Perdijk wil persé titel Mat Noordwijk loopt zege mis Gelijkspel Ter Leede:l-1 Katwijk wil weer knokken (0-0) Flankspelers blijven voor RCL probleem Sleutels vermorst kansen: o-o Quick Boys sluipt dichterbij door zege op CSVD Jeugd van Katwijk verrast UVS: 1 -2 MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT VLAARDINGEN - De Rijswijkse scheidsrechter Bob Dammersdie op de nominatie heeft gestaan om over te gaan naar het betaalde voet bal, wil samen met twee oud-collega's een belangenvereniging voor amateurscheidsrechters gaan oprichtenDe Amsterdammer Louis en de Limburger Van Kessel, die beiden bedankt hebben voor het scheidsrechterenhebben daartoe het initiatief genomen. Dammers die Zwaluwen-RCL zaterdag uitstekend leidde, is uitgenodigd deel te nemen aan de oprichting sgesprekken die al deze week zouden plaatsvinden. De nieuwe vereniging zou de belangen van zowel de zondag- als de zaterdagscheidsrechters moeten gaan behartigen. VLAARDINGEN - De opzet van RCL kon eenvoudig niet slagen. "Speel op die laatste man", had trainer John Hugue- nin de Leiderdorpers in de pauze van het duel bij Zwalu wen Vlaardingen gedicteerd. "Zoek die vent op, want bij hem is de tegenstander kwetsbaar". Leo Holl werd belast met de opdracht het Hennie Kuyten, de Vlaardingse "mister risico", voortdurend moeilijk te maken. De RCL-aanvoerder kweet zich in de tweede helft ook goed van die taak, maar één (kwetsbare) zwaluw maakt nog geen zomer. Holl werd veel te weinig aange speeld, waardoor hij nauwelijks kon profiteren van de onvoor zichtigheid van zijn opponent. "Daarvoor moet je natuurlijk wel de ballen krijgen". Die kreeg hij niet, waarmee di rect weer eens treffend het ge brek van RCL werd getypeerd. Zo goed als er verdedigend werd gevoetbald, zo verrassend als de opbouwende combina ties soms waren, zo slecht en steriel werd er gespeeld in het gebied waar het resultaat van de voorbereidingen moesten wor den geboekt. En aangezien ook de Zwaluwen zich aanvallend onmachtig toonden, liep het duel der eerste klasse debutan ten als vanzelf naar de logische 0-0. Een terechte uitslag, dat zeker. Maar RCL had veel meer dan dat ene punt aan de Vlaardingse trip over kunnen houden. Als er maar wat meer ballen naar de- punt van de aanval waren ge transporteerd, naar het stukje terrein waar het hart van de Zwaluwen-defensie zo onre gelmatig klopte. Het produktie-proces stopte echter bij herhaling aan de rechter vleugel. Wally van Haver kreeg daar niet alleen te maken met de beste Vlaardingse verdediger (Henk Nentjes), maar leed opk onder totaal vormverlies. In de eerste helft viel dat allemaal nog wel mee; daarna raakte hij zelfs geen "vrije" bal meer. RCL bleef desondanks volharden in het aanspelen van de flankspe ler, waardoor iedere offensieve actie al bij voorbaat gedoemd was te mislukken. Een frustrerende situatie, die ir ritant werkte, al trad die erger nis dan pas op in de slotfase van de partij. Daarvóór was er sprake van een zeer redelijk duel van twee hardwerkende ploegen met dezelfde speelwij ze. Zwaluwen en RCL bewezen LEIDEN - Randstad Sport is er niet in geslaagd het in de zaterdag vierde klasse hooggenoteerde SV PTT een nederlaag toe te brengen. De Voorschotense ploeg verloor met 1-2. Sleutels liet tegen JAC veel mogelijkheden onbenut en moest tenslotte genoegen nemen met een 0-0 gelijkspel. Randstad Sport-SV