'Brink' straks bindend element in „Buitenhof jttaiw "Ik ben zwaar verkeer beu" Burgerlijke stand eidse agenda h Als stedebouwkundigen zin krijgen Si ï]z Klem in automaat Tweede hearing over Zijlkwartier Tas met f 3000,- gestolen VERENIGINGSMARKT IN VOORSCHOTEN STAD EN RAND DINSDAG 1 MAART 1977 I I i li Er komen twee nieuwe bedrijven op het Zoeterwoudse industrie gebied "De Grote Polder". Dat zijn het kledingbedrijf Schaffer- sen Chads BV, dat tot nu tot in Voorschoten gevestigd was, en de afdeling automaterialen van het technisch handelsbureau P. Harteveld uit Den Haag. Voor de Zoeterwoudse polders "Geer" en "Blankaart" en voor de Noord Aa en De Plas zijn voorbe- reidingsbesluiten getroffen, wat betekent dat de gemeente Zoe- terwoude binnen een jaar een be stemmingsplan voor die gebie den zal voorbereiden. Een en an der is voornamelijk gedaan om ongewenste activiteit m die ge bieden te voorkomen. Zoals be kend heeft de gemeente Zoeter- meer plannen om in de Geerpol- der zand te gaan winnen en van de polder daarna een recreatie- plas te maken. De afgelopen zomer heeft, door zijn droogte, ernstige schade toe gebracht aan de sportvelden op het Zoeterwoudse complex Haasbroek. Er is een bedrag van 13.000 gulden nodig om de velden weer in redelijk bespeelbare staat te brengen. Zoeterwoude zal ruim 3500 gul den uittrekken voor restauratie van het dak van een boerderij aan de Weipoortseweg. Deze boerde rij staat op de Monumentenlijst. Het rieten dak is zo ernstig be schadigd dat een opknapbeurt hard nodig is. Het comité "Zoeterwoude 700" zal het met aanzienlijk minder geld moeten doen dan aanvanke lijk de bedoeling was. Men had de gemeente gevraagd om garantie voor een geldlening van 130.000 gulden. Dat bedrag is echter flink gedrukt. Zo kon de gemeente on dermeer niet meegaan met een bedrag van vijftigduizend gulden voor het samenstellen van een al bum over Zoeterwoude. Het co mité krijgt voor die activiteit maar vijftienduizend gulden. Verder zal het hele onderdeel vuurwerk, dat vijfentwintig dui zend gulden had moeten kosten, niet doorgaan. Datzelfde comité is overigens begonnen met de verkoop van speciale stickers. Deze zullen door schoolkinderen huis-aan- huis worden verkocht. Inmiddels zijn de stickers al verkrijgbaar bij het sigarenmagazijn M. M. Berg aan de Dorpsstraat. Kosten éen gulden. Jac. Hoogervorst, sinds twintig jaar beheerder van het Oegst- geester verenigingsgebouw "Sint Willibrord", zal zijn functie neer leggen. Dit in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Hoogervorst en zijn vrouw worden opgevolgd door het echtpaar Overdevest, dat vanaf 1 juni de exploitatie zal voortzetten. De beheerscommis sie van het gebouw heeft plannen voor renovatie van het gebouw. LEIDEN - Een 23-jarige Leidenaar heeft in de afgelopen nacht op de Korevaarstraat met zijn hand be kneld gezeten in een sigerettenau- tomaat. De jongeman raakte in deze netelige positie nadat hij uit de au tomaat een pakje sigeretten had ge trokken. Bij het terugschuiven van de lade bleef een ring, die de Leide naar aan een van zijn vingers droeg, aan een rand van deze lade haken. Het gelukte zelfs een paar politie agenten, die inmiddels te hulp wa ren geschoten, niet om hem uit deze merkwaardige situatie te krijgen. De brandweer moest er tenslotte aan te pas komen om de onfortuin lijke jongeman te bevrijden. Gehuwd: van der Waals en A Bouwhuis, A. K. van der Linden en CC Harteveld, R Dubbelaar en WA Peterse, C van Es en HC van Velzen, CM Bakker en CJ van der Blom, RH Mak en K van