Provincie: ventweg afsluiten Inbreker klemgereden eidse agenda Lezers sehriiven Schilderij van Appel gestolen Bejaarde (71) na aanrijding overleden Burgerlijke stand Roodlicht- camera in Voorschoten Langs Papelaan PTT pakt weer twee clandestiene zenders WASSENAAR - Dc 71-jarige J. J. van Spronssen uit Wassenaar is za terdagnacht om het leven gekomen toen hij, bij het oversteken van de Van Zuylen van Nyeveltstraat, door een auto werd geschept. Zijn eveneens 71-jarige echtgenote raakte ernstig gewond. Het bejaarde echtpaar stak de weg over op het moment dat uit de rich ting van de Rijksstraatweg een auto naderde, bestuurd door de 76-ja- rige P.F.B. uit Wassenaar, de heer Van Spronssen werd met ernstig hoofdletsel overgebracht naar het Leidse Academisch Ziekenhuis waar hij, kort na aankomst over leed. Mevrouw Van Spronssen werd met een gebroken elleboog en inwendig letsel opgenomen in het AZL. De politie verzoekt eventuele ge tuigen van het ongeval contact op te willen nemen met de Wasse- naarse gemeentepolitie, telefoon 01715-19244. In Voorschoten raakte de 16-jarige David S. zondagmiddag gewond toen hij met zijn brommer de Leid- seweg overstak en daarbij werd ge schept door een auto, bestuurd door de Hagenaar A.A.K. De jongen werd met een open beenbreuk en een bekkenfractuur overgebracht naar het Leids Academisch Zie kenhuis. Kort daarvoor raakte de eveneens 16-jarige bromfietser P.W.B. uit Voorschoten op de Wijngaarden laan in zijn woonplaats gewond toen een auto, bestuurd door P.P.B. uit Maassluis, uit een uitrit kwam rijden. De bromfietser werd met snijwonden aan het gezicht opge- het AZL. MAANDAG 7 MAART 1977 Dc ventweg langs de Papelaan moet, als de provinciale plannen doorgaan, worden afgesloten. Spectaculaire achtervolging Vier meisjes aangehouden OEGSTGEEST - De Oegstgeester politie heeft vrijdagmiddag vier meisjes, in leeftijd variërend van tien tot dertien jaar, aangehouden op verdenking van diefstal. Dat ge beurde bij een garagebedrijf aan de Warmonderweg, waar het viertal juist bezig was één van de deuren te openen. De vier zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. LEIDEN-Ondertrouwd: W. Wassinken G. Noordervliet; B. G. Westerbrink en M. van Vliet. T. C. E. van der Willigen Gat- sonides en C. F. Blonk. K. A. J. van Zoest G. E. Phaf. W. J. Vijlbrief en I. pert. A. J. Imthorn en S Slijkhuis. J. j. onderwater en M. F. Klunder. D. Prineas en E. J. M. Verhoeven. J. F. Bavelaar en C. A. M. Walter. J. w. Blikman en C. Dor- repaal. P. A. Burger en M. C. L. A H. de Wilde. J. van Doorn en M. T. van Meurs. J. P. M. Droogh en C. C. M. van Schie. J. A. M. Fransen en Y. M. van Reijen. M. J. Gravekamp en A. M. Lamboo. F. W. Hes- selink en M. W. P. M. van der Meer. S. S. Hu en R. F. Khouw. W. R. Jansen en D. G. van Oort. M. B. G. de Jong en L. L. Audin. P. van Kooperen en N. J. Onder water. H. C. de Kruijf en A. E. Goosens. A. C. W. Swart en M. VAN Hees. J. Ver- kade en M. Heemskerk. WASSENAAR - De 22-jarige Haagse loodgieter J. W. is zater dagmorgen, kort na een inbraak in twee benzinestations, na een spec taculaire achtervolging in Den Haag aangehouden. De Wassenaarse politie ontving zaterdagmorgen rond half zeven de telefonische tip dat werd inge broken in een benzinestation van de firma Jansen aan de Rijks straatweg. Een tweede telefoontje maakte melding van een Citroën personenauto, die vanaf het be nzinestation met gedoofde lichten in de richting Den Haag was weg gereden. Kort daarop begon de Wasse naarse politie, later gesteund door collega's uit Den Haag, een ach tervolging waarna de Citroën