Pleidooi voor woonwagens m ..De Spinbaan" „Laurens en Thomas' wint dichtersbal eidse agenda Zakkenrollerij op de weekmarkt Radiopiraten aangehouden in Oegstgeest Veel bezwaren tegen bestemmingsplan Dronken automobilist ramt koffiehuisje WASSENAAR - Tegen het Wassenaarse be stemmingsplan "Spinbaan", dat voorziet in de bouw van een flink contigent woningen in de kern van het dorp, zijn tot nu toe 45 bezwwar- schriften ingediend. STAD EN RAND LEIDEN - In tegenstelling tot wat zaterdag werd vermeld zal het grof vuil in de wijken 20 en 26 niet aan staande vrijdag, maar morgen dinsdag, worden opgehaald. Dit in verband met het feit dat geen van de gemeentelijke diensten op Goede Vrijdag werkt. Aanstaande dinsdag wordt derhalve grofvuil opgehaald in de navolgende stra ten: wijk 20: Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizingastraat, Uhlenbeckkade, Colenbranderstraat, Meyerskade, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals traat, Dozystraat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr.brug tot Wilhelminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat, wijk 26: Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelmina brug tot Rhijnvreugd), Rhijn- vreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park "Die Leythe", Roomburger- weg, Aarstraat, Meerburgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, IJs- selkade, Kasteelhof Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwede- straat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaarnestraat, Lekstraat, Castel- lumweg. Uit de etalage van Deko aan het Levendaal zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag twee filmcamera's met een waarde van bijna f 1500,- weggenomen. De camera's zijn weggenomen na vernieling van de Dertig van die bezwaren komen Over het trottoir langs de Kerk- i bewoners van de Kerkstraat, die voor de aanleg van een trot toir langs de Kerkstraat pleiten. Verder heeft men bezwaren tegen de bouwhoogte in het plan en tenslotte pleiten de bewoners van de Kerkstraat voor meer speelgelegenheid. Daarnaast liggen er twee bezwaren van organisaties van woonwa genbewoners, die bezwaar ma ken tegen het feit dat er geen lo- katie voor een woonwagen kampje in het plan is opgenomen. B en W antwoorden daarop dat er al ruimte voor woonwagens aan de Ruigelaan is en dat men voor alsnog geen aanleiding ziet om een tweede standplaats in te rich ten. straat delen B en W van Wasse naar mee dat die zaak opnieuw bekeken zal worden. Het opne men van speelgelegenheid is naar de mening van het Wassenaarse college een zaak om bij de afron ding van het plan te bekijken. Winkeliers uit de Langstraat heb ben moeite met het feit dat het in het plan opgenomen parkeerter rein slechts één uitgang heeft. Men vreest daardoor een overbelas ting van de Kerkstraat. B en W antwoorden daarop dat De Spin baan voornamelijk zal worden ingericht als woonerf. Door het maken van meer uitgangen voor het parkeerterrein vreest men sluipverkeer door de wijk aan te trekken. Ben W van Wassenaar menen dat er voldoende ruimte voor woonwagens is op de standplaats aan de Ruigelaan en zien daarom geen reden voor inrichting van een standplaats in "De Spinbaan". WASSENAAR - Direct na de paasdagen gaat in Wassenaar de eerste paal de grond in voor een complex van 28 villa's bij het recreatiepark Duinrell. De 28 villa's worden - in op dracht van particulieren - ge bouwd door de Haagse aanne mingsmaatschappij Erica, naar ontwerp van het architec tenbureau Cusell en Witlems BV in Den Haag. Het complex (te kening onder) moet in de zomer van 1978 klaar zijn. LEIDEN - Twee inwoonsters van Leiden zijn zaterdag op de weekmarkt door zakkenrollers van hun geld geroofd. Uit de jaszak van een 25-jarige studente verdween een portemanne met f 160,-, toen ze de markt op de Hooglandskerkgracht bezocht. Een 22-jarige Leidse heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een portemon nee met f 75,-. Het meisje, dat op de Nieuwe Rijn boodschappen aan het doen was, werd bovendien van een gouden armband beroofd. