Stella zingt huilend haar levenslied DAF IN DISCREDIET Beroemde stemmen in Holland Festival [[§^[.progmmma i DINSDAG 5 APRIL 1977 -CmEBSBHB» AMSTERDAM - Het opval lendste programma onderdeel van het Holland Festival 1977 is ongetwijfeld het folk-festival, dat van 7 tot en met 11 juni in Rotter dam gehouden zal worden. In samenwerking met het Holland Festival hebben de directies van De Doelen en de Rotterdamse Kunststich ting niet minder dan een vij fentwintigtal groepen en so listen gecontracteerd, waar onder de befaamde Engelse groep Fairport Convention, de Body Band en Alain Sti- vell. Het verdere programma van het Holland Festival vindt gewoon tegetrouw een zwaartepunt in de muziek. Het centrale thema van dit festival, "de menselijke stem", heeft de programmama kers er toe gebracht een aantal beroemde zangers en zangeres sen naar Nederland te halen: on der anderen de Italiaanse bariton Tito Gobbi (de hoofdrol in Pucci ni's opera "Gianni Scicchi"), de Amerikaanse sopraan Grace Bumbry (zij zingt Italiaanse ope- raéria's met het Concertgebou workest, 18 juni in de RAI) en de Amerikaanse mezzosopraan Frederica von Stade (aria's van Mozart en Rossini met het Rot terdams Philharmonisch Orkest op 10 juni in de Doelen). Edo de Waart zal in alle drie de gevallen dirigeren. Puccini's Gianni Schicchi" wordt gecombineered met een andere eenacter van deze componist, namelijk "II Tabarro". Behalve de Puccini-produktie ver zorgt de Nederlandse Operas tichting ook de wereldpremière van de opera "Axel", gezamenlijk gecomponeerd door Reinbert de Leeuw en Jan van Vlijmen. De tekst van Harry Mulisch is geba seerd op het gelijknamige drama van Villiers de l'Isle Adam. De menselijke stem wordt ook col lectief ingezet. Beroemde koren als The King's Singers en het Col legium Vocale uit Gent treden op en het koor van de Keulse om roep komt op voor het slotcon- cert 23 juni naar Rotterdam om met het Rotterdams Philharmo nisch Orkest het omvangrijke nieuwe werk "Coro" van Berio uit te voeren onder leiding van de componist. Hedendaagse muziek staat ook op een programma van het Concertgebouworkest: Escher, Loevendie en de Houdini-symfonie van Peter Schat (12 juni in het Concertge bouw). Concerten Het aandeel van het Residentie- Orkest staat dit jaar geheel in het teken van jeugd- en familiecon certen die op diverse plaatsen in Den Haag worden gegeven. Op het programma onder meer Pro- kofjefs "Peter en de wolf' en het instructieve Amerikaanse stuk "Tuby the Tuba" met Martine Bijl. Op 3 juni speelt het Residentie- Orkest in het Nederlands Con gresgebouw o.m. "Tubular Bells" van David Bedford, een stuk van 51 minuten, gebaseerd op pop muziek van Mike Oldfield. Eveneens tot Den Haag beperkt blijft het optreden van de ver maarde komische Oper Berlin. In het Nederlands Congresge bouw worden twee voorstellin gen gegeven van Mozarts "Le nozze di Figaro", een produktie die nog geregiseerd is door Wal ter Felsenstein, inmiddels over leden. Ballet Het Nationale Ballet presenteert zich in het Holland Festival met een serie uitvoeringen van "'gi- selle De aard van de bijdrage van het Nederlands Danstheater aan het festival is op dit moment nog niet bekend. Voorts twee ensembles uit New York: Jennifer Muller and the Works en de Joyce Dance Com pany. Jennifer Muller maakte in 1975 ook in Nederland naam met haar avondvullend