Danaïden degradeert naar overgangsklasse Punch wijst Leiden terug Vultink: 'beste' verliest FIDES PACTA KAMPIOENSKANDIDAAT AZC moeiteloos langs mat Zijl/LGB: Kring-jeugd zwemt sterk in Alphen PAGINA 12 MAANDAG 21 FEBRUARI 1977 SPORT LEIDEN - Twee belangrijke korfbalgebeurtenis- met de enig juiste uitslag verzoend mige Zuiderkwartierspelers kon- _j t\ -j j j -X. had, onderschepte Diet Rijsbergen den hun emoties vaak nauwelijks Sen Uit Weekeinde. De Danaïden degradeert uit 30 seconden voor tijd de bal bij het de baas. Het had ditmaal geen kwa- de hoofdklasse en KNS uit de tweede klasse, nerveus uitwerkende ZKV. Ze lijke gevolgen. Het was een rommi- plaatste de bal naar Brakel, die via bge wedstrijd, die bijzonder span- Zuiderkwartier behield gisteravond laat de beste ge hand van zijn tegenstander de nend was en al na tien minuten i kansen op de titel in de eerste klasse (7-7 tegen b»i Ready). Voorts is Fides Pacta op een wat fortuin- sPeeu de"pioeg geen hoofdklasse- lijke manier de belangrijkste kampioenskandi- korft a'-j™ ,"eiïïi^hSS„füi^i7. daat in de Overgangsklasse D geworden en ver loor De Algemene van KVS. Pernix won. de korf plaatste. Fides kwam de tweede helft een 5-7 stand te z de ranglijst, al gaf. Ready kon nauwelijks nog e vuist maken en slaagde er %_#i t zaam in de gelijkmakende goals Meygaarden (2), Hen Brakel, Joke (Rob Triep) te forceren. Zuider- Dik Onderwater De Danaëiden-De Haghe 9-11 (6-7) - Met opgeheven hoofd kan De Da naïden de hoofdklasse verlaten. Degradatie is een feit, maar dat was al bekend voor men aan het karwei Die Haghe begon, omdat DOS za terdag wederom stuntte en Koplo per PKC klopte. „Ons spel wordt steeds beter" concludeerde trainer Jan Hensen na afloop van het door demonstreerd. De conditioneel vrij Excelsior-TOP9-8(5-4)-OokTOP sterke ploeg van coach Zirkzee zat kon de zegereeks na drie volkomen "vast". Vooral de eerste helft was van Leidse zijde bedroevend. De tweede helft was iets beter, maar de veel betere afwerking kon de slechte indruk niet verdoezelen. Bovendien lukte KVS'taktiek goed echter knap hersteld en vanaf dat ningen niet voortzetten. Voor de tweede maal bleef het Delftse Ex celsior met klein verschil aan de goede kant van de score, die de thuisclub met drie afstandsschoten opende: 3-0. Bij 4-4 had TOP zich topscorer v. Arkel (6 goals) Die Haghe gewonnen duel. Terecht eens niet tegenover Wim v. Vliet te kwam de Leidse trainer tot deze zetten. Hoewel KVS verdiend opmerking, al i r .gisteren wel bleef de zege miniem o.a. door e verschil met Die Haghe, dat met juiste wissel bij De Algemene ™et moment is er van verschil nauwe lijks meer sprake geweest. Tot 7-7 in de tweede helft ging het verder gelijk op. Via 9-7 reikte TOP net kwartier verloor wel Ineke de har- tog met een ernstige enkelblessure. Trainer Berendes was uiteraard te vreden al vond hij wel, dat er vooral in de aanval veel agressiever ge speeld had moeten worden. Joep v. Dam, Dirk Jan de Kreek (2), Ineke de Hertog, Dirk Derksen (2) en Toos v. Dam scoorden voor ZKW. Pernix-HSV 10-9 (4-6) - In een di recte confrontatie is HSV als kam pioenskandidaat afgevallen. De wedstrijd boeide tot aan de laatste minuut en bevestigde de indruk, veel steunende