Y -*JI E M Feyenoord: niet geschikt voor Europees niveau Recette groot, zege klein voor Bayern **1Olm 1 apart f 3t fm RWDM na 0-0 dé favoriet Nico Jansen wil vier weken rust SCORES IN EUROPEES CUP VOETBAL Nieuwe spits nog te duur voor Feyenoord DONDERDAG 3 MAART 1977 De hoop opgevendat kan eigenlijk niet als je prof bent, maar na die wedstrijd van gisteravond is de moed me wel in de schoenen ge zonken. Niet eens zozeer vanwege het tegenvallende resultaat, maar vooral door het vreselijk teleurstellende spel, Niet één ech te, uitgespeelde kans hebben we ons weten te scheppen, dat is toch wel treurig. De oprzaak? Geen enkele stoot kracht in de voorste linies, heel simpel. Uitzicht op beter is er nauwelijks. Zeker nietonze en ige steunpilaar, Nico Jansen, door een knieblessure vermoedelijk ge ruime tijd uit de roulatie zal zijn. De aard van die blessure hebben ze bij Feyenoord toch duidelijk on derschat. Nu zitten we er mooi mee. Doelpunten maken is toch al één van onze zwakke zijden Jk vraag me af, nu Nico weg is, wie er in vredesnaam eentje in moet trappen Misschien die nieuwe jongen van spel.11, het lijkt me niet erg zinvol meteen voor de leeuwen te gooien tegen RWDM. Toch zullen we wel moeten, want we hebben doodge woon niemand anders. Zo'n jon gen als Ernst, die moest invallei voor Jansen, is nog lang niet aai het grote werk toe, dat heeft ieder een kunnen zien. Verheyen eigen lijk ook nog niet, maar zoals ge zegd, het moet wel. De achterste lijn, die tóch wel rede lijk draait, heeft zeker nu Raml- jak er weer bij isroutine genoeg Trouwens het middenveld ook. Maar juist voorin hebben we echt een paar ervaren jongens nodig. En snel anders zie ik ons nog ver der afglijden. Echt kansloos tegen RWDM zijn we dacht ik niet, mede omdat Bos kamp door die gele kaart er in de return niet bij zal zijn, Ik vond Jan trouwens gisteren niet zo overtuigend spelen. Hij wilde zich wal al te opvallend waar maken en liep zich daardoor re gelmatig voorbij. Nielsen is de gevaarlijkste man bij RWDM, met hem zullen we in Brussel nog veel last krijgen. La ten we die wedstrijd van gistera vond maar zo snel mogelijk ver geten. Ik hou me maar vast aan het gegeven, dat we uit beter spe len dan thuis. Hoop doet leven Rami]Qk in actie voor Feyenoord. Midden Verheijen tenslotte.rjjsbERGEN Ramljak kreeg overigens de gele kaart. V "A*. '4 j 1 1 Feyenoord ontsnapt aan een achterstand. Treytel is verslagen na een schot van Wellens maar de bal c leert via de paal miraculeus het doel uit, zoals RWDM-speler Nielsen (r) zal moeten constateren. ROTTERDAM - Nico Jansen, die in de tweede helft van Feyenoord- RWDM moest uitvallen, wil voor lopig niet meer spelen. De Rotter damse spits zei na de wedstrijd: "Voorlopig voetbal ik vier weken niet. Ik wil rust houden. Dit is geen doen meer. Ze zeggen dat er een botje verkeerd zit, maar volgens mij is er een knieband beschadigd". Gisteravond werden voor de eer ste divisie van de Engelse league twee inhaalwedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Aston Villa - Derby County 4-0, Newcastle United - Leeds United 3-0 ROTTERDAM - RWDM-trainer Piet Visser kon na afloop van het eerste kwartfinale-duel tegen Feyenoord terecht glunderen. "Opzet gelukt", meldde de voormalige voorman van NEC, die in de catacomben van de Kuip grijns na grijns pro duceerde. "We zijn hier gekomen om een goed resultaat te halen; daarin zijn we geslaagd." DEN HAAG - FC Zürich heeft in de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen voor een verrassing gezorgd door in Zürich de eerste wedstrijd tegen de Oostduitse kampioen Dynamo Dresden met 2-1 te win nen. FC Brugge zorgde bijn vervangen door dé jeugdige Hinde- nog grotere stunt. Borussia Mön- rijckx. Ook met die invaller leek de chengladbach kon tegen de Belgi- Belgische kampioen het karwei te sche kampioen maar net een deba- kunnen klaren, door treffers var cle afwenden. De Duitsers kwamen Cools en Courant in de eerste helft, 0-2 achterstand nog op 2-2. Het geschrokken Borussia kwa Bayern