Oostenrijk, JM Chaudron en AH Westerbeek, GJ de Smits en ME van Iterson, I Boekkooi en CW de Roo, HM de Groot en JCC Lares, A Szirmai en V Milko, Ondertrouwd: WM Hendriks en VWM Meijers, T van Leeuwen en A Schaap, PGA Theunissen en RMJ Foppe, RF Warris en H Nelemans, RM Postma en DAE Louwrier, A van der Hoogt en CC Bos, PG Onderwater en M Seller, ABN Duyster en I Verburg, APE van der Stok en MAC Gillissen, G Meijers WHH de Romijn, JJW van Went en W Fakkel. JA van der Willik HP van der Kruit. WJ Schouten CM Broeshart, GJC Kulk AAM van Vonderen, PNM Moll en I van Buuren, CJTM van Reij en MR Grave- meijer, H Collé en H Onvlee, APG Timp en E Bartling, HJ Weenk en SH Sira, FAM Dehue en E Gezelle, JHC Meijers en CY Bastiaans, A Prins en RGA Raap horst, EAM van Wmsen en MJPL Heruer LEIDERDORP - De Leiderdorpse nieuwbouwwijk „Bui tenhof' - het laatste grote bouwplan van die gemeente - moet een eigen identiteit krijgen. Dat is de mening van de stedebouwkundigen die zitting hebben in de begeleidings commissie Buitenhof. De stedebouwkundigen denken daarom aan het maken van een soort brink, die een centrale functie in de wijk moet vervullen. De begeleidingscommissie verga- de wijk kunnen worden gevestigd, derde gisteravond, voor de tweede Winkels zouden in de wijk onren- maal, in het Leiderdorpse Dorps- dabei zijn gezien de concurrentie huis. Daar kwamen vooral de ste- van het nabijgelegen winkelcen- debouwkundige kanten van dat trum „Winkelhof plan aan de orde. Voorlopig wordt Men wil wel proberen veel verschil nog niet gepraat over het soort wo- 1 ningen dat in de wijk wordt bouwd, omdat men eerst de ruimte lijke opzet rond wil hebben. lende type woningen te bouwen die ook door elkaar neer te zetten De stedebouwkundigen willen ze ker niet werken met veel groen, waarin blokken woningen wat ver loren worden gebouwd. „De De commissie is het er al wel eens dat de wijk in zijn geheel mngbouw en het groen moeten woonwijk moet worden en dat eeïnteereerd eeheel vormen geen winkels of kleine bedrijfjes LEIDERDORP - "Als er bij ons een vrachtwagen langs ons huis rijdt gaat de bel omdat het huis zo staat te trillen". Dat zei gisteravond een bewoner van het Leiderdorpse Zijlkwartier tijdens de tweede hea ring, die de gemeente Leiderdorp organiseerde om de wensen van de bevolking over verkeersmaatrege len te peilen. Vorig jaar werd ook al een hoorzit ting belegd, waarop door de bewo ners allerlei suggesties gedaan werden die ertoe moesten leiden dat voor de afwikkeling van het verkeer in de wijk een beter plan zou worden opgesteld. Die sugges ties zijn nu verwerkt tot een schet- splan, waarover de gemeente Lei derdorp in twee avonden (gistera vond en vanavond) de mening van de wijkbewoners wil horen. De bewoners van de Zijldijk, de Zijllaan en de Zijloordkade dron gen er gisteravond op aan om vooral het vrachtverkeer uit de wijk te weren. Op initiatief van de be- ontwikkelde de gemeente plan om de Zijloordkade voor ar verkeer af te sluiten. De be- informeerden gisteren naar de mogelijkheden om door het in stellen van éénrichtingverkeer wat aan de problemen te doen. De heer Van de Berg, vertegen woordiger van de gemeente Lei derdorp, deelde gisteravond mee dat er naar alle waarschijnlijkheid in ieder geval wat aan het busver- keer in het Zijlkwartier gedaan zal worden. Met de busmaatschappij Centraal Nederland is al contact opgenomen om één van de lijnen, die nu door het Zijlkwartier loopt en waaraan daar weinig behoefte bestaat, te verplaatsen naar het Eli sabeth Ziekenhuis, waar