Waterpolitie en politie Warmond in een bureau? [Le/cfee agenda "De coalitie moet blijven" "ZE DOEN MAAR, WE GAAN TOCH NIET OPEN Lezers schrijven Boschgeest protesteert Staten bij Vastenactie gericht op jeugd in Chili DONDERDAG 24 MAART 19? Centrale post in gebouw Rabobank WARMOND - Als de plannen van B. en W. van Warmond de goedkeuring van de rijksgebouwendienst kunnen wegdragen zullen de rijkspolitie en de rijkspolitie te water in die gemeente binnen afzienbare tijd een nieuw bureau krijgen. Dit gezamenlijk politie-onderkomen moet worden geves tigd in het gebouw van de Rabo-bank aan de Dorpsstraat. De Warmondse Rabo-bank heeft uitsluitend mee: "Ik ka nieuwbouwplannen. Volgende weinig zinnigs over zeggt maand gaat naast de kaarsenfa- briek Van Moorsel aan de Hereweg lvfpprrl de eerste paal de grond in voor een XUCC1UC1 c nieuw kantoor. Het gebouw aan de De gemeente Warmond i. Dorpsstraat wordt dan overcom- enige die geïnteresseerd DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De Voorschotense wijkraad "Boschgeest" heeft, namens de bewoners van 237 woningen in de wijk die 456 woningen telt, GS ge vraagd de "verklaring van geen be zwaar" die de bouw van de Engelse School in die wijk mogelijk maakt in te trekken. De betrokken bewoners zien het liefst helemaal geen school maar, omdat het bestemmingsplan al is aangenomen, zij kunnen zij alleen nog maar bezwaar maken tegen het feit dat de school te groot wordt. Het bestemmingsplan staat twintig procent bebouwing toe, het huidige ontwerp beslaat 27 procent. Daar staat overigens wel tegenover dat de school lager blijft dan is toeges taan. De afwijking van de bepaling is in overleg met het Voorschotense gemeentebestuur tot stand geko men, juist om verregaande aantas ting van het woonmilieu in de wijk te voorkomen. De wijkraad betoogde nog eens dat men overlast van de leerlingen van de school vreest en bovendien bang is dat het verkeer in de wijk in de knoop zal komen. Gemeentebes tuur en schoolleiding bestrijden dat. Zij merkten op dat het meren deel van de leerlingen - veelal af komstig uit Den Haag-Voorschoten per openbaar vervoer bereiken, zo dat van verkeersproblemen in ieder geval nauwelijks sprake kan zijn. De leerlingen zullen, zo deelde de schoolleiding mee, het schoolter rein tussen de lessen niet verlaten. pleet. Ruimtegebrek Zowel de waterpolitie als de "land rotten" kampen met ernstig ruim tegebrek. De rijkspolitie is nu ge- Door Hans Meijer huisvest in een bedrijfsgebouw aan de Julianastraat waarin voorheen het grafisch bedrijf Reclagrafia ge vestigd was, een huisvesting die in feite nauwelijks aan de eisen vol doet. De waterpolitie huist onder zo mo gelijk nog moeilijker omstandig heden in het "Jan Steencomplex" - de groep van drie huisjes waar on dermeer de schilder Jan Steen heeft gewoond - aan de Jan Steen laan. Door de waterpolitie wordt deze uiterst krappe huisvesting dan ook gekwalificeerd als "een huis houden van Jan Steen". Men zit daarom ook maar het liefst aan boord van het waterverblijf, de RP 45 - Warmonds politieboot. Aardig "Deze oplossing lijkt ons op zich wel aardig", aldus gemeentesecre taris C. Zoetemelk van Warmond. "We zijn uiteraard op de hoogte van de moeilijke "huiselijke omstan digheden" waaronder zowel de landdienst als de waterpolitie moe ten werken. Bovendien is het na tuurlijk het meest praktisch dat beide takken van de rijkspolitie in één en hetzelfde gebouw worden ondergebracht. Vandaar dat we ge zocht hebben naar een gebouw waar beide in kunnen. We menen dat nu gevonden te hebben". Via het ministerie van justitie ging het Warmondse plan naar de rijks gebouwendienst, waar het gister middag arriveerde. Provinciaal di recteur