Beroep bij GS tegenTerWeer "Geen koopcentrum kern Zoeterwoude" leidse agenda Burgerlijke stond. Inlichtingenbureau voor bejaarden voorziet in behoefte MVUIL Raad waarschuwt bewonersSeringenlaan STAD EN RAND Progressieve partij legt verantwoording af ZOETERWOUDE - Twee jaar geleden deed de politieke groepering Progressief Zoeterwoude (PZ), een samenwer kingsverband van PvdA, PPR, D'66 en PSP, haar intrede in de Zoeterwoudse gemeenteraad. De groep "veroverde" bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1974 drie zetels, die wor den bezet door fractievoorzitter Kees Straver, Frans de Graaff en Frits de Winter. Kees Straver (links) en Frits de Winter: Zoeterwoude leefbaar houden PZ wil, na twee jaar raadswerk, nu inventariseren wat er van de pro grammapunten uit 1974 verwezen lijkt is. "Maar al te vaak hebben po litici de neiging aan het einde van de rit verantwoording af te leggen aan hun kiezers. Maar wij willen dat nü doen," aldus fractieleider Kees Straver, "De mensen hebben er recht op te weten, of wij de gedane beloftes tot nu toe waar hebben kunnen maken." Welzijn "Welzijn voor iedereen behoort bij het gemeentebeleid voorop te staan. Subsidies aan instellingen in de welzijnssector mogen niet in ge- Super 8-films LEIDEN - Augustinus organiseert komende donderdag en vrijdag een „super 8-cinemanifestatie" waarbij korte films van amateurs uit binnen- en buitenland vertoond zullen worden. De donderdagavond zal vanaf acht uur gevuld worden met Neder landse films. Vrijdagavond vanaf acht uur zal het internationale Unica-programma vertoond wor den van de Nederlandse Organisa tie van Film Amateurs met daar naast nog enkele Oostenrijkse en Engelse films. Bij sommige films zullen de makers aanwezig zijn. Het betreft hier allemaal korte films van ten hoogste tien minuten. De toegang tot deze open avonden bedraagt voor niet- Augustinusleden 4 gulden; Augus tinus is gevestigd aan het Rapen burg 24. LEIDEN - Geboren: Adrianus J., zn v. J. Hulsbos en A. van Kampen; Fiona P. M. dr. v B. M. H. T. Dekker en A. T. van Dijk; Dennis N. M. zn v J. A. van Winsen en J. E. A. M. van Geijlswijk; Sofie E. P. dr v. W. J. M. Veldhoven en E. E. H. Roos; Marga- retha, dr v. A. C. J. Verhoogt en E., Groen; Jessica I. C. dr. v. J. van der Meij en M. M. Ossevoort; Patrick, zn v. G. A. van Amsterdam en H. Hogervorst. Overleden: N. van der Steen 86 j., geh. gew. met J. Raaphorst. Getrouwd: J. Haasbeek en C. G. Hoogduin; A. P. Kramp en A. E. M. Doorduin. In 't kort Het bestuur van de streekmu- ziekschool "Rijnakkoord" beraadt zich vanavond over de toekomstige huisvesting van de hoofdvestiging van de school in Leiderdorp. De muziekschool heeft nu een onder komen in een schoolgebouw aan de Leiderdorpse Hoofdstraat. Dat ge bouw is echter afgekeurd. Er zijn nu twee mogelijkheden: nieuw bouw op een perceel aan de Gallas laan of onderbrengen van de school in het voormalige gebouw van de chr. mavo aan de Van Geerstraat. De voorschotense commissie voor volksgezondheid en maat schappelijke dienstverlening ver gadert donderdag om acht uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat ondermeer het jaarverslag van deze commissie, waarin naast raadsleden ook burgers mee kun nen praten. Eveneens donderdag aanstaande opganiseert de PvdA-afdeling Oegstgeest een bijeenkomst in ge bouw Tabema aan de Julianalaan in Oegstgeest. Mevrouw Pij kei-Van der Merwe, landelijk contactvrouw van de Rooie Vrouwen, komt daar praten over "Feminisme en man nen". Aanvang van de bijeenkomst is acht uur. Vrijdag zal mejuffrouw Nodelijk, hoofdleidster van de Rudolf Steiner-kleuterschool in Voorscho ten, de eerste paal slaan voor het nieuwe gebouw van de school aan de Piet Heynlaan Dat gebeurt om elf uur 's morgens. Na afloop wordt in het huidige gebouw van de school aan de Schramlaan een bor rel op het voorspoedige verloop van de bouw gedronken. De Schoolraad voor hrt het on derwijs van Leiderdorp