in VOORSCHOTEN - Bij het kruis punt voor het Voorschotense raadhuis is een roodlichtcamera geplaatst. Regelmatig werd de goede verkeersafvioeiing bemoei lijkt door automobilisten uit de richting Leidschendam die door het rode licht reden, omdat be kend was dat dit zonder ongeluk ken kon, maar waardoor wel het linksafslaande verkeer uit de richting Leiden gehinderd werd. Vorige week woensdag werd de paal neergezet en dat gaf al min der overtredingen te zien. Aan het eind van de vorige week werd de camera geinstalleers met een film, die in korte tijd menige "roodrij- der" vastlegde. de Haagse Weissenbruchstraat werd klemgereden. In de wagen werden goederen, afkomstig van de inbraak, gevonden. Naar later bleek had W. in beide benzinestations van de firma Jan sen, die aan beide zijden van de Rijksstraatweg liggen, ingebro ken. Hij kwam binnen door met een ijzeren pijp ruiten in te slaan en ging er vandoor met tweehon derd gulden, wat giro- en bank cheques en auto-accessoires. In Voorschoten zijn het afgelopen weekend bij een tweetal inbraken in woningen aan de Leidseweg an tieke tinnen, koperen en zilveren Voorwerpen gestolen. De daders verschaften zich toegang door met een schroevendraaier de achter deuren te forceren. In een geval werd ook nog een tweetal kamer deuren, die op slot waren, gefor ceerd. De bewoners van beide wo ningen zijn met vakantie. VOORSCHOTEN/WASSENAAR - De provinciale waterstaat heeft zowel bij het gemeentebestuur van Voorschoten als van Wassenaar voorstellen ingediend om de ventweg langs de Papelaan/Papeweg voor doorgaand autoverkeer af te sluiten. In het kader van de werkloosheidsbestrijding is destijds een ventweg aangelegd aan de noordzijde van de Papelaan. Hoewel deze weg gezien moest worden als een fietspad wer de weg breed aangelegd mede om de bereikbaarheid van een manege te garanderen. De ventweg wordt ge bruikt door rond de duizend leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs in Wassenaar, terwijl tevens tijdens de spits deze dienweg als sluiproute door automobilisten wordt gebruikt, waardoor verschillende gevaarlijke situaties zijn ontstaan. Vooral het gemeentebestuur van Voorschoten heeft de provincie regelmatig opmerkzaam gemaakt op de onhoudbare situatie. Het voorstel van de provincie om de ventweg vanaf het begin bij het benzinestation voor autoverkeer af ts sluiten, ziet de gemeente Voorschoten als ongewenst omdat de bewoners van de Dob- bewijk daardoor gehinderd worden. Voorschoten zou graag een verbos voor auto's zien ter hoogte van de grens met Wassenaar. Na dat verbods bord kan dan nog enkele meters "vergunning" worden gegeven voor de bezoekers van de manege. Verschillende Voorschotense raadsleden zien een paal in het midden van de brug over de Schenk uls oplossing. De manege kan dan bereikt worden vanaf de Wassenaarse kant en de Dobbewijk vanaf de Voorschotense kant. Het Breed uigevallen fietspad langs de Papelaan heeft wel als effect dat de fietsers niet meer de drukke Papelaan bij de grens met Wassenaar moe ten oversteken. Fietsers vanuit Wassenaae moeten echter nog steeds het kruispunt Den Deyl passeren. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 4 tot 11 maart, door. Zuiderapotheek, Lammerschansweg 7, tel. 123553 en Apotheek v. Breest Smal- lenburg, Loewestein 6, Leiderdorp tel.890000 v Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, open-huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2 ad viescentrum voor werklozen, di. van 10.30 uur vm.