werden ge grepen. kwam aan het licht, dat de leerling-rechercheur nog twee vuurwapens bezat. Deze waren namelijk ook gestolen. Bij een huiszoeking in Van O.'s woning kwamen daarna de verdovende middelen tevoorschijn. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse politie had Van O. slechts als verzamelaar interesse in de vuurwapens en softdrugs. Van O. zal in elk geval terecht moe ten staan wegens verboden wa penbezit. Tot die tijd is hjj buiten functie gesteld. Daarna wordt bekeken of en hoe hy intern ge straft zal worden. De eerder deze week gearresteerde 31-jarige hoofdagent T.V. en de 52-jarige brigadier A.B., die er van worden verdacht in de jaren 1975 en 1976 giften in de vorm van geldbedragen en goederen te hebben aangenomen van exploi tanten van Chinese gokhuizen in de hoofdstad zijn vanmorgen aan de officier van j ustitie voorgeleid. „Deze giften hadden de strekking hen te bewegen zich in strijd met hun plicht te gedragen, zoals dit strafbaar is gesteld in artikel 363 van het wetboek van strafrecht (het als ambtenaar aannemen van giften en beloften"), aldus de hoofdofficier. wegens veranderingen in onze showroom bieden wij enkele w aan met hoae korting kom snel kijken in de toonzaal van: keukens ARP-fractievoorzitter Wim Aantjes heeft gisteravond in Oss gezegd, dat hij veel be grip heeft voor de opmer king van minister Boersma, dat hij onder geen beding i een CDA-WD-kabinet wil zitten. Met Boersma vindt Aantjes de WD van Wiegel een onaanvaardbare con servatieve regeringspartner PAGINA Frankrijk legt beslag op burgervliegtuigen voor de luchtbrug naar Zaire PAGINA 9 Planckaert wint de ronde van België PAGINA 13 Enith Brigitha sleept zwembond voor de rechter PAGINA 15 Den Helder Camara viert hier zijn zilveren bisschopsju bileum. PAGINA 17 Overvallen in Drente en Breukelen BREUKELEN (ANP) - Drie jonge mannen, in de leeftijd variërend van naar schatting 20 tot 25 jaar, hebben vanochtend om tien over half tien een gewapende oVerval gepleegd op een kantoor van de Bondsspaarbank in Breukelen. De drie kwamen de bank binnen op een moment dat alleen de beheer der aanwezig was. Volgens hem haalden ze drie grote machinepisto len tevoorschijn. Onder bedreiging daarmee maakten ze de beheerder 22.000 afhandig. Vervolgens dwongen ze hem, zijn autosleutel tjes af te geven. Met de wagen van de beheerder re den ze naar het station in Maarssen, waar ze de trein richting Utrecht namen. De door de rijkspolitie gea- larmeerde spoorwegpolitie zette een deel van het Utrechtse station af, maar de drie overvallers zijn niet gevonden. Rond elf uur, hebben drie andere mannen een overval gepleegd op het postkantoor in het Drentse plaatsje Noordscheschut. Het drie tal was gewapend met machinepis tolen en verdween met alle kasgeld. Hoe groot de schade is, wordt nog becijferd. K7 KOREVAARGARAGE B.V. ANCIAfl KOREVAARSTRAAT 19 - LEIDEN TELEFOON 071-142146 Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eersteklas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. de Meubelmakers uit het zuiden j laxulc #eerstekwaliteiteikehout#goeduitgewerktineigendroog- UcS lands kamers geloogd volgens oud recept eigen originele Expositie in toonzaal Berkel (Z.H.), Ndbrdeindseweg modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uit- I 16 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t m za sluitend in eigen toonzalen# 12 jaar garantie# ongekende 9-18 uur. vrijdagavond tot 2.1 uur. service# gratis thuisbezorgd door geheel Nederland

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1