roek-ballet "Strangers", op het repertoire genomen door het Nederlands Danstheater Van de buitenlands theatergroepen die deelnemen aan het Holland Festival noemen we de Birming ham Repertory Theatre Com pany met "Measures for measu re" van Shakespeare. Shakes peare - maar dan een collage uit zijn stukken - staat ook op het programma van de uit New York overkomende groep For Colou red Girls. Tenslotte uit Frankrijk het ensemble Carolyn Carlson "et la groupe de recherche du theatre de l'Opera de Paris". Als Nederlandse kleine zaal- produktie zal tijdens het Holland Festival "De Knop" worden uit gebracht, een vorm van totaal theater, naar een idee en teksten van Harry Mulisch. Paco Pena Dat de Spaanse gitarist Paco Pena in het festivalpakket te vinden is, Grace Bumbry mag nauwelijks verbazing wek ken. Paco Pena lijkt langzamer hand een abonnement te hebben op optredens in Nederland en is bruikbaar voor ongeveer elk ge varieerd cultuurevenement. De Oostduitse zangeres Gisela May is daarentegen geen vaste gaste op de Nederlandse podia. Het Holland Festival-thema "de menselijke stem" geeft de aan leiding om Gisela weer eens naar Nederland te halen. Met haar specialiteit: het zingen van liederen op teksten van Brecht. Rode rozen van Johnny Hoes "Stella" heet eigenlijk Adrie Tuinsma, zingt al een kwart eeuw, woont in Capelle aan den IJssel en is verheugd op weg naar grote nationale roem. Haar „levenslied" klinkt ongeveer hetzelfde als de liederen waarop de Zangeres zonder Naam ons al zo lang heeft getracteerd, ze is zo volks, volkser kan het niet. Omdat Johnny Hoes ruzie kreeg met Mary Servaes, de Zangeres zonder Naam, viel Adrie Tuin- i j -ï j T j, ,,de bostella een modedans was sma plotseling in de prijzen. Johnny vindt het dan ook ze was in de jaren vijftig een popu prachtig dat Adrie, alias Stella, ook bekend als de Onbe- laire Nieuwediepse die succes kende Zangeres, inderdaad zachtjes begint te snikken als oogstte als amateur-cabaretière ze geheel en al glissando zingt: „Oh, was ik maar dood" Stella Tuinsma: "Ik leef n i droomwereld Adrie komt uit Den Helder („Ik ben een echte Nieuwediepse"), waar ze ook de korporaal-schrijver van de Marine ontmoette met wie ze huw de. In 1958 was er een groot marine-feest met het orkest van Harry de Groot en een zangwed strijd voor drie dames en drie he ren. „Als ik muziek hoor begint m'n hart te kloppen", vertelt ze ons. „Mijn man zei: blijf jij maar zitten, maar dan ga ik juist. De zaal begon te juichen, want ze kenden me daar goed. Ik was de laatste en wilde „Net als toen" zingen, het grote succes van Corry Brokken. Er was een marktkoopman die zei: dat vrouwtje lijkt op Corry Brokken, van mij krijgt ze een kam bananen cadeau. Er waren zo'n achthonderd mensen in de zaal. Het orkest zette in: veel te hoog. Ik draai me om en zeg: jongens, stop es even... ik ga beginnen en jullie volgen maar. Toen was het ijs gebroken. Ik won de eerste prijs, die bestond uit een plaatopname en drie pakjes sigaret ten". Poppink De man die in haar muzikale leven een zeer grote rol heeft gespeeld is Als „Onbekende Zangeres" maakte ze bij Artone een elpee onder de titel „Successen van de Zangeres zon der Naam"; de betraande stem, iets zachtzinniger dan die van de Zan geres zonder Naam zelf, haalde de hitlijsten niet. Met Corry Brokken, Cees See, Henri Knap, Jan Goris- sen en