Opsteker voor de Danaiden Gehavend Foreholte te sterk voor Westlandia DONAR KAMPIOEN VAN PROMOTIEKLASSE Ml Leiden hoort vóór woensdag beslissing van sponsor-kandidaat ALGEMENE VERRAST BIJ KOPLOPER Marden van der Hoorn snel op de 5000 m. Hartog winnaar Verrassende winst op DDRZ: 96-93 KEEPSTER „REDT" JONG ADE GOEDE TIJD MAASDIJK OP 800 M. VRUE SLAG De Plantenboek SPORT SPORT MAANDAG 28 MAART 1977 LEIDEN - De enorme partij he melwater, die gisteren de terreinen teisterde, heeft niet kunnen ver hinderen, dat van het eerste volle dige programma na de micro competitie een nog groot aantal wedstrijden doorgang heeft ge vonden. Opmerkelijke uitslagen dienden zich al direct aan. De drei gende degradatie van Fides Pacta nam bij koploper Die Haghe na de 10-1 afgang vastere vormen aan. Tot genoegen van De Danaiden, dat door een fraaie zege op DOS'46 zelf meteen de laatste plaats verliet. Zorgen zijn er ook voor Zuider kwartier (5-9 tegen KVS). Een zeer belangrijke stap op weg naar de ti tel deed Algemene door koploper Excelsior üe eerste nederlaag toe te brengen (7-4). TOP verloor van VES, Ons Eiland verwijderde zich ten koste van Amersfoort uit de ge- De Danaiden-DOS'46 8-5 (5-1) - De cijfers zijn duidelijk. Een flinke op steker voor de ploeg van trainer Jan Hensen, die zijn contact overigens niet zal verlengen. Hensen weet nog niet wat hij het volgend seizoen gaat doen, er zijn nog geen aanbie dingen. Gisteren kon Hensen trouwens best tevreden zijn over zijn equipe, die als hekkesluiter tot een niveau reikte, waar DOS'46 de revelatie van het afgelopen zaalsei zoen, zonder Smit en Dassen niet aan toekwam. Vooral in de eerste helft speelde De Danaïden sterk. Arbiter v. Keulen, die voor de aan vang het veld iets had laten verleg gen om de bespeelbaarheid te ver groten, kon vijfmaal naar het mid den wijzen voor Leidse goals. DOS scoorde alleen na een kwartier van afstand. Zodoende ontstond er een comfortabele voorsprong voor De Danaïden. Het veld werd steeds zwaarder be speelbaar en de combinaties en de afwerking steeds moeilijker. De Danaïden viel wel terug, maar prima verdedigen voorkwam een eventueel moeilijke slotfase. Ge rard Nap stond DOS-topscorer Al- bert Lucas slechts één goal toe. Aad v. Nierop (2), Gerard Nap (2), Fred v. Duyn (2), Sander v. Unen en Cees Christiaanse scoorden. Die Haghe-Fides Pacta 10-1 (3-1) - Het gaat niet best met de club van voorzitter De Haas. De povere ver toning tegen Stanfries werkte door in de confrontatie met koploper Die Haghe, voor wie het bereiken van de hoofdklasse slechts een kwestie van tijd is geworden. Na drie minu ten nam Fides Pacta zelfs de leiding en ook bij de rust was de achter stand niet verontrustend: 3-1. Het liep echter anders in de tweede helft. Fides Pacta (met vier inval lers overigens) speelde met erg weinig overtuiging de wedstrijd uit. De ongelijke strijd won het zelfverzekerde team van Ruud vd Horst uiteindelijk met 10-1. Dik Onderwater redde de eer. Zuiderkwartier-KVS 5-9 (3-3) - Zuiderkwartier wordt ook al ach tervolgd door blessures. Ineke de Hertog, Tineke van Es en Crista Metselaar zijn voor onbepaalde tijd uitgeschakeld en in een afdeling waarin de verschillen erg gering zijn, is elke wijziging van groot be lang. Zuiderkwartier dacht met het uitschakelen van v. Arkel, waar Al- bert de Groot zich mee belastte, het grootste