UYS: alleen spektakel Roodenburgl-1wéér die na LFC na gelijkspel tegen BEC naar tweede plaats verwezen Gecombineerde comfjetitie afdelingen op springen Teylingen zakt na rust weg GOUDSE CLUBS WILLEN NIET DOORGAAN... Topscorers MAANDAG 28 MAART 1977 PAGINA 13 SPORT De quasi nonchalance die de voet balplunje altijd al kenmerkt (met lange broeken en te wijde shirts) ging zich ook weerspiegelen in het spel, een vorm van arrogantie waarvoor de rekening alsnog werd gepresenteerd. Drie minuten voor het einde van het harde, maar niet onsportieve treffen schoot verde diger Will Henskens UVS naar de 1-1 deling. Door Paul de Tombe Daarmee zegevierde gerechtigheid aan het slot van de bij vlagen spec taculaire partij, want UVS had zich bepaald niet de mindere getoond tegen de zo snel gerezen amateur- topper. Alleen in de eerste fase van de strijd hadden de Amsterdam mers met hun ex-profs kunnen dominineren. Het had geleid tot een afgekeurde goal van John de Hoog en een strafschop in dezelfde 28ste minuut. Een elfmetertrap die het keerpunt van de wedstrijd in luidde. Nadat doelman Wijnand Sloos de niet best gerichte bal van Frans Schuitemaker magnifiek had gekeerd, toonde het voordien ti mide UVS de ware gedaante. De Leidse ploeg bleek opeens over te lopen van ideeën en vechtlust en gunde DWV nadien nog slechts zelden een echte kans. Met een zwaar bemand middenveld werd de gevreesde opponent vakkundig en soms erg fel opgevangen en daarmee ook werden bij herhaling soepele tegenstoten uitgevoerd. Arrogantie Vooralsnog reikte het succes niet verder dan een wegens buitenspel afgekeurde treffer van Paul van Goozen, maar op het moment dat DWV de buit binnen dacht te heb ben sloegen de Leidenaars wél op legale wijze toe. Dertien minuten nadat Jan van Doorn op aangeven van Schuitemaker erg knap 0-1 langs Sloos had gekopt, bestrafte Henskens de lichte vorm van arro gantie die bij de Amsterdammers de kop op had gestoken. Met het knappe punt leek de gril ligheid van het voetbal eens te meer in het spel van UVS gereflecteerd te worden. Zo behoedzaam als de ploeg tegen even laag of lager ge klasseerde tegenstander manoe- vreert; zo "open" strijden de Lei denaars tegen de toppers. Lijfsbehoud Vooropgesteld dat dat aanvallend ingestelde ploegen zijn, wil UVS uitgerekend in die partijen nog wel eens voor spektakel zorgen met het wilskrachtige vechtvoetbal dat het team soms zo eigen kan zijn. Het gebeurt dit seizoen niet vaak, om dat het merendeel van de partners nu eenmaal zelf voor lijfsbehoud vecht en daarom zelden met open vizier de Kikkerpolder betreedt, maar als de spaarzame gelegenheid zich dan eens wél voordoet blijkt UVS nog best te kunnen vlammen. DWV weet daar inmiddels van mee te praten. De lijsttrekker trof in de Kikkerpolder, waarin dan eindelijk weer eens wat sfeer te bespeuren LEIDEN - DWV vertrouwde tenslotte teveel op het surplus aan kwaliteit. Op het moment dat de Amsterdamse amateur-hoofdklasser een 0-1 voorsprong had genomen bij het bescheiden ge klasseerde UVS, dacht de lijstaanvoerder de zege al binnen te hebben. was, een tot het uiterste geladen opponent, die bereid was zich de benen uit het lijf te lopen voor een goed resultaat. En aangezien UVS, nog altijd voldoende talent in huis heeft, kwam dat er ook. Vooral om dat de aanwezige persoonlijke klasse ditmaal niet in een strakke collectieve tactiek gebonden hoefde te worden, zoals bijvoor beeld in eerdere partijen tegen Uni- tas en Hermes DVS. Trainer Gérard Désar: "Maar die ploegen kwamen hier met drie centrale verdedigers, die er nooit van hun leven "uit" komen. Daar kun je dan blind in trappen en dan ben je alles kwijt, maar je kunt het ook tactisch spe len. Dat zal best minder fraai zijn voor het publiek, maar dan hou je er tenminste wel wat aan over DWV speelde wat aanvallender, daar kun je dan ook wat aanvallender