Druk op kabinet om in te grijpen in looneonfliet Pv dA en YYD maken ruzie over Israël sa -d!f Üfr Geheimzinnige groep bedreigt topfunctionarissen uit industrie Hulp Indonesië niet stopgezet Vanuit Tweede Kamer MINISTER PRONK: "Stenen Vermaning niet uit Drente" Wi CDA ontving enkele aan giften "tonnen" VRIJDAG 4 FEBRUARI 1977 AMSTERDAM/HAARLEM (SP) - Een actiegroep die zich "Helder van geest, schoon van lichaam" noemt, bedreigt al geruime tijd zeker drie top functionarissen uit de farmaceutische industrie, en vermoedelijk nog vier anderen. De justitie onderzoekt of er verband bestaat tussen deze mysterieuze ac tiegroep en de zes voormalige leden van de opgeheven organisatie Rode Hulp die begin deze week werden gearresteerd, verdacht van het plaat sen van een bom in Amsterdam. Begin vorig jaar zou een kleine fanatieke groep zich van de Rode Hulp hebben afgesplitst omdat ze zich wilde toeleggen op geweld en terreur in de vorm van intimi datie van personen, ruitentikke- rijen, telefonische bedreigingen, het plaatsen van brandbommen en dreigbrieven. Hoewel de zes arrestanten met vrij grote zekerheid van de in volslagen geheimzinnigheid ope rerende actiegroep geen deel uitmaken, kunnen ze mogelijk enig licht verschaffen. De organisatie Rode Hulp, die sympathiseert met de Palestijnse bevrijdingsbeweging, werd on langs opgeheven nadat de in Is raël gearresteerde Ludwina J. de Rode Hulp had aangewezen als de beramer van een aantal bo maanslagen in Nederland. Bomaanslag De veronderstelling dat oud- Rode Hulp-leden achter de ano nieme actiegroep Helder van geest, schoon van lichaam zitten heeft te maken met de verijdelde bomaanslag van vorige week op de gepensioneerde AKZO- topman dr. ir. F Prakke in Oos terbeek. De actiegroep richt haar pijlen op het volgens haar verder felijke gebruik van bepaalde me dicijnen in de psychiatrie en zwakzinnigenzorg. Dr. Prakke is voorzitter van het Nationaal Or gaan Zwakzinnigenzorg. Daar door zou ook hij doelwit kunnen zijn van Helder van geest, schoon van lichaam. Dat drie topmensen uit de farma ceutische industrie al sinds een jaar anoniem worden bedreigd, is door de politie tot dusver zorg vuldig verzwegen. Omdat een aantal bedreigden meent dat de politie te weinig heeft gedaan, hebben zij de zaak naar buiten gebracht. De actiegroep Helder van geest, schoon van lichaam is er met haar intimidaties met name op uit dat het farmaceutische produkt Lar- gactil uit de markt wordt geno men. Largactil is een sterk tran quillizer tegen onder meer hallu cinaties bij psychiatrische pa tiënten en zwakzinnigen. Het middel is volgens de actiegroep schadelijk voor de gezondheid. Patiënten worden er letterlijk mee "platgespoten". In april vorig jaar startte de actie. Eerste slachtoffer was de in Voorburg wonende directeur P. Slagmulder van Rhodia Neder land in Amstelveen, onderdeel van het Rhone-Pouleuc-concern dat Largactil produceert. Hij kreeg een brief die eindigde als volgt: "Wij hopen dan ook niet over te hoeven gaan tot het ne men van tegen uw persoon ge richte maatregelen". Een kopie van de brief werd ge stuurd aan een groot aantal men sen in de farmaceutische indus trie en de gezondheidszorg. Eén van hén is de vice-president voor Europa van een groot internatio naal concern, die zijn naam niet genoemd wil zien, één derde is dr. J. C. Sanders, directeur van Ne- farme, de overkoepelende orga nisatie van de farmaceutische in dustrie* in Utrecht. Anoniem Ook de vice-president kreeg al gauw aan hem persoonlijk ge- richtè brieven. Omstreeks augus tus werd hij dag en nacht lastig gevallen door anonieme telefoon tjes. Hij werd tegen zijn zin lid gemaakt van honderden vereni gingen, er werden de meest uit eenlopende boeken en pakketten bij hem thuis bezorgd, de buren kregen brieven en er werden in de buurt