Walter Planckaert winnaar van Belgische wielerronde Beslissing aan Zwartkruis Redel: Voor de laatste keer laatste man Bernardus en ASC delen: 2-2 Barre laatste etappe dunt peloton uit VRIJDAG 15 APRIL 197' LEIDEN - "Als je een beetje ge zonde jongen bent, dan moet die blessure na verloop van tijd toch genezen zijn? Ik kan toch niet altijd met die lies blijven lopen?". Wanhopige vragen van Lugdunums laatste man Leo Redel naar aanleiding van zijn traag helende liesblessure, die hem noopt op 31-jarige leeftijd een "voortijdig" eind aan zijn carrière te maken. "De laatste driejaar is het sukkelen met me geweest. Altijd heb ik wat. En sinds oktober van het vorig jaar dan die lies. Een aanhechting van een spier schijnt gescheurd te zijn en dat wil maar niet gene zen. Reden voor mij een punt achter mijn actieve voetbalcar rière te zetten, althans voor de selectie. Als ik in het nieuwe seizoen weer wat kan voetbal len, dan zal ik dat doen. Maar wel een paar elftallen lager". Na een dikke vijftien jaar is Leo Redel na zondag geen vaste keus meer voor de eerste elf van Lugdunum. Het bestuur van de Kikkers wilde dit niet geheel onopgemerkt voorbij laten gaan in de aanstaande derby tegen LDWS. Redel zal dan in het zonnetje en in de bloemetjes worden gezet als blijk van waardering voor zijn inzet op het veld gedurende al die jaren. Toch laten de perikelen rond zijn blessure hem niet los: hij heeft er geen zin in zich de ver slagen voetballer te voelen, die gedwongen wordt het spel lou ter van langs de lijnen te volgen. "Ik heb er alles al aan gedaan om er vanaf te komen. Ik ben naar Har Meijer van het Sport Medisch Adviescentrum ge weest, naar Salo Muller en naar mijn huisarts. Alle drie zeggen ze hetzelfde: een aanhechtings- spier is gescheurd. Alleen wil dat ding niet in zijn oude doen komen. Voorlopig ga ik het nu tot het nieuwe voetbalseizoen wat rustig aan doen en als dan blijkt dat het genezen is. dan is er geen probleem, dan kan ik in een lager elftal voetballen. Blijkt dat er een kleine operatie voor nodig is, dan ga ik onder mes. Want ik heb er geen zin in om al op mijn 31ste jaar niet meer te kunnen voetballen en me in de sport alleen achter het schaakbord te kunnen uitle ven", aldus Leo Redel. Oudste Redel is al zo'n 23 jaar lid van de Kikkers en behoort met Wim de Roo en Gijs Collé tot de "oudste categorie". Hij heeft in die tijd veel meegemaakt, de verhui zing van het unieke complex in de Kikkerpolder, kampioen schappen en degradaties ("Al leen de voorzitter is gebleven, die overleeft ons allemaal"). "Mijn fijnste tijd bij Lugdunum heb ik toch wel gehad, toen we nog op ons oude complex zaten. Vroeger was het een kleine hechte familie, voor wie gezel ligheid hoog in het vaandel ge schreven stond. Dat is het nu ook nog wel, maar anders. Op dat oude complex hadden we ook een bestuurskamer van on geveer twee bij twee. Daar stond je dan met vijftien man in, van wie er een paar dan nog een sigaret opstaken. Je barstte er zowat uit, maar het was wel ver schrikkelijk gezellig. En op het veld vond ik het er ook beter aan toegaan. Tegenwoordig wordt er afbraakvoetbal ge speeld, waarbij men niet schroomt om de tegenstander via harde acties neer te leggen. Vroeger schold je elkaar op de trainingen bij wijze van spreken plat, maar na afloop dronk je een biertje met elkaar