Kresten Bjerre de 'superstar' van Molenbeek KNVB NEGEERT WENSEN VAN VAN DOORN Klein verlies handballers in Oostenrijk Al win Schockemöhle grote favoriet Indoor Brabant Spits voor Feyenoord? Ex-PSV'er libero bij RWDM MAERTENS WINNAAR WOENSDAG 2 MAART 1977 DEN" HAAG - De Koninklijke Neder landse Voetbalbond heeft geen gevolg ge geven aan de dringende wens van minister Van Doorn van CRM om in de toekomstige structuur van het betaalde voetbal een di recte vertegenwoordiging van de belange norganisaties van spelers (WCS), oefen- meesters (WON) «n scheidsrechters (BSBVj toe te staan. In de voorstellen, die het bestuur betaald voetbal in de voorjaarsvergadering ter ta fel wil brengen, krijgen de spelers en de scheidsrechters wel een stem in de alge mene vergadering (of dat ook voor de scheidsrechters geldt, mogen de clubs zelf uitmaken), maar zij kunnen geen lid wor den van het bestuur, zolang zij tenminste actief zijn. De KNVB heeft de minister doen weten In het interim-rapport van de structuur dat er een ontwikkeling op gang is ge- commissie betaald voetbal van 16 novem- bracht, die uiteindeljk moet leiden tot een ber j.l. werd voorts gezegd, dat "het juist structuur, die meer overeenkomt met een lijkt eveneens te bepalen dat ook een be- geamendeerd bestuursmodel 1. van de stuurslid van een club geen deel kan uit- structuurscommissie, dan met model 2., maken van het bestuur betaald voetbal", zoals de minister graag had gezien. Tijdens de rayonvergaderingen van de af gelopen maanden is hiertegen van de clubs bezwaar gerezen. De bepaling komt nu niet meer voor in het geamendeerde model. In dat bestuur van zeven man wor den de voorzitter en vier leden gekozen door de afgevaardigden van de clubs en twee door de spelers, oefenmeesters en (eventueel) scheidsrechters. Voor alle bestuursfuncties geldt - volgens het voorstel, dat naar de clubs is uitgegaan - dat deze onverenigbaar zijn met het be stuurslidmaatschap van de FBO, WCS, WON en BSVB. Dit is de enige maal dat in de voorstellen wordt gerept over het be staan van belangenorganisaties. In model 2. van het interim-rapport van de structuurcommissie, waarvoor de belan genorganisaties zich sterk hebben ge maakt, gaat men uit van kwaliteitszetels van de belangenorganisaties en wel twee voor de WCS, één voor de WON en één voor de BSVB. Zoals het voorstel van het bestuur betaald voetbal er thans ligt, moe ten de drie belangengroeperingen het sa men doen met twee zetels, waarvan het benoemingsrecht ligt bij de leden van de algemene vergadering, die niet aangeslote behoeven te zijn bij de belangenorganisa ties. Het verschijnen van spelers en trainers in de algemen vergadering betaald voetbal, betekent niet dat de afgevaardigden van de clubs hun overwegende positie zullen kwijtraken. De achttien afgevaardigden van de eredivisieclubs en de negentien af gevaardigden van de eerste divisieclubs krijgen volgens de voorstellen in de nieuwe structuur 69.2 procent (of 69.6 pro cent als de scheidsrechters niet worden toegelaten) van het stemmentotaal. Voor reglementwijzigingen zal in de toekomst een meerderheid nodig zijn van 75 procent in plaats van 66 2/3 procent zoals thans het geval is. Dit houdt in dat de clubs zonder steun van andere groeperingen geen reglemenswij- zigingen kunnen forceren. Het bestuur van het betaald voetbal con formeert zich wel op enkele andere punten aan de aanbevelingen, zoals die voorko men in het interim-rapport van de struc tuurcommissie en het rapport Christiaan- se. Dat betreft de instelling van een ver plichte spelersraad voor elke club tussen werkgevers en werknemers in het be taalde