Budding: "positieve verrassing" ^Qyóbercjen apart Ajax-NAC bijna gestaakt: "Eieren, stenen en 'n wekker, dat gaat te ver' PANIEK OM HAPPEL Zege PSV valt nog klein VLEUGELSPITS GEEFT FEYENOORD EVEN "KICK" Scorebord Eindhovenaren missen mooiste kansen (3-0) MAANDAG 7 MAART 1977 SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT H SPORT ROTTERDAM - Cor Brom, trainer van Sparta, heeft zijn spelers verboden om zonder zijn toestemming aan publici teitsmedia interviews af te ge- Aanleiding tot dit besluit vormt een vraaggesprek, dat Terry Lees, de Engelse Spar taan, afgelopen week toestond. Lees gaf daarin te kennen dat hij eigenlijk door Sparta is be drogen, dat hem zijns inziens voor een veel te lage honore ring heeft gecontracteerd. De Brit gaf ook te kennen zich aan het eind van het seizoen duur Spartanen krijgen van trainer Brom spreekverbod te zullen verkopen aan een an dere club. Sparta heeft echter nog een optie op Lees. Een zeer emotionele en woedende Brom zei daarover na Sparta - WV: "Lees moet zich maar eerst eens waarmaken op het veld. Zoals hij vandaag speelde is hij nog geen stuiver waard". Met stemverheffing vervolgde hij: "Lees zegt nu dat zijn woorden verkeerd zijn over gekomen. Ik weet niet wat daarvan klopt, maar in ieder geval zijn hem uitspraken ont lokt, waar hij nu spijt van heeft. Het zou niet vreemd zijn wanneer het bestuur van Sparta hem beboet. In ieder geval hebben de uitspraken van Lees veel onrust in de ploeg veroorzaakt." DOETINCHEM - Vqjadin Boskov sprak van „een positieve verras sing", toen hij over Richard Bud ding moest oordelen. Positief, om dat de door velen als paniekaan koop beschouwde vleugelspits uit Wageningen wel degelijk aan toonde over raffinement te be schikken. zoals hij dat na ruim een DOOR PIET OCKS kwartier op de Vijverberg liet blij ken. Met een handige beweging ontdeed hij zich van zijn vaste wa ker Paul Kerlin om vervolgens Wil lie Kreuz alleen voor doelman Nico van Zoghei te brengen (0-1). Richard Budding, uiteindelijk ver kozen boven Willem Il-spits Frans Jansen (directeur Guus Brox: „Wil lem II vroeg veel te veel") is meer dan een paniekaankoop, hoewel de Feyenoord-leiding opnieuw die in druk wekte. Hij is een spits, die het in zich heeft om tot meer uit te groeien dan het hem bij voorbaat opgeplakte etiket doet vermoeden. Hij is echter evenmin de vondst, die Feyenoord uit de misere kan trek ken, hoewel zijn snelle actie die 0-1 inluidde daar wel even op duidde. „Het Feyenoord inder daad een kick. dat optreden van Budding". vond ook De Graafschap-trainer Hans Doijee. „Het was alleen van korte duur". Richard Budding, die zaterdagoch tend zijn eerste training bij Feye noord meemaakte: „Het tempo in de eredivisie ligt veel hoger dan ik gewend was in de eerste divisie. Conditioneel is het me tegengeval len. In het laatste kwartier kon ik- niet meer". Feyenoord had echter toen al de zege vaster in handen moeten ne men. Maar tot tweemaal toe liet het de voorsprong op onbenullige wijze glippen, domweg wegens grove dekkingsfouten. Nog niet eens zozeer de 1-1, die Ernie Brandts al twee minuten na rust onbelemmerd mocht inkoppen, omdat Michel van de Korput (in de tweede helft ingevallen voor Mla- den Ramljak) net niet hoog genoeg reikte om de voorzet van Guus Hiddink te onderbreken. Zelfs daarna leek het verdedigend andermaal kwetsbare Feyenoord alsnog ongeschonden de Vijver berg te zullen verlaten toen Dick Ernst (voor de volledig