möüiièï Meer bomen in Wassenaar sloopte huizen in Kooi eidse agenda Rozenplein wordt in de toekomst woonerf STAD EN RAND MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 WASSENAAR - De afdeling groenvoorziening van de techni sche diensten, in de wandeling "plantsoenendienst" genaamd, be gint volgende week met de aan plant van bomen op de Oostdor- perweg en op het pleintje bij het winkelcentrum Stadhoudersplein. Wat de Oostdorperweg betreft gaat het om uitbreiding van de aanwe zige beplanting. Voornamelijk aan de oostzijde van de weg is op ver schillende plaatsen nog ruimte aanwezig voor bomen. Afhankelijk van de ruimte zullen daar zowel breeduitgroeiende als zuilvormige soorten worden geplant, in totaal 31 stuks. Op het winkelpleintje van het Stadhoudersplein (foto) zal even eens de bestaande beplanting - bomen langs de Hofcampweg en een rozenvak - worden uitgebreid. Er wordt getracht de gezelligheid en de intimiteit van het plein te ver groten. De volgende maand zullen bomen worden geplant in de Zijllaan, aan de zijkant van de botenloods in Princehaven. Tijdens de boom feestdag op 16 maart zal de school jeugd bomen planten bij het clu blokaal van de postduivenvereni ging "De Gevleugelde Vrienden" aan de Dr. Mansveltkade en bij het LEIDEN - Baldadige jeugd heeft de Leidse politie in het afgelopen weekeinde volop werk bezorgd. Keer op keer kwamen er op het bu reau aan de Zonneveldstraat klach ten binnen over baldadigheden die in de voor de sloop bestemde wo ningen in De Kooi werden ge pleegd. Van deze aan de Driftstraat, de Formasastraat en de Lombok straat gelegen woningen werde vrijwel alle ruiten ingegooid. Raamkozijnen, deuren en andere materialen werden op straat ge smeten, waardoor volgens de poli tie het verkeer ernstig gevkar op liep. Hoewel de politie de verniel zuchtige jongelui bij herhaling uit de huizen heeft moeten verwijde ren bleef het rumoerig in de buurt. Autobotsing LEIDEN - Op de hoek van het Le vendaal en de Oranjeboomstraat kwamen gisterochtend twee per sonenauto's met elkaar in botsing. De bestuurder van één van de wa gens, een 53-jarige Hagenaar, kreeg twee gebroken ribben en een ge broken enkel. Deze automobilist, die van de Oranjeboomstraat kwam, zou geen voorrang hebben verleend aan de dobr een Zoeter- woudenaar bestuurde wagen op het Levendaal. Er ontstond ook flinke materiële schade. Er ontstond op een gegeven ogen blik zo'n chaotische situatie dat er afzettingshekken moesten worden geplaatst op de kruisingen Formo- sastraat-Bloemstraat, Formasa- straat-Driftstraat straat-Driftstraat, begin met de sloop worden gemaakt. de Java- In 't kort De Wassenaarse stichting Alge mene Burenhulp, die nu onge veer zes jaar bezig is met de c dinatie van vraag en aanbod i hulp van burgers, heeft een nieuwe folder uitgegeven. Daarin wordt nog eens gewezen op het contactadres van de stichting: mevrouw W. van Nassau-Damen, Van Wassenaer Obdamlaan 4, telefoon 15154. Over het alge meen kan Algemene Burenhulp „op eigen kracht" voldoen aan aanvragen voor hulp Is het vrij willigerskorps niet toereikend dan wordt de aanvrager door verwezen naar andere instanties. De bouw van een nieuw gemeen tehuis, of uitbreiding van het be staande, in Wassenaar vormde aan het eind van het jaar onder werp van heftige discussies in en buiten de Wassenaarse gemeen teraad. Die raad besloot toen de bouw opnieuw ter discussie te stellen in een vergadering van het verkeers- en welstandsoverleg. Die vergadering waarvoor ook de Wassenaarse commissie alge mene zaken is uitgenodigd, vindt