CAMARA: DAPPERE REUS Duits geld uit Holland In mei overleg VS. en Vietnam Isoleren. VS schorten levering verrijkt uranium op Films deze week postgiro en rijkspostspaarbank VRIJDAG 15 APRIL 1977 Als Dom Helder Camara op zaterdag 23 april een paar uur in Leiden het middelpunt is van een internationale viering van zijn zilveren bis schopsjubileum, is dat een adempauze in zijn reis naar Londonderry in Nóord-Ierland, waar hij een conferentie zal bijwonen over geweldloze alternatieven bij het verkrijgen van rechtvaardigheid en de bestrijding van sociale wantoestanden. Om 5 uur gaat deze kleine aposter van de armen voor in een eucharistieviering in de Petruskerk aan de Lammen- schansweg, waarvoor 1200 mensen uit binnen- en buitenland zijn uitge nodigd. De internationale Camaracomltés kozen voor Leiden omdat deze stad op het Europese vasteland het dichtst bij Ierland ligt en Helder Camara met dit bezoek een minimum aan reistijd kwijt is. na de kerkelijke viering is er nog een uitgebreide receptie, waarbij ook de (gereformeerde) Zuiderkerk aan de Lammenschans weg wordt inge schakeld om de genodigden van broodjes en verversingen te voorzien. Zondag 24 april wordt in de Amsterdamse Westerkerk nog een dienst gehouden ter gelegenheid van Camera's jubileum, waarin dr. J. Buskes de feestpreek houdt en die door de radio (Wereldomroep en IKON wordt uitgezonden. ajjuijimim; Bisschop Camara: blijvend protest tegen elk onrecht. Legendarisch in zijn moed, voorbeeldig in zijn oprechtheid en behulp zaamheid, overduidelijk in zijn stellingneming en vermaard door zijn een voud: mgr. Dom Hélder Pessóa Camara, de bekende Braziliaanse aartsbis schop van Recife. Klein van stuk en licht van gewicht gaat hij in gewone priestertoog en met onopvallende baret, voortdurend actief, door het leven. Hij blijft protesteren tegen elk on recht waar ook ter wereld, staat aanhoudend op de bres voor ge weldloosheid en is dagelijks in de weer om het leven van armen en verdrukten in de samenleving, de favelas, een beetje te verlichten. Een rusteloze, enthousiaste prelaat, die zich door niemand - kerk noch staat de mond laat snoeren. De enige naar wie hij altijd en in volledige gehoorzaamheid zal blij ven luisteren is de paus, voor wie hij een grote bewondering heeft en over wie hij nooit één kwaad woord zal spreken. "Waardeloos" Mikpunt is hij van de haat der Bra ziliaanse machthebbers, die hem al jaren naar het leven staan en die zich slechts laten weerhouden door zijn grenzeloze populariteit. Wat in hun vermogen ligt om hem het le ven zo zuur mogelijk te maken la ten zij echter niet ongebruikt. Vóór 10 jaar kreten zij hem - de "rode" bisschop - nog uit voor "volslagen waardeloos" omdat hij altijd op reis was". Aan dat soort mensen heb ben we in Brazilië niets", was het motief. Dat verwijt sneed geen hout, omdat hij zich stipt hield en nog altijd houdt aan de 28 vrije da gen, waarop iedere priester in Bra zilië recht heeft. Van de 80 uitnodi gen, die hij per jaar uit de gehele wereld ontvangt, neemt hij er dan ook "maar" 20 aan. En die 20 wor den in de kortst mogelijke tijd af gewerkt. Tien jaar geleden gaven de Brazi liaanse autoriteiten de pers op dracht hem dood te zwijgen. Zijn naam mag dan ook niet meer wor den genoemd. Vele Brazilianen kennen hem niet. Jaren is hij ook het mikpunt ge weest van collega-bisschoppen, die de door hefii gelaakte "gevestigde orde" wél steunen. Allengs gaan ve len - zij het schoorvoetend - naar zijn mening overhellen. Ondanks alles blijft hij pal staan voor zijn idealen van geweldloos heid, rechtvaardigheid en vrede in de wereld. Deze maand viert deze kleine, dap