i eidse agenda 'Gemeente doet te weinig voor de werkgelegenheid' Raad Voorschoten verdeeld over acties wethouder Burgerlijke stand DRIES HOEVEN (CPN): Tafeltennisclubs in Zoeterwoude willen nauwer samenwerken Vleugje folklore en wat romantiek Wederom kaarslicht dorpskerk Hiep-hiep-hoera. PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 26 FEBRUARI 1977 LEIDEN - Het werkgelegenheidsbeleid van het huidige gemeentebestuur schiet ernstig tekort. Dat is kort samen gevat de mening van het CPN-gemeenteraadslid Dries Hoeven, zoals hij die gisteravond naar voren bracht tijdens een bijeenkomst in "De Vrolijke Arke" over het onderwerp "werkgelegenheid en gemeentebeleid". WARMOND -B en W van Warmond steunen het voorstel van de eigenaar van de boerderij aan de Dorpsstraat 43 om deze op de Monumentenlijst te plaatsen. Het gaat, zoals het in de officiële omschrijving luidt, om een gebouw van „eenvoudige doch harmonische architectuur en van oudheid kundige waarde". Aan de hand van een paar voor beelden maakte de heer Hoeven duidelijk, dat het college en de par tijen die het steunen te weinig doen om de werkgelegenheid in Leiden uit te breiden. Hij herinnerde eraan, dat er een actie onder het brandweer-personeel nodig was, voordat het college bereid was een werktijdverkorting voor de brand weerlieden mogelijk te maken. Het plan om te komen tot afsluiting van de Breestraat noemde Hoeven schadelijk voor de middenstand, waardoor de werkgelegenheid van het winkelpersoneel op het spel wordt gezet. Door de bebouwing van de Steven- shofjespolder uit te stellen, draagt dit college bovendien niet bij aan een oplossing van de bestaande woningnood, aldus de heer Hoe ven, die tenslotte geen goed woord over had voor de "obstructie" van het college met betrekking tot de nieuwbouwplannen van het Aca demisch Ziekenhuis. De gemeente zou volgens Hoeven veel meer moeten doen aan het werven van bedrijven, die werkge legenheid bieden. Ook zou de ge meente zelf een bijdrage kunnen Dries Hoeven leveren aan het behoud van de koopkracht door samen met de bewoners op te treden tegen onre delijke huurverhogingen, en door het matigen van tarieven en belas tingen. Twee andere aanwezige raadsle den, Laurens Beijen (PPR) en Wim Bleijie (CDA) waren minder opti mistisch over de mogelijkheden van een gemeentelijke overheid om echts iets te doen aan het behoud of de uitbreiding van de werkgele genheid in de gemeente. Ook we thouder Van AJken (PvdA), die de economische zaken behartigt, moest erkennen dat die mogelijk heden niet groot zijn. Daarbij speelt volgens de wethou der overigens ook een rol, dat de vakbonden zich naar zijn mening vaak te onafhankelijk opstellen. De bonden zouden niet erg bereid zijn om samen met een gemeentebes tuur te zoeken naar oplossingen voor de moeilijkneden, die zich binnen een bedrijf voordoen. Hiermee hangt samen, dat het ge meentebestuur in veel gevallen te laat op de hoogte wordt gesteld van dergelijke problemen. Nadat Louis Ouwerkerk van het NW-jongerencontact de wethou der had gewezen op de mogelijk heden die een gemeente heeft in het kader van het vestigingsbeleid en het milieubeleid, antwoordde Van Aken dat er op die gebieden een grote behoefte is aan regionaal overleg. Laurens Beijen merkte in dit ver band op, het een vreemde zaak te vinden dat de gemeenten in het land tegen elkaar op moeten bieden om bedrijven aan te kunnen trek ken. Iedere gemeente voor zich probeert zo veel mogelijk indus trieterrein aan te leggen, waardoor over het hele land gezien een enorme verspilling optreedt. Vol gens Beijen zouden bedrijfsvesti gingen beter gecoördineerd moe ten worden. Voor afzonderlijke gemeenten zag hij op dit gebied nauwelijks een taak weggelegd. LEIDEN - Voor de derde keer in een maand een zelf-maak mo deshow in Leiden. De handige doe-het-zelfsters hebben hun hartje wel kunnen ophalen. Eerst Libelle,toen Margriet en giste ravond Gronheid in samenwerking met het Duitse modeblad Neue Mode. Ook in deze show kwamen de modische aspecten weer aan bod met een vleugje folklore hierwat romantiek daar. Met als de Nederlandse bladen natuurlijk ook aandacht voor de niet meer zo jonge vrouw die goed gekleed wil gaanGing het er de vorige shows om de patronen aan de vrouw te brengen. Nu ging het in de eerste plaats om te laten zien wat voor stoffen Gronheid voor de komende zomer had ingekocht te tonen en vooral de mogelijkheden met strepen, bloemetjes en ruiten weer eens uit de doeken te doen. De zelfmaakster die nu nog niet heeft beslist komt er nu van z'n levensdagen niet meer uit WOENSDAG Wijk 10 Ter Haarka- de, Boshuizerlaan, Boshuizerkade, 5 Meilaan en plein, Bevrijdings plein, G. van der Veenstraat, Titus Brandsmalaan. Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Hal straat, Wiardi Beckmanstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder mansstraat, Vingboonshof, Jacob van Campenlaan, Voorschoterweg, Stalparthof, van 's Gravensande- straat, Berlagestraat. Wijk 12 Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein), Lammenschan- splein, Zoeterwoudseweg, Meloen straat, Appelstraat, Tomatenstraat, Druivenstraat, Kersenstraat, Car- butreweg, Planteynstraat, Kanaal- weg (van Lammebrug tot spoor lijn). Vlietweg, Vrouwenweg, Cro- nestein (woonschepen). DONDERDAG Wijk 13 Rijnsburgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariënpoelstraat, Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraat, Faljeristraat, Hout laan, A. Duycklaan, van Beunin- genlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveld- straat, Fagelstraat, Ledenberch- straat, Hogerbeetsstraat, Warmon- derweg, Nachtegaallaan, Mezen- straat, Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborststraat, Merelstraat, Was- senaarseweg. Leeuwerikstraat, Blauwe Vogelweg. ZOETERWOUDE - De laatste tijd wordt er nogal eens gesproken over samenwerking tussen de tafelten- nisverening Effect '54 en Pit '54. Wat voorheen niet mogelijk was blijkt nu wel te kunnen. En het blijft niet alleen bij woorden! Een voorbeeld hiervan is het gezamen lijk organiseren van de Zoeter- woudse kampioenschappen en de handicaptoernooien. En niet te vergeten het scholierentoornooi ter gelegenheid van Zoeterwoude 700. De verstandhouding tussen de le den van beide verenigingen is zon der meer goed te noemen. Voor beide besturen was dit dan ook aan leiding om eens geheel vrijblijvend met elkaar van gedachten te wisse len over de mogelijkheden van een nauwere samenwerking. In dit ge sprek, dat 19 januari heeft plaats gehad, zijn een aantal punten naar voren gekomen, waarop samen werking mogelijk is. Van beide verenigingen wil men echter ook de mening van de leden polsen. Men heeft dan ook een Concert Rien de Reede en Bob van Asperen LEIDERDORP - Wederom kaars licht in de Dorpskerk in Leider dorp. deze keer voor fluitist Rien de Reede en clavecinist Bob van Asperen, met als speciale gasten enige muzikale krekels, die zich onaangediend in het concert heb ben gemengd. De uitslag in dit „concertare" bleef in het fortis simo onbeslist, ofschoon het hard tegen hard is gegaan. Rien de Reede is de meest opvallen de, de meest stuwende in intelli gent en kleurrijk lijnenspel. Zijn fraaie toon in de Sonate in D van C. Ph. E. Bach, heeft hij nadruk kelijk bevestigd in zijn daarop volgende fluitsolo, de Fantasie van Telemann. Bob van Asperen is een hem waar dig clavecinist, in het samengaan met de fluitist een gaaf duo vor mend. Een minder goede ge dachte was zijn optreden als or ganist, waarin hij in de Sonate van C. Ph. E. Bach niet uitblonk in exactheid. Ook als solist in de Sonate van D van Haydn voor clavecimbel liet hij in de haast wel eens een steekje vallen, mogelijk op rekening te schrijven van nervositeit, maar technische vaardigheid kan ook hier hem niet worden ontzegd. Wat opviel was de uitvoering van enkele versieringen, die hij an ders interpreteerde dan in de Pe- tersuitgave van dezelfde sonate voor piano is uitgeschreven. De combinatie fluit en continuo houdt door de beperktheid van stijlkeuze, altijd het gevaar in van te grote eenzijdigheid. Moar beiden hebben gestreefd naar een veelzijdig programma, dat een stampvolle Dorpskerk heel nad rukkelijk heeft gewaardeerd. Een geslaagd K. en O.-concert dus. enquête-formulier samengesteld en aan de leden voorgesteld met de vraag hoe zij over een eventuele nauwere samenwerking denken. Indien de leden gunstig adviseren behoort in de toekomst een fusie tot de reële mogelijkheden. Er zullen echter nog wel enige belangrijke problemen van organisatorische aard opgelost moeten worden eer het zover is. GEBOREN: Gilroy zn van P. van Hooven en M. Y Slingerland; Johanna Hendrika Maria dr van C. J. de Wit en J. H M. Honsbeek; Richard, zn van J. van Heijningen en C. Weerheim; Jerry Swen, zn van S. S. Ver schoor en A. in 't Veld; Anna Maria, dr van M. J. J. Rademakers en K. R. Habra- ken; Marloes Janny Cornelia, dr van W. J. de Regt en L. C. Verschrage; Sjoerd Leendert, zn van L. S. Zemel en E. M. Domburg; Ronnie Daniël Hendrikus zn van: H. L. M. Oostdam en J. A. L. W. van Deudekom; Gert, zn