speelsters (met (Liesbeth Thijssen voor ~Sannie name Joke Schmidt) de bal langer Rusman), Ruud v. Vliet (4), Aad in het aanvalsvak kon houden. Het Rusman (2), Truus v. Vliet (2), Lies- spel van Hulsman c.s. was niet beth Thijssen (2) en Hen Rusman spectaculair, maar wel doeltreffend scoorden, en dat gaf uiteindelijk de doorslag. Een verrassing leek op komst, toen De Danaïden zeer geïnspireerd be zig v het verdiende ge- dat Pernix de voornaamste kandi- Fides Pacta-ZKV 7-6 (2-3) - De overgangsklasse D is een loterij i de eerste helft. Het leidde geworden. Goed gekorfbald wordt de tweede helft, voorop moeten stellen. Een klein toen Die Haghe eenmaal op voor- beetje geluk kan één van deze sprong was gekomen. Ciska Peters teams kampioen maken en wat (2), Aad v. Nierop (5), Cees Chris- pech kan degradatie tot gevolg daat voor de titel is geworden. De ploeg speelde snel, was veel in be weging en raakte niet in paniek toen een nederlaag even om de hoek kwam kijken. Even na rust bedroeg de achterstand zelfs drie punten, maar het herstel was for midabel (van 4-7 naar 10-7). Aange zien het spel bevriezen niet vlekke loos verliep kwam het jonge HSV toch verstandig. Twee minuten nog erg dicht bij. Cees Brokaar (4), lijke spel. Als het accent wat i op de aanvalsactiviteiten van de spelsters was gelegd, had dat mis schien resultaat gehad. Annemiek Keuning (4), Wilma Kuhn (2), Ilse Westerbeek en Dirk Meyer doel puntten. tiaanse en Fred v. Duyn scoorden. De Algemene-KVS 11-12 (2—5) Al na vijf minuten was het duid dat De Algemene uitgerekend belangrijkste wedstrijd van de crocompetitie niet de vorm had, die Terwijl iedereen zich hebben. Het verschil tussen de kop- loper en de voorlaatst geklasseerde pioen, hef duidelijk P^eg bedraagt slechts vier punten. de Over geluk heeft Fides Pacta dit ieder geval niet te klagen. voör hét eind werd het zekere het onzekere genomen. Onder lei ding van Albert de Groot werd de bal knap in de ploeg gehouden. Zuiderkwartier was wel geen kam- Jan Mulder (3), Wil v. d. Kooy, Alice Tieleman en Jacob Bakker scoor den. Ons Eiland-DES 10-11 (4-5) - Bij Aad van Nierop breekt door in de wedstrijd van het gedegradeerde Danaïden tegen koploper Die Haghe. Herman Hulsman met baard) kijkt toe. 9-9. Twee knappe acties van DES waren daarna alsnog beslissend. Nan Deegenaars (4), Patrick Vera (3), Peit Beekman (2), en Sary v. d. Meeberg scoorden. KNS-Kwiek 5-12 (4-6) - Sombere vooruitzichten voor KNS, dat door de eigen grote nederlaag en de winst van Gaardingen gedoemd is te degraderen naar de derde klasse. Tegen concurrent Kwiek r de punt voorsprong op dit duel stond er alleen Ready bleef en met het thuisduel tegen degradant ODO nog op de agenda, kan het niet meer misgaan. de bar Dat leek er gisteren in de sfeervolle verschiet (4-9), nog wat op het spel. Het Leidse spel was er aanvankelijk dan ook naar. Even na rust leek een afgang i: laag toebracht. Zonder Louis Kok dit maal dus wel een positief resul taat. Over de gehele wedstrijd ge nomen was Crescendo beter. Met name tegen het eind, maar toen ge loofde Harga er allang niet meer in. Leny Kok (4), Piet L'Ami (4), John Huigsloot, Ans de Rie (2), Paul Cor- nelisse (2) scoorden. Jodan Boys-Fiks 9-7 (S-2) - Een tamme