pere reus zijn zilveren bisschops jubileum, onder meer met een plechtige eucharistieviering op za terdag 23 a'pril om 5 uur in de Pe truskerk in Leiden. Reden temeer om deze heldere stem uit de zwij gende wereld te laten doorklinken. Mgr. Dom Helder Pessóa Camara is niet altijd een "revolutionair" ge weest. Hij is het door schade en schande in de loop der jaren ge worden. Hij werd geboren op 7 februari 1909 in Fortaleza, de op een na grootste stad van het arme noordoosten van Brazilië. Zijn vader noemde hem naar een marinehaven, omdat hij dat een leuke naam vond. Als thea tercriticus verdiende zijn vader te weinig geld om vrouw en 13 kinde ren te onderhouden en hij had er daarom een nevenbaan als boek houder bij. Zijn moeder was on derwijzeres. Hun woonhuis was te vens school. Van de 13 kinderen, die zijn moeder ter wereld bracht, stierven er 9 al heel jong. Zijn vader was overtui gend vrijmetselaar en interes seerde zich niet voor godsdienst. Hij liet zijn zoon wel vrij in de keuze van beroep. Op zijn veertiende ging Hélder Ca mara naar het seminarie, waar hij een van de besten van de klas was. Een paar keer kreeg hij conflicten met de rector. Zoals zovele pries terstudenten wilde hij vrij zijn in zowel lezen als schrijven. Hij schreef onder pseudoniem - omdat het verboden was - in de krant. Toen uitkwam dat hij de au teur van een bepaald stuk polemiek was, kreeg hij een schrijfverbod. Hij rebelleerde tegen zulk forma lisme. Ommekeer Als jong priester, belast met de ziel zorg onder arbeiders en intellectue len, kwam hij in aanraking met het "Oktober-legioen", een beweging, die in de corporatieve staat van Sa- lazar's Portugal de ideale democra tie zag. Hij werd zelfs studiesecre taris van de integralistische actie", die als fascistisch viel te brandmer ken. Na een paar jaar gaf hij er de brui aan, omdat hij deze wijze van politiek onverenigbaar vond met zijn overtuiging als christen. Hij werkte tevens mee aan verkie zingsmanipulaties, die de kerkelijk gezinde kandidaten aan de macht brachten. Dat zal hij nog jarenlang als "revo lutionair" bisschop moeten horen. "Ik gehoorzaamde blindelings", is nu zijn excuus. In 1952 werd hij hulpbisschop van Rio de Janeiro en inspecteur- generaal van het onderwijs. In 1954 Eind deze maand gaat de Angli- kaanse aartsbisschop van Canter bury, Donald Coggan, naar Rome om met paus Paulus te praten over een aantal voor beide kerken ac tuele zaken. Er is geen agenda vast gesteld, maar verwacht wordt wel dat de besprekingen gaan over het besluit van de anglikaanse kerken, met name in de Verenigde Staten en in Canada, om vrouwen tot priester te wijden, over de eucharis tie en over de gemengde huwelij ken tussen anglikanen en rooms- katholieken. Van deze ontmoeting wordt over igens weinig opzienbarends ver wacht. Er zal waarschijnlijk niet méér in zitten dan een officiële goedkeuring van beide kerkleiders van de resultaten van de oecumeni sche dialoog in de laatste elf jaar. De voorganger van Coggan, Mi chael Ramsey, bezocht de paus in 1966, na het tweede Vatikaans con cilie. Het Keston College in Londen, centrum voor studie over gods dienst en communisme, heeft be kendgemaakt, dat in Roemenië een aantal baptisten, onder wie domi nee Josif Ton, in hechtenis is ge nomen naar aanleiding van een do cument waarin wordt gezegd, dat maakte de aartsbisschop van Lyon, kardinaal Gerlier, hem op het Eu charistisch Congres in Rio de Ja neiro erop attent, dat hij wel eens wat meer mocht doen voor de ar men. Hij dacht net zoals zijn colle ga's meer aan de kerkelijke pompa en etentjes met nuntii en ministers dan aan de mensen die