Leidse hotelhouders: Er zijn kamers genoeg Leiderdorp: brief over dependances te betreuren Sloop en nieuwbouw van 48 woningen in De Kooi VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING Reactie buurt op woning- keuring VVV-directeur Dekker: "Nieuw hotel hard nodig' Nationale kampioenen stucadoren LEIDEN - De Leidse hoteleigena ren hebben deze week met ver wondering in de krant gelezen, dat de CDA-raadsleden Van Zijp en Bleijie zich in schriftelijke vragen, pleitbezorgers hebben getoond van de bouw van nieuwe hotelaccom modatie. Dat gebeurde in verband met de aangekondigde sluiting van Auberge de Witte Singel. Een tele fonische peiling bij de verschil lende hotel-exploitanten levert een eensluidende conclusie op: nie mand ziet de directe noodzaak om in Leiden nieuwe hotels te bouwen. De capaciteit van de nu bestaande wordt alleen in het hoogseizoen volledig gebruikt, maar daarbuiten heeft vrijwel elk hotel altijd wel kamers beschikbaar. Wie die noodzaak wel duidelijk in ziet is VW-directeur Dekker. "In mijn opinie is het aantal hotels in Leiden altijd al aan de magere kant geweest. Dat was helemaal het ge val toen Holiday Inn vanuit Leiden moeilijk bereikbaar was. Wat dat betreft heeft de Plesmanlaan veel goed gedaan. Tot voor kort hadden we in Leiden - afgezien van Holiday Inn - de beschikking over 300 be dden. In vrij korte tijd zijn daar ze ventig bedden van afgegaan. Eerst "Parkzicht" aan het Plantsoen, en nu de Auberge de Witte Singel met 20 bedden. Zo'n teruggang is erg vervelend", aldus VW-directeur Dekker. "Het komt nogal eens voor dat we men sen moeten verwijzen naar Groe nendijk in Hazerswoude of naar Van der Ploeg in Hoogmade. Als er in de stad werkelijk iets te doen is, moet je snel een beroep doen op kamers af te ker aan de Herengracht: "Een ho tel in Leiden erbij ?Er is hier de af gelopen drie weken niet één hotel gast geweest. Moeten er dan hotel kamers bijkomen? Ik vind dat ab surd. Dan moeten ze eerst Leiden eens flink veranderen. De ver- Dekker: "Voor de categorie die keerssituatie verbeteren. Het is nu honderd gulden per nacht wil beta-\een puinhoop. Het gaat helemaal Geen problemen len zijn er geen problemen. Die komen altijd wel onder dak, maar het zyn vooral de mensen die in Leiden een cursus volgen of exa men doen en over niet al teveel geld beschikken". Dekker erkent datje ten voor uitbreiding." niet best met de Leidse hotels. En niet alleen op dat gebied. Kijk ook maar eens naar de bars het is een algemene tendens. Daarom gil ik er i, dat er nu mensen zijn die plei- geen hotel alleen voor het hoogsei zoen kunt opzetten. Daarom moe ten er volgens hem in Leiden meer kantoorflats gebouwd worden, zo dat meer zakenrelaties naar Leiden komen, die dan ook automatisch een beroep doen op de hotel accommodatie. "Dat effect krijgen we straks ook met de komst van de Schiphollijn. Nee, wat dat betreft zie ik voor Leiden toch wel een ver domd grote toekomst". Heeft hij zelf een plaats in gedachten voor een nieuw hotel? Dekker "Ik heb daar mijn gedachten wel eens over laten gaan. Ik dacht dat op de plaats waar de broodfabriek van de LBF staat, een mooi hotel gebouwd zou kunnen worden. En misschien als straks de Morspoortkazerne leeg komt, kan die worden omgebouwd tot een soort jeugdherberg". Geen. gast De reacties uit de Leidse hotellerie zijn van een geheel andere aard. Bijvoorbeeld van de heer De Wek ker. exploitant van Huize De Wek- Verhalen van dezelfde strekking krijg je ook te horen bij andere Leidse hotel-exploitanten: Hotel Nieuw Minerva, Vrouwen- steeg: Eigenaresse Mevrouw Fa- vier: "Ja, ik heb het in de krant ge lezen. Je lacht je rot. Er is in Leiden op dit moment helemaal geen be hoefte aan nieuwe hotels. We heb ben hier het hele jaar een goede be zetting. We mogen niet mopperen. Maar stampvol is het niet. Wel in de bloembollentijd. Maar ja, als je dan niet vol zit met gasten dan heb je geen hotel. In die tijd belt de VW ook wel eens, maar verder hoor je het hele jaar niets. Wij kunnen het nog wel redden,, omdat ik samen met m'n man de zaken regel. Maar een nieuw hotel, dat is verschrikkelijk moeilijk. Voor 25 gulden per nacht kun je geen hotel laten draaien. Kijk maar eens wat alles kost. We hebben onlangs nieuwe bedden op alle kamers gekocht. Zevenhon derd gulden per stuk". Holiday Inn. Haagse Schouwweg. Marketing-manager Spaargaren. "Het klinkt misschien als een erg boude uitspraak, maar als er in Lei den een hotel zou bijkomen, staat er binnen afzienbare tijd 150 man per soneel op straat. Want er bestaat in Leiden geen behoefte aan een nieuw hotel. Dat zou ten koste gaan van de bestaande hotels. We heb ben hier een capaciteit van 370 be dden. Laatst hebben we uitgere kend dat de gemiddelde bezetting Door Bram van Leeuwen op 44 procent lag. De exploitatie van het hotel heeft de laatste jaren steeds op de grens van winst en ver lies gezweefd. Er is zelfs al eens overwogen of de tent niet beter ge sloten had kunnen worden. Dank zij het feit, dat we veel aan de weg timmeren, weten we het te redden. We zijn ook niet tegen nieuwe ho tels omdat we de concurrentie niet aankunnen, maar doodgewoon omdat er geen markt voor is. Dan zou er in Leiden veel meer moeten gebeuren, meer evenementen in de Groenoordhal, meer congressen." Hotel Haas, Mariënpoelstraat: Mevrouw De Haas: "We kunnen er altijd nog wel een paar gasten bij gebruiken. Voor je aan een nieuw hotel gaat denken moetje eerst zor gen dat alle bestaande hotels bezet zijn. En dat is nu zeker niet het ge val. Nee, ik geloof niet dat er in Lei den direct behoefte is aan een nieuw hotel". Hotel 't Karrewiel, Steenstraat 55: Mevrouw Timp: "Dat de Auberge aan de Witte Singel weggaat, vind ik jammer. Maar of er in Leiden be- niet i iw hotel? Nee, zitten. Met de topdagen in de zomer zitten we al tijd wel vol, en over het algemeen hebben we een goede bezetting. Maar dat de mensen, steeds naar andere plaatsen verwezen moeten worden, omdat we vol zitten, dat gebeurt echt niet zo heel vaak". Tenslotte nog één uitspraak die we optekenden uit de mond van een der Leidse hoteleigenaars: "Hotel Parkzicht aan het Plantsoen is laatst dichtgegaan. Dat waren vijf tig bedden minder, maar ik heb hier er geen gast door bijgekregen". LEIDEN - De bewoners van de Bronkhorststraat, Willemstraat, Mauritsstraat, Frederikstraat, Ko ningstraat en het stuk Maresingel tussen Gasfabriek en Marnixstraat in Leid en-Noord komen volgende week woensdag in het dienstencen trum aan de Van Hogendorpstraat bijeen. Dat gebeurt in verband met de onaangekondigde bouwkun dige keuring door de gemeente van de woningen. Uit informatie bleek dat de ge meente aan de Nationale Wonin graad de opdracht heeft gegeven om de gevels van de huizen te keu ren en te fotograferen. Het onder zoek, waarvan de resultaat half maart ter inzage zullen liggen in het stadhuis, past in het kader van de samenstelling van een nieuw be stemmingsplan voor dat gebied. Volgens een aantal bewoners is vo rig jaar november in de gemeente lijke commissie voor Volkshuis vesting de afspraak gemaakt dat de gemeente de bewoners van te voren zou informeren. Dat is niet ge beurd, zeggen de bewoners, waar door het onderzoek