Bijna sensatie in Den Bosch Ancora „bibberend" kampioen tegen Foreholte De Algemene laat kans op punt liggen M/Leiden kwam tijd tekort HERMENS SUPERIEUR DAMES GEMINI GEMAKKELUK NAAR ZEGE: 3-0 Gelijkspel van Pernix tegen Regenboog Sjouw onderscheiding voor Wim Rietbergen PAGINA 14 MAANDAG 7 MAART 1977 SPORT SPORT DEN BOSCH - Na weken gevuld met puur slechte wedstrijden hebben de basketballers van Mercasol zaterdagavond bij het sterke Remington zeer verrassend weer eens een enigszins aanvaardbaar resultaat behaald. De kleine nederlaag in Den Bosch (91-87) was een "meevaller" en kan heel voorzichtig worden gezien als een lichtpuntje in het moeilijke bestaan van de Leidse ploeg. De Leidenaars bleven driekwart van de wedstrijd in het kielzog van de Bossche formatie, hadden enige tijd zelfs de leiding en drongen in de slotfase nog gevaarlijk dicht aan. Het was jammer, dat het pas span nend werd toen de speeltijd bijna was verstreken, wanneer het duel nog enkele minuten langer had ge duurd was een grotere verrassing niet denkbeeldig geweest. Daarom toch wel tevredenheid na afloop in het Leidse kamp. Opkikker Reekers: "De titaal-indruk is posi tief. Iedereen toonde zich actiever dan in de voorgaande wedstrijden, waardoor er vooral beter verdedigd werd. We lijken op de goede weg terug, wat erg belangrijk is met het oog op de thuiswedstrijden tegen Arke (woensdag) en Delta Lloyd (zaterdag)". Leiderdorp's kersverse sportman van het jaar 1976, Peter Paulides, die een goede wedstrijd speelde: "Remington is beter en wij hadden ze niet kunnen pakken, maar het kleine verschil is een be langrijke opkikker". Leiden startte met het gebruike lijke vijftal Hoeksema-Leysner- Kop-Bell-Bartolome en die kwa men bijzonder goed uit de start blokken. De Bosschenaren werden goed aan banden gelegd, ook toen ex-bondscoach Bill Sheridan zijn lange Amerikaan Steve Bravard als guard posteerde om de Leidse man-tegen-man-verdediging te ontregelen. Leiden-coach Hennie Blom moet weer wat moed hebben gekregen toen ook zijn wissels geen slechte invloed hadden op de goede prestaties. Paulides (voor Leysner) werd al genoemd, maar Berendsen bleek eveneens nuttig. Dat de strijd spannend was geven de tussen standen, steeds gepeild na een pe riode van vijf minuten het beste aan: 12-6, 24-21,31-33, 43^11 (rudt) en 53-52. Pas zes minuten na de hervatting kon de thuisploeg door de plots ontbrandende Kees Akerboom en de aal vlugge John van Vliet afstand nemen, via 57-56 werd het 73-60 en was het beslissende gat geslagen. Fouten in de Leidse verdediging, die in wezen door te weinig spelers wordt gedragen (Bartolome, Bell, Paulides) en ongelukkig balverlies waren de aanwijsbare oorzaken van de fatale terugval. Leiden vocht zich wel weer terug, via 87-75 tot 89-83 en bij het eindsignaal 91-87. Een signaal dat verlossend was voor Remington. Scores Leiden: Bell 31, Bartolome 22, Hoeksema 15, Kop 8, Leysner 7, Paulides 4. Bij Remington: Akerboom 22, Mario- neaux 20, Bravard 14. Tweede divisie Bosch Eagles-Luba 78-89 (38-50) Al in de eerste minuten kon Luba in Maassluis volgens verwachting makkelijk afstand nemen van de tegen degradatie vechtende zwakke opponent (14-24). De rust stand gaf de krachtsverhouding dan ook goed weer 38-50. Na de hervatting werden de rollen door de energieke Eagles drastisch om gedraaid en Luba werd