-12.30 uur nam. Stadhuis, vergadering commissie alge mene en bestuurlijke aangelegenheden, theater, fotocursus, boetseren groepen vanaf 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, openbare werken en sport, 7.3 Gemeentehuis Voorschoten, financiën en bedrijven, 8 uui Gemeentehuis Wassenaar, technische diensten, 8 uur n: Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. 18.30-20.30 uur. Van Hogen- a. van 19-21 LEIDERDORP - De PTT-opsporingsdienst heeft, in samenwerking met de Leiderdorpse rijkspolitie, vrijdagnacht om half drie een inval gedaan in het huis van de clandestiene zendamateur Van P. aan de Pinksterbloem. Er werd een zender aangetroffen, maar Van P. ontkende daarvan de eige naar te zijn. Hij werd daarop in het bureau van de rijkspolitie in Voorscho ten ingesloten totdat uiteindelijk de Leiderdorper T.S. zich meldde als eigenaar van de zender. Ook in Leiden werd een clandestiene zender opgerold. De apparatuur bevond zich in de woning van een 26-jarige Leidenaar aan de Korte Han senstraat. De amateur kreeg een proces-verbaal; de apparatuur is in beslag genomen. ZOETERWOUDE - Boer Piet Kaptein, wonend aan de Wei- poortseweg in Zoeterwoude, heeft het afgelopen weekend op wel erg uitbundige wijze kennis gemaakt met de naderende len te. Een van zijn schapen name lijk schonk het leven aan een ge zonde vierling, een gebeurtenis die volgens het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij in Ne derland slechts enkele malen per jaar voorkomt. "Nadat er twee lammetjes op de normale manier ter wereld wa ren gekomen bleef bij mij het vermoeden bestaan dat er nog meer jongen op komst waren", vertelde Piet Kaptein, "daarom heb ik dierenarts Roest erbij ge roepen". Toen bleek dat er nog een tweetal lammeren op komst "Zo af en toe maak je wel eens mee dat er een vierling geboren, wordt en je word er als diere narts vrijwel steeds bijgeroepen omdat in dit geval vaak één of twee van de lammeren verkeerd in de baarmoeder ligt", aldus dierenarts Roest. Op de foto mevrouw Kaptein met de vie moeder. dorpstraat 36: geopend SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij s winkel Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Volkshuis Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Burgerraadsman Koren brugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Dienstencentrum Asbest Opnieuw is het personeel van Gebr. Kruyt B.V. opgeschrikt voor een actie van de vereniging „Voorko men Is Beter". De nieuwe argu menten houden in, dat er stof op de daken zou liggen, tevens zou stof ontstaan bij het laden en lossen van Eternit-produkten. Deze naar onze mening sterk over dreven verhalen, hebben ons doen afvragen wat eigenlijk de beweeg redenen zijn van deze vereniging. Met de stormen en regenval van de laatste maanden lijkt dit argument wel bijzonder overdreven. Met het stilleggen van de zagerij, is het vrijkomen van stof geheel van de baan; het zaagwerk voor de klan ten wordt door derden elders uit gevoerd. De overige materialen worden meestal in de hal gelost en geladen, zodat daarbij eventueel nog vrijkomend normaal stof (geen zaagsel) wel tot een wordt beperkt. Na een onderzoek van het perso neel is gebleken, zoals trouwens ook al bij een vorige maal, dat geen enkel personeelslid ook maar iets mankeert. Hierbij zijn mensen, die al 30, 25 en 22 jaar in dienst zijn van gebr. Kruyt, die al jaren bij de ver werking van asbest-cement platen betrokken zijn geweest. Al die jaren zouden zij dan met stof in aanra king zijn geweest en zoals uit dit herhaald onderzoek is gebleken zonder enige constatering van ge volgen. Het personeel heeft ten gevolge van de acties van VIB en omwonenden