Open universiteit moet er snel komen Spoint, arbeidsbureau voor kader in de sport Geen boringen langs Amerikaanse zeekust Arrestaties in Egypte Washington: Hoessein buitengewoon regeerder Advies aan ministers: M/Leiden in de macht van 'degradatiespook' THURAU WINT OOK SLOTETAPPE ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 Gedegen ROTTERDAM - "In mei, juni en soms ook eerder begint het geso demieter weer. Trainerswisselin gen, smijten met geld, veel beloften en ga zo maar door. Kortom, een onzekere situatie voor de sport- trainers", zo omschrijft Ton Huys- kens, de voorzitter van de pas opge richte Stichting Spoint, de sfeer waarin contracten worden ver lengd of niet. Steeds weer staat de sporttrainer voor alleraardigste verrassingen. Hoe groot is de on kostenvergoeding, wat zijn de leuke bedragjes die onder de tafel door worden geschoven? Maar ge praat over de arbeidsvoorwaarden wordt er niet. Niet door de sport trainer, niet door de vereniging. Sommige lieden uit de sportwereld worden het in die periode beu en hangen de "trainersbul"' aan de wilgen. Weer anderen, vooral in de binnensporten en recreatiesport, zien in, dat er geen boterham te verdienen valt in de sportwereld. Het verloop van het sport- technisch kader is daardoor zorg wekkend groot. Een voorzichtige schatting van sportambtenaar Schubert (Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappij): "Ik denk, dat vijftig procent van alle gediplomeerde sportleiders niet werkzaam is in de sport. Voor de ClOS-mensen (zij, die de vier jaar durende dagopleiding voor sport- leiding volgen) geldt, dat vijfen tachtig procent moet uitkijken naar een baan buiten de spoit." Een situatie, waarvan CRM is ge schrokken. Het boog zich over de problematiek en besloot twee ex perimentele stichtingen Spoint (een stichting, die onder andere tot doel heeft het vraag en aanbod van sport-technisch kader te reguleren) in het leven te roepen. Eén in Utrecht, één in Groningen. Behoeften "Hoe blijkt, dat deze stichtingen voldoen. Eind juni loopt het expe riment af en daarna valt het defini tieve besluit. Wel, als je daarop moet wachten, dan kun je het jaar 2000 wel schrijven. We willen niet wachten, want door onze activitei ten in Sport-Real hebben we ge merkt, dat er binnen Zuid-Holland, zowel van de zijde van de gemeente en verenigingen als van de zijde van de gediplomeerde trainers er grote behoefte is aan een Spoint in deze omgeving. We hebben besloten er iets aan te gaan doen, met of zonder de goedkeuring van CRM. Het mi nisterie weet van óns plan af en ook dat wij onder de naam Spoint star ten." CRM-coordinator Schubert: "ei genlijk is het een vreemde zaak om overal maar Spoints op te richten. Inderdaad is het juist, dat er een tussentijdse balans is gemaakt, die positief is uitgepakt. Maar het ex periment op zichzelf loopt eind juni van dit jaar af. Aan de hand van deze gegevens zullen we verder kijken, wat er te doen valt. Het is niet zo, dat we een deal hebben ge maakt met de initiatiefnemers uit Den Haag voor een Spoint Zuid- Holland. Trouwens in Rotterdam wordt er ook al over gesproken op gemeentelijk niveau." Desondanks is het Rotterdamse hoofd voor beleidsontwikkeling (sport en recreatie) Malton, niet be vreesd voor een onderlinge tegen werking. Want zo redeneert hij: "Een verzorgingsgebied als Rot terdam is groot genoeg. Het aantal mensen, waarmee je te maken hebt, is dan te bereiken. Ik neem aan, dat je werkt met een vaste bureaube zetting. Voor die mensen moet het mogelijk zijn om de verenigingen te bezoeken, te weten wat er leeft bin nen de vereniging. Uit mijn erva ringen in