te kijk ge zet 56-51 na 7 minuten. Pas in de eindfase'wisten de Leidenaars met Verbeek (26 pnt.) als topscorer via 70-73 de met 78-89 nog ruim uitge vallen zege veilig te stellen. Winst was er ook voor koploper VAK Stars, dat in Rijswijk geen proble men kende met ROS Forcial: 81-62 (37-29). Aanstaande woensdag ontmoeten VAK en Luba elkaar in de Vijf Meihal voor de competitie (19.15 u). Beker Nijssen Trotters-Leiderdorp 92-93 (48-47). Het eerste bekertref- fen tussen de twee aartsrivalen uit de eerste klasse van het district le verde een verrassende overwin ning voor Leiderdorp op: 92-93. Met junior Chiel van Neervoort (32 pnt) in de hoofdrol hield Leider dorp in de slotfase van de bijzondei boeiende wedstrijd bij de Trotters stand, hetgeen velen na het grote aantal mutaties bij Leiderdorp niei meer voor mogelijk had gehouden Tegen het fluiten van arbiter Var Kins werd wat vreemd aangekeker toen bleek dat de Leidenaars 3( pers. fouten ontvingen teger slechts 9 voor Leiderdorp. Leiderdorp-Nijssen Trotter? 64-75 (27-39). Wedstrijden planner .is niet het sterkste punt van het nof Den Haag en paa op het laatst» moment werd het tweede beker duel tussen Leiderdorp en de Trot ters van Leiderdorp verplaatst naa Den Haag. Dat bezorgde de "thui sploeg" ernstige problemen (2 spe Iers konden niet spelen), die e mede oorzaak van waren dat d< Trotters, nu beter geconcentreerc dan in de eerste spelen? «ede semi-finale bereikten dooreei duidelijke 64-75 zege op Leidei dorp. Opnieuw speelden Chiel va) Neervoort bij Leiderdorp en Ton; Lamping bij de Trotters een be langrijk rol voor hun ogen. HANS JACOB.' Voor vierde maal veldloopkampioen VALKENSWAARD - Annie van Stiphout ep Jos Hermens zullen over veertien dagen bij de strijd om het officieuze wereldkampioen schap veldloop in Dusseldorp de Nederlandse vertegenwoordiging aanvoeren. De twee werden giste ren op het zonnige Eurostrand bij Valkenswaard nationaal veldloop kampioen bij resp. de dames en he ren. Voor Jos Hermens was het de vierde achtereenvolgende maal dat hij Nederlands kampioen veldloop werd. De 27-jarige Nijmegenaar was bijzonder gebrand op het beha len van zijn vierde nationale titel. „Niet dat zo'n kampioenschap nu veel voorstelt, maar ik wilde toch wel erg graag laten zien dat ik nog steeds de beste ben". Op het zware met grote stukken zand gelardeerde parkoers was Hermens onbetwist de sterkste. Di rect na de start van de race over 12 kilometer zette hij zich «aan de kop van het ruim 250 lopers tellende veld en werd daarna niet meer be dreigd. Hermens, die aanmerkelijk minder intensief traint dan in de voor gaande jaren („Van het vorig jaar heb ik geleerd dat ik veel te hard trainde") gaat dit seizoen zijn wed strijden zorgvuldig selecteren. De Nijmegenaar loopt met plannen rond om begin april nog een train ingskamp van twee weken te hou den in een Zuideuropees land. Tot de atleten die in Valkenswaard de achterstand op Hermens tot re delijke proporties wisten te beper- kèn behoorden de binnenkort naar het Leidse De Bataven overstap pende Bram Wassenaar (zesde, gis teren nog uitkomend voor het Arn hemse Ciko'66) en Piet Waaning van De Spartaan uit Lisse (negen de). Dames Annie van Stiphout was bij de da mes eveneens superieur. De Bra bantse ondervond alleen tegen stand van de frele maar zeer taaie Carla Beurskens. Zij werd tweede