gevaar van de opponent te hebben afgewend, maar ver in de tweede helft mislukte die tactiek, omdat KVS via andere "schijven" toesloeg. Even na de rust had Zuid erkwartier zelfs nog de leiding; maar de 4-3 veranderde in 4-7 en dat was in die fase beslissend. Dirk Jan de Kreek (2), Eric v. Lunteren, Rens Hensen en Toos v. Dam scoorden. De Algemene-Excelsior 7-4 (4-1) - Het grote aantal plaatsfouten van het Leidse middenvak in de laatste minuten maakten de eindindruk van het Leidse spel niet best, maar het daaraanvoorafgaande ver toonde spel was wel degelijk van beter gehalte. Dat moest ook wel, omdat Excelsior trainer Hans v. Zonneveld goed op de hoogte was van het Leidse spel. Het soepele middenvakspel van De Algemene werd goed ontregeld, maar dat kostte de Delftenaren een flinke portie energie. Energie die de ploeg in de frontlinie niet kwijt kon, om dat de Excelsioraanval stuitte op voortreffelijk sluitende verdedi gingen met hoofdrollen voor Ruud v. Vliet en Wim v. Iterson. De Al gemene besliste al in het eerste kwartier de strijd (3-0), welk ver schil eigenlijk opmerkelijk gemak kelijk geconsolideerd kon woren. Bij De Algemene speelde Ans Lambooy voorlopig haar laatste wedstrijd. Ruud v. Vliet (2), Joke Stouten, Henny Waasdorp, Ans Lambooy, Jan Sjardijn en Wim v. Vliet scoorden. Ons Eiland-Amersfoort 8-6 (2-2) - Een belangrijke overwinning voor Ons Eiland, dat de voorsprong op de degradatieplaatsen zodoende vergrootte tot drie punten, en op ge lijke hoogte kwam met de Amers- foorters. Deze hadden aanvankelijk twee maal een voorsprong (01 en 1-2), werkten vervolgens in de tweede helft een 4-2 weg, maar dat vergde kennelijk zoveel van de krachten, dat Ons Eiland vervol gens het duel sterk kon beëindigen. Patrick Verra luidde het offensief in met twee treffers. Amersfoort kon pas bij 8-4 wat te rugdoen, maar toen was de strijd beslist. Van Deegenaars, Gerda vd Velden (2), Piet Beekman (2), Pa trick Verra (2) en Wim Nijenhuis scoorden. VES-TOP 6-4 (3-3) - Slechts en één wedstrijd (vorige week tegen Al- tius) doorbrak TOP de reeks van wedstrijden waarbij de afwerking ver onder de maat bleef. De gehele microcompetitie leed de ploeg aan dit euvel. Tegen Altius ging het vo rige week plotseling weer goed, maar zaterdag in het belangrijke duel met degradatiekandidaat VES was het opnieuw mis. Dat kwam vooral aan het licht toen Ilse Wes terbeek even na de pauze voor 3-4 had gezorgd. De kansen op 3-5 wa ren legio maar het werd 4-4. Twee volgende Haagse treffers deden de rest. Het was trouwens een slechte wed strijd, die door veel plaatsfouten ontsiert werd. Doelpunten voor TOP: Corry Schelvis, Jan Willem Simmelink, Rob Meyer en Ilse Wes terbeek. Fiks-ADO 6-9 (4-5) - Het missen van veel doorbraken kwam Fiks duur te staan. Het met drie punten meer bedeelde ADO profiteerde hiervan, nadat die ploeg in de eerste helft bij 4-2 moeilijkheden had gekend. Toen Fiks hardnekkig bleef mis sen, kreeg de bezoekende club van zelf kansen op de zege, die na 6-6 gestalte kreeg. Aad Knetsch, Dirk Jan Elzinga, Herma Tobé, Wim An- holts (2) en Nico den Hollander scoorden. Fluks-ODO (M) 8-8 (5-5) - Fluks deelde de punten met het Maas- landse ODO, dat zaterdag het 9.000ste lid van Rijndelfland kon huldigen; Hoewel de ploeg uit Noord wijk geregeld met twee pun ten had voorgestaan (zelfs met 8-6) ontliepen de