westrijd tussen teams, die 0 nieuwe trainer Henk weinig belang bij de uitslag meer Hensen nagenoeg kansloos. In een hadden. Thuisclub Jodan Boys had rommelige wedstrijd scoorden gedurende de gehele wedstrijd een voorsprong, die even na rust 7-2 bedroeg. Met vijf benutte strafwor- pen kon Fiks de nederlaag tot 9-7 Een beperken. Dirk Jan Elzinga (3), Rob ALPHEN AAN DEN RIJN - In het afgelopen weekeinde werd het derde programma gezwommen in de voorronden van de Speedo- jaargangwedstrijden voor de zeer jonge zwemjeugd. Via deze voor ronden kunnen de deelnemers zich plaatsen voor de landelijke finale, die op 19 en 20 maart in Rotterdam wordt gehouden. In die finale mo gen op elk nummer de tien snelsten van Nederland uitkomen. De Kring Gouwe Rijnstreek hield de wedstriden met het derde Speedo-programma zaterdag in zwembad De Dillen in Alphen. Goede tijden werden er ditmaal ge zwommen door Peter Sterk (BZ&PC), Erik Rieken (AZC), Pa tricia van Walderveen (De Zijl/LGB) en Wilco van der Zeeuw (LZ'86). UITSLAGEN: 100 m. vlinderslag meisjes '68/'69: 1. Leonie van Hameren Alkemade 1.52.7; 100 m. rug jongens '68/'69: 1. Sander Verheul AZC 1.40.1; 100 m vrij meisjes '67: 1. Monique Roels AZC 1.23.1; 100 m. schooljongens '67: 1. Peter Sterk BZPC 1.35.0; 100 m. vlinder meisjes '66: 1. Trudi Houtman AZC 1.38,6; 100 m. rug jong.ens '66: 1. Erik Rieken AZC 1.19.4; 100 m vrij meisjes '65; 1. Pa tricia van Walderveen Zijl/LGB 1.11.6; 100 m. schooljongens '65: 1. Wilco van der Zeeuw LZ'86 1.26.3; 100 m. vlinder meisjes '64: 1. Inge van Veen AZC 1.18.0; 100 m. rug jongens '64: 1. Carlo van Zwol BZPC 1.18.2. Crescendo-Harga 13-9 (9-5) doeltreffend best resultaat van Crescendo, dat Nonhebei (3) het de voorgaande weken had ge- slechte wedstrijd tegen ZKV zich al Steenwijklaan wel even op. Som- aanvalsspel leidde verrassend tot kampioen Harga de eerste neder- scoorden Robert v. d. Kraan LEIDEN - Het waterpoloduel tussen De Zijl/LGB en AZC, zaterdagavond in zwembad De Zijl gehouden, heeft de vele toeschouwers niet de sensatie gebracht die de eerder dit seizoen in Alphen gespeelde wedstrijd tussen dezelfde ploegen kenmerkte. Toen was het een benauwde zege voor AZC, nu werd het een gemakkelijke 3-8 overwinning, die zich al halverwege de eerste periode aankondigde, voor de Alphense ploeg. LISC NOG STEEDS ONBEDREIGD De voorgescheidenis van deze wedstrijd is bekend. In Alphen werd volgens de spelers van De Zijl/LGB hun doelman, Theo Uit- tenhout, bekogeld met stenen en munten. AZC ontkende dat, en er volgden ingezonden brieven die enige opschudding veroorzaakten in de anders zo rustige polowereld. Van revanchegevoelens viel er ech ter in de matige vlakke wedstrijd van zaterdag niets te bespeuren. Toch had de strijd heel goed en spannender verloop kunnen heb ben. AZC was op 0-1 gekomen via een man-meer doelpunt vari Ke- man, maar in de daarop volgende aanval van de Leidenaars scoorde Zijl/LGB-aanvoerder Jacob Spij ker met een knappe tip-in. Tot ie ders verbazing keurde scheids rechter Peter Bookelman het doel punt echter af. AZC profiteerde van de verwarring, nam snel de aanval over, en Bert Zaagman kon toen slechts ten koste van een zware fout de Alphenaren van scoren afhou den om