AZ '67: Knobel of Kurt Linder Basketbalteam Bonaventura: een lachertje" tijdens NK Twintig turners in titelstrijd in Vijf Meihal Kosten verplaatsing van rekencentrum zeer hoog Beckenbauer mag nog niet naar Amerika WOENSDAG 13 APRIL 197 SPORT West Berlijn - Georg Kessler gaat Hertha BSC per 1 juli verlaten. De gewezen Nederlandse bondscoach, die sedert 1975 bij de Westberlijnse Bundesligaclub orider contract staat, heeft met Herth BSC overeenstemming bereikt over ontbinding van de verbintenis die hij met de bundesliga club heeft en die loopt tot eind juni 1978. De 44-jarige trainer zei tot deze stap te zijn gekomen omdat "gezien de noodzakelijke opbouw van een nieuw team het wenselijk is dat de ploeg geleid wordt door een trainer die op lange termijn kan werken". Bestuursleden hadden in de wan delgangen al laten doorschemeren dat Kessler en Hertha BSC ver moedelijk op korte termijn in goede verstandhouding uiteen zouden gaan. Kessler wilde geen mededeling doen ten aanzien van zijn toe komstplannen. Kort geleden werd hij genoemd als opvolger van Hans Kraay als trainer bij AZ'67. Bij die club heeft inmiddels ook Georg Knobel gesolliciteerd, maar binnen de spelersgroep van de Alkmaarse vereniging zelf is de naam van Kurt Linder al gevallen. Vooral Van Hanegem zou die trainer jmomenteel bij de Zwit serse club Young Boys) graag als oefenmeester willen hebben. In middels is ook MVV druk doende een trainer aan te trekken, voor het geval dat Knobel vertrekt of het hem aangeboden directeurschap in Maastricht aanvaardt. Onder an dere Theo Laseroms, trainer van FC Vlaardingen is al door MW be naderd. De ex-Feyenoorder heeft echter "nee" gezegd. Jan Peters, de international van NEC. zal zaterdag in de thuiswed strijd tegen Haarlem waarschijnlijk zijn rentree maken. Peters raakte vijf weken geleden aan een knie geblesseerd in de uitwedstrijd tegen Roda JC en miste daardoor de interland Belgiè-Nederland. Dokter Honings. die Peters behan delde. verklaarde de kleine mid denvelder gisteren Fit. Dammen - De 16-jarige Fries Tjeerd Harmsma is gisteren in Lent Nederlands jeugdkampioen dam men geworden. In de laatste ronde versloeg hij Oege Dijkstra. Wielrennen - De Brabantse ama teur Henk Mutsaars heeft gisteren in het Belgisch Diegen een koers over 116 kilometer gewonnen. Atletiek - De Spanjaard Antonio Gomez start aanstaande zaterdag in de marathon van Maassluis. Het Nederlands amateureltlal speelt vanavond in Gouda een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Franse amateurs. De inter land op het terrein van Olympia be gint om half acht. Voor de Engelse eerste divisie werden gisteravond drie wedstrij den gespeeld. De uitslagen waren: Bristol City - Tottenham Hotspur 1-0, Leicester City - Derby County 1-1, Stoke City - Leeds United 2-1. Borussia Mönchengladbach heeft gisteravond zijn leidende positie in de Bundesliga versterkt. Zelf won de ploeg met 3-1 van 1 FC Köln. Eintracht Braunschweig leed in West Berlijn een nederlaag van 1-2 tegen Hertha BSC. Kessler: stapt op bij Hertha. ORANJE VERSLAAT SPANJE UTRECHT - De jarenlange hege monie van de Leidse scholenge meenschap Bonaventura in het na tionale schoolbasketbal is gisteren, definitief beëindigd. Voor het eerst sinds de eerste deelname van de Leidse scholieren aan het Neder lands kampioenschap (in 1971) wist Bonaventura niet door te dringen tot de Finale-groep, waaruit het van 1972 tot en met 1975 winnend te voorschijn kwam. Het verval van Bonavuntura kon digde zich vorig jaar al aan, toen bij de nationale titelstrijd in Woerden geen kampioenschap meer voor de Leidenaars was weggelegd. Als ex cuus kon echter gelden dat de drie belangrijkste Leidse spelers (Be- rendsen, Van Rooden en Maassen) in Bulgarije verbleven met het na tionale jeugdteam. Gisteren kon er van een der gelijk excuus geen sprake zijn, hoewel Bonaventura opnieuw niet volledig aan de start verscheen. Coach Kallenberg was met zijn twee in het schoolteam spelende zoons te laat