iZes kanshebbers voor eindzege in Belgische ronde Raas weer na valpartij in België eurteam te sterk voor Fransen RWDM wil Hennie Michielsen Verdienstelijk gelijkspel van gehavend UDO Zaalstrijd nu beslist Zege voor Leidse dames DONDERDAG 14 APRIL 1977 SPORT PAGINA 13 ♦S GRAVENPOLDER - Jan Raas, de winnaar van de wier- lerklassiekers Milaan-San Remo en de Amstel Goldrace, is hersteld van zijn valpartij tijdens het tweede deel van de eerste etappe van de Ronde van België op Paaszondag. De Zeeuw, die maandag de strijd staakte, had twee dagen last van hoofdpijn. De dokter schreef hem twee dagen rust voor. Raas was gisteren echter weer fit genoeg om te trainen voor Parijs-Roubaix van zon dag. Fedor den Hertog zal op zon dag 22 mei deelnemen aan de monsterklassieker Bordeaux-Parijs over 575 ki lometer. Frisol schreef ook nog de Belg Roger Rosiers in. Beide renners werden door de Fedor den Hertog organisatoren Levitan en Goddet geaccepteerd. Fedor den Hertog boekte aan het begin van dit seizoen zijn tweede overwinning bij de profs. Hij versloeg in de laatste etappe van de Ronde van de Middellandse zee zijn Belgi sche medevluchter Herman van Springel in de eindsprint. Vorig seizoen won Fedor de tweede etappe van de prof ronde van Nederland. Roger Rosiers, die dit seizoen de meesterknecht van Jan Raas kan worden genoemd, won al drie keer: de vierdaagse van de Westkust en de kermis- koersen in Boecchout en Bel- legem. Fedor den Hertog is na Tino Tabak en Gerard Vianen van De Onderneming de derde in geschreven Nederlander voor de monsterrace. ALPHEN - Het Leids selectie-elftal dames heeft gisteravond op het terrein van Alphense Boys met 5-1 gewonnen van Alphia. De Leidse dames hadden bij rust reeds een voorsprong van 2-0. In dit op laag peil staande duel scoorden Mary van der Meer en Marion de Groot voor rust. Vlak na de hervatting doelpuntte Inge van Elshout voor Alphia. Mary van der Meer, Stefanie Kalker en Marian Velders (eigen doel) voer den de score voor Leiden od tot 5-1. Het Leids team moest het overigens doen zonder speelsters van SJZ, dat gisteren voor de competitie moest aantreden tegen Iduna. SJZ, dat nog een kans had op het kampioenschap, kan zich, door de 1-0 nederlaag tegen Iduna nu wel als uitgeschakeld beschouwen. Na een Jcwartier besliste Quiriny Vermeulen de wedstrijd door een strafschop (hands van Willy Zalm) te benutten. GOUDA - De amateurteams van Nederland en Frankrijk zijn in nauwelijks een jaar tijd erg ver uit elkaar gegroeid. In de kwalificatiewedstrijden voor het Olympisch toernooi van Montreal was Frankrijk een te groot obstakel. Gisteren in Gouda waren de rollen omgekeerd. Nederland heerste tegen een vrijwel volledig nieuw Frans team en won ge makkelijk met 4-0. Coach Arie de Vroet kon in tegenstelling met de Olympische voorbereiding beschikken over ex- profs. Hij stelde er in de oefenwedstrijd liefst zes op. In de enige wedstrijdvoorbereiding op de ontmoeting tegen Ierland (kwalificatie Europees kampioen schap) liet vooral ex-prof André van der Ley zien wat voor aanwinst hij is. Samen met Henk de Graaf had hij geen enkele moeite het Franse middenveld te overspelen hoewel daar meestal toch vier of vijf mensen stonden. De Franse vleugel liet zich namelijk al te vaak terug zakken naar het middenveld. Van der Ley stichtte met iedere ac tie gevaar door zyn versnellen, spe linzicht en inzet. Het was ook niet RCL in finale toernooi om Zilveren Molen LEIDEN - Bijna ging het weer mis. Liep vorige week Katwijk in de eer ste halve finale van het toernooi om de Zilveren Molen na een aantal in cidenten zomaar van het veld, ook bij RCL-Quick Boys dreigden moeilijkheden de halve eindstrijd vroegtijdig te verstoren. Zover kwam het toch niet. Het door RCL met 3-0 gewonnen duel kreeg