vervolgéns vanaaf de kant te moeten toezien hoe Frank van den Akker de numerieke meerder heid voor AZC uitbuitte, zodat de stand op 0-2 kwam. Achteraf ver telde de scheidsrechter dat hij af zetten door Jacob Spijker had ge constateerd, maar hoe Spijker dat heeft kunnen doen is niet erg dui- i het gezicht geraakt. Leo Onderwater gebaart dat er geen opzet De schuld van de Zijl/LGB- nederlaag mag echter beslist niet alleen op de scheidsrechter ge schoven worden. In de eerste fase van de wedstrijd had De Zijl/LGB al een goede kans gehad om de lei ding te nemen toen Gijze Stroboer voor een minuut het water uit moest, maar het „power-play" van de thuisploeg was te doorzichtig om de AZC-defensie uiteen te trek ken en bovendien was de beslis sende pass op Frits Welling onzui ver, zodat de numerieke meerder heid niets opleverde. Even later zorgde AZC voor veel meer drei ging in de aamval toen Albert Spij ker op de kant zat en kon Wim ke- man de openingstreffer inschieten, overigens wel nadat Theo Uitten- hout bij een eerste schotpoging knap had gered. Een 0-2 achter stand na het eerste speldeel zegt bij waterpolo op zich nog niet veel, maar door het ontbreken van Ton van den Bosch en het slechts op halve kracht meespelen van Paul Belt kwam De Zijl/LGB aanvals- kracht tekort en bovendien lag er over het spel van de rood-witten een zekere matheid, die meteen al de indruk gaf dat de strijd gestre den was. Zijl/LGB-coach Henny Hensing merkte na de wedstrijd dan ook op, dat de agressiviteit die zijn ploeg aan het begin van de competitie wel had nu voor een groot deel verdwenen was. Zonder groots spel te demonstre ren liepen de gasten uit. Fouten van Alex van Belkum werden door Gijs Stroboer en Erik Noordergraaf (strafworp) benut om de score op 0-4 te brengen, voordat diezelfde Alex van Belkum in een man-meer situatie tegen scoorde (1-4). Van de AZC-vedetten was Stroboer het meest actief, en hij was het ook die zijn ploeg in het derde part naar een 1-6 voorsprong schoot. Eerst won hij een duel op de twee- meterlijn van Paul Belt, en daarna schoot hij een door Ton Buunk verdiende strafworp in. Een straf- minuut van Cees van der Broek le verde geen Leidse treffer op, zodat het laatste speldeel aanbrak met een 1-6 stand. Het overwicht van AZC werd nu wat minder duidelijk. Doordat Ton Buunk bijna niet op de twee-meterlijn te vinden was, en ook een krachtfiguur als Ed Be sman ontbrak was de druk op de Zijl/LGB verdediging niet zo groot. Jacob Spijker schoot een tegen Erik Noordergraaf gegeven straf worp in (2-6) maar na onderschep pingen op het middenveld waren het achtereenvolgens Wim Keman en Hans 't Hart, die de AZC- voorsprong uitbouwden tot 2-8. Toen 't Hart voor een minuut naar de kant moest was de pass op Frits Welling wél goed en dat betekende 3-8. Verlies LZ LZ'86 wisselt de laatste weken goede resultaat met minder goede af. Na vorige week gelijk te hebben gespeeld tegen ZIAN/VC verloren de Leidenaars ditmaal met 7-4 van nummer vier van de ranglijst, Nep- tunus Arnhem. Een Neptunus zonder Hans Hoog veld (met vakantie) was gistera vond in Arnhem geen tegenstander waar van verloren behoefde te worden. Wat snelheid en conditie betreft waren de Leidenaars zelfs duidelijk