Zoeterwoudse varkens tegen de 'pest' ingeënt [Weidse agenda Andere wijken gaan Pancras - Oost voor Merenwijk aangesloten op mast kabeltelevisie Dit is gewoon te gek" Resultaat dat Idinkt als 'n klok LEIDEN - Met een druk op de knop sloot gistermiddag voorzitter De Jong van de Stichting Kabelnet Merenwijk deze wijk aan op de mast die in Oegstgeest voor kabeltelevisie-ontvangst is opge richt. Gisteravond konden de in woners van de Merenwijk voor het eerst kijken naar zes televisiezen ders (Nederland I en II, Duitsland I, II en III en België Vlaams). Dé signalen van deze zenders wor- den opgevangen met antennes bo- ment zelfs de bouw van twee venop de meer dan honderd meter ten vlak naast elkaar, hoge mast die de firma Multivisie in Oegstgeest heeft opgericht in sa menwerking met het ministerie Voorzitter De Jong van de SKM, de praten over het beheer van de mast, stichting die het kabelnet in de Me- het tarief van het signaal dat vanaf renwijk beheert, was erg gelukkig de mast voor de omliggende ge- dat het nu eindelijk zo ver is dat de meentes beschikbaar is, en het be- Merenwijkers de beloofde pro gramma's in huis kunnen krijgen. Hij memoreerde de moeilijkheden De vier Nederlandse radiopro- rond de bouw van de mast: door gramma's die nu via het kabelnet onenigheid tussen de firma Multi visie, de SKM en een aantal ge meenten verenigd in de Stichting Mast dreigde op een gegeven mo- Voorzitter De Jong va aangesloten op de mast van Defensie. Per kabel worden de sloten, i de Stichting Kabelnet Merenwijk heeft zojuist met een druk op de knop de Merenwijk programma's, ook de )oor kabeltv-ontvangst. zenders, naar de Merenwijk geleid. geleverd worden zullen binnenkort nog met zes buitenlandse zenders uitgebreid worden. Welke zenders dat zijn is afhankelijk van de me tingen die op het ogenblik op de mast uitgevoerd worden. De 4200 woningen van de Meren wijk zijn de eerste die aangesloten zijn op de mast in Oegstgeest. Bin nen afzienbare termijn zal ook oplossing kan worden gebracht Oegstgeest aangesloten kunnen welke mate de SKM mee kam worden. Het bestuur van de SKM meent dat met de aansluiting van de Meren wijk een moeilijk tijdperk is afge- hoopt dat nu snel tot ZOETERWOUDE - Deze week zijn er in Zoeterwoude on geveer 6000 varkens ingeënt tegen de alom gevreesde var kenspest. Het laatste jaar is er een toeneming waargeno men van het aantal gevallen van varkenspest. Dit heeft ertoe geleid, dat de export van varkens in gevaar kwam. Een aantal landen wil ons varkensvlees niet hebben, omdat zij bang zijn het varkenspestvirus binnen te halen, waar door gevaar voor besmetting aanwezig is. Om de varkenshouderij niet in ge vaar te brengen, heeft de Ned. overheid een groot aantal slacht- varkens opgekocht en ingevroren. Tot nu toe werden de bedrijven die besmet waren met pest, overgeno- Rodin Theater moet nog veel leren LEIDEN - Leiden werd gisteren in staat gesteld kennis te maken met het "Rodin Theater". De musici Bart Legrand en Henri de Berk toonden zich zeer begaafd. Zij de den respectievelijk op piano en op drums zeer verantwoorde dingen. Beiden speelden in het verleden in het „krisistheater", waar ze elkaar waarschijnlijk ontmoet hebben. Over Erik J. Meijer dienst beslist meer gezegd te worden. Deze, in de verte op Jan Cremer lijkende, caba retier is bij vlagen zeer goed. Zijn persiflage op het boerenbedrijf met de relax-farm is beslist niet ont bloot van enige humor en ook de met een Indonesisch accent ver telde geschiedenis over de tijger en het lieveheersbeestje komt positief over. Maar er zijn ook dingen, die beslist minder geslaagd genoemd dienen te worden. Zo is er de "dronkemansact", waarbij