te maken met het feit, dat door het stilleggen van een arbeidsintensief gedeelte van de vroegere werk zaamheden ontslag is of wordt aan gezegd. In de overtuiging verke rende, dat de acties, welke VIB nu wil ondernemen alle proporties te buiten gaan, meent het gezamenlijk personeel van Gebr. Kruyt B.V. hiertegen ernstig te moeten protes teren. De in de publiciteit ongrijpbare vereniging VIB heeft dan wel de be langen van de omwonenden op het oog, doch gaat totaal aan de belan gen van de personeelsleden voor bij. 01' zij bij dit alles geestelijk zo ge zond blijven moet nog maar wor den afgewacht! Namens het personeel van Kruyt B.V. D. H. v. d. Berg, Ridderhof 3, Leiderdorp. Wilskracht Graag wil ik reageren op het bericht "Wilskracht" in de rubriek Allegaar van 3 maart jl. "Wilskracht", staat erboven en het begint met: "Op socialisten sluit de rijen, voorwaarts en niet vergeten als de rode avondzon is gevallen. Leve Werkmans-Wilskracht". Ver der een mededeling betreffende onze herdenkingsavond op 17 sep tember. Ik dacht: "Dit is uit Het Dagboek Van Een gek". Wie krijgt het nu in zijn hoofd om de oudste en meest neutrale van de Leidse muziekkorpsen zo te pre senteren aan de Leidse bevolking. Werkmans Wilskracht wordt daar gewoon te kijk gezet als zijnde een troep rode rakkers. Ik ben nu vijftig jaar verbonden aan W. W. waarvan circa vijfentwintig jaar als voorzit ter. Nooit en tenimmer heeft W.W. zich met de politiek of een partij be moeid; althans niet de binnen de muren van het repetitielokaal. Daarom is er bij W.W. plaats voor iedereen, ongeacht politieke of kerkelijke instelling. Wij maken muziek metiedereen die dat ook wil. J. Bij erevoorzitter Werkmans wilskracht Duivenvoordestraat 18, Oegstgeest. Een bewoner van de Voldersgracht heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een Karei Appel. De waarde van het schilderij, dat Ongevallen eigendom is van de Artoteek 1870, is niet bekend. Het schilderij is 90 x 130 centimeter groot. Uit de etalage van „Lucas van Ley- den" aan de Nieuwe Rijn verdwe nen eind vorige week twee gouden colliers en negen gouden ringen ter waarde van f 3500,- De dader nam de kostbaarheden weg na de ruit van de etalage stuk te hebben ge slagen. Elf ruiten Van de garage van de Gemeente lijke Reinigingsdienst aan de Noorderstraat zijn eind vorige week elf ruiten vernield. Van deze baldadigheid is aangifte gedaan bij de politie. Volgens de politie zijn er in de afgelopen anderhalfjaar in to taal al 95 ruiten van dit gebouw in- ZOETERWOUDE - In Zoeter woude is het afgelopen weekeinde de gestolen Mercedes van de Hage naar Van G. aangetroffen. Van de wagen waren alle wielen verwij derd. het is de tweede maal dat in Zoeterwoude een gestolen auto - zonder wielen - wordt aangetroffen. De 14-jarige Leidenaar Wim van Soldt brak zijn rechteronderbeen, toen hij zaterdagmiddag op de hoek van de Vijf Meilaan en de Swee- lincklaan met zijn Fiets kwam te val len. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. Op de ijsbaan aan de Vondellaan was het de 17-jarige Peter Mintenk uit Wassenaar die zijn onderbeen tijdens het schaatsen brak. Ook hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De LEIDSE POLITIE HEEFT EEN 29-jarige inwoner van deze stad aangehouden, die er van wordt verdacht een inbraak in het club huis „De Zevensprong" te hebben gepleegd. Uit het clubhuis verdwe nen eind vorige week ongeveer der tig pakken koffie, een krat bier en wat schoonmaakartikelen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging. van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2