tens lotte een "normaal" einde. Irritatie van Quick Boys-zijde was de aanleiding tot de moeilijkheden die ontstonden tussen de Kat- wijkse jeugdspeler Schaap en de Leiderdorpse doelman Brandt. Quick Boys had het moeilijk met de wijze waarop het door competitie- concurrent RCL moeiteloos op een 3-0 achterstand werd gezet. Bij die stand raakten Brandt en Schaap met elkaar in de clinch, hetgeen beide spelers op een officiële waar schuwing kwam te staan. Quick Boys kreeg, omdat Brandt de zwaarste overtreding (natrappen) had begaan een strafschop toege kend. De wijze waarop die geno men werd was typerend voor de machteloosheid van de Katwijkse eersteklasser. Jaap Heerikhuizen kreeg tot tweemaal toe de gelegen heid om raak te schieten, maar beide malen faalde hij. RCL speelde het handig. Het liet Quick Boys komen en poogde suc ces te halen via de razendsnelle counter. Die opzet slaagde volledig. Vooral het razendsnelle duo Heemskerk-Van Haver profiteerde behendig van de ruimte die het kreeg. De twee spelers waren dan ook verantwoordelijk voor de drie RCL-treffers. Na onderlinge sa menwerking zorgden zij voor 2-0, waama Ruud de Groot Heemskerk 3-0 op een presenteerblaadje aanbood. FLERON - Zes van de zeven kanshebbers voor de eindzege hebben zich in de vierde en voor-laatste etappe van de Ronde van België gehandhaafd. Slechts de Belg Frans Verbeeck was niet bij de beslissende ontsnapping die al kwam na een goed half uur koersen. De overige zes behoor den tot de groep van 23 coureurs die na 27 kilometer bij Herselt ontsnapten uit de hoofdmacht. Michel Pollentier: ritzege De Belg Michel Pollentier, vorig jaar winnaar, ontwikkelde in de drie ronden van vijf kilometer die in Fleron zelf gereden moesten worden zo veel kracht dat de groep uiteen viel. Tot drie maal toe de marreerde hij. Zijn activiteiten le verden hem een ruim verdiende rit zege op. De 73 renners hadden het van meet af aan erg moeilijk door de strie mende regenbuien. Er waren en kele schuchtere uitlooppogingen. Zo nam Frans Verbeeck een voor sprong van 200 meter. Een lekke band maakte hem echter kansloos. Toen de beslissende slag geslagen werd reed de Belg nog achteraan de grote groep. Hij slaagde er niet in mee te gaan. De Nederlanders Cees Priem, Aad van den Hoek en Piet van Katwijk behoorden tot de groep van 23 man. In Westerlo, toen er 32 kilometers waren afgelegd, bedroeg de voor» sprong dertig seconden in Eind hout, vijf kilometer verder, was het verschil tot 1 minuut 5 seconden uitgegroeid. De marge liep op tot 1 minuut 15 seconden en bleef ge ruime tijd gelijk. In Kermt (71 km) werd het peloton door een gesloten spoorweg twintig seconden opge houden. Dat maakte dat de 23 de naaste/belangers op meer dan twee minuten had gereden. Het verschil bleef tussen de twee en drie minu ten schommelen. Van Katwijk, die een lekke band kreeg, kon weer bijkomen. Doch Aad van den Hoek viel op de helling even buiten Vise na 139 km terug. Zestien kilometer voor de finish, even voordat Fleron werd binnengereden, deed Pollen tier zijn eerste ontsnappingspoging die evenwel niet slaagde. Een kilo meter later demarreerde de Belg opnieuw vergeefs. In de laatste van de drie ronden was Pollentier ge lukkiger. Hij reed zich los en ging met acht seconden voorsprong op De Witte en veertig op Van Katwijk als winnaar over de streep. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Polléntier )Bel) de 176 km in 3 uur 45 min. 24 sec. (met bon. 3.45.19), 2. De Witte (Bel) op 8 seconden, 3. Piet van Katwijk (Ned) op 40 seconden, 4. Ceruti (Bel), 5. Martin (Bel), 6. Willy Planckaert (Bel), 7. Maertens (Bel), 8. Priem (Ned), Walter Planc kaert (Bel). Algemeen klassement: 1. Walter Planckaert (Bel) 15 uur 31 min. 15 sec., 2. Van Sweeveld (Bel) op 13 sec., 3. Priem (Ned) op 16 sec., 4. Maertens (Bel) op 25 sec., 5. De Vlaeminck (Bel) op 30 sec., 6. Ro siers (Bel) op 33 sec. verwonderlijk dat hij voor de rust twee doelpunten maakte, waardoor Nederland vrijuit kon gaan spelen. Eerst rondde hij na twaalf minuten een werkelijk prachtige een-twee combinatie met Mennega af en in de 31e minuut kon hij vrij inschie ten. De bal belandde toen bij toeval voor zijn voeten na een solo van Jaan de Graaf en een mislukt schot van hemzelf. Nederland werd daardoor nog sterker maar drukte dat in slechts twee extra treffers uit. Mennega kopte een inzet van Jaan de Graaf voor de handen van de ingevallen doelman Douville in het net (3-0) en Van Buuren kon zijn uitstekende wedstrijd in een treffer via een strafschop benadrukken. Hij sturrde de doelman (die Mennega daarvoor onderuit had gehaald) kalm naar de verkeerde hoek. League Cup Aston Villa heeft in totaal vijf en een half uur tegen Everton moeten spelen alvorens de League Cup kon worden binnengehaald. Gistera vond moest er voor de derde maal worden verlengd. Dit keer wist Brian Little éen minuut voor het verstrijken van de extra speeltijd na een fraaie solo te scoren, waar door de stand 3-2 voor Aston Villa werd. In de 38e minuut nam Everton de leiding door een doelpunt van Bob Latchford. Tussen de 80e en 83e minuut vielen drie treffers. Eerst maakte Chris Nicholl de gelijkma ker met een schot van zeker 35 me ter. Een minuut later zette Little' Aston Villa op winst. Het gejuich van de Villa-fans was nog niet ver stomd toen de aanvoerder van Everton, Mick Lyons, de partijen weer op gelijke voet bracht, waar door een verlenging noodzakelijk was. Door de schotvaardigheid van Little kon Aston Villa de League Cup voor de tweede maal in drie jaar veroveren. De Westduitse ex-international Paul Breitner, die onder contract staat bij Real Madrid, heeft per 1 juli a.s. een verbintenis afgesloten met de Bundesligaclub Eintracht Braunschweig. De woordvoerder van de Westduitse club, Günter Mast, heeft dit gisteren nadat de onderhandelingen met de Spaanse vereniging waren beëindigd, in Madrid medegedeeld. ROLSTOELBASKETBAL - Het Nederlandse rolstoelbasketbal team heeft gisteren haar derde wedstrijd om de Europese titel met 102-29 van Polen gewonnen. Enge land won met 66-58 van Belgie en Italië met 58-48 van Finland. LISSE - Door een 2-1 c ning in de beslissingswed strijd tegen De Tegelhandel heeft V. d. Plas gisteravond het hoofdklasserschap in de zaal voetbalcompetitie veilig ge steld. De Tegelhandel daalt nu af naar de eerste klasse, terwijl de tot negen ploegen uitge breide hoofdklasse wordt aan gevuld door Glasbergen en Cleyn Duin. De Tegelhandel verzuimde in het eerste kwar tier van het te forse treffen voldoende afstand te nemen. De Leidenaren stopten de pro- duktie bij ëën doelpunt (van Nol Roozen), hoewel de kansen voor het opscheppen lagen. Pas na 20 minuten kwam v. d. Plas aan de eerste goede aan val toe, maar Henk v. d. Plas strandde toen op de Tegelhandel-doelman Wim Kamping. Daarna ging het berg-af met De Tegelhandel en nam v. d. Plas het heft in han den. De Katwijkers hadden met het scoren echter evenveel moeite als hun opponent. In de tweede helft werd het duel steeds harder. Arbiter Rijs- dam zond Bob Logger (wegens het wegtrappen van de bal) en Gert Zwaan voor twee minu ten naar de kant (aanmerkin gen op de leiding), maar vol stond slechts met vrije trap pen als de spelers al te fors op elkaar inhakten. Vijf minuten voor tijd gelukte het v. d. Plas in ëën minuut wat daarvoor in drie kwartier zaalvoetbal niet was gelukt. Gert Zwaan zorgde voor de gelijkmaker na een pass van Lourens Mouter en direct daarop schoot Wil- bert Witteman fraai de goal die het hoofdklasserschap ople verde langs doelman Kam