Feyenoord via oplevingen naar de winst <:1Oim „Ajax-spel lijkt soms op handbal cQijóbercfen Trainer Brandao van Brazilië neemt ontslag PSV: punt ^verloren bij Twente apart Scorebord GOSENS (EINDHOVEN): Topscorers Van Hanegem: één-tweetje met arbiter MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 PAGINA 9 SPORT ^Hlj^ORT SPORT I SPORT SPORT Deze overwinning op NEC kwam wel precies op het juiste momen t. Beter had het niet kunnen lopen. Niet, dat we nu zo geweldig ge voetbald hebbenzo best ging het echt nog niet. Maar dat mentale oppeppertje konden we uitste kend gebruiken, zo vlak voor het belangrijke duel tegen RWDM. Helemaal terug zijn we nog niet, maar we zijn in ieder geval weer op de goede weg. t De terugkeer van Mladen Ramljak is hier dacht ik mede verant woordelijk voor. Toch weer een rustpuntje in het elftal erbij. Vooral in de tweede helft draaide hij weer ouderwets sterk en dat mist zijn uitwerking niet. We speelden zeker rustiger dan in de afgelopen weken het geval was. Over het dieptepunt zijn we wel heen. We kunnen de toekomst weer wat rooskleuriger tegemoet Dat werd wel tijd ook, want dat duel tegen RWDM is voor ons van het allergrootste belang.Kansloos voor de titel zijn we weliswaar niet, maar Ajax heeft voorlopig de sterkste troeven in handen. Wij moeten ons dus helemaal vast klampen aan die UEFA-cup. En ondanks het feit, dat we nog niet zo draaien als voorheen zie ik deze duels met optimisme tege moet. Gemotiveerd zijn we zeker. Feyenoord-RWDM betekent toch een beetje Nederland-België en wat dat betreft hebben we een naam op te houden. Het feit, dat Jan Boskamp meespeelt is voor ons reden om er eens goed tegen aan te gaan. Omgekeerd geldt dat voor hen natuurlijk ook. dus het kan best een sfeervol geheel wor- WIM R1JSBERGEN Piet de Visser: op de vlakte. Door Piet Ocks ROTTERDAM - RWDM-trainer Piet de Visser hield zich verstandig op de vlakte. Hij kon trouwens moeilijk anders, omdat Feyenoord zoals het tegen NEC speelde weliswaar een beetje beter speelde dan de weken ervoor te zien gaf, maar bepaald nog niet in die vorm steekt om ondanks de 2-0 zege te worden geprezen. En aangezien Piet de Visser zich dan negatief zou moeten uitlaten over RWDM's tegen stander voor de UEFA Cup, hield hij zijn mond stijf dicht. schikken. Boskov: „Als het veld het toelaat speelt hij woensdag mee". Vlak na het laatste fluitsignaal van de wisselvallig leidende Berre- voets, werkte Harrie Schellekens nog een mislukte 1-2 combinatie tussen Jan van Deinsen en Martien Vreysen in eigen doel. „Allemaal onnodige doelpunten", klaagde Hans Croon ten slotte nog. „Het is gewoon triest als je tegen deze Feyenoord-verdediging niet kan scoren", waarop Piet de Visser in haakte: ..Vorig jaar speelden we met NEC gelijk (3-3), omdat het toen veel meer lef had. Daarbij moet Jan Peters r.u veel te veel werk verzetten. Hij moet meever dedigen, opbouwen en zelf ook nog afronden". Daarmee vertelde hij- niets te veel „Het zou niet verstandig zijn om aan de hand van deze wedstrijd een peil te trekken op Feyenoord. Ik zou stom zijn om af te gaan op wat ik tegen Twente en tegen NEC ge zien heb, want het wordt woensdag een totaal andere wedstrijd", voor spelde Piet de Visser. Een toekomstvisie, die de 18.000 Feyenoord-getrouwen niet met hem zullen delen, omdat de weken lange