niets had den. Na die opmerking kwam de om mekeer in zijn leven. In 1964 werd hij aartsbisschop van Olinda en Re cife. In augustus 1970 ohtving hij in de VS de Maarten-Luther-King- onderscheiding "voor zijn moedige bijdrage tot geweldloze verander ing van sociale structuren". Verdacht Armen en sociaal-zwakkeren kun nen bij hem altijd terecht. Eén van zij eerste daden toen hij aartsbis schop werd, was het bisschoppe lijke paleis openstellen voor deze minsten in de samenleving. On middellijk was hij verdacht. "Een centrum van public relations voor zijn sociaal-religieuze actie", zo schreven Braziliaanse kranten des- tijds. Daarna was het: "Weg met de troon; ik ben hier niet in het vatikaan". Toen gingen alle poorten van het paleis open om armen en bedelaars in de gelegenheid te stellen binnen te komenOok dat vond hij nog niet genoeg. Vandaar dat hij al jaren niet de situatie van de evangelische christenen in dat land na de confe rentie van Helsinki eerder slechter dan beter is geworden. De laatste twee jaar zijn baptisten, pinkstermensen, adventisten en leden van de evangelische broe dergemeenten zwaar beboet we gens het houden van huisbijeen komsten, aldus dit document. Ze werden veroordeeld op grond van een wet tegen herrieschoppers, leeglopers en anarchisten. Ook zouden de onderwijskansen voor kinderen in deze groepen minder zijn. Het lidmaatschap van de communistische jongerenorga nisatie is belangrijk omdat dit een aanbeveling is om te mogen stude ren. Maar christen-jongeren wor den uit deze organisatie geweerd. Ds. Ton studeerde enige jaren theo logie in Oxford en zou eind deze maand naar Engeland gaan om zijn bul in ontvangst te nemen. Roemenië telt ruim een miljoen protestanten. De meesten zijn Hongaars- of Duits-sprekend. De grote Roemeens-orthodoxe kerk, waarvan 88 procent van de bevol king lid zegt te zijn, neemt het evenmin voor deze mensen op. Beroepingswerk: Hervormde Kerk - beroepen te Vlaardingen J.P. van Roon Zeist; aangenomen naar Molenaarsgraaf P. van Bergen Bravenboer, kandidaat te Bergam bacht. meer in het paleis woont maar in een eenvoudig huisje in een heel gewone buurt van Recife. "Al die hongerige mensen die door de ra men naar me stonden te kijken, terwijl ik zat te eten, ik kon het niet meer verdragen Waar hij kan helpt hij hen aan eten, bouwt hij huizen en staat hij hen met raad en daad terzijde. Onvermoeibaar - zijn werkdag be gint 's nachts om twee uur - predikt hij tevens de geweldloosheid en ac tiveert hij de beweging "Actie, rechtvaardigheid en vrede". Hij respecteert overigens degenen, die zich in geweten verplicht voelen geweld te gebruiken. Niet bang zijn Bij zijn installatie als aartsbisschop gaf hij aan, wat hem voor ogen stond. "Laten wij niet denken dat de problemen zijn op te lossen met enkele kleine hervormingen, en la ten wij het goede en onontbeerlijke begrip voor orde niet verwarren met een karikatuur daarvan die verantwoordelijk is voor de hand having van structuren die onhoud baar zijn geworden. Men mag niet bang zijn voor duidelijke ideeën". Opkomend voor de arbeiders sprak hij die duidelijke taal, die de autori teiten hem niet in dank afnamen. Hij werd afgeschilderd als een linkse agitator en marxist. "Wij bis schoppen", aldus Hélder Camara, "zien in, dat we de vakbeweging moeten stimuleren als enige prak tische mogelijkheid voor deze mensen om voor hun rechten op te komen. Normaal is dit een werk dat we hebben over te laten aan de le ken. Maar waar er zo'n verblinding heerst en zo'n misbruik van macht, waar men zelfs niet aarzelt biss- coppen die opkomen voor ver trapte personen als "communis ten" te