Drenthe (Mallon was be trokken bij de oprichting van de Stichting Sporttechnisch Kader Drenthe) weet ik, dat dit een ver eiste is om optimaal te kunnen functioneren. Desondanks ben ik van mening, datje een stichting als Spoint in alle rust moet voorberei den, de problematiek is omvangrijk en een gedegen opzet is noodzake lijk. Ik denk aan de regionale opzet voor Den Haag, Delft en omstreken en Rotterdam." Zowel de Rotterdamse als de Haagse initiatiefnemers voor een Stichting Spoint onderkennen de zelfde problematiek binnen het Sport-technisch kader. Beiden komen tot de volgende samenvati- ting: "Het gaat om de gediplo meerde sportleiders. Doordat vele weinig of niets doen met hun di ploma, is het tekort aan kader le vensgroot. De oorzaken moeten werden gezocht in het grote ver loop, in de geringe betalingen, uit gezonderd voetbal- en sommige volleybalterainers, belastingen en in het sociale aspect. Want de recht spositie van de trainer is nauwelijks omschreven. Elk moment kan hij ontslagen worden, hij kan ziek worden, noem maar op. Het blijft dan de vraag of de trainer wordt uitbetaald.' Zwart Met name de salariëring van de trainers vraagt veel aandacht. Naast de zwakke rechtspositionele omschrijvingen voor de sporttrain- ers, hangt hen ook de levensgrote dreiging van de Wet op het Vereni gingsrecht boven het hoofd. 'ï'on Huyskens, de voorzitter van de on officiële Stichting Spoint Zuid- Holland: "Wanneer die wet er door is, dan worden de verenigingen tweemaal per jaar belast met een accountantscontrle Dat betekent, dat het zwart uit betalen van train ers onmogelijk wordt. Trouwens, wanneer nu de controle gehouden zal worden, dan is het aantal failli- sementen van sportverenigingen niet te overzien. Eén van de eerste dingen, die ons te doen staat is het zo snel mogelijk wit maken van het zwarte geld. Anders heeft dit desa streuze gevolgen voor trainer en vereniging." Daarnaast ziet de hoofd Beleid sontwikkeling Mallon nog een tweede taak voor de Stichting Spoint: "Bij één van de dagelijkse bezigheden van zo'n stichting, moet ook behoren de salaris administratie." En hiermee wordt wederom een sukje "professionali sering" van de amateursport vol tooid. WASHINGTON - Een federale Thomas Kleppe, die volgens hem rechtbank in New York heeft de de regels van de redelijkheid heeft de verkoop onwettig verklaard rechten om langs de kust Atlantische Oceaan tot aan de staat Delaware olie uit zee te boren. Deze rechten ren door de oliemaatschappijen deel van de vorige regering gekocht niet 1,1 miljard dollar. Het geschonden door in augustus de het vorige jaar de contracten met de New York oliemaatschappijen aan te gaan. ,Het is bewezen dat de beslissing minister Kleppe in het voor van de oliemaatschappijen was gebaseerd op een eerlijke beschouwing van de ten dienste van rechter Jack B. Weinstein heeft staande gegevens, maar dat dit de Amerikaanse olie-industrie diep beslissing was die hij persoonlijk geschokt. Er schattingen heeft genomen zonder gemaakt dat uit dit wingebied in de openbare hoorzittingen te hou- Oceaan, de zogenaamde Baltimore den", aldus Weinstein. Canyon, 1,14 miljard vaten olie t De rechter zegt i dan negen biljoen ^kubieke der dat Kleppe met de verkoop van i j i rechten aan veertig grote olie- ?ljn maatschappijen de nationale wet dat 132 bladzijden beslaat Qp (je milieubescherming heeft ge- i- tegen de vroegere mi- schonden en dat het ministerie van binnenlandse zaken binnenlandse zaken de rechten van en de praktische gevolgen voor de plaatselijke besturen, die boor- werkzaamheden in hun rechtsge bied willen beperken, heeft ver onachtzaamd. Verder