uit zijn vakantiever blijf op de Veluwe vertrokken en kwam bovendien in een file terecht, waardoor Bonaventura zonder het Kallenberg-drietal moest starten tegen het Amersfoortse Farelcolle- ge. En om de ellende compleet te maken kwam ook Peter-Paul Maasen niet opdagen, zonder wie Kallenberg zijn team weinig kans op het behalen van de titel gaf. Het sierde de wel tijdig aanwezige spelers dat zij zich desondanks toch volledig bleven inzetten. Hard werken van met name het Leiderdorp-duo Van Schaik- Paulides en de lange mannen Cor- nelissens-Devilee zorgde ervoor dat een deel van de tegen Farel op gelopen achterstand nog kon wor den ingelopen, al bleek het niet voldoende voor een zege: 35-36. Tegen het Jacob Roelants Lyceum uit Boxtel kwam Bonaventura, dat ook zonder de wispelturige Maas sen over een goed team beschikt, niet in moeilijkheden (40-18) waar door alles afhing van een goed re sultaat tegen het Groningse Hey- manscollege. Bonaventura speelde aanvallend bepaald niet slecht, maar schoot in de verdediging (het dichthouden van de achterlijn waarlangs de Groningers vlot tot een lav-up kwamen) tekort. Tot 36- 37 bleef Bonaventura bij. na de dis kwalificatie van Cornelissens was de tegenstand gebroken en de uit schakeling (nota bene in de poul^) een feit: 43-55. Het moest er na zo veel jaren natuurlijk eens van ko men, maar gezien de omstandighe den waaronder Bonaventura het Nederlands kampioenschap speel de, was het toch een lachertje. Een finale-plaats was met een normale start, mogelijk geweest. Het Haarlemse Mendelcollege werd voor het tweede achtereen volgende jaar kampioen, door een knappe 32-27 zege op het Heymans, dat het in de finale helemaal liet af weten.- HANS JACOBS Jeugdschaker Van der Wiel blijft goed volgen in NK ROTTERDAM - De 17-jarige Han Janssen uit Hoensbroek heeft zijn leiderspositie in het Nederlands jeugdkampioen schap schaken in Rotterdam versterkt. In de vijfde ronde re kende hij persoonlijk af met zijn rivaal Geert Ludden uit En schede. Janssen belangrijkste concurrent bleef John van der Wiel, die van Otto ter Haart Joan Baart, de kampioen van vorig jaar, viel iets terug door een remise tegen de Haagse kampioen Piet Mulder. De Lei- denaar Bosch brak zijn partij tegen Douven af. Bosch staat 16de met 1,5 pnt. Stand aan kop: 1. Janssen 4 punten en 1 afgebroken, 2. Van der Wiel 3,5 en 1, 3. De Boer 3,5, 4. Baart 3 en 1. Weer Remise De tweede partij in de eerste verlenging van de tweekamp tussen Spasski en Hort is giste ravond in remise geëindigd. De partij duurde 57 zetten. De par tij was na 40 zetten afgebroken. Door dit resultaat is een tweede verlenging van twee partijen noodzakelijk. De eerste wordt vandaag gespeeld. RAALTE - Door een ruime 87-44 overwinning op Spanje heeft Ne derland zich gisteravond in Raalte vrijwel zeker geplaatst voor de finale-poule van het toernooi om het Europese kampioenschap rol stoelbasketbal. Na twee wedstrij den zijn alleen Frankrijk en Neder land nog ongeslagen in groep B. In de andere groep staat Israël alleen op de eerste plaats. In het duel tegen Spanje kwam duidelijk naar voren, dat het spel van Oranje een grote ontwikkeling heeft doorgemaakt. In- de vorige ontmoeting met Spanje tijdens het EK in Kerpapa (Fra) won Neder land na felle strijd met 42-40. Nu stond het Nederlands team, dat zijn beste spelers regelmatig op de bank hield, bij rust al voor met 37-15. In de tweede helft waren de Oranje hemden helemaal oppermachtig. Via 51-26 en 70-37 werd het tens lotte 87-44. Topscorer bij Neder land werd Henk Makkenzen met 22 treffers. De wedstrijd werd bijge woond door 1500 toeschouwers. Stand in groep B: 1. Frankrijk 2 2 0 4 +91 2. Nederland 2 2 0 4 +78 3. W. Duitsland 3 1 2 4 -56 4. Spanje 2 1 1 3 -21 5. Polen 3 0 3 3 -93 LEIDEN - Twintig turners nemen deel aan de finale van het Neder lands kampioenschap toesteltur- nen voor heren, dat zondag 17 april in de Leidse Vijf Meihal wordt ge houden. De strijd, die georgani seerd wordt