München oogstte cette van 1.2 miljoen mark, won slechts met 1-0 sche kampioen Dyn Franse voetballers van St. Etienne nog voor de pauze op 1-2 (Kulik) en bereikte met inzet van alle krachten de Russi- alsnog een gelijkspel dankzij Si- Kiev. De monson, die in de 6iste minuut één de vele kansen benutte (2-2). hebben patent op overwinningen Het enige doelpunt uit de wedstrijd met die cijfers. Liverpool werd met Bayern-Dynamo Kiew werd twee rust gescoord door n die al weken pro- operatie herstel- 1-0 verslagen. minuten Zürich werd over het algemeen als Künkel, de r de zwakste broeder van de kwartfi- beert de nalisten beschouwd, tegen Dynamo Dresden wel minuten de score door Cuccinotta. Kreische bracht de Oostduitsers in de 77ste minuut wel langszij, maar minuut voor het eindsignaal opende lende „bomber" Gerd Müller te doen vergeten. Het lukte hem i welijks. Hoewel Dynamo overrom peld en overklast werd, scoorde hij maar één keer tegen de harde Rus- 1-0. Saint Etienne kreeg het bezorgde Ris de Zwitsers alsnog de knap verdedigende Liverpool pas winst: 2-1. Voor Brugge begon de wedstrijd bij Mönchengladbach elf minuten voor het einde op de knieën. International Bathenay scoorde toen 1-0. Dusseldorp bar slecht. Tijdens de In het toernooi voor bekerwinnaars warming-up raakte de gerouti neerde spits Lambert geblesseerd. Hy kon beslist niet spelen en trainer Ernst Happel moest hem heeft Anderlecht door de 2-0 zege op de Engelse vertegenwoordiger Southampton een goede kans zich opnieuw te plaatsen in de halve fi nales van het toernooi dat de Bel gen vorig jaar wonnen. Ressel en Rensenbrink scoorden. De aanvallers van het Poolse Slask Wroclaw waren onmachtig de ver sterkte defensie van Napoli open te breken. Het bleef 0-0. Levsky Spar- tak Sofia won slechts met 2-1 van Atletico Madrid, ondanks de vele kansen voor de Bulgaarse aanval lers. Schieten was echter bepaald niet hun sterkste wapen. Alleen Tzvetkow en Milanov scoorden, waarna Bermejo nog de Spaanse tegentreffer liet aantekenen. Een bijzonder gunstig resultaat be haalde de Duitse Hamburger SV bij MTK Boedapest. Volkert gaf de Duitsers de leiding, Borso scoorde de gelijkmaker. Twee strafschoppen en een nor maal doelpunt sloegen alle illusies van het Griekse AEK Athene in het duel bij Queens Park Rangers in gruizels. QPR won met 3-0, waar door de return een formaliteit werd. De kansen voor Maagdeburg zijn door de thuisnederlaag tegen Ju- ventus (1-3) tot een minimum gere duceerd, vooral omdat de Italianen superieur voetbalden. Barcelona nam wel de leiding bij Atletico Bilbao (via Asensi), maar Charruca en Dani bogen de voor sprong van de Michels-formatie om in een achterstand: 2-1. En dan, met een primend wijsvin gertje in de lucht: „Maar we zijn, de realiteit gebiedt dat te zeggen, pas halfweg. We hebben de halve finale nog niet gehaald, er komt nog een wedstrijd. Prettige bijkomstigheid is alleen, dat dit duel toevallig wel bij ons in Brussel wordt gespeeld. Voor een uitverkocht huis, dat ga randeer ik je. En we zullen voor spektakel zorgen, dat zeker. Van daar dat ik zeg: opzet gelukt. Zelfs al zouden we het niet halen dan nog kunnen we tevreden zijn. We kun nen onze supporters wat bieden en dat is ons uitgangspunt". Of dat laatste inderdaad zal ge schieden moet nog afgewacht wor den, feit is wel, dat RWDM het, straks over twee weken, alleen zal moeten gaan maken. Want Feye noord zal, na die teleurstellende 0-0 in eigen huis, aan de realisering van een echt spektakelstuk niet mee willen werken, om de doodeen voudige reden dat het beoogde doel (een plaats bij de laatste vier van de strijd om de UEFA Cup) nog slechts via puur resultaatvoetbal bewerkstelligd zal kunnen worden. Nog waarschijnlijker is gezien de vertoning van gisteravond, dat de Rotterdammers er niet eens meer aan toekomen om in termen van 'spektakel' te denken. Want Feyenoord is Feyenoord niet meer. Dat is de laatste tijd in de lan delijke competitie al duidelijk ge worden en dat werd gisteravond voor 40.000 toeschouwers nog