Meijer vaak op een hinderlijk provoce rende manier probeert grappig te zijn. Zijn talent, dat ontegenzegge lijk aanwezig is, werkt eigenlijk naar twee kanten. Enerzijds is hij in staat om bepaalde skètches met veel verve op de planken te bren gen, terwijl hij op andere ogenblik ken doet denken aan een goedwil lende amateur, die dient op te hou den waar schuifdeuren gaan dichts laan. Resumerend: beslist geen slechte theateravond al dient daaraan on middellijk te worden toegevoegd, dat het "Rodin Theater" nog veel moet leren om zich voor een groter publiek volledig waar te kunnen maken. BERT KOEKEBAKKER Dierenarts Roest verricht men door de overheid en opge ruimd. In de praktijk bleek dit niet voldoende te zijn, de varkenspest stak toch telkens de kop weer op. Onlangs werd iri Zuid-Holland in de gemeenten Berkel, Driebrug- gen, Gouderak en Numansdorp varkenspest geconstateerd. Eén en ander had tot gevolg, dat er een vervoersverbod in heel Neder land werd ingevoerd voor biggen tot een gewicht van 35 kg. Deze maatregel was mede noodzakelijk, in verband met het feit, dat de laat ste 27 gevallen van varkenspest, vanaf 1 maart, voor het grootste deel zijn terug te leiden naar enkele handelaren in biggen met een bij zondere grote omzet en een afzet gebied in het gehele land. Derhalve heeft men in navolging tot Noord-Brabant ook nu in Zuid-Holland besloten alle varkens onder de 14 dagen in te enten tegen dit zeer besmettelijke virus. In Zoeterwoude worelen alle bees- LEIDEN Waarschijnlijk zullen al en door dierenarts Roest ingespo- lereerst de Kooi en Noord en ver. ten. Hij heeft er speciaal een week volgens de Verversbuurt, Mare- voor uitgetrokken om dit heidens H pn panrra<. nn^t in aanmpr Wat nU king komenvoor de^extra subsidie precies varkenspest. die Leiden van het rijk ontvangt in Met is een ziekte, in de vorm van het kader van de zogenaamde sa]. een virus dat vaak darmontsteking, doreeeiine Dit is een nieuwe süb- sidieregeling die vooruitloopt op Hoewel het dier in principe gene- Bij profiteren van saldoregeling een nieuwe wet op de stadsver nieuwing. Leiden heeft voor dit jaar uit deze pot tien miljoen gekregen. Dit kwam gistermiddag naar voren bij de presentatie van het verbete ringsplan voor PancraspOost, Pancras-Oost, wijk tussen Heren gracht en Hooigracht. Het verbete ringsplan geeft aan dat in tien jaar de wijk opgeknapt kan zijn. Van be lang voor dat tempo is wel dat er de zen kan worden zal het in de T~)rlL. L~ r/ln/infi/i financiële zekerheid is die de si meeste gevallen helaas sterven UrUKKG reCGULW regeling kan verschaffen. Het aldus dierenarts Roest. "Het is uit- x hotorinucnian ic h^iomaai burgemeester Van der Haar aangegeven, wil men eerst die za ken doen di« nu geen probleem zijn. Bijvoorbeeld geldt er nu al een regeling die het financieel mogelijk kan maken om bedrijven te ver plaatsen. In het verbeteringsplan is er sprake van dat ongeveer de helft van dé 111 bedrijven die nu in Pancras-Oost gevestigd zijn moet verdwijnen. De werkgroep van ambtenaren aldus dierenarts Roest. "Het is uit ermate besmettelijk, vooral d.m.v. de uitscheidingsprodukten. Staat bv. iemand met een laars in een varkenshoop, die besmet is met het varkenspest-virus en hij verplaatst zich naar een andere boerderij, dan kan onmiddellijke besmetting op- treden. Om de varkens nu zoveel VOORSCHOTEN - Burgemeester mogelijk te immuniseren, worden J. van der Haar heeft tijdens een de dieren ingespoten met een afge- zeer drukke receptie, aangeboden zwakt, levend varkenspestvirus. door het gemeentebestuur financiële zekerheid is die de saldo- buurtbewoners die het verbete- ringsplan heeft