Boskoop wil bistro in afgedankte watertoren Bedrogen "gulle nu in rol van manager. KVP en ARP met CHU kleurloos gezelschap SPORT TONY ZONG INDERDAAD NIET, MAAR: VAN DER DOEF IN HILLEGOM: VLOER VAN RUNDERHAL IS TE GLAD Zakennieuws Stadhuis nog niet weg WOENSDAG 2 FEBRUARI 1977 BOSKOOP - Nog dit jaar zal er een begin moeten worden gemaakt met de restauratie van de afge dankte Boskoopse watertoren. In de loop van 1978 kan dan boven in het torentje een restaurant gaan "draaien", dat plaats biedt aan zo'n dertig bezoekers. Van diverse kanten is er al belangstel ling getoond om een „bistro" op deze exclusieve plek aan de rand van het sierteeltcentrum te be ginnen. Om de watertoren op te knappen moet heel diep in de portemon nee worden getast. Er moet maar liefst vijfhonderdzestigduizend gulden op tafel komen om hem in een goede staat te brengen. Dit is dan exclusief het bedrag dat no dig is voor de inrichting van het restaurant met nevenruimte. Dit geld moet te zijner tijd worden opgebracht door de exploitatie- maatschappij Watertoren Bos koop BV. Bestuurslid Van Nierop acht de kans van slagen "groot". Hij zegt; "Het bestuur van de Vereniging Vrienden van de Boskoopse Wa tertoren staat voor honderd pro cent achter de plannen. Alles zal dit er aan doen de plannen tot uitvoering te brengen. Of het zal lukken, tja, dat moetje natuurlijk altijd afwachten. Zelf heb ik er het volste vertrouwen in. Ik ge loof wel dat het allemaal rond zal komen". Niet exclusief Wat de Vereniging met dat restau rant precies voor ogen staat is duidelijk. Van Nierop: "Het moet beslist geen exclusief bistrootje worden waar alleen maar dure gasten terecht kunnen. Iedereen die dat wil moet er zonder enige schroom naar binnen durven lo pen. Drempelvrees mag er niet bestaan". Het half miljoen gulden, dat nodig is om de zaak in een goede staat te brengen, wil de Vereniging le nen. De plannen, hoe de toren er straks van binnen uit gaat zien, zijn uitgewerkt. Bij het VVV- kantoor aan de Rozenlaan (nummer 9) liggen ze voor iedere belangstellende ter inzage. In één week tijds is het ledental weer met honderd gegroeid en is tot zevenhonderd gestegen. Dit is echter niet voldoende, beweert Van Nierop. "Het streven is dui zend. Maar als ieder lid nu eens een bekende vraagt om lid van onze Vereniging te worden, dan hebben we er al veertienhon derd En het kost maar een tientje per jaar. Dat is toch ook niet zo veel? Bovendien krijgen ze dat dubbel en dwars terug. Want als het restaurant eenmaal open is mogen zij de eerste weken gratis een hapje en een glas bier komen drinken. Dus De meeste leden van de Vereniging komen nu nog uit het sierteèlt- centrum. Een enkeling uit Ha- zerswoude heeft zich ook al als lid gemeld. "Ik hoop dat er uit deze gemeente meer mensen lid zullen worden", zegt Van Nierop. "Want vanaf die toren heb je over Ha- zerswoude een prachtig uit zicht". Afstand Het bestuur van de Vereniging Vrienden van de Boskoopse Wa tertoren heeft inmiddels ook con- Het restaurant is gedacht op de keuken, garderobe, lift en toiletten, achtste verdieping van de waterto- Op de negende etage heeft men ren. Op de laag eronder komen de plannep. voor een dakterras. tact gehad met het gemeentebes tuur van het dorp. Dit heeft zich bereid verklaard om de toren niet te kopen maar dit over te laten aan de Vereniging. Er is ook al een gesprek geweest met het wa- Illegale Marokkanen aangehouden TER AAR - De politie van Ter Aar heeft, in samenwerking met de Nieuwkoopse politie een vreemde lingencontrole gehouden. In een Ter Aars pension werden twee Ma rokkanen aangehouden die zonder verblijfsvergunning in Nederland verbleven. Het is nog niet bekend wat er met hen gaat gebeuren. Borden voor niet- commerciële doelen LEIDEN - De gemeente zal een aantal aanplakborden ten behoeve van niet-commerciële doeleinden aanschaffen. Hiervoor is een be drag van 12.000 gulden beschik baar; de raadscommissie voor volkshuisvesting is met de uitgave hiervan gisteravond akkoord ge gaan. De borden zullen over zoveel mogelijk wyken verspreid