falende Jan Verheven) het hoofd van de goed ingekomen Willie Kreuz vond: 1-2. De Graafschap oogde verslagen, want vanaf dat moment dicteerde Feyenoord. Het bedacht zelfs mo gelijkheden voor nog meer afstand, maar Theo de Jong voelde zijn standbeen weggerukt door Theo van Londen (Frans Derks wilde van geen strafschop weten). Jan van Deinsen miste een voorzet van De Jong en Dick Ernst in tweede in stantie evenzeer. Kortom, Feye noord leek veilig, omdat De Graaf schap er niet meer in geloofde. „Als we vanaf dat moment wat behou dender spelen, kan er niets meer misgaan", oordeelde Boskov tele urgesteld. Fe.venoords verdediging blun derde echter zeven minuten voor tijd. zoals het de laatste wedstrijd voortdurend doet. Theo van Lon den retourneerde een afgeslagen aanval, Henk Overgooi- bracht de bal „Engels" voor het doel, waar Kees Storm volledig ongehinderd 2-2 mocht inkoppen. „Een opsteker", glunderde Hans Dorjee naderhand. „Temeer omdat we voor rust zo voorzichtig, angstig bijna waren begonnen". Om even later te bekennen: „Ik heb het steeds gezegd. Deze wedstrijd kwam voor ons op een gunstig moment. Immers. Feyenoord zit nog steeds in een vormcrisis, ter wijl De Graafschap duidelijk de stijgende lijn te pakken heeft". Voor Boskov restte slechts de „po sitieve verrassing", zoals hij Ri chard Budding noemde. Feye- Willy Kreuz scoort het eerste doelpunt van Feyenoord na voorbereidend werk van Budding. noords enige lichtpunt zolang de Jansens zijn geblesseerd en zo lang Boskov weigert een .echte" spits (Willie Kreuz) naar het front te stu ren. Want wat Jan Verheyen pres teerde. Opstellingen: De Graafschap: Van Zoghei, Overgooi-, Brandts, Van Londen. Kerlin, Koenders, Hid dink, Van Venendaal. Veen (Nan- lohy), Storm. Hazelhekke. Feyenoord Trevtel. Schneider, Rijsbergen. Ramljak (Van de Kor put). Vos, Kreuz, De Jong. Vrijsen, Budding, Verheeven (Ernst). Van Deinsen. Toeschouwers 11.000. Scheidsrechter: Frans Derks. De geringe kans die we nog op het kampioenschap hadden is. door dit gelijkespel tegen De Graaf schap, nu wel verkeken. Of er zou een wonder moeten gebeuren. Normaliter redden we het nooit meer, mede omdat er nauwelijks enige stijging in de vorm is waar te nemen. Goed, tegen De Graafschap ging het één helft heel aardig, maar na rust was het weer helemaal mis. We hebben nu zo'n beetje tegen alle degradatiekandidaten pun ten verspeeld. Een trieste balans voor een topclub als Feyenoord. Hoe het kwam, dat we het spel weer uit handen gaven weet ik echt niet. Ramljak ging er na rust uit, dat scheelt natuurlijk wel. Maar dan nog: vroeger lieten we ons daardoor echt niet uit het veld slaan. Die nieuwe jongen van Wagenin gen, Buddingh, speelde een aar dige partij, maar erg veel meer mag je toch niet van hem ver wachten. Eén aankoop betekent niet, dat je plotseling uit de pro blemen bent. Mensen die suggereren, dat bij voorbeeld Gerard van der Lem ons in één klap uit de zorgen zou kunnen helpen hebben het goed mis. Daar is echt meer voor nodig hopen maar, dat er aan het eind van dit seizoen stevig in de buidel wordt getast om een paar goede spelers aan te trekken. Een club als Feyenoord kan zich eenmaal niet permitteren om tweede te worden. Dus als we het dit jaar niet redden moet het toch in ieder geval volgend seizoen ge beuren. Er is nog één kans om dit jaar suc cesvol af te sluiten: het winnen van de UEFA-cup. Daar moeten we het op gooien .99 AMSTERDAM - De tweede helft van de