voor Zuid-Holland en Zee land van die dienst, de heer Kooij- mans, deelde gistermiddag dan ook niet de i het huidige onderkomen van de Rabo bank. Er zijn meerdere aspirant- kopers; hoeveel wil de bank niet kwijt. Wel werd gisteren van de zijde van de Rabobank meegedeeld dat in ieder geval geen andere bank instellingen belangstelling voor het gebouw hebben getoond. Ongedeerd uit autowrak LEIDEN - Ongedeerd stapte een 26-jarige Voorschotenaar gistera vond uit zijn wagen die in de bosjes nabij het Lammenschansviaduct op zijn kant lag. De automobilist reed, komende uit de richting van de stad, op de Lammenschansweg, toen zijn wagen even vóór het via duct de stoeprand raakte. De auto schoot daarna over de middenberm en de rijbaan voor het tegenoverge stelde verkeer, om in de bosjes langs de ventweg (even voorbij het viaduct) op zijn kant tot stilstand te komen. De auto werd zwaar beschadigd, maar per soonlijke ongevallen bleven uit. Baldadigheden bij school ,EIDEN - Van de school "De Man- se," mp de hoek van de Hoflaan en de Telderskade zijn dezer dagen twee grote ruiten alsmede twee daglichtkoepeld ingegooid. Voorts werd tegelwerk over een opper vlakte van zestig vierkankte meter vernield en de bestrating rond het schoolgebouw beschadigd. Het is niet bekenf wie de baldadigheden heeft gepleegd. Anton Koolhaas Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst di apotheken in de regio Leiden wordt v« 18 tot 25 maart, waargenomen door Apotheek v. Breest Smallenburg, Loi vestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Ap< Donderdag v. d. Valkboumanweg 236, Leiderdo:, Bijbelstudie en gesprekskring Bapti: tengem., 8 uur nam.Steenstraat lb, W< Het gebouw van de Rabobank. Straks politiebureau? LEIDEN - De schrijver Anton Koolhaas zal zaterdagmiddag a.s. tussen 2 en 5 uur aanwezig zijn in het Nieuwe Boekhuis. Hij heeft zich bereid verklaard wat over zijn werk te komen vertellen en zijn boeken te signeren. reldwinkel, 9.30 um Pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavon. werkgroep dienstweigeren, 8-9 Pieterskerkhof 4, Architectenburo, gri tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. j "t Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, g* spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep 8-10 uur nam.; koffieb~~ Nieuwe Rijn 20a, werl open café avond, 9-12 uu» nam. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsew. 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ne<r Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel 01717-3309. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, manij festatie Ned. Vrouwenbeweging, 8 uui LAK-Theater, Levendaal 150, filmfesti val. Leidse Schouwburg, pantomimetheate) Rob van Reyn „Don Quichote", 8.15 uu: Groenoordhal, paasveetentoonstelling Goudzwaard (CDA) in Oegstgeest: Leiderdorpse winkeliers over koopavond: 99 LEIDERDORP - De Leider- dorpse middenstanders kun nen voorlopig niet erg warm lo-, pen voor de instelling van een koopavond. Voorzitter Minnee van de Leiderdorpse Midden standsvereniging deelde dat gisteravond in de commissie middenstandszaken mee. De koopavond wordt, bij de in voering van de nieuwe winkels luitingswet, verplicht gesteld. Tijdens de vorige vergadering van de commissie was al geble ken dat men daar in Leiderdorp alles behalve gelukkig mee is. De oorzaak daarvan is het feit dat er maar weinig midden stand in Leiderdorp is en dat de winkels bovendien dermate verspreid liggen dat er van ge zellig winkelen op de koop avond nauwelijks sprake kan zijn. "We merken het op de koop avonden voor Sinterklaas en Kerst. Zelfs dan is de belang stelling zo gering dat we erover denken er maar helemaal mee op te houden", aldus