opgesteld betreurt beteringsplan is helemaal aange- het nog steeds dat er geen verte- past aan het ontwerp van de nieuwe geriwoordiger van de bedrijven in wet op de stadsvernieuwing i de werkgroep zitting wil die saldoregeling in zit, hoewel dit ondanks herhaald verzoek. wetsontwerp nog wel door de Tweede Kamer behandeld moet worden. Zolang de wet op de stadsvernieu wing nog nie.t aangenomen is en de gemeente dus nog niet kan werken met de middelen die in die wet zijn Het is de bedoeling van het buurt- komitee om deze nota in de wijk en in de buurtkrant ter sprake te bren gen. In september verleden jaar hebben de bewoners zich al wel ak koord verklaard met de uitgangs punten. Dit heet het zogenaamde C-stam vaccin. Het vervelende doet zich echter voor, dat we dit hele karwei i half jaar bij de slachtvar- Voorschoten zijn 40-jarig jubileum in overheidsdienst gevierd. In de raadzaal van het gemeentehuis kwamen honderden het burge kens waarschijnlijk nog een keer meestersechtpaar gelukwensen, moeten herhalen. Slachtvarkens Onder de aanwezigen leven nl. ongeveer een halfjaar. Dit betekent dat tus/september nieuwe varkensstapel hebben", al dus Roest. minister van Binnenlandse Zaken medio augus- De Gaay Fortman en burgemees- MAANDAG Wijk 17 geheel ters uit omliggende gemeenten Hoge Mors weg, Mors weg (van Lage zoals Vis Leiden en Eysinga van Mors weg tot Hoge Morsweg), Mors- Oegstgeest, die een korte toespraak laan, dr. Lelylaan, Granaathof, hield namens de burgemeesters- Diamantlaan, Onyxhof, Amethis- KEES VERZAAL kring. thof, Smaragdlaan, Robijnstraat, LEIDEN - Met het voorlaatste con- vereend in Bachs concert voor twee eert in de serie van het violen. Concert hier in de oor- Residentie-Orkest namen de Ha- spronkelijke betekenis van "een genaars voorlopig afscheid van het wedstrijd spelen", en sportverslag- Leidse publiek. Zij deden dit door gevers zouden spreken van een maar liefst drie paradepaardjes van "aantrekkelijke wedstrijd, waarin stal1 te halen, met als extra Cimaro- beide spelers (Jaring Walta en de s intermezzo buffo II maestro di nog steeds aan zijn handen gebles- straat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaathlaan, Saffierstraat, Tur kooislaan, Berylstraat, Carneool- tijd van onderbroekenlol en hoewel sfaat, Bamsteenpad, Kristalstraat, de scherpe kantjes hadden plaats Toermalynstraat, Opaalstraat, gemaakt voor enige verfijning moet Wijk 19 ik dit oordeel handhaven. Ten dele Morsweg, P. C HoofUaan, is dit te wijten aan de vertaling van VondeUaan, van Baerlestraat, Ja- Ernst van Altena, die enerzijds mijn cob Catslaan, Gerard Brandstraat, cappella Onder directie van Jean Fournet werden Mozarts Linzer en Men seerde Gerard Hettema) zich volle dig gaven en tegen elkaar opgewas- Met een gerust gewe- bezwaren tegen vertalingen algemeen wegvaagt door het volgbaar spelen met klinkers, het Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat.Tesselschadestraat, derzijds aanleiding geeft tot de'hier Leegh waterstraat, St. Buysingh- nuu«. .«vaww «uwv. -pgepresenteerde grofheden door straat, Calandstraat, Leemanstraat, delssohns Italiaanse symfonie uit- ten durf ik deze triviale vergelijking bijv. "Questo strumento non fa per Conradstraat, Dykstraat, Stuw- gevoerd. Het stempel, dat Fournet te maken, omdat de componist naar me" te vervangen door "Nee, dit ge- straat, blmsstraat, Duikerstraat, onmiskenbaar op dit concert mijn mening met dit concert niets toeter hoeft niet van mij, Damlaan, Haagsestraatweg, Mui- drukte verried zijn Franse inborst: aandacht voor de grote lijnen, de taillering als hulpmiddel om dit doel te verwezenlijken. In dit geval misschien niet muziekweten