behandelen, wat staat daar onze priesters en voor al onze leken te wachten wanneer zij hen aan hun lot over laten?". Naar zijn mening zal de kerk dan ook nieuwe wegen dienen in te slaan. "Zij zal het kapi talisme moeten afwijzen en haar afwijzing van het socialisme moe ten intrekken". Voor alle duide lijkheid: hij wil het socialisme maar met afwijzing van dogmatische modellen en nieuwe vormen van dictatuur en imperialisme. Symbool Zo is Camara door woord en daad het symbool geworden van toewij zing bij de uitoefening van zijn her derlijke plichten en van zijn profe tische moed, omdat hij zonder ver sagen de aandacht van de wereld vestigt op het lot van de rechtelo zen. Zijn geloof aan geweldloos heid en aan het idealisme van de jeugd in haar strijd tegen de ras sendiscriminatie, ellende en oorlog is onwankelbaar. CINEAC - "Merlijn, de toven aar", dag. 1.30, 3.30, 7.00 en 9.30 uur. alle leeftijden. CORSO - "The pink panther strikes again", dag. 2.00, 6.45, 9.15 uur, zo. 1.45, 4.15 uur enz., alle leeftijden. t>i DU MIDI - "Bestemming Cas- tsiyvers sandra", vr. en zat. 7.00 en 9.30 uur, zo. ook 4.00 uur, overige CAMERA - "Cousin cousine", dagen 8.15 uur, 14 jaar. Franse komedie met een se- EURO - "Irma la douce", dag. rieuze ondergrond. 1.45 en 7.45 uur, zat., zo. en woe. LIDO I - "The eagle has lan- 3.45 en 9.30 uur, alle leeftijden, ded", oorlogsfilm over een plan METROPOLO I - "Rocky", om Curchill te ontvoeren. dag. 2.00, 6.45 9.30 uur, zo. 1.15, LIDO III - "Next stop Green- 4.00 uur enz., 14 jaar. wich Village", sfeertekening METROPOLO II - "A star is over artiesten wijk in de jaren born", dag. 2.00,6.45 en 9.30 uur, vijftig. zo. 1.15, 4.00 uur enz., 14 jaar. STUDIO - "The Marx Brothers METROPOLE III - "Network", go West", lachen geblazen. dag. 2,15, 7.15 en 9.45 uur, zo. 1.45, 4.15 uur enz., 14 jaar. Terug in Leiden metropole iv - "The big bus", dag. 2.15, 7.15 en 9.45 uur, LIDO II - "Butch Cassidy and zo. 1.45, 4.15 uur enz., 14 jaar. the Sundance Kid", Paul New- METROPOLE V - Marathon man en Robert Redford als man dag. 2.15,7.15 en 9.45 uur, sympathieke boeven. zo. 1-45, 4.15 uur enz., 18 jaar. TRIANON - "Rabbi Jacob", ODEON I - ,,'t zit in de lucht", met Louis de Funès in de dag. 1.45, 6.45 en 9.30 uur, zo. hoofdrol.een rol die hem op het °°k 4.15 uur, alle leeftijden, lijf lijkt geschreven. ODEON II - "Nickelodeon", dag. 2.00, 6.45 en 9.15 uur, zo. Kindermatinee °°k uur' a^e leeftijden. ODEON III - "Silent movie", CAMERA - "De nieuwe avon- da?' V.5, 715 ,?n 9.45 uur, zo. turen van Dik Trom". 9°!? 4.45 uur, alle leeftijden. LIDO II - "Assepoester". P1?1^ jV ,ïhf ,firl REX - "Peter en de vliegende he|P 14 daf>- ,2C15' 7-19 e,n 9-45 autobus". 1ur' zo' ook 4 45 uur' alle leeftl> den. OLYMPIA - "Samen uit, samen AT thuis", dag. 2.00 en 8.00 uur, alle Nachtfilms leeftijden. PASSAGE - "The eagle has CAMERA - "Some like it hot". landed", dag. 2.00, 6.45 en 9.30 REX-"Dolle dingen achter het uur, zat. en zo. 1.15, 4.00 uur sleutelgat". enz., 14 jaar. REX - "Thunderball", dag. 1.30, RFY 4.00, 7.00 en 9.30 uur.lvr. 2.00, 6.45 uur, ma. 2.15 en 8.00 uur, di. "De wraak van de dood van f15 UUr' za' ook Bruce Lee" - De karatekoning d'avat f!' »tir i herleeft byna. Zo wordt hij ge JOYAL op zolder - Wraak van wroken. de gele zwaardvechter ma., dl., woe. 2.15 en 8.00 uur, do., vr., zat. en zo. 2.00, 7.00 en 9.30 uur, za. en zo. ook 4.30 uur, 14 jaar. Haagse bioscopen STUDIO 2000 - "Taxi driver", do. t.m. zo. 7.00 en 9.30, do., vrij., Apollo I - "De rechter en de lin- zo-' ma- en di. 2.00 uur, 18 jaar. kerhand van de duivel", dag. ^E UITKIJK - "Cousin, cousi- 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. 