Boskov: Toch kan ik niemand iets verwijten 25 BOK FIRST IN EUROPE FC Groningen zorgt bij Utrecht voor verrassing Wageningen bijna een obsessie voor PSY de beste tabak voor geld te koop Scorebord Zoveelste afgang Feyenoord 25 KINGSIZE FÏÏEH 2.25 MVV fortuinlijk langs Willem II FC Barcelona: zet Melero op non-actief DONDERDAG 17 FEBRUARI Eindhovenaren in laatste minuut naar winst (3-2) EINDHOVEN - Het behoeft geen verwonder ing te wekken als PSV een complex over houdt aan de ontmoetingen met Wageningen. Twee jaar geleden toen Wageningen dapper maar vergeefs stuntte in de ere-divisie werd PSV op 'de berg' vopr de bekér uitgeschakeld en het kwam toen in de competitie niet verder dan 1-1. Gisteravond in het eigen stadion kwam PSV (in het duel voor de derde ronde van de KNVB-beker) ook maar net met de hakken over de sloot want het winnende doelpunt kwam in de 90ste minuut tot stand en de zege van 3-2 was niet eens ten volle verdiend. Wa geningen heeft zich een bekwame cupfighter getoond, het had niet het minste ontzag voor de Eindhovenaren die weliswaar het meest aan de bal waren maar die slordig passten en bij wie in feite iedere overtuiging ontbrak. In de gehele wedstrijd bijvoorbeeld heeft Van der Kuijlen niet geschoten en de offensieve bijdrage van Postuma en Lubse en de ge broeders Van de Kerkhof was ook te verwaar lozen. Wagenigen speelde opportunistisch voetbal en dat bleek succesvol. Bish kon al na twaalf minuten grove blunders in de PSV- defensie koppend afstraffen. PSV kwam ze ven minuten later gelijk door Edström, de enige die gestalte gaf aan de Eindhovense aanval. De lange Zweed mocht echter wel van scheidsrechter Mulder een paar meter bui tenspel staan bij het gelijkmakende doelpunt. Nadien werd PSV sterker maar vart Geffen, die na afgekeurd te zijn, toch weer geschikt werd gevonden voor het betaald voetbal stond meer PSV-treffers in de weg. In de tweede helft zette PSV alles op de aan val. Het bracht zelfs een extra aanvaller (Pos tuma) in het veld ten koste van een verdediger (Deijkers) maar Wageningen hield stand en kwam zelfs opnieuw aan de leiding door een kopbal van verdediger Van der Wulp die een voorzet van. Budding kon afronden. Een ach terwaartse kopbal van Edström bracht nieuwe hoop in de Eindhovense harten (2-2) maar het duurde tot de 90ste minuut voordat de lange Zweed Wageningen definitief op de /knieën dwong. KNVB-beker MW-Willem 2 2-1 (1-1) - 25 Dekker 1-0 44. Van Roov 1-1, 57. Bonfrère 2-1. (strafschop). Scheidsrechter: Van Etteko- ven. Toeschouwers: 7.000. PSV-Wageningen 3-2 (1-1) - 12. Bish 0-1,19. Edström 1-1,64. Van der Wulp 1-2, 79. Edström 2-2, 90. Edström 3-2. Scheids rechter: Mulder. Toeschou wers: 7.000. FC Twente-Fevenoord 1-0 (1-0) - 5. Wildschut 1-0, Scheidsrechter: Weerink. Toe- 0-1 (0-0) - 63. Eimers 0-1. Scheidsrechten Berrevoets. Toeschouwers: 8.000. Eerste divisie FC Den Bosch-Helmond Sport 0-1 (0-1) - 30. Delauw 0-1 Toeschouwers 500. Afscheid van ENSCHEDE - Feyenoord lijkt nauwelijks nog geschokt na een deceptie zoals die zich gistera vond andermaal voltrok. Het lijkt nauwelijks nog Wim Rietberiren teleurgesteld na de zoveelste afgang op een rij, bij FC Twente. Een welismaar kleine 1-0 j IjEIDEN - De atletiekvereniging AV Holland heeft gisteravond op haar jaarvergadering afscheid genomen van Wim Rietbergen als voorzitter. Rietbergen, die acht jaar de voorzittersfunctie bij Hol land bekleedde, gaf als voor naamste reden van zijn stoppen de onvoldoende tijd en energie die hij momenteel aan Holland kan besteden: „Ik zie het voorzit terschap als een functie waarin zeer hard gewerkt moet worden. Daar heb ik nu de gelegenheid niet meer voor. Daarom haak ik af. Een ander zal de vereniging weer nieuwe zetten moeten ge ven". Overigens stelde Rietber gen zich nog wel beschikbaar voor incidentele zaken. nederlaag, die verder bekervoetbal abrupt afbrak, maar die tevens weer Feyenoord aanvallende onmacht aantoonde. Een machteloosheid, die zich in de zelfde mate openbaarde als in de voorbije