van G Star en G. Pronk; Martijn Frederikus, zn van A. T. Claassen en M. M. van Dijk. OVERLEDEN: H. Schenk 1899, vrouw; C. J. van der Loo, 1897, vrouw; C. A. M. Steins Bis schop, 1886, vrouw; S. K. A. Slegten- horst, 1893, vrouw; R. Breijer, 1970, man; M. Ketting, 1902, vrouw; M. van Duuren, 1895, vrouw; A. van Vliet, 1903, man; Y. Noorlander, 1971, vrouw; G. J. Smit, 1927, man; J.A.Verweij, 1902, vrouw: N Brand, 1903, man; C. W. de Koning, 1907, MAANDAG Wijk 9 Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Aamliastraat, J. W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stirumstraat, van der Duinstraat, Falckstraat, Anna van Saksenstraat, Kemper straat, Molenstraat. Wijk 11 Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groe- noordstraat en plein, Mussen- broekstraat, Lucas van Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lie- venstraat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeesterstraat, Schutterstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloë- laan, Rijnsburgersingel, Marislaan. VOORSCHOTEN - De gemeente raad toonde zich gisteravond ver deeld bij de beoordeling van de werkzaamheden van wethouder Marselis (CDA) ten aanzien van de kostenbesparende activiteiten bij de voorgenomen bouw van de Ru- dolf Steinerkleuterschool in de wijk Noord-Hofland. CDA en VVD prezen de wethouder omdat zijn bemiddeling geleid had tot een be sparing van bijna 50.000,- in de bouwkosten van de school waar voor in de morgenuren de eerste paal de grond was ingeslagen. De PPV-fractie vond de besparingen wel nuttig, maar meende dat de CDA-wethouder voor onnodige vertraging had gezorgd bij de bouw. Drs. Van Wijk (PPV) vroeg zich af of het openbaar onderwijs wel kan rekenen op de volledige medewerking van een CDA- wethouder gezien de uitlatingen van de fractievoorzitter Esselaar van het CDA, dat zijn fractie pal staat voor het bijzonder (confessio- naal) onderwijs. De gemeenteraad benoemde tot di recteur van openbare werken de heer W. J. S. Bedet sinds 1 januari in dienst van de gemeente Voorscho ten en thans adjunct-directeur van openbare werken. De benoeming zal op 1 maart ingaan. De benoeming van de bestuursle den van de Stchting Prinsenhof in Leidschendam verkreeg niet de goedkeuring van de CDA-fractie. De drie deelnemende gemeenten Leidschendam, Voorburg en Voor schoten hebben elk drie leden in het dagelijks bestuur. Voorgesteld werd te benoemen wethouder Oos- terbaan (WD) en de dames H Reidsma-Kluit, vroeger VVD- raadslid en F. W. Eichhorn-de Raad, kandidaat op de PPV-lijst. Mr. Esselaar (CDA) vroeg om schorsing van de vergadering. Mr. Begeer (VVD) en ook de burge meester meenden dat er geen schorsing nodig was, terwyl drs. Van Wijk (PPV) betoogde dat de Wijk 15 Stationsweg, Paviljoenshöf, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuis laan, Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Krugerstraat, Pres. Steyn- straat, Transvaalkade en hof, Jou- bertstraat, Wolmaranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzicht- straat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Revestraat, Pretoriusstraat. VRIJDAG Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan, Tul penstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammen schansweg). Wijk 16 Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magda- lena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Duivenbodestraat, Staalwijkstraat, Buitenruststraat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anje lierstraat! bespreking in de openbaarheid diende te geschieden. Omdat de gehele CDA-fractie om schorsing vroeg en het overgaan in een beslo ten zitting, werd de vergadering ten onrechte geschorst, want bij de stemming over de schorsing was de meerderheid voor openbaarheid. Bij de stemming kregen de voorge stelden de meerderheid, de CDA- fractie stemde op het raadslid Ter Mul (CDA) in plaats van de VVD- wethouder. Zowel Leidschendam als Voorburg hebben een CDA- wethouder in het bestuur gekozen en mede daarom zag de meerder heid van de Voorschotense raad geen aanleiding om de kandidatuur van de Financieel deskundige we thouder van financiën te vervangen door een CDA-kandidaat. De gemeenterekening over 1974 geeft eeen netto batig saldo te zien van f759.897,-, dit bedrag gaat naai de saldi-reserve toe. De commissie Financiën krijgt gelegenheid om over de bedrijfsrekemngen over 1974 te discussieeren. Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): J. Rijnders, Gerard Brandtstraat 29, telefoon 760947; wijk II (Kooi en Me- renwijk): R. van Leeuwen. Zyldonk 38, van 10-18 uur, telefoon 146210. na 18 uur Paramaribohof 103, telefoon 140734. Wyk III (Waard Professorenwijk en Tuinstadswijk): A. van Luyk, Wasstraat 2a, telefoon 122522; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035; van zon- dag 8 uur tot zondag 24 uur A. A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - Van 't Woud en Reuling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held. Marelaan 36. tel 152255. Voorschoten - S. v. d. Kooy, S. v. d. Oye- laan 13, tel. 6951 (zaterdag); J. Vrijen- hoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zon dag); S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag) Warmond - A de Gijzel, Oranje Nassau- laan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 25 febr tot 4 mrt., door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. Wijkverpleging Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht) Warmond - Zr. A Th. Vriend, Friezen- horst 23, Sassenheim, te. 02522-12022. Gezinsverzorging Leiden - Stichting Gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden, langdurige zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441, ma. t/m vr. van 9-10 uur en van 13-14 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt. 9.30 uui vm.-5 uur nam. Steenstraat 1 b, Wereldwinkel, 's 's mor gens geopend. Jeugdhonk De' Zolder, Morsweg 114 Leidse jeugdschaaksociëteit 11-15 jaar), 3-5 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, teneel- groep Imperium met "S O S. spreekt u maar" van Francois Tobert Roure, 8.30 Leidse Schouwburg, optreden van Miel Cools m.m.v. Klaus Flenter, gitaar en Leo Goudriaan, bas, 8.15 uur nam. Stadhuisplein, manifestatie PPR tegen kernenergie, 11 uur vm.-4 uur nam. Clubhuis "De Vrolyke Arcke", PPR feest, 8 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen. 8-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm.-1.30 nam.; zondagmiddag meditatie, 3 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Ryn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel 125802. Cafe "De twee Spieghels", muziekpro gramma, 3 uur nam. Pieterskerkgracht 11, familiedag NI- VON, 11 uur vm.-5 uur nam LAK-Theater, Levendaal, open-huis, gevarieerd programma voor jong en oud, vanaf 3 uur nam. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Leidse Volkshuis Apothekersdijk, KofFieshop voor jonge werklozen en anderen, woe, en vrij. van 9.30-12 uur, overige dagen van 14-16.30 uur, di., informatiemiddag, woe. klaver- Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17 00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36. ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di 10 30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10 00-13.00 uur. Tuinstadwyk: Herenstraat 45, vrydag 10.30-11.30 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. INTERKRUIS - Mensen die hulp nodig hebben van de stichting In- terkruis kunnen dit weekeinde bij 111 de volgende dienstdoende zusters terecht: zuster De Graaf (telefoon 01717-2337) en zuster Ammerlaan (tel. 071-762835). 99 LEIDEN - Marjol Flore trad gis teren, op haar verjaardagweer eens in Leiden op. Ze verscheen ditmaal in het LAK-thealer, waarvan de bezoekers haar aan het slot van de voorstelling spontaan een hiep-hiep-hoera toeriepen. Men reageerde trou wens toch razend enthousiast op Mariol Flores soloprogramma. Marjol Flore: een acterende zangeres of een zingende actri ce? In elk geval een fenomeen in het wereldje van het Neder landse theater. Met een presen tatie, waar je je over kunt blij ven verbazen. Met een uitdruk kingskracht, zowel in woord en gebaar, die ongeëvenaard is. Met een beweeglijkheid, die haar dwars door de stoelenrijen doet voortstuwen. En met een stem, waarvan het volume nauwelijks een microfoon be hoeft. Op en top een theatervrouwdie nog steeds bezig is om zichzelf te ontplooien en haar repertoire uit te breiden. Ze gooit glazen stuk op het podium, ze speelt op en met het publiek en ze moppert al improviserend op de man van de belichtingdie haar soms in de meest letterlijke betekenis van het woord niet helemaal kan volgen. Maar lichtspot of niet, haar zelfspot blijft niet verborgen. Integendeel, Marjol Flore heeft een scherp ontwik keld gevoel voor relativiteit en ze koketteert daar zelfs een beetje mee. Tot groot plezier van het publiek overigens, dat haar ook gisteravond weereen toegift afdwong. Terecht, want van Marjol Flore kan je niet genoeg krijgen. PIETER C. ROSIER

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2