Swift nog steeds aan de leiding Lelieveld en Gijsbers (Bataven) naar Dortmund Winst Heerenveen naar Alkmaar? Leids college bepleit werkgroep nieuwbouw AZL Lezers schrijven Zwaanvogels haakt af Sprinttoernooi in de verdrukking DONDERDAG 10 FEBRUARi 1977 SPORT LEIDEN/LISSE - Zowel boven- als onderaan de ranglijst van de zaalvoetbalhoofdklasse is de spanning tot een onge kend groot voltage gestegen. De topper tussen Zwaanvo gels en Godyla United eindigde in een zege voor de Lisse- naars: 4-3. Swift blijft dank zij de 6-1 overwinning op De Tegelhandel het klassement voorlopig aanvoeren, met twee verliespunten meer dan Godyla. Oegstgeest stelde zich in veiligheid door LDWS met 2-0 te kloppen. Godyla-Zwaanvogels 4-3 (1-0) Zwaanvogels trad in de THB-hal keri aan zonder doelman Cees v. d. Steen, die een blessure aan de hand heeft opgelopen. Paul Wetselaar uitliep naar 4-0, voordat Zwaanvo gels iets kon terugdoen. Beide Pas tien seconden voor tijd kon Jan Duyn voor 4-3 zorgen. ploegen waren goed tegen elkaar Tegelhandel-Swift/*t W. 1-6 (1-2)- opgewassen, al speelde Godyla Swift revancheerde zich voor de United slagvaardiger dan de Vo- destijds geleden 2-3 nederlaag, gels, die veel kansen misten. Harry Toch kon Swift zijn hoge ranglijst- d. Zwet opende de score uit voorzet van Jos Faas, na een pe riode waarin Van Duyn en v. d. Meer enkele bruikbare mogelijk heden lieten liggen. In de enerver ende tweede helft groeiden de beide goalies Van Dijk en Van Harskamp, uit tot de grote uitbl: kers. Van Dijk stopte van v. d. Zwet, maar moest toch toestaan dat v. d. Zwet uit een cor ner de stand op 2-0 bracht. Arra- chat kopte 3-0 in en Van Slooten rondde een vrije trap van Harry v. d. Zwet uitstekend af: 4-0. Daarna kon Zwaanvogels de draad positie lange tijd niet waarmaken. Pas in de slotfase kwam de koplo per los tegen het te traag spelende Tegelhandel. Voor de rust was er van enig krachtsverschil nog geen sprake. Weliswaar nam Swift via een uitstekende goal van Piet Gu- bier de leiding, maar De Tegelhan- felle inzet del stelde er een fraaie actie tegen over. Ben Boers schoot raak na sub liem gegoochel van Siem v. d. Lin den. Wim de Roo zette Swift vlak voor de rust met een hard schot op 2-1. Pas nadat Koos van Egmond in de tweede helft een penalty voor Swift had benut, gaf De Tegelhan- HOOFDKLASSE Godyla United-Zwaanvogels 4-3, Tegelhandel-Swift/'t W. 1-6, LDWS-Oegstgeest 0-2. opvatten. Van Harskamp moest del de strijd op. Jan Pijnakker, Johnnie Jansen en Wim de Roo vij zelden het doelsaldo van Swift/'t Winkeltje daarna nog even op: 1-6. Oegstgeest-LDWS 2-0 (1-0) - De ontmoeting tussen de beide degra datiekandidaten was weinig aan trekkelijk. Gé Perfors scoorde de twee goals, waarmee Oegstgeest zich verwijderde uit de gevaarlijke regionen. De eerste goal scoorde Perfors na een slim balletje van Ron v. d. Kolk. LDWS maakte in aanvallend opzicht een machteloze indruk. Bovendien stak Oegstgeest-doelman Pauw in uit stekende vorm. Moesman en Ou wehand probeerden het wel in de eerste helft, maar Pauw hield zijn heiligdom op slot. Aan de andere kant miste Ton Werner een droom- kans voor Oegstgeest. Ook na de rust kon de partij nauwelijks uit komen boven de kwalificatie zeer matig. Nadat Piet Ouwehand de bal op de paal had geschoten, besliste Gé Perfors de wedstrijd, na voorbe reidend werk van Ton Werner. LDWS en De Tegelhandel hebben nu één punt meer dan v. d. Plas. Met de onderlinge duels nog Swift/'t W G. United Zwaanv. Van Gerv. Oegstg. LDWS Tegelh. v. d. Plas 11 7 2 2 34-24 16 6 2 1 44-22 14 10 5 2 3 39-22 12 11 6 0 32-35 12 10 4 2 4 35-26 10 11 3 1 7 19-39 7 11 3 1 7 19-39 7 11 2 2 7 36-47 6 EERSTE KLASSE: Rooden- burg-Blokhuis 4-3, Wemink-Cleyn Duin 1-4; 2A: Lugdunum-San Sjardin 10-0; 2B: ASC-G en R 3-8; 3B: Padox-v. 