voetbal. Bij dit laatste wordt geen termijn van in voering genoemd, hetgeen op zijn minst opmerkelijk genoemd mag worden, omdat in punt vijf van de voorstellen staat, dat de scheiding van bevoegdheden en taken tussen bestuur betaald voetbal en de be langenorganisaties opnieuw ter discussie ^al worden gesteld, zodra een collectieve arbeidsovereenkomst tot stand is geko- Rotterdam - De kans dat Feye noord dezer dagen een derde Jansen aantrekt is redelijk groot. Nu de tijd begint te dringen (vóór 4 maart kunnen de betaalde clubs zich nog maar versterken) heeft Feye noord het oog laten vallen op spitsspeler Frans Jansen, mo menteel onder contract bij Willem II. Frans Jansen (22) is afkomstig van de amateurclub Groesbeekse Boys. Ontdekt door Leen Looyen speelde Jan sen dit seizoen als amateur en kele wedstrijden, waarna hem als gevolg van de zowel met het linker als rechterbeen ge maakte doelpunten een éénja rig Tilburgs contract werd aangeboden. Aanvankelijk werd de aanwezigheid van Ge rard Kerkum afgelopen zon dag bij Wageningen-Willem II in verband gebracht met de Korbach-pupil Buddingh. In middels heeft Feyenoord bij de Willem Il-leiding blijk gege ven van interesse voor Frans Jansen. Willem II, tobbemd met een grote schuldenlast, is bereid Jansen te laten gaan. Na UEFA-international Wim Hof- kens (voor anderhalve ton naar Beveren Waas), Damsma (voor ruim een ton naar NAC, zou Frans Jansen de derde spe ler zijn die in korte tijd voor Willem II verloren gaat. Wil lem II vraagt 250.000 gulden voor zijn spits. Kijkduin - Kresten Bjerre nog gezien? Sinds de tot Belg genuraliseerde Deen maandag op de beeldbuis als super star te zien was, vergaapt het personeel van het Kijkduinse Atlantic-hotel zich aan Kresten Bjerre. Een nieuwe ge waarwording voor het gezelschap van RWD-Molenbeek, want overal waar de Brusselse club in Europa logeert, is ex-Feyenoorder Jan Boskamp de vedette, die als meeste handtekeningen zet. FRANKFURT - Eintracht Braunschweig, tweede op de ranglijst, werd in de uitwed strijd tegen Eintracht Frank furt verrastDe ploeg uit Frank furt, die bij de rust met 2-0 leid de, zegevierde met 3-0. In de twaalfde minuut gaf Hal zen bein Eintracht Frankfurt de leiding. Vier minuten later was het al 2-0 door Wenzel. Zestien minuten na de rust maakte de zelfde speler er 3-0 van. In de 77e minuut werd Handschuh van Eintracht Braunschweig uit het veld gestuurd na een handge meen met Kraus. Door deze nederlaag van Ein tracht Braunsweig heeft Borus- sia Mönchengladbach weer al leen de leiding op de ranglijst met 31 punten uit 22 wedstrij den. Eintracht Braunschweig is tweede met evenveel punten, maar een wedstrijd meer ge speeld. De wedstrijd Rot Weiss Essen- Schalke '04 eindigde onbeslist: 2-2. Braunschweig verliest eerste plaats Everton heeft gisteravond op eigen veld een inhaalwedstrijd van de Engelse league tegen Ar senal met 2-0 gewonnen. Voorts won Manchester City eveneens met 2-0 van Norwich City. Het duel Coventry City-Bristol City moest opnieuw worden afge last. Maleisië heeft gisteravond in een wedstrijd voor de den van het toernooi o reldkampioenschap 1978 (Azia tische zone) met 6-4 gewonnen van Thailand, de ruststand was 4-1. Noord-Korea heeft verzuimd zijn nationale voetbalploeg naar Tokio af te vaardigen voor de wedstrijd tegen Japan, die mee telt in de voorronden van het wereldkampioenschap van 1978, aldus heeft de Japanse voetbalbond gisteren bekend gemaakt. Een woordvoerder van de bond deelde mee dat Noord-Korea uit de Aziatische zone van de voorronden is ge stoten omdat het elftal zondag niet voor de wedstrijd kwam opdagen. Groep 2 van de