PTT 1-2 - Randstad Sport heeft SV PTT een bijzonder moeilijke zaterdagmid dag bezorgd. Nadat de Hagenaars al in de vijfde minuut de leiding had den genomen door een treffer van Harteveld, ging Randstad jagen. Het leidde zeven minuten later tot de gelijkmaker van Koos Zoete melk. Randstad ging echter niet door en SV PTT kon vlak voor rust (via Toet) opnieuw de leiding ne men dankzij een overigens schitte rende treffer. In de tweede helft was Randstad beduidend sterker, maar de geraffineerd spelende tegenstander slaagde er steeds in het gevaar af te wenden. Tot de 89ste minuut, toen Teske een dot van een kans kreeg. Hij kon de ge lijkmaker echter niet laten aante kenen. Sleutels-JAC 0-0 - Sleutels had het aan zichzelf te wijten dat aan het duel met JAC maar één punt werd overgehouden. De Leidenaars sprongen bijzonder slordig om met de kansen. Zo kregen bijvoorbeeld Van Es en Van Haver goede moge lijkheden, waarvan ze echter niet konden profiteren. Ook in de tweede helft kon Sleutels het over wicht niet in doelpunten uitdruk ken, mede omdat de Haagse verde digers soms wel erg hard ingrepen. In de slotfase ging de Hagenaar Looyestein zelfs zodanig over de schreef dat hij van het veld werd gestuurd. toen beide het voetbal in de za terdag eerste klasse een injectie op technisch gebied te kunnen Door Paul de Tombe geven, daarbij beide steunend op een goed middenveld. Bij Zwaluwen werd dat gedragen door de jubilerende aanvoerder Jos Buitelaar (300 wedstrijden en een blanco straflijst!), bij RCL vielen vooral de snel geac climatiseerde Hans Braat en Dave Brandt op. Nu Sjoerd Teske het voorlopig moet laten afweten, zorgt vooral Dave Brandt voor een extra brok "body" op het Leiderdorpse middenveld. Hij lijkt de tweede "breker", die RCL daar zo hard nodig had. Mede dankzij hem kon Zwaluwen zaterdag in ie der geval niet in het eigen spel komen. De aanvallers werd geen meter ruimte toegestaan, wat trouwens ook aan de andere kant het geval was. Daar echter kon RCL zich nogal eens wat vrijheid verwerven door het al te laconieke optreden van laat ste man Kuyten. Diens fouten (te zachte terugspeelballen; verkeerde timing) brachten Ben Heemskerk tot driemaal toe in kansrijke positie. Een maal kwam hij niet -an schieten toe; de twee andere keren vuurde hij op het lijf van doel man Ab Nijgh. Het gaf het duel een attractief aanzien, mede omdat ook Zwaluwen een paar maal dicht bij een treffer was. Met een plotseling afstands schot van Leen Pijpers bijvoor beeld, maar ook na een vloeiende aanval die spits Kegel leek te gaan afronden. Ab Braat redde nog op de doellijn. Ook in de tweede helft kreeg de zo knap meedraaiende Vlaar dingse debutant, die zaterdag een belangrijk duel bij Noord- wijk moet afwerken, nog één beste kans. Weer via Kegel die vrij op doelman Bram Brandt werd afgestuurd, maar zich de bal nog van de voet liet pluk ken. RCL had in die laatste fase met veel oponthoud (Van Ha ver!) te maken. Alleen daarom al kon de opzet van Huguenin niet slagen. De trainer, (die voor het vierde sei zoen gaat bijtekenen): "De bui tenspelers blijven een pro bleem. Aan het eind van het sei zoen gaan we daar wat aan doen". KATWIJK - Een kam pioensfeest is het enige dat er overblijft voor Quick Boys-trainer Ger Perdijk, nu hij van het bestuur zijn congé heeft gekregen. "Het spijt mij verschrikkelijk dat ik aan het eind