Minnee. Enquête standszaken was door het me rendeel van de commissie aan gedrongen op een enquête on der het winkelend publiek. Dit omdat men het toen al niet eens kon worden over de 'vraag of de koopavond op donderdag, dan wel op vrijdag gehouden moet worden. De middenstanders zegden toen toe door middel van enquêteformulieren, die zouden worden uitgereikt aan klanten, de mening van de con sument te peilen. Minnee moest echter het antwoord op de vraag van het commissielid Tieken (KVP), wat de uitslag was, schuldig blijven. Het onderzoek heeft nog niet plaatsgevonden. "Want we vinden het moeilijk. We weten niet precies hoe de tekst van de formulieren moet luiden", betoogde secretaris Van van de middenstandsver- eniging vanaf de tribune; een argument dat door de commis sie nauwelijks steekhoudend werd bevonden. Winkelhof "Maar we hebben wel de me ning van de meerderheid van de Leiderdorpse middenstand ge vraagd. Tachtig procent van de Leiderdorpse winkeliers is voor vrijdag", betoogde Minnee. "Dat kunt u niet weten, want wij zijn niet gehoord", betoogde een middenstander, lid van een concurrerende middenstands vereniging, vanaf de tribune. De spraakverwarring was groot en de commissie kwam er ook gisteravond opnieuw niet uit. De winkeliers wel. "We gaan toch niet open, ongeacht wat voor avond er gekozen wordt", zo luidde de mening van het merendeel van de aanwezige winkeliers. De nieuwe winkels luitingswet stelt weliswaar een koopavond verplicht, maar niets kan de middenstanders dan ook dwingen de deuren te openen. Maar er is een uitzondering. "Als Winkelhof open gaat, want dan kunnen we concurreren met Leiden en dan komen de Leidenaars wel", zo betoogde de'heer Van na afloop van de commissie, daarbij vergetend hoezeer hij nog slechts enkele maanden geleden ageerde tegen Leiderdorpers die naar het Leidse winkelcentrum De Kopermolen trokken. Minnee: "Tachtig procent" OEGSTGEEST - "Ik hoop inder daad dat de weg nog niet is opge broken en dat inderdaad getracht zal worden na de komende ver kiezingen de tot gisteren be staande coalitie voort te zetten". Deze woorden sprak gisteravond de voorzitter van de program commissie van het CDA, prof. dr. B. Goudzwaard op een verkie zingsbijeenkomst in het Ge meentecentrum in Oegstgeest. Hij sloot een verregaande samen werking niet uit en gaf zijn per soonlijke mening over de wijze waarop de samenwerking her steld zou kunnen worden. Contrast "Allereerst zal er een herbevesti ging gedaan moeten worden van de toezegging dat na de verkie zingen allereerst een gesprek over een nieuw kabinet zal plaatsvinden met de "Progres sieve Drie". Ik vind dat, zeker ge zien de samenwerking in de afge lopen jaren niet meer dan te recht". Prof. Goudzwaard meende voorts dat in de tussen tijd er binnenskamers een oplos sing gevonden zal moeten wor den voor de grondpolitiek. Hoewel de avond als kernthema droeg "Het CDA en de bijbelse gerechtigheid" kreeg na een korte inleiding over dit onder werp de actuele politiek spoedig de overhand, hetgeen naar de mening van Goudzwaard zeer goed paste. "Het bevat een contrast. De pro blemen waar we nu in zijn aange komen zijn slechts gering tegen over de grote problemen waar we voor komen te staan". Hij doelde hieiTQee op de in zijn inleiding gedane uitspraken over het CDA program "geen brood alleen" waarin een beroep wordt gedaan op het appèl van de individuele mens. Oorzaak "De grondpolitiek is naar mijn per- Nederlands Wie wil er Nederlands geven aan gastarbeiders (ook wel buiten landse werknemers genaamd)? Op de Barbaraschool (zaterdagmid dag) en in vormingscentrum Troef (maandagavond) in Leiden gebeurt dit al. Het is de bedoeling dat elke gastarbeider