Toekomst ziet er voor Noord wijk somber uit Randstad pakt fors uit tegen SYOW6-0 Kees Karstens: "Berichten te voorbarig" SYLY-dames verrassen Rijnsburgse vreugde getemperd Na 3-0 nederlaag bij bescheidenCSVD FBO gaat op zelfde lijn door Eindelijk weer zege Leiden: 1-0 Lisser Boys laat steekje vallen Topscorers MAANDAG 14 MAART 1977 SPORT ■—SPORT GOUDA - Gevoelens van zorg mas keerden bij Rijnsburgse Boys-coach Frans van der Zeeuw de blijheid om de 1-2 zege op Jodan Boys. Oorzaak van de getemperde vreugde was de blessure van Wil Groenendijk, die kort na rust dermate ongelukkig landde na een luchtduel, dat een uit de kom geschoten arm het gevolg was. Geluk bij een ongeluk over igens, want aanvankelijk werd voor een dubbele armbreuk ge vreesd. Desalniettemin kreeg de Rijns burgse ziekenboeg - reeds bezet met Cor Vreugdenhil en Piet Haasnoot - opnieuw uitbreiding. Merkwaar dig genoeg was juist Groenendijks remplaQant, Leo Pluymgraaff di rect oorzaak van de Rijnsburgse triomf. Met een hard 25-meter schot verraste hij 7 minuten voor tijd Jo dan Boys-doelman Piet Rodenburg, die kansloos bleek, toen de bal vlak voor hem opsprong. Wat de laatste een vernietigend oordeel van zijn trainer Harry Mulder opleverde: "Onze doelman is voor de zoveelste keer schuldig aan onnodig punten verlies. Het probleem is, dat ik geen waardig vervanger heb, Roden burg is geen keeper, maar een bal- lentegenhouder. Ettelijke malen heb ik hem voor die oneffenheid, daar vlak voor dat doelgewaarschuwd. Er nota bene zelfs met hem op ge traind, maar elke keer tuint hij er weer in. Hij lijkt wel een oud wijf." Pluymgraaff, die ook verder goed speelde, bezegelde aldus het lot van Jodan Boys, dat de hete adem van het degradatiespook per wedstrijd nadrukkelijker voelt. De Gouwe naars stellen alles in het werk om aan dit gevreesde monster te ont komen. Zaterdagmorgen vroeg al was de ploeg, ter voorbereiding van dit duel in retraite gegaan in een Reeuwijks etablissement. Jodan Boys bleek hierdoor - vooral voor rust - zichtbaar opgepept. Met to meloze inzet bestreed de Mulder formatie een in die fase mat spelend Rijnsburgse Boys, dat duidelijk moeite had zich aan het enthou siaste Goudse spel aan te passen. In die beginperiode kreeg Jodan Boys aantrekkelijke mogelijkheden de score open te breken. Wat na 16 mi nuten middenvelder Remy Bonnier lukte, toen hij de bal na een corner van Teusvan Rijlaarsdam inkopte, (1-0). Even hiervoor had Dick Lok horst de Rijnsburgers met een rake lings over vliegende kopbal al de nodige hartkloppingen bezorgd. Naarmate het eerste bedrijf vor derde, kreeg Rijnsburgse Boys meer "grip" op het spel. De combinaties liepen beter,een tendens,die zich na de pauze voortzette. Voortdurend werd pressie uitgeoefend op het Goudse doel, wat twee minuten na rust resulteerde in een goal van Paulus Zwaan, die een voorzet van Gert Ouwersloot koppend afrondde (1-1).Het conditionele en technische surplus var. de Rijnsburgers bleek na dit doelpunt voldoende om het duel te beslissen. Wat uiteindelijk door Pluymgraaff werd gereali seerd. Maar echt blij waren de Rijnsburgers - door de blessure van Groenendijk - niet met deze over winning. GERARD VAN PUTTEN DELFT - Daar zaten ze, op de tribune langs het knusse veld van CSVD, waar Noordwijk zaterdag op bezoek was: Kees Karstens. Cor Vreugdenhil, Ruud Bröring en Sjoerd Boot. Soms wierpen de weinige Noord wij k-supporters een blik vol weemoed in de richting van het illustere viertal, nu Noordwijk falend ten onder ging met 3-0 bij de echt niet zo bijster goedvoetballende bescheiden geklasseerde thuisclub. ZEIST - Het nieuwe bestuur van de FBO, dat zaterdag door de verga dering van de federatie betaald voetbal organisaties bij acclamatie werd gekozen, zal verder gaan op de