met een achterstand van zes secon den. Net buiten de prijzen viel Lenie van de Poel van De Spartaan die op een knappe vierde plaats beslag legde. Dankzij die vierde plaats mag zij, met vijf andere atletes plus acht he ren, over twee weken naar het we reldkampioenschap veldlopen in Dusseldorp. Ook Joke van Gerven van De Spartaan is voor deze titel strijd geselecteerd hoewel de Lis- ser atlete, één van de kanshebsters voor de Nederlandse titel gisteren verstek liet gaan. Zij prefereerde een vakantie-bestemming boven de cross in Valkenswaard. De strijd bij de A-jongens kreeg gis teren een onregelmatig verloop doordat een aantal lopers, onder «wie Bataven-junior Koen Gijs- bers, halverwege de race de ver keerde kant opliep. Dat groepje had toen overigens al enige achterstand op Amsterdammer Hans Koeleman en Wybo Lelieveld (Bataven). De sterke Koleman, die vorig jaar mede door gebrek aan ervaring Le lieveld moest laten voorgaan was nu veel te sterk voor zijn concur rent. De Amsterdammer legde de 7500 meter af in 25 minuten en 50 seconden. Op ruim veertig secon den werd Lelieveld tweede. Familiesuccessen De strijd bij de A-meisjes werd een succes voor de Zeeuwse familie De Nijs. Karen, vorig jaar tweede bij de B-meisjes, won de 3200 meter in 13.10;: Brigitte werd op vier secon den tweede. Een fraaie derde plaats was weggelegd voor Bataven-atlete Marian van Schie, die de zusjes De Nijs lange tijd goed volgde maar uiteindelijk toch niet bestand bleek tegen het eendrachtige samenwer kende tweetal. De voornaamste uitslagen luiden: Heren, 12 km: 1. Jos Hermens (KNAU) 39.20,2, 2. Jo Schout (RKHAV) 39.25,1, 3. Piet Vonck (RKHAV) 39.27,1,4. Gerard Nijboer (Daventria) 39.34,4, 5. Cor Vriend (PSV) 39.44,2, 6. Bram Wassenaar (Ciko'66) 39.50,0, 9. Piet Waaning (De Spartaan) 40.23,0. Dames, 4300 m: 1. Annie van Stip hout (HAC) 16.13,3, 2. Carla Beurs kens (AVT) 16.19,4, 3. Claire Spau- wen (Achilles) 17.12,4, 4. Lenie van der Poel (De Spartaan) 17.22,7, 11. Corrie v. d. Meer (Bataven). Jongens A, 7500 m: 1. Hans Koele man (HAC) 25.50,0, 2. Wybo Lelie veld (Bataven) 26.34,8, 3. Raayma- kers (HAC) 27.41,2. Meisjes A, 3200 m: 1. Karen de Nijs (RKHAV) 13.10,2,2. Brigitte de Nijs (RKHAV) 13.14,4, 3. Marian van Schie (Bataven) 13.16,6, 14. Heieen Haverkort (Bataven). Plassenloop SPORT ■SPORT DEN HAAG - In de volleybal competitie traden bij de dames de twee hoogste teams van Ge- mini/K. allebei aan tegen van Santen/L. Beide wedstrijden eindigden in een 0-3 zege voor de Voorschotense dames. Ge- mini/k. 1 startte vrij zwak tegen van Santen 2 hetgeen ook te wij ten was aan de tegenstander, die totaal niet inspireerde. Ge- mini/K. won de eerste set met 7-15, had wat moeite in de tweede set (15-17), maar had toen het juiste ritme te pakken en overklaste zijn tegenstander via 4-15. Invalster Anneke Kras was de beste speelster. Gemi- ni/K. 2 had met v. Santen 3 ook niet veel moeite en startte over donderend. Met snel spel en da verende smashes werd v. San ten 3 weggespeeld naar een 5-15 set-zege. In de tweede set kwam v. Santen 3 nog even terug (13-15), maar de derde set bracht weer een ruime winst 7-15. Leython A.C. kon in Amster dam Boemerang maar moeilijk op de knieën krijgen. De Am sterdammers vertraagden het spel enorm, en wisten daardoor de Leython-dames uit hun normale ritme te houden. Zo wel