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid-, West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvormen, alle groepen van 8-10 Witte Poort kazeme, Noordeinde 2a adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm. 12.30 uur nam. Stadsgehoorzaal, generale repetitie Mattheus Passion van J. S. Bach, door het gemengd en jongenskoor "Ex Animo" en het Utrechts Sym fonie Orkest, 7.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafeltennis, sport en spel, improvisatie-theater, fotocursus beginners, boetseren, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, toneelgroep Sater met "Opkomst en neergang van een Hollands familiebedrijf', 8.15 uur nam. Steenschuur 6, Paaswijding van het Spiritisch Gen. Leiden, 8 uur Sociëteit Minerva, politiek forum, 8 Holiday Inn, bijeenkomst DS '70 met Drees jr., 8.30 uur nam. Stadhuis, commissie algemene be stuurlijke aangelegenheden, 8 uur Leonardushuis, Haagweg, bijeen komst Ned. weduwen en weduw naars bond, 8 uur nam. Apotheken Voor spoedgevallen wordt de avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, waargenomen van 1 tot 8 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein, Leider dorp, tel.890000. WARMOND - Een 23-jarige Hagenaar, J. van M., heeft gisteren het War- mondse koffiehuisje „de Blokhut" gedeeltelijk geramd toen hy onder invloed op het Oosteinde reed, van de weg af raakte, de Blokhut inreed en over de kop sloeg. Het koffiehuisje raakte door dit ongeluk een hele hoek kwijt; ook werd schade aan het interieur toegebracht. De bestuurder zelf, wiens auto in het bollenland tot stilstand werd gebracht, kwam met de schrik vrij. LEIDEN - Ter afsluiting van de boekenweek organiseerde de Literaire Workshop van het Leids Vrijetijdscentrum za terdag een dichterdebutantenbal waarbij Leidse amateur- dichters hun gedichten (ze moesten over Leiden gaan) voorlazen en ter beoordeling voorlegden aan een jury be staande uit Manuel A. Kneepkens, Anton Korteweg en Frank Koenegracht. De avond werd. op spitse wijze, ge presenteerd door de Leidse dichter Boudewijn Büch, die in een met kaarsen verlichte zaal met op de achtergrond zwoele „candle light" muziek in een huiskamerdecor een Bloembakken leeggehaald LEIDEN-Twee 19-jarige jongens, één uit Warmond en één uit Wou- brugge, werden in de nacht van za terdag op zondag op heterdaad be trapt, toen ze bezig waren een aan tal bloembakken op de IJsselmeer- laan leeg te halen. De politie hield het tweetal aan en maakte proces verbaal op. typisch „onder ons" sfeertje creëerde. Dat „onder ons" kwam niet alleen door het optreden van Büch maar ontstond ook door de geringe publieke belangstelling. Misschien dachten de wegblijvers dat men of dichter of dichter- debutant moest zyn om deze avond te waarderen. Zy kregen ongelijk. Het werd een avond vol begrijpe lijke poëzie van allerlei niveaus trekking en stijl. De twintig deel nemers hadden ieder een eigen „ge luid", maar het viel wel op dat vele van hen de afbraak van de Leidse binnenstad met lede ogen volgden. Een speciale vermelding verdient Rik Hasselbach, die met zyn „poë zie van de straat" en met name met zyn gedichten: „Haarlemmer straat" en „Kleur" en duidelijk ei gen inbreng had. Hij kreeg een wat lage achtste plaats. Annelie Hart- In ziekenhuis na vechtpartij LEIDEN - Bij een vechtpartij in de Janvossensteeg zijn zaterdagavond twee Leidenaars van resp. 23 en 30 jaar gewond geraakt. De jongste van het tweetal kreeg een messteek in zijn buik, de oudste een wond aan zyn rechterschouder. Beide vechtersbazen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hun toestand zou niet ernstig zijn. De politie kon vanochtend niet meedelen waarover de ruzie ging. Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di en wo. 11.00-12.00 uur, do. 13.30-20.00. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23, Sassenheim, tel 02522- 12022. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17 00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwyk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Leidse Rechtswinkel Debutantenbalpresentator Boudewijn Büch (midden) met de prijswinnaars van de poëziewedstrijd, Laurens van Zijp (rechts) en Pieter Thomas, samen opererend onder de schuilnaam Laurens Thomas. wijk kreeg de eenmalige „Manuel- keepkens prijs" voor de persoon lijke waardering van de auteur. De prijs voor de beste pseudoniem ging naar K. Sint Vuistje. In het land der blinden De troostprijs ontving Johan de Kier met een keu rig gedicht „Nostalgies Relativis me" over zoete en wrange jeugd herinneringen. Mevrouw Lam- brechts kreeg de derde prijs. De verrassing van de avond werd Hans Bos, die terecht de tweede prijs in de wacht sleepte en misschien wel hoger verdiende. Vooral zijn ge dicht over Zuid-West viel erg op door de eenvoud en grappige schets. De eerste prijs ging naar de wonderlijke combinatie van twee dichters die samen onder de naam Laurens Thomas hadden inge schreven. Achter deze pseudoniem gaan Laurens van Zijp en Pieter .Thomas schuil. Zij werden names de jury door Anton Korteweg ge prezen om hun prille technische Sprookjesland De openbare lagere Apollo- school (Strausspad In Leiden) organiseert morgenavond een feestavond onder het motto "Sprookjesland". De kinderen zullen in dier voege verkleed naar school gaan. Ook ouders en oud-leerlingen zijn welkom. De aanvang Is zeven uur. Oude of nieuwe tijd? Het Is geen wonder dat men zijn heil gaat zoeken In feestavonden met sprookjes. De oorsprong wordt immers onder onze voeten weggemaaid. Protestbijeenkomst De Indonsiè-Werkgroep Lei den organiseert vanavond in het Antonius Clubhuls (Lange Mare 43, Leiden) een protest en informatiebijeenkomst tegen de IGGI-conferentie, die op 5 en 6 april in Amsterdam wordt gehouden onder voor zitterschap van minister Pronk. Op deze conferentie zal worden vastgesteld hoe en in hoeverre er hulp zal worden verleend aan Indonesië voor 1977/-78. Op de bijeenkomst in Lelden spreken prof. W. F. Wertheim (Komité Indonesië) en Roger Tibbett, voorzitter van Tapol, de Engelse organi satie die zich inzet voor de po litieke gevangenen in Indone sië. De avond wordt afgesloten met een één uur durende film over het huidige Indonesië, ge titeld "Het Indonesië van de generaals". Aanvang 20.00 uur. Met huid en haar 't Breehuys in Lelden gaat bin nenkort van start met een cur sus haar- en huidverzorging. Als de lijst van tien mensen vol is, zo luidt de ons toegestuurde missie, wordt er begonnen. De cursus is op dinsdagavond en kost 2,50 per avond. De cursus is bedoeld voor jongeren van 15 tot 25 jaar. Men kan bellen naar 't Breehuys, Breestraat 19, tel. 071-130983. Of even langs wippen. TM In de onlangs geopende TM- Academie aan de Groot Hae- sebroekseweg 10 in Wassenaar houdt de psycholoog drs. W. P. van den Berg morgenavond een lezing over Trancendente Meditatie. Men kan meer dan men denkt, meent de psycho loog, die als leraar Trancen dente Meditatie aan de acade mie verbonden is. Een prikke lend geluid, nietwaar. Spoedt u er dus heen en zorgt dat u 2,50 bij u hebt en precies om 20.00 uur op de stoep staat. Gevonden Met de bekende rimpel op het voorhoofd en trekken van lichte ergernis om de mond hoeken heeft de Leidse politie ons