gaat zich op 2 maart aanstaande opnieuw be raden over een bestuurscommissie die in plaats van het gemeentebes tuur het dagelijks bestuur van de openbare scholen zou kunnen overnemen. Al twee vergaderingen lang is met die gedachte gespeeld. Op de laatste bijeenkomst werd be sloten eerst een aantal deskundi gen het onderwerp te laten behan delen en vervolgens een werkgroep te formeren die een advies voor B en W moet voorbereiden. De eerste deskundige, die op 2 maart om acht uur in het gemeentehuis komt pra ten, is mr. J.F. Whitlav directeur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Voor de bijeenkomst is eveneens een uitnodiging gestuurd aan alle betrokkenen uit het on derwijs. vaar worden gebracht door investe ringen op andere gebieden," stelde PZ destijds als eerste programma punt. Op die lijst stonden verder, voorrang voor de zwakkere groe pen in de samenleving op momen ten dat de belangen van verschil lende bevolkingsgroepen afgewo gen moeten worden; behoud van het landelijk en leefbaar karakter van Zoeterwoude; voorrang voor voetganger en wielrijder bij het maken van plannen voor nieuwe wegen en inrichting van woonwij ken en tenslotte openheid van het gemeentelijk bestuur. "Welzijn is je prettig voelen in je omgeving", aldus Frans de Graaff. Belasting Bah, belasting. Maar ja, wat moet, dat moet, een open deur is er om in te trappen, zolang lantaarnpalen van ijzer zijn. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat het ook weer niet nodig is om te veel aan de vaderlandse schatkist bij te dragen; tens lotte zijn die ministers alle maal minstens miljonair en worden er van onze centen toch alleen maar overbodige straaljagers gekocht. Maar goed, de aangiftebiljetten over het jaar 1976 moeten worden ingevuld en wie daar proble men mee heeft, kan zich wen den tot de Leidse rechtswin kel. In de periode van vrijdag 25 februari tot en met vrijdag 25 maart zijn er op vrijdagen van tien uur 's ochtends tot eén uur 's middags speciale belasting spreekuren ingelast op het be kende adres: Noordeinde 2a. "Dat wil zeggen dat wij in de dorpskern geen winkelcentrum willen hebben, want door de con currentie zou de plaatselijke mid denstand ten dode opgeschreven zijn. Wij zien liever een plantsoen, waar wellicht wat gebouwen ten al gemene nutte, als bijvoorbeel een postkantoor, neergezet zouden kunnen worden. Verder willen we meer aandacht geven aan de jeugd. Dat kan gerealiseerd worden door het creèren van meer speelgele- genheid voor kinderen en meer subsidie voor het jeugdwerk." "Verder letten we voortdurend op het belang van de laagst betaalden. Wij hebben er steeds voor gepleit alle belastingstelsels progressief op te bouwen, zodat de minst draag- krachtigen ook het minst betalen," zo meent De Graaff. Progressief Zoeterwoude pleit voor een duidelijker en doorzichtiger woningtoewijzingsbeleid: "Hoewel wij ons ervan bewust zijn, dat het lang niet altijd even gemakkelijk is door onder andere de belangen van grondexploitanten en aannemers, streven wij er naar een zo groot mo- Film (1) Het lot van een huisvrouw, dat is het thema van de Ameri kaanse speelfilm „Leganay" van Karen Arthur. Vanavond wordt deze film vertoond in het Leidse Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, aanvang acht uur. Film (2) Voor kinderen wordt er in clubhuis In de Vroolijcke Ar- ke, Pieterskerckchoorsteeg, woensdagmiddag een avontu renfilm getoond. De film, die geschikt is voor kinderen van gelijk aantal woningwetwoningen en premiewoningen te realiseren," aldus De Graaff. Geen bouwplaats "We willen hoe dan ook geen bouwplaats worden om vervolgens uit te groeien tot een monsterstad vier tot 12 jaar, begint om twee uur en is half vier weer afgelo pen. Succulenten „De wondere wereld van cac tussen en vetplanten". Mijn heer J. C. van Keppel zal het daar woensdagavond in het Jeroenhuis in Wassenaar over hebben. Ook zal hij er dia's over laten zien. Wie