in telefooncellen en op lantaarnpalen stickers geplakt met de uitnodiging bij hem thuis te komen om sex te bedrijven, compleet met telefoonnummer. Nadat er al eerder een ruit van zijn huis was ingegooid, werd op een nacht in oktober een brand bom naar binnen geworpen, een soort van Mólotov-cocktail die ontbrandde en schade aan meu bilair en vloerbedekking aan richtte. De man die voor zijn werk veel op reis- moet, durft zijn vrouw nauwelijks meer alleen te laten. Hij schakelde een particuliere bewakingsdienst in die zijn wo ning dag en nacht in de gaten houdt. „Maar ik heb geen idee wanneer ik die weer kan ophef fen. Het kotst me handenvol geld. Volgens mij weet de politie wel ongeveer wie er achter zit maar heeft ze onvoldoende concrete bewijzen om tot arrestatie over te gaan. Men weet wie de plakplaa tjes heeft aangebracht, maar ik word totaal niet op de hoogte ge houden van het onderzoek. Daarom vind ik het best als de zaak nu maar eens in de publici teit komt." Nefarma-directeur dr. Sanders, die zich van de hele zaak veel minder schijnt aan te trekken, is onder verwijzing naar het politie-onderzoek niet bereid in formatie te verstrekken. Op zijn bedrijf zijn als onderdeel van de intimidatie onder andere tachtig kapstokken bezorgd en is er voor kapitalen aan kosten gevorderd voor telegraminen die uit naam van Nefarma werden verstuurd tot in Saoedi-Arabië toe. Nadat aanvankelijk alleen de plaatselijke politiekorpsen zich met de geheimzinnige acties be zig hielden, is het onderzoek sinds kort in handen van het lan delijk bijstandsteam voor de ter reurbestrijding dat ook de zes ex-Rode Hulp-leden arresteerde. In Delft werd enige maanden ge leden bij een routine-controle een mén aangehouden die behalve stapels .opruiende papieren ook een adreslijst bij zich had van de mensen uit de farmaceutische industri die de eerste dreigbrief hadden gekregen, en voorts een instructie van het Verbond tegen Ambtelijke Willekeur. Onder die laatste naam heeft on langs Dirk de Vroome, de Rooie Reus van Limburg, zich laten in schrijven voor de tweede kamerverkiezingen. Maar dié zegt niets met de groep te maken te hebben. Recalcitrant Tegenover de bedreigde vice- president heeft de politie zich la ten ontvallen dat de bron van het kwaad in Baam zit en de hoofd uitvoerder in Loenen. De naam Baam wijst in de richting van de „recalcitrante" dr. torn de Booy, niet alleen omdat hij in elk geval heeft laten weten dat hij wel met de actie-groep Helder van geest, schoon van lichaam in cöntaci wilde treden. De Booy, aan wie op het ogenblik geen nadere inlichtingen zijn te ontfutselen, genoot aanvankelijk bekendheid als Himalaya- bedwinger, later als de weten schappelijk medewerker aan de Universiteit van Amsterdam die zich tijdens de Maagden huisbezetting aan de kant van de bezetters schaarde, en weer later als onvermoeibaar actievoerder tegen de burgemeester van Baam die een inwoner van zijn ge meente krankzinnig had laten verklaren (de man kreeg na een gerechtelijke procedure eerher stel) en tegen de Leidse psychia ter prof. dr. J. Bastiaans op wiens advies een rijksambtenares door de Centrale Raad van Beroep met vervroegd pensioen was ge stuurd. Deze laatste zaak liep uit op een kort geding van prof. Bastiaans tegen dr. De Booy dat door de laatste verloren werd. Behalve het echtpaar Bastiaans wordt ook de voorzitter of ondervoorzitter van de Centrale Raad van Be roep, mr. B. S. Tighelaar in Hil versum, nog steeds regelmatig met telefonische bedreigingen overvallen. Dr. Tom de Booy heeft Nefarma-directeur dr. Sanders aangeboden te bemiddelen om met de actiegroep Helder van geest, scboon van lichaam in con tact te komen. Vraag aan de famaceutische in dustrie: waarom gaat u eigenlijk niet op de eisen in om Largactil uit de markt te halen? De