de eerste als de tweede set gingen gelijk op. Leython liep uit naar 9-14 maar won nipt met 14-16. In de volgende set werd het 13-13, waarna door twee foutjes bij Leython de setzege naar Boemerang ging (15-13). Daarna won Leython weer, (10-15), via 15-9 in de vierde set werd het 2-2. In de vijfde set werd Boemerang weggespeeld (11-15) en hierdoor won Ley thon benauwd met 2-3. NOVO won thuis met 3-2 van Duyvestein. In een voor het pu bliek aantrekkelijke wedstrijd bleek NOVO zijn handen vol te hebben aan de beweeglijke Duyvesteinploeg. De doorslag in dit duel gaf eigenlijk de lengte van de Noordwijkse da mes, die vaak over het blok van de tegenpartij heen konden De heren van NOVO wonnen ook al met 2-3 de uitwedstrijd tegen AV'40. NOVO had last van de drukkende warmte in de zaal in Delft, maar wist dit be langrijke duel toch af te sluiten. De scheidsrechter voelde dit stevige duel goed aan. In de promotieklasse won koploper Donar de moei lijke uitwedstrijd tegen Torna do, hetgeen een prestatie van formaat was, daar het Ron Groen miste (pinkbreuk). Daardoor werd de opstelling van het team wat omgegooid, maar een keihard werkend Do- nar wist toch wel zoveel lijn in het spel te leggen, dat het deze moeilijke klip omzeilde met 3-0. (15-9, 15-11 en 15-13). Een goed herstel derhalve na de 3-0 nederlaag afgelopen donderdag tegen Levthon voor de beker donar kon zijn zes punten voor sprong op no. 2 Leython be houden. Leython 1 kende in de uitwedstrijd tegen Punch weinig problemen. De eerste set ging met 7-15 naar de Lei denaars, die in de tweede set goed door gingen naar een 3-12 voorsprong. Toen echter wer den er fouten gemaakt en kon den de Delftenaren ophalen tot 14-13, voordat Leython het ritme had teruggevonden en alsnog een 15-17 setzege pakte. Daarna was het gebeurd met Punch en walste Leython over zijn tegenstander heen. (7-15). LUSV verloor weer, nu met 3-o bij Be Fair. Leython 2 deed vap zich spreken door een 0-3 zege op Zovoc in Zoetermeer. Het miste H. J. Olden, maar met de teruggekeerde G. Renes en in valler M. Wijn wist het van meet af aan Zovoc via goed aanvals- spel onder druk te zetten. Mer kwaardigerwijs kreeg Leython steun van het Zovoc-publiek, dat met name zijn hoofdaanval ler Franf Bunmk volkomen zag lamgelegd door het goede blok en de goede veldverdediging van Levthon. Via 11-15, 12-15 en 14-i6, na een 12-5 achter stand werd dit de eerste over winning voor Leython 2 in dit seizoen. Bij de dames werd de Leidse derby LUSV-Leython 3 na twee uur spelen beslist met 2-3 in het voordeel van Leython. Het werd een voor het publiek aar dige wedstrijd om te zien, met LUSV sterker op de aanval en Leython sterker in de verdedi ging. Leython 2 kreeg in Op Dreef koploper AV'40 op be zoek. In een technisch goede en snelle wedstrijd dacht AV'40 na een 0-2 vooesprong in sets, het pleit al beslist te hebben, via 11-15 en 5-15), maar in de derde set kwam een geinspireerd Ley thon terug via 15-13. In de vierde set had het ook een voor sprong tot zelfs 12-10, maar toen haperde de aanval ineens en kon AC'40 doorstomen naar 12-15 en 1-3. NOVO 2 won eindelijk weer eens zij het op het nippertje met 2-3 bij Skania en kan nu weer wat ruimer adem halen. In de eerste klasse dames was de belangrijkste uitslag die van DAC 2-Orion 1 (3-0), waardoor nu alleen DAC 2 nog een be dreiging voor koploper