Aziatische zone bestaat uit Noord-Korea, Zuid-Korea, Japan en Israel. Deze laatste drie zullen nu met elkaar de strijd aanbinden om een plaats in de eindronden, die in Argentinië worden gehou den. Persconferentie RWDM. Een lange dag voor de UEFA Cup-wedstrijd tegen Feyenoord houdt trainer Piet de Visser zijn rol als underdog nog altijd vol. Slechts manager Michel Verschuren geeft er blijk van de uitspraken van Feyenoord-trainer LINZ - Nederland heeft gistera vond in Linz de wedstrijd tegen Oost-Duitsland voor het toernooi om het wereldkampioenschap met 13-21 verloren. Bij de rust stonden de Nederlanders met 7-11 achter. Een handbalploegje als dat van Nederland kan natuurlijk nooit op tegen het team van Oost-Duitsland. De verwachte - en onvermijdelijke - nederlaag tegen de vrijwel zekere winnaar van dit toernooi werd gis teravond in de sporthal van Linz voor 1500 toeschouwers echter be perkt tot 13-21, na ongeveer de helft van die score bij rust, 7-10. De kleinste overwinning van Oost- Duitsland tot nu toe, want Neder land toonde zich meer dan een ploegje, de ploeg was een volwaar dig vertegenwoordiger van de B-groep. De verdienste van de gekortwiekte Nederlandse equipe was dat de ploeg geweldig gemotiveerd in de slag ging en bleef. "Zo iets", zei trainer Tuik, "kost natuurlijk enorm veel kracht". Hij conclu deerde nuchter dat aan deze uitslag geen te optimistische gedachten voor de wedstrijd van morgen tegen IJsland moeten worden ont leend. "Wij zullen de rustdag hard nodig hebben om weer op kracht te komen". Nederland zal op de vierde plaats eindigen in zijn halve finale-groep. Dat is een absolute zekerheid na de overwinning van 21-17 (11-9), die IJsland in de tweede wedstrijd van de avond te Linz op Spanje behaal de. De stand in de B-groep is: Oost-Duitsland 2 2 0 0 4 48-33 Spanje 2 1 0 1 2 42-37 IJsland 2 10 12 41-44 Nederland 2 0 0 2 0 29-46. Boskov het Belgische gezelschap hebben geprikkeld. Een ding is echter zeker: Boskov heeft er niets mee bereikt dat de Belgen (nou ja, RWDM heeft zeven buitenlanders in dienst) zich in die mate hebben opgewonden dat ze vanavond als dolle-mannen uit de verdediging De Visser loopt lang genoeg mee om de opzet van Boskov niet te doorgronden. Daarom houdt hij vol: "De derde Europa Cup-ronde is bereikt. Zouden we over Feye noord struikelen dan is er geen man overboord. Maar Verschuren zegt: "We zijn in de derde ronde, maar ook op de drempel naar de vierde." En Jan Boskamp zegt geconfron teerd met de vraag waarom de Bel gen zich altijd als underdog opstel len, dat dat zeker in dit geval met omdat ik nooit opzet wordt gehandeld. Terug naar Kresten Bjerre. wiens contract aan het eind van dit seizoen afloopt. Mochten Bjerre en Molenbeek Piet de Visser (links) met zijn selectiegroep. Derde Jan Boskamp. hoef te wer ken. Natuurlijk ga ik nog wel iets doen, ik heb al gesprekken gehad om zoiets als Inter Football van de grond te tillen. In de loop 1 juni niet tot een akkord komen dan jaren zijn er hele elftallen Deense heeft de speler zeven vette Brus- voetballers geëxporteerd, die jon- selse jaren volgemaakt. Van 2 5 Igaan doorgaans 1 magere jaren zal evenwel geen tenland terwijl ze van toeten noch sprake zijn, want Bjerre keert in dat blazen weten. Mijn kinderen kun- geval zeker terug naar Denemar ken. Bjerre: "In Nederland ben je als voetballer op 32-jarige leeftijd transfervrij. In België pas als je 35 bent. Dat impliceert dat ze veel geld voor je kunnen vragen. Omdat ik met een lager contract geen genoe gen neem, zal ik indien RWDM zich niet fair opstelt, mijn conse quenties trekken. In het contract dat ik vier jaar afsloot staat een clausule dat we elkaar voor 15 maart 1977 zouden laten weten of we met elkaar verder gaan of niet. Inmiddels zijn we overeen geko men die periode in verband met de wedstrijden tegen Feyenoord met een weekje te verlengen. Wanneer RWDM zou zeggen dat er verjongd dient te worden, dan heb ik daar begrip voor. Ik houd van eerlijk spel. Ik hoop dat RWDM de zaak niet via allerlei omwegen speelt maar op de man af'. Kresten Bjerre. 