Am Hanegem doet Roda de das om Winst van Sparta op Hong Kong Cees Guyt zit goed bij Volendam AZ'67 bekert verder Vultink verplettert aartsvijand Connesson in EK 47/1 lugdonom - VI0S LDWS-ONA ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 PAGINA 11 VOLENDAM - Vanaf Amsterdam slingert een smalle verkeersweg zich door het vlakke platte land naar Vo lendam Aan beide kanten van de weg Fries stamboekvee en een verdwaalde roodbonte koe in een groen stilleven. Een bijna nostalgisch landschap dat abrupt onderbro ken wordt door een hedendaags betonnen laagbouw dorpje. Daarachter het nog altijd schilderachtige Volen dam, dat haast uit zijn voegen barst, en de nieuwe gene ratie dan ook in de eigentijdse woningen van die nieuw bouwwijk stopt. Daar ergens woont ook Cees Guyt met zijn vrouw, die samen het ene vissersstadje, Katwijk, voor het andere ruilden. Sinds augustus van het vorig jaar. Hij koos toen voor het wankele bestaan van prof voetballer. Nu, na een halfjaar, heeft hij geen spijt van zijn overstap van de zaterdag tweede klassèr Katwijk naar de eerste divisieclub Volendam. Door Walter Oomen De aanpassingsproblemen zijn voorbij. Zijn vrouw heeft werk gevonden, hijzelf is, ondanks de komst van AZ'67- speler Mol, vaste keus voor trainer Leo Steegman en afgelopen zondag scoorde hij uitgerekend tegen het voor promotie vechtende MW. Cees Guyt zit dus goed, ondanks anders luidende berichten, dat hij weer terug zou willen komen naar de „Leidse" regio. ,,Ik begrijp niet hoe al die mensen tot zulke veronderstellingen ko men. Toen Volendam vrij was, ben ik weer eens bij Kat wijk gaan kijken. Meteen zag je de mensen tegen elkaar zeggen, dat ik weer terug zou komen, omdat ik het niet naar mijn zin zou hebben. Vorige week zaterdag ging ik naar Rijnsburgse Boys kijken, die tegen de amateurs van Volendam speelden. Weer zag je die lippen bewe gen, toen zou ik weer naar Rijnsburg gaan. Ik moet al die echter teleurstellen. Ik heb het hier goed naar mijn zin en ga alleen weg als er meer te verdienen valt en de club me bevalt." Een instelling, die pas van de laatste tijd dateert. Aan vankelijk had Guyt het in Volendam bepaald niet ge makkelijk. Hij bekent: „In het begin heb ik nog al wat problemen gehad. Om te beginnen werd er hier viermaal per week getraind. Daar had ik de nodige moeite mee, vooral op het conditionele vlak. En in het elftal draaide ik ook niet best. Bij Katwijk speelde ik altijd als laatste man. Maar bij Volendam staat Ruud Suurendonk op die plaats en die is daar voorlopig niet weg te branden. Dus zette Steegman mij op het middenveld. Het vergde enige tijd om me daar volledig thuis te voelen. Nu is het zo, dat ik na afloop van de wedstrijd een compliment voor mijn spel van Steegman krijg." Voor Cees Guyt is dat niet zo maar een complimentje. Steegman heeft in de loop van de tijd bewezen (bij Sparta onder meer) een. vakbe kwame trainer te zijn. De andere helft van het duo, dat Volendam leidt, manager Joop Brand, haalde Guyt per soonlijk naar de palingstad, nadat een poging van Az'67 (ook via Brand) mislukt was. Volop erkenning dus voor de kwaliteiten van Guyt. Bij zijn overgang naar Volen dam bedong hij tegelijkertijd zijn huisvesting en een baan. Beide tot volle tevredenheid gekregen. In de uren, dat hij overdag niet voetbalt of traint, is hij toch in het Volendam-stadion te vinden. Als timmerman- metselaar-schilder knapt hij iedere dag, wanneer het weer toelaat, het complex op. Volendam hecht ook erg veel waarde aan een goed complex, en niet alleen uit ijdelheid. Wanneer de sanering van het betaalde voetbal straks een feit wordt, dan hopen de Volendammers met onder meer een goed stadion bij de 23 overblijvende clubs te zijn. „Daar wordt nu al hard aan gewerkt", zegt Cees Guyt. „Behalve het opknappen van het stadion, zijn er nu al verregaande besprekingen met sponsors. En om het toehappen van die