spel tegenover zetten". Man over Tegen de leider van de hoofdklasse, waarin het oog om oog. tand om tand zelfs voor de systemen geldt, kwam UVS tot een van de beste, zo niet de beste prestatie van het lo pende seizoen. Het Désar-team boorde allerlei onverwacht initia tieven aanjoeg fel op de bal en tikte soms erg knap op het drukbevolkte middenveld. Daar, waar Lagendijk, Kantebeen, Van Seggelen en Van Goozen voor een nummerieke meerderheid zorgden, werd de ba sis gelegd voor de uiteindelijke de ling. Daar immers, was steeds één man over om de gaten te dichten, waardoor DWV slechts zo zelden tot echte kansen kwam en daar ook was steevast een "vast" aanspeel bare man te vinden die UVS bij tijd en wijle ver kon brengen. Lange tijd niet ver genoeg om voor direct gevaar te zorgen, al moest de bal na een kopstoot van Filippo eenmaal van de doellijn worden gewerkt door DWV-verdediger Nederlof, maar na de gemiste strafschop kwam in ieder geval een verander ing in het rollenspel. Toen de handsbal van de op de doellijn "zwemmende" Henskens (Sloos was al gepasseerd door Bar- bé) was bestraft en Schuitemaker de penalty had "gemist", trok UVS een lange periode alle initiatieven naar zich toe, zonder overigens echt gevaarlijk te worden. Want dat blijft nog het zwakke punt van de Kikkerpolder-ploeg, die ondanks het harde werken van bijvoorbeeld Frits v.d. Heiden maar zelden tot echte kansen geraakt. Wat dat be treft was typerend dat er na de doel treffende kopbal van Jan van Doorn, een kwartier voor tijd, weer druk gewisseld werd. SASSENHEIM - Hoewel zich na de 1-4 nederlaag tegen VIOS de conclusie zich zou kunnen opdringen dat Teylingens tweedeklasserschap geen lang leven meer beschoren zal zijn, werd gisteren aan de Menne- weg nog niet alle hoop de bo dem ingeslagen. Vooral in de eerste helft van het voor beide ploegen zeer belangrijke tref fen (VIOS vecht een nek-aan- nek race uit met DHC DHC de titel in de tweede klasse) bood de ploeg van de scheidende trainer Clement Koster goed tegenstand op het spekgladde veld. Door een uitstekende ac tie van de aanvallend inge stelde rechterverdediger Wil v.d. Krogt (hij was de uitblin ker in het team van Teylingen) nam Teylingen in de 7e minuut zelfs de leiding. Piet Hooger- vorst maakte het karwei met een lastig, vlak voor doelman Beije opstuiterend schot, af: 1-0. VIOS slaagde er in die eer ste helft niet in het ranglijst- verschil duidelijk te maken. Een ongelukkig moment van doelman doelman Zwaan had den de Hagenaars nodig om de gelijkmaker te kunnen produ ceren. Pronk schoot raak in de rebound, nadat v.d. Zwaan de bal na een doorslippend schot van VlOS-aanvoerder Van Laar niet onder controle had kunnen krijgen. Teylingen bleef aandringen en kreeg zelfs enkele kansen op een nieuwe voorsprong. Aat Witteman werd vlak na de pauze op het laatste nippertje de doorgang ontzegd naar het VlOS-doel en ook Hennie Zoet schoot bijna raak. De ommekeer kwam toen Van Laar na tien minuten uit een corner corner inkopte. In eens was het gedaan met het constructieve tegenspel van Teylingen, Teylingen in wan hoop naar voren stormde om het dreigende noodlot af te wenden. Met snelle uitvallen velde VIOS het vonnis. Pronk en Plasman stelden de zege van de Hagenaars definitief veilig: 1-4. Voor Teylingen blééf er niet meer over dan goedbe doelde lof ("Jullie behoeven echt niet te degraderen met met ploeg") van Haagse zijde. ALPHEN AAN DEN RIJN* - De gecombineerde Leids/Goudse afdelingscompetitie (zondag), pas twee jaar geleden geformeerd, staat op springen. De Goudse clubs hebben woensdag in een speciaal belegde vergadering met het afdelingsbestuur, met 6 tegen 5 stemmen besloten het huwelijk met de Leidse afdeling te ontbinden. De zes clubs (Ammerstol, Bergam bacht, Schoonhoven, Nieuwer- kerk, Gouderak en Stolwijk) hebben in de relatief grote af standen (dus hoge onkosten) het doorslaggevende argument voor hun besluit gevonden. Opvallend De zes, alle afkomstig uit de buurt van de Hollandse IJssel komen uit in de A-afdeling. Opvallend is dat de enige club uit di<= buurt, die niet meeging in het besluit afdeling een omstreden punt); - de ontvangst van de „Goudse" clubs door de „Leidse" clubs. Deze ontvangst zou beneden de maat zijn. Voorzitter Bredie van de Goudse afdeling: „Als bestuur van de Goudse afdeling zijn wij zeer teleurgesteld in het besluit van de Goudse clubs. Wij dachten dat de Gouds/Leidse competitie, on danks alle bezwaren, toch een succes was. Op het veld is het al lemaal aantrekkelijk. Het voetbal op zich is er op vooruit gegaan". DWV-doelman Bloem is gepasseerd door Fred Fi- lippo van UVS. Verdedi ger Rinus Nederlof zal de bal echter nog van de doellijn koppen. Nijkamp (Lisser B.) Boot (Lisser B.) Heerikhuizen (Quick B.) de rest, Soccer Boys uit Bredie lichtte woensdagavond r Zondag Neuteboom (LFC) Van der Zwan (Randstad) Schildthuizen (Lugdunum) Reg. jeugd Arie Schaap (Quick B.) Bekooy (UVS) Afdeling Boutier (VTL) Bos (SJZ) Bleiswijk, in de B-afdeling uit komt. Naast het argument van de reistij den en reiskosten hebben de Goudse clubs nóg een aantal be zwaren tegen het Gouds/Leidse samengaan genoemd: - De lange duur van de competitie (26 wed strijden voor zowel de A- als B-afdeling): - de promotie- en de gradatieregeling (al sinds het ontstaan van de Gouds/Leidse gen, heeft ook nu weer niet de volle buit binnen weten te slepen. Het Delftse BEC verweerde zich zo goed dat de Leidenaars al spoedig meer tegen zichzelf liepen te voet ballen dan tegen de Delftenaren: 0-0. bal lieten zetten. LFC kon niet doelpunten doordat het gladde veld de aanvalsplannetjes danig in de war stuurde. Bovendien was het voor de BEC-defensie niet moeilijk verdedigen tegen de uit louter wijf Scheveningen veel' technische voetballers bestaande per Scheveningen is het lot van Randstad Sport wel bezegeld. Toch was er niet eens zo'n groot krachts verschil tussen de nummer één en laatst. Het verschil was alleen dat Randstad Sport de acties veelal te langzaam (breed spel) opzette ter- ge- kon stichten bij het doel Een eventuele tweede plaats op de LFC-p)oeg. Alleen als Koos Bekooy keeper Hendriksen door recht toe Verwarring Piet van Putten kwam opdraven voor Paul van Goozen, Fred Filippo verhuisde naar de spits en Ron Be kooy had juist Hannaart vervan gen, toen de wissel overbodig werd. Henskens knalde na een hoek schop van Lagendijk 1-1 in. Even heerste toen binnen UVS verwar ring over het feit wie de plek van laatste man moest gaan bezetten, maar het diep teleurgestelde DWV kreeg geen tijd om ervan te profite- ranglijst van de derde klasse be hoeft voor LFC niet direct een ramp te betekenen omdat er nog een promotiecompetitie volgt met de nummers twee van de andere derde klasse. Net als in wedstrijden tegen RAVA en Lisse speelde LFC tegen BEC te weinig collectief. Aange zien de beste voetballers bij BEC op het middenveld liepen moesten de Leidenaars toezien dat de meest reële scoringskansen werden ge schapen voor het doel van keeper Rob Groenendijk. Op het spekg ladde veld hadden lange spelers als Teun Hoek en René Holswilder grote moeite zich overeind te hou den. BEC wist via de snelle uitval len echter niet te scoren omdat de de gelegenheid kreeg iets te onder- recht aan te voetballen. Twee maal nemen werd het gevaarlijk. Eén- moest de verzwakte Voorschotense maal bereikte zijn pass WimGubler verdediging (Pothof rugblessure, die goed inschoot keeper Van Veen een treffer kon voorkomen. In de tweede helft, John Verschoor na een BEC- Vols meniscus) capituleren voor de Scheveningers. Tien minuten rust kon Van Rijn profiteren na een buitenspelvalmisverstand. De uit kwartier Nagtegeller verving, wist zijn concentratie gehaalde Hend