Winst koplopers in afdelings-competitie winnaar Strik in de C-poule FALLAUX VAN SLAG LZ int eerste punt in uitduel Geblunder Philidor kost zege MAANDAG 7 MAART 1977 PAGTNA. 13 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Grove fouten aan de laatste drie borden zorgden ervoor, dat het eerste schaaktiental van Philidor/Leiden in de hoofdklasse van de KNSB-competitie bij HD/VAS/ASC genoegen moest nemen met een teleurstellend ge lijkspel. Toch stegen de Leidenaars een plaatsje, want titelverdediger D/Watergraafsmeer liet geen spaan heel van VHS: 9-0. Gelukkig voor de Haarlemse ploeg lijkt Koopman tegen Langeweg nog de eer te red den. Ondanks de afwezigheid van Vik tor Kortsjnoj en Jan Timman maakte v/Rotterdam geen fout tegen BSG: 7Y*-2Va. Voor BSG ver sloeg De Ruiter Hans Böhm en maakte Stork, Van der Poel en Te Winkel remise met resp. Max Eu- we, Doelman en Westerveld Phili- dor/Leeuwarden is definitief uit de titelstrijd geworpen. Bij Char- lois/Europoort leed dit team een sensationele 6V2-3Va nederlaag. Hierbij moet wel aangetekend worden, dat de Friezen Scholl en Van Scheltinga misten. De degradatiematch Utrecht-Eindhoven kent een voor lopige stand van 2 -2Vi. Het was een echte zenuw wedstrijd. Zo verknalde Moonen van Eindhoven zijn winststelling tegen Etmans Verholt van Utrecht verloor al na tien zetten een stuk, maar zag toch kans Kox mat te zet ten. Utrecht had bepaald pech, toen Spanjaard zijn winststand in tijd nood vergokte. Toch lijkt Utrecht deze enerverende match te gaan winnen. Alles hangt af van de hangpartij Duistermaat-Van Eg- mong waarin beide teams winst claimen. Een zege voor Utrecht is de meest gunstige uitslag voor Phi lidor/Leiden, dat nog steeds niet geheel vrij is van degradatie. Wilde partij Bakker opende de score in het duel HD/VAS/ASC-Philidor. In een wilde partij bereikte hij langs af gronden remise. De Graaff kwam na een kans op voordeel gemist te hebben moeilijk te staan. Toch greep ook hij nog remise: 1-1. Met een juweel van een aanvalspartij tekende Ad van den Berg voor 1-2. Barendregt wilde tegen John van der Wiel ten koste van alles winnen, maar hij kwam van een koude ker mis thuis: 1-3. Theo Piket had wel voordeel, maar dat was niet vol doende voor winst: IV2-3V2. Brin- kers werd na een vreselijke ope- ningsfout kansloos gevloerd: 2- V*-3Va. Van Reek maakte er met een rustige positionele winstpartij 2- Va-44 van. Na een wat mindere ope ning kreeg invaller Binnendijk prachtige kansen in het midden spel. In tijdnood liet hij echter zijn dame vangen: 3V2-4V2. In de slot fase had Van Halderen een prima stelling en bovendien een half uur bedenktijd voor 25 zetten tegen zijn oppponent minder dan één minuut. Tot grote teleurstelling van de Lei denaars zag hij kans te verliezen: 4,/2-4,/a. Van Maaren brak zijn partij tegen Enklaar af. Hij bezit twee lo pers en twee pionnen tegen En- klaar één loper en vijf pionnen. In siders houden het op remise, zodat de eindstand wel 5-5 zal worden. Afgang Het Haagse DDI staat in KLasse IB na winst op LSG I al met één been in de hoofdklasse. Wat een span nende wedstrijd had moeten wor den werd voor de Leidenaars een totale afgang: slechts vier schamele remises oogstte het Leidse Team: 2-8. Met een schwindel-partij