sponsors te vergemakkelijken zal Volendam binnenkort een stichting worden, waarin het A- en C-team worden ondergebracht". Aan de prestaties van de club zal het niet liggen. Zelden heeft Volendam beneden de middelmoot van de eerste divisie vertoeft. Bekend is de naam van de vissersschuit „Heen en Weer", waarmee Volendam naar en uit de ere divisie voer. Ook nu maakt de club zich weinig zorgen, dat ze vanwege matige prestaties uit het betaalde voet bal moet verdwijnen. „Er is zoveel kwaliteit in de ploeg, dat hou je niet voor mogelijk. Er wilde gewoon téveel goede voetballers bij ons. We gokken met dit materiaal dan ook op een vierde plaats, die ons dan recht geeft om mee te doen aan de na-competitie. Van het veel gehoorde praatje dat wij alleen maar een kweekvijver zijn voor AZ'67 is niets waar. Er zijn wel afspraken met die ver eniging gemaakt, maar die hebben niet een dergelijke verregaande strekking." Cees Guyt zit dus goed. Aan het einde van dit seizoen (hij heeft een contract voor één jaar, langer wilde hij zelf niet) bekijkt hij eventuele andere mogelijkheden, maar hij zou het liefst toch bij Volendam blijven. „De Volen dammers leven in een eigen wereldje met eigen opvat tingen. Het duurde geruime tijd voor ik werd geaccep teerd, maar als ik nu op de markt loop, klampen ze me aan om me te zeggen dat ik goed of slecht speelde. Suu rendonk en André daarentegen liggen er nog steeds bui ten. Als er over dat tweetal wordt gesproken, dan heb ben ze het over de „vreemdelingen". Nee, nogmaals, als ik weg zou gaan, dan zou het om het geld moeten gaan, terwijl de club me dan ook nog moet aanspreken. Voor geld doe je een hoop en nu moet ik eruit halen wat er in zit. Aan het einde van het gesprek laat hij zijn huis zien. „Nou?" Dit is toch een mooi huis. Er staat een fraaie auto voor, ik heb het naar mijn zin bij Volendam, wat wil een mens nog meer?" KERKRADE - Roda tegen AZ werd een echte bekerwedstrijd: veel spanning en weinig goed voet bal. Dat AZ uiteindelijk, in de ver lenging, de winst greep was niet meer dan verdiend, want de Noordhollanders waren zowel technisch als conditioneel sterker dan Roda JC. Vooral in de verlen ging kwamen de Limburgers kracht en conditie tekort om uit het middenveld nog enig gevaar te - kunnen zorgen. Pikant detail is wel dat het win nende doelpunt gemaakt werd door Wim van Hanegem, de man die voorbestemd was om het laatste kwartier van de verlenging vervan gen te worden. „Hij was moe en ge blesseerd", aldus Hans Kraay. De coach mag overigens wel erg dank baar zijn dat voor Van Hanegem reeds twee andere AZ-spelers het veld geruimd hadden en hij nood gedwongen verder moest spelen. Van Hanegem ging weg uit het middenveld omdat hij de lucht niet meer bezat om daar te blijven voet ballen en ging naar de spits. Drie minuten voor het verstrijken van de verlenging stond hij daar ook, weliswaar op de rand van buiten spel, toen Nygaard hem op maat bediende. Van Hanegem nam de bal aan, omspeelde met een laco nieke beweging de geblesseerde doelman Geilman en tikte de bal in de hoek: 0-1. Een onverwacht ein de. want iedereen rekende erop dat strafschoppen zouden moeten be slissen. Roda JC begon erg gehavend aan het bekerduel. Zowel Ziegler, Blat ter als Pfeiffer waren geblesseerd, maar zij moesten toch spelen. Na negentien minuten al moest Blatter worden vervangen en werd Ehlen vanuit het middenveld naar de ver dediging gedirigeerd, hetgeen een ernstige verzwakking voor Roda betekende. Maar ook AZ kon niet optimaal aan de start komen. Een half uur voor de wedstrijd besliste' Ajaxclubarts Greep, die bij deze ge legenheid Jimmy van Rompu ver ving, dat Van Rijnsoever niet zou kunnen spelen. Metgod werd toen te verstaan gegeven dat hij de opengevallen rechtsachter plaats moest bezetten. 