inzinking bepaalt nog geen „ander" Feyenoord garandeert. Daarvoor zit Feyenoord nog te vast, speelt het nog met te weinig over tuiging ondanks de oplevingen, die het gedurende het eerste kwartier en ook bepaalde periodes na rust kende. In die fases creeerde Feye noord ook voldoende mogelijkhe den om verder afstand te nemen van het povere NEC, dat binnen een kwartier op achterstand werd gezet, omdat Sije Visser de bal na een pass van Theo de Jong volledig miste, waardoor Martien Vreysen beheerst 1-0 achter Harrie Schelle kens kon schuiven. Onzorgvuldig Het weinig agressieve NEC (ex- trainer Piet de Vissen „NEC had vorig jaar meer lef en meer spirit") met Jan Peters als centrumspits (trainer Hans Croon: „Met een vrije opdracht") bedacht via Jaap van den Berg nog wel mogelijkheden, maar zijn voorzetten werden door Nico Veeken en Eugene Marijnis- sen onzorgvuldig afgerond. „Toch", beweerde Jan Peters na af loop, die weer in contact is met Feyenoord en PSV, „toch is dit Feyenoord te pakken op snelheid". Hans Croon onderstreepte de woorden van zijn vedette met „Feyenoords verdediging is ge- wooh zwak. Met wat meer lef en wat meer overtuiging hadden we veel verder kunnen komen". In Feyenoords inderdaad onzekere afweer maakte vrije verdediger Mladen Ramljak na een jaar een verdienstelijke rentree, zeker voor rust. „Het gevoel is nog niet hele maal terug", gafRamljaktoe.diede gehele wedstrijd probleemloos uit speelde. In tegenstelling tot Theo de Jong, die halverwege de tweede helft met een liesblessure werd vervangen door Joop van Daele. „Ik wilde niets forceren", aldus De Jong, „want woensdag is het be langrijker". Toen had Feyenoord overigens de zege al veilig gesteld, omdat Dick Schneider (in de veer tiende minuut) de bal uit een vrije trap richting Nico Jansen had ge stuurd, die tussen Ben Gerritsen en Cees Kornelis de stand simpel naar 2-0 tilde. Jammer „Deze overwinning", wilde Vuja- dm Boskov toen doen geloven, „is belangrijk voor het zelfvertrouwen Het was alleen jammer dat we in de slotfase zoveel kansen lieten liggen. Met name Dick Ernst, die vijf minu ten voor tijd met een leeg doel voor zich zijn eerste inzet alsnog zag ge- keerd. waarna hij in tweede instan- EINDHOVEN - Ajax heeft met Eindhoven veel meer tie de paal trof. Overigens toonde moeite gehad dan was verwacht en ook nodig was geweest. Dick Ernst aan (hij viel na zeven- j^u bleef het na negentig minuten voetbal 1-0 voor de lijs- tien minuten in de tweede helft in, j A j voor de opnieuw falende Jan over taanvoerders, dankzij een doelpunt dat al in de 14de minuut een goede passeertechniek te be- van de eerste helft door Dick Schoenaker werd gemaakt. t Nico Jansen deponeert Feyenoords 2-0 achter NEC-doelman Schellekens. Oswaldo Brandao, de trainer van de Braziliaanse voetbalselectie, heeft ontslag genomen. Dit deed hij na de hevige kritiek op zijn werkwijze na het teleurstellende gelijke spel van Brazilië in de eer ste wedstrijd van de voorronden tegen Columbia. Die wedstrijd eindigde doelpuntloos. Een week later won Paraquay wel in en tegen Columbia. De Braziliaanse bond benoemde Claudio Coutinho tot opvolger van Brandao. Coutinho is de coach van Flamengo. Vorig jaar leidde hij de Braziliaanse ama teurs naar de bronzen medaille tijdens de spelen van Montreal. Winst Bolivia In groep 2 van