teams elkaar weinig. Halverwege was er ook evenwicht 5-5. WIM VAN VLIET Aad van Nierop van De Danaiden neemt de korf van tegenstander DOS'46 onder schot. De Danaïden werkten zich via een 8-5 zege uit de bedreigde ranglijstzone. LEIDEN - Het hoogtepunt van de testwedstrijden die het Leidse AV Holland dit weekeinde voor haar leden op de kunststofbaan van het Arnhemse Papendal organiseerde was de 5 kilometer voor heren. Het drietal Martien v. d. Hoorn, Gerard v. d. Ham en Nico Volker joeg el kaar zo op dat er tenslotte drie per soonlijke records en drie tijden on der de 16 minuten op de klokken kwamen. Van der Hoorn 15.39.7, Van de Ham 15.50.5 en Volker 15.59.7. TILBURG - Wil Hartog heeft giste ren voor de enige Nederlandse zege gezorgd tijdens de internationale motorraces in Tilburg, beter be kend als de Olof-wegraces. De „witte reus" uit Abbekerke zege vierde op Suzuki in de 500 cc klas- Geheel in stijl ging de Nederlander als eerste van start bij de halve li ters. Op het drijfnatte circuit bouwde hij, naarmaarte de race vorderde, zijn voorsprong op het achtervolgende groepje met John Williams, Alan North en John Newbold steeds verder uit, om tenslotte onbedreigd als winnaar over de streep te gaan, voor North en Newbold. Ankoné werd vijfde. De befaamde Japanner Katayama won twee races, die in de 350 cc en in de zwaarste klasse, de 750 cc. Gerrit Wolsink is gisteren op het circuit de Herikerberg winnaar ge worden van een internationale mo torcross in de 500 cc klasse. De Zweed Lindfors werd tweede, de Engelsman Noyce derde. Aya van Gemeren liet een prima vertesprong van 6.59 m opmeten en wipte bij het hoog over 1.75m. Ook Peter Visser en Rudie Eveleens overschreden laatstgenoemde hoogte. Martien v. d. Hoorn bracht, ook de 800m op zijn naam in 1.58.7 al moest hij tot in de slotmeters felle concur rentie duchten van Frans Kroone die tot 1.59.0 kwam. Op dezelfde afstand bij de dames toonde Marion Komdeur al een be hoorlijke vorm met 2.23.6 terwijl Marlet Langelaan het met 2.33.5 ook verdienstelijk deed. Opvallend waren de prestaties van B-juniore Celina v. d. Meer die de 100m in 12.9 sec. liep, op de 200m 27.5 sec. no teerde, een hoogte van 1.45m haalde en in de verspringbak tot 4.85m kwam. Eveneens opvallend was het discuswerpen van Mies Kuipers met éen verste worp van 33.24m. Voor de sprintnummers was het duidelijk nog wat te vroeg voor scherpe tijden al liepen Frank Min gelen en Dick v. d. Vijver (beiden 11.5), Aya van Gemeren (11.6) en junior Paul Crama (11.7) niet slecht Ook de 13.0 sec. van Joske Boom bij de dames mocht er zijn. Een groep D-junioren van De Spartaan uit Lisse nam zaterdag met succes deel aan indoor- wedstrijden in de Oude RAI in Am sterdam. Peter Blokker sprintte bij de jongens naar 7.4 op de 50m en sprong 1.40 hoog. Gert Jan Faas kwam op de 50m tot 7.5. Bij het ko gelstoten haalde Maarten Glas 7.49m. Bij de meisjes was Noortje Krol snel op de 50m (7.6 sec) en bracht Tineke v. d. Meer het tot 7.8 sec. Karin v. d. Helm en Mieke den Hoed konden goed uit de weg met de kogel resp. 6.75 en 6.51. LEIDEN - De spanning bij basketbalclub (Mercasol) BS Leiden moet nu zo onge veer wel op het kookpunt zijn beland, want misschien al vandaag, maar in elk geval voor woensdagavond weet Leiden met wie in het komende seizoen (seizoenen?) in zee kan gaan. De onderhandelingen met de