Hennie Blom en M/Leiden zijn spoor bijster Danaiden verbetert positie met zege op Stanfries Foreholte: nog net één punt tegen Quintus Hockeyers kampioen DOCOS kwetsbaar zonder v. d. Berg: 4-6 verlies PAGINA 18 MAANDAG 4 APRIL 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - In de tafeltenniscompe- titie beging DOCOS een onver wachte misstap tegen VDO 2. De Leidenaars verloren met 6-4 waar door de kansen op het kampioen schap aanmerkelijk daalden. Oor zaak van die nederlaag was het niet meespelen van Ed van den Berg, die door een blessure uitgescha keld is. Zonder deze steunpilaar is DOCOS kwetsbaar, hetgeen tegen VDO bleek. Ed Fallaux won uiter aard al zijn partijen, maar noch Ge rard van der Klaauw, noch Hans Waayer zagen kans een enkelspel te winnen. Het dubbelspel leverde wel een punt op, maar het totaal was niet toereikend voor de over winning. DOCOS 2 was kansloos tegen De Treffers, de kersverse kampioen uit Roelofarendsveen. Het trio Van Beek, Van Ruiten en Van der Zwet bewezen met 10-0 hun kracht en ambitie. Scylla 2 reisde af naar Irene om uit Hazerswoude nu al verzekerd twee punten rijker vervolgens naar van de titel. Louwers en Groot ble- Leiden terug te keren. Daarmee is ven ongeslagen en daarbij vergele- de Leidse ploeg uit de gevarenzone ken viel De Groot met drie nullen geraakt. Rob Regeer, Karei van behoorlijk uit de toon. Het Noord- Schie en invaller Frits Kantebeen wijkse TOV, zeker van degradatie, deden niet voor elkaar onder en redde het ook tegen Dennenberg Joost Mentink hield bij de stand 5-4 wonnen ieder tweemaal. Ook het niet. Slechts drie punten waren voor de Zeeuwen het hoofd koel en dubbel werd door Scylla gewon- voor TOV. zorgde zodoende op knappe wijze nen, zodat het uiteindelijk 3-7 voor de remise. Erik Noest was bij werd. Avanti klopte in eigen huis Ondanks een uitstekende inzet Scylla 4 weer de grote man. Tegen Steeds Hoger TSB, zodat de ploeg kwam Mizu niet tot winst: Vrien- Avanti won hij driemaal. Rini Han- denschaar won met 6-4. Chiel Kui per en Ferdinand Thung wonnen ieder één keer, Jaap Polak incas seerde twee zeges. Scylla 3 be machtigde tegen Wilno in Vlissin- gen nog juist een punt. Invaller twee keer en Jaap Azier Pakte één punt. Jan van Wetten was met twee zeges de beste man van Avanti, dat uiteindelijk met 7-3 verloor. De dames van Avanti 2 hebben het niet gered tegen Gispen. De 4-6 ne derlaag betekende degradatie naar de overgangsklasse voor het trio Liesbeth Smits, Miriam Achter berg en Wilma Kooter. divisie-kampioen VAK stars met winst afgesloten. Stadgenoot Luba was in de derby geen partij en keek bij de rust al tegen een achterstand van 21 punten aan: 48-27. Na rust deed V/Stars het wat kalmer aan, zodat Luba even tot 5 punten terug kon komen. „Tot hiertoe en niet verder", dachten de mannen van Rudy Van Eijck die by 86-64 het karwei klaarden. Volgend seizoen komen de ongeslagen Leidenaars i definitief) in de eerste divisie LEIDEN - De handbalsters van Fo reholte hebben tegen Quintus uit Wageningen de winst lelijk laten liggen en mochten na afloop nog van geluk spreken dat er tenminste één punt aan de wedstrijd werd overgehouden. Quintus was niet op volle sterkte binnen de lijnen gekomen, terwijl Foreholte het eigenlijk alleen zon der Lia van Kesteren moest stellen. Deze laatste werd in het doel over igens