verwijt de rechter het ministerie dat het geen rekening heeft gehouden met het schadelijk effect op het n-.Uieu van ^Td^'r^t7ri^aisTelm^d^im Kust- al bloeit een amandelboom CAIRO - De Egyptische minister van justitie, Ibrahim Kalyoubi, heeft bekend gemaakt dat opnieuw, negen personen zijn gearresteerd op beschuldiging van het lidmaat schap van een ondergrondse orga nisatie eq het verspreiden van tegen de regering gerichte pamflet ten. Volgens de Egyptische pers von den de arrestaties plaats in Port Said. Als de arrestanten schuldig bevon den worden kunnen zij op grond van de nieuwe anti-oproer maatre gelen tot 25 jaar gevangenisstraf worden veroordeeld. De nieuwe maatregelen, die werden afgekon digd na de bloedige onlusten van 18 en 19 januari, verbieden alle niet door de regering goedgekeurde or ganisaties. Tijdens de ongeregeldheden wer den meer dan 1.200 personen gear resteerd wegens anti- regeringsactiviteiten. Nadat de nieuwe maatregelen verleden week bij referendum waren goedge keurd, zijn opnieuw een aantal ar restaties verricht. oliepijpleidingen, die gebieden uit door het land worden teT nog flmk Qnder nul wij$t ZWINGEN BERG - Dat het huidige weertype niet aan de verwachtingen voldoet .hebben we zo langzamerhand *t dooien en andersom. Sneeuwklokjes en krokussen komen vroeger dan ooit uiten nu de Westduitse plaats Zwingenberg terwijl elders in de Bondsrepubliek de thermome- getrokken. Bovendien zegt rechter Weinstein dat de maatschappijen de produktie van olie en gas heb ben overschat en de kosten van de winning hebben onderschat. LISSE - In de komende weken zul len de leden van het Oranjecomité Lisse weer bij alle bedrijven en par- tikulieren in de gemeente komen vragen om een jaarlijkse bijdrage, teneinde de feestelijkheden op 30 april 1977 alsmede de jaarlijkse uit gaansdag voor de Lissese bejaar den te kunnen organiseren. In 1976 hebben ongeveer 400 be jaarden boven de 70 jaar genoten van een dagje uit, op kosten van de gehele Lissese gemeenschap. Bo vendien hebben diverse zieken en bejaarden thuis een attentie ont vangen. Deze jarenlange traditie wil het comité graag voortzetten. Ook voor de schoolgaande jeugd wil men weer iets op stapel zetten op Koninginnedag. Bij de feeste lijkheden denkt men ca. 4000 jon geren te betrekken. WASHINGTON - Het Witte Huis Volgens de Washington Post had Jorda- de Jordaanse koning vorig jaar al- „bui- leen al ongeveer 750.000 dollar ge- - heeft kregen - gedeeltelijk bestemd heeft koning Hoessein i nië gisteren geprezen als tengewoon regeerder", m; verder geen commentaar willen agenten en verstrekte inlichtingen, geven op een bericht dat de vorst Een officiële Jordaanse woord onder vijf Amerikaanse presiden- voerder heeft het bericht in de ten op de loonlijst van de centrale Washington Post afgewezen. Het inlichtingendienst heeft gestaan. berust, zei hij, op onjuiste inlich- De „Washington Post" schreef dat tingen die het ondergraven van president Carter dit pas onlangs Jordanië's reputatie en die van zijn constateerde en er onmiddellijk leiders beogen. verklaring voor die door de presi- weest het verenigde Arabische dent was goedgekeurd er stond dat de activiteiten Amerikaanse inlichtingendiensten ondermijnen, aan een herziening onderworpen werden en waarin Hoessein een „buitengewoon regeerder" werd (genoemd. Boete voor Katwijker DEN HAAG (ANP) - Er moet zo snel mogelijk een open universiteit in ons land komen met program ma's speciaal voor volwassenen die naast een baan of huishouden wil len studeren. De nadruk zal op schriftelijk onderwijs liggen. Massa-media. persoonlijke en groepsbegeleiding