van het sei zoen weg ga", stortte Per dijk voor de zoveelste keer zijn hart vol teleurstelling uit. "Al die jonge knullen heb ik aan het begin van het seizoen een kans gegeven in het eerste elftal. En nu gaat een ander met mijn veren pronken. Daarom zet ik al mijn zinnen op de titel. Ik wil mijn werk hier afmaken. Ik geef mijn afscheidsfeest pas als Quick Boys kam pioen is." Quick Boys zette zaterdag opnieuw een schrede in die richting. De be geerde bovenste plaats kwam weer een punt dichterbij doordat kust- genoot Noordwijk 0-0 speelde bij NSW en Quick Boys zelf mid denmoter CSVD op Nieuw Zuid met 2-1 klopte. Een zege die twee momenten in de tweede helft even in gevaar is geweest. Niet op het ogenblik echter dat CSVD-invaller John Zoutendijk doelman Schaap voor de enige keer naar het net stuurde. Op dat moment was er knog een krappe halve minyut te spelen en had Quick Boys de winst reeds binnen. De hachelijke ge beurtenissen speelden zich twintig minuten daarvoor af, halverwege de tweede helft. Eerst kon Joep den Hollander Pleun v. d. Akker slechts aan zijn shirtje terughouden, toen de CSVD'er op weg was naar het doel van Floor Schaap. Aanvoerder Peter v. d. Meer nam de strafschop, knalde de bal wel hard, maar niet zuiver genoeg in, wellicht geplaagd door de kluiten die de Quick Boys spelers naar zijn benen gooiden. Schaap redde met een katachtige reactie. Een kleine tien minuten la ter ontsnapte Quick Boys wederom aan een tegentreffer. Toen was het v. d. Akker zelf, die de bal vrijwel op de doellijn op de borst kreeg nadat Zoutendijk het leer tegen de lat had geknald. Remmelzwaal, Den Hol lander en Schaap konden het voorwerp alsnog onschadelijk ma ken doordat v. d. Akker verzuimde de bal in het lege doel te lopen. Voor drie spelers was er een op merkelijke rol weggelegd in het duel Quick Boys-CSVD. Pleun v. d. Akker was er één van, ook al omdat hij een "hand" had in de strafschop waarmee Quick Boys in de 10e mi nuut op 1-0 kwam. Doelman Oor- dwijn won een luchtduel met Jaap Heerikhuisen, maar stompte de bal voor de voeten van Kees van Rooyen, die onmiddellijk inschoot. Knalhard en onhoudbaar, als v. d. Akker zijn hand niet in de baan van de bal had gehouden. Jaap Heerik huisen benutte de penalty feilloos: 1-0. Kees van Rooyen maakte een uitstekend competitiedebuut als basisspeler, al kreeg hij de ondank bare taak toebedeeld de nog licht geblesseerde Jaap Hoek te vervan gen in de punt van de aanval. Jaap Hoek betrad in de tweede helft overigens toch het veld. Niet voor Kees van Rooyen, maar voor Teun v. d. Plas, die in de eerste helft ver stoppertje had lopen spelen met zijn directe tegenstander Joep Wil- legers. Ook Jaap Hoek eiste een hoofdrol voor zich op. Na een fraaie breedtepass van Kees van Rooyen en een ineens doorgespeelde bal van Bart Zandbergen tikte Jaap Hoek zeer attent 2-0 langs doelman Oordwijn, al in de tiende minuut van de tweede helft. Een score waaraan CSVD op dat moment weinig kon afdoen. T)e Delftse ploeg telt een aantal van veel indi vidueel talent voorziene spelers (linkerspits v. d. Meer en de ex- DHC-prof Ed Blok bijvoorbeeld), maar konden die persoonlijke kwa liteiten niet gepaard laten gaan met veel ploegverband. Quick Boys kon terugzien op een eerste helft waarin de ploeg een aantal zeer bruikbare kansen had gecreéerd. Zoals die voor Lourens Mouter, vlak voor de