letterlijk tot in den treure be dreigde vice-president: Het heeft geen zin. Er zijn zó zes of zeven importuers in Nederland die het gat in de markt weer vul len. In principe is het artikel, mits ■juist gebruikt, niet gevaarlijk. Maar als een verpleger een lastige patiënt heeft en hij merkt dat zo iemand van een bepaald middel direct zo mak als een lam wordt, wie zegt dan dat hij het niet uit de kast pakt als daar geen controle op is. Largactil heeft trouwens een grote therapeutische breedte, dat wil zeggen datje het nogal ver kunt overdoseren voordat het werkelijk gevaarlijk wordt." Kamervragen Benthuizer arrestaties DEN HAAG (ANP) - Het PvdA-Kamerlid Franssen wil van de ministers Van Agt (Jus titie) en De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) nadere informatie over de recente ar restatie van twee wethouders van Benthuizen. Hij wil weten of over de arrestatie overleg heeft plaats gehad tussen de officier van justitie en de hoofdofficier van justitie of de procureur-generaal of even tueel de minister zelf. Ook vraagt het Kamerlid of terzake advies is gevraagd aan bur gemeester Keijzer van Be nthuizen, aan de commissaris der koningin in Zuid-Holland of dan minister De Gaay Fortman. In mondeling te stel len vragen vraagt het Kamer lid zich af, of bij de arrestatie de belangen van de betrokke nen wel voldoende zijn over wogen. Alleen al door de ar restatie werden zij in hun naam en eer aangetast, zeker als zij deel uitmaken van een kleine gemeenschap, aldus, het Kamerlid. Ook meent hij dat de arrestatie schade heeft toegebracht aan het ambt Van wethouder. DEN HAAG (SP) - Vanuit de Tvyeede Kamer wordt de druk op de regering om de dreigende stakingsgolf te keren steeds groter. Zowel KVP-fractieleider Frans Andriessen als VVD- voorman Hans Wiegel vindt dat minister Boersma (Sociale Zaken) nog een keer met werkgevers en werknemers rond de tafel moet gaan zitten om een uitbarsting van het looneon fliet te voorkomen. Beiden willen dat de meevaller van 700 miljoen gulden gebruikt wordt om het verschil tussen de eis van de vakbeweging en het bod van de werkgevers te overbruggen. Vandaag vergadert het kabinet- Den Uyl nog een keer over de on rust aan het loonfron't. Oud-minister Roolvink van de ARP heeft inmiddels een oplossing voor het looneonfliet aangedragen. Er moeten volgens hem nieuwe ar beidscontracten tussen werkge- Samenhang KVP en WD hebben gisteren op nieuw voor regeringsbemiddeling gepleit. „De regering kan zich niet onbetuigd laten, zo vindt KVP- lëider Andriessen. „Er is nu een maal een zeer nauwe samenhang tussen wat de regering doet en wat de onderhandelaars doen". Het moment van ingrijpen laat de KVP'er helemaal aan minister Boersma over. In een brief aan premier Den Uyl heeft Wiegel van de WD „een werknemers worden geslo- klemmend beroep" op de regering AMSTERDAM - De Amsterdamse wethouders De Cloe zittendvan publieke werken en Treumann (links) verkeer Verkeer vervoer Vervoer lieten zich gisteren tijdens een proefrit op het metro-traject in de bestuur derscabine van een treinstel voorlichten door de heer Wildersf rechts), chef materieel en werkplaats van de metro. Het is de bedoeling dat het eerste traject van de Amsterdamse metro, de zogenaamde oostlijn, op 14 oktober geheel gereed zal zijn. DEN HAAG (SP) Nederland gaat voorlopig door met het verlenen van ontwikkelingshulp aan In donesië. Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking gaat dwars in tegen het besluit van het PvdA-congres om de hulp aan dat land onmiddellijk stop te zetten. Hoeveel Indonesië dit jaar uit de Nederlandse „ontwikkelings pot" krijgt staat nog niet vast. In april zal er een conferentie van de Intergouvernementele Groep voor Indonesië, de IGGI, worden gehouden, waarop - in overleg met de andere „donorlanden" - de hoogte van de financiële bij stand aan de Indonesiërs zal worden vastgesteld. Vorig jaar heeft Indonesië 150 mil joen gulden aan Nederlandse hulp ontvangen, waarvan 25 mil joen gulden als schenking en de rest als lening tegen een rente van 4,75 procent. Het PvdA-congres in Amsterdam gebood minister Pronk de geld kraan naar Indonesië dicht te draaien. Nederland moet volgens de PvdA de handen aftrekken van een land met tienduizenden politieke gevangenen. Na 1977 Pronk wuifde de congresuitspraak weg. Dit geldt volgens hem alleen ten die maar een half jaar gelden, gedaan De (omstreden) prijscompensatie te wend zou in die cao's moeten worden ge handhaafd. Maar ondernemers en vakbonden moeten volgens Rool vink tegelijk afspreken dat ze vóór 1 juli zullen beslissen over de vraag of in de komende jaren een vergoe ding voor de gestegen prijzen gege ven moet worden. De werkgevers willèn voorgoed van de automatische prijscompen satie af, de vakbonden niet. de stakingsdreiging af „Het staat buiten k'ijf dat - nu vakbeweging en onderne mers zich hebben ingegraven in hun stellingen - de regering haar verantwoordelijkheid voor de werkgelegenheid in de toekomst niet mag ontlopen", meent de WD-fractievoorzitter. Net als Andriessen wil Wiegel dat de regering de meevallers gebruikt om het loongeschil te overbruggen. De PvdA is daar fel tegen. Maar de VVD-leider meent dat op die ma nier de koopkracht van de werk nemers zo veel mogelijk veilig ge steld kan worden zonder tegelijker tijd de lasten voor het bedrijfsleven al te veel te ASSEN (ANP) - De prehistorische stenen werktuigen die de amateur-archeoloog Tjerk Verma ning aan de provincie Drente heeft verkocht, kunnen onmogelijk in Drente zijn gevonden. Dit vuur steenmateriaal komt in Drente niet voor. Dat is een van de conclusies van het rapport dat de archeoloog drs. D. Stapert van het biologisch- archeologisch instituut van de rijksuniversiteit in Groningen over de vondsten van Vermaning heeft uitgebracht. Hij lichtte dat rapport toe voor de rechtbank in Assen waar Tjerk Vermaning gisteren voor de tweede dag terechtstond, verdacht van oplichting. Dat rap port werd mede ondertekend door de hoogleraar directeur van het in stituut prof. dr. H. T. Waterbolk. Tijdens de avondzitting ging Ver maning slechts kort in op de voor hem wel zeer nadelige conclusies van het rapport van drs. Stapert. Hij maakte onder andere bezwaar dat de foto's bij dat rapport van zijn stenen in zwart-wit en de stenen van het vergelijkingsmateriaal in kleuren zijn afgedrukt. Daarvoor werd hem door dré. Stapert excu ses aangeboden. Verder stelde Vermaning vast, dat noch prof. Waterbolk, noch drs. Stapert, bij zijn vondsten in Hoge Smilde tegenwoordig zijn geweest. Kunnen zij uitsluitend op informa tie afgaan, zo vroeg hij zich af. Wegens zijn gezondheid hield Vermaning met het stellen van ver dere vragen op. Daarna werd als getuige a decharge gehoord prof. dr. ir. D. Goosen, geo loog en hoofd van het instituut voor internationale luchtcartering in Enschede. Hij gaf een heel ander wetenschappelijk licht op deze zaak. Hij verklaarde dat schui vende grondmassa's krassen op stenen voorwerpen kunnen ver oorzaken. Prof. Goosen kon geen verklaring geven, hoe het komt dat bij het on derzoek van drs. Stapert is komen vast te staan dat de 500 artefacten (stenen werktuigen van Verma ning) krassen vertonen en duizend natuurstenen uit dezelfde gebieden niet. Daarvoor is volgens de getuige-deskundige meer statis tisch onderzoek nodig. De officier van justitie mr. C. J. van Epenhuysen meende dat door dit plotselinge wetenschappelijke be-, toog van prof. Goosen een nieuw expertise-onderzoek nodig zal zijn. Hij wilde beter geïnformeerd zijn en deelde mee dat hij overweegt in verband daarmee te vorderen dat de zaak zal worden