problemen heeft met succulenten (de ver zamelnaam voor cactussen en vetplanten) mag plantjes meebrengen. De lezing volgt op de ledenvergadering van de afdeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij als Zoetermeer," aldus fractieleider Kees Straver. "We willen Zoeter woude zo leefbaar nogelijk houden. Daarom ook hebben we ons ge keerd tegen het doortrekken van de Burgemeester Smeetsweg. Het fietspad, dat daar nu voor in de plaats is gekomen spreekt ons veel meer aan." VOORSCHOTEN - Het inlichtin genbureau van de Algemene Bond van Bejaarden afdeling Voorscho ten, voorziet in een behoefte. Dat deelt de Bond mee in haar jaarver slag. Het bureau verstrekt voorna melijk inlichtingen over belastin gaangelegenheden, huisvesting, bijstandszaken en ziekenfond saangelegenheden. De bond - die eind vorig jaar 624 leden telde - is in staat zichzelf te bedruipen. Men heeft, alhoewel het afgelopen jaar een tweede socië teitsruimte werd ingericht, een be scheiden batig saldo. De nieuwe ruimte is gevestigd in de voorma lige Paus Joannesschool aan de Molenlaan. LEIDEN - De EHD moest giste ravond tegen half twaalf uitrukken naar de Papengracht. Een 27-jarige bewoner bleek onwel te zijn ge worden, vermoedelijk door een lek in de gasleiding. De jongeman is voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Of er inderdaad sprake is van een gaslek in de woning moet volgens de poli tie nog worden onderzocht. Tuinbouw en Plantkunde, die om acht uur begint. Berlijn Berlijn is morgenavond aan de beurt in de serie „Wereldste den vol muziekhistorie". De Openbare Discotheek Wasse naar organiseert deze reeks causerieën van de muziekcri- tica Willy Lievense. Zij belicht het hof van de fluitspelende Frederik de Grote met de kring van grote musici, het bezoek van Johann Sebastian Bach, de opera en het Berlijnse Phil- harmonisch Orkest met de reeks van beroemde dirigen ten, evenals de Drei Grossche- nopera en de operette-muziek. De causerie wordt gegeven in De Pauwhof, Rijksstraatweg 420 en begint om kwart over acht. Stripbeurs Breehuys, Breestraat, vrijdag: stropbeurs. Lezen en ruilen. PZ toont zich tenslotte voorstander van openheid en openbaarheid. "Wij willen openbare commissie vergadering," aldus Frits de Win ter. "En ook moet het gemeente bestuur zich meer inspannen om haar de burgers duidelijk te maken waarom allerlei besluiten genomen Sleutelstad Wandeltochten LEIDEN - De wandelvereniging „Willen is Kunnen" organiseert op zaterdag 12 en zondag 13 maart de 17de Sleutelstad Wandeltochten over afstanden van 5,10,15,20 en 40 kilometer. Gestart wordt bij het za lencentrum ,,'t Kabinet" aan de Ma ria Gijzensteeg in Leiden, op beide dagen van 9.00 tot 10.00 uur voor de 40 kilometer en van 9.00 tot 14.00 uur voor de overige afstanden. LEIDERDORP - Gisteren werd abusievelijk vermeld dat alleen de Leiderdorpse rijkspolitie en de Leidse gemeentepolitie betrokken waren bij de redding van de Roelo- farendsveense automobilist M. G. van der M., die zondagmorgen met zijn auto in het water langs de Per sant Snoepweg in Leiderdorp reed. Bij die redding werd ook assisten tie verleend door de Leidse brand weer. DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 Dinsdag Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30- 8.30 nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a. Vrouwencafé, speel- film over het lot van een huisvrouw, 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. 'T Breehuys, Breestraat 19. open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam volksdansgroep. 