Rinus van Galen werkte ze voor de Marine-welzijnszorg, maar nadat Cees See daarover een ver haal had gepubliceerd in De Waar heid, werd het gezelschap geboy cot. De koude oorlog was nog niet uitgewoed. „Ik heb altijd achter het ken en velen vergeleken Adrie met net gevist" vertelt ze, „terwijl ik er de Zangeres zonder Naam. Haar toch alles voor over had. Wim Pop- vroegere artiestennaam was „Stella pink zei altijd: Denk erom Adrie, Bos", een trouvaille in de tijd dat als ik er straks niet meer ben moet de in 1961 helaas zo jong overleden Wim Poppink, indertijd bekend als muzikant-humorist bij het Vara- dansorkest The Ramblers. „Wim Poppink geloofde enorm in me, hij heeft me geleid" vertelt Adrie. Maar tot voor kort had ze weinig geluk. Dan weer werd ze vergeleken met Tante Leen, zodat Phonogram geen belangstelling meer had voor haar zang, dan weer was ze net Vera Lynn, ook leek ze al op Corry Brok je toch doorgaan. Eenmaal zal het succes komen. Wim Poppink was hartpatiënt". Zes jaar lang heeft ze niets gedaan en nu ineens leeft ze in een droom wereld, dankzij Johnny Hoes. Van hern kreeg ze twintig rode rozen na haar optreden in „Op losse groe ven" voor de televisie, van de Tros kreeg ze er nog een bouquet bij: haar elf-hoog flatje is een en al fees telijkheid. „Daar stond ik tussen de grote sterren, als oudje" overdrijft ze, „het was zo fantastisch. „Moe der, ik kan je niet missen", heb ik huilend gezongen. Twee grote ke rels liepen huilend weg...maar ja, een had net z'n moeder verloren". Haar zang heeft geen andere ach tergrond dan haar enthousiasme: zangles heeft ze nooit gehad en ze kan geen noot lezen. Maar „Ik zing In toneelstuk van Sater: ADVERTENTIE n Ongewoon goede Bourgogne Deroye a Beaune I Bourgogne Grand ^Ordinaire Ongewoon laag geprijsd. Voor nog geen zeven gulden te koop bij 600 ..DELCAVE" slijters I en wijnhandelaren j herkenbaar aan het vignet op de deur. LEIDEN - Niet ontkend kan wor den dat de toneelgroep 'Sater' gis teravond met het geruchtmakende stuk over DAF in de Leidse schouwburg verbazend openhartig toneel bracht. Er wordt toch maar even in concreto beweerd, dat de familie van Doorne in de oorlog "goed fout" is geweest door met grote regelmaat overvalwagens voor de Duitsers te maken. Ook zou DAF trucks naar hêt noorden ver plaatst hebben toen Canadezen Zuidelijk Nederland dreigden te veroveren. Maar ook Philips wordt 'en passant' niet ontzien. Van dit andere familie bedrijf uit het zuiden des lands wordt in het stuk beweerd, dat het grote hoeveelhe- Elckerlyc afgelast AMSTERDAM - De voorstelling van het vijftiendeeeuwse spel ''Elckerlyc" waarmee Carel Briels in de paasweek zijn 40-jarige regie jubileum wilde vieren, zijn afgelast. "Elckerlyc" is vrijdagavond in Til burg in première gegaan en speelde zondagavond in een goed bezette Stadschouwburg in Utrecht, waar burgemeester Vonhoff de jubilaris lof toezwaaide. De voorstelling in Den Haag die zaterdag j.l. zou plaatsvinden, werd afgelast wegens te weinig belangstelling. Carel Briels: "Wij moeten stoppen omdat de culturele belangstelling voor dit geweldige stuk onvol doende blijkt. Ik heb tegen de stroom op willen roeien en dat is helaas niet gelukt". den gloeilampen heett vervaardigd voor de Duitse concentratiekam pen. Je gaat zo'n reclame over een Philips-lamp met een modern lichtvenster dan toch wel met an