de Zuidameri- kaanse zone van de voorronden van het wereldkampioenschap versloeg Bolivia gisteren Uru guay in La Paz met 1-0. In deze groep speelde Uruguay op 9 februari met 1-1 gelijk tegen Ven ezuela. Door de overwinning op Uruguay heeft Bolivia de leiding in groep 2 met twee punten uit een wed strijd. Venezuela is tweede met een uit een en Uruguay derde en laatste met een uit twee. Singapore won gisteren met 2-0 van Thailand. Het was de eerste wed strijd in groep een van de Aziati sche zone. Egypte versloeg in Cairo Kenya met 1-0 in de tweede ronde van de Afrikaanse zone. Twee Keniase spelers, Tigo en Kiza, werden uit het veld gestuurd wegens ruw spel. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen eindigde twee we ken geleden in 0-0. Israël en Zuid-Korea kwamen in Tel Aviv ook niet verder dan 0-0 in hun eerste wedstrijd van groep 2, Aziatische zone. Aangepast ENSCHEDE - "We hebben hier niet een punt gewonnen, maar we hebben er een verloren", sprak een niet eens zo erg teleurges telde trainer Kees Rijvers van PSV na het onbeslist (-1) geëin digde duel met FC Twente. De volle winst ging aan de neus van de Eindhovenaren, die de eerste helft hadden afgesloten met een 0-1 voorsprong, voorbij door de strafschop, die arbiter Cees de Bruin 14 minuten na de rust aan de thuisclub toekende. Wild schut was toen in kansrijke posi tie weggeduwd door Poortvliet en de rechtspreker kende maar ëen straf voor die overtreding en legde de bal op de stip. De Bruin na afloop: "Een duidelijke zaak, voor mij was er geen twijfel mo gelijk". En Rijvers: "Als de arbi ter constateert dat er in de rug geduwd is kan ik het alleen maar met hem eens zijn als hij een strafschop geeft. Alleen dan moet het niet zo zijn dat de ene scheidsrechter wel fluit terwijl een ander in zo'n situatie alleen maar een beetje met de hand wuift. Er moet meer uniformiteit in de arbitrage komen op dit ge bied, net zoals trouwns met de gele kaarten". FC Twente-PSV werd niet het flonkerende spektakel, dat wel licht menigeen zich had voorge steld. Voor de thuisclub was er immers, vooral na de triomf op Feyenoordde nodige eer te beha len, terwijl de Eindhovenaren voor een /atste kans strijden om bij te blijven in de race om de na tionale titel. Beide ploegen gin gen volgens hetzelfde concept (tegenstander laten komen en dan pas zelf aanvallen) te werk, waarbij PSV al snel het beste spel etaleerde. De acties werden zorg vuldiger, soepeler en vooral ook sneller en verrassender uitge voerd dan bij FC Twente. Dat leidde in de 26ste minuut tot een treffer. Edström legde de bal na de voor zet van Rene van de Kerkhof te rug op Van der Kuylen, die vanaf de rand van het strafschopgebied onhoudbaar uithaalde: 0-1. Het was zijn eerste en bijna ook enige goede daad in dit treffen. De Eindhovenaren verzuimden ver volgens om het op de gelijkmaker jagende FC Twente op een gro tere achterstand te zetten, al kre gen met name Edström en Deij- kers daartoe wel de juiste moge lijkheden. In de tweede helft ging FC Twente energieker en gecontro- leerder te werk en nadat Van Be- veren al in de vijfde minuut met een katachtige redding een inzet van Thijssen verwerkt had kwam in de 14dé minuut de bewuste strafschop. Gritter trok de bal scherp voor, Wildschut leek on bekommerd te gaan inkoppen, maar werd, belaagd door