7-8.30 uur nam.: yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8uur nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Nederlands studiebegeleiding BVB 1,8-10 uur nam jazzballet, 9-10 uur nam. Gebouw Troef, Noordeinde 2 a, bijeen komst Internationale Kommunisten Bond, 8 uur nam. Steenschuur 6, Leidse ver. van postze gelverzamelaars, 8 uur nam. Stadhuis, commissie sociale zorg, maat- sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur. 7 uur nam.; commissie in terne organisatie en beheer, 8 uur nam. SSF-gebouw, Hogewoerd 108, bijeen komst over nieuw links, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal, uitvoering door het Alma Mater koor, 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken, yoga, jazzballet, fotoclub voor gevorderden, tekenen en schilderen, alle groepen vanaf 8 uur nam. Woendag Kennedylaan 11, Oegstgeest, informa tieavond Baha'i gem., 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 uur De Overdekte, Haarlemmerstraat, zwemmen voor gehandicapten, 8-9 uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werka- vond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur 't Parlement, Nieuwe P.ijn 52, ledenver gadering PvdA, 8 uur nam. Rijnlands Lyceum, opening bibliotheek, Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- Gemeentehuis Leiderdorp, monumen- Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente- Gemeentehuis Voorschoten, functio nele commissie volksgezondheid en maatsch. aangelegenheden, 8 uur nam. Taberne-gebpuw Oegstgeest, bijeen komst PvdA over feminisme, 8 uur nam. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. De cursus zwemmen voor bejaar den, die in september van het vorig jaar werd gestart, heeft tot nu toe 65 belangstellenden getrokken. Ver der heeft de bond een eigen volks dansgroep, zangkoor, kaartclub en een handwefkclub. Er werden het afgelopen jaar twee dagtochten gemaakt, één naar Zeeland en één naar Limburg. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vyfhovenhuis Hoflaan 169, spreekuur Alg. Invaliden Bond, do. van 9-11 10.30 uurvm.-12.30 Clubhuis De Vrolijke Arcke, film voor kinderen van 4-12 jaar, 2-3.30 uur nam., toegang f 1.-. Gemeerdandshuis, Breestraat vergader ing hoogheemraadschap Rijnland, 10 Lakenhal Oud Singel, vergadering commissie Lakenhal, 3.30 uur nam. I Vredeskerk, Burggravenlaan, informa- tieavond over Leiden-Oost, 8 uur nam. Dienstencentrum, v. Hogendorpstraat, bijeenkomst bewoners comité Noorder- wassenaar - Dezer dagen zijn in het Wassenaarse dierenpark twee Agoeti-baby's geboren. Het gebeurt niet zo vaak dat de dieren, die afkomstig zijn uit Zuid-Amerika en in het dierenpark Wassenaar vrij rondlopen, nestelen en jongen ter wereld brengen Agoeties zijn knaagdieren en ongeveer vijftig centimeter groot. De worden wordn met de fles bijgevoerd. VOORSCHOTEN - Grofvuil 2 maart. Boschgeest, aan de Pape laan, (tussen Rouboslaan en Veur- seweg), John. F. Kennedyplant- soen. Oranjekade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Wil- lem de Zwijgerlaan, Burgemeester Donderdag de Kempenaerstraat, Pauwen straat, Crocusstraat, Wijngaarden laan (zuidzijde) Veurseweg, Essen- laan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. avond,8 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zeefd rukken. volksdansen, jazzballet, astro logie, pottenbakken, tekenen en schil deren, alle groepen vanaf 8 uur nam. WASSENAAR - Tegen de wo ningbouwplannen in het gebied "Ter Weer" is door bewoners van de Seringenlaan een be zwaarschrift ingediend. Gisteravond in de gemeenteraad deden de WD, het CDA en de PvdA samen met E.H. Schuyer (Onafhanke lijk) een beroep op deze bewoners om hun verzet niet voort te zetten - na een beslissing van kGedeputeerde Staten is nog beroep bij de Kroon mogelijk - omdat daardoor de wo ningbouw in "Ter Weer" ernstig vertraagd zou worden. WD'er Vuurt berbaasde zich over de hadrnekkigheid waarmee de bewo ners hun bezwaren handhaven en vroeg zich af of zij zich wel voldoende realiseren dat hun belang afgewogen moet worden tegen een zaak van algemeen belang. De raad stelde de nodige kredieten beschik baar voor het doortrekken van de Deylerweg, de aanleg van rioleringen en leidingenden de aanleg van een toegangsweg naar het nieuwe St.-Adelbertcollege in "Ter Weer". Ingestemd werd met verkoop van grond aan de woning bouwvereniging St.