zorgde Tolenaar voor de eerste remise. Joan Baart liet zijn partij tegen Schendstok in remise verzanden, terwijl Mieremet ook al niet verder kwam dan remise. Kuijpers te kende voor de vierde remise. Sik kel, Wichers en Heemskerk faalden in de afwerking en Konings, Dob belaar en Geerstma kwamen voor problemen te staan, die zij niet konden oplossen. Traditiegetrouw lijkt Philidor II weer een uitwedstrijd te gaan win nen. Tegen Paul Keres II werd een verdiende 3-5 voorsprong opge bouwd. Berg en Barkema zorgden voor twee remises: 1-1. Van Loon (flitsende combinaties), Kohlbeck (mat of dameverlies na een reeks pionoffers), Van den Bosch (mate riaalwinst) en Gelpke (openings voordeel uitgebuit) zetten Philidor op 1-5. Regelmatige verliespartijen van Pols en Stam deden de voor sprong tot 3-5 slinken. Smit en vis ser braken hun partijen af. Smit heeft het zeer moeilijk en gaat waarschijnlijk verliezen, maar Vis ser heeft nog aardige remisekan- Een door invallers vérzwakt Voor schoten I zal het in klasse IIC tegen Overschie II waarschijnlijk net niet redden. Bongers verloor al vrij snel: 0-1. Van Schaik en Houweling kwamen beiden na gelijkopgaande strijd tot remise: 1-2. Thieme en Wise hielpen Voorschoten met goede winstpartijen aan een 3-2 voorsprong. Brouwer zag zijn ter- reinoverwicht verloren gaan: 3-3. Wouters kwam niet verder dan re mise: 3V2-3V2. Sluiters liet de vijan delijke cavalerie het centrum be zetten, hetgeen hem materiaal kost te: 3V2-4V2. Huizer drukte zijn tegenstander langzaam maar zeker van het bord: 4V2-4Va. In de enige hangpartij staat Both een pion ach ter, maar het is erg ingewikkeld. In deze klasse is Het Witte Paard, hoewel er nog twee ronden ge speeld moeten worden, nu al kam pioen geworden. LEIDERDORP - Burgemeester Van der Have van Leiderdorp heeft zaterdagavond in sportzaal "Op Dreef' de sportvrouwsportman en sportploeg van het jaar 1976 van zijn gemeente tijdens een feestelijke bijeenkomst bekendgemaakt (foto). Sportvrouw van Leiderdorp werd de 12-jarige zwemster Ellen Hoogeboom vanwege haar verdien stelijke prestaties op de 100 meter en het door behaalde kampioen schap van Zuid-Holland. Sportman werd basketballer Peter Pauli- des van Mercasol Leiden (op foto derde rij), die zich in korte tijd van de junioren opwerkte naar de eredivisie en daarnaast zijn kennis uitdraagt via trainingen. De sportploeg van het jaar werd uiteraard RCL, dat het afgelopen seizoen promoveerde naar de eerste klasse van het zaterdag amateurvoetbal en het Zilveren Molentoemooi van LFC won'. Bas Ederveen nam de wisselbokaal in ontvangstAanmoe digingsprijzen waren er voor poloclub DKD en schaakvereniging Leiderdorp. LEIDEN - Gisteren kon in de Leids/Goudse afdelings competitie zowaar een vol ledig programma afgewerkt worden, Iets wat sedert 28 november van het vorig jaar niet meer was voorgeko men. In groep A won VTL met moeite van Alphia (1-0), terwijl concurrent Alphense Boys Warmunda met 3-0 terugwees. In 1B versloeg lijstaan voerder Kickers'69 RVC mijt met maar de Leimuidenaars voelen de hete adem van Meerburg in de nek. De Zoeterwoudenaars, die drie wedstrijden minder gespeeld, ble ven met 1-0 baas over WOA. Twee spelers, Kramp van Leidse Boys en Bekooy van VNA, mochten wegens