zich angstvallig geheim hou dende kandidaat-sponsor zijn de afgelopen week afgesloten en na de door Mercasol bijzon der knap gewonnen thuiswed strijd, zaterdagmiddag tegen Disco Danser RZ (96-93), waren de gebruikelijke speculaties over „wie, wat en hoeveel" niet van de lucht. Geldschieter Bestuursleden, semi- bestuursleden, spelers en sup porters tekenden ieder voor zich hun beeld van de nieuwe sponsor!?). Het langdurige (vanaf oktober 1976) en bijzon der intensieve onderzoek dat het onbekende bedrijf heeft verricht en waarbij voorname lijk gebruik werd gemaakt van contact-personen gaf natuurlijk voedsel aan de gissingen. Een Nederlandse firma met buiten landse belangen of andersom, broodjes gingen ook de moge lijke sponsorbedragen (2 tot 2'/* ton) over de tong, maar degenen die echt iets konden weten wa ren zwijgzaam en terughou dend. Manager Henk Reekers be kende wel optimistisch te zyn over de kansen op een nieuwe geldschieter. Reekers: „De kans dat het doorgaat is nu erg groot, als het „nee" zou worden was de zaak waarschijnlijk al eerder afgesprongen. Maar toch, het zou ook voor ons niet de eerste keer zijn dat de reclame-deskundigen van een bedrijf sponsoring adviseren en de directie uiteindelijk negatief beslist. Echte zekerheid is er voor mij pas wanneer ik het contract zwart op wit heb. De geruchten zullen wel iets van waarheid hebben, maar wij we ten echt niet wie of wat het is, laat staan of het doorgaat. Dat zou ons voor woensdag worden meegedeeld". Leiden deed in de, vanwege het vroege aanvangsuur (kwart voor vijf) maar matig gevulde Vijf Meihal zijn best om het be sluit nog een zetje in de goede richting te geven. De roodwit- ten startten goed en al na 5 mi nuten moest de Rotterdamse coach Aijen de Bruin zijn toe vlucht nemen in een time-out: 17-12. De Leidse man tegen man verdediging zat redelijk in el kaar, maar toen Bartholeme zijn derde fout ontving moest Leiden-coach Blom over laten schakelen naar een zone. De Rotterdamse schutters (Fritz, Williams, Van Buuren) kregen daardoor meer ruimte, zodat ook deze wedstrijd het langza- merhand vertrouwde beeld meekreeg: veel gehol, hoge score en slecht verdedigen. DDRZ voegde daar nog een element aan toe: gezeur tegen de scheidsrechters. Dat gezeur kostte de Rotter dammers twee technische fou ten (Van Woerkom en Van Buu ren) en later in de beslissende (slot-)fase de nodige concentra tie. Leiden hoefde voor rust zijn voorsprong maar 20 seconden af te staan (47-48), Kop en Barto- leme (weer erg sterk) bepaalden de ruststand op 50-48. Na de hervatting kreeg Leiden het nog erg moeilijk, vooral omdat DDRZ zo veel beter schoot (58 tegen 41 pet.) en daardoor niet direct compensatie kon worden gevonden Gerrit van Buuren en Larrv Williams voerden hun ploeg naar een 59-64 voor sprong, maar het antwoord van Leiden kwam op tijd: 73-72. Het rebound-overwicht en het grote aantal intercepties (agres sief en attent verdedigen van de uitstekend spélende Eric Be- rendsen, van Bell en Leysner) zorgden voor het evenwicht. Een actie van Leysner tegen de twee maal zo lange Jan Loor- bach zal de toeschouwers nog lang bijblijven: Loorbach drib belde de bal op en stond een tel later verbaasd met lege handen, Leysner was „even" langs gelo pen. Op karakter bleef Leiden, dat in Hoeksema een goede af maker had naast de altijd pro- duktieve