Gemi- ni/K. 3 kan vormen. Verder speelde Oegstgeest teleurstel lend 2-2 tegen hekkesluiter liusna en won DAC 1 van NOVO 3 met 3-0. Leython 4 behaalde knap één punt uit het duel met Gemini/K. 4. Bij de heren ein digde Gem./K. 3-DVO in 2-2, waardoor het verschil één punt bleef. Onderaan wordt het erg spannend omdat de staartploe- gen zich gaan roeren. Leython 3-Leski 2 1-3, Leski l-S'70 2-2 en LUSV 2-DAC 1 0-3. Een doorbraak van Ilse Westerbeek voor TOP in het duel met VES (4-5). LEIDEN - Het micro-korfbal is op een oor na geveld. Na het afgelopen weekeinde restten slechts nog enkele beslis singswedstrijden en natuurlijk de grote nationale finale van de hoofdklasse. Beslissingswedstrijden zijn onder an dere nodig in de overgangsklasse D, waar de competitie dit iaar wel een bijzonder spannend verloop heeft gehad. Gelopen werd er gisteren ook in Ter AAr waar de traditionele Plassen loop werd gehouden. Ongeveer 500 deelnemers, zowel atleten als pres tatielopers, gingen van start voor een 5,8 of 15 kilometer (naar keuze). De strijd op de 15 km werd gewon nen door Johan Kijne, de oud- marathon kampioen van Neder land. Martien v. d. Hoorn van het Leidse AV Holland werd tweede. Zijn clubgenoot v. d. Ham werd derde. Ook op de 8 km waren lopers van de AV Hlland in de voorste ge lederen te vinden: Cor van Loon werd derde. Gé mulders vijfde en Theo v. d. Meer achtste. ROTTERDAM - Wim Rietbergen, de vorige maand afgetreden voorzitter van de Leidse atletiekvereniging AV Holland, is zater dag tijdens de jaarvergadering van het KNAU-districht West II (Zuid-Holland en Zeeland) onderscheiden. Rietbergen ontving in de Rotterdams De Doelen uit handen van districts-voorzitter Hey- neman de Jan Kleyn-beker, een jaarlijkse onderscheiding voor een districts-lid die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de atletiek. Heyneman drukte zich tegen Rietbergen als volgt uit: "De beker is bedoeld als blijk van waardering voor al je gesjouw voor de atle tiek, tot in alle uithoeken van ons district toe". Waarderende woorden uitte voorzitter Heyneman ook aan het ad res van een andere Leidenaar, Bert Paauw (Holland). Paauw legde na twee jaar de tijdrovende functie van secretaris van de Districts Technische Commissie neer en trad bovendien terug als lid van het districtsbestuur. Overigens zal de Leidse atletiekgemeenschap toch vertegenwoordigd blijven in het districtsbestuur want Rob Rijskamp (Bataven) trad zaterdag tot dat bestuur toe. LEIDEN - In een gelijkopgaande strijd heeft Foreholte in IJsselmonde Ancora met 6-5 moeten laten voorgaan. Met die benauwde zege, waarbij het leidende arbitersduo niet erg gesteld bleek te zijn op Foreholte, werd Ancora "bibberend" kampioen. Daar dien den drie strafworpen voor te komen, want speldoelpunten waren schaars bij Ancora. Foreholte kreeg geen arbitrale cadeaus, hoe wel daar stellig redenen voor waren. Zo werd in de eerste helft bij de stand 2-1 voor Ancora, Maijan Mens bij een break-out met beide handen om het middel vastgehouden door een haar achtervolgende Rotterdamse speel ster. De Voorhoutse benjamin wist zich toch van die hindernis te ontdoen en juist op het moment dat zij aanzette voor een schot kwam het fluitsignaal van de leiding. Slechts een vrije worp hield Foreholte er aan over. In de tweede de toen Foreholte met zes tegen vijf Ancora-speelsters