Onkruidbestrijding met chemisch middel eidse agenda Blaas zelf" Als uitzondering in Oegstgeest: Verkoopprijs Adegeest wordt nader bekeken Indicatiecommissie De Kieviten breiden uit DINSDAG 8 MAART 1977 Dinsdag OEGSTGEEST - Bij wijze van uitzonder ing zal er dit jaar in de gemeente toch gebruik worden gemaakt van chemische onkruidbestrijdingsmiddelen. Hoewel het voorstel nog door de gemeenteraad moet worden goedgekeurd, konden de leden van de commissie openbare wer ken en sport zich er gisteravond wel mee verenigen. Zwaarwegend argument was het feit dat de plaatsen waar chemische bestrij dingsmiddelen worden toegepast, van uit verkeersveiligheidsoverwegingen niet geschoffeld kunnen worden. Het betreft hier de middenbermen van de 'laan van Oud Poelgeest, de Abtspoel- weg en de Rijnzichtweg. Vooral van Veen (CDA) vond de veiligheid door slaggevend. Boesjes (PvdA/PPR) stelde zich wat sceptisch op door op te merken dat er bij dergelijke werkzaamheden on gelukken met de betrokken ambtenaren plaatsvinden. Mevrouw Zoutendijk (WD) stemde "bij wijze van uitzondering" in met het voor stel. Zij drong er wel op aan te onderzoe ken in hoeverre het mogelijk is de be planting vooral van dergelijke midden bermen te vervangen voor zeer dichte beplantingen waardoor het onkruid weinig kans krijgt uit te dijen. Wethou der Thorn zei toe dit te willen onderzoe ken. De gemeente Rijnsburg is van plan over te gaan tot de bebouwing van de Kamphui- zerpolder. Hierin zal onder meer de Flora geprojecteerd worden. Om goede ontsluiting te kunnen waarborgen werd aan Oegstgeest ge vraagd in hoeverre er bezwaren zouden bestaan tegen gebruik van de Klaver veldlaan, een weg in de gemeente Oegst geest aan de zuidelijke kant van de Kamphuizerpolder. De commissie openbare werken en sport zag weinig es sentiële bezwaren. Wel vroeg men zich af of de verkeersveiligheid, bij een inten sief gebruik van de laan, niet in gevaar zou komen. Van Veen: "Voor het verkeer in noord elijke richting zal het geen problemen geven. Maar verkeer richting Oegstgeest kan wel bezwaren opleveren."Uiteinde lijk werd overeengekomen dat met de gemeente Rijnsburg deze zaak nog ver der zal worden doorgenomen. Tenslotte kantte de commissie zich tegen de bouw van een kantine ten behoeve van de korfbalvereniging K.N.S. Men was van mening dat een en ander mis schien wel noodzakelijk was maar dat nog onvoldoende bezien was welke mo gelijkheden er buiten de voorgestelde plaats, aanwezig zouden kunnen zijn. TRAGIEK LEIDEN - Een tragische gebeur tenis in het leven van een tempe ramentvolle Turk. Daarmee werd de Leidse Eerste Hulp Dienst gistermiddag geconfron teerd. De 42-jarige, in Leiden verblijvende Turk had namelijk alarm geslagen omdat hem een groot onheil was overkomen. Hij achtte zich bovendien in zo'n vernederende situatie geraakt dat naar zijn mening spoedig ingrijpen van medische hulp verleners vereist was. Die situa tie ontstond nadat de man een bezoek had gebracht aan een vrouw van lichte zedenDe EHD trof hem op het telefonisch opge geven adres luid jammerend aan. Waaarover de wanhopige buitenlander nu wel zo jam merde? Over gebrek aan activi teit van zijn mannelijkheid in het aangezicht van een onstui mige vrouw. De mannen van de EHD hebben geen hulp kunnen verlenen, waarop de Turk door een vriend naar het ziekenhuis is gebracht School toneel afgelast LEIDEN - De schoolvoorstelling van "Wie denk je datje bent", die de toneelgroep "Centrum" morgen middag in het LAK-theater zou ge ven, gaat niet door. Voor dezelfde voorstelling op vrij dagavond a.s. zijn nog kaarten ver krijgbaar, zowel bij het LAK als bij K& O. Boze taxischauffeur: Meteen informele receptie