't Zelfde 2-3, Regen- boog-SRV Bovs 5-6; 3C: Houtwa- renhoek-EKL Boys 0-6, VTL-LOI 7-4, Du Prie-Riche 3-5; 3D: UVS-Tommy's 1-3; 3E: Taver- ne-Leny's Boys 5-1; RES. I: Zwaanvogels 2-Tegelhandel 2 3-1, vooruitzicht een aardige uitgangs- Pivi van der Meer: twee goals. eerst de bal uit de bovenhoek pluk ken na een schot van Johan van Duin, maar moest in de 19e minuut r het net, toen Pim v. d. Meer combinatie met Paul Wetselaar voor het eerst sinds lange tijd afrondde. V. d. Meer scoorde ook weer van de partij. Veel invloed had Zwaanvogels' tweede treffer, toen de afwezigheid van v. d. Steen niet, Harry v. d. Zwet vóór twee minuten want invaller-doelman Jan van naar de kant was gezonden. Godyla Dijk deed het erg goed. Toch kon wist bet furieus aanvallende hij niet verhinderen, dat Godyla Zwaanvogels daarna in te dammen. DEN HAAG - De koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie heeft een grote groep atleten uitgenodigd deel te nemen aan de dit weekeinde in Dortmund te houden indoor- wedstrijden. De KNAU tracht op deze wijze het in Nederland be staande tekort aan wedstrijdmoge lijkheden te compenseren. De Ne derlandse atleten hebben nog steeds de kans om zich te kwalifice ren voor de Europese indoorkam pioenschappen in San Sebastian (12 en 13 maart). Tot op heden heb ben slechts twee Nederlandse atle ten de limiet voor deelname ge haald: Klaas Lok (3000 meter) en Ruud Wielart (hoogspringen). Wie- lart neemt op 23 en 24 februari ook deel aan internationale indoorwed- strijden in Milaan. De mogelijkheid bestaat dat de KNAU nog twee atle ten zal afvaardigen. De Neder landse ploeg die dit weekeinde in de Westfalenhal in Dortmund in ac tie komt bestaat uit: (dames) Wilma Hillen (TION), Truus van Amstel (Olympia'48) beiden 400 meter, Riet Kruiswijk (AV'40) en Olga Com mandeur (Suomi) beiden 800 me ter. (Heren) Toine v. d. Goolberg (Sparta), Aat Veldhoen (PH), Jan Struyk (AVR) allen 400 meter, Eric van Amstel (Kinbria) en Niek Flipse (AV'56). beiden 800 meter, Evert. Hoving (NOP), Wybo Lelie veld (De Bataven) en Hans Koele- man (AAC) allen 1500 meter. Bij de junioren zijn Coen Gijsbers (De Ba taven) en Joost Born (Excelsior) in geschreven. O De Zweedse atletiekbond heeft bij de internationale amateur fe deratie (IAAF) het verzoek inge diend om de oud- wereldrecordhouders Arne Ander- sson, Gundar Haegg, Henri Jons- son-Kaelarne en Dan Waern de anateurstatus terug te geven. Het viertal werd wegens het aannemen van geld voor wedstrijden door de IAAF tot prof verklaard en leven slang geschorst. De Zweedse bond heeft het verzoek ingediend opdat de vier van 8 tot 14 augustus in Go thenburg kupnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen voor veteranen. John Carlos, de zilveren medaille winnaar op de 200 meter van de Olympische Spelen in Mexico Stad (1968) die na zijn schorsing door de Amerikaanse bond vanwege de Black power