zijn daarbij on misbaar. De commissie Open School en de Commissie Ontwikkeling Hoger Onderwijs hebben dit de bewinds lieden van onderwijs en weten schappen en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk geadvi seerd. Het open hoger onderwijs zal toe gankelijker zijn door ruimere toela tingsregels: niet slechts een eind diploma telt, maar ook maatschap pelijke ervaring. Studenten krijgen zoveel mogelijk gelegenheid zelf hun studietijd en plaats te kiezen. Onderwijs- en examenprogram ma's moeten soepeler zijn dan nu vaak het geval is. Onderdelen van een studie dienen overzichtelijk te zijn en niet meer dan een jaar te omvatten met mogelijkheden voor een gemakkelijke aansluiting, overstap, of onderbreking. Op grond van cijfers uit '71 is bere kend, dat in de leeftijdsgroep van 25 tot 50 jaar er bijna driekwart mil joen Nederlanders zijn die een scholingsniveau hebben om het open hoger onderwijs te gaan vol gen. Het aantal vrouwen onder hen overtreft met 36.000 dat van de mannen. Relatief kregen meisjes vroeger minder kansen op onder- wiis dan iongens. Behalve deze groep van potentiële gegadigden zijn er nog de nodige jongeren die niet full-time willen studeren en de mensen die al een hogere opleiding genoten, maar een volgende willen beginnen. Volgens ervaringen in Engeland zijn dat er heel wat. KATWIJK - Wegens ver oorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld, heeft de Haagse rechtbank een 35-jarige chauffeur uit Katwijk veroordeeld tot f250 boete en voorwaardelijk 6 maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van 2 jaar. De officier van justitie had f 450 boete en eveneens 6 maanden voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs gevor derd. Met de door hem bestuurde auto had verdachte op de Industrieweg een bromfietser aangereden. De auto verkeerde in slechte staat. Politie speurt naar indentiteit vermoorde man Sexbioscoop blijft dicht HULST (ANP) - De gemeente Hulst heeft nu definitief een sex bioscoop minder. Gistermiddag heeft de president van de recht bank in Middelburg, mr. P. van Empel, de eigenaar van een sexbio scoop in het ongelijk gesteld. Deze had vorige week in een kort geding van de gemeente Hulst geëist, dat zij de sluiting van de bioscoop (op 23 november van het vorige jaar) ongedaan zou maken. Op de bewuste dag constateerden twee in burger geklede rijkspoli tiemensen, dat er in de sexbioscoop niet alleen verboden pornofilms werden vertoond, maar dat er ook gelegenheid werd gegeven tot het plegen van ontuchtige handelin gen. De zaak werd daarop op grond MARKTEN AALSMEER, 18 februari - Bloemenvei ling: Anjers: William Sim 34-70, Rose Sim 23-52, White Sim 32-64, G.J. Sim 18- 35, Arthur Sim 26-55, Gemengd 33-52, Tangerine 29-40, Vertakte anjers 28-56, Rozen gr.bl. Baecara 100-210, Carina 48- 68, Red Succes 70-100, Dr. Verhage 110- 145, Nordia 73-85, Sonia 50-115, Super Star 105-145, Ilona 100-175, White Master P. 130-245, Geh. Duisberg 110-195, Jelico 135-180, Magie Moment 80, La minuette 57-80, Shocking Blue 51-65, Tubantia 100-135, Carlita 56-66, Fiorella 50-66, Pri- cilla 85-110. Rozen kl.bl Carol 43-62, Co- ronette 54-62, Evergold 59-67, Gina 43-59, Jack Frost 63-85, Marimba 42-65, Motrea 0—0 57-70, Annabelle 48-54, Jr. Miss 42-50, besloten club, die zich inzet ?