men de buslijn graag langs wil laten lopen. Centraal Nederland staat daar niet onwelwillend tegenover. De Maat schappij zal dan tevens een deel van NZH-lijn 15 overnemen, wat er ook toe zal bijdragen dat het bus- verkeer in het Zijlkwartier af neemt. "Ik ben het zwaar verkeer beu,,' deelde een andere bewoner mee. de heer Van der Berg deelde daarop mee dat geprobeerd zal worden het vrachtverkeer van de Lijnbaan en de Touwbaan regelrecht naar de Willem de Zwijgerlaan te dirigeren. Daartoe zullen in de Van der Marckstraat vernauwingen worden gemaakt zodat deze straat voor het zwaar verkeer onaantrekkelijk wordt. Tien jaar discussie; drie minuten om contract goed te keuren LEIDERDORP - De gemeente raad van Leiderdorp heeft gis teren precies twee minuten en veertig seconden nodig gehad om het contract met de projec tontwikkelingsmaatschappij Johan Matser BV uit Hilver sum - voor de verkoop van grond voor het winkelcentrum „Winkelhof- goed te keuren. Met die goedkeuring is een eind gekomen aan een tien jaar lange discussie over de vesti ging van een winkelcentrum in Leiderdorp. De goedkeuring van de Lei derdorpse raad betekent dat Matser met de bouw van het winkelcentrum, waaraan ook een woonwijk en het nieuwe gemeentehuis van Leiderdorp gekoppeld zijn, kan beginnen. Dat kan omdat Gedeputeerde Staten al enkele maanden ge leden hun goedkeuring aan het bestemmingsplan „Winkel hof' geven. „Het is voor mij een teken dat het vooroverleg over het hele plan goed is geweest", vertelde burgemeester M. A. van de Have na afloop van de extra raadsvergaderingen feite is het verkoopcontract met Mat ser de basis geweest voor het bestemmingsplan „Winkel- hof'. Pas in de laatste fase van de afwikkeling zijn contract en bestemmingsplan duidelijk gescheiden, zodat eerst het plan goedgekeurd werd, waarna het contract met Jo han Matser afgesloten kon worden. Vermoedelijk zal in maart begonnen worden met de bouw van de eerste wonin gen. In 1978 zullen de eerste voor zieningen, het gemeentehuis, het gezondheidscentrum en een groot deel van de woning bouw klaar zijn. Leiderdorp viert in dat jaar zijn 1200-jarig bestaan. In sep tember zullen dan alle open bare gebouwen in Winkelhof geopend worden. Men heeft goede hoop dat dan ook het nieuwe politiebureau, dat in de nabijheid van „Winkelhof' aan de Simon Smitweg moet verrijzen, in gebruik kan wor den genomen r De Zijloordkade zal i r verkeer worden afgesloten LEIDEN - Een 53-jarige in\ ster van Leiden heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar schoudertas met drieduizend gulden. De tas zou haar gistermid dag tijdens het winkelen in de Ko permolen zijn ontfutseld. De dader, die tot nog toe onbekend is geble ven, moet in de tas onder meer vij fentwintig bankbiljetten van hon derd gulden hebben aangetroffen. De overige vijfhonderd gulden be stond uit kleinere coupures. VOORSCHOTEN - Het vereni gingsleven in Voorschoten krijgt weer de kans zich bekend te maken bij de dorpelingen.Evenals in 1974 zal er ook dit jaar een verenigings- markt gehouden worden. Dat ge beurt in de Voorstraat en op het voormalige Marine Opkomst Cen trumterrein. Alle verenigingen krijgen een halve kraam welke, voorzien van gege vens over de betrokken vereniging en bemand door een lid van die ver eniging voor de nodige informatie moet zorgen, de opzet is dat de sportverenigingen tevens demon straties zullen verzorgen. De verenigingsmarkt is vastgesteld op zaterdag 10 september, bij het begin van het nieuwe verenigings jaar. Er is een voorbereidingsco