31 jaar, in 1967 als Deens interna tional met twee doelpunten paraat om het Nederlands elftal in Kopen hagen met 3-2 te verslaan. Een Amerikaans voetbal-avontuur en een anderhalf-jarig contract met PSV. Twee verloren bekerfinales tegen Feyenoord en Ajax en het be sluit om voor het toenmalige Ra cing Whit te gaan voetballen. Bjer re: "Moeilijke tijd, die pas na een halfjaar was afgesloten. Ik heb het moeilijk gehad, destijds in Brussel. Pas toen we in een Vlaamse wijk gingen wonen, waren we geaccli matiseerd. Ik heb nu een huis in Wille, Ben zelfs Belg geworden om de komst van Nielsen mogelijk te maken. Ik heb het Financieel even eens alleszins redelijk gedaan. Ik kan met een gerust hart stoppen terug. Die zitten in Brussel op de internationale school, deense afdeling. Niettemin hoeft het van mij in juni nog niet afgelopen te zijn Ik heb het echter niet alleen voor het zeggen want om een contract op te maken zijn twee partijen nodig. "Kresten Bjerre, vanavond in de Rotterdamse kuip. Als libero, iets waar hij aanvanke lijk nog al moeite mee had. Hij"Ik ben altijd onstuimig geweest, een renner, bij PSV brekende midden velder. Toen ik bij Racing White laatste verdediger werd had ik vaak de neiging om te aanvallend te voetballen Dat is er nu af. Ik ben nu rustiger geworden, kan zeggen dat ik voor wat betreft blessures altijd door heen ben gerold. Hort-Spassky afgebroken REYKJAVIK - De voormalige Russische wereldkampioen Boris Spassky en de Tsjech Vlasimil Hort hebben gisteren tijdens de kwartfi nale van de kandidatenmatch voor de wereldtitel hun partij na 41 zet ten afgebroken. Vandaag gaan ze verder, waarbij algemeen de verwachting wordt uitgesproken dat de partij in een remise zal eindigen. Tijdens de eerste partij van zondag kwam het na 20 zetten ook tot een Wit: Hort, zwart Spassky, Nimzo- Indische verdediging. 1. d4, Pf6; 2. c4, e6; 3. Pc3, Lb4; 4, e3. c5; 5. Ld3, Pc6; 6. Pf3, d5; 7. 0-0, 0-0; 8. a3, Lxc3; 9. bxc3, Dxc4; 10. Lxc4, Dc7; 11. Ld3, e5; 12. Dc2, Te8; 13. Dxe5, Pxe5; 14. Pxe5. Dxe5; 15. f3, Le6; 16. Tel. Tad8; 17. Tbl, c4; 18. Lfl, b6; 19. e4, Pd7; 20. Le3, Pc5; 21. Tbdl, f6; 22 Td4, b5; 23. Txd8. Txd8; 24. Tdl, Tc8; 25. Ld4, De7; 26. Df2, Td8; 27. Le2, Pb3; 28. Lxa7,Txdl schaak; 29. Lxdl, Dd6; 30. Le2, Dxa3; 31. Db6, Kf7; 32. Dc7 schaak, De7; 33. Dxe7, Kxe7; 34. Kf2, Kd6; 35. Ke3, Pa5; 36. f4, Pc6; 37. Ld4, b4; 38. Cxb4, Pxb4; 39. Kd2, Pd3; 40. g3, Kc6; 41. Kc3, afgebroken. DEN BOSCH - Het internationale concours hippique Indoor Bra bant, dat van vrijdag 11 tot en met zondag 13 maart in de Braban thallen in Den Bosch wordt ge houden, kan op een topbezetting rekenen. In de negen internatio nale nummers komen 46 ruiters uit, afkomstig uit tien landen, die met in totaal 139 paarden aan de start verschijnen. Voorts worden er drie nationale concoursen ge houden, met 33 combinaties. West Duitsland en Engeland, de toplanden in de ruitersport, ko men beide met een "zware" af vaardiging. Olympisch kam pioen Alwin Schockemöhle heeft ingeschreven, onder meer met Warwick, het paard waarmee hij vorig jaar in Bromont goud won. Hij is in gezelschap van de be kende groep coryfeëen Hartwig Steenken, Gerd Wiltfang, Hend