demonstratie op het Olympisch erepodium, prof werd, is ook weer actief. John Carlos nam in Zuid-Afrika deel aan veteranen wedstrijden. Hij won daar de 100 en 200 meter in resp. 10.6 en 21.8 se conden. Op vragen van verslaggevers waarom hij juist in Zuid-Afrika weer als atleet actief werd, ant woordde Carlos: ,,De wereld ver andert en de mensen ook. Ik heb mijn politieke opvattingen gewij zigd". VOETBAL - FC Köln heeft zich gisteren als eerste geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Köln won met 4-2 van de tweede ligaclub FC Nürnberg. Dieter Müller scoorde driemaal, Cullman een maal voor de Keulenaren. HEERENVEEN - De Nederlandse schaatsenrijdersbond en de stichting kunstijsbaan Heerenveen zullen van het wereldkampioenschap voor heren, dat het komende wee keinde in Heerenveen wordt gehouden, ieder 75.000 gulden rijker worden. Vorig jaar werd precies dezelfde winst ge boekt. Deze cijfers stonden gisteravond al vast, toen was gebleken dat alle toegangsbiljetten voor het geïmprovi seerde wereldkampioenschap reeds verkocht waren. Op de persconferentie in Heeren veen stelde de voorzitter van het organisatie-comité, Kuiper, te vreden vast dat na de stormloop op de 35.000 plaatsbewijzen van een financieel debacle geen sprake kan zijn. Financiële problemen kunnen er wel komen bij de wereldkam pioenschappen sprint (voor da mes en heren), die over zestien dagen in Alkmaar worden ge houden. Penningmeester Wim Zeekant van de KNSB vreest dat het van Davos overgenomen we reldkampioenschap vóór heren all-rounders wel eens concurre rend zou kunnen werken voor het titeltoernooi in Alkmaar. Zee kant: "Het geld, dat wij in Heer enveen overhouden, kunnen wij in Alkmaar wel eens nodig heb ben". In Heerenveen zelf wordt het ko mende weekeinde iets gedaan voor het toernooi in Alkmaar, men zal proberen een aantal en- spannend compe- LEIDEN - De run op kaarten voor het wereldkampioenschap schaat sen in Heerenveen mag dan erg groot zijn, het Leidsch/Alphens Dagblad heeft nog zo'n 70 toe gangsbewijzen. In samenwerking met een Fries reisbureau organi seert deze krant in het aanstaande weekeinde busreizen naar Heeren veen. Plaatskaarten zijn te verkrij gen aan de balie van het Alphens Dagblad en van het Leidsch Dag blad in Leiden en Katwijk. treebiljptten aan de man te bren gen. De begroting voor het toernooi in Heerenveen (180.000 gulden), in allerijl opgesteld, wordt over schreden. De improvisatie heeft veel extra kosten met zich mee gebracht. Onzekerheid bestaat er nog over de komst van de verschillende ploe gen. De Nederlanders, Sovjets, Zweden en Amerikanen zijn er al, maar de komst van de overigen is niet altijd even duidelijk. Vol gens de laatste (vage) berichten zullen de Finnen zelfs verstek la ten gaan. De organisatie heeft nog getracht alle in Davos aanwezige Neder landse supporters aan een kaartje voor Heerenveen te helpen. Dit is slechts gedeeltelijk gelukt. Het was een ondoenlijke zaak alle "Davos-gangers" aan kaarten te helpen, aangezien de reserves r De Nederlandse ploeg is uiteraard al in Heerenveen. Pfrommer coached Van Helden. aan kaarten ontoereikend waren. De medailles, die in Heerenveen overhandigd zullen worden, zijn uniek. Er zullen namelijk twee plaatsnamen op staan. De wedstrijden beginnen zaterdag om 13.30 uur, en niet zoals aan vankelijk was vastgesteld