redelijk vervangen door Mar lies van de Nieuwendijk. Foreholte startte vooral door toedoen van aanvoerster Hannie Boskamp en Ellv Hoek, die de stijgende lijn dui delijk te pakken heeft, sterk en bij rust leek er dan ook geen vuiltje aan de lucht: 4-1. Het weliswaar hardwerkende Quintus, dat fel de bal najoeg, werd prima op afstand gehouden, maar een kwartier voor tijd (bij 6-2) kwam er een ommekeer. Foreholte was ingeslapen, de defensie rea geerde niet meer zo attent en Quin tus kon mede door het benutten van twee strafworpen eerst langszij komen (6-6) en daarna zelfs een voorsprong nemen: 7-7. Precies op tijd ontwaakten de Voorhoutse dames, waardoor een flitsende één-twee tussen Hannie Boskamp en Ellv Hoek de puntendeling red de: 7-7. In de regionale tweede klasse A ver loren de dames van Northa met 6-9 van EHC na een 3-3 ruststand Vooral in de eerste helft was het ge luk niet bepaald met de Noordwij- kerhoutse formatie. Zeker viermaal moesten paal en lat uitkomst bren gen voor de EHC-keepster, die zelf al was gepasseerd. MMO had gerekend op een hard veld, maar moest tegen het gere nommeerde Wings aantreden op gras. Het misverstand, dat tot ge volg had dat MMO met verkeerd schoeisel speelde, was van geen in vloed op de eerste helft: 1-5 voor MMO. Na de hervatting verdween die voorsprong als sneeuw voor de zon, vier breaks en in de laatste se conden een cirkeltreffer velden MMO: 6-5. Jong Ade bleef in de regionale tweede klasse B met 9-6 de meeer- dere van VELO. HVS hield in de zelfde klasse, zonder Trees van Santen en Antoinette van der Bos het vrij hard spelende Schiedamse DWS op afstand, rust 3-1, eind stand 6-2. De eerste en laatste tref fer van de wedstrijd was van DWS. De dames van San. Saturnus verlo ren in de afd. tweede klasse B kans loos van Westlandia 2, rust 0-2 en eindstand 0-6. Bij de heren behaalde San. Satur nus in de afdelings eerste klasse een duidelijke 15-9 zege op Duin oord na een 7-4 ruststand. Bij de roodwitten ontbraken Alwin Jan sen (wegens een bij het Jong-Talent toernooi opgelopen oogblessure) en Wim van Leeuwen. Met de marge van 6 doelpunten kon Duin oord wel blij zijn. Saturnus echter niet, het klasse verschil was te mager uitge- drukt.De spekgladde bal bracht voor de Hagenaars herhaaldelijk redding in voor de Leidenaars kansrijke posities. In de afdelings tweede klasse A won MMO zeer verdienstelijk met 14-10 (rust 7-3) van Hermes. De heren van HVV'70 nestelden zich op de eerste plaats van de ranglijst in de tweede klasse B door een 7-3 (rust 4-1) zege op Hermes 2. Met een voorsprong van 4 punten op de Hermes-reserves is het kampioenschap nu binnen het bereik van de Voorschotenaren. LEIDEN - Het belangrijkste feit van het afgelopen "Leidse" hockeyweekeinde was onget wijfeld het kampioenschap van de heren van Leiden in de eerste klasse. De heren starten over drie weken een na-competitie met Victoria en Groningse Stu denten om twee plaatsen in de hoofdklasse. De dames van Leiden verloren tegen Schaer- weyde met 2-0 en de heren van Roomburg speelden met 1-1 tegen Haarlem gelijk. Leiden-Breda 1-0 Om zeker te zijn van een beslis singswedstrijd tegen medekop loper Hurley moesten de heren vap Leiden gisteren thuis van Breda winnen. Met de neder laag van de eerste ontmoeting in het hoofd traden de Leide naars tegen Breda, dat niets te verliezen