rik Snoek en Fritz Ligges, terwijl ook Paul Schockemöhle - voor het eerst in actie na zijn schorsing wegens een dopingaffaire op de Olympische Spelen - van de partij De Engelse formatie bestaat uit de befaamde professionals David Broome en Harvey Smith, het grote talent Debbie Johnsey, Ca roline Bradley en David Ricketts. Voorts reist de bekende Ita liaanse ruiter Raimondo d'Inzo naar Den Bosch. Tot dusverre ontbrak hij op de startlijsten van Indoor Brabant. Een bijna even bekende ruiter, die in de ring zal verschijnen, is de Ier Eddy Macken. Deze professional was in 1976 de meest succesvolle ruiter, met onder meer een hand vol overwinningen in grote prij zen, zowel in Europa als in de Verenigde Staten. Voorts komen nog Nelson Pessoa (Bra.) en Hugo Simon (Oos.). Voor België heeft onder meer in geschreven Francois Mathv (brons op de Spelen van 1976), evenals Eric Wauters, Edgar Cuepper en Stany van Paesschen (de bronzen ploeg in Montreal). Uit Frankrijk komen vier ruiters, van wie Bernard Mirabaud de bekendste is. Uit Zwitserland geven twee ruiters acte de pre sence: Jurgen Friedli en Walter Gabathuler. De laatste was in 1976 een van de grootste ontdek kingen. De Nederlandse ploeg op Indoor Brabant telt vijftien ruiters, zodat rustig gesteld kan worden dat de Nederlandse top aanwezig is. Onder hun bevinden zich natuur lijk de bekende routiniers als An ton Ebben, Harry Wouters van den Oudenweyer, Hans Horn, Johan Heins en - ook al is hij dan pas 22 jaar - Henk Nooren, de be ste Nederlandse ruiter van het vorig jaar. Daarnaast verschijnt een aantal jonge ruitertalenten in de ring, zoals Jan Broek, Wiel Heber, Emiel Hendrikx, Piet Raaymakers en Dick Wieken. Ook Peter Diks, Rob Eras - die voor het eerst weer in actie komt op het paard Iwan F - Leon Mel- chior, Harry Wiering en Gerd Meyer, de winnaar van het puis sanceconcours op het laatste jumping Amsterdam. Het prijzengeld voor de internatio nale nummers is flink verhoogd. Met name de Grote Prijs van de stad 's-Hertogenbosch is dras tisch opgetrokken, namelijk van twaalfduizend naar achttiendui zend gulden. De winnaar tou cheert zesduizend gulden. Het to tale prijzengeld bedraagt onge veer 75.000 gulden. Bovendien is er als ereprijs een auto ter waarde van zestienduizend gulden te verdienen. Indoor Brabant is het eerste inter nationale concours hippique in een serie van drie. De twee an dere zijn die van Dortmund (derde week van maart) en Ant werpen (laatste week van maart). De drie organisaties loven geza menlijk een Prix Vainqueur uit met een totaal bedrag van twaalf duizend gulden. PORTO TORRES - Wereldkampioen Freddy Maertens heeft de Ronde van Sardinië gewonnen. De Belg werd tweede in de vierde en laatste etappe van Nuoro naar Porto Torres (170 km) achter zijn landgenoot Rik van Linden. Ook nu bracht een massasprint de beslissing. Zn gering waren de verschillen dat de tijdvergoedingen - tien seconden voor een ritoverwinning, vijf voor een tweede en drie voor een derde plaats - uitmaakten wie eerste, tweede en derde in de eindrangschikking werden. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Rik van Linden (Bel) de 170 km in 4 uur 48 min 42 sec., 2. Freddy Maertens (Bel), 3. Roger de Vlaeminck. Eindstand. 1. Freddy Maertens 16.58,54, 2. Rik van Linden op 2 sec, 3. Patrick Sercu (Bel) op 3 sec. ORANJE MIDOEH- RIF, MOE ZIET DE E.N MET V ZOALS DAT ZAT noaKI ir ili nr Trunn IM DE TEMPEL VAN WEMBLEY: JON AN THEE 1 JAtJrjE P/ETERS EN tf/Uf VAN OER KUr/£NMoP MAAR M'N PRO BLEEM ZIT VOOR. KLIK MAAR 'S NAAR OE VIDEO - OPNAME VAN DE MIDDAÖTRAININO.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9