rust. Mouter, die overigens goed speelde, kopte de bal vanaf enkele meters afstand echter precies in de handen van Oordwijn. Nu de koek in de eerste klasse A wordt verdeeld lijkt Quick Boys een uitstekende kans te maken, vooral omdat blessures voor Per dijk een minder groot probleem vormen dan voor andere oefen- meesters. Ger Perdijk verklapte nog dat Quick Boys' plaatselijke "concurrent" Katwijk een uitste kende kans heeft laten liggen om hem als trainer te contracteren. "Ik heb Katwijk gebeld omdat bekend was geworden dat Verkuylen daar aan het eind van het seizoen weg gaat. Maar ze wilden per se dat ik een brief zou schrijven. En dat heb ik niet gedaan. Zonder mezelf op de borst te willen kloppen vind ik dat Katwijk toch wel moet weten wie Ger Perdijk is". Arbiter keurt glaszuivere goal Van Kesteren af NUMANSDORP - Het duurde even voordat scheidsrechter Van der Engel de reden vond, waarom hij het glaszuivere doelpunt van Jaap van Kesteren zaterdag in de wedstrijd NSW-Noordwijk had afgekeurd. Tenslotte greep hij naar de meest voor de hand liggende op lossing: buitenspel. Een kwartier voor het einde was Noordwijks-verdediger voor de zo veelste maal in de voorste gelede ren te vinden, om de wanhopige spitsen in hun aanvallende acties te ondersteunen. Nadat een verdedi ger van NSW in het strafschopge bied hands had gemaakt, liet de spelleider terecht (voordeel) door spelen. Van Kesteren ontving de bal op twee meter afstand voor het doel, waarin twee NSW'ers op de lijn stonden. Van Kesteren faalde niet. Tot grote verbazing echter van de 22 spelers keurde Van der Engel, terwijl zijn grensrechter al naar het midden liep, het doelpunt af. De arbiter hield Noordwijk op deze manier van de zege af. (Het bleef 0-0). Een zege, die Noordwijk overigens niet verdiend zou hebben. Daar speelden de Noordwijkers te loom en te ongeïnspireerd voor. Trainer Eelman erkende dat en wilde daarom niet het goedkope excuus gebruiken dat zijn ploeg de das om was gedaan door de scheidsrechter. "NSW kan ons niet inspireren. Die ploeg speelde afbreekvoetbal. Bijna negentig minuten lang heb ben die jongens zich voor het doel ingegraven en met lange en wilde trappen iedere bal die hun voor de voeten kwam "ins blaue Hinein" geschoten. Als je op die manier ie dere zaterdag moet spelen, dan kun je wel ophouden", was zijn verkla ring. Eelman was in elk geval wel blij met het ene punt, dat zijn team aan de wedstrijd over had gehou den, ook al was NSW dan zeer Wellicht was NSW beter voor de dag gekomen, als trainer Dick Bui telaar (coach van het militair elftal) op tijd was teruggekeerd uit het Arabische Quatar, waar hij een aan tal trainerscursussen heeft gege ven. Zijn honneurs werden nu waargenomen door een enthou siast bestuurslid, voorzien van een dik notitieblok en een hoeveelheid pennen. Die moest hij gebruiken ook, want het spel van NSW was niet om aan te zien. Noordwijk heeft de gehele wedstrijd geen enkele moeite met de gastheren gehad. De elf Noord wijkers speelden met hun persoon lijke tegenstanders; bailetje tussen de benen, tegenstander uittikken; het overbekende kat en muisspel. In de buurt van het strafschopge bied wisten de Noordwijkers niet meer wat te doen. Onbeholpen ac ties volgden daar, met veel balver lies, waardoor het met een minder waardigheidscomplex voetbal lende NSW een pak slaag besp aard bleef. Met