weken. Het demon streerde andermaal een hevig ge brek aan creativiteit, aan initia tieven, ondanks vaak afgemeten passes van Wim Jansen, die evenwel diep op de Twentse helft bij voorbaat waren gedoemd te mislukken vanwege de besluite loosheid van een Jan van Dein zen, Martin Vreysen, en Nico Jansen. Voeg daarbij het op nieuw futloze optreden van Theo de Jong en het onzekere spel van Willy Kreuz en Feyenoords totale impasse is eenvoudig opnieuw verklaard. Het was daarom ook niet derlijk dat Twente, dat aanval lend meer lef toonde, al na vijf minuten de beker verder binnen bereik bracht, toen Sip Bloem berg de uitgeweken Ad Gritter op rechts vond. Zijn voorzet nam Piet Wildschut ineens op de schoen: 1-0. ENSCHEDE - RWDM-trainer Piet Visser liet zich uitspraken ont lokken na de zwakke vertoning van Feyenoord tegen FC Twente. Hij verschool zich zelfs achter het excuus „alleen maar voor een Twente-speler te zijn - vomen". Hij doelde op Piet W <d"»o iut, die in het veld een spre.'*r/e gelij kenis vertoont met Johan Zuid- Piet Visser: „Feyenoord zit in de zelfde problemen als RWDM. De vraag is alleen: wie is het eerst uit de impasse. Trouwens, er kan nog veel gebeuren in twee weken. Daarbij is Europacupvoetbal toch nog altijd iets anders dan competitie- en bekerwedstrij den". Spits Kohn: „Natuurlijk een voor deel als je zo snel op 1-0 komt, maar aan de andere kant hebben we ook slim gespeeld. We hebben bewust de ruimte vanaf het mid denveld tot de achterste lijn zo klein mogelijk gehouden. Zolang een Rijsbergen, een Van de Kor- put of wie dan pok de bal voort durend breed speelt, kan dat geen kwaad." Eerder was Feyenoord overigens al aan een nog snellere achterstand ontsnapt, toen Michel van de Korput onbesuisd op Ad Gritter inging, die desondanks plotse ling nog slechts Eddy Treytel voor zich wist. Arbiter Weerink had toen echter al afgefloten voor de overtreding. Een meevaller, die een duidelijke waarschuwing voor Feyenoord inhield. Men trok zich dat niet aan. Het vol hardde in zijn fantasieloze opzet, die de Twente afweer moeiteloos doorzag. Trainer Boskov moest toen wel een andere aanvallende methode be denken om een vuist te kunnen maken. Daarom wisselde hij Mi chel van de KorpUt na rust voor Jan Verheyen om de druk op het Twentse doel te vergroten. Feye noord nam inderdaad, ondanks het gemis van een vrije verdedi ger, het initiatief. Het durfde Twente onder druk te houden wat slechts met uitvallen de kans op een grotere voorsprong be hield. Het risico dat Feyenoord nam, maakte de strijd in elk geval aan trekkelijker. Het creëerde zich zelfs, in tegenstelling tol, voor rust een aantal kansen. De uitval len van Twente bleken daatente- gen gevaarlijker dan de voortdu rende Feyenoord-druk. En het was dan ook louter aan Eddy Treytel te danken, die als „vlie gende kiep" veelvuldig het Twente gevaar bezwoor, dat Feyenoord niet op een grotere achterstand werd gedrukt. Zoals na 13 minuten toen Piet Wild schut alleen voor hem opdook. En bij de voorzet van Epi Drost opi Gritter, die kort daarop werd vervangen door Jan Jeuring. Een vervanger, die Twente's aanval meer inhoud gaf, waardoor te vens Feyenoord offensief afnam. Twente kreeg de wedstrijd weer in handen, noopte Kreuz tot een redding voor de doellijn en stelde Wim Jansen na een misser Frans Thyssen in staat met nog slechts Treytel voor zich naast te mik ken. En Feyenoord het bleef de weg' „hoog voor het doel" volgen, maar Nico Jansen tegen Niels Overweg optornde, waar de ruimte ontbrak voor een korte combinatie en waar het slechts dankzij een foutieve terugspeel bal va'n Theo Pahlplatz een kans ontdekte, die evenwel door de uitblinkende André van Gerven voor de voeten van Willy Kreuz werd weggegrist. Verder kwam Feyenoord niet, omdat de on macht ondanks de extra aanval ler nog meer om zich heen greep. Boskov: „En toch kan ik niemand iets verwijten. Ze hebben er al- lemaal hard voor gewerkt. Zeker Wim Jansen, die tien minuten voor tijd vrijwillig afhaakte. Boskov: „Wim Jansen heeft nog