iets weg had van een overval. De verontruste bewoners hebben inmiddels een handtekeningenactie gehouden en bij wethouder Verboom tegen de gang van zaken geprotesteerd. De bewoners hebben de wethouder ook duidelijk gemaakt dat men niet wil wachten tot het globale plan klaar is, maar dat men nu informa tie wil. Tijdens de bijeenkomst van vol gende week woensdag willen de bewoners van dit gedeelte van Leiden-Noord een bewonersco mité vormen, die de belangen gaat behartigen van alle bewoners. Ver der zal er gewerkt worden aan plannen om het woongenot in de buurt te behouden en zo mogelijk te verbeteren. ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 LEIDEN - Maandag wordt begon- met werkzaamheden voor de afbraak van 58 woningen van wo ningbouwvereniging Eensgezind heid in het blok Formosa- straat-Driftstraat-Javastraat Lombokstraat (De Kooi). Op de plaats hiervan zul len 48 nieuwe woningen worden gebouwd. De bewoners zijn in de periode van afbraak en nieuwbouw gehuisvest wisselwoningen op het voorma lig spoorwegemplacement aan de Herensingel, aan de Bonairestraat, Arubastraat, Ringkade en Surina- mestraat. Verwacht wordt, dat de nieuwbouw eind dit jaar voltooid zal zijn. De huurprijs is voorlopig op 260 gulden per maand berekend. Volgens architect Van der Plas van Geoproject is over het bouwplan volledige overeenstemming be reikt met de bewoners. Het plan be staat uit 28 eengezinswoningen van drie kamers (Javastraat, Lombok- straat en Formosastraat), tien vijfkamer-maisonettes aan de Driftstraat en daarboven tien tweekamer-etagewoningen Ten behoeve van de laatste categorie is in het blok aan de westzijde van de Driftstraat een lift in het plan opge nomen. Aan de noodzaak daarvan wordt door het ministerie van Volkshuisvesting getwijfeld, zo blijkt uit een voorstel van B en W aan de gemeenteraad. Het college wil die ene lift echter handhaven. speciaal ten behoeve van de oudere bewoners; het bestuur van de wo ningbouwvereniging denkt daar ook zo over. "Wij vertrouwen dat de minister hiervoor alsnog wel begrip zal willen opbrengen", aldus B en W. Te duur Dat er op deze plek in De Kooi nieuwbouw zou moeten worden gepleegd, werd pas in 1975 duide lijk. Aanvankelijk was het namelijk de bedoeling om deze woningen te renoveren. Het plan, dat Eensge zindheid indiende, viel naar het oordeel van het ministerie echter de duur uit 65.000 gulden per wo ning. Naar aanleiding hiervan zei wethouder Verboom (in februari 1975) begrip voor het standpunt van het ministerie (staatssecretaris Schaefer) te kunnen opbrengen, maar ook: "Ik zou die woningen de eerste tien jaar zeker niet afbreken. Je kan er achterstallig onderhoud plegen, een douchecel bouwen, kortom: een beperkte renovatie plegen". Hij dacht toen aan een herstel in de orde van grootte van zo'n twintig a vijfentwintigduizend gulden. De woningbouwvereni ging kwam later tot de slotsom, dat nieuwbouw toch de beste oplos sing is. De bouw van de 48 nieuwe wonin gen zal worden uitgevoerd door Elementum B.V. te Maassluis. Om negen uur maandagochtend wordt ten behoeve van de werkzaamhe den een aantal straten in De Kooi tijdelijk voor doorgaand verkeer afgesloten. Deze maatregelen zijn met borden aangegeven. Op de hoek var Lombokstraat en de Formosastraat komen containers te staan. Verder zullen enkele gebouwtjes gebruikt worden als directiekeet, zaagloods en werkkeet. Deze gebouwtjes ko men bij het plantsoen in de Drift straat te staan, op het wegdek de "even" kant van de straat. Voor lopig kan er geen doorgaand ver keer meer door de Formosastraat en de Javastraat. In