had, aan. Dat die vrees voorbarig was, bleek onder meer uit het spelbeeld van de eerste helft. Leiden was veel sterker dan Breda, maar kon dat echter niet in doelpunten uit drukken. Daarbij wist de kleine Bredase goalie met veel kunst en vliegwerk zijn doel voorals nog schoon te houden. Tot één minuut voor de rust, toen Hendrik Quirijns uit een straf- neden het vriespunt lag, maar na de hervatting sloeg dat om, de Leide naars kwamen door het wankele optreden van de arbiters snel op het kookpunt. Het duo zag ontelbare overtredingen van de loopregel door Hagens, Mallory, Van Doorn en Bell niet gebeuren (een drie dubbele koprol van Bern van Doorn werd ongemoeid gelaten) en zij waren passief bij het slopers- werk van Wessels en Van de Lage- maat tegen Bartoleme en Van Ha gens tegen Hoeksema. Hoeksema: „De scheidsrechters zijn slecht, iedereen kankert erover en niet alleen wij, op een of andere manier hebben ze de stijging van het spelniveau niet bij kunnen houden". Een uitbarsting lag voor de hand en kwam er ook. Peter Kop maakte na de ontvangst van zijn 4e fout in woord en gebaar duidelijk dat hij aan de verstandelijke ver mogens van Cees van Dishoeck twijfelde. Prompt kreeg de brie sende Kop zijn 5de fout en hij kon slechts met moeite worden overge haald rustig op de bank te gaan zit ten. Ook op de spelersbank was men „startklaar" en alle stoom was nog niet van de ketel want nog geen minuut later zeilde een door Paul Hoeksema gelanceerde bal tegen het lijf van Van Dishoeck, die de anders zo rustige Amsterdammer met een persoonlijke fout had toe bedeeld. Het incident ten spijt speelde Hoeksema de wedstrijd (met 4 p's) wel helemaal uit, fana tiek als een leeuw. Markt dacht van de opwinding te profiteren (72-50) maar schatte de Leidse woede duidelijk verkeerd. Leiden begon aan een vernietigend offensief waarin Markt (bijna) werd verpletterd, via 76-61 en 83-67 werd het na een nieuwe rel (dit keer over het uitnemen van de bal door de Utrechtenaren, waarbij de arbiters floten om de klok stil te zetten ter wijl iedereen dacht dat het was om dat Markt de daartoe gestelde 5-seconden-grens overschreed) 6 punten verschil: 85-79. De stryd was weer open, maar opeens werd Emil Hagens ook produktief en loodste zijn ploeg langs Leiden: 92-85. Een volkomen onnodig ver lies, gezien de reden voor de mise rabele eerste helft van de Leide naars. Scores Leiden: Bartoleme 28, Bell 24, Hoeksema 11, Kop 8, Berendsen 6, Leysner 6, Paulides 2. Topscorers Markt: Larson 32, Mal lory 19, Van Doorn 15. VAK Stars-Luba 86-64 (48-27)-Ook de laatste wedstrijd van het zo suc cesvolle seizoen heeft tweede Frank Verbeek van Luba wordt na zijn score in de derby tegen VIStars danig in de weg gelopen VIStars won ook zijn 22ste en laatste wedstrijd van dit seizoen. 86-64 UTRECHT - Het is niet zo moeilijk om de schuld van de nederlaag van Mercasol bij BC Markt in Utrecht (92-85) af te schuiven op de ruggen van de scheidsrechters Rosebeek en Van Dishoeck. Voor een deel is een dergelijke manoeuvre ook volkomen terecht want vriend en vijand èn de neutrale bondscommissaris waren het er over eens dat het dit keer wel bar en boos was, maar de werkelijke oorzaak van het Leidse verlies lag toch ergens anders. Een aanval van Leiden (Geblokte shirts) wordt afgeslagen comer hard inschoot. De stand en het overwicht