en zon dag won je met 5-1. Als je tegenwoordig naar je medespe lers schreeuwt lopen ze het veld af. De mentaliteit is zo anders geworden". Zondag de derby tegen LDWS, die vooraf zal worden gegaan door een mini-uitvoering door de jeugdteams van beide clubs. De laatste wedstrijd van Leo Redel op het hoofdveld van Lugdunum, een afscheid voor vele Leidse toeschouwers. Maar wat heet veel. Redel: "Ook één van de symptomen van deze tijd. Vroeger had je. bij een der- Wim de Roo: "Ik vind het al heel wat,dat we in de eindronde zijn terechtgekomen" Leo Redel: Eén officiële waarschuwing in vijftien jaar voetbal in eerste van Lugdu num gelijke derby 4000 man langs de lijnen staan, nu mag je al in de handen wrijven, als het er 400 zijn. Maar desondanks is het hartstikke leuk dat ik in een wedstrijd tussen twee Leidse teams mijn afscheid kan vieren. LDWS is een leuke ploeg, met veel mogelijkheden. Het is te hopen, dat ik het bij één offi ciële waarschuwing in vijftien jaar kan laten en zondag onge schonden uit de strijd kom. Het is ook te hopen, dat ik in de derby mee kan komen, want sinds oktober heb ik toch niet veel meer met een bal gedaan". Swift/'t W Aanstaande maandag zal de nieuwe zaalvoetbalkampioen uit de regio Leiden, Swift/'t Winkeltje, in Dordrecht de eer ste wedstrijd om het districts kampioenschap van Zuid- Holland spelen. Woensdag volgt thuis de wedstrijd tegen de Rotterdamse Studenten en later speelt het team nog tegen de Goudse kampioen en DKS Intiem uit Den Haag. Over de overlevingskansen in deze eindronde, kan topscorer Wim de Roo geen woord zeg gen. "Ik weet helemaal niets van onze tegenstanders. Ik kan dus ook niet zeggen of we het redden of niet. Ik schat onze kansen op 50 procent. Onze al- lesdoener Wim van Duyven- bode is wel naar de wedstrijd Gouda-Dordrecht geweest, maar ik heb er nog niets over gehoord. Jan van Egmond, die bij mij in Lugdunum speelt, voetbalt bij de Rotterdamse Studenten en die heeft het er steeds over dat ze zo zwak zijn. Maar daar geloof ik geen woord van", zegt Wim de Roo, voor wie het kampioenschap afgelopen week woensdag enigszins als een verrassing kwam. "Ik heb altijd rekening gehouden met Zwaanvogels als concurrent voor de titel. Toen die club ech ter punten ging verspelen en Godyla United gelijker tijd be gon op te stomen, kreeg ik het af en toe wel eens een beetje be nauwd. Alles wees erop, dat we na de nek-aan-nek-race een be slissingswedstrijd zouden moe ten spelen tegen de Lissenaren. Totdat ze in de laatste wedstrijd jammerlijk in de fout gingen". Ondanks zijn verdedigende in slag is Wim de Roo toch de topscorer van Swift. "Dat is niet zo verwonderlijk. Iedere spits wordt altijd afgeschermd. Voor mij is het dan alleen maar zaak om op te komen en de kansen te benutten. Dat is dit jaar goed gegaan. Zoals veel andere din gen, want op papier zijn wij niet zo sterk, wij vinden onze kracht in de eenheid. Je merkt nu zelfs, ondanks het feit dat we geen trainer hebben, dat er een be paalde lijn in ons spel zit, dat we volgens bepaalde systemen gaan spelen. We praten veel met elkaar, maar stippelen geen tac tiek uit. Dat gaat gewoon van zelf'. Begrijpelijk dan ook dat Wim de Roo zich niet kan scharen achter de kritiek, die de meeste veldtrainers op het zaalvoetbal hebben. Het spel lij^t eronder en de kans op blessures