plaats op dinsdag maaii om 19.30 uur in het gemeentehuis. Morgenavond houdt ds. N. van Gelder in het gebouw van de Wassenaarse NPB aan de Lange Kerkdam een inleiding over het onderwerp „Geloof en massame dia". Aanvang van de bijeen komst is 20.15 uur. Vrijdag 4 maart zal de Vereniging Voorkomen is Beter aan Het Lei- derdorpse gemeentebestuur een petitie met 1400 handtekeningen aanbieden. Daarin wordt ge vraagd om een algeheel medisch onderzoek van de omwonenden van de bouwmaterialenhandel Kruyt BV, die in november van het vorig jaar in opspraak kwam nadat asbesthoudend stof was ge loosd. Ter gelegenheid van Wereldge bedsdag wordt op 6 maart in de Wassenaarse Dorpskerk aan het Plein een oecumenische dienst gehouden, georganiseerd door de Raad van Kerken en geïnteres seerdejongeren. Ds. J. A. G. van Zanten zal tijdens de dienst, die om 19.00 uur begint, de meditatie uitspreken. Aan de dienst wordt eveneens meegewerkt door het koor van de St. Jozefkerk. De Warmondse commissie fi nanciën en economische aange legenheden vergadert donderdag aanstaande om 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat ondermeer de overname van de Groote Sloot van Leiden. Eveneens donderdag vergadert de Leiderdorpse onderwijscom missie, Daar wordt onder andere gesproken overeen concept rege ling voor het algemeen cultuur fonds Leiderdorp. Aanvang 20.00 ZOETERWOUDE - Jk wilde juist aan het melken slaan toen ik iets hoorde, Ik ging kijken en zag tot mijn verbazing drie kalveren in het stro liggen. Dat heb ik nog nooit meegemaakt", aldus de wat be duusde Zoeterwoudse boer Kees Overdevest. Eett van zijn koeien schonk in de nacht van vrijdag op zaterdag het leven aan een drieling. Jk was vrijdagnacht nog in de stal geweest, maar toen was er nog niets te zien. Daarom was ik des te meer verbaasd" Veterinair deskundige Brandsma van het Instituut voor Veeteeltkun- ding Onderzoek in Zeist bevestigde vanmorgen dat de geboorte van een drieling bij een koe een weinig voorkomende zaak is. Gemiddeld worden er in Nederland tien drie lingen geboren. ,J1et is een zeld zaam gebeurenmaar niet zo'n zeldzame zaak als de geboorte van een vijfling bij een mens is", aldus Brandsma. WASSENAAR - Enige tijd geleden heeft een aantal bewoners van het Wassenaarse Rozenplein het ge meentebestuur gevraagd het ge deelte van het plein dat gelegen is tussen de Deylerweg en de Clema tislaan, in te richten als woonerf Dit werd vooral gevraagd om de jonge kinderen een veilige over steek te garanderen naar het aan de overkant gelegen grasveld. De technische diensten van de ge meente houden zich op het ogen blik bezig met het opstellen van een lijst van alle woongebieden, die voor inrichting tot woonerf in aan merking zouden kunnen komen Het laat zich aanzien dat met het maken van deze inventarisatie en met de beoordeling van de verschil lende mogelijkheden geruime tijd gemoeid zal zijn. Ook de verwezen lijking van woonerven is een tijd rovende aangelegenheid. Burgemeester en wethouders heb ben de bewoners van het Rozen plein medegedeeld, dat het plein op de lijst geplaatst is, maar dat men nog wel het nodige geduld zal moe ten opbrengen. Daarna de bewoners een nieuw verzoek binnengekomen, namelijk om voor het bedoelde weggedeelte van het Rozenplein eenrichtingsverkeer in te stellen. Na advies te hebben in gewonnen van de ambtelijke ver- keerscommissie zijn burgemeester en wethouders tot de conclusie ge komen dat tegen inwilliging van dit verzoek geen bezwaar bestaat. Het eenrichtingverkeer zal gelden in noordelijke