eredivisievoetbalwedstrijd Ajax - NAC (4-0) was nog geen minuut oud, toen scheidsrechter Ettekoven zich genoodzaakt zag de strijd te staken. "Supporters" hadden het doelgebied van de Bredase doelman Jan de Jong bedolven onder lawines toiletpa pier, maar ontzagen zich ook niet hardere voorwerpen dan toiletrollen naar het hoofd van de Bredase doelman te gooien. BRUGGE - In Belgie is paniek ontstaan nadat Ernst Hap- pel afgelopen woensdag de spelers van Club Brugge in de steek liet en per auto vanuit Monchengladbach naar Rot terdam reed. Happels dolle rit in de nacht is door bestuursleden van Club Brugge al regelrecht in verband gebracht met een sollicitatiegesprek met Feyenoord-direkteur Guus Brox, omdat - zegt men in Belgie - trainer Boskov de wens te kennen zou hebben gegeven om in Spanje t- e gaan werken. Happels grieven tegen de raad van beheer van Brugge zouden, aldus Michel van Maele, waarnemend burgemeester van Brugge en hoofdbestuurder van de club, schromelijk zijn overdreven. Voor alsnog gaat men er vanuit dat Hap- pel spijkers op laag water zoekt, al is men anderzijds zo reeel om te on derkennen dat de wijze waarop Happel zich momenteel gedraagt inderdaad een indicatie zou kun nen zijn dat hij wil omdat hij beter kan. Feyenoord heeft echter alle vertrouwen in Boskov en in Alk maar zegt Cees Molenaar dat de AZ-leiding geen enkele aanleiding heeft om ontevreden te zijn over- Hans Kraay. De grieven van Happel komen EREDIVISIE Roda-Eindhov en 2-0 NEC-Amsterdam 1-1 Ajax-NAC 4-0 AZ '67-EagIes 0-0 PSV-Utrecht 3-0 Haarlem-Telstar 0-1 Graafschap-Feyenoord 2-2 Sparta-WV 3-2 Den Haag-Twente 1-1 Ajax 25 19 3 3 41 47-17 F'oord 25 14 9 37 55-23 PSV 25 14 6 5 34 46-24 Roda 25 13 6 6 32 42-24 AZ'67 25 12 7 6 31 59-25 Utrecht 25 13 4 8 30 45-44 Sparta 25 9 8 8 26 36-40 NAC 25 9 7 9 25 33-40 Den Haag 25 8 8 9 39-31 Twente 25 8 6 11 22 29-31 Haarlem 25 11 21 25-35 Eagles 25 5 10 10 20 29-48 NEC 25 5 9 11 19 36-38 Telstar 25 6 7 12 19 28-44 WV 25 6 7 12 19 26-44 Eindhoven 25 5 9 11 19 21-48 Amsterd. 25 3 10 12 16 26-45 Graafsch. 25 4 7 14 15 21-44 EERSTE DIVISIE Vitess^-Pec SW-Cambuur Excclsior-Veendam Dordrecht-Volendam Vlaardingen-Fortuna Heraclas-Amersfoort Groningen-Helmond Heerenveen-Wageningen MW-Den Vitesse MW PEC Wagening. Groning. Volendam Excelsior Fortuna Heerenv. Cambuur Den Bosch Willem II Veendam Vlaardingen Helmond SW Dordrecht Heracles Bosch 0-0 22 15 4 3 34 54-20 24 14 6 4 34 53-20 24 12 10 2 34 34-18 23 11 7 5 29 41-29 23 10 8 5 28 31-22 24 10 8 6 28 36-30 23 9 9 5 27 32-27 23 9 6 8 24 38-36 24 10 4 10 24 27-29 24 9 6 9 24 26-36 24 7 9 8 23 34-30 23 7 8 8 22 33-34 24 7 8 9 77 33-35 23 6 7 10 19 24-28 25 5 9 11 19 22-34 23 7 4 12 18 22-40 22 5 5 12 15 16-31 22 4 5 13 13 17-38 24 1 5 18 7 17-56 Eieren, stenen ja zelfs een oude leed wekker vlogen De Jong om het het hoofd. Scheidsrechter Ettekoven kon niets anders doen dan de strijd onderbreken. Ajax-officials gingen de boel opruimen, maar het gooien ging, na de zuivering, verder. De Jong voelde zich bedreigd. Scheidsrechter Ettekoven waar schuwde daarop Ajax-aanvoerder Krol dat hij de wedstrijd zou sta ken, indien het gooien verder zou gaan. Op verzoek van Ajax pos teerde zich daarna een peloton poli tiemannen tussen de opstandige supporters en kon de wedstrijd na ruim vijf minuten worden hei-vat. Scheidsrechter Ettekoven: "Ik had tegen De Jong gezegd dat ik- de wedstrijd onherroepelijk zou sta ken indien er weer gegooid