zijn eigen begeleider krijgt en om dat te bereiken zijn er meer lesgevers nodig. Meer infor matie bij Rob Olivier (Barbara school), Havikshorst 45, tel. 124382 en Leo Pekelsma (Troef), Condor- Pit ,54 Het eerste herenteam van de Zoe- terwoudse tafeltennisvereniging Pit '54 is kampioen geworden. Ge rard van Velzen, Henri van Teijlin- gen en Wim den Eisen promoveren daardoor van de eerste klas district Den Haag naar de promotie overgangsklasse. Pit '54, dat vol gende week zijn laatste wedstrijd speelt, is nog ongeslagen. Sporthal Naaste concurrenten als Smash en Steeds Hoger TSB werden verplet terd met 7-3, 10-0, 8-2 en 10-0. Het gaat kus goed met Pit '54 en straks misschien nog beter, als er een trainer kan worden aangetrokken. "We zijn weer met iemand bezig", meldt wedstrijdsecretaris Piet van Gent. Sciense Fiction In het Leidse Vrijetijdscentrum wordt vrijdagavon een science fiction festival gehouden (science fiction, u weet wel, vliegende scho tels, marsmannetjes, robotten, de verre toekomst). De schrijvers Eddy C. Bertin en Bop van Laarho ven zullen voorlezen uit hun eigen werk. Paul Marijnis, wie was dat ook al wëer, zal iets vertellen over Tolkien. Bovendien wordt er in het centrum aan de Breestraat een film van Francois Truffaut gedraaid, alsmede een aantal Perry Rhodan films. Dan is er ook nog space mu ziek en een lightshow, kortom, griezelen, gieren en brullen, vanaf acht uur. Expositie Boetseer- en beeldhouwerk en ook non-figuratief werk. Dat is van 26 tot en met 31 maart te zien in' het verpleeg- en reaktiveringscentrum Leytenrode aan de Hoogmadese- weg in Leiderdorp. Ineke van Zuu- ren (Woubrugge) en Carla Kerkhoff (Alphen) exposeren daar dan. Openingstijden: van tien tot vijf Breehuys Wolgende week beginnen in 't Breehuys, Breestraat Leiden, de eerste middagactiviteiten: op woensdag een gitaarmiddag voor beginners en op donderdag een jazzballetgroep. Aanvang steeds om half vier; de activiteiten zijn be stemd voor jongeren tussen 12 en 18 jaar. Tel. 130983. Het Breehuys is overigens tijdens deze middagen voor niet-deelnemers gesloten Anthonius Clubhuis, Arie Groenevell spreekt op NW-manifestatie, 8 uu> Noordeinde 2a, praat-ochtend Ned. Ver v. Huisvrouwen, 10 uur vm. Cultureel Centrum, Voorschoten, leer lingenuitvoering Streekmuziekschool Leiden e.o., 7.30 uur nam. K en O-gebouw, Oude West, lezing ove muziekhistorie van Wenen, 8 uur nam. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di, en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik-i baar, vertrouwelijk. Dienstencentrum Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin-; nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.001 uur. Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30. uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur.Tuin- stadwyk, Herenstraat 45, vrijdag 10.39-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652.. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di en wo. 11.09-12.00 uur. do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevaUen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaverjassen, woe en vr. Advocaten spreekuur Prof. dr. B. Goudzwaard: "Con trast". soonlijke mening niet het pro bleem waardoor het kabinet is gevallen. Er bestonden op een zeker moment geen principiële verschillen binnen de regering. Het is een samenspel van fakto- ren", aldus Goudzwaard. Hij achtte het onjuist de schuld aan één kant te zoeken. "Zeker niet in de laatste plaats dragen de pro gressieven zelf schuld. Het her haaldelijk toetsen van de CDA- ministers bij beslissingen wekt niet alleen irritatie op maar werd ook ervaren als een soort wan trouwen. Nu er in vrij korte tijd vier voorstellen