Van Kraay en Poortvliet, door laatst genoemde weggeduwd. Vanaf elf meter maakte Mühren geen fout: 1-1. PSV was door die tik aange slagen en zakte ver terug, zonder dat de thuisclub hiervan kon pro fiteren. Gritter was wel een keer dicht bij een treffer, maar dat ge beurde pas nadat Drost op de doellijn zijn ploeg voor een tweede achterstand had behoed bij een inzet van Willy van de Kerkhof. Gezien het totale spel- beeld kregen beide ploegen met een 1-1 eindstand precies ge noeg. Rijvers tenslotte: "Die strafschop speelde gelukkig geen al te grote rol. We hebben een ple zierige wedstrijd achter de rug en dat maak je tegenwoordig niet al te veel meer mee". De kaartverkoop voor de ont moeting Feyenoord-RWD Mo lenbeek, in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-bker woensdag in de kuip, verloopt vlot. Gistermorgen waren er 30.000 kaarten verkocht. Naar verwachting komen 5000 Belgen naar de kuip. Vqjadin Boskov heeft de trainings tijden van de selectiegroep aan gepast, teneinde de overgang naar het spelen op woensdaga vonden te vergemakkelijken. Feyenoords hoofdgroep traint voorlopig niet meer overdag, maar 's avonds. EREDIVISIE Eagles-De Graafschap 0-1, Utrecht-Haarlem 1-0, Feyenoord-NEC 2-0, VW-Den Haag 2-0. Twente-PSV 1-1, NAC-Sparta 0-0, Eindhoven-Ajax O-l, Amsterdam-Roda 1-2, Telstar-AZ "67 2-2. PSV AZ '67 Roda Utrecht NAC Sparta D. Haag FC Twente Haarlem FC VW Eagles Eindh. NEC Telstar 24 18 3 3 39 24 14 8 2 36 24 13 6 5 32 43-17 53-21 45-24 24 12 6 6 30 59-25 24 12 6 6 30 40-24 24 13 4 7 30 8 7 9 23 8 5 11 21 7 7 10 21 6 7 11 19 5 9 10 19 5 9 10 19 5 8 11 18 5 7 12 17 3 9 12 15 4 6 14 14 24 45-41 33-36 33-38 38-30 28-30 25-34 24—41 29-48 21-46 35-37 27-44 25-44 19-42 99 Schoenaker scoort het enige doelpunt voor Ajax. Achter hem springt clubgenoot Ling mee. EERSTE DIVISIE PEC-SW 1-0, Cambuur-Excelsior 1-1, Veendam-Dordrecht 1-1, Amers- foort-Groningen 0-2, Helmond-Heer enveen 1-0, Wagenlngen-W'illem 3-1, Volendam-Vlaardingen 2-1, Fortu- na-MW 2-2, Den Bosch-Heracles 2-0 3 33 52-18 4 33 53-20 2 33 32-16 5 27 38-28 5 27 30-21 6 27 35-29 5 25 31-27 9 24 26-26 9 23 28-35 8 22 36-35 8 22 34-30 8 22 33-34 8 22 33-34 9 19 23-26 11 18 21-33 12 16 20-39 12 14 15-30 13 12 16-37 17 7 16-54 1. Geels (Ajax)24 2. Kist (AZ'67) 20 3. Van der Kuylen (PSV)19 4. Nico Jansen (Feyenoord).18 IJsspeedway - Roelof Thijs heeft dit weekeinde in Deventer de ijs- speedwaywedstrijden om de Gou den Spike gewonnen. Thijs startte tienmaal en verloor slechts een maal. De Duitser Scherzl werd tweede en de Oostenrijker Wart- bichler derde. Motorsport - Ton van Heugten heeft gisteren in Halle (Gld) de opening van het internationale motorcross-seizoen voor zijspan nen gewonnen. Van Heugten ein digde samen met bakkenist Steen bergen in beide manches als eerste. Motorsport - De Belgische we reldkampioen Roger de Coster heeft zaterdag in Lommei een in ternationale motorcross op zijn naam gebracht. Beste Nederlander was Herlings, die derde werd. Ge- rrit Wolsink werd tiende. Ajax is in de uitwedstrijd tegen Eindhoven teruggevallen op de speelstijl die door velen niet wordt bewonderd en die inhoudt dat na een doelpunt geen enkel risico meer wordt genomen. „Het deed me af en toe denken aan zaalhandbal", zei Eindhovens trainer Rinus Gosens later. „Na een actie trekt iedereen zich