Cock van Weerlee na een half uur fiks* de bal achter Van Veen te koppen stad maar die treffer werd afgekeurd ker een scoringskans, maar hij liet omdat Verschoor even daarvoor die onbenut. Nadat Scheveningen geen hoekschop had mogen nemen vlak voor tijd via Jol op 2-0 was maar een ingooi. De mooiste kans gekomen kon Henk v.d. Zwan nog voor BEC-middenvelder René onverwachts van afstand op de Groenendijk Scheveningse paal dreunen. den Os die vrij naast schoot. Scheveningen-Randstad Sport Hillegom-DOCOS 4-0 - De i 2-0 - Na de nederlaag tegen koplo- nederlaag van DOCOS tegen Hille- gom kwam in de tweede helft tot stand. Hoewel de Leidenaars bij de rust tegen een 1-0 achterstand aan keken hadden zij goede hoop op de tweede helft omdat DOCOS voor de rust de beste kansen kon clai men. Ton van Dinten zag de bal na een uitstekend schot gekeerd en Rob Aniba knalde eenmaal snoei hard naast. De beste kans bij DO COS kreeg echter Sjaak Rietber gen. Halverwege de eerste helft kopte de Leidse spits de bal op de Hillegomse paal. Nog voor al deze DOCOS-kansen had André Schrama Hillegom al op een 1-0 voorsprong weten te zetten door een te zachte terugspeelbal van Frans Smits te onderscheppen en Burghouwt te omspelen. In de tweede helft was het echter alleen Hillegom dat de klok sloeg. Het duurde toch nog tot de 25e minuut alvorens DOCOS op een ruimere achterstand kwam. Binnen tien minuten tilden John v.d. Velden (2x) en Herman v.d. Schrier Hille gom naar een geflatteerde 4-0 overwinning. teen de voorzitter van de Leidse afdeling, Ad Dusée, in, die de volgende dag het bestuur van zijn afdeling, waarvan destijds het in itiatief voor het samengaan is uit gegaan, bijeenriep. Jammer Dusée: „We wachten nu eerst op de notulen van de vergadering van de Goudse clubs. Het is jammer dat voor die vergadering nie mand van de Leidse afdeling was uitgenodigd. Daarna roepen we de Leidse clubs bijeen om ons nader te beraden. Ik kan wel zeg gen dat ik diep en diep teleurges teld ben. De argumenten van de zes clubs vind ik ronduit belachelijk. We zullen eerst proberen om de ont binding toch nog te voorkomen. De alternatieven zijn voor ons weinig aantrekkelijk: of terug naar de oude situatie met zo'n 17 Leidse clubs, die je dan wel haast onder moet brengen in twee klas sen, met het probleem hoe die klasse in te delen. Of proberen samen te gaan met een andere af deling, bijvoorbeeld Haarlem of Den Haag". Als het de Leidse afdeling niet lukt de breuk nog te lijmen, is de enige vraag die overblijft, wanneer de Gouds/Leidse competitie ont bonden wordt. Bredie: „We zitten dit seizoen vast aan die promotie- ~en degradatieregeling. Willen we de zaak afbouwen dan zullen we nog een jaar verder moeten". Lol eraf Dusée: „De Gouds/Leidse compe titie kan ieder jaar worden ont bonden. Als het dan toch moet, dan mag het van mij meteen. De lol gaat er wel af zo. Vorig jaar die problemen met Oudewater (die tegen de afspraken in aanspraak maakte op het kampioenschap vanwege een beter doelgemid- delde) en nu dit dan weer". WIM DROOGLEVER FORTUYN WASSENAAR - Die allereerste minuut na de pauze be gint voor Roodenburg onderband een obsessie te worden. Voor de zoveelste maal in deze competitie was het raak. Dit keer tegen streekgenoot Blauw Zwart uit Wassenaar. Inzinking zetten, althans voor zo'n tien minu ten. Daarna contoleerde Rooden burg weer de strijd. De aftrap was nog maar net geno men of de gelijkmaker lag al achter doelman Van Berge Henegouwen. Wat de Leidenaars in de kleedka mer uitspoken is niet geheel duide lijk, zeker is wel, dat de ploeg vol komen ongeconcentreerd aan het tweede part begint. Nu, en al talloze keren daarvoor. In sommige geval len kon de opgelopen averij nog tij dig hersteld worden, tegen Blauw Zwart lukte dat toch niet, het bleef 1-1. Onnodig Roodenburg liet zich aldus onno dig een puntje afsnoepen