voor vrijwillige medewerkers en personeel heeft het verpleegtehuis Ley thenrode" in Leiderdorp gisteren de feestelijkheden rond het vijfjarig bestaan ingeluid.Op 7 maart 1972 werd de eerste patient opgenomen Leden van de Leiderdorpse UW, van kerkelijke organisaties en middelbare scholieren die af en toe in Ley then rode worden ingezet, kwamen samen met het personeel gisteren felicitaties aanbieden om daarna een drankje en een hapje tot zich te nemen. Onder de belangstellenden bevonden zich ook burgemeester Van der Have en zijn De feestelijkheden worden op 9 maart voortgezet met een herdenkingsbijeenkomst voor de bewoners van het tehuis. Professor Schaberg .dominee Blonk en pater Van Haasteren zullen er het woord voeren. Aan de bijeenkomst wordt verder meegewerkt door de gehandicapte zangeres mevrouw Vaii Gunsteren. 's Middags komt de AVRO opnamen maken voor het radioprogramma "Met de muziek op stap". Daaraan wordt meegewerkt door Mar jol Flore, de tenor Gerard den Dolder, een accordeonduo en een orkest onder leiding van Tom Erich. Op 12 maart tenslotte viert het personeel feestDan is er een autoralley ,een cabaret en een lustrumbal, waaraan wordt meegewerkt door Hein van der Gaag en de popgroep Cake. VOORSCHOTEN - „Blaas dan zelf maar", reageerde een 32-jarige taxichauffeur uit Voorschoten en hij smeet het vermaarde blaas pijpje voor de voeten van de poli tiemannen, die hem onbehoorlijk bejegenden. Dat gebeurde in Leiden, waar hij door de politie was aangehouden omdat hij vermoedelijk onder in vloed van drank verkeerde. Het betekende dus het weigeren van een bloedproef, voor welk feit de chauffeur zich voor de Haagse po litierechter moest verantwoor den. De chauffeur liet zijn auto staan en begaf zich per taxi linia recta naar het politiebureau in Voorschoten, waar hij vroeg om de bloedproef te mogen afleggen. „Daar is geen reden voor, u bent niet onder invloed", zou de wacht commandant volgens mededeling van verdachte te kennen hebben gegeven. Maar wel gaf verdachte toe twee tot drie glazen bier te hebben gedronken en er was ook nog sprake van borrels. In elk ge val was de bloedproef geweigerd stelde de officier en eiste twee we ken gevangenisstraf en voor waardelijk zes maanden intrek king van het rijbewijs, proeftijd van twee jaar, teneinde verdachte niet brodeloos te maken. „Daar ben ik blij mee", aldus ver dachte, maar toen de rechter hem conform de eis veroordeelde, gaf hij te kennen hoger beroep te zul len aantekenen. VOORSCHOTEN - De commissie voor de financiën en de bedrijven gaat akkoord met de verkoop van de bedrijfsruimten van de boerderij Adegeest De waarnemend- voorzitter wethouder Eveleens was het eens met de commissieleden dat het geen "onder onsje," mag worden en daarom werd niet beslo ten wie de koper zal mogen zijn. In het ambtelijk advies waren wel ko per en koopsom genoemd. De koopsom kwam Drs. Meershoek (CDA) bijzonder laag voor. Er wordt gerekend op een bedrag van f 200.000,- voor ruim 1200 m2 Grond. Met de toezegging dat ook de prijs voor de bedrijfsruimte nog nader bekeken zal worden en de weten schap dat onder toezicht van mo numentenzorg van de bedrijfs ruimte een woonhuis gemaakt zal Inbraak in vormings centrum LEIDEN - In het afgelopen wee keinde is een inbraak gepleegd in het Vormingscentrum voor Wer kende Jongeren aan het Lammen- schanspark. De daders maakten o.m. twee filmcamera's, een Film- projector, drie bandrecorders, acht cassetterecorders, twee videore corders en twee platenspelers buit. Ze namen bovendien een geldkistje met 1500,- mee. Men is het ge bouw binnengekomen door het wegnemen van een ruit in de voor deur. worden was de commissie tevre