2.00, ne"> dag. 2.00, 7.00 en 9.30 uur. 4.30 uur enz. 14 jaar. APOLLO II - "Ilsa, wolvin van j de SS", dag. 2.00, 7.30, 9.45 uur, -L,UXOr zo. 2.30, 4.45 uur enz., 18 jaar. ASTA - "Silver streak expres- se", dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. 1.30, 4.00 enz., 14 jaar. BIJOU - "Un elephant ga Clint Eastwood speelt in trompe énormément", dag. "The enforcer" een genadeloze - 2.00, 7.30 en 9.30 uur, zo. 2.00, politie-inspectier, Harry Calla- 4.15 uur, enz., 14 jaar. han. Veel geknok, veel bloed, CALYPSO - "The last tycoon", weinig sympathieke figuren en dag. 2.15, 7.00 en 9.30 uur, zo. de gebruikelijke problemen bij 1.45, 4.15 uur, enz., 14 jaar. de autoriteiten. CAMERA - "Network", dag. Titel: "The enforcer"; hoofdrol: 2.15, 7.00 en 9.30 uur, zo. 2.00, Clint Eastwood; theater: Luxor; 4.30 uur enz., 14 jaar. 18 jaar. ADVERTENTIE Isoleren en ventileren van vertrekken waar gas- apparaten staan is een belangrijke zaak. Soms één van levensbelang. Voelt u zich onzeker, kom dan gerust eens bij ons langs. Uw Gas- of Energiebedrijf (ook voor advies en documentatie) IN PARUS WASHINGTON (UPI) - Uit Ameri kaanse regeringskring is gisteren vernomen dat in mei in Parijs over leg op hoog niveau begint tussen de Verenigde Staten en Vietnam, met het oog op normalisering van de be trekkingen tussen beide landen. De Verenigde Staten zullen waar schijnlijk worden vertegenwoor digd door Richard Holbrooke, adjunct-minister van Buitenlandse Zaken voor Oostaziatische zaken. De Vietnamese vertegenwoordiger is niet bekend. Het niveau van de besprekingen in mei zal het hoogste zijn sinds oud-minister van Buitenlandse Vuurgevecht in Mexico-stad MEXICO-STAD (DPA) - Bij een vuurgevecht in Mexico-stad tussen de politie en vermeende stadsguer- rilleros van de "communistische liga 23 september" zijn gisteren twee agenten en een van de extre misten, een vrouw, om het leven gekomen. Volgens de politie is een van de drie guerrilleros die gewond werden gearresteerd Luis Miguel Corral Garcia, bijgenaamd de "witte luis". Hij geldt als een van de leiders van de "Liga", waarvan twee dagen ge leden al drie vooraanstaande leden waren gearresteerd. Dezen zouden de politie tijdens de verhoren be langrijke mededelingen hebben gedaan over opzet en contacten van hun organisatie. Bij de actie, vanuit de lucht gecoör dineerd door een helicopter, zou een 17-jarige scholier door een ver dwaalde kogel zwaar zijn gewond. Zaken dr. Henry Kissinger in 1974 in Parijs onderhandelde met Le Due Tho van Noord-Vietnam. Sindsdien is Zuid-Vietnam opge nomen in de socialistische repu bliek Vietnam. Aanvankelijk was er verschil van mening over het niveau van het mei-overleg. De Verenigde Staten hadden een lager werkniveau ge wild, Vietnam het niveau van een buitengewoon gezant. Men heeft elkaar nu gevonden op een com promis. Het begin van onderhandelingen betekent dat de Verenigde Staten ervan overtuigd zijn dat Vietnam alles in het werk stelt om het vraag stuk op te lossen van de nog steeds vermiste Amerikaanse militairen in Zuid-Oost-Azië. Vietnam is van mening dat Ame rika juridisch en moreel verplicht is Vietnam voor ruim 3 miljard dollar wederopbouwhulp te verschaffen. President Carter is het hier niet mee eens, maar hij is wel bereid er met de Vietnamezen over te praten. postgiro chèques postaux néeriandais carte de paiement betaalkaart 9234567 TH G LUCASSEN STATIONSSTRAAT 33 L00W0UDE 9999 12oo,,M- Brengt u uw vakantie door bij onze oosterburen? Laat uw plezier dan niet bederven door te weinig geld op zak. Neem wat betaalkaarten van de postgiro