lijn, die door het vorige bestuur was uitgezet. Deze "beginselverklaring" werd zaterdag gedaan door mr. Eric Vile, de nieuwe voorzitter en opvolger van Guus Couwenberg die aan het eind van vorig jaar opstapte met zijn bestuur na zijn meningsver schillen met de leiding van de sec tie betaald voetbal. Het nieuwe be stuur van de FBO bestaat uit Eric Vile (FC Utrecht) voorzitter, Eu gene Lemmens (NAC) secretaris, Dik Passchier (FC Dordrecht) pen ningmeester en Herman Choufoer (Den Haag), Aad Groeneveld (PSV), Gilles Kruysveldt (Amers foort) en Leo van Zandvliet (Feye- noord) leden. Eric Vile vertelde na de vergader ing van zaterdag, die binnen twee uur was voltooid, dat de FBO met het doortrekken van de lijn- Couwenberg vooral wil optreden als werkgeversorganisatie en vooral niet wil treden in de taken die typisch van de KNVB en het sectiebestuur zijn. De vergadering besloot zo spoedig mogelijk te gaan werken aan de nieuwe structuur van het betaalde voetbal en het vastleggen van de plannen voor de vorm van het nieuwe sectiebestuur. Belangrijk wordt ook beschouwd het op gang brengen van de CAO- onderhandelingen met de andere belangenorganisaties, die van spe lers (WCS) en trainers (WON). Prominente programmapunten van de FBO zijn ook de onderhan delingen met de NOS, waarbij de FBO meer stem wil hebben dan vroeger omdat dit als een typische zaak van de clubs wordt be schouwd. Verder de stichting ar beidszaken betaald voetbal, het bemiddelingsbureau van werkge vers en werknemers, dat het bureau Inter Football de wind uit de zeilen moet „Week-in-week-uit blijft Noordwijk-trainer John Eelman hameren op het feit dat de hoge no tering van Noordwijk niet meer is dan een toevalligheid. Ook de wein ige fans die nog twijfelden werden zaterdag tot de Eelman-doctrine bekeerd: Noordwijk is Noordwijk niet meer. En de kans dat de sterren van weleer ooit nog een verenigd zullen worden is maar klein. Kees Karstens blijft in Frankrijk, tenzij het bureau Inter Footbaal onder leiding van Piet Keizer de oud- Noordwijker een voetbalbaan be zorgt in Ameria. Sjoerd Boot, de terrier, zit met één been in het gips en zal dit seizoen het gras niet meer betreden. Zelfs Cor Vreugdenhil, de handige rommelaar, in het glo rieteam vaak niet meer dan wissel speler, ha d uitkomst kinnen bren gen in de ploeg waarin Jaap van Kesteren zijn draai maar niet kan vinden op de voor hem zo vreemde spitsplek. Maar Vreugdenhil ver ruilde Noordwijk voor Rijnsburg, zodat alle hoop gevestig moet blij ven op de come-back van Ruud Bröring. De toekomst ziet er dus somber uit voor Noordwijk, ook al omdat Eel man nog niet zijn heil durft te zoe ken in Noordwijks voetbaljeugd. „Die is daar nog niet ryp voor", weet hij. „Als ik die jongens zou in zetten in een slecht draaiend team klappen ze wellicht mentaal in el kaar". Noordwijk draaide inderdaad slecht bij CSVD, uitgezonderd het middengedeelte van de eerste helft, toen CSVD even in de greep werd genomen. Maar de aanhoudende druk leverde letterlijk niets op. John van Dijk liep naar zijn vorm te zoeken zoals hij het grootste ge deelte van dit seizoen al heeft ge daan. Bogers was door zijn harde werken te vaak afwezig van zijn linkervleugelpositie om langs die kant voor veel gevaar te kunnen Jan Willem Bogers: nog steeds „ouderwets" zorgen. Meer dan wat onzuivere schoten op doel van John van Dijk, die voor Eelman nog steeds een raadsel vormt „Op de training jast hij ze er achter elkaar van 30 meter in alsof het niets is. Als het moet schiet hij ook nog de paal doormid den. Maar in een wedstrijd zie je hem dat zelden doen. Ik begrijp er niets van". CSVD was niet eens beter dan Noordwijk, maar speelde na de vlugge voorsprong wat gemakke lijker en schiep zich daardoor ook wat meer bruikbare kansen. Al in