Amerikanen, ook in de spannende slotfase over eind. De zesde overwinning was een feit: 96-93, met 30 punten van Bell, 22 van Bartoleme, Hoeksema 19, Leysner 12, Be- rendsen 6 en Kop 5. Bij DDRZ: Weemhoff, Williams 22, Fritz 21. Het damesteam van Leiden maakte korte metten met het Amsterdamse US: 69-37. Abso lute topscoorster werd Ria de Wit met maar liefst 30 punten. Ook de regionale jeugd van Leiden haalde uit, in Barend- recht werd het door Maassen (45), de snelle Eigenbrood (16) en Baars (10) 100-45 tegen Aar- noudse (rust 48-15). Luba-Red Stars 101-78 (50-37) Slechts 6 spelers bracht Red Stars mee naar Leiden en dat was niet genoeg om tegen het ontspannen spelende maar erg hard werkende Luba tot winst te komen. Op regelmatige wijze werd een voorsprong opge bouwd, en na rust (50-37) ging Luba al pressend op weg naar de 100-iunten grens. Die werd bereikt: 101-78. Topscorer: Geert van Zandwijk 31 punten. De jeugd verloor beschamend van Cangeroes: 39-58 (16-31). HANS JACOBS LEIDERDORP - Zaterdag dag hield de kring Gouwe/Rijn streek limietwedstrijden op de lan gere zwemnummers. Zaterdag werd er gezwommen in zwembad De Does in Leiderdorp, zondag was De Dillen in Alphen a/d Rijn het strijdtoneel. De nummers die op het programma stonden worden wegens hun lange duur zelden ge zwommen bij normale wedstrijden. Daarom kregen de kringzwemmers nu een kans om op deze afstanden een goede tijd te zetten met het oog op de komende kringkampioen schappen, waar zij worden ge plaatst volgens hun beste presta ties. In De Does kwamen zaterdag Ed ward Maasdijk (Zijl/LGB) en Wilco van der Zeeuw (LZ'86) tot behoor lijke tijden op de 800 m vrije slag. Edward Maasdijk won bij de jon gens in 9.08.9 en Wilco v.d. Zeeuw deed hetzelfde bij de jongens onder twaalf in 10.29.8, WAARMEE HIJ SLECHTS ÉÉN SECONDEN BO VEN HET KRINGRECORD VAN Gerard Bosman bleef. Uitslagen zaterdag 400m vrije slag meisjes '67/'68: 1. Monique Roels AZC 5.57.4, 800m vrije slag jongens '651'66: 1. Wilco van der Zeeuw LZ'86,10.29.8, idem jongens '63/'64: 1. Ronald Bink LZ'86: 9.58.3., idem jongens '61/'62: 1. Edward Maasdijk Zijl/LGB idem heren: heren 1. Ariëns BZ&PC 9.46.0. Uitslagen zondag: 400m wisselslag jongens '63/'66: 1. Carlo van Zwol BZ&PC 5.36.9, idem jongens '61/'62: 1. Lex Rate- ring BZ&PC 5.29.9., idem heren: 1. Rob Boele BZ&PC 5.36.9, 5.36.9, vrije slag jongens '67/'68: 1. Gijsbert v.d. Leden BZ&PC 5.45.3, 800m vrije slag meisjes '65/'66: 1. Kitty Wiegmans Donk 12.04.4, idem meisjes '63/'64: '63/'64: Renée Re- née BZ&PC BZ&PC idem meisjes '61/'62: 1. Irma Markesteyn BZ&PC 10.35.1, idem dames: 1. Wilma Wilma 10.35.4. LEIDEN - In de landelijke eerste klasse zette Foreholte de tweede helft van de veldhandbalcompeti- tie in met een 7-4 zege op Westlan dia. Bij de rust stonden Hannie Boskamp c.s. met 3-2 aan de lei ding. Het was voor de Voorhoutse ploeg (die zonder de geblesseerde Karin Zonneveld, Jet Verdegaal en de verhinderde Elly Hoek moest aantreden) geen wedstrijd om lang te onthouden. Van goed handbal was met het gladde veld, de dito bal en de erbarmelijke weersomstan digheden geen moment sprake. Het felle Westlandia opende de score, maar Foreholte zette de achter stand snel om in een voorsprong '2-1), via Maijan Mens en Lenie van ADVERTENTIE TUINCENTRUM Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 Beek (strafworp), Hannie