sterker, maar als het aan kwam op het afronden van de doorbraken schoot LZ duidelijk tekort, terwijl Neptunus juist erg weinig kansen nodig had. Het eerste speldeel was meteen het aantrekkelijkste. Doordat de zo neachtige verdediging van de Arn hemmers niet goed sloot kon LZ drie maal doelpunten, maar dat le verde niets meer op dan een 3-3 stand, want door simpele midvóor- goals bleef Neptunus op gelijke hoogte. Als Erik de Vos niet een strafworp had gestopt had LZ na dit part zelfs achter gestaan. Die achterstand kwam in het tweede part tóch: door een man-meer doel punt van Rik Toonen en een straf worp van Bart Bongers liep de thuisploeg uit tot 5-3. LZ kwam niet tot een tegendoel punt doordat Jan de Graaf uit een strafworp tegen de paal schoot en ook inde rebound de weg naar het net niet wist te vinden. In het tweede en derde part speelde LZ'68 wel actief, maar echt goed opge zette aanvallen bleven uit, zodat Neptunus vrij gemakkelijk de voorsprong handhaafde. Een strafworp van Bongers, in de laat ste fase, maakte de overwinning van de Arnhemmers iets geflat teerd (7-4). Voor Neptunus scoor den: Jaap Jansie (2x), Walter Tie- mesen (2x), Bart Bongers (2x) en Rik Toonen. Bij LZ'86 waren de doelpuntenmakers: Jan de Graaf Jan van Duuren, Joop Siera en Aad van Mil. NANCY - De beste zijn en toch ver liezen. Dat overkwam Hans Vul tink dit weekeinde in Nancy. Daar greep de Belg Ludo Dielis de Euro pese titel anker kader 47.1. Zonder daarmee aan de prestatie van Dielis iets af te doen moet worden gesteld dat Vultink toch de beste was in het achttiende Europese titel toernooi in het moeilijkste kaderspel. Dat bewees hij met technisch superieur spel op de kaderly nen. Zoals hij dat in Nancy vaak speelde, leek het wel 47/2. De ballen bewogen nauwe lijks bij carambolage. Niemand an ders kon dat in Nancy. Vultinks technische superioriteit mondde uit in een fantastisch nieuw Euro pees record van 45.72. Het oude stond met 42.76 al op zijn naam sinds het wereldlampioenschap in Rotterdam in 1975. Toch was dat record slechts een troostprijs, want Vultink eindigde uiteindelijk op een bescheiden derde plaats. Hoe viel dat te rijmen? Hans Vultink, die over een maand in zijn eigen woonplaats Groenloo een gooi naar de wereldtitel doet, had na vier vlot gewonnen eerste ronden de pech, dat de kopstukken van het sterk bezette toernooi juist tegen hem hun sterkste partij speelden. Tegen de zwakste van hen, Tonny Schrauwen, viel de schade zaterdagmiddag nog mee. Remise in zeven beurten. Zaterda gavond echter moest Vultink de leiding in het klassement afstaan. De Berlijnse hotelhouder Dieter Muller versloeg hem in vier beur ten. Vultink trof geen verwijt. Hy kwam tot 273 caramboles, hetgeen neer kwam op een gemiddelde van 68,25, maar Vultink kwam in het klassement wél op een punt achter stand van Dielis. Nog was er voor hem niets verloren. In de zevende en laatste ronde kwam hij tegenover de Belg te staan. Bij winst zou hij toch Euro pees kampioen worden. De partij begon slecht voor hem. Hij moest van acquit en miste Dielis, die de laatste jaren net als Vultink op be slissende momenten een paar titels verspeelde, begon onder zware druk aart een kleine serie: 37. Vul tink antwoordde in de