mee. Elk postkantoor in de Bondsrepubliek en West-Berlijn geeft u er maximaal 200 mark per kaart voor, op vertoon van uw giropas en paspoort. (Vanaf 1 mei 1977 uw nieuwe giropas). JÖjKJTSK Gute Fahrt! Contant vreemd geld in meer dan 30 landen. WASHINGTON (DPA) - De Ame rikaanse autoriteiten hebben de goedkeuring van 28 exportvergun ningen voor in totaal 1.300 kilo hoogverrijkt uranium, voorlopig opgeschort. Het betreft hier lever anties aan 13 landen. Dit is gisteren bekendgemaakt door het Ameri kaanse dagblad The Washington Post, dat zegt zijn informatie ver kregen te hebben uit welingelichte kringen. Reden van de opschorting is dat de Amerikaanse regering zich op het ogenblik beraadt op haar eigen en op het internationale beleid ten aanzien van de non-proliferatie. Vorige week maakte het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken bekend dat dit be raad op korte termijn afgerond zal worden. De Westeuropese com missaris voor energievraagstuk ken, Guido Brunner, heeft onlangs in Washington üiting gegeven aan de zorg dat verscheidene experi mentele kerncentrales in Europa waarschijnlijk stopgezet zullen moeten worden, wanneer de op schorting nog lang duurt. Volgens Brunner heeft de opschor ting gevolgen voor de meeste Eu ropese landen, evenals voor Japan, Brazilië, Bolivia, Canada en Zuid- Afrika. Werkgroep pastoraat Steeds meer gemengde huwelijken DeRaad van Kerken in ons land besloot deze week, een werkgroep in te stellen die zich gaat verdiepen in het vraagstuk van de pastorale zorg voor de kerkelijk gemengd gehuwden. Sinds 1965 is er sprake van een snel stijgend aantal gemengd huwden De stijging is het sterkst onder rooms-katholieken: van 17,5 pro cent in 1955 via 21,3 procent in 1966 en 31,3 procent in 1972 naar ruim een derde op dit ogenblik. In de bisdommen Groningen, Rotterdam en Haarlem liggen de getallen nog aanzienlijk hoger: respectievelijk 71,6, 56,1 en 55,1 procent, in 1972. Voor hervormden, gereformeerden en leden van de kleinere kerken zijn de cijfers respectievelijk 58,7, 54,6 en 75 procent in 1972 tegenover 54,1, 50 en 75,8 procent in 1969. In de helft van al deze gevallen gaat het om huwelijken van christenen en niet-christenen. In 40 procent is er nog sprake van een kerkelijke huwelijksbevestiging. Uit een steekproef van het rk sociaal-kerkelijk instituur (Kaski) in Den Haag valt af te leiden, dat de actie Kerkbalans 1977 in de rk kerkprovincie aan toezeggingen ruim 14 procent meer heeft opgele verd dan de feitelijke bedragen in 1976. Het landelijke gemiddelde per deelnemer aan Kerkbalans ligt op ongeveer 112.-. Het qua aantal meest rk bisdom, Roermond, heeft de laagste gemiddelde bijdrage, het naar bevolking minst rk bisdom, Groningen, bijna de hoogste, res pectievelijk 81,34 en 138,69. Het bisdom Rotterdam staat bovenaan met 139.31. De rk deelneming aan Kerkbalans is van 1976 naar 1977 gestegen met ruim 8 procent. De jongerengroep The Lord's Folks (Herensingelparochie Lei-- den) verleent zondagmorgen om kwart over 11 medewerking aan een viering in de rk kerk in Katwijk aan den Rijn. Het thema van de dienst is: "Durven geloven". Koor en combo staan onder leiding van A. J. Vlasveld. Beroepingswerk: Hervormde Kerk - aangenomen naar Putten A. Gooyer Zeist, de benoeming tot voorganger bij de Evangelische Kring te Ermelo (Zendingskerk) Th. C. Frederikse Wassenaar; be roepen (toezegging) te Alphen aan den Rijn w. Radstake Kralingen- Alexanderpolder (komende vaca ture ds. Fokkema). Geref. Kerken: aangenomen naar Oude en Nieuwe Bildtzijl kandidaat J. van Dijken aldaar.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17