wangedrag voortijdig de kleedka mers opzoeken. KRV-Bergambacht 0-1 (0-1). Hoewel KRV het grootste deel van dit duel in het offensief is geweest, ging Bergambacht met beide pun ten strijken. Het winnende doel punt ontstond al na tien minuten, toen een van de lat terugspringende bal werd ingeschoten. Hierna trok Bergambacht zich massaal in de defensie terug, waarna er voor de Katwijkers géén doorkomen meer aan was. Naz rust miste Henk Krouwel nog een goede kans op de gelijkmaker. Groen's-captain Koos Tetteroo meerdere malen te fors benaderde. Voor rust wogen beide quipes aar dig tegen elkaar op, waarbij ook de kansen gelijkelijk werden ver deeld. Zo dwong Cor Mantel Oranje Groen-doelman Leugerink tot een sublieme redding, een voorbeeld, dat door Theo Overdijk van Leidse Boys werd gevolgd na een knal van Koos Tetteroo. Diezelfde Overdijk stopte later nog een strafschop van Cock Buyn. Hoewel beide ploegen daarna nog manhaftige pogingen nuten voor tijd kwamen de Stol- wijkers alsnog aan de zege, toen Aad Waayer een schot van richting veranderde. Koekers '69-RVC (R) 1-0 (0-0). In dit matige duel krereg Kickers voor rust enkele doelrijpe kansen, maar Leo van Velzen en Gerrit Wit misten. Vijf minuten na rust brak Henk de Rijk de score open (1-0), waarna RVC een stormachtig of fensief ontketende om de gelijk maker te forceren. Hoewel de qndema'men'ëhidigd^ditdueïmet de aanvangsscore: 0-0. Alphense Boys-Warmunda 3-0 VTL-Alphia 1-0 (1-0). (0-0). Door de voortdurende pressie van de Alphenaren heeft Warmunda zich de hele wedstrijd tot verdedi gen moeten beperken. Tot de pauze punt kwam halverwege de eerste sprong door ^Gerard Vesterink. wisten de Warmonders het doel nog helft tot stand door toedoen m LEIDEN - Waterpolohoofdklasser De Zijl/LGB kwam za- schoon te houden, na rust moest terdag voor de eerste keer sinds tien wedstrijden weer tot Warmunda binnen een kwartier VTL had in dit treffen nogal wat Weteringse Boys heeft Soccer Boys duidelijk onderschat. Toch kwa men de mannen uit Oude-Wetering 20 mimnuten op ong door Gerar Tien minuten later Siem v.d. Linden. Na rust scoorde echter alweer gelijk. Na rust ging Cor Jongejan nog een glaszuiver Soccer Boys fel in de aanval, moeite met een fors operend Alp hia, dat topscorer Vic Boutier totaal uitschakelde. Het winnende doel- maar de wijze waarop dat gebeurde was niet imponerend, kopbal nog iets tegenover stellen, maar zijn poging leverde niets op. De eerste ontmoeting tussen LZ 8b Leidse Boys-Oranje Groen 0-0. en De Meeuwen leverde destijds in De Boshuizerkade-derby, onder De Zijl een vrij gemakkelijke 7-4 leiding van de uitstekend leidende overwinning op voor LZ'86, zodat arbiter Van der Meer, werd ontsierd de ploeg van coach Gijs van der Le- door het wegzenden van Jan Nu de strijd aan de kop van de hoofdklasse in de directe confron tatie tussen HZC/De Robben en AZC beslist is (de Alphenaren wonnen met 5-6), richt de aandacht zich op de degradatiezone, w^ar het erg spannend begint te worden. LZ'86, nog altijd voorlaatste, be haalde de eerste puntenwinst in een uitwedstrijd door tegen De Meeuwen met 6-6 gelijk te spelen. De Leidenaars brachten daarmee hun achterstand op PSV en Nereus terug tot één punt. Al is sinds de terugkeer van Paul Belt en Ton