mocht proberen de score gelijk te trekken, werd een treffer van de ste vig gebouwde Annemieke de Bruyn langs een door Elly Hoek gezette sper afgekeurd omdat zij van rechts naar links aan ds cirkel inko mend haar linkerschouder zou hebben inge zet tegen de voor haar afmaak te laat ter plekke arriverende Ancora-verdedigster. Die bovendien ook nog beide handen gebruikte om haar af te stoppen. Direct daarop stuitte een Ancora-speelster in de rechterhoek van de Voorhoutse cirkel op een correct met het lichaam blokkerende Dijk. Mens. De linke rarm van de linkshandige Rotterdamse schutter kwam op de rechterschouder van Maijan Mens. Wat niemand verwachtte, ook de geblokkeerde Ancora-speelster niet, die alweer naar de eigen helft terugliep, gebeur de: de arbitrage kende een strafworp toe, het geen 3-1 betekende. Via 4-1 (strafworp), werd het 5-2 en 6-3. Toen kwam Foreholte sterk opzetten. Het werd 6-4 door Lenie van Beek en 6-5 door Marjan Mens uit een combinatie met Hhnnie van Dijk Met Foreholte in de aan val kwam het einde, dat door Ancora juichend werd begroet. Volgens de twee tijdkijkers op de Voorhoutse bank moest er toen nog 12 se conden worden gespeeld! Boos stapte Ma- riette Siera, rots in de branding van de Voor houtse defensie, van het veld. Enkele tellen daarvoor had zij hetzelfde ervaren als Maijan Mens in de eerste helft bij de genoemde break-out. Ditmaal kwam Mariette Siera in de break-out positie met links van haar Maijan Mens in vrije beweging naar het doel. De om klemming was beter dan bij Marjan Mens, aanspelen was er niet meer bij. Voor alle ze kerheid floten de arbiters toch nog maar even: voor een vrije worp. in de regionale derde klasse kon HVS het niet tot een revanche brengen op Verburch: 7-9. In de afdelings eerste klasse heren kon Nor- tha het Haagse SOS lange tijd uitstekend in bedwang houden. Met de rust leidde Northa tegen de aanstaande kampioenen zelfs met 9-8. Toen echter in de slotfase van de wed strijd een Northa-speler voor twee minuten het strafbankje moest opzoeken kon SOS doordrukken: 13-11. Een opmerkelijk ver schil met de score van het eerste treffen tus sen beide ploegen. Toen werd het 25-12 voor de Hagenaars. Uitblinker bij Northa was Piet van Kampen. Bij de dames speelde MMO een matte eerste helft tegen de Kwiek Sport re serves (2-3), maar na de hervatting kwam vooral Margré Volwater op toeren: 6-12. Kampioen Jong Ade miste het heilige vuur tegen EHC 1, stond na een kwartier met 0-4 achter, maar herstelde die schade nog voor de rust, 4-4. Na de hervatting een gelijkopgaande strijd, die op 6-6 werd afgesloten. In de derde klasse wonnen de dames "an Olympia '72 met 18-4 van HVS 2 en gaf Ammo 3 met 15-7 een met weinig inzet spelend HW'70 een verlies mee om over na te denken. Na de laatste resultaten is een na- competitite nodig tussen Sperwers, Dalto en Pams, dat in eigen huis van ZKV verloor. Ook geen beste resultaten van de Leidse teams. De Algemene verloor op het nippertje van Samos (14-12), TOP leed een thuisnederlaag tegen VES (4-5) en Pernix speelde gelijk.tegen De Re genboog. Fiks en Fluks Sam os-De Algemene 14-12 (6-4). Ondanks het grote punten verschil op de ranglijst tussen de Leidse en de Utrechtse ploegen (Samos ein digde dit seizoen op de derde plaats) was er weinig krachtsver schil. Het enige verschil in het voordeel van