Boskamp liet 3-1 aantekenen terwijl West landia via een blok van Lenie van Beek het net achter Lia van Keste- ren vond. Na de hervatting leek er nog een kans voor Westlandia in te zitten (3-3, vanaf de cirkel). Hannie Boskamp bezwoer het gevaar ech ter met drie treffers op rij, waarvan de laatste een koel genomen straf worp was, 6-3. Op het antwoord van Westlandia, 6-4, diende Lenie van Beek van afstand keihard van re pliek, 7-4. De sterke Voorhoutse defensie, met in de slotfase Marlies van de Nieuwendijk achter in plaats van de weer trekkebenende Lia van Kesteren, hield Mariette Siera in haar vertrouwde rol van stoorspeelster de weg naar het doel hermetisch gesloten. In de regio nale tweede klasse B gaf HVS de reserves van Van der Voort/Quin- tus een pak slaag: 14-0. Jong Ade had het heel wat moeilij ker tegen het als alrijd harde spel van DWS uit Schiedam. Na een snel verkregen 2-0 voorsprong nam de Oud Adese ploeg het wel wat te gemakkelijk op. DWS profiteerde daarvan en leidde bij de rust met 4-2. Na de hervatting werd het zelfs 5-2, maar aanvoerster Helma van der Geest trok de zaken weer recht met 2 strafworpen en een afstands schot, 5-5. L.vdia van der Poel bracht Jong Ade aan de leiding, 6-5, en in de laatste minuut zorgde keepster Wil van der Geest voor de volle winst van haar team door een strafworp uit het doel te ranselen. MMO bleef in de regionale tweede klasse A tegen het technisch ster kere Actief uit Rotterdam met 3-2 in de meerderheid, rust 1-0. Jose Elsgeest (één), en Margret Volwater (twee treffers) velden Actief, dat zich maar niet kon aanpassen aan wind, regen en de bal, die vaak als een nat stuk zeep aan de grijpgrage handen ontschoot. Bijde heren toonde Sanocel/Satur- nus zich in de afdelings eerste klasse royaal de meerdere van MSV, rust 2-10, eindstand 8-15. In het doel van Sanocel/Saturnus werd Rob Otten uitstekend ver vangen door Cor Bakker. Benno Nieuwenhuyzen, voor het eerst sinds zijn blessure in de zaalcompe titie tegen Animo 2 weer van de par tij, vierde die rentree met vier tref fers, waarmee hij meteen topscorer werd in deze wedstrijd. In de afde lings tweede klasse A won MMO in en gemoedelijk partijtje van CWP 2, rust 4-2, eindstand 11-9. HW'70 hield de reserves van EDH, zonder diep in het arsenaal te moe ten duiken, onbedreigd op afstand, rust 4-1, eindstand 11-8. VOORSCHOTEN - In de volley balcompetitie bij de heren startte Gemini/Kangeroes 1 tegen D/Den Haag alleszins redelijk en wist via gedegen spel met 15—10 de eerste set en met 15-12 de tweede set te winnen. Daarna gaf men het volle dig uit handen, (9-15 en 8-15), voor dat men in de vijfde set eindelijk op dreef kwam en vooral via het uit stekende blokkeren van Kees de Ridder, die set naar zich toe trok: 15-9. Gemini/K 2 heeft aan Volen- dam traditioneel een moeilijke tegenstander. Ook nu was dat weer zo. Gemini startte goed (15-9), maar had daarna eigenlijk niets meer in te brengen. Het zakte volledig in el kaar (10-15 en 5-15). De laatste set gaf nog even een opleving te zien, toen Gemini tot 13-13 terug kwam, maar Volendam drukte snel door naar 13-15 en een 1-3 zege. Bij de dames kwam Gemini/K 1 twee keer in het veld. Eerst werd Tonegido gepakt met 3-0 (15-8, 15-9 en 16—14). Dit gebeurde in een uitstekend gespeelde wedstrijd. De penetratie liep soepel en ook de aar.val kwam