richting, zodat men niet, komend van de Deylerweg, dit weggedeelte mag inrijden. Verwisseling van foto's LEIDEN - Per abuis werd afgelo pen zaterdag de verkeerde foto ge plaatst bij een verslag eenkomst over werkloosheid "De Vrolijke Arke". In plaats van het CPN-raadslid Hoeven, werd de foto van het CDA-raadslid Ham af gedrukt. WASSENAAR - In het dierenpark Wassenaar zullen de Tokeh's, los rondlopen in het de'bij- Junglehuis van de dierentuin. De hagedissen worden daar ingezet hij de bestrijding van kakkerlakken. Om verschillende redenen is het niet mogelijk om in het Junglehuis bestrijdingsmiddelen tegen kakkerlakken te gebruiken, vandaar dat men begonnen is met het kweken van Toke'hs. Dat kweken is tot op heden zeer wel gelukt. Vuil De reinigingsdienst van de gemeente Leiden haalde in 1975 20.342 ton huisvuil op. Goeiemiddag. Dat was alle maal verzameld in plasticzak- ken. Daarbij komt nog 6.011,28 ton afval, dat per laadkist werd afgevoerd. De kraakwa gen van de reinigingsdienst haalden 3600 ton grofvuil op. Het is maar, dat u het weet. Naar de (ook voor andere ge meenten) bestemde vuilver brandingsovens werd 28.266,94 ton aan afvalstoffen gebracht; op de stortplaats aan de Roomburgerweg belandde 17.930 m3 onverbrandbaar vuil. Er werd ook vuil uit het water opgevist: 1779 m3, bestaande uit de meest uiteenlopende za ken: 210 fietsen, 6 bromfietsen, 8 wrakstukken van roeiboten, huisraad, kadavers van huis dieren, 1 varken, 1 schaap en 308 kerstbomen. Per 31 decem ber 1975 stonden er in de stad Kaas Nog een cijfer uit dat jaarver slag: in 1975 maakte nog één handelaar voor één partij ge bruik van de mogelijkheid om kaas te wegen in het Waagge bouw. Zo'n zin heeft iets zeer triests. 359 papierbakken. Een parti culier slopersbedrijf verwij derde in opdracht van de poli tie 1098 autowrakken uit de stad. Botulisme Bovenstaande cijfers zijn af komstig uit het jaarverslag over 1975 van de dienst rein iging, havens en markten. Daaruit blijkt ook dat de rein igingsmensen tachtig maal moesten uitrukken ten gevolge van het zg. botulisme: 178 dode eenden, drie dode zwanen en vier dode meerkoeten werden uit het water gehaald en via het openbaar slachthuis afge- een destructiebed- Markt Het jaarverslag geeft ook aan dat de zaterdagse markt popu lair is. Voorzichtig geschat hebben dertig a veertigdui zend bezoekers op zaterdag "gemarkt". Op woensdagen komen veel minder mensen: waarschijnlijk nog geen tien duizend (we hebben het nog steeds over 1975). De zater- dagmarkt is wat betreft het aantal standplaatsen twee maal zo groot als die op woensdag: 120 tegenover SO. Maandag Wat is dat nu? Allegaar op maandag? Ja, goed gezien. Dit is Allegaar op maandag. Van wege de niet aflatende popula riteit van deze rubriek, is ze er voortaan ook op maandag. Een goed begin is de halve week immers. Slakken "Slakken copuleren vooral voor de gezelligheid". Dit stelt Benita E. C. Plesch en zij hoopt er doctor mee te worden. Vrij dag moet ze deze en andere stellingen in Amsterdam ver dedigen. Leids studente hield beste pleidooi op pleitconcours LEIDEN - De Leidse rechten studente Marion Cappeyne van de Copello heeft afgelopen za terdag het beste pleidooi gehou den op een pleitconcours in Den Haag over de "volkenrechtelijke aspecten van de vervuiling van de Rijn". Het pleitconcours was georga niseerd in de rechtszaal van het permanente hof van arbitrage van het Vredespaleis ter gele genheid vn het zesde lustrum vn het volkenrechtelijk dispuut "Prof. Telders" van de Leidse universiteit. Aan het concours