is gro ter, menen zij. "In de eerste plaats zijn we amateurs, dus moeten we zelf kunnen bepalen wat we in onze tijd doen. Als we in ieder geval maar wel op alle trainingen verschijnen. Wat het argument betreft, dat het veld spel eronder lijdt, is maar ten dele waar. Ik betrap me er af en toe wel eens op, dat ik korte combinaties wil aangaan, zoals in de zaal. Maar als je dat merkt, dan doe je er wat aan. Wat die blessures betreft geloof ik daar niet in. Ten eerste is lichamelijk contact in de zaal verboden en ten tweede trainen wij bij Lug dunum altijd op een gravelveld. Dat is net zo hard als de vloer van een zaal. Wel is mogelijk dat sommige spelers op een gege ven moment meer waarde aan het zaalvoetbal hechten en het veldvoetbal laten verslonzen. Ik ga er vanuit dat het zaalvoetbal een leuke ontspanning moet blijven en niet moet gaan over heersen. En nogmaals wat de kansen betreft, ik vind het al heel wat dat we in die eindron den zijn beland. Alles wat het meer wordt is meegenomen". WALTER OOMEN HAZERSWOUDE - Hoewel Be- rnardus en ASC in de competitie van de vierde klasse A niets meer te winnen ofte verliezen hebben, hebben beide ploegen er gistera vond aan de Hazerswoudse Rijn dijk nog een pittig inhaalpartijtje van gemaakt. Uiteindelijk deel den de teams de punten (2-2). Een stand die overigens al bij de rust was bereikt. Bernardus kwam in de tweede minuut op 1-0 dank zij een knap schot van middenvelder John Meyer. In het gelijk opgaande ge vecht (ook tegen de stormachtige wind dwars over het veld) stond de thuisclub na een half uur op 2-0. Ook deze treffer was een Meyer- aangelegenheid. Want de ver op gedrongen verdediger Bert Meyer (neef van John) knalde fraai in het Oegstgeestse doel (2-0). Toch kwam een fel van zich afbijtend ASC dichterbij door toedoen van Douwe Splinter (2-1). En Wim Kramer benutte vlak voor het rustsignaal een strafschop, die scheidsrechter De Jonge uit Dord recht toekende na een overtreding PAGINA 13 van een Hazerswoudse verdedi ger. In de tweede helft was Bernardus sterker. ASC kwam toen zelfs zeer zelden over de middenlijn. Al leen... Bernardus had geen afma ker en was bovendien vermoeid in de derde wedstrijd binnen het tijdsbestek van zes dagen.... Andere uitslagen: Hoofdklasse A: RVC-Aalsmeer 2-2; eerste klasse B: Olympia- Wilhelmus 2-2; vierde klasse A: Concordia D-PDK 1-1, Oranje Blauw-WP 3-2; vierde klasse B: Rijswijk-Alphen 1-1. De bekerwedstrijd tussen h jns- burgse Boys en Noordwijk wordt volgende week dinsdagavond niet om zeven uur maar om half zeven gespeeld. JAMBES - De laatste etappe van de Ronde van België van Fleron naar Jambes is gewonnen door de Italiaan Vittorio Algeri. Hij legde de 213 kilometer af in vijf uur, 57 minuten en 22 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Walter Polini in dezelfde tijd. Walter Planckaert die in het peloton ein digde met ruim tien minuten achterstand op Algeri, werd winnaar van de ronde. Vittorio Algeri en Walter Polini, twee jonge Italiaanse beroeps- renners, hebben gisteren loon naar zeer hard werken gekregen. Zij leverden een geweldige pres tatie in de slotrit van de 61ste edi tie van de Ronde van België want na een solo van ruim 100 kilome ter onder uitermate barre weer somstandigheden - ijs, sneeuw en regenvlagen - finishten zij als respectievelijk eerste en