van den Bosch de aan- valskracht van De Zijl/LGB weer wat toegenomen, tot echt goed spel komen de rood-witten nog steeds niet. Ook niet in de wedstrijd tegen AZPC, zaterdag in De Zijl. De Lei denaars vielen wel veel aan, maar in hun spel ontbrak de nauwkeurig heid. In het begin liep het allemaal nog verrassend soepel. Door drie doel punten van Leo Onderwater, waar van de eerste uit een man-meer- situatie en de derde uit een straf- worp, nam de ploeg van coach Henny Hensing een 3-0 voor sprong. Maar nadat AZPC in het tweede kwart door een man-meer doelpunt van Rob van Harten en een strafworp van Hans van Harten tot 3-2 was teruggekomen, sprong De Zijl/LGB te slordig met de kan sen om. Alleen Tón van den Bosch wist met een afstandsschot te sco ren (4-2). Langzamerhand werd het duidelijk dat De Zijl/LGB het nog niet eens zo gemakkelijk zou krijgen. AZPC opereerde in de aanval weliswaar tamelijk machteloos, maar De Zijl/LGB voorhoede was evenmin erg productief. Een boogbal van Ton van den Bosch, op aangeven van Albert Spijker, en een treffer van de doorgebroken René Bijvoet tilden de stand in het derde part naar 5-3. In de laatste periode, die werd gekenmerkt door chaotisch spel, ging het bij De Zijl/LGB steeds minder goed draaien. Een boogje van Hans Spithoven bete kende 5-4 en het doelpunt dat Ton v. d. Bosch ongeveer halverwege het part maakte (6-4) bleek later erg belangrijk, want AZPC de toon aan. Een strafmi- nuut van Frits Welling bleef nog zonder gevolgen, maar Welling kwam verkeerd het water in en in de laatste minuut leverde dat AZPC een strafworp op. Hans van Harten bepaalde daaruit de eind stand op 6-5. den redelijk optimistisch sterdam vertrok. Gisteren wedstrijd waren de Leidenaars toch nog zielsgelukkig met dat ene punt, want in de derde periode was het er voor LZ'86 zeer somber uit gaan zien. De Meeuwen nam daarin een 6-4 voorsprong, maar kort voor het einde van het part verkleinde Jan Breedeveld bij een numerieke meerderheid de achterstand tot 6-5. In het laatste speldeel werd Jan van Duuren er voor een minuut uitge stuurd, maar LZ verdedigde zich goed en kwam de straf zonder kleerscheuren door. Vijftien conden na een break het langrijke punt. Am- Kramp (Leidse Boys), die Oranje doelpunt, dat om onduidelijke 1 denen werd afgekeurd. Stolwijk-Stompwijkse Bovs 1-0 (0-0). Een van de beide zijden aantrekke lijk gespeelde wedstrijd. Voor rust creëerden beide ploegen weinig kansen: een situatie, die ook na de hervatting bleef bestaan. Tien mi- doelpunten bleven uit. Unitas (1)-VNL 1-0 (0-0). In deze bar slechte ontmoeting miste Unitas de eenvoudigste kan sen. Zo schoot Arthur Koet voor open doel naast, wat Dammes Sie- rat hem nadeed en knalde Aad Vermont uit vrije positij hoog over. Direct na rust werd Koet door Henk van Berkel onderuit gehaald. Ver- Gideon v.d. Bom (Leidse Boys) schiet hard op het Oranje Groen- doel. Oranje Groen's Henk Tegelaar komt duidelijk te laat. Meerburg-VVO A 1-0 (0-0). Een attractief duel, waarin beide partijen elkaar niets toegaven. Voor rust overheersten de defensies. Het winnende Meerburg-doelpunt werd 13 minuten na rust gescoord door Bert de Ruiter, die hiertoe alle gelegenheid kreeg van de WOA- defensie, die wegens vermeend buitenspel niet