worden. De gemeenteraad heeft destijds tot aanschaf van de borden besloten om daarmee het plakken op niet daarvoor aangewezen plaatsen (zoals met de Muurkrant gebeurt) tegen te gaan. HENGEL f LEIDEN - Het viscollege De Bra sem viste zijn laatste wedstrijd van het seizoen in de Ringvaart. De vangst was redelijk, de uitslag als volgt: Gommans (31) 4360; Van der Hulst (35) 3465; Keyzer (17) 2210; Den Dubbelden (13) 2125; Pouw Kraan (16) 1870; Crama (8) 1410; Brugman (12) 1275; Erades (9) 1265; Crama sr (9) 1230; Porrey (7) 1110. Seizoènskampioen werd Gom mans, Den Dubbelden ving de grootste voorn, Erades ving de grootste blei. Hengelsportvereniging Zuid-West viste de tiende wedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was matig, de uitslag als volgt: W. Moenen (47) 4350; Bezemer (49) 3880; J. Mooibroek (24) 1920; H. van der Laan (26) 1900; A. de Geus (14) 1840); J. den Os (24) 1790; Schreu- der (24) 1760), Moenen (22) 1720; L. Jansen (21) 1550; H. Schouten (16) 1500. De aankomend Hazers- woudse operazanger Tony Costa, alias Cees Gelderblom, is vorig jaar inderdaad niet opgetre den in de Royal Albert Hall in Londen. Tot voor kort hield hij tegen- over iedereen vol van wél. Oók tegenover de Alphense woninginrichter Ed Streur die hem destijds een paar honderd gulden reisgeld schonk, zodat de hartewens van de financieel aan de grond zittende Gelderblom (een hem aangeboden gastop treden in de Royal Albert Hall) toch in vervulling kon gaan "Vergissing" Vorige week ontzenuwde ik in deze rubriek al rriin of meer het door Gelderblom verkon digde zangavontuur, door in Londen na te gaan of de Ha- zerswoudse lasserzanger in derdaad was uitgenodigd voor een optreden in de Royal Albert Hall. En zo ja: of hy daar ook had gezongen. Dat werd ontkend, maar vol gens Gelderblom moest dat een vergissing zijn. Zonder blikken of blozen vertelde hy mij toen: "Voor een paar dui zend enthousiaste toeschou wers zong ik "O sole mio" en "Ik hou van Holland". Geen snars Daar blijkt nu geen snars van waar te zijn. Want hij is bij de woninginrichter thuis op be zoek geweest en heeft daar bekend nooit een voet in de Royal Albert Hall te hebben gezet. Laat staan er een noot te hebben gezongen. Hy is dat bewuste weekeind wel naar Engeland gereisd maar, zo heeft Gelderblom ver- Cees Gelderblom nooit in Albert Hall geweest klaard, om op de bonnefooi mee te doen aan een talenten jacht. Dat vertelde mij giste ren Ed Streur. De woninginrichter is ondanks het feit dat hy is bedrogen niet van plan zijn geld terug te eisen. Vorige week dacht hij daar heel anders over. Toen zei hij tegen mij dat als hij er - achter zou komen dat Geld erblom niet in de Royal Al- bert Hall zou zijn opgetreden hij desnoods de zanger een kort geding aan de broek zou smeren om op die manier zijn paar honderd piek terug te krygen. Die verontwaardiging van toen blijkt nu te zijn omgeslagen in een bewondering voor de ver richtingen van de Hazers- woudse "tenore lyrico". Streur nu: "Gelderblom heeft hier bij mij bekend en zijn verontschuldigingen aange boden Daarna heeft hij in myn huiskamer een paar lie deren voor my gezonden. Bij de open haard. Daar ben ik zo van onder de indruk geko men dat ik besloten heb die jongen verder te helpen in de operawereld. Ik word zyn manager. Voorlopig voor een halfjaar". Streur zegt ergens nog wel sympathie te kunnen op brengen voor de manier waarop Gelderblom hem een paar honderd gulden afhan dig heeft gemaakt. Bluf Hy vertelde my: "Het is nu eenmaal een jongen die kost wat kost met zijn stem iets wil bereiken. Daarbij speelt hij graag bluf. Als zakenman kan ik me dat best indenken en waarderen, al blijft het na tuurlijk wel een feit dat ik door hem ben bedrogen". "Toch wil ik het een halfjaartje met hem proberen. De kans dat hij een echt grote wordt is erg klein, maar ik waag het erop. Ik ben zelfs bereid wat geld in hem te steken. Met myn bandrecorder heb ik al wat nummers van Gelder-, blom opgenomen en eind van deze week komt hy weer bij me zingen. Relaties Ik heb nogal wat