op Breda brachten Leiden er toe in de tweede helft in de verleiding wat minder alert te gaan spelen. De counters van de tegenstan der werden allengs gevaarlij ker, maar de voorsprong van Leiden kwam toch niet echt in gevaar. Hendrik Quirijns zag nog een tweede strafcomer af gekeurd, maar dat deed er alle maal niet toe. De zege was bin- Na afloop moesten de Leide naars tien minuten wachten voordat men de uitslag van Hur ley te horen kreeg. Tot veler verrassing bleek Hurley tegen Hudito gelijk te hebben ge speeld, zodat Leiden met één punt verschil kampioen werd. Schaerweyde-Leiden dames 2-0 Doordat het veld van Schaer- weyde was afgelast werd de ontmoeting in Zeist gespeeld De dames van Schaerweyde maakte zich volledig waar, door zowel voor als na rust te scoren tegen een mat Leiden, dat in de afwerking vele steekjes liet val len. Haarlem-Roomburg heren 1-1 Haarlem vocht in de beginfase hard voor een goal en een goed resultaat. De Haarlemse heren hebben de punten hard nodig willen zij met degraderen. Mede doordat Roomburg een elfde man moest missen kon Haar lem aan een overwicht bouwen, dat uiteindelijk in een 1-0 voor sprong tot uitdrukking kwam. Roomburg trok, toen de elfde man inmiddels was versche nen, het initiatief naar zich toe. Lamping kon, nadat de bal eerst op de paal was afgesprongen de verdiende gelijkmaker scoren. Haarlem vocht letterlijk en fi guurlijk voor een beter resul taat. Het leverde geen doelpun ten meer op. De aanvangstijd van de wedstrijd tussen de twee staartploegen uit de eredivisie was al vanf het begin van het seizoen vastgesteld op kwart over acht zaterdagavond. Een deel van het Leidse gezelschap had ech ter half negen in het hoofd gegrift met als gevolg dat Leiden pas vlak voor het begin van de strijd de speelzaal binnenkwam. Dat was nog niet alles. Paul Hoeksema en coach Hennie Blom waren pas even na acht uur in de sporthal omdat zij in de Utrechtse buitenwijken de weg waren kwijt geraakt. Kortom er was niets dat maar eneigszins op een degelijke voorbereiding leek en binnen een paar minuten wees de teller van het scorebord de schade aan: 13-4 en 23-10. Bartoleme was de enige die onver stoorbaar bleef, met Berendsen in de verdediging als belangrijke steun. Berendsen is duidelijk bezig zichzelf „te verkopen" met het oog op volgend jaar. Hoeksema, Bell en Leysner konden geen bal goed aanpakken. Keer op keer verdween het leder in de handen van de agressieve Utrechtenaren, die ei genlijk zelf niet konden geloven dat het allemaal zo gemakkelijk ging. Larson groeide boven zichzelf uit, Mallory bleef Bell voor in prestige-duels, terwijl de talen trijke Ben van Doorn (goed schot, veel intercepties) zich in de etalage van Hennie Blom probeerde te spe len. Pas na elf minuten gingen de Lei denaars ook eens spelen, Barto leme (8 van de eerste 10 punten) was niet langer de enige die tot sco ren kwam, ook Bell kreeg nu een bal door de basket en toen kort daarna Peter Kop in het veld kwam won Leiden belangrijk aan aan- valskracht. Kop flonkerde, een fraaie interceptie, een door hem geblokt schot en drie maal raak uit drie pogingen. Markt kon daardoor de voorsprong niet veel groter meer maken, rust 48-32. Het sprak voor zichzelf dat de stemming .ij/cee Leidse ploeg be- Leidse korfbalploeg nu drie punten voor op verliezend Fides Pacta LEIDEN - Er was