steeds goed door. Al leen op wat slordigheidjes in de tweede set na, kwam de zege geen moment in gevaar. Daarna werd uit tegen degradatie-kandidaat I/Zaan de goede lijn doorgetrokken en werd weer een 0-3 zege behaald. (8-15, 14-16 en 7-15). Waarmee Ge mini/K. de tweede plaats vast in handen nam met drie punten voor sprong op nummer drie, Die Raeckse. Leython deed ook voort reffelijk werk door de moeilijke uitwedstrijd tegen v. Santen/L. tot een goed einde te brengen. Zonder Wil v.d. Wijngaard, maar met Cocky v.d. Salm, ging Leython, naarmate de wedstrijd vorderde, steeds beter spelen(14-16,12-15) waardoor in de derde set v. Santen zoek gespeeld werd (7-15). Een kostbare overwin ning, die de ploeg weer wat afstand doet nemen van de staartgroep. Wassenaar, op bezoek bij Ovra, kon de Haarlemse dames alleen in de eerste set verontrusten (12-15), daarna besliste Ovra de wedstrijd snel in haar voordeel (15-3, 15-4 en 15-5), hiermee een stapje dichter bij de titel komend. Gemini/K 2 kon geen vuist maken bij Tonegido 2. De dames hadden erg veel last van concentratie-verlies en verloren in een slechte wedstrijd via (3-15, 15-10, 15-7 en 15-6) met 3-1. In de promotieklasse heren waren enige opmerkelijke resultaten: Leython 1 moest met 3-0 of 3-1 winnen van LUSV om volgende week koploper Donar te kunnen pakken. Helaas fungeerde LUSV als scherprechter want het werd slechts 2-3 voor Leython. In een spannende wedstrijd voor veel pu bliek startte Leython overdonder end 3-15, kwam LUSV langszij (15-13), waarna Leython weer aan bod kwam 5-15!. En toen pakte LUSV net één set te veel, (15-11), voordat Leython weer fris uit haalde (6-15). Donar, dat compleet op de tribune zat, kon zich nu opmaken voor de strijd in Schoonhoven tegen DOS 2. Winst zou nu het kampioenschap betekenen. Vandaar een erg gemo tiveerd Donar, dat via een eclatante overwinning geen enkele twijfel liet bestaan, wie de titel verdiende. Via 15-4,15-7 en 15-5 kwam DOS er niet aan te pas. Donar maakte ei genlijk slechts twee foutjes in de hele wedstrijd. Voor de rest was met name Ron Groen erg op slag, sloot het blok goed en fungeerde de verdediging uitstekend. Donar toonde zich dit jaar de meest kon stante ploeg. Leython 2 verloor met 3-0 bij DVC. DVC had de punten nodig om niet te degraderen en had jeugdig pu bliek als hulp in de kleine zaal gezet (niet meer dan een gymlokaal). Bij de dames won LUSV moeizaam met 3-2 van Leython 2. LUSV ex perimenteerde wat met speelsters, waardoor het juiste ritme niet ge pakt kon worden. Daardoor kon Leython 2 één belangrijk puntje wegslepen. Leython 3 won van Zo- voc met 3-0. Zovoc kwam uiter mate zwak voor de dag. Niets klopte er; 15-6, 15-5 en 15-0. In de eerste klasse dames behaalde Gem/K. 3 de titel door een 3-0 zege op het zwakke NOVO 3. Evenals vorige week de heren, kunnen nu de dames volgend jaar hun geluk in de promotieklasse gaan proberen. Het duel tussen hekkesluiters Liusna en Leython 4 eindigde on beslist. (2-2). DAC 1 won met 3-1 van Oegstgeest. Leython 5 verloor onverwacht van Orion met 3-1. Bij de heren verloor Gem/K. 4 eerst met 3-0 bij DAC in Alphen en speelde daarna gelijk tegen WVC (2-2). Orion won thuis met 3-1 van Leski 2 en LUSV 2 en DVO deelden de punten (2-2). Leython 3 pakte één belangrijk punt van Leski 1 af. (2-2).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16