tweede in de 213 kilometer lange rit van Fleron naar Jambes. Meer dan de helft van het overge bleven peloton staakte de strijd en na 88 kilometer waren reeds 20 man in de bezemwageps gekro pen. Op de helling van de Baraque Fri- ture waren de twee Italianen in de ZEILEN - Tijdens internationale zeilwedstrijden in Zuid-Frankrijk zijn de gebroeders Vollebregt giste ren in de vierde wedstrijd tweede geworden achter de Oostenrijker Steingros. In het algemeen klasse ment van de Flying Dutchman- klasse staan de Nederlanders op een tweede plaats. VOETBAL - DOCOS heeft gistera vond een vriendschappelijke wed strijd tegen UVS met 2-1 gewon nen. Ton van Dinten en Rob Aniba scoorden voor DOCOS, terwijl'Jan Verver de eer voor UVS redde. aanval gegaan waarbij zij assis tentie kregen van Fedor den Her tog, Aling en Scheer?. Aling moest als eerste lossen en op de lange helling van de Baraque werden ook Den Hertog en Scheers uit de wielen gereden. Met nog 115 harde kilometers voor de boeg gingen de Italianen door en vergrootten met de re gelmaat van een goed geolied uurwerk hun voorsprong. Zij kregen daarvoor alle kans omdat zij voorde favorieten geen werke lijk gevaar betekenden. Algeri had een achterstand van 49 en Po lini zelfs van 58 minuten op leider Walter Planckaert. Fanatiek zetten de mannen van ploegleider Dino Zandegu door en zij finishten uiteindelijk met een voorsprong van ruim tien minuten. In de eindsprint toonde Algeri zich de snelste. Walter Planckaert werd in deze slotrit nauwelijks verontrust en hield zich schuil tussen de wielen van het peloton, dat nog enkele •vluchtpogingen van overmoedi- gen aanschouwde, maar de zware sneeuwstormen en de venijnige wind die de renners teisterde lokte weinig ontsnappingen meer uit. Fedor den Hertog pro beerde het nog eens tweemaal, maar hij kreeg te weinig steun om succes te hebben. Uitslag laatste etappe: 1. Vittorio Algeri (Ita) 213 km in 5.57,22 (met bonificatie 5.57,17); 2. Walter Po- Planckaert zwaaiend met de overwinningsbloemen lini (Ita) z.t.; 3. Jacques Martin (Bel) op 10 min., 4. Freddy Maer- tens (Bel) op 10.31; 5. Piet van Katwijk (Ned) z.t.; 9. Fons van Katwijk z.t. Eindklassement: 1. Walter Planc kaert 21.39,08; 2. Van Sweevelt (Bel) op 13 sec.; 3. Cees Priem (Ned) op 16 sec.: 4. Maertens op 25 sec.; 5. Rosiers (Bel) op 33 sec.; 6. Van Stayen (Bel) op 3.30; 7. De Beule (Bel) z.t.; 8. Verbeeck z.t.; 9. Sweerts op 6.54; 10. Pollentier (Bel) op 14.58; 11. Aling (Ned) op 15.38; 12. Piet van Katwijk (Ned) op 15.40; 20. Fons van Katwijk (Ned) op 23.12; 27. Fedor den Her tog (Ned) op 47.08. Over derde periode als bondscoach van KNVB Jan Zwartkruis ZEIST - De beslissing of het in de toekomst tot een derde "periode Zwartkruis", als interim-of- definitief bondscoach bij de KNVB komt, ligt bij de lucht machtkapitein zelf. Gisteren hebben leden van het sectiebes- tuur betaald voetbal een gesprek gehad met kapitein Zwartkruis en diens superieur generaal Hemmes. Daarbij werden de er varingen van de tweede "interim-periode" doorgenomen en kwam al snel de wens van het sectiebestuur op tafel Jan Zwart kruis ook voor de komende kwalificatie-wedstrijden voor het wereldkampioenschap als bondscoach te behouden. Dit ondanks de afspraak, die er was gemaakt dat zijn tweede interim-periode tevens de laatste zou zijn en de al van vóór