tweede beurt met 82. Hij leek op weg naar een reeks van ruim boven de honderd, maar hij miste in een poging de bal len op de lange kaderlijn te verza melen. Nu kreeg de Vlaming de gelegen heid zijn kleine achterstand te niet te doen en de kans opnieuw de lei ding te nemen. Dat deed hij met een serie van 89. Dat gaf een stand van 82-126, waarbij nog van alles moge lijk was. Vultink besefte dat ook en1 perste er een knappe reeks van 151 uit, waardoor hij op 233 kwam. Die lis stond voor een zware opgave. Hij hield zijn zenuwen redelijk onder controle en sloop naderbij met een serie van 104 en nadat Vultink slechts zes caramboles hed ge maakt verzamelde de Belg de bal len tot een trosje in de vijfde beurt en leek op weg naar de zege. Vijf caramboles van het einde, stokte hy. Vultink kreeg een nieuwe kans, al was het slechts een minimale, om dat Dielis de ballen in de verdedi ging had gelegd. Door dat onneem bare stootbeeld, moest Vultink ook het carotte gaan hanteren. De eer ste keer lukte dat, by de tweede po ging niet. De ballen klosten, waarna Dielis onder grote spanning, maar toch gemakkelijk de resterende ca ramboles kon maken en tot Euro pees kampioen worden gekroond. De eindstand (achtereenvolgens punten, hoogste serie en algemeen gemiddelde) is: Dielis 12 239 41,68 Müller 10 234 33,58 Vultink 9 235 45,72 Galvez 8 119 19,72 Schrauwen 7 174 29,79 Connesson 6 272 20,74 Stenzei 4 192 19,38 Dufetelle 0 138 13,86 DELFT/LEIDEN - Zoals te ver- wachten was, waren de basketbal lers van Mercasol zaterdag vol strekt kansloos in de uitwedstrijd bij Pioneer Punch in Delft. De Lei denaars werden door de bijzonder geconcenstreerd spelende nummer twee van de eredivisie naar een forse nederlaag gespeeld: 103-87. Punch heeft met een achterstand van 6 punten op landskanpioen en lijstaanvoerder K/Amstelveen nog uiterst minieme kansen op het be halen van de landstitel en wilde dat aanlokkelijke uitzicht tegen het soms gevaarlijke Leiden niet ver troebelen. Een overrompelende start was het gevolg: 13-0 na amper 3 minuten spelen. Zowel indivi dueel (tegen de man tegen man verdediging) als collectief (tegen de Leidse zóne-defensie) waren de Delftenaren een klasse beter dan hun tegenstanders. De tussenstanden wijzen uit dat Leiden pas vlak voor rust, toen Punch-coach Jan Bruin een deel van zyn „bank"spelers in het veld had gebracht en aan de andere kant Eric-Jan Berendsen zich bijzonder verdienstelijk maakte, naderbij kon komen: 33-19, 42-23, 42-35 en bij rust 49-39. Uit de eerste helft kwamen uit de ploeg van Hennie Blom de .jon kies" Paulides en Barendsen als enigen positief naar voren, daarom was het wat vreemd dat Blom na de hervatting dit duo aan de kant liet ten voordele van Kop en Leysner. Of het daaraan heeft gelegen of dat Punch gewoon weer tot het uiterste was gemotiveerd, werd niet geheel duidelijk maar de Delftenaren haalden opnieuw vernietigend uit 61-43 en 91-61(1). Wanneer Jan Bruin zijn ploeg (Woudstra-Taylor-Rogers-Sikking en Van Helfteren) ongewijzigd had gelaten was het verschil nog wel verder opgelopen, nu echter kon Leiden (Bell scoorde 38 punten) aan het einde van de wedstrijd tegen het tweede garnituur de schade „beperken": 91-75 en bij het eindsignaal: 