dere ogen bekijken. Ook de rege ring komt er niet zonder kleer scheuren af. Voordat de spelers ook maar een woord gezegd hadden, staat met grote letters op een aantal borden te lezen, dat de werklozen bedreigd werden met het inhouden van hun uitkering wanneer zij wei geren voor de Duitsers arbeid te verrichten. Met betrekking tot de schuldvraag is de volgende passage zeer treffend. Man: 'Meneer Van Doorne kan in de oorlog nooit fout zijn geweest, want hij is later door de zuiveringscommissie (waar hij zelf deel van uitmaakte - B.K.) van alle braam gezuiverd". Vrouw: "Maar dat gebeurde toch achter ge slote!» deuren". Man: "Wat wil je daar nou in hemelsnaam mee zeg gen, in Rusland gebeurt zoiets toch altijd achter gesloten deuren". Over de spelinterpretatie kan ik kort zijn. Alle spelers en speelsters, inclusief Ineke Cohen en Yolly van Kan, die onverwachts de rollen van mevrouw Emma en Mary moesten overnemen, beheersen hun tekst goed tot zeer goed. De zinnen zijn ADVERTENTIE bijna afgemeten kort. De belichting was ronduit waardeloos. Op een gegeven moment moest zelfs de vrouw van Van Doorne een kunst matige pauze inlassen, omdat het licht van een spot ten onrechte he lemaal was weggedraaid. Ook de volgorde van de dialogen leek hier en daar wat te wensen over te laten. Maar wat er gezegd concreet ge zegd wordt is van een directheid, die zijn weerga niet kent. De per schef van DAF, negeert namens de directie van DAF dit stuk bewust om geen "onnodige" publiciteit los te maken.Duidelijke taal? Bert Koekebakker Prijs voor Bob Uschi stex hoort thulsl Chemische Fabr.'Schiedam' 010-26.47.56 HILVERSUM - De NOS- radiomedewerker Bob Uschi heeft met zijn eigen Duitse versie van zijn radiodocumentaire "Weerzien met Aqua de Dios" de Westduitse jour- nalistenprijs 1976 gewonnen. Bondspresident Walter Scheel zal op 28 april deze onderscheiding uit reiken in Bonn. De journalisten- prijs wordt jaarlijks toegekend, af wisselend aan leden van de schrij vende pers en radio- en tv- journalisten. De prijzen hebben be trekking op culturele bijdragen. 18.15 - Inleiding tot de ontwikkelingsproblematiek (TELEAC) 18.45 - Bereboot (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - De Plem-Plem Brothers (VARA) 19.20 - Voorwaarts en niet vergeten, docum. (VARA) 19.55 - 2 voor 12 (VARA) 20.35 - FC Avondrood (VARA) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Groot uur U (VARA) 23.20 - Journaal (NOS) NEDERLAND 2 - 18.45 - Kortweg (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 - AVRO's Toppop (AVRO) 20.00 - Journaal (AVRO) 20.25 - Nacht van het hart (AVRO) 21.25 - Edward VII (AVRO) 22.20 - Televizier Magazine (AVRO) j 23.05 - Journaal (NOS) Ellende op het water beide netten waren er gisteravond op hetzelfde moment vol van. De VARA stortte in „Tussen wal en schip" de problemen van een binnenvaartgezin over ons uit en de NCRV deed het nog een graadje erger met de rampzalige stranding van de tanker Torrey Canyon en de daarop gevolgde lozing van tienduizenden ton nen olie. Tien jaar geleden overkwam vooral Engeland die rampspoed en Jan van Hillo zette er - voor de negentiende maal in zijn serie (het vervolg komt in het najaar.