de vierde minuut werd de Noordwijk-verdediging opengere ten door een pass van Verschoor, die Chi Chung op rechts bereikte. Na diens voorzet miste Cees Spaanderman de bal zodat Ton zoutendijk 1-0 langs v. d. Niet kon mikken. Lag de oorzaak van Noordwijks falen in Delft groten deels bij het ontbreken van stoot kracht in de aanvalslinie, ook de de fensie was zaterdag niet altijd even zeker van zichzelf. Hans Westgeest, voorheen vaak ook in offensief op zicht zo inventief, moest zijn off day in de tweede helft zelfs beko pen met een wissel (voor Toon van Asten) nadat hij twee keer inde fout was gegaan. De blonde achterspe ler legde al snel in het begin van de tweede helft linkerwing v. d. Meer tegen het gras (Zoutendijk benutte de penalty met een harde punter), daarna miste Westgeest de bal na een voorzet van dezelfde v. d. Meer doordat Ton Zoutendijk de gele genheid gevend voor de derde keer toe te slaan. De enig die in het Noordwijk-team zijn ouderwetse vorm bereikte was de hardwer kende Bogers, die van links naar rechts en van voor naar achter over het veld draafde. Afzwaaiers De nederlaag had overigens niet zo groot behoeven te zijn als de front linie uit de 75 minuten balbezit meer had weten te peuren dan wat afzwaaiers van Van Dijk, een mis ser van Ab Spaanderman, een kop bal van Jaap Plug (doelman Oor twijn redde overigens fraai) en een schot tegen de paal van Jacques van Dorp, die na rust de gebles seerde voorstopper Siem van Beve- ren was komen vervangen. Uit de manier waarop het doel van Oor twijn onder vuur werd genomen kon men echter gemakkelijk aflei den hoe weinig Noordwijk in zich zelf geloofde. Het laatste fluitsig naal van de sterk leidende arbiter Keijzer uit Alphen werd niet alleen door CSVD, maar ook door Noordwijk met opluchting ontvan gen. De Eelman-leer had er wéér een paar aanhangers bij: „Het is ei genlijk een wonder dat we met dit materiaal nig zo ver hebben kun nen komen". RON POLANE NOORDWIJK - Het staat, in tegenstelling tot het zaterdag verspreidde bericht, nog he lemaal niet vast, dat Kees Kar stens volgend jaar in Amerika zal gaan voetballen. De ex- Noordwijk-speler zou via het bureau Inter Footbal een con tract hebben getekend om het volgend seizoen in de Ver enigde Staten te gaan spelen. De momenteel in Frankrijk (Montlucon) spelende Kar stens ontkende dit bericht met klem, hoewel hij wel erkende dat er plannen in die richting bestaan. „Ik zou het graag willen en er zijn wat dat betreft ook wel plannen. Maar het nieuws is onjuist en te voorbarig. Ik heb met Inter Footbaal zelfs geen contacten, ik ga pas over enige tijd met die jongens praten. Zo'n overstap zie ik namelijk toch wel zitten. Het avontuur tegemoet, dat trekt me wel. Er valt daar in Amerika boven* dien een leuke cent in die 7 a 8 maanden bij te verdienen". Karstens, die deze week in Noordwijk is, omdat hij van wege een blessure het afgelo pen weekeinde niet kon spelen, hoeft aan de andere kant niet zo nodig weg uit Frankrijk. Hij heeft het daar opperbest naar zijn zijn. Ook met de club, Montlucon, gaat het uitste kend. „We staan momentcel op een derde plaats en we maken een goede kans om weer terug te komen in de tweede klasse. Nee, zin om terug naar Neder land te komen heb ik nog niet, zeker niet nu ik Noordwijk za terdag heb zien voetballen". LEIDEN - Van het vastgestelde in haalprogramma in de eerste klasse van de zaterdagafdeling moest toch nog een wedstrijd (MVKV-Valken '68) worden geschrapt, omdat het veld van de marinemensen zich in een inferieure staat bevond. Oegst- geest versloeg VVSB met 5-1, ter wijl Leiden verrassend met 1-0 van Woubrugge won. Oegstgeest-VVS B 5-1 (2-1) Oegst- geest heeft geen moment moeite gehad met het onderaan staande WSB. Kort na het begin zorgde Jos Pool voor