de Floresstraat moet het verkeer vanaf de Lage Rijndijk linksaf via de Formosa straat naar de Sieboldstraat. De Bloemstraat wordt aan de kant var de Formosastraat geheel afgeslO' ten. De bussen van de NZH en Cen traal Nederland worden van de Lage Rijndijk omgeleid via de Su- matrastraat, Atjehstraat, Park straat en Javastraat. De NZH- bussen blijven bij dezelfde haltes stoppen als nu; de bushalte Centraal Nederland op de Lage Rijndijk wordt verplaatst tot evt om de hoek in de Sumatrastraat. Begin maart worden er in de Me- dustraat, delen van de Siebold straat en Formosastraat en ii Floresstraat nieuwe rioleringen ge legd; hetzelfde zal rond de nieuw bouw gebeuren. LEIDEN/LEIDERDORP - „Een uitermate betreurenswaardige gang van zaken", aldus de reactie van wethouder C. Gordijn in Lei derdorp op de brief van staatssecre taris K. de Jong van Onderwijs, waarin deze heeft aangekondigd dat er in Leiderdorp geen depen dances mogen komen van de Louise de Coligny Scholenge meenschap, en de r.k. scholenge meenschap „Bonaventura". Ook staat er in de brief dat de christe lijke scholengemeenschap „Visser 't Hooft" omstreeks 1979-'80 haar bestaande dependance uit Leider dorp moet hebben teruggetrokken. Deze dependance bestaat uit drie vaklokalen, dertien theorielokalen en een bibliotheekruimte. Wethouder Gordijn, die de porte feuille van onderwijs waarneemt voor mevrouw Tichler-Moerman (zij is met vakantie), zei een en an der erg jammer te vinden voor de middelbare schooljeugd in Leider dorp „die een moeilijke periode nu buiten de eigen vertrouwde omge ving door moet brengen". Gordijn: „Het is ook jammer gezien het feit dat wij ons altijd sterk hebben ge maakt voor een breed pakket voortgezet onderwijs. Tot op heden was hier alleen maar onderbouw, maar nu dreigt ook dat te verdwij- Volgens de wethouder heeft de gemeente Leiderdorp altijd al graag verschillende richtingen in het voortgezet onderwijs willen hebben. Hij verwachtte, dat nu de staatssecretaris kennelijk wil ver hinderen dat er dependances in Leiderdorp komen, de gemeente raad er zeker nog wel „een rob bertje over zal gaan knokken". Burgemeester M. A. van der Have noemde het voornemen van de staatssecretaris treurig, vooral om dat hij hier pas op het allerlaatste moment mee komt. Officieel wist de gemeente Leiderdorp gisteren overigens nog van niets. Volgens afspraak zou zij door de gemeente Leiden van een en ander op de hoogte worden gesteld. Ook de rector van de christelijke scholengemeenschap „Visser 't Hooft", A. Middeldorp, was giste ren van het bestaan van de brief van de staatssecretaris over de depen dances in Leiderdorp niet op de hoogte. Hij vond het vreemd dat hij uit de tweede hand moest verne men dat de staatssecretaris de de pendancevan „Visser 't Hooft" weg wil hebben uit Leiderdorp. Over igens kon de heer Middeldorp geen commentaar geven op de brief van de staatssecretaris omdat hij die eerst wilde zien. LEIDEN - In de Christelijke LTS aan de Vijf Meilaan was het gistermorgen een beetje feest. Twee oud-leerlingenJan Bakker uit Zeist en Dirk Mar kwat uit Dirksland op Goeree- Overflakkee kregen daar bekers overhandigd, omdat zij tijdens de afgelopen week in Utrecht gehouden nationale beroepen- manifestatie in de afdeling stu cadoren respectievelijk als eer ste en tweede eindigden. De beide jongens zijn in Leiden op school geweest, omdat er in Ne derland maar 'twee vakoplei- dingen voor stucadoren be staan. Jan Bakkerevenals Dirk, twin tig jaar oud, zal daardoor op 5 juli meedoen aan de wereld kampioenschappen stucadoren ook weer in Utrecht. Op de