- „even de tijd voor stil". In zijn voor spelbare stramien van toenma lige Filmfragmenten en eigen tijdse interviewtjes met mensen die er bij betrokken waren of er iets vanaf weten, werd ons het gevaar van het olietransport over zee weer eens ingeprent. Volbeladen schip, verkeerde koers, incompetente beman ningsleden, rots onder water, stranding. Vuile kusten, een niet-geslaagde poging van Ne derlandse bergers, tientallen miljoenen guldens schade. Een ietwat melodramatische aan pak^vaneenprobleemdatniet of nauwelijks valt op te lossen. Internationaal moet er iets ge beuren: betere schepen, erva ren opvarenden, meer toezicht, doelmatiger oliebestrijdings middelen. En internationaal is er - mede door de ondergang van de Torrey Canyon - ook wel iets van de grond gekomen, maar rampen met olietankers blijven niettemin reeel. Ook voor onze eigen kust, waar - „De tijd stond even stil" leerde het - geen goed rampenplan tegen opgewassen is. In 1967 slaagde men er niet in de olie van de Torrey Canyon op te lossen. Niet anders was het gis teravond met het probleem om zo'n ramp te voorkomen. Na de Torrey Canyon zijn er al weer nieuwe gevolgd; de oplossing blijft zoek. Want dit soort catastrofen kan altijd gebeuren, dat staat als een paal boven water. We vliegen, we rijden, we varen, met alle ri sico's van dien. Varen ook met olie, om te kunnen vliegen, te kunnen rijden. Met z'n allen. Het is niet anders, de tijd kun je nu eenmaal niet stilzetten. Bram Oosterwijk In AVRO's Televizier Magazine vanavond een gesprek met een Nederlandse journalist Willem Oltmans naar aanleiding van diens onthullingen over de zaak-Kennedy voor een Amerikaanse onder zoekscommissie. Verder is er informatie over de afwikkeling van de schadeclaims in verband met de vliegramp op Tenerife, mede ge- zien de hoge Amerikaanse vorderingen van smartegeld. een liedje op proef en dan staat het er gelijk op". Plakboeken In 1959 maakte ze bij Artone als De Onbekende Zangeres zes singles. „Die liepen aardig. Maar toen werd ik uitgezonden naar Curacao en toen ik terugkwam, had Artone De Zingende Tramconductrice voor mij in de plaats genomen".In 1963 maakte ze een elpee bij Phonogram en eventjes leek het, alsof ze echt beroemd zou worden. In plakboe ken zien we allerlei knipsels en fo to's, terwijl we luisteren naar „Als moeder teveel is" en als we de plakboeken hebben doorgekeken komt er een ander boek tevoor schijn. Daarin blijken gedichten te staan, geschreven door Adrie Tuin sma. „Moeder, je zoon moest naar Vietnam ach het was toch maar een zwarte jongen maar God heeft ook hem geschapen met een hart, ziel, een geest en longen om te ademen ae stof van de hete oorlog etc. Met beheerste stem draagt ze een vers voor, ze blijft haar ontroering de baas. Even later, als ze gepo seerd heeft met de rode rozen van Johnny Hoes (bril af, neus gepoe derd) vertelt ze dat Johnnv altijd al van haar bestaan heeft afgeweten. „Jacqueline Hoes (de dochter van Johnny) zingt liedjes van mijn sing les, bij voorbeeld „Als moeder te veel is". Ze maakte bij Hoes een proefopname: „From the time you say goodby". „Ik sta wel twintig centimeter van de microfoon af' zegt ze. „Wim Poppink heeft dit al lemaal niet meer mee mogen ma ken..." Haar eerste plaat bij Hoes maakte ze in maart: „In mijn ogen kun je lezen". Ze wordt een „waar dig opvolgster" van de Zangeres zonder Naam genoemd, met „min stens zoveel talent". Ze zegt: „Ik weet niet wat er gebeurt op 't o- genblik..." ADVERTENTIE Kom op woensdag naardeKeukenhqf f\ l Elke woensdag I is het gezinsdag IsJI op de Keukenhof. f Kinderen t/m 12 jaar gratis toegang, onder geleide van hun ouders. Laat ze vrij en blij genieten van het ónderen bonte kleuren- (ont!.n9oildcrs) spel. Van de bloemen, de HILVERSUM I d»nsdag 5 april P.P. 18.19 Uit zending van de P.V.D.A. AVRO. 18.30 Nws. 18.41 Per Saldo: zakelijke bespie gelingen waarin het maandoverzicht Beursplein 5. 