>s*er rec* "de bevordering van de inter- van de algemene politieverorde ning van de gemeente Hulst geslo ten. De eigenaar heeft het pand daarna verhuurd aan een nieuw opgerichte vereniging "Venus", menselijke relaties in de meest brede zin". Het gebouw zou dus in gebruik genomen worden voor heel andere doeleinden dan voorheen, zo meende de eigenaar. Hij vond dubbeM4 daarom dat de gemeente de sluiting ongedaan moest maken. De president van de rechtbank is het met deze stelling niet eens. Vol gens hem bestaat er geen enkele grond om het gebouw opnieuw, maar dan voor de vereniging, "Venus" open te stellen. Garnette 35-52, Roswytha 30-34, Merce des 95-145, Golden Times 100-115. Div. bloemen: Amaryllis 20-40, Anthurium 200-345, Calla 60-100, Chrys. jaarrond ?*-110, id. tros 80-250, Cyclamenbloe- men 125-250, Freesia enkel 38-57, id. Gerbera 40-110, Gladiolen kelk 65-90, lelies per tak 150-195, Orchi deeën cymb. 60-190, Narcissen 12-27, Tulpen 15-49, lelieachtig 18-32, Hyacin then 14-54, Strelitzia 130-240, Snijgroen 180-260, Stepman 4 kop 180-225, 2 kop LEIDEN - Onverwacht, maar daarom niet minder duidelijk heeft het degradatiespook de basketbal lers van Mercasol weer in zijn macht gekregen. Aan het begin van deze maand leek het er even op dat de Leidenaars zich definitief zou den losmaken van de laatste twee (degradatie)-plaatsen in de eredivi sie, ten koste van Delta Llovd/Am- sterdam, maar die verwachting bleek niet gerechtvaardigd. Overwinningen (in januari) op DDRZ en DL Amsterdam werden gevolgd door negatieve resultaten tegen AR Twente, B/Haarlem, DDRZ en Nat. Ned. Donar, terwijl DL Amsterdam drie zeges op rij boekte. De kloof tussen Mercasol en DL Amsterdam bedraagt nu al 8 punten en het programma van de Leidenaars voor de komende we ken geeft weinig reden tot hoop dat er in die situatie op korte termijn verandering komt. Leiden ontmoet achtereenvolgens Pioneer Punch (vanavond in Delft), landskampioen K/Amstelveen en R/Den Bosch, het leidende trio in de eredivisie. Drie wedstrijden waarin de winstkansen voor de roodwitte ploeg miniem zijn en die de degradatiezorgen alleen maar kunnen vergroten, ook al spreken de spelers elkaar moed in doorvoor vanavond in Delft een zege te clai men. Punch won eerder deze week de slag om de tweede plaats met 93-94 bij R/Den Bosch en zal die positie tegen het laaggeklasseerde Leiden zeker niet willen verliezen. Hennie Blom zal, gezien de lichte blessure van Rov Leysner, waar schijnlijk het volgende vijftal laten starten: Bartolome, Bell, Kop, Hoeksema en Paulides. Peter de Jong zal ook weer present zijn, ter wijl de jeugdige Peter-Paul Maas- sen (18) zijn plaats definitief lijkt te hebben opgegeven. Mogelijk dat Maassen vanavond nog wel uit komt bij de Mercasol-junioren (in het duel tegen stadgenoot Luba, Vijf Meihal). PaRpas Hennie Blom's voorganger, Harry Pappas, heeft de hoop op een nieuwe aanstelling bij Leiden ken nelijk nog niet opgegeven en toonde zich gisteravond voor de tweede maal in 14 dagen een aan dachtig toeschouwer bij zijn oude ploeg. Hoewel de Amerikaan in Griekenland redelijke successen boekt, gaat zijn belangstelling voor het komende seizoen toch weer uit naar Nederland (Leiden). Het programma voor de overige teams luidt als volgt: Blue Stars-M/Leiden (dames), VAK Stars/LISC-Lakers (Vijf Meihal, 20 uur) waarbij de koploper van de tweede divisie geen enkel pro bleem heeft te verwachten tegen de degradatiekandidaat, Juven- tus-Luba en in het district Leider- dorp-Nijssen Trotters. Bij de re gionale jeugd zoals al gezegd de be langrijke derby tussen M/Leiden en Luba. UITGEEST (ANP) - De rijkspolitie heeft nog steeds niet de identiteit kunnen vaststellen van de onge veer 30-jarige man die in de nacht van woensdag op donderdag dood gestoken werd gevonden bij het Noordhollandse De Wouden. Uit een op het lijk gevonden in het Duits gestelde brief ondertekend door zijn vrouw Angelika, maakt de politie op dat de