ingreep. ZLC-VNA 5-0 (0-0). Een eindelijk eens volledig ZLC domineerde tegen VNA volledig. Voor rust stopte VNA's-doelman Dirk Lutgers een strafschop van Wim Ouwehand. Na rust echter marcheerde ZLC op eenvoudige wijze naar de zege door doelpunten van Kees v.d. Voort, Rob Crama en Mario Verhoeven. Daarbij dient te worden aangetekend, dat de eerste twee doelpunten, naaar buitenspel geurden - Sjaak Bekooy van VNA werd wegens aanmerkingen op de leiding van het veld gestuurd. Nicolaas Boys - SJZ 1!1 (1-1). Nicolaas Boys werd na 12 minuten al geruggesteund door een doel punt van Nico Venne. Hoewel SJZ hierna talrijke pogingen ondernam om de stand te nivelleren, duurde het tot 8 minuten na rust, alvorens Sjaak van Slingerland uit een vrije schop tegenscoorde (1-1). Leiden na zege weer bovenaan LEIDEN - Het herenteam van de Leidse Mixed Hockeyclub heeft de achterstand op koploper Hurley in de eerste klasse via een 1-0 zege op die ploeg ingelopen en zodoende de kansen op een eventueel kam- t{jd'reddeJan'deGraaf g^schap weten te vergroten. y Hurley en Leiden staan nu beiden aan kop, op twee punten achter stand gevolgd door SCHC. Vooral in de eerste helft heeft Hur ley er van alles De Meeuwen had in dit door scheidsrechter De Bruin met positie op de ranglijst te verstey weinig feeling voor het spel geleide duel trouwens een bliksemsnelle start. In een mum van tijd was het al 1-0 door Hans Koster en bij een numerieke meerderheid nam de Amsterdamse huisarts ook num mer twee voor zijn rekening. Jan de Graaf schoot echter een door hem zelf verdiende strafworp achter keeper Joop Schmidt, zodat het verschil (2-1) overbrugbaar bleef. gen. De gevaarlijke aanvallen die veel straf- en lange comers ople verden, konden door de Leidse verdediging achter steeds onscha delijk gemaakt. In de tweede helft leverde het initiatief dat Leiden toen had rendement af. Hendrik Quirijns kon een aangegeven straf- corner van Henk van Veen toen doeltreffend afronde. Aanvoerder Henk van Veen (links) die de strafcomer aangaf waaruit het enige en winnende doelpunt van Leiden volgde. LZ'86 heeft in het tweede part de kans op een zege verspeeld. De Leidse ploeg kwam toen dankzij een grotere beweeglijkheid van 2-4 op 4-4, maar verzuimde daarna de Amsterdammers conditioneel ka pot te maken. De Leidenaars zwommen toen alleen wanneer zij een kansje op een goal zagen, en daardoor kon de al wat oudere Meeuwenploeg telkens, gemakke lijk op verhaal komen. De thui sploeg mocht dan wel een ploeg van dertigers hebben, maar dat hield meteen in, dat er in dat team aan routine geen gebrek was, en dat moesten de Leidenaars tot hun schade ondervinden. De jonge Toernooi BC Leiden LEIDEN - Voor de vijfde keer organiseerde badmintonclub Leiden een open A2, B en C-toernooi. Er waren in de Vijf Meihal 187 deelnemers p.am ,.ori ivTii uQt aanwezig om 280 partijen te spelen. Opvallend was de grote publieke ns Kostpr Hip Han nnW belangstelling voor het toernooi, dat uitstekend werd georganiseerd door r de prijzen uit j j 1 oeiangsieiung voor net toernooi, aat uitstekend Jan Slingerland. De loco-burgermeester deelde c twee maal vanaf de twee-meterlijn IrÜJ?raak scho°t, en ook de andere jeug dige Leidse spelers gingen nog vaak met te weinig overleg te