en in deze fase van de competitie komt zoiets de équipe van Versteegh slecht uit. Omdat ook de concurrentie (Nep tunes en Papendrecht) een punt, verspeelde verloor Roodenburg weliswaar geen terrein, maar als je kampioen wilt worden moet het toch zo gezien worden, het kwam ook niet dichterbij. Als er ooit een kans is geweest om in een vroegtijdig stadium een comfortabele voorsprong te nemen dan was dat dit seizoen wel. Met nog acht wedstrijden te spelen is Roodenburg nog lang niet kansloos voor de eerste prijs, maar geregeld puntenverlies kunnen de blauw zwarten zich toch niet permitteren. In dat verband heeft dat ene mi nuutje na rust het Leidse team al heel wat schade berokkend. Uit bovenstaande mag overigens niet de conclusie worden getrok ken, dat Roodenburg de tegen stander van het veld heeft gespeeld. Dat was beslist niet het geval. We liswaar kreeg Roodenburg de be tere kansen en was de gelijkmaker onnodig; Blauw Zwart bood over het algemeen knap tegenstand. Vooral op het middenveld bouwde de thuisclub dikwijls aan aardige aanvallen. Erg veel rendement le verde het werk van kilometervre ters Smit, Tolido en Gilissen niet op, omdat de voorlijn van Blauw Zwart een machteloze indruk maakte. Ren van der Ham dreigt wel. maar beweegt te statisch om echt gevaarlijk te worden en Pieter Donath houdt zich wel erg afzijdig. Pas in de tweede helft, toen ook verdediger Martin Hoogeboom re gelmatig naar voren ging, zag Blauw Zwart kans het Roodenburg-doel onder druk te Dat deed Roodenburg overigens nadrukkelijk in de eerste twintig minuten van dit op redelijk peil staande duel. Vooral via Han Tis- seur verdeelde Roodenburg het spel bekwaam en schijnbaar moei teloos ging de bal van voet tot voet. Alleen de linkerflank viel uit de toon. Holverda kampt al weken met een inzinking en ook Lalau kwam dit keer helemaal niet uit de verf. Van rechts kwam dan ook het ge vaar. Daar vlochten Ooyendijk, Van de Wetering en vooral de bal- vaardige Verkuylen knappe patro nen, die Blauw Zwart maar met de grootste moeite kon ontrafelen. Tot de twintigste minuut, want toen zag de Wassenaarse defensie er geen gat meer in. Vlak daarvoor had Tis- seur met een gweldige spetter de betrouwbaarheid van Peet Pieterse getest, maar de vorige week jubile rende doelman (400 wedstrijden in het eerste) had toch geen schijn van kans bij 'de truc' van het duo Ooyendijk/Verkuylen. Laatstge noemde was in volle ren door West geest neergehaald en Ooyendijk plaatste zich op de rand van het strafschopgebied achter de vrije schop. Zag Verkuylen de pas naar voren doen en reageerde bliksems nel. Het strak aangespeelde balletje nam de kleine spits behendig op 'het binnenkantje' en onhoudbaar voor Pieterse caramboleerde de bal in de verste hoek tegen het net, 0-1. Een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding tot dan. Fatale minuut Tot aan de rust kreeg Blauw Zwart geen gelegenheid om wat aan die achterstand te doen. Maar de voor Roodenburg fatale minuut kon digde zich al aan. Nadat Ren van der Ham voor de zoveelste maal Roodenburg met zijn neus op de overbekende feiten had gedrukt (ook in de eerste mi nuut na rust dient er gevoetbald te worden) moesten de Leidenaars zich door een bijzonder moeilijk kwartiertje worstelen. Dezelfde Van der Ham was toen dicht bij een tweede treffer en ook Gilissen kreeg een goede mogelijkheid op een doelpunt. Beide inzetten vlo gen rakelings over de dwarslat. Weer greep Roodenburg kreeg daarna wel weer greep op het gebeuren, maar on danks pogingen van Van de Wete ring (net over) en Ligtvoet (Pieterse redde) kon de blunder van daar voor niet ongedaan gemaajct wor den. AD VAN KAAM John van de Wetering is Gilissen te vlug af. De bal schiet rakelings over de kruising. Verkuylen, Westgeest, Tolido en Tisseur kijken toe.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13