veel pijn van die buikspierbles sure. Hij zal geopereerd moeten worden of anders met een nieuwe therapie genezen moeten wor den." Wim Jansen, die wegens conditie gebrek zijn plaats moest afstaan aan Dick Ernst: „Op het laatst kreeg ik het erg moeilijk. Ik speel misschien maar voor 50 procent. En dan is het helemaal moeilijk om in een slecht draaiend elftal terug te moeten komen". piet ockS UTRECHT - FC Groningen zorgde in het Utrechtse Galgewaard stadion voor een sensatie door FC Utrecht met 1-0 te verslaan. De eerste divisie club uit Groningen plaatste zich daarmee voor de kwartfinales van de strijd om de KNVB- beker. Het succes van de noordelingen school in hun counter-techniek. Halverwege de tweede helft gaf Jan van Dijk een bekeken pass naar de vrijstaande Peter Eimers die doelman Istatov van de FC Utrecht vervolgens kansloos liet. Een totale black-out van Willem Il-verdediger Leushuis heeft MW in de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker ge bracht. Een kwartier na rust maakte de Tilburgse verdediger, bij de stand 1-1, volkomen onno dig hands in het strafschopge bied. Jo Bonfrère maakte vanaf elf meter geen fout en stelde zo doende de zege voor MW veilig. De Maastrichtenaren namen in de eerste helft de leiding door een treffer van Chris Dekker, maar vlak na rust kwam Willem II te rug door een doelpunt van Henk van Rooy. MW, dat in de tweede helft nog slechter speelde dan voor rust, had de hulp van Leus huis nodig om de volgende ronde te bereiken. In de eerste divisie won Helmond Sport in stadion De Vliert de competitiewedstrijd tegen de FC Den Bosch met 1-0. Het enige doelpunt werd vlak voor rust ge scoord door Delauw. Slechts een handvol toeschouwers woonde de Zuidelijke derby bij. BARCELONA - FC Barcelona, de club van Cruijff en Neeskens, is fel van leer getrokken tegen de Spaanse voetbalbond, nadat Jo han Cruijff voor drie wedstrij den is geschorst. In een brief aan de bond schrijft dé FC Barcelona, dat de voetba lorganisatie er goed aan zou doen scheidsrechter Melero, die Cruijff uit het veld stuurde, op non-actief te zetten. Barcelona wil ook maatregelen tegen alle arbiters uit Castilië (de streek rond Madrid). Deze hebben na melijk geweigerd in de toe komst wedstrijden te fluiten waarbij FC Barcelona of Atle- tica Barcelona betrokken zijn. De Catalaanse club wil nog ver der gaan en Pablo Porta, de voorzitter van de voetbalbond en Jose Plaza, voorzitter van de nationale scheidsrechterscom- missie, op straat zetten. De schorsing van Cruijff kan in grijpende consequenties voor het verloop van de Spaanse competitie hebben. De Neder lander zal nu op 27 februari niet kunnen uitkomen in de belang rijke wedstrijd Atletico Madrid - FC Barcelona, de strijd tussen de nummers één en twee op de ranglijst. Ook José Antonio Eguidazu, voorzitter van Atletico Bolbao, is van mening dat scheidsrech ters uit Castilië de competitie beïnvloeden ten gunste van de clubs uit de omgeving van de hoofdstad. Hij baseert zijn me ning op het feit dat arbiter Gu- roceta in de ontmoeting tussen Atletico Bilbao en Atletico Madrid Rojo 1 van zijn vereni ging uit het veld zond nadat deze enkele malen tegen hem gespro ken had. De Spaanse pers was lang niet eenstemmig in zijn oordeel. „ABC" vond: „Geen politiek in de sport". Van andere zijden daarentegen werd aangedron gen op de terugkeer van Rinus Micjels naar Nederland, gezien diens opmerking dat in Spanje de voetbalsport nodig gedemo cratiseerd moet worden. Een aantal topscheidsrechters uit Castilië heeft zich inmiddels solidair verklaard met arbiter Melero. FC Saarbrücken heeft in een wedstrijd voor de Bundesliga gisteravond op eigen terrein voor 28.000 toeschouwers met 2-2 gelijkgespeeld tegen Borus- sia Dortmund. Gisteren werden drie inhaal wedstrijden voor de eerste divi sie van de Engelse league ge speeld. Uitslagen: Manchester United - Liverpool 0-0; New castle United - Manchester City 2-2; Stoke City - Coventry City 2-0.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13