foto onder: Jan met de grote beker, die nu voor een jaar in de prij- zenkast van de school mag staan, en Dirk met de kleine, die de beloning is voor het behalen van de eerste prijs door zijn me deleerling. Uiterst rechts de di recteur van de school, de heer Wielenga. Niet duidelijk is inmiddels de gemeente Leiden en de r.k. scho lengemeenschap Bonaventura wel eh „Visser 't Hooft" nog geen brief heeft gekregen. Een mogelijkheid is dat de brief die de staatssecreta ris aan de christelijke scholenge meenschap zal schrijven, wat meer tijd vergt. Dit omdat het juridisch waarschijnlijk niet eenvoudig is om na aanvankelijke toestemming, nu aan de scholengemeenschap mee te delen dat de bestaande dependance in Leiderdorp moet verdwijnen. Pater drs. A. P. Th. Overeem, rector van „Bonaventura", reageerde gis teren vrij nuchter op de brief van de staatssecretaris. „Het speelt emo tioneel niet zo sterk bij ons als bij de Louise de Coligny Scholenge meenschap, omdat wij nog een de pendance van achttien lokalen hebben op het Schuttersveld. Die dependance moet van de gemeente in 1979 verdwijnen, omdat het in strijd is met het bestemmingsplan voor het Schuttersveld: net is be- drijfsgrond" Volgens pater Overeem zullen de nu op gang te brengen onderhande lingen met de staatssecretaris een oplossing moeten brengen voor de te verwachten ruimtenood van „Bonaventura" omstreeks 1978-'79. Zoals bekend gaat de staatssecretaris ervan uit dat het. aantal lokalen dat in Leiden nodig is, berekend moet worden aan de hand van het totale leerlingenbes tand per richting (prot. chr., r.k. of openbaar). ADVERTENTIE Thans is er in Leiden een uitste kende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen tegemoet te.komen. Service-tapijten b.v. Oss Rosma len komt 2 dagen naar Leiden om u van dez unieke gelegenheid te la ten profiteren. Service-tapijten b.v. wist zich te verzekeren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de con sument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen vol ledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het service-tapijt b.v. assorti ment nylon-vilttegels 40x40 cm zelfklevend 0.89 per st. in dozen van 50 stuks. Dikke hoogpolige tapijttegels 50x50 cm in 8 kleuren, los te leggen per st. 6.90. Harde vloerbedekking in 6 mod. dessins makkelijk zelf los te leggen 200 cm breed 5.90 p. str. meter. Nylonvilt o a. nylon tapijt in 3 modieuze tin ten 4 meter breed vanaf 29.50 p. str. meter. Pr. fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt ka merbreed, vanaf 69,- per meter 100% wollen berber 400 cm br. vanaf 99,- per str. meter. Verder huiskamertapijten 34.90 - 39.90-49.90 enz. enz. Ook wollen Berbertapijt zeer zware kwaliteit 400 cm breed 72 50 per str. meter. Teveel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Deze sublieme verkoop fa- briekspartij vloerbedekking vindt plaats op vrijdag 18 febr. van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag 19 febr. van 10.00 tot 17.00 uur in de Ro- niehal gelegen naast de Groenoordhal. Reserveringen en levering op la tere termijn is mogelijk. Betaling geschiedt na aflevering. Kom vrij dag en zaterdag en profiteer van dit unieke aanbod. SERVICE TAPIJTEN B.V. Hoofdshowroom 1800 m2. Kruisstraat gem. Rosmalen. Telef. 04192-4098. Oss - 's Hertogenbosch. ADVERTENTIE [BRINK Luchtverwarming Uw installateur: LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Dit blok in de Formosastraat tussen Lombokstraat en Driftstraat) maakt deel uit van de 58 woningen die zullen worden afgebroken

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3