relaties in de platenwereld. Misschien dat die iets in hem zien. Optreden gaat hy voorlopig nog niet. Dat laat ik hem pas doen als ik er zeker van ben dat hij aan de top zit", zegt zakenman Streur, die toegeeft al een klein rekensommetje te heb ben gemaakt hoe hy zijn in vestering in operazanger "Tony Costa" mogelijk in de toekomst in een winstje kan omzetten. Misschien wel een groter be drag dan Gelderblom hem af handig maakte HILLEGOM - "De CHU is oorzaak van de resolu tie van PvdA en PPR. Als die partij niet bij het CDA was gevoegd, dan was de resolutie er niet gekomen". Dat zei gisteravond PvdA-vice- voorzitter/Tweede Kamerlid J. van der Doef in de Hillegomse zaal "Zomerzorg" waar een aantal landelijke politici een voorproefje gaven van in al zijn hevigheid losbarstende verkiezingsstrijd. terleidingbedrijf De Rijnstreek (eigenaar van de toren) over de verkoop. Het bestuur hiervan hoopt op korte termijn een voor de Vereniging gunstige beslis sing te kunnen nemen. Van der Doef verklaarde zijn woor den als volgt: "De CHU is een rechtse, reactionaire partij waar mee voor de PvdA niet te regeren valt. KVP en ARP, partijen waar mee zoals is gebleken wel te rege ren valt, zijn met de CHU politiek kleurloos gezelschap. Het CDA, verscheurd door tweestrijd tussen bijvoorbeeld Aantjes en Kruisinga, is een onbetrouwbare partner voor de PvdA en PPR in een eventuele nieuwe regering. We willen alleen met de CHU regeren als we de ze kerheid hebben dat we de hoofd punten van het door ons. voorge stane beleid kunnen waarmaken Anders plegen we kiezersbedrog. De kiezers zullen ons, PPR en PvdA, een meerderheid aan zetels en ministerposten ten opzichte van het CDA moeten toebedelen". PPR-vice-voorzitter J. de Jong drukte zich nog kernachtiger uit. "We moeten" aldus de radicaal "De macht over het CDA verkrijgen. Zo niet, dan moeten we in de opposi tie". Klare taal die de kiezer dan ook voor een duidelijke keuze stelt. De vraag die al gauw bij de aanwezigen naar boven kwam was of dat stand punt nu wel democratisch was. "De kiezer wordt zo gechanteerd" was LEIDEN - De vloer van de nieuwe runderhal (achter de Groenoord- hal) blijkt in de praktijk niet goed te voldoen. De op de vloer aange brachte asfaltlaag is namelijk te glad. Op het ogenblik wordt deze gladde laag op machinale wijze ruw gemaakt. Daar zijn voor de ge meente geen kosten aan verbon den, omdat de werkzaamheden binnen de garantietermijn vallen. Dit deelde wethouder Van Aken gisteravond mee tijdens een verga dering van de raadscommissie voor economische aangelegenheden. Hij ontkende het gerucht, dat de hele vloer ondeugdelijk zou zijn en een aantal verzakkingen zou verto- de meest harde tegenwerping. "De kiezer kiest voor een beleid en niet voor een regering". Waarop Van der Doef antwoordde dat "dat een teruggang betekent naar de oude situatie waarin de kie zer koos voor een beleid waarvan later, vanwege het onderhandelen tussen de verschillende partijen, alvorens tot een regeer-coalitie te komen, veel minder was terug te vinden dan nu het geval zal zijn". "De kiezer heeft recht op duide lijkheid" benadrukte Van der Doef. En De Jong zei: "Ondemocratisch? Dat zou betekenen dat een keuze maken ondemocratisch is". Afgepraat Ook door de andere drie aanwezige politici werd gisteravond in Hille- gom heel wat afgepraat. In een en tourage van verkiezingsleuzen en pamfletten - "De Waarheid" werd door een niet deelnemende CPN bij de ingang verkocht - spraken de vijf politici voor de Hillegommers. Behalve Van der Doef en De Jong waren dat mevrouw E. K. Wessel- Tuinstra uit Oegstgeest, kandidaat Tweede Kamer voor D'66, de heer H. H. Jacobse. WD-kamerlid en Amsterdams raadslid die de polari satie te lijf ging en de groei yan het WD-ledenaantal het gevolg noemde van de onvrede over de overheidsinvloed. Tenslotte sprak cda-vertegenwoordiger Van Eisen uit Sassenheim, naast defensie specialist voor het CDA in de Tweede Kamer ook raadslid in zijn eigen woonplaats. Van Eisen trachtte vooral duidelijk te maken dat het CDA zowel met een