mité samengesteld, waarin zitting hebben mevrouw C. A. van der Haar-Terpstra, en de heren H. C. A. Boom, D. H. Wassirtk (sportraad) en F. Vink. Alle organisaties kunnen een op roep verwachten tot deelname. Als coördinator zal optreden F. W. Vink, Willem de Zwijgerlaan 58. Op dat adres zijn eventuele deelname formulieren verkrijgbaar. •k ZOETERWOUDE - Met ingang van vandaag is de nieuw vestiging v^n het groothandelscentrum De Lijnbaan BV aan de Zoeterwoudse Roeiboot Een roeiboot, die glijdt toch niet zo gemakkelijk uit je bin nenzak. Niettemin is dat één van de gevonden voorwerpen, die bij de Leidse politie in de maand januari zijn gebracht. De lijst bevat verder: geld, zil veren kettinkje, portemonnee, bril, autoband, armband, en veloppe met inhoud, snelbin der, kinderschoentje, vulpen, schooltas, portefeuille met in houd, sjaal, fietstas, dames horloge, vloerkleed, heren- ring, damestasje, grammo foonplaten, contactlenzen, sportkleding, zeil van een vrachtauto, sportschoen, bont jasje, pakje tijdschriften en gi taar. Rechtmatige eigenaars kunnen op woensdagmidda gen tussen twee en vier uur te recht bij het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuw- steeg 8. Uitgaande van de stel ling dat bezit diefstal is, maakt de politie zich schuldig aan he- ling. Door zich daarvoor mei te laten uitbetalen, worden de maatschappelijke tegenstel lingen weer verdoezeld. Com mentaar: jammer. Honger Het biologisch-dynamische eethuisje op het Breehuys or ganiseert woensdagavond een lezing, die zal gaan over het wereldvoedselprobleem .Wal ter Schrader brengt de honger in verband met de overcon sumptie en overproduktie in het Westen en bederft zo de malse biefstuk, die wij hede navond beoogden te nuttigen. Hij begint om half negen, 't Breehuys staat trouwens aan de Breestraat in Leiden, num mer 19. Trouwen De verlichte gemeente Oegst- geest heeft een drastisch be sluit genomen. Het tarief om als niet-inwoner daar op za terdag te trouwen is met drie-* honderd gulden verhoogd tot een bedrag van 750 gulden. Samenwonen is goedkoper dan U denkt. Hier dienen de Consumentenbond, Koop kracht, Konsumentenkontakt, Koning Klant, de Ombudsman, de Werkgroep Buitenlandse Arbeiders en de CIA te worden ingeschakeld. Om de niet ver wachte drukte op te vangen zijn er in Oegstgeest boven dien weer eens twee ambtena ren van de burgerlijke stand benoemd (in totaal zin er nu twaalf). Die twee zijn toevallig wethouder. Een leuke bijver dienste. Basistoneel Het LAK organiseert voor hen die nog nooit iets aan toneel hebben gedaan een nieuwe cursus basistoneel. Deze workshop omvat tien lessen en wordt op woensdagavonden gegeven van acht tot tien uur. Inschrijven is dagelijks moge lijk van twee tot vijf uur, maar wel opschieten want de cursus begint morgenavond al. Het LAK is trouwens op het Le vendaal in Leiden gevestigd. Nummer 150. Boven de Con- sumarkt. De loopse tijgerin Debbie woont ernaast. Zij schiet meteen. Dinsdag 7.30-8.30 Lui Gerard Brandtstraat 6. informatieavond Baha'i gem.. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 19a, vrouwencafé. 9-1 uur Steenst lb. Wereldwinkel. 9.30 i 't Breehuys, Breestraat 19. open-huis, ouderensoos. Repel steel. 2-5 uur nam. volksdansgroep. 7-8 30 uur nam voga 8-10 uur nam. Troef, Noordiende 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga 6.30-8 uur nam. Koffiekamer 3M, V.d. Helmlaan, jaar vergadering wijkver. Aktief 8 uur nam Stadhuis, commissie volkshuisvesting. 8 uur nam.; commissie economische aangelegenheden, 8 uur nam. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, CNV- Lanser. 8 uur Antonius Clubhuis, NKOV-bijeenkomst over verkeer, 8 uur nam. SSR-gebouw, Hogewoerd 108, dr. J. T. H. J. v.d. Berg over de politieke elites, 8 Gemeentehuis Leiderdorp, maatschappelijk welzijn, 8 uur nam. School Zijlkwartier, Leiderdorp, hea ring over wijkproblemen, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Toneelgroep Thea ter met „Naar 't u lijkt" van Shakespeare, Morsweg 10. vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en verkeer en Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken. yoga.jazz-ballet. fotoclub, teke nen en schilderen, alle groepen vanaf 8 Woensdag Kennedvlaan 11. Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam Volkshuis informatie en inschrijving kinderclubs, 2-2.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetanes eethuis, 6-7.30 uur nam.; kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam lezing over wereldvoedselprobleem, 8 30 uur Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vyfhovenhuis. Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 0-11 Witte Poortkazerne, Noordeinde 2.UD- VIESCENTRUM 2. adviescentrum voor werklozen, do. van uur v.m. 12.30 uur Gemeentehuis Leiderdorp, schoolraad, Aula Rijnlands Lyceum poppenkast, 2 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66 zeefd rukken, volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, 8 uur nam. K&O-gebouw, Rijksdaalderconcert, LAK-Theater, Levendaal 150, kinderca baret Pot voor Drie met „Pot voor drie, vier komt er nog wat van", 2.30 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep Donderdag V.d. Valk Boumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof 4, architectenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 'tBreehu.vs, Breestraat 19. Repelsteel, 7.30-10 uur nam., keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam., koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, kreagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open cafe-avond, 9-12 uur nam. Wejfarelokaal Rode Kruis, Leidseweg 33. Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. m., tel. ORSAS en SMAGC over organisatie culturele sec tor, 8 uur nam.; commissie ruimtelijke ordening en openbare werken, 8 uur Holiday Inn, streekcommissie Leiden en omstreken en bollenstreek. 8 uur nam. Aula Rijnlands Lyceum, kindertoneel voorstelling, 4 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, i onderwijs. 8 uur nam. Gemeentehuis Warmond, c LAK-theater, Levendaal 150, „Goeie- ouwe-tyd-revue", 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, 8 mm filmclub, speelgoed Apotheken Industrieweg geopend. De Lijnbaan BV, vanouds geves tigd in Leiderdorp, heeft op het in dustrieterrein "De Grote Polder" een nieuw pand gebouwd met een oppervlakte van ongeveer 3500 m2. Een flink stuk groter dan voorheen, waardoor het assortiment aanzien lijk kon worden uitgebreid. Het "gewone publiek" kan niet bij De Lijnbaan terecht. Tot de clien tèle van het bedrijf behoren detail handelaren, horeca-ondernemers en grootverbruikers zoals zieken huizen en bejaardenoorden Oecumenische dienst in Leiderdorp LEIDERDORP - In de Leider dorpse Dorpskerk wordt op 3 maart een oecumenische dienst gehou den in het kader van de Wereld Ge bedsdag. De dienst vangt om 20.00 uur aan en er wordt aan meege werkt door de cantorij van de Lei derdorpse Scheppingskerk. De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 25 febr. tot 4 mrt door: Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2