-Willibrordus voor de bouw van 160 woningen in "Ter Weer". Het exploitatieverlies daarbij van 1 miljoen blijft voor rekening van de gemeente en zal gedekt worden uit de reserves van het grondbedrijf. De plannen voor de woningbouw in "Ter Weer", het gebied ten noordoosten van de wijk Deyleroord, zijn uitgewerkt vooruitlo pend op goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het bestemmingsplan dat door de raad is vastgesteld. Bewoners van de Serin genlaan hebben echter een bezwaarschrift ingediend bij de provincie (Gedeputeerde Staten) tegen de woningbouwplannen. Bij aankoop van hun woning hadden deze bewo ners gerekend op een vrij' uitzicht. De ge- meenteraae heeft besloten in het gebied een complex woningwetwoningen en premie koopwoningen te realiseren. De woning bouwvereniging St.-Willibrordus zal deze bouw te hand nemen. De WD-fractie in de raad was verbaasd over het hardnekkige verzet van de bewoners. Door het ingestelde beroep, en een beroep daarna op de Kroon, kan de woningbouw ern stig vertraagd worden. Bij de woorden van mr. Van Vuure sloten Van Rij (CDA), Greep (PvdA( en Schuyer (Onafhankelijk) zich aan. Wel was emig enige discussie over de vraag wie de te bouwen premie-koopwoningen zul len worden toegewezen. Daarover zullen nog richtlijnen opgesteld worden die in de raads commissies en de gemeenteraad aan de orde zullen komen. Jagerslaan Een ander onderwerp waarbij van "hardnek- kigheid"gesproken kan worden is de kwestie Jagerslaan. Omwonenden van deze laan, ver enigd in twee buurtverenigingen, verzetten zich heftig tegen de doortrekking van deze laan. In de raadsvergadering ging het om goedkeu ring van plannen om langs de Jagerslaan een fiets/voetpad van 2,50 meter breedte aan tele- ggen en een ruiterslag, en verder om een voorstel om het noordelijke gedeelte van de laan te versmallen. Burgemeester Staab maakte melding van brieven van de twee buurtverenigingen, die er bezwaar tegen maakten dat de raad voor zieningen aan de laan zou gaan treffen, terwijl Gedeputeerde Staten zich nog niet hebben uitgesproken over het bestemmingsplan "Landelijk Gebied", waarin deze laan gelegen Wthouder Van Dijk maakte duidelijk, dat geen begin zal worden gemaakt met de aanleg van het fiets/voetpad, voordat de aanlegver- gunning door GS zal zijn verleend. Overigens is die vergunning alleen nodig voor het zuide lijk deel van de laan. De gemeenteraadsvergadering was begon nen met de installatie van mevrouw C. van der Heiden-Bakker (WD). Bij de plaats van bur gemeester Mr. K. Staab prijkte een boeket bloemen: een attentie van de raad ter gele genheid van de herbenoeming van Mr. Staab tot burgemeester van Wassenaar. Mr. A. van Vuure wenste namens de raad de burgemees ter daarmee geluk. v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis- tengem., 8 uur nam. Steenstraat 1 b, Wereldwinkel, 9.30 uur pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 8-9.30 uur Pieterskerkhof 4, architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam. keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, Theaterwerkgroep, 8-10 nam., koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a kreagroep, foto- grafie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofili, open café avond, 9-12 uur nam. Welfare lokaal Rode Kruis, Leidseqeg Leidse- weg Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel 01717- 3309 Leidse Schouwburg, Mechels Miniatuur Theater met "Ene misdadige", 8.15 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. druk- puntmassage, filmclub, speelgoed ma ken, Go, alle groepen vanaf 8 uur nam. Augustinus, Rapenburg, super 8-cinemanifestatie, 8 uur nam. Stadhuis, commissie sociale zorg, maat sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 8 uur nam. Wijkcentrum Meerburg, Zaanstraat, in formatieavond over Leiden-Oost, 8 uur

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2