behandeld moes ten worden is dit uit de hand ge lopen", aldus Goudzwaard. Daarnaast wees hij ook de persoon lijke aanvallen op minister Van Agt aan als een aanleiding tot de val. Hij schoof evenwel niet elk element van schuld op de pro gressieven. ."Schuld aan de zijde van het CDA valt niet te ontken nen,,. Krijgt Leiderdorp een tennishal, of moet er een sporthal komen waar van de tennisclub medegebruiker is? Deze discussie, opgelaaid tij dens een vergadering van de com missie onderwijs en sport en gesig naleerd in het Leidsch Dagblad, trok mijn aandacht. Speciaal de zinsnede waarin werd gesteld dat woordvoerder Huijgen van de tennisclub „De Munnik" zich geschokt voelde door een me dedeling van wethouder mevrouw Tichler. Huijgen doelde daarmee op het feit dat mevrouw Tichler contact, heeft opgenomen met „De Munnik" over de mogelijkheden van ombuiging van de plannen voor een tennishal in de richting van een sporthal. De heer Huijgen heeft verder gezegd: „Wat we nu krijgen is een sporthal waarin wij een paar uurtjes mogen komen tennissen". Als voorzitter van een van de groot ste zaalsportverenigingen in Lei derdorp, badmintonclub „De Spotvogels", vind ik de poging van mevrouw Tichler, om de tennishal geschikt te maken voor het beoefe nen van meerdere sporten, zeer lofwaardig. Deze poging verdient alle medewerking van „De Mun nik". Zeker de heer Huijgen, als ex-voorzitter van de Leiderdorpse sportraad, moet toch op de hoogte zijn van de ontzettende „sporthal- nood" in Leiderdorp. Ik begrijp de teleurstelling bij „De Munnik", nu het plan voor een ei gen hal dreigt te moeten wijken voor het algemeen belang. Maar ik vraag van de tennisclub begrip voor de situatie. Mevrouw Tichler moet de kans krijgen te roeien met de riemen die zij heeft, om zo eindelijk iets te doen aan de achterstand in zaals portaccommodatie in Leiderdorp. „De Munnik" kan straks in de hal een paar uurtjes tennis spelen, „De Spotvogels" kunnen er enkele uur tjes badmintonnen en andere weer basketballen, enzovoorts. Zodra de tijden beter worden zal ik gaarne Uw „speciale" tennishal komen openen, maar laten we eerst met z'n allen aan de gemeentelijke sporthal gaan werken. Ronald Veeren Voorzitter badmintonclub „De Spotvogels" Luykendreef 32 Leiderdorp (Van redaktiewege bekort) ZOETERWOUDE - De gezamen lijke Werkgroepen Missie- en Ont wikkelingshulp in Hazerswoude, Stompwijk en Zoeterwoude heb ben zich voor het jaar 1977 met hun activiteiten voor de landelijke vas tenactie speciaal gericht op de steun aan een tweetal projecten van jeugdvormingswerk in Santiago. De Vastenaktie heeft uit Nederland de steun toegezegd voor een aantal vormingsprojekten ind e armere wijken van Santiago, waar onge veer eenderde van de gehele bevol king van Chili woont. Er wordt ge meenschapsonderwijs gegeven in samenwerking met bestaande buurtgemeenschappen, jeugdver enigingen, moedercentra, werk plaatsen en dergelijke. Een ander projekt behelst het geven van cur sussen leiderschap aan universiteits-studenten. Deze krij gen de laatste jaren een bijzonder karakter en kunnen slechts buiten de universiteit worden gegeven. Zij zijn gericht op christelijk-sociale vorming. Het totaal toegezegde be drag voor deze twee projekten be draagt 57.000,-. Het vorig jaar werd tijdens de Vastenaktie in het dekenaatLeiden een bedrag van f. 35.000,- bijgedragen, ondermeer voor een projekt in Rwanda. De Werkgroepen hopen dat dit jaar een gelijk bedrag zal worden gehaald. De vastenaktiezakjes zullen door leden van de Werkgroepen huis aan huis worden verspreid. Tijdens kerkdiensten in de Vastenperiode zal de aandacht worden gevestigd op de projekten. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2