om 14.00 uur. De hoofdscheidsrech- ter beslist zaterdag of er zondag om 13.00 uur wordt begonnen, in plaats van 13.30 uur. VOETBAL - Het nationale voetba lelftal van Spanje heeft in een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen Ierland met 0-1 gewon nen. Het doelpunt werd door Sa- tusregui van Real Sociedad al in de negende minuut gemaakt. De bejaardensociëteit Gemma van de Herensingelparochie vierde gisteren het 25-jarig bestaan. Dat begon in de ochtenduren met een H. Mis gevolgd dooreen receptie. Op de foto: een beeld van de receptie. De heer J. J. de Haas, lid van de feest commissie feliciteert mevrouw J. C. M. de Munnik, die vanaf de oprich ting in het bestuur zitting heeft ge had. Links van haar de heer De Munnik. Gezellig samen een avondje uit, naar de schouwburg. Naar een blijspel (gespeeld door de Haagse Comedie), dus dat zal wel lukken zou je zeggen. Nou vergeet het maar! Voor ons was het in ieder ge val één brok ergernis en machte loze woede. Vanaf onze zitplaatsen op de 2de rang galerij (a f7,50 per stuk) was namelijk hoegenaamd niets te zien van wat er zich ver on der ons op het toneel voltrok. Hoe genaamd niets, 't is waar, want als je je flink uitrekte of ging staan kon je nog net de tegenover liggende hoek van het toneel zien. Haastig impro viseren met stoelen op het gangpad hielp weinig en werd ons boven dien verboden met het oog op brandgevaar. Drie van ons konden enkele leeggebleven plaatsen op de loge (D) bezetten (a f 15 per stuk), maar profiteerden daar weinig van, omdat de handelingen van de ac teurs toen plaatsvonden op de niet zichtbare helft van de bühne. Zodls bij zoveel dingen in het leven, krijg je meer oog voor allerlei zaken als jezelf in de puree bent geraakt. Ik denk daarbij niet - o ironie - aan de zeer toepasselijke titel van het stuk Half om half, maar aan een fa lend schouwburg-beleid in de ge meente Leiden. En wel om twee re denen. Ten eerste, omdat men het bestaat plaatsen tegen een toch niet onaanzienlijk bedrag in de verkoop aan te bieden, waarvan men weet dat ze nauwelijks zicht bieden op het toneel. Ten tweede, om het feit dat de langdurige sluiting en res tauratie van de schouwburg alleen de notabelen en meer welgestelden in de Leidse gemeente ten goede zal komen. Zij kunnen het zich immers makkelijker veroorloven de betere en dus duurdere plaatsen te bestel len. Begrijp me goed, ik heb niets tegen notabelen en welgestelden, maar wel als zij de geneugten des levens voor zich opeisen op kosten van de gemeenschap. Aan de res tauratie, waaraan meer dan 13 mil joen gulden is gespendeerd, hebben Jan-met-de-pet, ik en mis schien ook u meebetaald. We willen ook wel eens waar voor ons geld zien. De schouwburg-c LEIDEN - Er isa nog steeds onduidelijk heid over de omvang van i Academisch Ziekenhuis en waarop de plannen uitgewerkt moeten worden. Dit schrijven B. en W. in een advies aan de ministerraad over de ke.uze tussen twee plannen voor de nieuwbouw van het AZL. Dit advies zal vanavond in het stadhuis nog door drie raadscommissies besproken worden. Van alle nieuwbouwplannen die tot nu toe ontwikkeld zijn, zijn er nog twee over waartussen de ministerraad nog voor 1 maart een keuze wil doen. Universiteit en AZL zijn zeer geporteerd voor plan C waarbij een compleet nieuw ziekenhuis aansluitend op het bestaande zal worden