zou worden. Het leverde gevaar voor hem op". De Jong: "Och toiletrol len zijn zo langzamerhand alle daagse dingen geworden, maar eie ren, stenen en een wekker dat ging me te ver. Bovendien stoort het je concentratie, hoewel je er zo lang zamerhand wel aan gaat wennen". NAC is ook gewend aan nederlagen bij Ajax, vandaar dat de ploeg zich van tevoren reeds verzoend had met een nederlaag in dit treffen. Trainer Maaskant: "De wedstrijd tegen Twente voor de beker speelde bij ons terdege mee. Toen we met 1-0 achter kwamen, was het er ons slecht om begonnen de ne derlaag binnen de perken te hou den. Het klinkt laf, maar er is voor ons geen degradatiegevaar meer en kampioenskansen hebben we ook niet. Het is daarom belangrijk dat de halve finales in het bekertoer nooi belangrijker voor ons wor den." Dat was duidelijk merkbaar. NAC gaf zich niet zonder slag of stoot gewonnen, maar de felheid ontbrak. Bovendien stak Krol in een geweldige vorm, zodat het een schier onmogelijke taak was om Ajax te kunnen bedreigen. Ajax speelde degelijk en bij vlagen erg sterk. Krol was overal en stuwde zijn ploeg met onblusbare energie. Toch stond er een Ajax in het veld met een tamelijk vreemde opstelling. Notten, Erkens en Hulshoff, vaste pionnen in de Ivic- formatie, ontbraken. Twee zijn kortgeleden geopereerd, Hulshoff keelontsteking. Maar het nieuwe 'middenrif van Ajax diende zich aan als een volwassen linie. Toch duurde het nog een half uur voordat Zuidema het veldo- verwicht in een doelpunt tot uit drukking kon brengen. Een pass van Krol werkte hij schitterend af: 1-0. Daarvoor had de zeer actieve Zuid ema nog enkele kansen gehad, maar hij kon niet direct de juiste richting vinden. Bovendien was doelman De Jong paraat. Vier mi nuten voor de rust verhoogde Geels de score tot 2-0, een treffer waar over heel NAC in woede ontstak. Scheidsrechter Ettekoven: "Op het moment dat de pass gegeven werd deed de NAC-verdediging een stap naar voren, maar iets te laat. Daar door stond Zuidema niet buiten spel. Hij gaf de bal daarna terug aan Geels, die kon scoren. Grensrech ter De Ree, had wel buitenspel ge constateerd, maar ik stond er beter voor dan hij en dichterbij. Het was een glaszuiver doelpunt". De tweede helft, die gedurende vijf minuten door herrieschoppers moest worden gestaakt, was bijna d^hei^atting^ga^La1 Li'ng'over^ Ruud Geels (linksjuichend) heeft met een schitterende achterwaardse omhaal gescoord igens teleurstellend, een voorzet tVOTdt dciCLTVOOT TTlillUten IcniQ bejubeld. die door Geels met een schitte- rende achterwaardse omhaal in een doelpunt werd omgezet: 3-0. Minu ten lang rolde applaus voor dit sub lieme doelpunt van de tribunes. Het betekende het einde voor NAC, dat nog een doelpunt moest toe staan van Arnesen na een listig overstapje van Schoenaker, 4-0. morgen aan de orde raad van beheer met Ernst Happel van gedachten wisselt. Na de ne derlaag tegen Waregem lieten be stuursleden van Brugge zich vol leedvermaak verried. Happel, die zich uit pure verwaandheid opblies tot een kikker, die hoognodig aan een prikje toe was, zo heette het. Daar komt bij dat in de rust van Club Brugge-Club Luik namens het bestuur een boodschapper de kleedkamer betrad met het bevel Paul Courant te vervangen. Uiter aard weigerde Happel Vervolgens deed zich het opmerkelijke feit voor dat Van Maele opnieuw buiten Happel om de selectiegroep wilde uitbreiden. In gezelschap van een voetbalmakelaar reisden twee