schappelijk verantwoord, fnaar met een dergelijk vakmanschap klinkt het resultaat als een klok. Tevoren waren de eerste violisten van het R.O. en het Rotterdams Philharmonisch Orkest broederlijk méér gewild heeft dan het schrijven Uitgaande van de oorspronkelijke derkring Cruquiuslaan. van een bravour-werkje, zij het van tekst lijkt het mij eerder gewettigd, ^(^j^DAG Wykl8 hoge kwaliteit. Iflfiflf ~|jjM De uitsmijter van de avond, die in de Stadsgehoorzaal veel succes oogstte, was Henk Smit met zijn vertolking van de Kapelmeester. Meer dan een jaar geleden heb ik hem in hetzelfde werk gehoord, maar intussen ook mensen als Co- rena en Di Stefano. Ik sprak inder- Wijk 22 M. Trèublaan, Stieltjensstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoeven- straat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerinck- laan, Temminckstraat, Suringar- straat,1 Burggravenlaan, Assei;- straat, Scholtenstraat, Modder- manstradi Oppenheimstraat. VRIJDAG Wijk 20 Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade, Colen- branderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals traat, Dozystraat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wil helminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Wijk 26 Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- gestraat, Besjeslaan, Park "Die Leythe", Roomburgerweg, Aar- straat, Meerburgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leed- de Nederlandse bewerking aan te Lammenschansweg (beide zijden estraat, Wierickestraat, IJsselkade, passen aan de partituur, dan omge- van Zoeterwoudsesingel tot Sta- Kasteelhof Vliststraat, Zaanstraat, keerd zoals nu, gezien de opzette- tion), Kamerhngh Onnesplein, de Maasstraat, Merwedestraat, lijk valse passages en het dito uit de Sitteriaan, v d. Waalsstraat, Buys - - - maat spelen. Dit was te vergelijken Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, met subtiele teksten van Wim Kan, Kapteynstraat, v. d Waalsplein, uitgesproken door Barend Barend- van Bemmelenstra;at. Lorentzkade, RON HARMS -aat Lekstraat, Castellumweg. DONDERDAG WIJK 21 t Hoffstaaat, Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, OEGSTGEEST - "Het is werke lijk te gek. Als er niet onmiddel lijk gestaakt wordt met die "werkzaamheden" nabij de Wil- lebrordkerk zullen wij een extra raadsvergadering bijeenroepen om de gebeurtenissen van de afgelopen weken aan de orde te stellen". Dit zegt fractievoorzit ter A. J. W. F. M. Kohlbeck van de PvdA/PPR in de Oegstgees- ter gemeenteraad naar aanlei ding van het omkappen van een groot aantal bomen deze week door de dienst gemeentewer ken. Namens de fractie hebben Kohlbeck en de heer P. D. Wol- thaus gisteren schriftelijke vra gen gesteld aan het college van B. en W. De beide raadsleden vragen zich onder meer af of het wel juist is nu tot deze acties over te gaan terwijl er tegen het busbanenplan nog diverse be roepen en bezwaarschriften lo pen by de hogere overheid. Voorts vragen zij zich af of het uit bestuursoverwegingen wel verstandig is geweest om, voor dat nog maar een schijn van aanvang is gemaakt met de ver keersmaatregelen ten behoeve van het busbanenplan "nu reeds zonder dat de Oegstgees- ter inwoners het directe ver band zien, de werkzaamheden aan te vangen". Tenslotte vraagt de fractie waar de benodigde kredieten voor het omkappen van de bomen vandaan zijn of zouden moeten komen en waarom er zowel aan de gemeenteraadsleden als in woners geen mededeling is ge daan over de voorgenomen werkzaamheden. "Aangezien ons bekend is ge worden dat men het plan heeft om nog voor Pasen de hele zaak op te ruimen is het urgent dat deze vragen zo spoedig moge lijk worden beantwoord. Als dat in de raadsvergadering van april gebeurt eisen wij een di recte schorsing van de werk zaamheden, zo niet dan zit het er dik in dat die extra raadsver gadering er gaat komen". Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaan straat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizendd- raadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Ma- redorpsedwarsstraat, Greven- straat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baat straat. Wijk 23 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Gal gewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvestgracht, St. Aagten straat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest, (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Ag- nietenstraat, Spijkerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vre dehof, Houtmarkt, Noorderstraat, .Hendrikstraat. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm. 5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's morgens geopend. Jeugdhonk "De Zolder", Morsweg 114, Jeugdschaaksociëteit (11—15 jaar), 3-5 uur nam. LAK-Theater, lezing door Sal San ten, 8.15 uur nam. Groenoordhal, botententoonstel- ling, 1-9 uur nam. Stadsgehoorzaal, concert door de Harmoniekapel Werkmans Wils kracht, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, Ives le Breton met "Heinou l'histoire de M. Ballon" mimetheater (Mickery Cir cuit), 8.15 uur nam. De Waag, tentoonstelling "Leiden en zijn natuur", 9 uur vm. 10 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideon, 11.30 uur vm. 1.30 uur nam., koffiebar, 6-11 uur Nieuwe Rijn 20a, Trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. De Waag, tentoonstelling "Leiden en zijn natuur", 9 uur vm. 5 uur LAK-Theater, Levendaal, "Pinok- kio", kindertheater door het KA- Theater, 3 uur nam. Stadsgehoorzaal, feest met Malle Pietje e.a., 1.30 en 4.00 uur nam. Volkshuis, zondagochtend bijeenkomst werkgemeenschap De Ratel, 10.30 uur vm. Oud Poelgeest, Oegstgeest, na tuurwandeling IVN, 2 uur nam. Café De Twee Spieghels, Nieuw- straat, optreden van Jerry Spur- tock harpciter, die uur nam. Groenoordhal, botententoonstel- ling, 10 uur vm. 6 uur nam. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot cityring en Groenoord): H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 120001; Wijk II (Kooi en Me renwijk): P.J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuin- stadwijk): J. van Gent, Zoeter woudse Singel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur; A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115; van zondag 8uur tot zondag 24 uur F. Lahr, Zoeterwoudse Sin gel 11, tel. 120347. Leiderdorp - Van 't Woud en Reu- ling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - H.A. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - W. van Dam, Pale- strinalaan 29, tel. 3960 (zaterdag); A. Tromp, Lohmanplantsoen 33, tel. 071-762159 (zondag); S.M. Platteel de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L J.fi. Lempers, Chur- chilllaan 13, Voorhout, tel. 02522- 10140. Apotheken Voor spoedgevallen wordt de avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, waargenomen van 1 tot 8 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein, Leider dorp, tel.890000. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzor ging Leiden, aanvragen hulp voor bejaarden, langdurig zieken en ge zinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag van 9-10 uur en van 13-14 uur.) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging. van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabónnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2