man op reis was. Gezien de tatouages op de rechter arm (een vijfarmige inktvis, een vrouwenhoofd met de naam Car men en daaronder twee gekruiste zwaarden) de briefaanhef "Lieber Frank" en de initialen F K in een kledingstuk, sluit de politie niet uit dat de vermoorde een Duitse zee man met de voornaam Frank en de achternaam beginnend met een K was. De recherche hoopt naast de naar de Duitse politie gestuurde vingerafdrukken een aankno pingspunt te hebben gevonden in een bij de sectie gevonden operatie litteken. Het slachtoffer moet hooguit zeven weken geleden een ongeluk zijn overkomen waarna hij in een ziekenhuis is geopereerd aan een scheur in het middenrif. Hij moet daarna geruime tijd in een, mogelijk Nederlands, ziekenhuis zijn verpleegd. Een ieder die de re cherche aanwijzingen meent te kunnen geven omtrent de identiteit van de vermoorde wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de recherche van de rijkspolitie van het district Amsterdam, telefoon 020-226322. MALAGA - De Westduitser Die trich Thurau, rijdend voor de ploeg van Peter Post, heeft gisteren de Ronde van Andalusië gewonnen. Thurau, die reeds zes etappes op zijn naam bracht, won ook het eer ste gedeelte van de zevende rit, een tijdrit over 28 kilometer. Het tweede gedeelte over 31 kilometer leverde een overwinning op voor Aad van den Hoek. Net als vorig jaar heeft de ploeg van Peter Post de Ronde van Andalusië beheerst. Bezetten vorig jaar in deze typische oefenronde Knete- man, Kuiper en Karstens de eerste drie plaatsen in het eindklasse ment, Tino Tabak werd vierde, in 1977 veroverden de mannen van Post de eerste en tweede plaats uit een veld van overigens slechts 48 rennets. Dieter Thurau bleef ongenaakbaar. Hij won gisteren voor de achtste keer van in totaal tien ritten. Zijn voorsprong in het eindklassement op Hennie Kuiper was bijna drie volle minuten. De laatste overwinning van de 22- jarige renner uit Frankfort kwam tot stand in de tijdrit. Thurau reed de 28 kilometer van Marbella naar Fuengirola in 36 minuten en 26 se conden. Hij had twaalf seconden voorsprong op de Noor Knud Knudsen en meer dan een halve minuut op Hennie Kuiper. Knud sen overigens maakte de meeste indruk in de tijdrit en hij zou ook zonder twijfel winnaar zijn gewor den, wanneer hij in Fuengirola niet was verkeerd gereden, iets dat trouwens ook de Belg Naegels overkwam. Knudsen reed een me ter of 300 extra en dat kostte hem meer dan twintig seconden. De overmacht van de ploeg van Post werd onderstreept in de slotrit van Fuengirola naar Malaga over 31 Ontslag burgemeester Benthuizen DEN HAAG (ANP)- Bij Koninklijk Besluit is aan de heer I. J. P. Keijzer met ingang van 28 februari 1977 op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester van Be nthuizen met dank voor de als zo danig bewezen diensten. De heer Keijzer die bij dit besluit met ingang van 1 maart 1977 is her benoemd tot burgemeester van Moerkapelle heefi ontslag als bur gemeester van Benthuizen ge vraagd op grond van de overweging dat de bestuurlijke verhoudingen in Benthuizen duurzaam zijn ver stoord. Door zijn ambt van burgemeester van Benthuizen neer te leggen wil de heer Keijzer bevorderen dat de bestuurbaarheid van die gemeente op korte termijn kan worden her steld. VALKENBURG - De gemeente Valkenburg zal zich voor het op stellen van een verkeersplan laten adviseren door een Haags inge nieursbureau. De ongeveer 2500 gulden die dat gaat kosten zal in de raadsvergadering van donderdag aanstaande aan de raad worden ge vraagd. B en W van Valkenburg zeggen in een toelichting bij de raadsstukken dat er eens wezenlijk op de