weer een lijst van gevon den voorwerpen doen toeko- In februari heeft men gevon den: een aantal pakken koffie, portemonnee met inhoud, kle ding, dameshorloge, boeken, regenjas, herenbril, handtas, schoolboeken, handschoenen, schooletui, kinderwagen, fietsslot, toeristenkaart, kof fer, armband, geldbedrag, en velop met inhoud, wieldop, sporttas met inhoud, paraplu, polstasje, typemachine, roei boot^ boodschappenkar, scheerapparaat, schooltas, be- taalpas en dameshoed. Men kan ze afhalen bij het bureau gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, woensdag tus sen 14.00 en 16.00 uur. Men ver strekt geen telefonische in lichtingen. vakmanschap. Verder merkte de jury een brede belezenheid op waaraan zij zich volgens de jury moesten ontworstelen. De jonge dichters troffen midden in de roos met hun parodistische vers: „Doodspoor", dat werkelyk een verademing was. Kortom een avond, die een grotere publieke belangstelling verdiende, en zeker voor herhaling vatbaar is. Louis Cornelisse. OEGSTGEEST - De PTT- opsporingsdienst heeft zondag middag rond twee uur in Oegst geest een clandestiene zender op gerold. Dat gebeurde by de Oegst- geestenaar A. D., die samen met twee medewerkers het illegale ra diostation „Radio Randstad" onder zyn hoede had. De PTT, die assis tentie kreeg van de Oegstgeester rijkspolitie, nam voor naar schat ting 1500 gulden aan apparatuur in beslag. „Radio Randstad" draaide, met de discjockeys Eddy Mercure, Sammy Green en Arie de Lawaai- papagaai, iets langer dan drie maanden. Op Oudejaarsnacht startte de piraat zijn uitzendingen. Zonder rijbewijs tegen paal... LEIDEN - Een 19-jarige Leidse au tomobilist is in de nacht van zater dag op zondag op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel tegen een verkeerspaal gebotst, toen hij achtervolgd werd door een politiewagen. De Leidenaar, die ongedeerd bleef, bleek niet in het bezit te zyn van een rijbewijs. Bo vendien was er volgens de politie vcor de auto geen verzekering en geen belasting betaald. De beman ning van de surveillancewagen had de achtervolging ingezet in ver band met het rijgedrag van de auto. Voor f 27.000 aan jasjes gestolen 130775. Geopend: ma. en woe. vai en do. van 18.30-20.30 uu dorpstraat 36: geopend i 11-13 uur, di. Van Hogen- ia. van 19-21 Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzor ging Leiden, aanvragen Ijulp voor bejaarden, langdurig zieken en ge zinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag van 9-10 uur en van 13-14 uur.) Dienstencentrum Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. LEIDEN - Bij Kreymborg aan de Haarlemmerstraat is eind vorige week voor bijna f 27.000,- aan kle ding gestolen. Er verdwenen meer dan honderd jassen en jacks, waaronder veie van leer. De da ders zijn de modezaak binnenge komen door het vernielen van een ruit. Bewusteloos in badkamer LEIDEN - Een 16-jarige scholier is zaterdagmorgen tydens het baden in de ouderlijke woning aan de Ri chard Holstraat bewusteloos ge raakt. De jongen lag op de grond in de badkamer, waar een gasgeiser is aangebracht. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Volgens de politie gaat het hier vermoedelijk om een geval van koolmonoxydevergiftiging. BENTHUIZEN - De Benthuize- naar H. Q. is vanmorgen met ern stige hoofdverwondingen (men vreest hersenletsel) opgenomen in een ziekenhuis. De man zat, samen met vier collega's, in een auto die op de Julianastraat in Moerkapelle een bocht miste en op zyn kop in de sloot terecht kwam. De rijkspolitie wijt het ongeluk aan de dichte mist. Rutgershuis Dr. J. Rutgershuis, Papengracht 26, tel. 126802. Hulpverlening bij sexualiteii- vragen, advies over geboorteregeling en middelenverkoop. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2