103-87. Scores bij Lei den naast Bell, Bartolome 18, Hoeksema 11, Berendsen en Leys ner 8, Paulides 4 en Kop 2. Topsco rers bij Punch: Rogers 25, Taylor 17, Woudstra en Van Helfteren ie der 15. Blue Stars-Mercasol (dames) 75-46 (46-36). Lengte en routine kwamen de goed spelende Leidse dames na rust (46-36) tekort tegen de ongeslagen lijstaanvoerster van de eerste divisie en nog steeds rege rend landskampioene Blue Stars. In de eerste helft leverde het geha vende team van Wim Petrici echter een knappe prestatie, daarna was het in recordtempo bekeken: 75-46. VAK Stars (LISC>-Lakers 85-48 (37-15). Het einde van de opmerke lijke succes-story van de Leids- Surinaamse vereniging lijkt nog lang niet in zicht. Na de achtereenvolgende titels en de daar aan verbonden promoties in de tweede en eerste klassse van het district Den Haag gaat de ploeg van trainer-coach Rudy van Eyck nu onbedreigd af op het kampioen schap van de tweede divisie D. Een kampioenschap dat de Leidenaars ongeslagen willen behalen om vol gend seizoen via een titel in de eer ste divisie de eredivisie binnen te stappen. In oktober 1978 moet het zover zijn. VAK Stars (LISC) won zaterdaga vond in de Vijf Meihal zorgeloos pressend tegen Lakers zyn 15de wedstrijd in successie en blijft daardoor de ranglijst zonder pun tenverlies aanvoeren. Lakers, dat de laatste plaats bezet, was vol strekt kansloos. Rudy van Eyck: „Als ik mijn spelers een zone verdediging had laten spelen had Lakers maar een punt of 15 kunnen scoren. Een afstandschot hadden ze helemaal niet, maar een press geeft toch meer voldoening". Via 37-15 bij rust werd het uiteindelijk 85-48. Juventus-Luba 78-66 (36-29).Een plaats bij de eerste vier is er in dit seizoen voor Luba niet meer weg gelegd, nu ook bij het hogerge plaatste Juventus in Schiedam een duidelijke nederlaag werd geleden: 78-66. De Leidenaars leverden we liswaar verbeten tegenstand, maar dat leverde meer persoonlijke fou ten op dan punten. Vier spelers kregen 5 kruisjes achter hun naam. Verbeek scoorde 18 punten. BV Lisse-Noordkop 92-87 (49-34) Noordkop, met Lisse in de strijd om de vierde plaats in 2C, speelde de hele wedstrijd een press om het de Lisser guards moeilijk te maken, dat lukte voor rust, getuige de ruime voorsprong van de thui sploeg bij de basketwisseling (49-34) helemaal niet. Later kreeg de Helderse ploeg meer grip op het spel maar 5 treffers op rij van Ma- thieu van Litsenburg (36 punten) stelden in de eindfase de verdiende zege veilig: 92-87. Mercasol-Luba (reg. jeugd) 80-81 (76-70, 31-40). Een onvervalste basketbalthriller werd in de goed bezette Vijf Meihal opgevoerd door de twee Leidse jeugdploegen. Luba had vooral dankzij Ton Kallenberg jr. (34 punten) de hele wedstrijd een voorsprong in handen, die schom melde rond de 6 tot 12 punten. Op het eind kwam Leiden via een press goed terug en Maassen kreeg 5 se conden voor tijd een unieke kans Leiden aan de zege te helpen, doch verzilverde één vrije worp te wein ig: 70-70. In de verlenging nam Leiden het heft in handen (89-77), om in het eindsignaal toch te moe ten buigen voor het verdiend zege vierende Luba: 80-81. Maassen scoorde 21 punten. HANS JACOBS.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12