verkeersproblematiek moet worden ingegaan. Tot nu toe be perkte men zich voornamelijk tot het nemen van incidentele maatre gelen zoals stop- en parkeerverbo den. Maatregelen die het gemeente bestuur een niet bevredigende op lossing achten daar zij niet zijn ge stoeld op een gedegen verkeers- studie. Voor het adviesbureau in te schakelen willen B en W eerst een bespreking in de raad houden. kilometer. Ongeveer vijf kilometer voor de eindstreep sprong Van den Hoek weg en mede door het werk van zijn ploeggenoten in het pelo ton slaagde hij erin een winst van ongeveer honderd meter vast te houden. Het eindklassement 1. Thureau (Wdl.) 19 uur 1 minuut en 55 seconden; 2. Kuiper (Ned.) 19.04.37; 3. Perurena(Spa.) 19.04.48; 4. Gonzales Linares (Spa.) 19.04.49; 5. Thaler (Wdl.) 19.05.14. De uitslag van de tijdrit: 1. Thurau 36 minuten en 26 seconden, met tijdsvergoeding 36.21; 1. Knudsen (Noo.) 36.38, met tijdsvergoeding 36.35; 3. Kuiper 37.02, met tijdsver goeding 37.01; 4. Fraccaro (Ita.) 37.11; 5. Lubberding (Ned.) 37.15. De uitslag van de afsluitende etap pe: 1. Van den Hoek (Ned.)41 minu ten en 58 seconden, met tijdsver goeding 41.53: 2. Gavazzi (Ita.) 42.06, met tijdsvergoeding 42.03; 3. Thaler 42.06, met tijdsvergoeding 42.05; 4. Verplancke (Bel.) 42.06; 5. Suarez (Spa.) 42.06. Biljarters van Rijnstreek zetten hun zegereeks voort LEIDEN - De zegetocht van het Alphense De Rijnstreek in de com petitie der Leidse biljartbond gaat onverstoord door. Ditmaal was het 2e viertal van de Oude Herberg aan de beurt om een 6-2 nederlaag te incasseren. Vriendschap 2, de enig overgebleven concurrent van De Rijnstreek, zag de ontmoeting tegen TOG uitgesteld, en staat nu met 1 wedstrijd minder gespeeld 17 punten op de koploper achter. Het topduel van de 19e ronde tegen de Rijnstreek bied;t de Leidenaren een laatste kans om dit gat te dichten. De Carambole 1 zag in de strijd om de 3e plaats haar voorsprong op Landzicht 1 krimpen tot 2 punten. Zijlpoort 1 hangt met 33 punten wat troosteloos onderaan in de eerste klasse; de ploeg heeft vermoedelijk qua moyennes teveel hooi op haar vork genomen. De uitslagen: Land zicht 2-UVS 6-2; Oude Herberg 1-Carambole 4-4; Vriendschap l-'t Zuid 6-2; Zijlpoort-Landzicht 1 0-8; Rijnstreek-Oude Herberg 2 6-2. Voor Cleyn Duin 1 worden de kampioensperspectieven in de 2e klasse steeds gunstiger. Landzicht 3 bleef op 4—4 steken, terwijl de Katwijkers zelf met 1-7 wonnen en daarmee 3 punten voor kwamen, met nog één wedstrijd tegoed. De uitslagen: TOP-'t Wachtje 2-6; Carmbole-Between 4-4; Rijnstreek 2-Landzicht 3 4—4; De Waag-Cleyn Duin 1-7. Landzicht 4, lijstaanvoerder in de 3e klasse, leed een verrassende 8-0 nederlaag, waardoor de strijd hier, met gemiddeld nog 2 rondes te spe len, weer helemaal open is. VOP, dat ook al een nederlaag leed, heeft met 68 uit 14 de beste papieren, ge volgd door Landzicht 4 met 70 uit 15 en De Witte Hen 1 met 58 uit 13. De uitslagen: Rijnegom 2-Witte Hen 4-4; VOP-De Waag 2 2-6; Ca rambole 3-DOS 8-0; Vriendschap 3-Landzicht 4 8-0. Vierde klasse: UVS 2-TOG 2 4-4; Vriendschap 4-Between 2 0-8; De Waag 3-Cleyn Duin 2 6-2. Vijfde klasse: Oude Herberg 3-Landzicht 5 2-6; Rijn streek 3-De Waag 4 0-8; DOS 2-De Heul 4-4; Cleyn Duin 3-UVS 3 6-2. Zesde klasse: Cleyn Duin 4-Vriendschap 5 4-4; TOP 3-De Waag 5 4-4; Witte Hen 2-TOG 3 2-6; De Heul 2-Landzicht 6 3-5; Caram bole 6-DOS 3 0-8. Zevende klasse: 't Zuid 2-DOS 4 0-8; De Heul 3-Ca- rambole 7 8-0; UVS 4-Rijnegom 3 4-4; TOP 4-Between 3 2-6; Zijl poort 2-VOP 2 6-2; Zijlpoort 2-DOS 4 4-4; Zijlpoort 2-De Heul 3 2-6.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10