op maar weinig velden goed korfbal mogelijk in het afgelopen weekeinde, voor zover er al gespeeld werd, want de regen sloeg ditmaal genadeloos toe. Vooral het programma in afd. Zuid West had ervan te lijden. Verras singen waren er toch nog voldoen de. In de hoofdklasse nederlagen van de koplopers PKC en Ons Ei bernest (4-3 tegen AKC nota bene), en in de overgangsklasse de nieuwe nederlaag van Fides Pacta, terwijl De Danaiden de positie aanmerke lijk verbeterde ten koste van St an- fries. Zuiderkwartier verloor eervol van koploper DTV; Uitstekende re sultaten boekten de Leidse eerste klassers. De Algemene en Pernix verbeterden hun topposities, ter wijl Ons Eiland knap van DEVD won in Amstelveen. Ook KNS kwam goed voor de dag tegen een hoger geplaatst team: 3-3 tegen Olympiaan. Crescendo won ook zijn tiende wedstrijd. Stanfries-De Danaiden 5-6 (2-5) Een bijzonder belangrijke over winning voor de ploeg van schei dende trainer Jan Hensen. De voor sprong op de hekkesluiters Fides Pacta en Stanfries bedraagt nu 3 punten en dat geeft de Danaïden het nodige zelfvertrouwen. In tegenstelling tot elders in het land, was het terrein in Friesland uitste kend bespeelbaar. De Danaïden sloeg zijn slag in de eerste helft. Na 1-1 kwamen Gerard Nap en Sander v. Unen voor de korf en de afwer king van dit duo liet weinig te wen sen over. Het werd zelfs 1-4 en De Danaïden leek op weg naar een grote overwinning. Men verkeek zich echter op de kracht en voor namelijk de werklust van de noorderlingen. Halverwege was de 3 punten marge er nog wel, maar daarna kwam de thuisclub zo sterk terug, dat De Danaïden aanvallend niet meer tot doeltreffende acties kon komen. Het kwam nu op ver dedigen aan en daarin onder scheidden zich in het bijzonder Ge rard Nap en Sander v. Unen. Dit geroutineerde duo voorkwam met hun sterk optreden in het laatste verdedigingsvak de gelijkmaker. Aad v. Nierop (3), Cees Christiaan- se, Gerard Nap en Sander v. Unen scoorden. Fides Pacta-Asko 4-8 (2-3) Het gaat niet best met Fides Pacta. Door de derde achtereenvolgende nederlaag, is de aansluiting met de middenmoot een netelige zaak ge worden. Het met 3 invallers uitko mende Fides Pacta (José Serdijn, Nandy v. Helden en Jan Heinrichs ontbraken) nam aanvankelijk 2 maal een voorsprong. Slecht schie ten voorkwam meer succes Dat ging zich vooral wreken toen Asko op het zware, maar beslist bespeel bare terrein, langzaam maar zeker ging profiteren van plaatsfouten in de Leidse combinaties. Halver wege viel 2-3 nog wel mee, maar het missen van een opgelegde kans op 3-3 (Flip v. Meygaarden) miste zijn uitwerking niet: 2-6. Dat was na 26 minuten. Fides Pacta leek versla gen, halveerde plotseling binnen 2 minuten door goals van Wim Piket en Hen Brakel het verschil maar te doorzichtig spel in het middenvak leidde opnieuw tot balverlies. Toen v. Meygaarden 5 min. voor tijd op nieuw in kansrijke positie miste, sloeg Asko genadeloos toe: 4-8. Hanny Piket, Gonnie Brand en Henk Teske waren de invallers en Hanny Piket, Wim Piket (2) en Hen Brakel de doelpuntenmakers. DTV-Zuiderkwartier 10-7 (6-2) Tegen het regelrecht op de titel af gaande DTV, kwam het gehandi capte Zuiderkwartier tot opmerke lijk spel. Coach Wim Broers sprak zelfs van één van de betere wed strijden. Gezien de invallersperike len ongetwijfeld waar, want aan de lijst