den. De St. Laurentiusharmonie krijgt een subsidie van f 7.000,- voor de aanschaf van nieuwe uniformen en een renteloze lening van f 7.000,- voor de vernieuwing van enige in strumenten mits de commissie voor welzijn en ondewijs ook ak koord kan gaan. De verhoging van de subsidie aan de stichting Crea tief Centrum Voorschoten over de jaren 1976 en 1977 werd door de commissie toegestaan. Het Creatief Centrum is een samenwerking aangegaan met Stichting Samen werkende Creativiteitscentra te Leidschendam Er wordt een full time coördinator aangetrokken, welke voor rijkssubsidiëring in aanmerking komt. Mr. Goosens (PPV) wilde graag we ten wat nu de huur is van de nieuwe woningen in het Vernèdepark. De gemiddelde huur is f 315,- per maand. De bewoners krijgen indi viduele huursubsidie indien nodig. WASSENAAR - Kent U de uit drukking: "eieren voor zijn geld kiezen"? Welnu dat is mogelijk in de komende weken, dankzij een ac tie, die ten bate van de drumband van "Irene" gevoerd gaat worden. De drumband viert dit jaar het zil veren jubileum, heeft enkele wen sen op het verlanglijstje staan en een van de acties die ondernomen wordt om geld daarvoor bijeen te krijgen is de eieractie. Er worden tussen nu en 6 april 5000 lootjes a één kwartje aan de man gebracht. Van die lootjes zullen er op 6 april 65 getrokken worden die recht geven op paaseieren. ZOETERWOUDE - In het plan Westeinde II, is de eerste paal gesla gen voor de bouw van 39 woning wetwoningen. Van deze woningen zullen er drie worden aangepast voor minder-validen. Het gehele bouwplan begint o over igens enige vorm te krijgen. Van een gedeelte van de in aanbouw zijnde koopwoningen is het hoogste punt reeds bereikt. Voor Wassenaarse bejaarden WASSENAAR - De wethouder van Sociale Zaken J. M. van der Klaau w heeft dezer dagen in het raadhuis de z.g. "indicatiecommissie" geïn stalleerd. Het is een commissie die tot taak heeft advies uit te brengen Sticker Bent u ook zo trots dat u Lei- denaar bent? Loopt u ook met vooruitgestoken borst als de sleutelstad ter sprake komt? Wel, u kunt nu ook getuigenis afleggen van uw "leidenaar- schap". De plaatselijke VW, u weet wel, waar Roel Dekker de scepter zwaait, heeft een heuse sticker laten drukken in de na tionale kleuren rood, wit en blauw met de onmisbare Leidse sleutels. De kosten zijn te verwaarlozen: twee heitjes per stuk. Maar daar heeft uw auto, fiets of zeepkist dan ook een fraaie versiering voor. markt, fietsenhandelaar Van Zijp, de Algemene Bank Ne derland, wethouder Tesselaar en nog veel meer. Maar dit ter zijde. De oud-voorzitter van de Stichting Zijlwijk, Lambert Venema, opent zaterdagmid dag het gebouw op feestelijke wijze. Daarna is er tot vijf uur een "open huis", dus het zal er wel flink tochten. Zijlwijk De Stichting Zijlwijk voor buurt- en clubhuiswerk heeft een nieuw domein aan het Re genboogpad tegenover de Zijlwijkschool. We hebben het dus over de Merenwijk. Dat doet ons denken aan de Korti- Vogels Drs. M. I. H. Kortselius spreekt en laat dia's zien over het vo gelleven op de Shetlandeilan- den. Het schijnt daar zeer revo lutionair toe te gaan. De lezing wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging, afdeling Leiden. Ze wordt ge houden in het Rijksherbarium, Schelpenkade 6. Om acht uur. IJsfeest De Oegstgeestse Oudenhof- school houdt morgenochtend een ijsfeest op de Ton Menken- ijsbaan in Leiden. Dat houdt o.m. in: estafette, hardrijden, hindernisbaan en behendig heidsrace. Wakje hakken en schorsie piepen, dat deden wij vroeger in onze ver vervlogen jeugd. Maar dat staat morgen niet op het programma. Harmonie Zomaar een vrijdagavond met doodgewone dingen in harmo nie en