gebouwd langs de Wassenaarseweg. Bij plan D zou gedeeltelijke nieuwbouw op het sportterrein van het Piet Paalt- jenspad plaatsvinden en gedeeltelijke renovatie van bestaande gebouwen. In het advies van het college van B. en W. klinkt een voorkeur door voor plan D. Nogmaals pleiten B. en W. voor oprich ting van een werkgroep waarin rijk, uni versiteit, AZL en gemeente vertegen woordigd zullen zijn om de nieuwbouw plannen uit te werken, net zoals de werkgroep voor de nieuwbouwplannen van de universiteit voor het Witte Sin gel-Doelenterrein. B. en W. merken op dat er weinig contact is geweest tussen de voorstanders van plan D en die van plan C waardoor onduidelijk is gebleven hoe plan D precies uitgewerkt kan wor den. In hun advies gaan B. en W. ervan uit dat zowel C als D een aanvaardbaar zieken huis opleveren uit het oogpunt van volksgezondheid. Plan D levert dan een nieuw AZL dat dichter bij alle mogelijke openbaar vervoer gesitueerd is dan plan C (het een 100, het ander 800 meter van het station). Bij de nieuwbouw van het ziekenhuis zou gestreefd moeten wor den naar zo goed mogelijk gebruik van de grond. De gemeente zou zoveel moge lijk grond in handen willen krijgen voor woningbouw tussen Plesmanlaan en Wassenaarseweg; een gedeelte van de grond zou voor kantorenbouw benut kunnen worden, gezien de gunstige lig ging bij het station en de belangrijke Plesmanlaan. Bij plan D zou er een iets aantrekkelijker en-groter gebied voor woningbouw ont staan dan bij plan C. Bij plan C ontstaat er weliswaar een uitstekende mogelijk heid voor kantorenbouw vlak achter het station, maar, zo schrijft het college, de voorkeur gaat uit naar situering van het nieuwe ziekenhuis zo dicht mogelijk bij het station, wat in plan D het geval is. Tenslotte zou het bouwprogramma van plan D beter aansluiten op het huidige woningbouwbeleid, dan van plan C waarbij woningbouw pas na tien jaar mogelijk is, zo schrijven B. en W. in hun advies aan de ministerraad. ROY JORDAAN Zakennieuws Aan de Hogewoerd 60 is de ban ketbakkerij van G. A. Mastenbroek opgeheven; Aan de Verdamstraat 6 is het au tomobielbedrijf Van Ulden (DAF- dealer) opgeheven; 0 Aan de Hogerbeetsstraat 8 is ge vestigd Joost van Breukelen Tele visie en Radio Producties BV. Een adviesbureau op het gebied van radio-, tv- en filmprodukties; Aan de Beethovenlaan 155 is "Leiden Catering Services" geves tigd. Een bedrijf dat zich toelegt op het bereiden van snacks: Aan de Vrouwenkerkkoorsteeg 17 is het Techn. Handels- en Ad viesbureau Swart Leiden BV ver plaatst naar het industrieterrein in Zoeterwoude; Aan het P. G. Speckhof 5 is "Ji- ba" gevestigd. Een bedrijf dat is ge specialiseerd in het vervaardigen en installeren van alarminstallaties en besturingsapparatuur; Aan de Hyacinthenstraat 8 is de autorijschool van Piet Bakker sr. opgeheven; Aan de Lange Morsweg 44 heeft zich de bloemen- en plantenhande- laar W. P. Heemskerk gevestigd; Aan de Haarlemmerstraat 54 is inmiddels het herenconfectiebed rijf "Het Broekenpaleis" opgehe- Op 14 februari opent de firma H. Jansen (ijzerwaren, gereedschap pen, kasten, keukens) een nieuwe, geheel gemoderniseerde zaak aan de Haarlemmerstraat 123. De zaak was tot dusver gevestigd in het pand Haarlemmerstraat 129. Deze zaak was al vele jaren te klein.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15