werd meegedaan door studen- tenteams uit FrankrijkDuits land en Leiden. Het hof bestond uit drie rechters van het Inter nationaal Gerechtshof, name lijk dr Manfred Lachs presi dent), dr. N.Singh en dr.S.E.D. Tarazi. Elk landenteam moest zowel het "bovenstroomse" als het "bene denstroomse" standpunt verde digen. Het hof beoordeelde ver volgens de pleiters op hun we tenschappelijke kennis, orgina- liteit en presentatie Het team van de bondsrepu bliek kreeg de eerste prijs, het Leidse team de tweede en het Franse team de derde prijs. Ma rion Cappeijne van de Coppello moest de eerste prijs voor het be ste pleidooi delen met Birgit Zahn uit Bonn. Apotheken Vrouw gestoken LEIDEN - Een 31-jarige inwoon ster van Leiden is gisteravond op de Haarlemmerstraat vrij ernstig toegetakeld door een tot nog toe onbekend gebleven jongeman. De vrouw fietste tegen het midder nachtelijke uur op het gedeelte van deze winkelstraat tussen het Havenplein en de Pelikaanstraat, toen drie jongelui naar haar toe liepen. Eén van hen vroeg haar naar hem toe te koemen. De Leidse reageerde daarop door sneller te gaan fietsen. Op hetzelfde moment werd ze echter door de jongen, die haar aan had gesproken, op de rug geslagen. Pas toen de vrouw al op de Oude Singel reed bemerkte ze dat er bloed aan haar kleding zat. Ze begaf zich vervolgens ijlings naar het Academisch Ziekenhuis, waar een steekwond van twee a drie centimeter werd geconsta teerd. De wond moest worden ge hecht. Nieuwe pastoor in Wassenaar WASSENAAR - Zaterdagavond is tijdens een eucharistieviering ka pelaan F. A. M. Somerwil geïnstal leerd als pastoor van de Wasse naarse St. Jozefparochie. De instal latie geschiedde door deken J. M. Schlatmann van Leiden. In de li turgie van deze installatieplechtig heid vervulden ook leden van het parochiebestuur een rol. Na afloop van de eucharistieviering werd namens het parochiebestuur het woord gevoerd door de secreta ris, Drs. J. wenste A. van Nassau. Hij wenste de nieuwe pastoor na mens de parochie geluk met zijn benoeming. Deze benoemimg be tekent dat de lijn, die de overleden pastoor Nooij bij zijn leiding van het parochiewerk volgde, zal wor den voortgezet. Het was ook de wens van de overleden pastoor, dat de kapelaan, die al acht jaar in de St. Jozefparochie werkt, hem zou op volgen. Na de dienst was er voor de aanwe zigen gelegenheid de nieuwe pas toor geluk te wensen. Het gemeen tebestuur werd bij deze plechtig heid vertegenwoordigd door we thouder A. J. M. van der Klauw, de Raad van Kerken te Wassenaar door zijn voorzitter, Ds. J. A. G. van Zanten. De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 25 febr tot 4 mrt,, door Apotheek Tot Hulp der Mensch-' heid, Rosmolen 13, tel. 121060: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho- ten, tel. 2525. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19—21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30—11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel, 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemever, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDEN - "De Gulden Voorn" viste de derde wedstrijd in Zaan dam met een totale vangst van 70.5 kg (413 stuks). De uitslag was: 1. F. Smit 14.750 gr (98 st.), 2. W. Lardee 11.720(51), 3. H. v. Alphen jr. 10.220(58), 4. G. Harland 7.730(58), 5. H. v. Alphen sr. 6.770(46), 6. H. Hoogkamer 5.280(34), 7. J. Schou ten 3.720(18), 8. B. Velthuijzen 3.600(16), 9. W. Wassink 3.270(16), 10. H. v.d. Meij 1750(16). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2