melodie. Onder dit motto gaat vrijdagavond om acht uur iets gebeuren in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Het is duidelijk: er is daar een frisse wind gaan waaien. Het folkduo Adrian and Cathy treedt op, evenals het jazzcombo Hifubrust. Spe ciale gast is de akoestisch- elektrische groep Mixed Miller Brothers Upband. Ook worden er korte Nederlandse speel films vertoond van o.a. Paul Verhoeven, Peter Keesom en Rupert v. d. Linden. En een verslag van de wedstrijd Ajax-Independiente, destijds gespeeld om de Wereldcup. Dan is er ook nog een open po dium, waar iedereen die kan zingen, dansen, vuurspuwen, goochelen, hoelahoepen, met de oren wapperen of de voet in de nek leggen, zijn kunsten kan vertonen. over de hulp en verzorging die een bejaarde nodig heeft. Volgens de Wet op de Bejaarde noorden moeten er overal in het land dergelijke commissies in het leven geroepen worden. De Wasse naarse commissie bestaat uit me vrouw L. H. E. Enthoven-Maas, voorzitster, dokter A. K. J. Ouden dal, gemeente-arts en de heer G. Winkler, maatschappelijk werker bij de gemeentelijke sociale dienst. Secretaris van de commissie is de heer L. G. Koning. Een bejaarde, die opneming in een bejaardenoord of andere hulp of verzorging nodig denkt te hebben, meldt zich bij de indicatie commissie. Dat kan gebeuren op een formulier dat ten gemeente huize en bij de bejaardentehuizen verkrijgbaar is. De bejaarde krijgt daarna bezoek van de maatschap pelijk werker die allerlei gegevens verzamelt. De indicatiecommissie bepaalt dan welke verzorging de bejaarde nodig heeft, dus oftewel opnemeing in een bejaardenoord oftewel hulp in een andere vorm. Daarvan krijgt de bejaarde bericht. Het advies van de indicatiecom missie gaat ook naar een "uitvoer ingscommissie", waarin allerlei or ganisaties op het gebied van de be jaardenverzorging vertegenwoor digd zijn. Wat de 19-jarige scholier W.A. uit Oegstgeest had uitgehaald, zou een mooie reclamestunt voor een bedrijf kunnen zijn, want hij had zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden omdat hij in to taal 1700 repen van een bepaald merk had gestolen. De jongeman die in Rotterdam werkt, wist vrijwel iedere dag uit automaten op het station aldaar door een handigheidje een aantal Woensdag repen chocolade te stelen, dat tot genoemd aantal opliep. Maar uit eindelijk werd hij betrapt. Hij zou de repen niet hebben ver kocht, maar die royaal aan vrien den hebben uitgedeeld. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, 0-1 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam: volksdansen, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Neder lands, studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Logegebouw, Steenschuur 6, lezing Theosofische Vereniging „De eenheid van al wat leeft", spr. mevr. G. Dunne- wolt, 8 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, yoga, jazzballet, fotoclub voor gevorderden, tekenen en schilderen, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, commissie interne organisatie en beheer, 8 uur nam. 't Raedthuys, Nieuwe Rijn, lezing Roze- kruisers Genootschap, 8 uur na. Bevrijdingskerk, Montgomerystraat, vergadering NCBO, 8 uur nam. Lakenhal, Oude Singel, lezing over Menso Kamerlingh Onnes, 8 uur nam. Stadhuis, gemeenschappelijke commis sies voor welzijn, 8 uur nam. Antonius Clubhuis, jaarvergadering in dustriebond NW, 8 uur nam. SSR-gebouw, Hogewoerd 108, forum over multi-nationals, 8 uur nam. Studentensoos Catena, Kolfmakersteeg, politiek café met Ria Beckers, 9 uur nam Gemeentehuis Oegstgeest, financiën, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Warmond, *n ruimtelijke ordening. 8 uur n Kennedylaan 11. Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur „Het ging zo gemakkelijk", moti veerde verdachte zijn daad. „Wanneer dat uw maatstaf is, dan kunt u nog vooruit, want er valt heel wat op gemakkelijke manier te stelen", repliceerde de politie rechter. Wassenaarse kunstenaars verenigd WASSENAAR - Er heeft zich in Wassenaar een Vereniging van Wassenaarse beroeps-beeldende kunstenaars (VWBK) gevormd, die zich tot doel stelt het contact tussen de beeldende kunstenaars te ver groten en de kunst dichter bij de i Wassenaar te bren gen. Bonies zal als voorzitter optreden. Lies Wiegman is secretaresse, Alexandra penningmeesteresse en Selma Weerenbeck en Jan Stege- man bestuursleden. Op 14 maart a.s. te 20.30 uur zal in paviljoen "Zonnehof' aan de Duinrellweg, tegenover de ingng van Duinrell de eerste openbare vergadering wor den gehouden waarop iedere be langstellende welkom is. De nieuwe vereniging wil het be grip "beeldende kunst" zo ruim mogelijk interpreteren en ook de Wassenaarse architecten, ontwer pers e.d. in haar gelederen vereni gen. WASSENAAR - Het bestuur van de Wassenaarse Hockey- Cricket en Tennisclub "De Kieviten" heeft het gemeentebestuur ver zocht een gemeentelijke garantie te verlenen voor een geldlening van één miljoen gulden. De sportvereniging gaat dat bedrag gebruiken voor een Fikse uitbrei ding van haar accommodatie op de Schulpwei met vier squash- banen, vier tennisbanen en een dubbele tennis-oefenkooi, terwijl verder het clubhuis zal worden aangepast aan de thans, met een sterk gegrooid ledental, te stellen eisen. De geldlening van één miljoen be tekent voor de vereniging een jaarlijkse last van 96.260 gulden. Deze lasten kunnen als volgt worden opgevangen: 13.000 Gul den per jaar komt ten laste van de tennis-afdeling. De contributie- opbrengst van deze afdeling zal verder stijgen door toelating van de adspirant-leden die nu op de wachtlijst staan. De kapitaalslas- ten van de squashbanen (63.000 gulden per jaar) en de kosten van onderhoud, verlichting, verwar ming enz. (25.000 gulden) zullen naar verwachting geheel gedekt kunnen worden uit de contributie-opbrengst van de nieuwe squash-afdeling. Men re kent op 450 leden: de capaciteit van vier squash-banen is nog iets groter. 500 a 550 leden. De kapi- taalslasten voor de aanpassingen van het clubhuis zullen worden opgebracht uit hogere buffet opbrengsten. Er bestaat een grede kans, dat de vereniging - dank zij de beschik bare liquide middelen, - niet het volle bedrag van één miljoen zal behoeven te lenen. De vereniging heeft al eerder lang lopende leningen gesloten voor de bouw van het clubhuis en van de sporthal. De totale schulden last is momenteel 960.000 gulden en de jaarlijkse lasten bedragen daarvan 91.600 gulden Deze jaar lijkse lasten zullen door het slui ten van een nieuwe lening dus verdubbelen. B en W van Wasse naar zijn van mening, dat de ver eniging deze lasten kan opvan gen. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker. Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2, ad viescentrum voor werklozen, do. van 10.30 uur vm.-lZ.30 uur nam. Rijksherbarium, Schelpenkade, lezing over het vogelleven op de Shetland- eilanden, 8 uur nam. Gementehuis Oegstgeest, commissie onderwijs en maatschappelijke aange legenheden, 7.30 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Ballet Espagnol o.l.v. Manolyta en Rafael Aguilar, 8.15 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 4 tot 11 maart, door Zuiderapotheek, Lammerschansweg 7, tel. 123553 en Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loewestein 6, Leiderdorp, tel.890000. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2