Hans Westgeest voor de ge blesseerde Siem van Beveren en de kleine Jaap Plug voor de na één half uur geblesseerde Sjoerd Boot ("Ik kreeg twee keer een trap tegen mijn knie") kon Noordwijk zich maar weinig echt reele kansen scheppen. Halverwege de eerste helft kwa men Suttorp en Van Dijk via een counter, waarbij ook doelman Heemskerk het onderspit moest delven, tot een goede scoringsmo- gelijkheid. Waar het echter op af maken aankwam, faalde Noord wijk wanhopig. Ook de komst van Jaap van Keste ren in de voorste gelederen mocht niet baten, op die ene keer na. Scheidsrechter Van der Engel was toen echter onverbiddellijk. "Ik constateerde buitenspel van Van Kesteren. Dat mijn grensrechter dat niet ziet en naar het midden wijst is zijn zaak, daar heb ik niets mee te maken. IK ben de scheids rechter", aldus Van der Engel. WALTER OOMEN Veen (UVS) in duel met Katwijk speler Piet Varkevisser. LEIDEN - Wat niemand verwacht had gebeurde toch. Acht minuten voor tijd velde aanstormend talent Rick Talan het vonnis over UVS waarmee de wedstrijd tussen de re gionale jeugdteams van Katwijk en UVS een verrassende apotheose kreeg: 1-2. Verrassend, omdat het laaggeplaatste Katwijk in theorie kansloos leek tegen het op de rang lijst als tweede geklasseerde UVS. In praktijk evenwel bleek er niets van dat verschil. Het fris spelende Katwijk trok zich mets aan van de reputatie van de Leidse ploeg en stelde zich, vanaf het beginsignaal van de knap leidende Wim van Duivenbode, zeer aanvallend op. Die durf kreeg een snelle beloning, want al na zes minuten spelen was het raak. Rick Talan, enkele weken geleden nog uitkomend in de B-jumoren, glipte langs twee Leidse verdedigers en rondde be heerst af met een lage schuiver. 0-1 UVS verkreeg na deze treffer wel een licht veldoverwicht, maar kon het Katwijk toch niet bepaald moei lijk maken. De combinaties door het centrum waren veel te door zichtig opgezet, zodat telkens een Katwijks been voor opluchting kon zorgen eer het gevaarlijk werd. Toch- zou UVS op gelijke hoogte met de oranjehemden komen, al duurde dat tot de zeventigste mi nuut. Een UVS-corner werd door Jaap de Best verkeerd beoordeeld en via de paal caramboleerde de bal voor de voeten van Ron Bekooy, die vernietigend kon uithalen, 1-1. UVS rook hierna de winst, maar Katwijk, dat herhaaldelijk snel uit de verdediging kwam greep toch de zege. Talan, loerend op zijn kans, kreeg vlak voortijd loon naar wer ken toen de UVS-defensie een slor digheid beging. De jeugdige Kat- wijker was er als de kippen bij om deze fout af te straffen en bezorgde daarmee zijn ploeg twee kostbare punten. SASSENHEIM - Ondanks het feit, dat zijn ploeg tegen ZCFC de volle winst had laten schie ten, toonde Ter Leede-trainer Turkenburg zich na afloop te vreden met het gelijke spel (1-1). "Zij waren de eerste helft duidelijker beter dan wij", ana lyseerde de Sassenheimse oe- fenmeester eerlijk. "Wij kwa men na rust goed terug, maar die jongens verdienden dat punt zeker. Nee, met die pun- tendeling ben ik echt niet onte vreden". Dat mocht Turkenburg ook niet zijn. Inderdaad domineerde zijn ploeg de tweede helft, maar daar was ook alles meegezegd. Erg best was het vertoonde spel van beide kanten niet geweest. Het ging allemaal veel te gefor ceerd. Bij ZCFC voor rust. De bezoekers uit Zaandam druk ten de Sassenheimers ver terug op eigen helft, maar