terugverwezen naar de rechter-c Philips Philips in Eindhoven heeft de vak bonden uitgenodigd de onderhan delingen over een nieuwe cao te hervatten op dinsdag 8 februari. De bonden zijn daartoe bereid „maar dat betekent niet dat de aangekon digde acties bij het Philips-bedrijf Volt zullen worden opgeschort", aldus woordvoerders van de vak bonden. Inmiddels zijii de cao onderhandelingen bij Akzo, Vroom en Dreesman, de Nederlandse Spoorwegen, DAF-Trucks bv, in de tuinbouwweréld met de bedrijfs verenigingen voor sociale verzeke ringen afgebroken. Daarentegen zijn volgens de vakbonden alle bij het slachthuis in Rotterdam aange sloten vleeswarenbedrijven ak koord gegaan met een automati sche prijscompensatie. Het algemeen centrum van over heidspersoneel heeft aan minister De Gaay Fortman voorgesteld de ambtenaren per 1 januari 1977 bij wijze van voorschot 4,5 procent sa larisverhoging te geven. Daar is dan 2,5 procent prijscompensatie bij inbegrepen. De ondernemersorganisaties in de zuivelindustrie hebben besloten tot tegenacties. Via advertenties in de dagbladen zullen zij een uiteenzet ting geven over het boerenstand- punt inzake de dreigende zuivel- staking. DEN HAAG (SP) - De PvdA en de WD zijn elkaar driftig in de ha ren gevlogen. Gistermiddag raakte Pvd A-fractieleider Ed van Thijn in de Tweede Kamer slaags met zijn liberale collega Hans Wiegel over een „IsraeF'-brief van driehonderd Westeuropese parlementariërs aan de nieuwe Amerikaanse president Garter. Daarbij vielen harde woorden. In de omstreden brief wordt erfblf de Verenigde Staten op aange drongen om hun militaire en economische steun aan Israel te gebruiken als drukmiddel orPde. Israëlische regering te dwingen akkoord te gaan met de oprich ting van een Palestijnse staat.p De brief is ook ondertekend door vijf Nederlandse kamerleden: Van Eisen (KVP), Roethof (PvdA), De Vries (PvdA), Ter Beek (PvdA) en Beekmans D'66). WD-voorman Wiegel gaf zijn col lega's hiervoor een geduchte schrobbering. „Zij hebben de naam van Nederland in Israel ge schaad", vond hij. Strafbankje De Tweede Kamer moest volgens hem de vijf kamerleden op het strafbankje zetten; Wiegel: „Er mogen geen misverstanden over bestaan dat de Kamer de bedoe ling van de brief afwijst." De Pvd A maakte zich erg boos over het „misbaar" van de VVD over de brief aan Carter. „Dé WD heeft niet het recht om zoveel op hef over haar solidariteit met Is rael te maken", beet Van Thijn- Wiegel toe. Tijdens de oliecrisis hebben de WD'ers er bij de regering op aangedrongen om - terwille van de Nederlandse handelsbelangen met de Arabische landen - het al .JÜif'l Hans Wiegel lak er toen in deEerste Kamer zijn ongenoegen over uit dat een PvdA-delegatie midden in de oliecrisis een bezoek aan Israel bracht. „Dit maakt een zeer een zijdige indruk, die niet in het Ne derlandse belang is", zei hij eind december 1973. Dit werd gisteren door de PvdA gewraakt. Van Thijn: „Gezien de opstelling in het verleden heeft de WD niet het recht om zo veel kabaal óver die brief te maken. Toen het er op aan kwam liet de WD Israel vallen. De houding van de VVD is buitengewoon- hypocriet." Wiegel wimpelde dit verwijt af. „Nu gaat het er om wat enkele Kamer leden hebben geschreven. De in druk die dat gemaakt heeft bij verschillende groepen in ons land en bij de Israëlische regering moet worden weggeno men", zei hij. De WD wilde de uitdrukkelijke uitspraak van de Tweede Kamer dat om vrede in het Midden-' Oosten te bereiken Israel niet ge chanteerd mocht worden. „Het hanteren van militaire en econo mische steun aan Israel als drukmiddel op dat land draagt niet bij tot bet bereiken van blij vende vrede in het Midden- Oosten", vond Wiegel. Hij kreeg niet de steun van de meerderheid van de Tweede Kamer. Alleen DS'70 en de kleine rechtse partijtjes