ping. Een verdiende zege van v. d. Plas, want De Tegelhandel slaagde er ook in de sterkste opstelling van dit seizoen (met Jan de Jong ën Piet Roozen) niet in de traditionele schot loosheid van zich af te schud den. OEGSTGEEST - Een enorme dosis spanning en een half dozijn doel punten moesten gisteravond tij dens het ingelaste duel in de derde klasse A tussen UDO en BEC veel, zo niet alles goedmaken. Na een matig en fors duel werd een 3-3 uit slag genoteerd, zodat UDO er niet in slaagde het gat van twee punten tussen beide ploegen te dichten. UDO werkte zich door het gelijk spel wel naast SC Lisse op de ge deelde voorlaatste plaats. Tweemaal nam UDO in het treffen een voorsprong, maar het zag er Wilbert Witteman: doelpunt. donker uit voor de Oegstgeestse formatie toen BEC halverwege de tweede helft met 2-3 aan de leiding kwam. Tenslotte kon good-old Cees van 't Woud van dichtbij met het hoofd het belangrijke punt red den, na een afgemeten vrije trap van Wil Oudshoorn. Aanvankelijk leek UDO door de vooral over de vleugels soepel aanvallende Delf tenaren overrompeld te worden, maar Wilbert Witteman schoot na een indrukwekkende solo langs drie verdedigers 1-0 langs doelman Van Veen. Een dekkingsfout in de verdediging betekende, dat Van Velzen 1-1 langs de sterk spelende UDO-doelman Van Rijn kon kop pen. Van Velzen knalde na nieuwe verdedigingsfout de ge lijkmaker (2-2) langs Van Rijn, na dat Cees van t Wout even daarvoor na een half mislukt schot van Cor Strijk UDO opnieuw aan de leiding had gebracht. In de tweede helft profiteerde Van Velzen met zijn derde goal wederom van een fout in de verdediging, waarin doelman Cees van Rijn en aanvoerder Jos Witteman echter sterk voor de dag kwamen. Een kwartier voor tijd sloeg Cees van 't Woud nogmaals toe: 3-3. Geen onverdienstelijk re sultaat van UDO, in aanmerking genomen dat de ploeg Van Werk hoven, Oude Velthuys, Dik Witte man en Manuputty moest missen. Cor Strijk werd tien minuten voor tijd voortijdig naar de kant ge stuurd, maar de uitgebluste bezoe kers konden er niet meer van profi teren. ROTTERDAM - Het Brusselse RWD Mo lenbeek heeft belangstelling voor Hennie Michielsen. Zaterdagavond bezocht RWDM-trainer Piet de Visser de wedstrijd Sparta-Go Ahead om nader kennis te ma ken met Sparta's linkermiddenvelder. Piet de Visser, die als trainer van NEC twee jaar geleden al interesse voor Michielsen toonde, liet zich niet uit over zijn bezoek, maar in middels staat vast dat zijn ogen zich tevens richten op Sparta's Engelsman Terry Lees. Of Michielsen, voor wie Ajax opnieuw in de markt schijnt te zijn, Sparta aan het eind van dit seizoen gaat verlaten weet de donkere middenvelder zelf nog niet. "Mijn contract loopt af, dat wel. Maar ik zit bij Sparta niet op een schopstoel. Ik heb het goed naar mijn zin en ik heb een goede baan bij de gemeen te. Maar als er een goed aanbod komt, sta ik daar welwillend tegenover", aldus Michiel- In het eindtoernooi om Europees voet balkampioenschap voor UEFA-ploegen, dat van 19 tot en met 28 mei in België wordt gehouden, zal Nederland in de groepswed strijden achtereenvolgen s uitkomen tegen Zweden, Italië en Bulgarije. De Neder landse ploeg speelt deze wedstrijden in Brugge, Knokke en Oostende. Aan het eind toernooi, waarvan de finale op 28 mei in het Heyselstadion in Brussel wordt gespeeld, doen zestien landenploegen i Vanavond komen er belangrijke zaken aan de orde tijdens een hearing van de "Leidse" zaalvoetbalgemeenschap die wordt gehouden in het clubhuis van Ter Leede. Op de bijeenkomst, die begint om 20 uur, zal worden gesproken over het instellen van een interregionale damesvoetbalcom petitie, een zaalvoetbalcompetitie en een trainerscursus voor dames.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13