wilden veel te gehaast rendement halen uit hun aanvallende werkwijze. Zodoenc'.s kon de uitstekend keepende Wim van Harskamp telkens voor opluchting zorgen. Ongeschonden haalde Ter Leede de rust. Na de hervatting speelde de thuisclub wat verzorgder. Werd er in de eerste rondgang ontstel lend veel balverlies geleden, nu kwamen de meeste passes wel op hun bestemming aan. Alleen de lijn ontbrak, zodat Ter Leede, evenals ZCFC eerder, nauwelijks gevaarlijk kon wor den. Totdat spits Piet van dei- Heiden zich met de zaak ging bemoeien. Na enkele aardige acties dook de blonde aanvals leider plotseling letterlijk en fi guurlijk voor ZCFC-doelman Stronks op en liet deze met een fraaie kopbal volslagen kans loos: 1-0. En vlak daarop leek dezelfde speler de wedstrijd te gaan be slissen, ware het niet, dat zijn vliegend schot rakelings naast ging. Het was voor ZCFC het sein om een stormachtig slotof- fensief te ontketenen. Ter Leede liet zich terugdringen, raakte in paniek en moest een tegentreffer incasseren. Sjaak van Alphen werkte een voorzet van Dijkman achter Van Hars kamp en bracht zodoende het verdiende gelijkspel op het sco rebord. r Piet van der Heiden (mid den) van Ter Leede in duel met ZCFC.- verded i gers ARNEMUIDEN - "Laat ik voorop stellen dat ik blij ben met het punt dat we hier weg gesleept hebben. We hadden net zo goed kunnen verliezen of kunnen winnen maar die 0-0 was de enige juiste uitslag". Een tevreden Katwijk-trainer Verkuylen na de uitwedstrijd tegen het Zeeuwse Arnemui- den. De Leidenaar voegde er nog aan toe: "Het belangrijkste was dat we de opgaande lijn weer te pakken hebben. De jon gens zijn weer bereid om te knokken. Dat is in het verleden wel eens anders geweest". Katwijk had het in de beginfase van de strijd toch wel even moeilijk. Arnemuiden was dui delijk op winst uit. Niet ver wonderlijk, gezien de netelige positie die de Zeeuwse ploeg op de ranglijst van de zaterdag tweede \dasse B inneemt. On stuimig trokken de Zeeuwen ten aanval. Het leverde enkele kansen op voor ex-amateur in ternational Joost de Ridder. De Ridder trof echter doelman Reinier Kasius in grootse vorm. Verkuylen had veel bewonder ing voor Kasius, die eigenlijk tweede doelman is achter Cees Koelewijn (nog steeds gebles seerd). "Reinier heeft vanmid dag hier zeker het punt voor ons gered. Wat keepte die jongen grandioos!" Het goede keeperswerk van Kasius deed ook het Katwijkse zelfvertrouwen weer toenemen Achtereenvolgens Ger Pronk, Arnold Boers en Huig Schaap vuurden enkele gevaarlijke schoten af op het Arnemui- dense doel. De tweede helft was van een beduidend minder gehalte. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies. Toch kreeg Katwijk nog enkele kansen. Ger Pronk en Stef Groeneweg verzuimden echter op de juiste momenten te schieten. De mooiste mogelijk heid was weggelegd voor Wim Guyt II. De donkere Katwijker kreeg de bal in de diepte aange speeld en had alleen de Zeeuwse keeper nog voor zich. Guyt stevende in plaats van naar het doel echter recht streeks op de cornervlag af, waarmee de kans verkeken was. Het bleef 0-0. Verkuylen tenslotte: "De jon gens hebben vooral in fysiek opzicht goed partij gegeven. Meestal hebben wij erg veel moeite met de hardhandige speelwijze van de Zeeuwse ploegen. We hadden ze nu aar dig onder controle". Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12