kerst mis 1976 daterende wens van Zwartkruis om na België- Nederland te stoppen met zijn werkzaamheden voor de KNVB. Blijkbaar heeft Zwartkruis zich niet ongenegen getoond aan het verzoek van de KNVB te vol doen, want het communiqué dat de KNVB naar aanleiding van het gesprek heeft verspreid rept ero ver dat naast problemen in de pnvé-sfeer ook enige technische aspecten aan de orde zijn ge weest. In het communiqué wordt ook nog gesteld, dat over deze kwestie nog nad'er overleg zal plaatsvin den, waarna Zwartkruis een de finitieve beslissing zal nemen. Gezien de aard en omvang van de problemen kan - aldus het KNVB-communiqué - de defini tieve beslissing niet voor 15 mei tegemoet worden gezien. Studie De Westduitse oud-international Paul Breitner gaat aan het eind van het seizoen Real Madrid ver- .laten omdat hij in West- Duitsland, in dit geval in Bruns- wijk, een studie wil beginnen in de pedagogiek voor geestelijk- en lichamelijk gehandicapte kinde ren. Breitner verklaarde gisteren, dat hij "uitsluitend om priv- redenen Real Madrid ging verla ten. "Het gaat om mijn vrouw en kinderen", aldus Breitner, die zegt dat zijn studie in Brunswijk voor hem de "doorslaggevende faktor" was. De middenvelder "Ik ben van _plan in de toekomst met geestelijk- en lichamelijk ge handicapte kinderen te gaan werken".Breitner vertelde ook dat hij bij Eintracht Braunsch weig, de Bundesligavereniging waarvoor hij gaat spelen, aan merkelijk minder geld gaat ver dienen, maar dat was bij zijn óverwegingen van "geen be lang". "Om louter menselijke re denen doet mij het afscheid van Real Madrid wel pijn. Ik had een goede verhouding met de club en men wilde mij daar graag langer houden", zei Breitner. Over zijn sportieve toekomst spreekt hij zich duidelijk uit: "Ik wil bij Eintracht binnen drie jaar het maximale bereiken. Ik ben niet de beroepspeler, die denkt dat hij al alles behaald heeft, maar ik blijf mijn persoonlijke eer zucht behouden." Over een even tuele terugkeer in de nationale ploeg zegt breitner "Meneer Schön weet wat mijn mogelijk heden zijn. Binnenkort ben ik weer gewoon de bundesligaspe- ler Paul Breitner. Misschien die dan zo goed dat de bondscoqch hem selecteert Toto en lotto De gelukkige, die in de lotto van afgelopen week zesvgoede cijfers aankruiste, ontvangt voor deze daad ruim zeshonderd duizend gulden bruto. De zes winnaars van de tweede prijs komen er aanmerkelijk minder goed, maar toch nog met ieder bijna dertig duizend gulden bruto af. De elf winnaars in de tot ontvangen ie der twaal en een half duizend gulden, alweer bruto. De uitslagen van de toto en de lotto zijn (alle bedragen zijn,bruto): TOTO NUMMER 15: inleg: f 724.068,00, prijzenbedrag: f 343.932,30, eerste prijs: 11 win naars, die elk f 12.506,60 ontvan gen, tweede prijs; ij winnaars, die elk f 271,20 ontvangen, derde prijs: 5130 winnaars, die elk 23,40 ontvangen lotto nummer 15:inleg f 3.588.705,00, prijzengeld: f 1.838.999,45, eerste prijs: ÉÉN WINNAAR, DIE 666.666,67 ont vangt, tweede prijs: xes win naars, die elk f 28.410,50 krijgen, derde prijs: 167 winnaars, goed voor elk 1.5310, vierde prijs: 8187 winnaars, die ieder f 41,60 ont vangen, vijfde prijs; 11360 win naars, die elk f 30,00 krijgen. 0£t&JPMAk///6&J 644A/ ///£e M //£T AJSZ&MAJaS

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13