werk. De doelpuntenmakers bij LZ'86 waren Jan de Graaf (3x), Joop Siera (2x) en Jan Breedeveld. Voor De 1 Leiden: in de C-poule werd Herman Strik Finales Het afgelopen weekeinde werden i Leiderdorp door De Spotvogels en in M^iiv«pJnan5nnIrS!nVïï!noV J''8 de Merenwijk door BC Merenwiek de finales van de clubkampioenschap- f4xi Tnm ^rhmiHt p w 8F Pen 6eóouden. Bij de Spotvogels werd Lia Koree bij de dames kampioen, «x) Tom Schmidt en Wim Sleu- Ronald Veeren eiste biJ'de h®ren de clubtitel v00r zich op; René Persjjn werd tweede. Succes Leidse taekwon-dokas LEIDEN - Sportschool Aad van der Luit organiseerde afgelo pen zaterdag onder grote be langstelling Taekwon-do wed strijden voor jeugd en senioren. Er namen 150 Taekwon-doka's van 7 sportscholen deel. De meeste medailles bleven in Leiden, want de leerlingen van Aad van der Luit weerden zich uitstekend. Eerste prijzen wa ren er voor Theo Streeder, Joop Wolters, Peter Went, Herman Hartevelt en MCHEL Dubbel- deman. "Zilver" behaalden JohnWijmer, Ronald v.d. Oord, Jan Laurier, Ruud van Ooyen en Henk de Tombe. Op een derde plaats werd beslag gelegd door Eric van Haasteren, Theo Vrouwenvelder, Ton van Be rkel, Wim Klaasen, Nico Schoenmaker en Toon Pracht. Zwaluwen klopt Noord wijk in zaterdagtopper LEIDEN - Quick Boys en Noord- wijk hebben goede kansen om zich nog nadrukkelijker te manifesteren in de kopgroep van de eerste klasse van het zaterdagvoetbal laten lig gen. Noordwijk verloor de topper tegen Zwaluwen op eigen terrein met 2-1Quick Boys werd in Maass luis geklopt door Excelsior, even eens met 2-1. In de tweede klasse won Rijnsburgse Boys met 2-1 van De Meeuwen. Ter Leede bleef met 2-0 de baas over Dinteloord en Katwijk versloeg PPSC met 3-0. Noordwijk - Zwaluwen 1-2 (0-1) - De arbeidsvreugde van Noordwijk-trainer John Eelman werd zaterdag goed vergald. Niet door de nederlaag in de spectacu laire zaterdagtopper tegen Zwalu wen, maar door het ontbreken van begrip voor de situatie waarin zijn ploeg verkeert. Noordwijk heeft het momenteel moeilijker dan ooit. Na de grove aderlating vóór het sei zoen wordt het team in de onver wachte favorietenrol achtervolgd door ritsen blessures. Nu is Sjoerd Boot weer voorlopig uitgeschakeld door een knieblessure. Het noopte Eelman zaterdag tot ingrijpende omzettingen. John van Dijk werd op het middenveld geposteerd en Jaap van Kesteren werd opgescho ven naar de spits. Het spel van c^- butant Zwaluwen was gericht opt vroegtijdig storen en counteren. Een opzet die volledig LEIDEN - Het Leidse tafeltennis beleefde een bijzonder slecht week-end. Zowel Scylla 1 als 2 ver loren evenals Docos. Op het duel tegen Phoenix kijkt Gerard Bakker zeker met gemengde gevoelens te- Schie bleef zelfs zonder ga- Avanti lijkt eindelijk het juiste resp. twee rug. Zeer tevreden kan de 37-jarige me-winst. L ~L' Leidse tafeltennisnestor zijn over Docos heeft twee sterke spelers zijn drie knappe zeges, maar toch 1 daarvan twee keer verlies, zag hij zijn team met 6-4 tenonder zoals Ed Fallaux bij Dennenburg gaan, omdat Joly Sojinu en Peter deed tegen Suiskens en Onnes, is van Schie naast de nodige mazzel verlies onvermijdelijk 6-4. Ed van der Berg mag dan drie keer scoren, maar Gerard van der Klaauw zet daar tegenover een zekere