18.55 Tussen Helsinki en Belgrado (2). NOS. 19.15 (S) Accoord. Kroniek van de amateuristische mu ziekbeoefening. AVRO: 20.00 (S) Pro menade Orkest. 20.32 (S) Hoogtepunten uit operettes. 21.00 Recht in eigen hand. 21.35 (S) Yesterday Progr. van bekende grammofoonplaten uit de 50-er en 60-er jaren. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) Dichter bij de muz. Internatio nale liedjes. 23.20 (S) AVRO Skymaster show. 23.55 Nws. HILVERSUM II 18.00Nws. KRO 18.11 Echo. 18.50 (S) Op vleugels. 18.50 Verkenning. 19.00 (S) Zin in muziek. 19.30 Voor de verandering, gezinscate- cheseprogr. 19.45 Kerk in meervoud. 20.00 Nws. 20.05 Omroepparochie. 20.20 (S) Kerkorgelconcert. 2110 (S) Klassieke muz. 21.30 Spektakel. NOS. 23.00 (S) Met het oog op morgen met om 23.05 Aktuali- teitenoverz. Radio-TV. 23.20 Den Haag Vandaag. 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan... yoga. 23.55 Nws. HILVERSUM in NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA 19.02 (S) Poprekonstruktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Popdonder met muziek en informatie' 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nacht drie draai. 2.02 (S) Help. Voor werkers in de verzorgende en verplegende beroepen. 3.02 (S) Peter Holland. 5.02 (S) Truck, progr. voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM I woensdag 6 april TROS: 7.00 Nws. 7.02 Rustig bijkomen. 7.30 Nws. 7.42 Aktua-ochtendeditie. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8.45 (S) Kom er maar eens by. Gesprek en klassieke muz. 10.00 (S) Een oude hit in nieuwe snit. 10.30 Nws. 10.33 (S) Toeija-Toernee. Streek-in. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ak- tua. 13.00 (S) Hoogtepunten uit musicals. 13.30 (S) Sport na sport. 14.00 (S) Specia liteiten a la carte. 15.00 (S) Als dat zou kunnen. (15.30 Nws.). 16.30 (S) Kern punt. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Wereld Gezondheidsdag 1977. Keukenhof Kleuren vragen om Kodakfilm HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 In de Roode Cirkel. (8.00 Nws.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Accordean-orgel met zang. 10.00 Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 Johan van Minnen-Ombudsman. 11.15 Even „terug" draain. 12.00 Voorschoten- Central. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.30 Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 Nathalie. 17.00 Metro- pole Orkest. 17.55 Mededelingen SOS- en politieberichten. HILVERSUM III KRO: 7 .02 (S) Drie op je boterham, muziek en informatie voor de werkmens. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 11.58 (S) Bericht Vastenaktie. 12.03 (S) Drie tussen de middag, om de KRO kiesschijf. 14.03 (S) Popkontankt. de Theo Stokkink-Show. In het tweede uur een special over The Tubes. 16.03 (S) Hitmeesters. HILVERSUM IV NCRV: 7,00 Nws. 7.02 (S) Het levende woord. 7.08 (S)Te Deum Laudamus. 7.30 (S) Preludium. 9.00 Nws. 9.02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet. Aansluitend 11.35 Platen- nieuws. 