van ontbrekende spelers kon den nu de namen van Jopie v. Leeuwen, Joke Zierikzee en Eric v. Lunteren worden toegevoegd. Tot overmaat van ramp viel later in het duel Rens Hensen nog uit en daar voor kwam Rob de Hertog opdra gen. Bij rust was Zuiderkwartier eigenlijk kansloos: 6-2. Naarmate de tweede helft echter vorderde kwam DTV echter steeds verder in moeilijkheden: Bij 8-7 werd de ge lijkmaker van ZKW echter geannu leerd. Daardoor werd het nog 10-7. Joep v. Dam, Wil de Wit (2), Dirk Jan de Kreek (2), Rob de Hertog, Dirk Derksen en Toos v. Dam scoorden. Harga-De Algemene 8-11 (6-5) In de Schiedamse modder speelde De Algemene een wisselvallige wed strijd. Een sterk begin (1-4) leek ga rant te staan voor een forse zege, maar de maar liefst 4 gemiste straf worpen (o.m. bij 4-5) misten hun uitwerking niet. Harga profiteerde en leidde bij rust verrassend: 6-5. Gevolg een kwade coach Zirkzee, en ook dat miste zijn uitwerking niet. Er werd harder gewerkt (wat op dit eigenlijk onbespeelbare ter rein een vereiste was) maar hele maal doordrukken kon de ploeg niet. Toen Harga bij 7-9 een straf- worp miste was de strijd gestreden. Aad Rusman (3), Ruud en Wim v. Vliet (2), Wim v. Iterson (2) Janny v. Iterson en Henny Waasdorp scoor den. Pernix-Kinderdijk 7-4 (4-3) Per nix kwam alleen op kop door een zege op Kinderdijk, dat alleen in de eerste helft in staat bleek tot tegen stand van importantie. Die eerste periode werd dan ook afgesloten met een benauwde 4-3 voorsprong voor Pernix waarin Daan Vreeken (voor Breedveld, die tobt met een ontsteking in de hand) zijn rentree vierde. Het keihard werkende Per nix was na de pauze beslist de be tere ploeg, maar de afwerking stond in geen verhouding tot het verdedigen, wat opnieuw formida bel gebeurde. De 7-4 kreeg zo doende pas laat gestalte. Alice Tie- leman (2), Jan v. Seggelen, Ria La- man, Cees Brokaar en Jacob Bak ker (2) scoorden. DEVD-Ons Eiland 2-5 (1-3) Verde digen was ook van Ons Eiland za terdag de sterkste zijde. Tegen het hoger geplaatste DEVD was het voldoende voor een opmerkelijke zege voor de Leidenaars, die nu aansluiting met ploegen als OKV en datzelfde DEVD hebben gekre gen. Ons Eiland had in de eerste helft de wind pal in het gezicht, maar zag toch kans een voorsprong te nemen: 1-3. Na rust werd er we loverwogen gespeeld, waardoor met 2 goals de voorsprong nog ver groot werd en niet meer in gevaar kwam. Nan Deegenaars, Barry v. Olympiaan-KNS 3-3 (2—1) Het eer ste succes voor nieuwe trainer Wim Brakel. Hekkesluiter KNS had kans gezien titelkandidaat Olym piaan in eigen omgeving een kost baar punt te ontfutselen. Op het moeilijk bespeelbare veld, bleek dat KNS wel degelijk gebaat was bij een betere conditie. Vooral toen er op balbezit gespeeld moest wor den om de 3-3 te consolideren. Piet Schoonenberg, Henny v. d. Linden en Charles Stijger scoorden. Crescendo-De Spartaan 10-4 (7-3) Crescendo is weer dichter bij de tweede klasse gekomen. De wed strijd tegen hekkesluiter De Spar taan leverde geen moeilijkheden op. Al in de eerste helft was Spar taan in een kansloze positie ge bracht (7-3), waarna Crescendo in de periode erna aanvallend niet meer zo aandrong. Piet L'Ami (2). John Huigsloot (2), Louis Kok (2), Lenie Kok, Wilfred Cornelisse (2) en Ria Baak scoorden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18