door de /5-jarige Leidse gymnastiek- en schermver- eniging Excelsior, begint om 13.30 uur, nadat de deelnemers een uur hebben ingeturnd. Er zal gestreden worden op de volgende onderde len: brug, rek, ringen, vrije oefe ning, paard voltige en springen. Deelnemers zijn o.a.: J.B. Hoorntje (D.F.S. Hoogezand), H. Jager (Turnlust Beverwijk), D. Visscher (Olympia Harderwijk), P. Dekker (De Halter Alkmaar), M. Wevers (K.T.V. Twente Enschede), G.J. Stegehuis (K en V Utrecht), H. Hoogeveen (E en O Emmen), J. van de Kop (Tonido Zoelen), H. Straat man (K.T.V. Twente Enschede), E. Kooijmans (Rapiditas Groningen), K. v d. Scheur (S.V.K. Kesteren), A. Kleiweg (T.O.O.S. Waddinxveen), G. de Ruiter (IJ.G.V. 38 IJsselmui- den), A. Knop (V.O.L.O. Haarlem), G. Meyer (Nijverdal), H.P. ter Metz (V.O.L.O. Haarlem), H. Bergen (DOS. Amsterdam) en G. Verhoe ven (V en K Uden). LEIDEN - Net als vorig jaar wordt er ook in deze paasvakantie een schoolwaterpolotoernooi gehou den. Het toernooi wordt in zijn ge heel op vrijdag a.s. afgewerkt, wordt gespeeld in zwembad de Zijl en niet in De Vliet, zoals nog op de LD-schoolsportposter staat ver meld. MÜNCHEN - Franz Beckenbauer heeft van de voetbalclub New York Cos- mos in de Verenigde Staten een zeer lucratief aanbod gekregen om daar een paar jaar te komen spelen Zoals bekend houdt Pele er binnenkort bij de Cosmos mee op. Beckenbauer heeft echter nog een contract lopen bij Bayem Munchen. Dit werd in 1974 gesloten en loopt tot en met het einde van het seizoen '78-79. Beckenbauerdie onlangs verklaarde bij Bayem nooit meer dan een half miljoen gulden bruto per jaar te hebben verdiendwordt door Bayems voorzitter Wilhelm Neudecker beslist aan zijn contract gehouden. Neudec- ker verklaarde gisteren: "Beckenbauer mag onder geen beding eerder vertrekkenContract is contract. Hij moet dus maar even wachten met het "grote geld" verdienen. Vijfhonderd vrouwen kijken naar ..mode-totaal" LEIDEN - Wie durft te beweren dat kapsel, kleding en make-up niet belangrijk zijn had gistera vond eens in de Stadsgehoor zaal moeten kijken. Ruim vijf honderd vrouwen, en zowaar ook wat mannen, waren "te hoop gelopen" om visagist Jim Engle, kapper Tom Westen (vertegenwoordigd door Jean Marie en William) en manne quins van boetiek Moda Lisa aan het werk te zien. Deze mode-totaal-show in samen werking met Pour Vous Madame-parfumerieen uit Alp hen aan den Rijn, Noordwijk en Leiden werd gepresenteerd door Alice Oppenheim. Jim Engle en de kappers gingen het eerst aan het werk. Engle koos een bezoekster en maakte haar volgens de regels van de kunst op. En hij doet het toch altijd net weer even beter dan je dat zelf kunt). Helaas was de zaal zo groot dat we niet een paar foefjes hebben kunnen le ren. De kappers bouwden een model op vanaf de basis, zodat iedereen kon zien dat er niet van tevoren was "gerommeld" met het haar om alles wat beter te doen uitkomen. Afgewerkt en daarna in modieuze kleding ge stoken was het resultaat bij zonder goed. En tot slot de modeshow, waarin een grote gevarieerd heid van mooie en toch betaal bare kleding werd getoond door ondermeer een van de deel neemsters aan de Miss Holland-verkiezing, de Leidse Suze Emanuel (16). Kleding af gestemd op de modieuze vrouw die eens iets durft te proberen. Voor elk type vrouw was er iets in de show. Voor de sportieve de hele nauwe broeken met daarop mooi gebreide tniien, voor de klassieke een prachtige japon van cëpe-katoen in wit met zwarte 'Griekse' randen langs de zoom en de afwerking van de schouders en voor wie eens iets anders wil een vrij lange jurk van wafeltjes stof met capuchon hals, ingeweven biezen, zakken op de achter kant van de strakke rok met splitten en overal touwtjes Zomaar een kleine greep uit de ruim veertig modellen ook wat eenvoudiger van lijn uit be kende confectiecollecties zoals Cacharel, Daniel Hechter, Jef Banks, en St. Claire. HENRIETTE V. D. HOEVEN LEIDEN - De gemeentelijke finan ciële commissie heeft gisteravond