een 1-0 voorsprong, waarna Gé Perfors de stand tot 2-0 uitbouwde. Via een penalty kon WSB voor de pauze terugkomen tot 2-1, maar na de hervatting werd de ploeg uit Noordwijkerhout weg gespeeld. Jaap van Duivenboden tekende met een kopbal 3-1 aan en dezelfde speler knalde uit een straf schop ook 4-1 binnen. Gé Perfors bepaalde met een hard schot de eindstand op 5-1. LEIDEN-Woubrugge 1-0 (1-0) Mede door goed doelmanswerk van goalie Dick Miggels heeft Wou brugge zich stukgelopen op een vastberaden ingrijpende Leiden- defensie. Hoewel Woubrugge vooral in de tweede helft energiek aanviel kon de reeds in de eerste rondgang opgelopen achterstand niet worden weggewerkt. Halver wege de eerste helft tekende Lei- denspits Ton Boehmer voor de 1-0 voorsprong, die tot het einde van de wedstrijd behouden bleef. In de tweede klasse zag Abbenes zijn koppositie zonder zélf te spe len, aanzienlijk versterkt, omdat concurrent SVLV bij SJZ met 3-1 verloor. Kees van Duivenbode (2x) en Joop de Jong zorgden voor de Zoeterwoudse doelpunten. Stompwijkse Boys won met 2-1 van LSVV'70 door doelpunten van Tiemen van Leeuwen en Joop Belt. Meerburg zegevierde met 1-2 over Alphia, terwijl het duel VNL-Kic- kers '69 bij een 1-1 stand werd ge staakt wegens een beenbreuk van VNL-speler Piet Kuit. Met 2-1 winst op hooggenoteerd Alphia leiden - SVLV, dat tot zaterdag zo teleurstellend voor de dag kwam in de regionale voetbalcompetitie van de dames, heeft het gepresteerd om in de eerste klasse het hooggenoteerde Alphia met 2-1 te verslaan. Lugdunum was opnieuw kansloos en verloor met 5-2 bij Lyra. In de tweede klasse werd Ter Leede onder de voet gelopen door 's Gravenzande: 0-12. Het inhaal- duel Iduna-SJZ werd gisteren opnieuw uitgesteld omdat de bond het terrein van de Iduna-dames niet meer bespeelbaar acht. Zaterdag: Enigszins tegen de verhouding in heeft SVLV op eigen veld afgerekend met Alphia. De Voor- schotensen werden, zeker in de eerste helft, vaak ver teruggedrongen, maar sloegen tegen een machteloos aanvallend Alphia hun slag via de counter. Halverwege de eerste helft werd het daardoor 1-0 dankzij een doel punt van José van Heiten. In de tweede helft arriveerde Alphia eerst op 1-1 door toedoen van Inge v.d. Elshout, waarna Maria v.d. Holst vijf minuten voor tijd SVLV op winst zette: 2-1. Lugdunum keek tegen Lyra al bij rust tegen een 4-0 achterstand aan. Daarna kwamen de Leidse meisjes tot 4-2 terug door twee doelpunten van Nancy Verhoeven. Nadat Sylvia Kooien had verzuimd haar team nog dichter bij Lyra te brengen stelde de ploeg uit de Lier de winst definitief veilig: 5-2. Op eigen veld versloeg RAS in een inhaalwedstrijd Monster met 8-0. In de tweede klasse liet Zevenhoven zich verras sen door DS VP. Zevenhoven nam via Elly v.d. Berg en Anita Schellingerhout wel met 2-0 de leiding, maar moest die voorsprong na rust prijsgeven. Nadat Adri Koeleman een penalty had gemist bepaalde DSVP de eindstand op 2-3. 's Gravenzande naderde in deze afde ling het leidende KRV 2 tot op één punt door met maar liefst 12-0 uit te halen tegen Ter Leede. Bij rust was het pas 3-0. In de tweede helft had het ook fysiek zoveel zwakkere Ter Leede teveel problemen met het open zetten van de buitenspelval, waardoor nog negen goals volgden. Zondag Zelfs met drie meisjes vogelvrij voor de goal slaagde Kickers '69 er niet in om de bal ook maar één maal achter doelvrouwe Terry v.d. Berg van WSB te werken. Ook Carla de Graaf en Hanneke van Tol mis ten in riante positie. Na de rust nam WSB het heft in eigen hand en stelde na 15 minuten de zege veilig door een doelpunt van Carla Duivenvoorden. Ook Spel. Lisse had, ondanks een 4-1 zege op SJZ/2, veel moeite met het benutten van de talrijke kansen. In een zeer matige wedstrijd scoorden Ria Grimbergen