gezicht (een confessioneel) als een beleid (gebaseerd op gemeenschappelijke punten van de drie partijen) de ver kiezingen ingaat. Nadat alle sprekers hun verkie zingspraatje hadden afgestoken en ook de Hillegomse raadsleden Wotte (Progressieven) en Van der Kamp (CDA) ongevraagd nog eens op de propaganda-toer gingen wa ren praktisch alle-actuele zaken de revue gepasseerd, zoals de drei gende vakbondsacties met daaraan vastgekoppeld de werkloosheid en het ulta-centrifuge project in Al melo en daarbij de veiligheid, en dus ook de defensie. Van der Doef Aan het Diamantplein is sinds 21 januari de Kaashal gevestigd. Ei genaar is G. van Poelgeest. Vroeger was hier aan het Diamantplein een wasserette gevestigd. Sinds begin dit jaar is het Lande lijk Informatiekantoör Teerink van C. van der Sierat gevestigd aan de Sumatrastraat 39. Aan de Hugo de Grootstraat 15 heeft F. P. M. Diepenbrock een In stituut voor Relatie-ontwikkeling gevestigd. Het gaat om het verzor gen van mondeling en schriftelijk onderwijs op het gebied van toege paste psychologie. Aan de Ravenhorst 42 is per 3 ja nuari het schoonmaakbedrijf Van de Bruijn gevestigd. In een leegstaande horeca- ruimte aan de Langebrug is sinds begin januari "Chambre d'Anti- ques le Cachot" van P. A. P. E. Kat- tenberg gevestigd. Het is een klein handel in kunst, antiek en curiosa. De tabakshandel De Toekomst aan de Haarlemmerstraat 144 wordt op 15 februari opgeheven. Het as surantiekantoor Van de Plas dat daar eveneens gevestigd was wordt verplaatst naar Katwijk. door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Leiderdorper Van Helden, die in het bezit is van een fraaie miniatuur (schaal 1 op 100) van het Leidse stadhuis, heeft nog niet besloten of hij het fami liepronkstuk te koop zal aan bieden aan het gemeentebes tuur van Leiden. Burgemeester Vis is het minia tuurstadhuis bij de Leiderdor per thuis komen bekijken en was erg onder de indruk. Die wil het graag in het echte stad huis hebben staan. Van Hel den: "Het probleem is nu welk bedrag ik er voor moet vragen. In mijn ogen is het veel waard, maar een ander geeft er mis schien maar een paar honderd gulden voor". "Bovendien ben ik nog in on derhandeling met een paar be kende Leidenaars die mijn stadhuis ook wel willen kopen om het eventueel aan de ge meente Leiden te schenken". Wie ookt ooit zijn vakantie in de bergen of zomaar een wandelingetje langs het strand een vreemd gevormde of fraai schitterende steen of schelp mee naar huis nam maar er tot nu toe niet achter is kunnen komen wat zijn vondst voorstelt of mogelijk voor waarde heeft kan dat binnenkort aan de weet komen in Alphen aan den Rijn. Daar organiseert op 12 februari de Nederlandse vereniging "De ver zamelaar" afdeling Rijn-Gouwestreek voor de eerste maal in haar bestaan een mineralen-fossielen-stenen- en schelpenbeurs. Het laten taxeren van en voorlichten over de vondsten is maar een van de mogelijkheden die op de beurs aan de niet-verzamelaar wordt geboden. Men kan er ook zien wat bekende Nederlandse verzamelaars in hun leven zoal uit de aardkorst hebben opgediept. Onder hen bevindt zich bijvoorbeeld beursmeester Alphenaar Henk Roverts, die zich heeft gespecialiseerd in mineralen (gekristalli seerde stoffen). Zijn complete verzameling staal bij hem op zolder. Daar heeft hij ook de apparatuur staan om ruwe mineralen te slijpen en te polijsten. Roverts heeft ook een bescheiden verzameling fossielen, waaronder 90 miljoen jaar oude slakken. Op de ruil- en koopbeurs, waar ook collecties schelpen en stenen te bewonderen zijn, zal men tevergeefs zoeken naar erg zeldzame en kostbare kleinoden. "Als amateurs daar beslag op leggen worden die in de meeste geval len verkocht aan musea. Bovendien worden door amateurs maar sporadisch kostbare vondsten gedaan", zegt Roverts. "Maar wel mooi genoeg om er na bewerking bijvoorbeeld sieraden van te maken". De beurs, die ook ten doel heeft niet-verzamelaars warm te maken voor deze hobby, wordt gehouden in zaal Nabij.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4