1 Roda had al na zes minuten een voorsprong moeten nemen, toen achtereenvolgens John Meuser en Dick Nanninga tegen de lat knal den. Het was een van de weinige opwindende momenten in dit tref fen, zou achteraf blijken, zeker voor de Rodasupporters want AZ dic teerde daarna de wedstrijd. Zonder overigens tot veel uitgespeelde kansen te komen. Het dichtst bij een treffer was nog Bobby Vos- maer, die echter zijn schot in de 32e minuut gestopt zag door Bram Geilman. Ook na de rust zou Roda het ant woord schuldig moeten blijven op de goed opgezette Noordhollandse aanvallen. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het duidelijk dat de bezoekers over betere conditie be schikten. Temeer daar ook na een aangeslagen Pfeiffer en een gebles seerde doelman Geilman niet ver vangen konden worden omdat trainer Bert Jacobs zijn twee inval lers al had gebruikt. Een situatie die uiteraard niet be- vordelijk was voor de rust in de Roda-defensie. Er vielen grote ga ten waarin om beurten Arntz, Kist en Van Hanegem doken. AZ domi neerde zoals het wilde, maar het vergat een ding: scoren. De laatste minuten was het duidelijk dat beide ploegen op een verlenging aanstuurden en die kregen ze ook. In die verlenging had Kees Kist reeds in de zevende minuut voor een ontknoping kunnen zorgen, maar zijn kopbal ging vooorbij aan een verlaten Roda-doel. Het was wel een teken aan de wand. Roda moest afhaken en kansen wegge ven. Nog slechts sporadisch kwa men de Limburgse aanvallers voor het doel van Meskovic, die geen enkele moeite had de nul vast te houden. Aan de andere kant had Bram Geilman, die zijn doel nog maar strompelend kon verdedigen, meer werk te verrichten. Hij klaarde het ook. Tot drie minuten voor het einde toen een moegestre den en geblesseerde Van Hanegem de bal achter hem deponeerde. AZ bij de laatste acht, Roda zal de ser satie van vorig siezoen niet kunnen herhalen. Willem van Hanegem kon na afloop van de wedstrijd Roda JC versus AZ '67 met recht glunderen. Uitge rekend hij besliste het van span ning zinderende bekerduel enkele minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter De Bruin. „Wij moesten een ronde verder komen i en met z'n allen hebben we geknokt voor dit resultaat. Dat ik tenslotte dat beslissende doelpunt maakte is niet zo belangrijk, al voelde ik me wel opgelucht toen die bal erin ging". Roda-trainer Bert Jacobs was niet zo goed gemutst en vond dat zijn ploeg de dupe was geworden van de zwakke leiding van de scheids rechter. Volgens Jacobs onthield hij de Limburgers een strafschop toen Kolding in de eerste helft was doorgebroken en binnen de be ruchte lijnen werd neergelegd. „Ook het doelpunt van AZ vond ik absoluut buitenspel", zei de Roda- coach. Over de tactische blunder, die hij gemaakt had door Meuser op de rechtervleugel te plaatsen voor Van der Lem, wilde hij niet ingaan. Hans Kraay was een tevreden man. Hij loofde zijn team voor de inzet en de intelligentie, die het had ge toond door Roda JC te laten uitra zen en vervolgens terug te slaan. HONG KONG - De Rotterdamse eredivisie-club Sparta, op toernee in Hong Kong, heeft gisteren zijn eerste wedstrijd tegen de nationale ploeg van Hong Kong met 2-0 ge wonnen. Voor Sparta scoorden Luuk Balkestein (75e minuut) en Leendert de Goey (77e minuut). Voor Hong Kong was deze ontmoe ting de laatste test voor het kwalifi catietoernooi voor het wereldkam pioenschap (Aziatische zone), dat ■volgende week in Singapore be gint. Ajax heeft opnieuw een neder laag geleden in het internationale toernooi om de Marjan trofee. Gas theer Hajduk Split, de oude club van Tomaslav Ivic, versloeg de kop loper in de Nederlandse competitie met 1-0. Een dag eerder had Ajax een blamerende nederlaag geleden tegen Dinamo Zagreb (4-0), dat daardoor flink revanche nam voor de nederlaag tegen Hajduk Split (3-0). Hajduk Split is ongeslagen winnaar geworden van het toernooi met vier punten, Dinamo Zagreb vergaarde twee punten en Ajax bleef zonder punten én ook zonder