en José Kortekaas ieder tweemaal. Conny Bensdorp zorgde voor het tegendoelpunt. Randstad Sp. Lady's zege vierde moeiteloos met 4-0 over UDO dankzij doelpun ten van Ellen Vlasveld en Marian Konings (uit een penalty) in de eerste helft en Irene Hemmes en nog maals Marian Konings in de tweede speeltijd. Ondanks het voortdurende overwicht dat SJC op Uni- tas L. had waren er ook voor de Leidse club wel kansjes o.a. via Corry Taffijn die in goede positie ten val kwam. Marga van Kampen zorgde zowel Voor de 0-1 stand bij- de rust als voor de 0-2 eindstand. Iduna en SJZ kwa men wederom niet tegen elkaar in actie omdat de bond het veld bij TAW niet meer geschikt acht om op te spelen zodat de Teraarse vereniging naar andere speel ruimte moet omzien. Men overweegt nu om de thuis duels in uitwedstrijden om te zetten en zodoende de reeds tot vier wedstrijden opgelopen achterstand weg te werken. In de Haagse competitie speelde Wet. Girls Hoek van Holland naar een ruime 6-1 nederlaag. Ciska van Egmond nam 4 doelpunten voor haar rekening. Anneke van Leeuwen en Marion de Groot scoorden ieder éénmaal. LEIDEN - In de vierde klasse zaterdag boekte Randstad Sport een onverwacht grote overwin ning op SVOW: 6-0. Koploper Lisser Boys liet een zondag steekje vallen tegen Hoekse Boys (1-1) en Sleu- Neuteboom (LFC) 12 tels verloor ongelukkig van WDS: 3-2. Lisser Boys ZS™i wat van de onderste plaats gedis- Tegen het stug spelende Hoekse Aniba (DOLOS) 7 tantieerd. Boys is het Lisser Boys niet gelukt In de eerste helft zae het er hele- de volle winst binnen te halen. Pas £^.TERD^9 maal niet naar uit dat SVOW een kort voortijd slaagden de Boys er in Nykamp (Lisser B.)19 dergelijk pak slaag zou krijgen, een opgelopen achterstand van 1-0 Boot (Lisser B.)10 want Hnnr treffers van A at Kevzer teniet te doen. In de eerste minuten Heerikhuisen (Q. B.)9 Xio Mol was hetbj dfrusTpas verkreeg Lisser Boys enkele voort- 2-0. Na de hervatting kwam Rand- reffelijke kansen maar het hout- stad beter in zijn spel en drukte werk stond treffers in de weg. Bo- afdeung svow V0Hedig in de verdediging, vendien vertolkte laatste man Tuk- «VoriY™ Ir In de 65ste minuut brak Dirk Vreke ker een uitstekende party. In de Bos (SJZ) 15 de ban door in eigen doel te schie- 52ste minuut keek Lisser Boys Slingerland (SJZ)10 ten (3_0). Door treffers van achte- togen een 1-0 achterstand aan toen Straathof (Meerb.) 9 rppnvnlrrpn<; Aat Kev7pr I2x) pn Van den Pol doeltreffend uithaal- reg. jeugd HenkvanKtaveren^strafecho^i) de. (1-0). Lisser Boys legde het ae- Schaap (Q. B.) 20 werd de stand binnen twintig mi- cent nu volledig op de aanval en Bekooy (UVS) 11 nuten naar het halve dozijn opge- drukte Hoekse Boys op eigen helft Talan (Katw.) 6 trokken. 'eruÊ- Het zich uitstekende verde- digende Hoekse Boys slaagde er tot de 85ste minuut in de poort geslo ten te houden. Toen bezweek het. Gerard Nykamp legde aan een vloeiende aanval de laatste hand (1~1)' Sleutels Sleutels zit de laatste weken in de hoek waar de klappen vallen. Ook tegen WDS kwam daar geen veran dering in, want op ongelukkige wijze werd met 3-2 verloren. In de eerste helft kwam WDS door De Jong in de 25ste minuut op 1-0. Een kwartier later bracht Jan van den Berg beide partijen weer op gelijke hoogte. (1-1). In de tweede helft gaf De Lange WDS opnieuw een voorsprong uit een vrye trap. (2-1) en toen door een in de Sleutels-verdediging WDS op 3-1 kwam leek alles verloren, maar in de 70ste minuut verkleinde Jaap Hereur de achterstand tot 3-2, waardoor er weer enige hoop in de Leidse harten opflakkerde. Het met enorme inzet spelende WDS liet het echter niet verder komen. Henk van Klaveren haalt uit. Aat Keyzer, die driemaal scoorde, kijkt toe.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14