stonden ach ter de WD. Wel namen PvdA en CDA enige af stand van de vijf briefschrijvers en beklemtoonden dat hun sym pathie voor Israel buiten kijf was. Zowel PvdA als CDA vond de brief aan Carter „niet verstan dig". Maar de PvdA'er Dankert en het KVP-kamerlid Van Amelsvoort lieten hun niet val len. PPR-fractievoorzitter Bas de Gaaij Fortman nam het nog het meest voor de briefschrijvers op. „Alle middelen om oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen zijn geoorloofd", meende hij. maar voor de periode na 1977. „Ik ben minister van dit kabinet dat werkt met de afspraak dat we de politieke situatie in Indonesië via de hulpverlening zo veel moge lijk in gunstige zin proberen te be%nvloeden", meent hij. Op dit moment zet de minister de voor- en nadelen van hulpverle ning aan Indonesië nog eens op een rijtje. Daarbij bekijkt hij tege- lijk of de „beinvloedingspolitiek" voldoende vruchten heeft afge worpen om voortgezet te worden. Op grond van Pronk's „beleids- memorandum" kan dan bij de kabinetsformatie een beslissing over de hulpverlening aan Indo nesië genomen worden. Het CDA staat er op dat Indonesië de komende jaren hulp uit Neder land blijft ontvangen. Als de PvdA haar zin doordrijft, moet ook de geldkraan naar Cuba dicht, vindt men in christen democratische kring. Het zal er uiteindelijk wel op neer komen, zo verwacht men in poli tiek Den Haag, dat zowel Indone sië als Cuba ontwikkelingshulp- zullen blijven krijgen. Cuba staat ook dit jaar weer op de lijst van landen waaraan Neder land ontwikkelingshulp geeft. Net als in 1976 ontvangt Cuba 15 miljoen gulden. Cuba behoort - net als Zambia en Columbia - tot de landen waarvan het bestel het naar het oordeel van Pronk mo gelijk maakt de hulp aan de alle rarmsten ten goede te laten ko- De allerarmste landen krijgen:^^ jaar uitsluitend schenkingen van Nederland. Het zijn Opper-Volta (35 miljoen), Bangladesj (81 mil joen), Noord-Jemen (33 miljoen), Tanzania (89 miljoen) en Soedan (40 miljoen). 3 miljard Dankzij de forse verhoging van de Nederlandse hulp krijgt geen van dé ontwikkelingslanden dit jaar minder uit ons land. In 1977 staat minister Pronk ruim 3 miljard gulden ter beschikking- Het meeste gaat naar India - een land dat bijzonder zwaar getrof fen is door de verhoging van de olieprijzen. Andere „concentra- tielanden" waaraan Nederland steun verleent zijn: Ceylon (40 miljoen), Pakistan (61 miljoen), Egypte (28 miljoen), Colombia (22 miljpen), Jamaica (15 miljoen), Tunesie (15 miljoen), Zambia (12 miljoen) en Peru (10 miljoen). Vietnam is een hulpbedrag van 100 miljoen gulden in het voor uitzicht gesteld (voor 1976 en 1977 samen). De Nederlandse regering financiert ook ontwikkelingsprojecten en hulpprogramma's in de voorma lige Portugese gebiedsdelen in Afrika, zoals Angola, Mozambi que, GuineeBissao en de Kaap Verdische Eilanden. DEN HAAG (ANP) Het wetenschappelijk fonds van het Christen- Democratisch Appel heeft in de jaren '74 en '75 vpor enkele tonnen aan giften en bijdragen ontvangen, die ten dele uit het bedrijfsleven afkomstig waren. Dat blijkt uit een in CDA-kringen verspreid accountantsrapport. In 1974 228.350,- 850,- aan giften en bijdragen binnen. Daarvan was f 100.000,- afkomstig van de stichting Unitas te Amsterdam en werd een even groot bedrag genoteerd als anonieme gift via een derde. De Konin klijke Nederlandsche Papierfabriek te Maastricht stortte een bijdrage van f 10.000,- evenals de Steenkolen Handelsvereniging Nederland nv. Vissers Wegenbouw- en aannemingsbedrijf te Drunen droeg f 5000,- bij en F. van Lanschot te Den Bosch een bedrag van f3000,-. Daarnaast waren er nog enkele kleinere giften. In 1975 kwam er f 50.000,- binnen van de stichting Unitas en f 1000,- aan giften via derden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 7