Samos was mogelijk de iets betere afwerking en het lengtevoordeel van de speelsters. De Utrechtenaren waren zo doende wat langer in balbezit, maar de eerste voorsprong was toch voor De Algemene. Ruud van Vliet scoorde al na 2 minuten zijn 50ste goal in deze competitie, maar na 1-2 moest de Leidse ploeg de voorsprong inleveren. Het werd 4-2 en bij rust 6-4. Daarna kwam De Algemene in de broeie rige sporthal De Dreef langszij (7-7) doch de vreugdij hierover was slechts van korte duur. Samos liep uit naar 11-9 na 10 mi nuten spelen en halverwege de tweede helft zelfs tot 13-9. Het laatste kwartier kwam zonder twijfel op naam van De Algemene, dat evenwel te weinig gebruik maakte van de soms zeer fraaie kansen (o.a. doorbraken van Ans Lambooy en Hen Rusman). Het verschil werd verkleind, dankzij de opmerkelijke productiviteit van de nieuwkomers Truus van Vliet en Liesbeth Thijssen: 13-12. Een gelijkspel lag binnen handbe reik, maar in de allerlaatste se conde leidde een teveel aan risico toch nog een tegentreffer 14-12. Scorers De Algemene: Truus van Vliet (3), Ruud en Wim van Vliet (2), Liesbeth Thijssen (2), Hen Rusman (2) en Aad Rusman, 1. Hij liet zich in het laatste kwartier vervangen door Wim van Iterson. TOP-VES 4-5 (2-1). De Sassenhei- mers sloten het micro-seizoen ma tig af. TOP bezat niet de ambitie om via een zege op VES de vierde plaats te pakken. Tegenover het goede verdedigingswerk stond weer eens de povere afwerking (TOP was een van de minst sco rende reams). Aanvankelijk lukte het nog wel (2-0), maar na de 2-1 ruststand was het bij 2-4 wel beke ken. Een strafworp (Dirk Meyer) halveerde de marge nog wel, maar een 5de goal van VES was genoeg voor de winst." Alleen invaller Bert Staal (voor Simmelink) scoorde nog. Peter Ciggaar verving de geblesseerde Cees Zuurmond. Rob Meyer en In eke Westerbeek scoorden voor rust. De Regenboog-Pernix 11-11 (5-8). kampioen Pernix verspeelde in de laatste wedstrijd zowaar nog een punt aan het tegenvallende Regen boog, dat in enkele jaren tijd van de hoofdklasse is teruggezakt tot de grauwe middenmoot van de tweede klasse. Het niet erg geïnspi reerde Pernix leek tot een kwartier voor het einde van de partij op weg naar haar elfde zege. Pernix leidde op dat moment met 7-11, maar stond „genereus" de volle winst af aan De Regenboog: 11-11. Pernix speelde zonder Jacob Bakker (ziek). De doelpunten kwamen van Cees Brokaar (4), Jan Mulder (3), Janco Breed veld (2), Jet Boter en Jan van Seggelen. Valto-Fiks 7-9 (4-6). Fiks sloot de competitie af met een bijzonder fraaie overwinning bij Valto. Op de zege viel niets af te dingenFiks was de betere ploeg, wat Valco al direct duidelijk werd: 6-0. Bij rust waren er nog 2 punten van die voorsprong over. De tweede helft was span nender, omdat de voorsprong nooit verder reikte dan 1 of 2 punten. Rob v.d. Kraan (3), Dirk-Jan Elzinga (3), Herma Tobé (2) en Nico den Hol lander scoorden. Tempo-Fluks 6-10. Ook winst voor Fluks al was deze prestatie tegen het al gedegradeerde Tempo van minder gehalte dan de zege van Fiks. Fluks, dat een zeer wisselval lige competitie afwerkte, eindigde gelijk met Fiks. Morgenavond speelt De Alge mene op haar terrein in de Leidse Hout (20.00 uur) een oefenwedstrijd tegen de koploper uit de over gangsklasse A, Die Haghe.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14