doelpunten. Leo Halkes, trainer van de eerste-divisieclub SW en in het verleden van het Leidse LFC, zal aan het eind van het seizoen de Schiedamse vereniging verlaten. Het contract van Halkes zal niet worden verlengd. De trainer volgde twee jaar geleden Bob Maaskant, die nu werkt bij NAC, op als trainer van SW. Francisco Rojo, aanvoerder van Athletico Bilbao is door de tucht- commissie van de Spaanse voet balbond precies even zwaar ge straft als Johan Cruijff. Rojo werd afgelopen zondag uit het veld ge stuurd in de wedstrijd Athletic Bil- bao-Atletico Madrid (0-1) wegens belediging van de scheidsrechter. En ook hij werd voor drie wedstrij den uitgesloten. De overeenkomst tussen het incident Cruijff-Melero en Rojo-Guruceta lag niet alleen in overtreding en straf, maar ook in de begeleidende gebeurtenissen. Net als in Barcelona werd het veld in Bilbao door woedende toeschou wers bestormd, net als Cruijff ont kent Rojo de scheidsrechter te hebben uitgescholden. De presidenten van drie Brazi liaanse voetbalclubs, te weten Fluminense, Vasco da Gama en Bo- tafoga, hebben een ingenieus plan ontworpen om onderling spelers te transfereren zonder dat er geld te pas komt. Tijdens de Braziliaanse transferpe riode zette het feit dat er krankzin nig hoge bedragen op tafel moesten komen voor spelers met enige naam, hen aan het denken. Zij sta ken de koppen bij elkaar en beslo ten tot een grote onderlinge ruilac- tie. Het resultaat was dat negen Braziliaanse topspelers van werk gever veranderden zonder de ge bruikelijke poespas van loven en bieden. In detail zag de ruil er als volgt uit: Fluminense kreeg van Botafogo de blonde back Marinho en een andere verdediger, Miranda, terwijl Notafogo drie Fluminense- spelers, te weten Paulo Cesar, Gil en Netto Rodrigues, ervoor terug kreeg. Vasco da Gama verruilde Luiz Carlos voor Dirceu van Flu minense en René voor Jorge Luis van Botafogo. Verder zijn nog on derhandelingen aan de gang over een eventuele ruil van sterspeler Roberto Rivelino, die nu nog bij Fluminense onder contract staat. Overigens kwam er in Brazilië tij dens de transferperiode ook nog transfers volgens het systeem "handje contantje" tot stand. De re servedoelman van het Braziliaanse elftal Jaïro bijvoorbeeld bracht Co- ritiba meer dan twee miljoen Cru zeiros, een slordige half miljoen gulden in het laatje. Ook Vasco da Gama kon zijn banksaldo aanzien lijk opvoeren. Kampioen Interna- cional bood voor Vasco's sterspeler en international Roberto een be drag van twee miljoen gulden als mede drie spelers. De president van Vasco da Gama, een van de initia tiefnemers van het revolutionaire transfersysteem, legde het aanbod echter naast zich neer uit princi piële overwegingen. ADVERTENTIE Zondag a.s. 14.00 uur Terrein aan de Oegstgeesterweg. NANCY - Aan de rand van het ver gulde plein Stanislas te Nancy leek Frankrijk's goudvink te sterven. Die goudvink Francis Connesson, een talent dat na Conti en Marty een nieuw tijdperk in de Franse biljart- sport moet worden, werd gister middag gevangen door de adelaar, zijn doodsvijand met de naam Hans Vultink, uit Groenlo. De adelaar was geland in het nest van de goudvink: Nancy, de ge boortestad van Connesson. Daar klapte de roofvogel 'zijn sterke klauwen rond en in het lichaampje van het slachtoffer. Bij deze brute aanval was geen ontsnapping mo gelijk. Connesson-Vultink, de strijd op Europees topniveau van de twee vijanden-voor-het-leven eindigde in kader 47/1-termen: 5-300 in vier beurten. Vultink overwon Connesson niet,- hij leek hem definitief te hebben vernie tigd. De Nederlandse kampioen deed het met een satanisch genoe gen. Hij had enorm plezier om zijn triomf. Hij zei met een brede grijns: "Connesson en ik hebben een vete die dateert van het wereldkam pioenschap in Rotterdam. Ik zou daar volgens hem hebben doorge speeld na een misser. Dat was niet waar. Hij beschuldigde me