Hongaren - Ku en Alapi - geruime tijd door Belgie teneinde een goed contract in de wacht te slepen. Zonder Happel op de hoogte te stel len benaderde Van Maele de speler Ku na afloop van een duel tussen een selectie van Kortrijk en de Bel gische militairen om deze vervol gens uit te nodigen voor een wed strijd van het Brugse B-team. Hap pel, pas toen ingelicht, kwalifi ceerde de Hongaar uiteraard fysiek te min en gaf het uitdrukkelijke be vel Ku onder geen enkele voor waarde te contracteren. Tot zover de voorgeschiedenis, die zoals gezegd, vorige week woens dag tot een explosie bij Happel leidde met als grote vraag of de Oostenrijker zijn actie gemeend heeft wat hij zei of dat hij een spel speelt. Bij Brugge lijkt men inmid dels bereid Happel onvoorwaarde lijk zijn zin te geven. GER STOLK DODELIJKE WRAAK VAN VOETBALLER CHIMBOTE - De aanvoerder van het voetbalelftal van Chim- bote in Peru is na een wedstrijd door een tegenstander dood gestoken. De spelers lagen tij dens de wedstrijd voortdurend met elkaar overhoop. Na afloop van de wedstrijd trapte de 28- jarige Elias Yupanqui zijn zes tien jaar oudere tegenstander Jaico de Cruz tegen de schenen. De La Cruz ging later naar het huis van zijn opponent en stak de man met dodelijk gevolg met een mes in de borst. AMSTERDAM - Het bestuur van Ajax heeft in een schrijven aan FC VVV zijn verontwaardiging uitge sproken over het feit dat de Am sterdamse club voor de wedstrijd tegen FC WV, die zondag in Venlo wordt gespeeld, geen 50 zitplaatsen kan krijgen voor zijn vaste suppor ters. Volgens Ajax is er een gentle- managreement over deze kwestie gesloten, waarbij de clubs zich ver plicht zouden hebben minimaal 50 kaarten voor zitplaatsen ter be schikking te stellen. Ajax over weegt stappen in deze te onderne men bij het bestuur van de KNVB uit EINDHOVEN - PSV heeft zaterdagavond met ruime cijfers van FC Utrecht gewonnen, maar indien het Eindhovense team wat meer slag vaardigheid aan de dag had gelegd zou de overwinning zeker hoger zijn uitgevallen dan 3-0. PSV liet de mooiste kansen liggen, vooral René van de Kerkhof. FC Utrecht moest wegens blessures zwaar gehandicapt aantreden en be gon het emotionele duel met Leo van Veen. normaal aanvalsspits, als centrale verdediger. In de defensie bemoeide Van Maurik zich uitsluitend met Edström, maar de potige Utrechter kon toch niet verhinderen dat de Zweed, weer sterk in de lucht, al in de derde minuut de bal uit een door Van der Kuylen genomen hoekschop langs doelman Tstatov kopte (1-0). PSV kreeg voor de rust alle gelegenheid zijn voorsprong te vergroten. Deykers miste echter een open kans en René van de Kerkhof schoof de bal in ideale positie naar Van der Kuylen. Deze scoorde weliswaar, maar scheidsrechter Weerink keurde de treffer wegens buitenspel af. Aan de andere kant was er geen enkele bedreiging voor PSV-doelman Van Beve- ren, want van Hamberg, Temming en Hulshorst ging weinig gevaar uit. Een onverwacht schot van Deykers in de vierde minuut van de tweede helft (2-0) besliste in feite de wedstrijd. Nadat bij PSV Edström. die door Van Maurik steeds stevig was aangepakt, en Van der Kuylen door respec tievelijk Nilsson en Dahlqvist vervangen waren, verloor de wedstrijd alle aantrekkelijkheid. Bij FC Utrecht ging Van Veen naar voren, maar dat haalde weinig uit. Met nog drie minuten te spelen bepaalde Nilsson bij verrassing de einstand op 3-0.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9