nogal zitten aanhikken tegen een tijdelijke verplaatsing van het ge meentelijk rekencentrum naar de leegstaande Korte Vlietschool aan de Da Costastraat. De bezwaren golden de hoge kosten, die aan deze verplaatsingsoperatie verbonden zijn. Die worden geraamd op een kwart miljoen gulden. De verte genwoordigers van CDA en Vragen PvdA over toegang sportvelden LEIDEN - De PvdA-raadsleden Jan Duivesteyn en Marie-Anne Koning hebben het college van B en W schriftelijke vragen gesteld over de toegang tot het sportvelden-complex Kikkerpol der II. De vragenstellers verwijzen naar de toezegging van het college bij het beschikbaar stellen van een krediet voor de Rijnsburgerweg, dat er spoedig een alternatieve en goedkopere oplossing gerealiseerd zou worden. De beide PvdA-raadsleden vragen hoe het met deze plannen staat en hoe het gefinancieerd wordt. Bo vendien wil men van het college van B en W de toezegging, dat voor het nieuwe voetbalseizoen - augus tus 1977 - een eind aan de onveilige situatie is gekomen. Als dat niet mogelijk is, willen de vragenstel lers weten, wanneer het college dan' wel voor een veilige toegang zorgt? PPR/D'66 in de commissie, de he ren Vink en Beijen en mevrouw Van Akkeren, wilden zich daarom gisteravond nog niet uitspreken voor h'et voorstel wel. Het computercentrum van de ge meente Leiden is op het ogenblik ondergebracht in een van de ge bouwen van de Stedelijke Lichtfa brieken (nu Energiebedrijf Rijn land) aan de Langegracht. Ten ge volge van de bouw van het nieuwe stadskantoor rijzen er diverse pro blemen. Zo zal een deel van het ge bouw waar de computer staat wor den afgebroken. Theoretisch zou het mogelijk zijn, om het rekencen trum daar te laten staan, maar dan zou er in elk geval niet gewerkt kunnen worden tijdens de hei werkzaamheden voor het stads kantoor. Gevolg zou zijn, dat er. pas 's middags om vijf uur begonnen zou kunnen worden. Het personeel zou dan tot één uur 's nachts wer ken, wat volgens wethouder Van Dam ook extra kosten met zich mee zou brengen. Vandaar het plan om het rekencen trum tijdelijk naar een andere plaats over te brengen. Daarvoor kwam het schoolgebouw aan de Da Costastraat in aanmerking. Het ge bouw is echter niet zonder meer ge schikt voor de plaatsing van de ap paratuur. De vloeren zullen verzw aard moeten worden, er moet air- conditionihg komen eri het gebouw mbet beter beveiligd worden dan nu het geval is. Bovendien zal het rekencentrum getransporteerd moeten worden. Dat zal in totaal een bedrag van ongeveer een kwart miljoen kosten. Wethouder Van Dam (Financien): "Ik heb me ook wel verbaasd toen ik hoorde wat de hele operatie zou gaan kosten. Het is dan ook niet een voorstel, dat ik met het meeste ple zier verdedig. Het probleem is, dat andere oplossingen waarschijnlijk bijna evenveel kosten, maar allerlei risico's inhouden, die we niet kun nen becijferen". PPR/D'66-raadslid Beijen was met de gekozen oplos sing weinig gelukkig. "Het is maar een oplossing voor een jaar en de voorzieningen die er getroffen worden, zullen na dat jaar nauwe lijks meer zinvol gebruikt kunnen worden". JUBILEUMDAG HUISVROUWEN LEIDEN - Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de afdeling Leiden/Oegstgeest van de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen wordt op donderdag 21 april een jubileumprogramma afge werkt. Het begint die dag met een ontvangst in het verenigingsge bouw aan het Noordeinde. Om tien uur 's ochtends volgt voor de leden een rondvaart door de Leidse grachten en een bustocht over het Waardeiland. Na afloop wordt in de Stadsgehoor zaal de lunch gebruikt en is er gele genheid voor het houden van toe spraken. Om twee uur precies be gint het cabaret "Spiegeltje, spie geltje aan de wand", door Wieke Muiier en Jos Thomasse. Ter afslui ting van de festiviteiten op die dag wordt de vereniging om half vijf 's middags in het burgerzaal van het stadhuis ontvangen door B en W.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13