terug voor het eigen doel en dan is het maar wachten totdat er een kans komt de bal te bemachtigen". Ajax kwam erg gemakkelijk een het enige doelpunt. Ruud Geels, die overigens door Jos Dijkstra uit muntend werd bewaakt, miste na een dieptepass van de uitblinkende Krol, maar mocht opnieuw voorzet ten, waarna Schoenaker heel ge makkelijk Adjanski koppend kon passeren. Eindhoven was in die periode dui delijk geimponeerd door de tegen stander. Het Amsterdamse mid denveld - Lerby, Schoenaker, Zuidema - leverde veel goed werk af maar de drie spitsen, met name Ling sprongen uiterst nonchalant met de kansen om. In de tweede helft werd Ajax daar door de rekening gepresenteerd, zeker toen Schapendonk was ver vangen, die later met de zwakke in valler Hulshoff te maken kreeg. Posthuma DKC-Pernix een (Per- nix maal dicht bij een doelpunt, maar Schrijvers stond op zijn plaats. Er was een aantal doelwor- stelingen voor het Ajaxdoel, maar de thuisclub miste de koelbloedig heid of zo men wil het spreekwoor delijke geluk van Ajax en dus bleef het 0-1. VELSEN - Charles Corver, Nederlands topscheidsrechter, was na Tel star-AZ een fel bekritiseerd man. In de 74ste minutt van het Noordhol landse streektreffen legde hij de bal op de strafschopstip nadat Jonker de doorgebroken Van Hanegem had gevloerd. Voor velen had de Telstar- speler de Kromme niet willen laten struikelen. Het leek er ook op dat Jonker de bal wilde spelen en daar ook in slaagde. Van Hanegem ging echter mooi gestrekt tegen soppige gras waarna Johnny Metgod AZ nog aan een troostprijs in de vorm van een gelijk spel (2-2) hielp. Was het een strafschop? Van 40 meter afstand bezien leek het van niet. Jonker maakte een op het oog correcte sliding. Charles Corver liep er dichterbij en constateerde een overtreding. „Jonker viel Van Hanegem van achteren aan en dus moest ik een strafschop toekennen". Terwijl Jos Jonker nog nabrieste van woede over het onrecht dat hem en zijn ploegmakkers volgens hem was aangedaan, haalde Willem van Hane gem de schouders op. „Ik val niet zo gemakkelijk", zei de Alkmaarse vedette. „Ik voelde een tik tegen mijn voet en viel. De strafschop kregen wij terecht". Later sprak de aanvoerder van AZ, die tegen Telstar zonder te schitteren toch weer de beste man was, van een fraai „een-tweetje" met de scheids rechter. Hoe dan ook: 2-2 was een juiste uitslag van een wedstrijd, die die na een afschuwelijke eerste helft na de met 0-0 gekomen pauze door de verrassende ontwikkelingen toch het aankijken waard werd. In de rust verving AZ-trainer Hans Kraay de fysiek nog niet sterke Vos- maer door de forse Johnny Metgod. Een succesvolle wissel, maar dat bleek pas toen het bijna te laat was. Telstar sloeg 11-3 minuten na de rust hard en ongenadig toe, al was het met de „hulp" van gestuntel in de Alkmaarse defensie. Daardoor kon Stout binnen twee minuten tweemaal scoren 2-0. Na die sensatie liet Telstar het initiatief weer volledig aan AZ. De duur betaalde sterren bleef niets anders over dan te gaan beuken. Het ging niet mooi, maar het lukte al was het met wat geluk. In de 59ste minuut mocht Metgod een dwarrelende bal zomaar inschieten en een kwartier voor tijd legde Corver de bal op de stip. Terecht of niet terecht, Metgod schoot opnieuw raak: 2-2.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9