12.00 (S) Pianowerken uit de Romantiek van Chopin. 12.30 (S) Zan gersportret. 13.00 (S) In de schaduw van werken van Frantisek Ig- naz Antonin 'lxima. 14.00 Nws. 14.02 (S) Een uur natuur. 15.00 (S) Vertolkers be luisterd. 16.00 (S) Passieconcert. 16.30 (S) Muziek van eigen tijd. DUITSE TV DUITSLAND I dinsdag 5 april 14.00 Journaal. 17.15 Journaal. 17.20 Mu- ziekprogr. (Regionaal progr.: NDR: 10.30 Sesamstrasse. WDR: 10.30 Sesamstras- se.). dinsdag 5 april na 18 uur 18.05 Sechs Ba ren mit Zwiebel. 18.45 Kinderprogr. 18.55 Journaal. (Regionaal progr. NDR: 19.00 Inspektion Lauenstadt. 19.30 Ac tualiteiten. 19.45 Zandmannetje. 19.55 Nordschau-Magazin. 20.26 Inspektion Lauenstadt. 20.50 Programmaoverz. WDR: 19.00 Ragionaal nws. 19.05 Pro grammaoverz. en tekenfilm. 19 10 Ein Haus fur uns. 19.40 Ein haus fur uns. 20.15 Hier und heute. 20.45 Amusement- sprogr.). 21.00 Journaal en weerber. 21.15 Amusementsprogr. 22.00 Boule vard Baden-Baden. 23.50 Journaal, commentaar en weerber. DUITSLAND II 17.30 Progr. voor de oudere gene ratie. 18.00 Journaal. 18.10 Reportages. 18.40 Actualiteiten en muz. 19.20 Kimba, der weisselowe. 19.50 Barbapapa. 20.00 Journaal. 20.30 Mein Bruder hat einen prima Bruder. 22.00 Journaal. 22.15 Duits allerlei. 23.00 Cul tureel magazine. 23.45 Wereldkam pioenschappen tafeltennis. 0.45 Jour- DUITSLAND III 19.00 (K) Sesamstrasse. 19.30(K)Telecol- lege. 20.00 (K) Klaas Vaak. 20.05 (K) Voor Griekse gastarbeiders. 20.15 (K) Praten en laten praten, rhetorische communica tie. Deel I: Gesprek en conversatie. 20.45 (K) Nieuws uit de regio en commentaar. 21.00 (K) Journaal 21.15 (K) Schapen, hoefwild en zwarte olie, reportage over een opvoering door de reizende Schotse toneelgroep 7:48. 22.45 (K) Hartpatiën ten die met een kunstmatige stimulator hebben leren leven. 23.30 (K) Erben, tv- film van Walter Vogt met Hilde Krahl, Anneliese Romer, Erwin Parker en Ro bert Tessen, - Een rijke zakenman heeft zijn vermogen nagelaten aan twee vrou wen, een vroegere vriendin en een ver pleegster. Bij overlijden van de een, erft de ander alles....! 19.00 (K) Sesamstrasse. 19.30 (K) Progr.-overzicht. 19.35 (K) Voor Griekse gastarbeiders. 19.45 (K) Serie over sexualiteit (2) 20.15 (K) Gymles met Re- nate Ebermann en de popgroep Condor. 20.30 (K) De bedrijfsraad (1). 21.00 (K) Journaal. 21.15 Zie WDR. SDR/SWF/SR: 18.25 (K) School-tv. 19 00 (K) Sesamstrasse 19.30 (K) Telecollege. 20 00 (K) Klaas Vaak. 20 05 (K) Voor Griekse gastarbeiders. 20.15 (K) Basi scursus latijn (1; herh 20.30 (K) Biolo gie van de zee (2): Bouwers en vernielers van het rif. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Film van Joachim Peters over auto-vrije binnensteden die steeds meer terrein winnen. 22.00 (K) Duizend jaar grego riaanse liturgie in het Eifel-klooster Himmerod van de Cisterciënzer monniken. 22.45 (K) Ps en nieuws. BELGISCHE TV dinsdag 5 april 18.00Teken- filmsene. 18.05 De witte steen. 18 30 Re portage. 19.00 Tienerklanken. 19.40 Me dedelingen. 19.45 Journaal. 20.15Tussen wal en schip. 21.05 Informatief progr. 21.55 Jazz. 22.20 Het vrije Woord. 22.50 Journaal. T.V. WOENSDAG NEDERLAND 1 15.00 Dierenverzorging (Tele- ac) 15.30 Kijkdoos (NCRV) 16.40 Lappenkat (NCRV) 17.00 Popeye (VPRO) 17.06 Laurel en Hardy (VPRO)

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5