nul. Scy- laa 3 behield kampioenskansen door koploper TTCV met 6-4 te als het kloppen. Inspirator was Frits Kan tebeen met drie technisch knappe zeges. Fred van der Zeeuw en Bert van Schie wonnen ieder éénmaal. ook gewoon de klasse zich staande te houden. Zaterdag scoorde alleen Joly Sojinu 'één keer. De reserves hebben tegen Pa nels 2 te weinig inzet getoond aanspraak te maken op me 2-8 verlies. Robbie Regeer Westerhof en Theo Bakker rom melde beter als Crouse. Karei van ritme gevonden te hebben om kampioen te worden, want concur rent Jasski werd met 7-3 terugge wezen. Peter de Groot en Peter Groot wonnen samen drie maal, hetgeen Theo Louwers in zijn eentje ook lukte. Avanti 2 haalde op Delta/Lloyd 3 een nipte 6-4 zege, 1 zeges de nul Ted van der Ploeg onvoldoende. De Treffers is kanshebber voor de titel na de 8-2 winst tegen Belcrum. Van der Zwet en van Ruiten bewe zen hun klasse weer eens en Koos van Beek Akteerde met één punt als een echte derde man. Mizu bleef Red Star maar net de baas 6-4. Joost Men tink voor het eerst onges lagen bleef waarvoor Erik Noest natuurlijk niet onder wilde doen. Rini Hansen verloor éénmaal. Avanti-dames heeft Tempo Team net niet kunnen kloppen 5-5. Be- ttine Vriesekoop was, met het dub bel erbij, weer goed voor vier pun ten, maar Brigitte Kooter lukte het niet om net als Annemiek Smits één partij te winnen. Sandra de Kruiff gaf tegen Phoenix bij de stand 5-2 tegen Rene Fierlier heel o nonchelant een 20-15 voorsprong jeugdspeler Kees van Roijen in de Rond de pauze legden Leen Pijpers (schitterende vrije trap) en Rein Homan de basis voor de winst en Noordwijk slaagde er pas een paar minuten voor tijd in 1-2 te scoren. Het kleine brokje fortuin dat goed voetballende ploegen net boven anderen uit doet steken heeft Noordwijk in de steek gelaten. Cen timeters bepaalden af en toe het verschil tussen falen en slagen. Excelsior - Quick Boys 2-1 (0-1) - Uitgerekend tegen de zwakste ploeg van de eerste klasse A gingen de mannen van trainer Perdijk op een onbegrijpelijk klungelige ma nier het schip in. De merkwaardige machteloosheid van de blauwwit- ten om duidelijk mindere ploegen doeltreffend aan te pakken, zal on getwijfeld het grote mysterie van de periode Perdijk blijven. Al na 12 minuten verkreeg Quick Boys, met omdat van Wetten en van der Werf Chiel Kuiper scoordebij 5—4 op tijd- de drie nederlagen van Wim van Steenbergen goed compenseerden. w TOV ondervind steeds meer nadeel ge"en' ^noodzakelijk' 1 de terugval van Ted v.d.Ploeg. Ook tegen Blue Star compenseer den van Veen en Alkemade met Thung met één punt teleurstelde. Scylla 4 versloeg koploper AMVJ met maar liefst 8-2. Vooral omdat weg, waarmee Scylla direct de 6-4 zege wel kon vergeten.Zoetemelk en van Winsen bleven resp. Nitisu- santa en Kompeer de baas. Aloy- sius was te sterk voor Avanti 2 7-3 Lies Smits en Achterberg beperk ten de schade met resp. twee en één gewonnen partij. spits, een voorsprong. Bart Zand bergen plofte zeer fraai neer na een actie van achterspeler v.d. Pol en Jaap Heerikhuisen vuurde vanaf de penaltystip op heuphoogte langs doelman Geurtsen. In de tweede helft velden v.d. Burg en Vonk het vonnis over Quick Boys: 2-1.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13