van on- sportiviteit en riep daarbij dat hij daardoor de titel had verspeeld. Dat heb ik hem hoogst kwalijk geno men. Later heb ik geprobeerd die affaire uit de wereld te helpen, maar toen ik hem de hand wilde schud den keek hij achterom. Op dat mo ment heb ik gezegd: Hij kan me wat". Sindsdien zien Vultink en Connes son elkaar niet meer staan. Sterker ze kunnen elkaar's bloed wel drin ken. Vultink's sportieve prestaties leken onder de situatie te lijden. De broodmagere Franse vegetariër triomfeerde enkele malen over Vul tink, waarna links en rechts werd beweerd dat de Groenloër niet meer van Connesson zou kunnen winnen. Vultink, dit jaar sterk in het ankerkader 47/1 omdat in "zijn" Groenlo het toernooi om het we reldkampioenschap wordt gehou den, koos het nest van de goudvink VOETBAL - Eintracht Braunsch weig is ook in zijn 28ste achtereen volgende wedstrijd ongeslagen ge bleven. Gisteravond speelden de Brunswijkers in een inhaalwed strijd tegen Fortuna Düsseldorf met 1-1 gelijk. SCHAKEN - De tweede partij uit de schaaktweekamp tussen Cathy van der Mijhe en haar Bulgaarse tegenstander Lematsjko, om een plaats in de kandidatenmatches, is gisteren in een remise geëindigd SKI - De Oostenrijker Franz Klammer heeft gisteren in Laax (Zwi.) een afdaling, die meetelt voor de wereldbeker, gewonnen. Door deze zege heeft Klammer de koppositie van de Zweed Stenmark overgenomen in het klassement voor de wereldbeker. om een einde aan de mythe te ma ken. Hij deed dat op een grandioze wijze. Met de beste wil van de we reld kon Connesson niet meer dan het schamele totaal van vijf punten verzamelen in vier beurten. Een gemiddelde van een huis- tuin- en keukenbiljarter. De verdediging van Vultink was namelijk tot in de puntjes verzorgd. Hij had zelf geen moeite met het carottespel van zijn tegenstander en knakte de 28-jarige Fransman met een brillante serie van 231. Uiteraard kreeg Vultink geen hand van Connesson die zich daarmede de woede van alle aanwezigen in de biljartzaal op de hals haalde. Zelfs zijn landgenoten verfoeiden zijn onsportiviteit. De lijkwit geworden Connesson leek na de aanslag van Vultink zo dood als een pier. Maar hij was het niet. In de vierde ronde moest hij tegen de nog ongeslagen Belg Ludo Dielis aantreden. Nadat hij in de eerste beurt een moeilijke stoot had gemist, scoorde hij - het dient gezegd - een magnifieke reeks van 272 caramboles. De Fransman won de partij vlot in drie beurten en bracht - als vrijwel kansloze voor de titel - de beste par tij van de eerste vier ronden op zijn naam. Aldus stak hij zijn vijand Vultink de helpende hand toe al liep hij hem wel andermaal straal voorbij. Vultink had op de slechte tafel niet zoveel moeite met Dufetelle, al schitterde hij lang niet zo als tegen Connesson. De Fransman bood echter te weinig tegenstand om hem in moeilijkheden te brengen. Gisteren was het overigens een slechte dag voor de Belgen want ook Schrauwen leed zijn eerste ne derlaag. De trainer van de Neder landse jeugd was plotseling zijn vorm kwijt en kon zelfs in 19 beur ten niet tot winst komen tegen de nog zonder punten zijnde Spanj aard Schrauwen zakte na de vierde plaats. Dielis bleef tweede. De Westduitser Müller die op miracu leuze wijze aan een nederlaag tegen Stenzei (299-300) ontsnapte steeg naar de derde positie en vormt naast Dielis het grootste gevaar voor de Nederlandse kampioen in de strijd om de Europese titel. Stand na de vierde ronde: 1. Vultink8 231 46.15 2. Dielis6 239 40.60 3. Müller234 36.78 4. Schrauwen 6 132 24.69 5. Connesson4 272 19.55 6. Galvez2 119 16.61 7. Stenzei 0 192 23.61 8. Dufetelle 0 138 15.65 ADVERTENTIE Zondag a.s. aanvang 14.00 uur LDWS-terrein Sportpark „De Vliet" AUS £FPST£ <5M<5 0(/£S? S7PPPP X££S MPWtv&ES PA AAAM££S. <5£Maye& AüXSPf- y zxe k£VA/£lU/< M£P 7£rt2GO£M /S M£T Z£Z£ GAPó MW 24kKV

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11