eens nadrukkelijk gedemonstreerd. De equipe van Boskov kan nog maar een ding en dat is keihard werken. Op zich respectabel, maar bij lange na niet voldoende. Ontoereikend in ieder geval om op Europees topni veau te kunnen meedraaien. Geen fantasie Waar het vooral aan schort is een volledig ontbreken van fantasie en creativiteit. Weliswaar wordt er vanuit de verdediging sober, maar effectief aan het opzetten van aan vallen gewerkt, maar komt de bal ook maar in de richting van het vijandelijke strafschopgebied, dan is heel Feyenoord plotseling de kluts kwijt. Durft niemand meer in itiatief te ontplooien, slaat plotse ling de hele machinerie op tilt, vloeit alle beweging in een fractie van een seconde weg. Daar, in de frontlinie komt Feye noord veel tekort. Staan spelers die het volledig ontbreekt aan inventi viteit, techniek en overzicht. Spits Nico Jansen kon nauwelijks wat verweten worden. Hij was dusda nig aan de knie geblesseerd, dat hij feitelijk niet eens had mogen voet ballen. Maar jongens als Van Dein- sen, Verheyen en Vreysen schieten schromelijk tekort. Middelmatige eredevisie-voetballers, absoluut niet geschikt voor het grotere werk. In negentig minuten zwoegen kon niet één van die aanvallers een ori ginele opening forceren of een ge vaarlijke actie opzetten. Driemaal Slechts driemaal behoefde RWDM-doelman Nico de Bree zijn, onder aanvoering van ex-PSV'er Kresten Bjerre, goed spelende de fensie daadwerkelijk te steunen. De drie knallende afstandsschoten van Theo de Jong stopte hij met verve. Typerend was, dat de enige gevaarlijke inzet van dichtbij,van de schoen van zijn eigen verdediger Cordiez kwam, die een voorzet van Schneider verkeerd beoordeelde. De Bree reageerde attent. Voor de rest kon Bjerre het met zijn maten gemakkelijk af. Het veel te simpele Feyenoord-patroon werd moeiteloos ontrafeld Slechts één steekje liet RWDM vallen, maar Nico Jansen wachtte net een fractie te lang om het voorzetje van de weer sterk spelende Wim Rijsber- gen achter De Bree te frommelen. Zonder zelf noemenswaardige aanvalspogingen te ondernemen laveerde de Racing zich gemakke lijk door de eerste helft. Hulpeloos De hulpeloze indruk in aanvallend opzicht die Feyenoord in die eerste rondgang had gemaakt was voor RWDM-trainer Piet de Visser aan leiding in de rust het sein voor zijn stoottroepen op groen te zetten. 'Ga maar, scoor maar'.had hij zijn spe lers opgedragen. En ze gingen. Niet langer behoefden Teugels en Wel lens het zware werk alleen op te knappen, hulp was nu voorhanden van Boskamp (die overigens door de knap leidende arbiter Aldinger al in de eerste minuut op de bon werd geslingerd na een charge op de benen van De Jong), Wissmann en vooral Nielsen, de balvaardige Deen. Terwijl Feyenoord, naarmate de tijd vertreek, steeds meer risico in zijn acties ging inbouwen, gleed dit quintet RWDM-aanvallers enkele malen opmerkelijk makkelijk door de Rotterdamse defensie. Vier uit gespeelde kansen waren het resul taat. De paal (Wellens) en Eddy Try- tel, die zich manmoedig op de voe ten van Teugels wierp, stonden bij- nazekere RWDM-treffers in de weg. Theo de Jong antwoordde daarna nog wel met een vlijmscherpe af standskogel (De Bree redde sub liem) maar deze geringe mogelijk heid (20 meter afstand) stond toch in schril contrast met de unieke kansen die RWDM zich creëerde. Desondanks verlieten de Belgen (nou ja: met zeven buitenlanders) na het laatste fluitsignaal juichend de arena en zocht Feyenoord gede sillusioneerd de kleedkamers op. Gezien de teloor gegane kansen zou het logischer zijn geweest, als RWDM dat had moeten doen. DEN HAAG - De karakteris tieken van de eerste wedstrij den van de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen zijn: Bayern München (wdl) - Dy namo Kiev (sov) 1-0 (1-0). score: 43. Künkel 1-0. Scheidsrechter: Garrido (por). Toeschouwers: 74.000 (uitverkocht). Borussia Munchengladbach (wdl)- Fc Brugge (bel) 2-2 (1-2). Score: 23. Cools 0-1, 39. Cou rant 0-2, 43. Kulik 1-2, 61. Si monsen 2-2. Scheidsrechter: Konrath (fin). Toeschouwers: 65.000. Fc Zürich (zwi) - Dynamo Dresden (odl) 2-1 (1-0). Score: 41. Cuccionotta 1-0, 77. Krei sche 1-1, 89. Risi 2-1. Toe schouwers: 19.000. Scheids rechter: Rainea (roe). St Etienne (fra) - Liverpool (eng) 1-0 (0-0). Score: 79. Bathe nay. Scheidsrechter: Palotay. Toeschouwers 28.000. BEKERWINNAARS MTK Boedapest (hon) - Hamburger SV (wdl) 1-1 (0-0). Score: 60. Volkert 0-1,77. Borso 1-1. Scheidsrechter: Dobach (zwi). Toeschouwers: 20.000. Slask Wroclaw (pol) - AS Napoli (ita) 0-0. Scheidsrech ter: Cebe (tur). Toeschouwers: 50.000. Levski Spartak Sofia (bul) - Atletico Madrid (spa) 2-1 (2-0). Score: 9. Tsvetkov 1-0, 38. Mi lanov 2-0, 68. Bermejo 2-1. Scheidsrechter: Gonella (ita). Anderlecht (hel) - Sou thampton (gbr) 2-0 (1-0). Score verloop: 30. Ressel 1-0,83. Ren senbrink 2-0. Scheidsrechter: Hungerbühler (zwi). Toe schouwers: 35.000. Fc Magdeburg (odl) - Juven- tus (ita) 1-3 (1-1). Score: Streich (Magdenburg), Cuccureddu Benetti en Boninsegna (Juven- tus). Toeschouwers: 32.000. Scheidsrechter Reynolds (Wa les). Queens park Rangers (gbr) - AEK Athene (gri) 3-0 (3-0). Sco re: 7. Francis 1-0 (strafschop), .oe. Francis 2-0 (strafschop), 43. Bowles 3-0. Scheidsrechter: Amundsen (denemarken). Toe schouwers: 23.000. Atletico Bilbao - Fc Barce lona 2-1 (1-1). Score: 12. Asensi 0-1, 40. Churruca 1-1, 63. Dani 2-1. Sheidsrechter: Kitabjdan (fra). Toeschouwers: 42.000. De returnwedstrijden worden gespeeld op 16 maart. De loting voor de halve finales, die op 6 en 20 april plaats vinden, wordt gehouden op 18 maart in Zürich. Grootspraak De rollen dus omgedraaid. Bosko- vs' grootspraak vooraf ten spijt, is nu niet zijn ploeg, maar RWDM de favoriet voor een plaats in de halve finale van het UEF A-cup gebeuren. Piet de Visser, die overigens ont kende zich ook maar één moment de underdag te hebben gevoeld, onderkende dat. "We zullen probe ren het waar te maken", zei hij. "Maar ik denk niet te licht over kwalificatie. Straks kan Feyenoord counteren, dat kan die ploeg erg goed. Hadden we maar éen van die vier kansen benut. Dat was toch hele geruststelling geweest". Winst (2-1) voor amateurelftal SAN DIEGO -Het staat vast, dat de Amerikaanse reis van de Neder landse amateurselectie naar Cali- fornié geen grote sportieve succes sen heeft gebracht. Maar het is een onloochenbaar feit, dat de enige echte interland, die de amateur teams van de Verenigde Staten en Nederland speelden toch de volle winst heeft opgeleverd. Nederland zorgde voor dat wapenfeit in San Diego (Zuid-Californië). Op het veld van de plaatselijke universiteit versloeg Oranje voor 3000 toe schouwers met 2-1 het Ameri kaanse Olympische team, dezelfde selectie, die zondag in Los Angeles het Nederlandse b-team met 2-0 versloeg. Nederland speelde in San Diego met Jan de Graaf van IJs- selmeervogels. Hij was het, die in de voorhoede meer diepte gaf. Dat resulteerde in treffers van Martin Brands (RKC) en Van Buuren (RVC). Koeugh scoorde tegen. ROTTERDAM - Feyenoord is nog niet rond met de eerste divisie-club Willem II over de transfer van de 22-jarige spits Frans Jansen. "Wij zijn wel tot overeenstemming ge komen met Jansen maar nog niet met het bestuur van zijn club", al dus directeur Guus Brox, gistera vond. Het grote struikelblok is het transferbedrag van 330.000 Franz Beckenbauer, libero van Bayern München en het Westduits elftal heeft gisteren voor het begin van de wedstriid Bavern Mün- chen-Dynamo Kiev de "gouden bal" in ontvangst genomen uit handen van de directeur "France Football", Max Urbini. Beckenbauer kreeg de onderschei ding wegens zijn uitverkiezing tot Europees voetballer van het jaar 1976. De nationale teams van Hong kong en Singapore hebben gisteren in een wedstrijd voor de voorron des van het toernooi om het we reldkampioenschap gelijkges peeld: 2-2 EW ALSOF DAT AL WIET B3G 6EMOEG IS RAAKT" jo^h/a/r /?aps ELLEBOOG DE i>6LAZÊKJ KIW VAM DE MEE- rr v <S£SPBOf06EW k££s um£0kistj Boskamp: Geel

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15